Ouderenwerk in museum Aanpassingen VW als gevolg van de A-status AGENDA Expositie in Venrays ziekenhuis Informatie-avond Ziekte van Parkinson Bibliotheek- nieuws combi dom melskens Omroep Venray Paaswandeling Benny in 't Podium VW-nieuws Kenners kiezen. Combi! ezen C< BRUIDS REPORTAGE? Ruimte-reizigers opgelet. Court of Session in De Bonte Koe Venray e.o. eigen consulente relatie bemiddeling Wedstrijd voor model stockcars igina peel en maas Donderdag 8 april - Pagina 3 AMY "SMAKTERHEIDE", VEN RAY, Industrieterrein Smakterheide, Tel. 04780-8 10 32 In de maanden april en mei is er weer een nieuwe expositie te be zichtigen in de poliklinieken van het St Elisabeth Ziekenhuis. In de ze maanden exposeert Betty Win kelmolen haar schilderyen. Betty Winkelmolen, geboren in Vierlingsbeek en nu wonende in Erp, toont twintig vrolyke werken. Zy gebruikt het liefst kleurpotlo den vanwege de expressieve kracht en de speciale kleureffekten. Betty wordt met name geïnspireerd door haar drie kinderen. Zy zet kinder gedichten en kinderliedjes om in il lustraties en maakt er een passen de kalligrafische tekst by. Betty studeerde in 1983 af aan de lerarenopleiding in Nijmegen in de vakken tekenen en handvaardig heid. Daarna heeft zy enkele jaren leg gegeven in het voortgezet onder- wys. Momenteel geeft zij les in kal ligrafie en tekenen aan volwas senen. Wie meer informatie wenst kan by haar terecht: tel. 04135-1421. De Parkinson Patiënten Vereni ging organiseert een informatie avond over de ziekte van Parkinson op donderdag 15 april a.s., aanvang 20.00 uur. De byeenkomst vindt plaats in het personeelsrestaurant van het St Elisabeth Ziekenhuis, Merseloseweg 130 te Venray. De zaal is te bereiken via de hoofdingang. Onderwerpen die aan de orde ko men: eigen ervaringen van een pa tiënte; fysiotherapie by de ziekte van Parkinson; wat maatschappe- lyk werk in het ziekenhuis voor een Parkinsonpatiënt kan doen; het Groene Kruis, ondersteuning, verzorging, hulpmiddelen en ver- wyzing. Tydens de pauze kunnen de deel nemers een informatiestand van de Parkinson Patiënten Vereniging be zoeken. Na de pauze is er de gele genheid tot het stellen van vragen aan een forum. Naast de sprekers neemt ook J.H.A. Wiezer, neuroloog van het St. Elisabeth Ziekenhuis deel aan de forumdiscussie. De avond is bedoeld voor patiën ten, partners, familie, hulpverle ners en overige belangstellenden. De toegang is gratis, maar u moet zich wel opgeven voor deze avond. Voor meer informatie en aanmel dingen uiterlijk t/m 9 april, tel. 04780-22241 of 04950-21889. EUROPA ZONDER GRENZEN Vanaf 1 januari 1993 z\jn de bin nengrenzen van Europa vervallen en wordt er een interne markt ge vormd. Wat houdt die Europese eenwording in? Wat zyn de gevol gen voor de burgers uit de EG- Lidstaten? Welke Europese instel lingen zyn er en hoe funktioneren die? In hoeverre bedreigt de een wording de culturele identiteit van de lidstaten. Op deze en andere vragen kunt u in de Openbare Bibliotheek een antwoord vinden. Vanaf 1 april staat de bibliotheek Venray in het teken van 'De Europese gedachte'. U kunt er informatie vinden over (de geschiedenis van) Europa zonder grenzen. De meerderheid van de burgers ligt niet wakker van de Europese eenwording. Europa is het werk van politici en technocraten. Voor velen heeft Europa in eerste instantie te maken met reizen. Boeken en ande re materialen kunnen, goede dien sten bewijzen om vooraf, tydens of na een vakantie nader kennis te maken met een land, stad of streek. Informatie over de twaalf landen van het verenigd Europa is volop te vinden in de bibliotheek. Niet al leen reisgidsen..maar ook kookboe ken en kunstboeken uit desbetref fend land zyn aanwezig. Tydens de tentoonstelling wordt er perma nent een diaserie getoond over de twaald EE-landen. De tentoonstel ling Europa zonder grenzen duurt tot en met mei. Let op: Vanaf maandag 5 april worden ook de 'aktuele dokumen- tatie-mappen' uitgeleend. Dit zyn mappen met knipsels over allerlei onderwerpen zoals Aids. asielzoe kers, kinderopvang, drugs, mode, enz. Vernielingen Van een aan de Hatendonkstraat in Oostrum geparkeerde personen auto waren de ruitenwissers en spiegels vernield. Van een supermarkt in het Brukske waren twee ruiten ver nield. Mogelyk dat getracht is in te breken maar doordat het alarm af ging, zijn de daders er vandoor gegaan. Van de basisschool De Flierefluit bleek weer een ruit te zyn vernield. Een ergerlyke vorm van vanda lisme is dat men de geplaatste af rastering rond het Wilhelmina- plein opzettelyk omver gooit, waar door gevaarlijke verkeerssituaties kunnen ontstaan. De politie heeft toegezegd extra kontroles te doen om die vandalen in de kraag te grypen. Programma van Omroep Venray op de FM 90.2 en via de kabel op de FM 102.6 Mhz met op: Zondag 11 april: ll.00-13.00u: Verzoekplatenpro- gramma. tel. 12362. 13.00-14.00u: Jo-Jo's Timemachine. 14.00-15.00u: Muziekprogramma. 15.00-16.00u: Ik- denderende groe ven van IYiul Verhoeven. 1&00-18.00U: Sport en informatie op zondag 18.00-19.00uJonge re np rogramma Yovel. Maandag 12 april: 12.00-17.00u: Nederlandse kampi oenschappen Run-Bik-Run live. 13.00-14.00u: Muziekprogramma. 19.00-21.00u: Peeigrass Country- muziek. Dinsdag 13 april: 13.00-14.00u: Muziekprogramma. 19.00-'20.00u: Muziekprogramma. Woensdag 14 april: 13.00-14.00u: Muziekprogramma. 19.00-21.00u: Verzoekplatenpro- gramma met aa. het 'Venrays kwar tiertje'. tel. 04780-27269. 21.00-22.00u: Muzikaal thema programma. Donderdag 15 april: 13.00-14.00u: Muziekprogramma. 19.00-20.00u: Muziekprogramma. Vrydag 16 april: 13.00-14.00u: Muziekprogramma. 19.00-20.00u: Muziekprogramma. Zaterdag 17 april: 12.00-13.00u: Evenementenka lender. 13.00-14.00u: Muziekprogramma. 19.00-20.00u-. Stopwatch - Sport Indien voorhanden zendt Radio Venray elke dag om 1930 uur regio naal nieuws uit. Enthousiaste medewerkers, jong en oud, zyn altyd welkom! Tel. 04780-82763. Op le Paasdag organiseert Im kersvereniging Horst eo. in samen werking met Staatsbosbeheer weer de traditionele lYtaswandeling, rond het natuurreservaat 't Schuit- water' gelegen tussen Broekhuizen en Melderslo. Het natuurreservaat 't Schuitwa ter, 230 ha groot heeft als kern een oude Maasarm en bestaat uit schit terende heidevelden, overlopend in rustieke naald- en loolbossen. Door middel van knuppelbruggen be reikt men het moerasbos van uitge- botterde wilgen, rutelpopulieren en elzen. Men wandelt in de omsluitende natuur en ontdekt het eldorado voor de vogels. Naast waterwild ko men er o.a. vier soorten spechten vooi; de nachtegaal, de wielewaal en de wulp. De roofvogels worden vertegen woordigd door de sperwer, de bui zerd. de wespendief en de toren valk. In de plassen is een ryke verscheidenheid aan vissen aan wezig. Op le Paasdag wandelt men. aan de hand van een eenvoudige route beschrijving in groepsverband danwel individueel in een oud oor spronkelijk landschap, wat nog steeds in waarde stygt Tijdens deze wandeling kan men vragen beantwoorden. Deze zullen betrekking hebben op de omgeving of op algemene natuurkennis. De best geklasseerden ontvangen een prijs thuis. Voor elke deelnemer is er een leuke attentie. Halverwege de route van 4 tot 7 km kan men pauzeren en iets fris of warms nuttigen. De start en het eindpunt van deze tocht is aan de parkeerplaats, langs de weg van Horst-Melderslo naar Broekhuizen, plaatselijk bekend als de Broekhuizerdyk. Men kan star ten van 10.00 tot 1530 uur. Op Paaszondag en -maandag zijn er weer twee uitstekemie bands te beluisteren in café 't Podium. Op zondag 11 april komt 'Benny and the amazing twenty fingers' naar 't Podium. Tydens vorige op tredens in 't café en in de regio Noord-Limburg werd de band steeds populairder. Vooral zanger Benny, die als wijkverpleegkundige de kost verdient, maakt veel in druk. Zijn heldere en indringende stem weet het publiek moeiteloos te boeien. De band brengt eigen num mers en covers. De CD is ook weer verkrijgbaar. Aanvang 18.00 uur. Op Piasmaandag komt de band 'Jump street special' naar 't Podi um. Deze 7-mansformalie brengt eind 40-er en begin 50-er jaren jumpblues en rockin'jive, echter wat steviger Chicago blueswerk en het wat subtieler soul repertoire worden ook niet geschuwd. Tijdens eerdere optredens ont stonden spontane danspartijen, mede door de mengeling van uitge kiende blazersarrangementen, ver rassende vocalen en een stevig ritme. Aanvang 20.00 uur. Inbraak in auto Een op een oprit van een woning aan het Dorperveld geparkeerde personenauto van een inwoner van Meraelo was met geweld opengebro ken. Uit de auto waren 4 CD's ont vreemd maar de geluidsapparatuur was nog aanwezig Wel was getracht die mee te nemen maar de politie neemt aan dat de datier in zijn werk is gestoord. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de |>atiënh>n van W. Bloemen. K.E. Gabeler. T. Lankveld. H. Schraven en J. Wittgen: 10-4: J. WITTGEN' Langstraat 106, tri. 86082 11-4: W. BLOEMEN Stationsweg 15, tel. 81465 12-4: H. SCHRAVEN Stationsweg 15, tel. 81465 Weekenddienst voor de patiënteik van P. Corver, G. van Loon. E. de Muinck Keizer. A Coenen, F. Schmeetz. D. Vercauteren en J. de Vfoeht: 10/11-4: A. COENEN Pitersstraat 60, tel, 88800 12-4: G. van LOON Patersstraat 60, tel. 88800 Weekenddienst voor de patiënten van dr. Keijzer en dr. Ykn Dongen: DR. KEUZEK Vun Beurdenweg 10, Ysselsteyn tel. 04780-11777 vrijdag 1800 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data by de ge noemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 1800 uur Z1EKENVERVOKK Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Ttel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN ST. ODA Passage 1, tel. 81255 van vrydagavond 1800 uur tot vol gende week vrydag. Openstelling: zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 1800 uur zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 1800 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluiKje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar; O. VERIIAEGEN, tel. 82281 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENKLINIEK VENRAY E.M. Ruymbeek. J.M. van Winden. W.H.M. de Vocht, R.C. Goedegebuure en V. Geurts. Behandeling in het weekend vol gens telefonische alspraak E. RUYMBEEK Stationsweg 13, tel. 81336 Dl EREN ARTSENPRAKTU K W.II. Kremer, W.G.A.M. Loonen, G.W. Gelling en R. Eelderink. Behande ling kleine huisdieren zaterdag en zondag volgens afspraak W. KREMER Mgr. Nolensstraat 12, tel. 81000 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktyken van mevr. Itaay- makers. mevr. \%tn Eerten, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren M. VERM AZUREN, tel. 04784-2273 vanaf vrydag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktyk van mevr. Van Eerten en mevr. Tiggelo ven wordt vanaf maandag 8 uur lol vrydag 12 uur waargenomen door T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 82411 Afspraken maken 's middags tussen 6 en 7 uur, tel. 42116 Onderstaand volgt een greep uit de vele voorstellingen die u by ons kunt boeken. April: 4: Bruce Springsteen, Dortmund 8: Madam Butterfly. Den Haag 8: James Brouwn. Den Bosch 9: Iron Maiden. Arnhem 12: Herman Brood. Arnhem 14-16: Pkolo Conté, Eindhoven, Den Haag 15: Engelbert Humperdinck. Arnhem 17: Goud van Oud 1993. Den Bosch 18: Lionel Hampton Big Band. Arnhem 26-27: Chippendales. Den Haag 27-28: Peter Gabriel. Rotterdam 30: BZN, Roosendaal Mei: 1 t/m 31 (behalve maandag): Cats. Amsterdam 1: Grease, Den Haag 1: Moulin Blues Festival. Maas tricht 8: Leonard Cohen. Den Haag 18: Elton John. Gent België 18: Lionell Hampton 6e Big Band. Arnhem 23: The Everiy Brothers. Rot terdam 23: Suzanne Vega. Rotterdam 27: Cyrano. Amsterdam 31: Pinkpop. Landgraaf Juni: 1 t/m 30 (behalve maandag)-. Cats. Amsterdam 11: The Chippendales. Maastricht 24-25-26: Aida, Amsterdam Openingstijden WV/ANWB Met het verkrygen van de A- status zyn ook de openlngstydcn van het VW-kantoor aan de Grote Markt 23 te Venray aangepast. Met ingang van 1 april 1993 zyn de openingsuren uitgebreid van 39 uur per week tot 45 uur per week. Nieuw is dal de WV/ANWB Venray vanaf 1 april tussen de middag geopend is. Openingstijden: Maandag L/m vrydag van 09.00-17.00 uur en za terdag van 09.00-14.00 uur. Het concert van Lynyrd Sky- nyrd op 16 april ha in de Rijn hal te Arnhem is uitgesteld l.v.m. ziekte. Bespreek het eens in alle rust met de Combi vakspecialist. Wensen en ideeën worden omgezet in professioneel afgewerkte foto's. Tegen een betaalbare prijs. De meest complete stationwagon is ruim 1700 liter ruim en verkrijgbaar met tweeliter benzine- of direct ingespoten turbo-dieselmotor. Zeer ruim ook in z'n voorzieningen. Uw ruimtewinst (en een gratis trekhaak) begint met de p A p Rover Estate vanaf -3 JL* >3 T" O Afgelopen donderdag onthul de wethouder Truijen de Trein taxizuil nabij het NS station in Oostrum. Daarmee is aan het Venrayse openhaar vervoer ook het fenomeen Treintaxi toege voegd. Weliswaar kan niet de ge hele gemeente Venray profite ren van de Treintaxi, maar een begin is er. Wethouder Truijen wil zich binnen de regio dan ook sterk maken voor een Regio Treintaxi, waarmee de gehele gemeente Venray bereikt kan worden. De wethouder sprak daarbij de term 'vervoer op maat' uit Volgens de wethouder is de komst van de Treintaxi in Venray van essentieel belang voor het openbaar vervoer, ze ker nu de Zuid Ooster weer en kele lijnen en ritten heeft laten vervallen. Met de huidige treintaxi wordt alleen Oirlo, Leunen, Hei de, Venray en Oostrum bereikt, terwijl, dankzij een financiële bijdrage van Overloonse bunga lowparken, ook Overloon in het Treintaxi-projekt is betrokken. Het Treintaxi-projekt wordt in Venray verzorgd door Taxi Ver- straaten, met vestigingen in Venray en Overloon. Een primeur biedt maandag 12 april (2e Paasdag) café De Bonte (foe. Jazz band Court of Session ver zorgt dan haar eerste optreden in Limburg. Court of Session speelt oude jazz. Het accent ligt op melodieën die hun bekendheid danken aan voca listen als Ella Fitzgerald, Rita Reys en Chet Baker. Het repertoire omvat o.a. nummers als Nature Boy, Fun ny Valentine, Sophisticated Lady en Georgia, waarbij uitstapjes worden gemaakt naar blues en latin. De bezetting van Court of Session toont een grote verscheidenheid. Zangeres Pia Schuthof nam het ini tiatief tot de oprichting van de band. Zy koos voor jazz, vooral de tijdloze ballades uit de jaren twintig en dertig spraken haar aan. Gitarist Ed Paanakkers speelde in een hardrock band, maar maakte daarna de overstap naar de jazz. Tbn van Erp studeerde contrabas aan het Amsterdams Conservatori um en speelt in verschillende bands. Zo nu en dan grypt hy terug naar de strykstok om de muziek van gepaste accenten te voorzien. Klarinettist Jur Voorwerk heeft van het Amerikaanse New Orleans bjj na zijn tweede woonplaats gemaakt. Drummer Frans de Haring, ooit de beste slagwerker van het Midden-Oosten, is tegenwoordig weer volop aktief in Nederland. Voor ieder die de komst van de zo mer in een stroomversnelling wil brengen, is een bezoek aan Court of Session in De Bonte Koe warm aan bevolen. Sinds 1 april heeft Mens en Rela- tiein mevr. V. Schalk, een eigen consulente voor Venray en omge ving. Deze door de AVR erkende stichting heeft een netwerk van 45 eonsulentes door het hele land. Pu- blikaties daarover verschijnen dan ook regelmatig in de landelyke dag bladen. Door de nauwe samenwer king tussen de eonsulentes slaagt 70 procent van de kliënten in het vinden van een partner. De consulente helpt hierby door persoonlyke bemiddeling. Zij komt belangstellenden bezoeken bren gen. legt de werkwyze uit en bege leid ingeschrevenen gedurende één jaar. Naast het persoonlijke kontakt biedt Mens en Relatie presentatie- of communicatietrainingen aan en organiseert zy diverse vormen van .kontaktby een komsten Voor nadere informatie kunt u in Venray bellen: 83295. Expressies van senioren Tydens de tentoonstelling 'Ex pressies van 3 senioren' is naast het werk van de pottenbakker Joop Langeveld en de beeldensnyder Harrie Cremers ook het artistieke werk van de schilder Henk Baltus- sen (65 jaar) te zien. Tijdens zijn arbeidzaam leven als hoofd van de school te Vierlings beek. beperkte Henk zyn inzet voor school en leerling niet tot de lesty- den, maar "bekleedde' hy o.a. zyn leslokaal met schilderingen. Door het organiseren van schooltoneel, ballet- en sportclubs probeerde hij leerlingen te begeleiden en op te vangen. Dit heeft zijn weerslag in zijn artistieke creativiteit: het ma ken van dekors, maar ook het uit schilderen en tekenen van het dansende, spelende en opgroeiende kind. Zyn liefde voor de natuur - vooral voor de eigen streek - wordt vastge legd in landschapsschilderstuk ken. Zyn emotionele ervaringen ty dens de Tweede Wereldoorlog, zyn tyd als soldaat in Nederlands Indië, maar ook latere politieke gebeurte nissen hebben hem aangezet tot een groot aantal tekeningen en schilderyen. Door zyn hobby's tekenen en schilderen en zyn materialenken- nis, is Henk sinds enkele jaren een gewaardeerd medewerker in het museum 't Freulekeshuus. Hy bied o.a. zyn hulp aan by restauratie werkzaamheden. Samen met Adrienne van Groenland uit Vier lingsbeek heeft Henk een negen tiende eeuws weefgetouw gerestau reerd. Het weelgetouw is inmiddels in gebruik genomen. Over de beeldensnyder Harrie Cremers leest u een volgende keer meer in dit blad. Ook deze artiest van 63 jaar staat door zyn aktivitei- ten op creatief gebied volop in de maatschappy. De tentoonstelling Expressies van 3 senioren duurt t/m 2 mei 1993 en is te bezichtigen iedere woensdag, zaterdag en zondag van 14.00-17.00 uur in 't Freulekeshuus, Geschied- en Oudheidkundig Mu seum Venray, Eindstraat 8. Groepen op afspraak (tel. 04780-83880). Het Venrayse VW-kantoor heeft sinds 1 januari jl. de A-status. Daar mee hebben de inspanningen van de afgelopen jaren haar vruchten afgeworpen en heeft Venray een volwaardig VW-kantoor behouden. By de VW kan men nu terecht voor informatie over en/of het boe ken van hotel- en bungalowover nachtingen, theatervoorstellingen en concerten, binnenlandse vakan ties, één- of meerdaagse arrange menten. groepsdagtochten, evene- Het is weer zover! Op zaterdag avond start de Venrayse model- stockcarvereniging haar nieuwe seizoen met als hoogtepunt dit sei zoen het NK op het eigen circuit op zondag 13 juni. De afgelopen win termaanden is er weer volop gesleuteld. Voor de wedstryd van komende zaterdagavond is nog geen favoriet aan te wijzen, zo kort na de win ter pauze. De wedstrijd begint om 17.00. het circuit is open om 16.00 uur. U kunt ons vinden: Smakter- weg 80 naby Rank Xerox (industrie terrein). menten en toeristische tips. De A-status heeft wel tot gevolg dat het aantal openingsuren is uit- gebreid van 39 naar 45. Vanaf 1 april is het VW-kantoor op werkda gen open van 09.00 tot 17.00 uur (dus ook tussen de middag!) en op zaterdag van 09.00 tot 14.00 uur. Ty dens die openingstyden staat er een team van drie beroepskrach ten. vier vrywilligsters en een 'werkervaringskracht', onder lei ding van direktrice Rietje Nijdam voor u klaar om op al uw vragen een antwoord te krygen. Inbraak In container Een op een bouwplaats aan de Horsterweg staande container van een bouwbedryf uit Veulen, bleek opengebroken te zyn. Ontvreemd werden twee haakse slyptollen. een decoupeerzaag en andere gereed schappen. De inbraak werd maan dagmorgen ontdekt Coniferen in brand De brandweer werd ingeschakeld voor het blussen van in brand staande coniferen by de basis school aan de Randen rade in Oostrum. Y'ermoedelyk zijn die co niferen moedwillig in brand gesto ken. Uitbreiding kon worden voorkomen.

Peel en Maas | 1993 | | pagina 3