Bijzondere bijstand De huidige regels m.b.t. de afvalverwerking in de gemeente Venray Melka VVN-campagne wijst op de gevaren van te hard rijder èn de extra kosten verband houdende met ziekte, ouderdom of andere omstandigheden Schrikbarende ongevallencijfers op 80 km-wegen Geen tijdwinst Tijdelijk andere ingang raadhuis PEEL EN MAAS s Hinderwet Bouwvergunning aangevraagd Afsluiting Groenenweg en Heidseweg WIJ LATEN HO AL JAREN VAN OORSCHOT 1 MODE PEEL EN MAAS Donderdag 8 april - Pagina j- Als u uitgaven moet maken waarvoor u het geld eigenlijk niet kunt missen, kan de afd. sociale zaken u misschien helpen. Er is namèiyk een mogelijkheid om vergoeding te vragen voor bijzondere kosten. Hieronder leest u er meer over. Voor wie? iedereen' kan bijzondere bijstand aanvragen. Geen onder scheid wordt gemaakt naar het soort inkomen. Dat kan zyn een bijstandsuitkering, een andere so ciale uitkering, pensioen of in komsten uit arbeid. Ook geldt deze regeling voor mensen met een ho ger inkomen dan een sociaal minimum. Wat zijn bijzondere kosten van het bestaan? Meestal gaat het daarbij om nood zakelijke extra uitgaven die u niet uit uw inkomen kunt betalen en waarvoor geen andere vergoeding bestaat. Het zijn kosten die u om medische redenen of andere bijzon dere omstandigheden moet maken. Het zyn dus andere kosten dan de gewone kosten van het bestaan zo als de kosten van voeding, huis vesting, kleding, huisraad. Voorbeelden van bijzondere kosten zijn: - de eigen bijdrage van kraam-, gezins-, bejaarden- en alphahulp; - de eigen bijdrage van medisch vervoer: - de kosten van een bril (vergoeding montuur maximaal ƒ137,50); - de eigen bijdragen van medische verstrekkingen op grond van de ziekenfondswet en aanvullings fonds b.v. een kunstgebit, tand heelkundige hulp. steunzolen, elastieke kousen, hoorapparaat en rolstoel; de méérkosten van orthopedisch schoeisel; - dieetkosten voor zover dat dieet duurder is dan gewone voeding; - extra vervoerskosten, omdat u door invaliditeit of een handicap geen gebruik kunt maken van het openbaar vervoer (o.a. taxigeld); de reiskosten i.v.m. bezoek aan fa milieleden in het ziekenhuis, ver pleegtehuis of inrichting; de extra kosten voor kleding of verwarming tengevolge van ziekte of handicap; - de kontributie voor een kruisver eniging b.v. het Groene Kruis; - de premie van de vrijwillige aan vullende ziekenfondsverzekering. - de méérkosten van een huis apotheek; - de door de rechter vastgestelde kosten van bewindvoering; - de reis- en advokaatskosten in alimentatie-procedures; - de buitengewone reiskosten in verband met bezoek aan gedeti neerd gezinslid; - de eigen bijdrage van 500,- o.g.v. de Regeling Geldelijke Steun Huisvesting Gehandicapten; - de extra kosten voor bejaarden, of gehandicapten nodig om langer zelfstandig te kunnen blijven wo nen. bijvoorbeeld: de méérkosten van maaltyden- voorziening thuis; een alarminstallatie; de extra kosten van dagverzor ging in bejaardencentrum; extra vervoerskosten in ver band met deelname maatschap pelijk verkeer (o.a. taxigeld). Deze opsomming is niet volledig Heeft u een bepaalde uitgaaf, waar van u niet weet of deze. gelet op uw persoonlijke situatie, gerekend kan worden tot de bijzondere kosten, vraag dan hierover nadere informatie. Ook kunt u om duide lijkheid te verkrijgen, een verzoek om bijstand indienen. Wanneer kom ik in aanmerking voor bijstand? Allereerst moet u nagaan of er an dere vergoedingsmogelijkheden be staan voor uw bijzondere kosten. Dat kan zijn het ziekenfonds, een bedrijfsvereniging of anderen. Bijzondere by stand kunt u pas krijgen als de bijzondere kosten méér bedragen dan ƒ186,- per 12 maanden. Deze periode van 12 maanden (draagkrachtjaar) vangt aan op de eerste van de maand waarin de aanvrage wordt inge diend. Hierna begint een nieuwe periode van 12 maanden. Degenen met een netto-inkomen gelyk aan de bijstandsuitkering (so ciaal minimum), hoeven niet ver der mee te betalen. Wanneer uw netto-inkomsten ho ger zijn dan de bijstandsuitkering moet u zelf meebetalen. Het ver schil tussen uw inkomen en de voor u geldende bijstandsuitkering wordt over 12 maanden berekend en hiervan wordt maximaal 35% genomen. Die 35% is uw eigen draagkracht per jaar. Voorbeeld U beschikt over een inkomen dat ƒ100,- méér bedraagt dan de bij standsuitkering Uw eigen draag kracht is dan per 12 maanden: 35% van ƒ100,- x 12 ƒ420.-; minimum eigen b yd rage is ƒ186,-; in totaal ƒ606,-. U heeft aan bijzondere kosten ƒ1.000,-; voor bijstand komt u in aanmerking voor ƒ394,- Ook wordt gekeken naar uw ver mogen. U hoeft echter niet eerst al uw spaargeld op te maken, een be scheiden vermogen mag u altyd houden. Voor mensen die vermo gen hebben in een eigen huis lig gen de bedragen hoger. Meer informatie? Heeft u na het lezen van deze in formatie nog vragen, neem dan kontakt op met de afd. sociale za ken, tel. (04780) doorkiesnrs. 23330, 23332 of 23334. Hoe dien ik een aanvrage om bijstand in? Bent u van mening dat u moge lijk recht hebt op bijzondere bystand, dien dan gerust een aan vrage in. Dat kan tydens de ope ningsuren van afd. sociale zaken, elke werkdag van 9 tot 12 uur. Neem zo mogelijk de bewijsstuk ken mee van de bijzondere kosten, uw inkomen en vermogen. Ook kunt u een verzoek per brief indienen. Het adres is: Gemeente bestuur van Venray, afd. sociale za ken, Postbus 500, 5800 AM Venray. Thans gelden in de gemeente Venray de volgende regels m.b.t de afvalverwerking. HUIS VUILOPHAALDIENST Op 1 januari 1980 Is de Afvalstof fenwet in werking getreden, het geen een 100%-regeling voor het ophalen van het huisvuil inhoudt I 100%-regeling wil zeggen, dat de gemeente er zorg voor draagt, dat het huisvuil wekelijks by alle percelen, gelegen aan de openbare weg binnen haar gebied, verwy- derd wordt Deze 100%-voorziening houdt verder In, dat de hoofdbewo ner van elk bewoond perceel ver plicht is, jaarlijks de door de gemeente vastgestelde afvalstoffen- heffing te betalen. Nadere regels: 1. Vóór 06.30 uur en na zonson dergang mag er geen huisvuil aan de weg staan. De huisvuil ophaaldienst start haar werk zaamheden om 0730 uur; zorg dat u uw huisvuil tydig aan de straat hebt staan. 2. Het aan te bieden vuil dient vóór het gebouw of een gedeelte van het gebouw waarvan het af komstig is. geplaatst te worden op hel trottoir, aan de rand van de rijweg Indien er geen trot toir ligt dient het vuil aan de rand van de ryweg geplaatst te worden. 3. Het huisvuil moet aangeboden worden in plastic zakken met KOMO keurmerk; zeker niet in kartonnen dozen. Per keer maximaal 5 zakken. 4. De zakken moeten goed dicht gebonden zyn en mogen niet zwaarder dan 20 kg zyn. 5. Glas in de glasbak. Dit bevor dert het hergebruik en voor komt ongelukken met de bela ders van de huisvuil wagen. Gotere stukken glas kunnen op werkdagen gebracht worden by de gemeentewerf (Acacia- straal 13). 6. Oud yzer kunt u meegeven aan de vereniging die by u in de buurt inzamelt. Ook kunt u oude metalen op werkdagen brengen by de gemeentewerf aan de Acaciastraat. 7. Oud papier kunt u afgeven aan de vereniging die by u in de buurt inzamelt: - Merselo: elke 2e zaterdag van i T\ de maand. - Oirlo: bepaalde zaterdagen. - Ysselsteyn: elke 3e zaterdag van de maand. - Leunen: bepaalde maandag avonden. - Oostrum: elke le zaterdag van de maand. - Castenray: elke laatste zater dag van de maand. - Vredepeel: elke le zaterdag van de maand. - Omgeving Vredeskerk: elke le zaterdag van de maand. - Brukske: elke le zaterdag van de maand. Zamelt er geen vereniging by u in de buurt in dan kunt u het oud papier op één van de on derstaande adressen brengen. - Ysselsteyn: Kerkweg 19 (Inrit Landers); dagelyks. - Veulen: parkeerplaats naby de kerk; dagelyks. - Leunen: parkeerplaats bij de kerk; maandag tydens de in zamel ronde van 18.00-20.00 uur. - Oostrum: Stationsweg 195; da gelyks. - Vincent van Gogh Instituut: lokatie Stationsweg; dagelyks van 09.00-17.00 uur. - Veltum: parkeerplaats Huben- hof: zaterdag van 09.00-16.00 uur. - Landweert: Kruidenlaan by supermarkt 46; op afspraak. - Landweert: Klaproos by basis school De Landweert; op af spraak. - Burggraaf: Van Osch. Akker- weg 6 (naby fïètstunnel Land weert); dagelyks. - Centrum: scholengeraeen- scliap Jeruzalem, te bereiken via de Gasstraat (straatje naby de Witte Hoeve): laatste zater dag van de maand van 10.00- 12.00 uur. - Brukske: parkeerplaats Bach- straat: eerste zaterdag van de maand. - Brukske: tafeltennisvereni ging Red Stars. Kiosk 1; dins dag van 18.00-20.00 uur. 8. Kadavers van huisdieren kun nen tegen betaling van ƒ5.- af gegeven worden by de firma J. Janssen, Horsterweg 3 in Leu nen. tel. 89090. 9. Grof vuil en tuinafval. Weke lijks mag Vfc m3 grof huishoude- lyk afval (geen bedryfsvuil) met de huisvuilophaaldienst worden meegegeven; in stevige plastic zakken of goedgebun- deld in hanteerbare afmetin gen (geen puin of braak- materiaal). Een aangeboden pakket mag niet groter zyn dan Va m3, niet langer dan IV2111 en niet zwaarder dan 20 kg. Ontmantelde en gedemonteer de boedelstukken die de huis- vuilauto kan verwerken, mo gen aan de huisvuilophaal dienst worden aangeboden. Grof vuil kan dagelyks tegen betaling aangeboden worden by het oversltigstation van de firma Van Rattingen aan de Me- taalweg of zaterdags van 09.00- 12.00 uur by het gewestelyk overslagstation aan de Kulerts- weg in Wanssum (maximaal 300 kg; kosten ƒ10). 10. Puin kan gebracht worden by Maessen Recycling bv. Metaal- weg 5 in Venray en bij het over- slagstation van Van Rattingen, Metaal weg 7 in Venray. By Van Rattingen kan ook afbraakma teriaal en ander afval gebracht worden. 11. Boedelstukken zoals komplete wasmachines, bedstokken e.d. worden na telefonische af spraak (tel. 23403) iedere le en 3e donderdag van de maand opgehaald. De kosten bedragen ƒ10,- per m3 met een minimum van ƒ10,-. 12. Klein Chemisch Afval. Voor het bewaren van KCA zyn in 1990 by alle bewoonde panden KCA-boxen afgegeven. In maart, juni, september en december stopt de chemokar ergens by u in de buurt, stop plaatsen en -tyden worden ty dig bekend gemaakt. By de chemokar kunt u uw KCA-box laten legen. Hebt u de chemokar gemist of wilt u tussentijds van uw KGA af, dan kunt u dit inleveren by het gemeentelijk KCA-depot aan de Acaciastraat Op de ver strekte KCA-stoffenlyst zyn de meest voorkomende chemi sche afvalstoffen vermeld. Mocht u evenwel nog vragen hebben belt u dan met de ge meente (tel. 23403). Alle stoffen dienen goed verpakt te zyn, zo mogelyk in originele verpak- Geboi Onaanvaardbaar, dat is volgens Veilig Verkeer Nederland de ver- kersonveiligheid op de 80 km -wegen in Nederland.Via de cam pagne "Niet voor niets 80" wil Veilig Verkeer Nederland de wegge bruikers duidelijk maken dat er op de 80 km-wegen alle reden is om niet harder dan de toegestane snelheid van 80 km/uur te rij den. Veel ongevallen 80 km-wegen zijn glo baal genomen alle wegen builen üe bebouwde kom die geen autoweg of aut osnelweg zijn. Op deze wegen vall ongeveer de helft van alle verkeersdoden in ons land; in 1992 waren dal er 565 en 10.150 gewonden. Veel ongelukken op 80 km-wegen gebeuren in bochten. Voor het meren deel betreft hel ongeval len waarbij geen andere rijdende verkeersdeelne mers zijn betrokken. De "tegenpartij" is vaak een vast voorwerp zoals een boom of een lichtmast. Oorzaak is vaak een te hoge snelheid. Uit metingen is gebleken dat op 80 km-wegen gemid deld met een snelheid van 95 km/uur wordt gereden. Alle reden voor Veilig Verkeer Nederland in het voorjaar van 1993 de campagne Niet voor niets 80" (na een succes volle start in 1992 te herhalen. Verrassingen VVN wijst er met de campagne Niet voor niets 80 ondermeer op. dat op 80 km-wegen vluchtstroken ontbreken. waardoor het aantal uitwijkmogelijkheden erg beperkt is. Vaak zijn het enkelbaanswegen met een rijstrook per rijrichting Verder moet men op deze wegen veel al rekening houden met fietsers.bromfietsers en langzaam rijdend land- bouwverkeer. Maar ook de kleinere zichtafstand door o.a. bomen, gelijk vloerse kruispunten, voorsorteervakken voor Iinksafslaand verkeer en de kans op stilstaand verkeer, eisen bijzondere aandacht van de weg gebruiker. Hei komt er op neer dat de kans op verrassingen op een 80 km-weg een stuk groter is dan op andere wegen. Wie zich aan de 80 km/uur houdt, heeft over het algemeen voldoende tijd om bij zo'n ver rassing bijtijds tot stilstand te komen. Ook goed voor het milieu De campagne waarbij VVN o.a. samenwerkt met het ministerie van Verkeer en Waterstaat.de Regionale Organen voor de Verkeersveiligheid en de gemeenten.heeft zowel een landelijk als een regionaal karakter. Geprobeerd wordt weggebruikers ervan te overtuigen dal het zich houden aun de 80 km- grens echt kan bijdragen tol vermindering van het aantal verkeersdoden en -gewonden. Zelfs als er maar 5 km/uur minder snel wordt gereden dan de 95 de campagne, want km die nu gemiddeld per hoewel de verkeerson- uur worden gehaald.daalt veiligheid op zich sl de kans op een ernstig reden genoeg moet zijn ongeval al met 35 zich aan de limiet van 80 Nieuw is de aandacht km/uur te houden, is dit voor energie en milieu in zeker ook in het belang van het milieu (en het onnodige energieverbruik) A rijdt met zijn auto van X naar Y. De afstand tussen beide plautsen is 30 km.zijn snelheid bedraagt gemiddeld 90 km/uur. Hij doet er 20 minuten over. Tijdens zijn rit is A wel in overt reding. Hij rijdt op een weg waar een snclheidsgrens van 80 km/uur geldt. B legt dezelfde route af.maar houdt zich aan de 80 km/uur. Wie denkt dat hij er veel langer over doet dan A, zit er naast. Zegge en schrijve 23 minuten duurt de reis. Een verschil van slechts 3 minuten. Te hard rijden leven dus een te verwaarlozen tijdwinst op. Daar staat tegenover dat de kans op een ongeval met slechte afloop, bij een hogere snelheid sterk toe neemt. Als de gemiddelde snel heid die nu 95 km per uur is.met 5 km zou dalen,zou dat jaarlijks al 35 minder ongevallen mletsel betekenen. En als ieder een zich echt aan de 80 km-li- miet zou houden, zou dat jaar lijks wel eens 5.000 tol 6.000 doden en gewonden kunnen schelen. Daarnaast valt er dan een aanzienlijke besparing in het brandstofverbruik te realiseren. Het is dus zeker de moeite waard ook op 80 km-wegen de snel heidsmeter in de gaten te houden. jegr ziiUe DELS gebo 199S St. Joz 5824 V In verband met de verbouwing van het raadhuis zal niet ingang van 13 april a.s. de huidige hoofdin gang van het raadhuis tydelyk niet meer voor het publiek toegankelijk zyn. Als tydelyke ingang zal zolang de toegang tot de voormalige kanti ne worden gebruikt Deze ingang vindt u in de vleugel, rechts van de hoofdingang gelegen. Deze tydelyke ingang is voor li- chamelyk gehandicapten minder goed toegankelyk dan de hoofdin gang. Het bleek niet mogelyk om daarvoor een tydelyke voorziening te treffen. Bij de tydelyk ingang zal echter wel een bel worden aange bracht waarvan men gebruik kan maken als men hulp nodig heeft om het gebouw te kunnen be treden. Na 8 weken zal de hoofdingang weer in gebruik genomen worden. Wy vragen uw begrip voor deze ty delyke maatregel. 'n abonnement waard dvY king, zeker niet in plastic zakken! 13. Asbest kan in geringe hoeveel heden goed verpakt in dubbel plastic afgegeven worden bij het gemeentelyk KCA-depot Tbt 300 kg kan asbest ook aan geleverd worden by het ge- westelyke overslagstation in Wanssum; kosten ƒ10,-. Asbest wordt ook hier alleen geaccep teerd mits verpakt in dubbel plastic. Voor grotere hoeveelhe den kunt u kontakt opnemen met het Gewest Noord-Lim burg. tel. 077-829841. 14. Koel- en vriesapparaten uit huishoudens worden na telefo nische opgave binnen 1 week opgehaald door Recyclingbe- dryf De Cirkel uit Helden- Beringe. tel. 04760-76477. 15. Landbouwfolie kan alleen in geringe hoeveelheden meege geven worden met de huisvuil ophaaldienst. Voor de afvoer van bedryfsafval moet de parti- kulier zelf zorgen. De LLTB koördineert jaarlyks de inza meling van landbouwfolie voor haar leden. 16. Compostvaien. Ook in 1993 geeft de gemeente Venray weer ƒ65.- subsidie op de aanschaf van een compostvat. Een com- postvat kunt u kopen by een van de boerenbondwinkels in Merselo, Leunen en Ysselsteyn of via de Saweco in Oirlo. De subsidie wordt meteen in de aanschafprys verrekend. 17. Adressen: Depot/magazyn Openbare Werken,Acaciastraat 13, Ven ray (naast de brandweerkazer ne). tel. 2340& Gewestelijk overslagstation Meerlo-Wanssum, Kulertsweg, Wanssum. tel. 04784-2713. Firma J. Janssen, Horsterweg a Leunen, tel. 89090. Maessen Recycling bv. Metaal- weg 5. Venray (op industrieter rein Smakterheide), tel. 13100. Van Rattingen bv. Metaalweg 7, Venray (op industrieterrein Smakterheide), tel. 85002. Recyclingbedryf De Cirkel, Kievit 8, Helden-Beringe, tel. 04760-76477. Voor nadere informatie kunt u zich wenden tot de afdeling Openbare Werken van de gemeente Ven ra1 tel. 23333. Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend, gelet op de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne, dat by hen een aanvraag om vergunning ingevolge de Hin derwet is binnengekomen van: Maatschap Classens-Sanders, Roffert 8, 5811 AT Castenray voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een glastuindery gelegen aan de Roffert 8 te Castenray. De aanvraag en de bybehorende stukken kunnen op het raadhuis. Raadhuisstraat 1 te Venray. kamer 309 elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden ingezien tot 8 mei 1993. Tbt deze datum kunnen de stuk ken ook, na telefonische afspraak, worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur. Tbt bovengenoemde datum kun nen gemotiveerde bezwaren schrif telijk worden' ingediend by burgemeester en wethouders van Venray. Degene die een bezwaar schrift indient, kan verzoeken zyn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Wy zyn voornemens 0111 voor de ingediende aanvraag een openbare zitting achterwege te laten, omdat daaraan naar verwachting geen be hoefte bestaat. Indien men echter hierom verzoekt (bij de onderafde ling milieubeheer) kan men tot één week voor het verstrijken van bo vengenoemde termyn in de gele genheid worden gesteld ook mondelinge bezwaren in te bren gen. Daarby bestaat dan tevens de mogelijkheid tot een gedachtenwis- seling over de aanvraag tussen het bevoegd gezag, de aanvrager en ove rige aanwezigen. Alleen degenen die bezwaar heb ben gemaakt naar aanleiding van de aanvraag en alleen degenen die kunnen aantonen dat zy daartoe re- delykerwijs niet in staat zyn ge weest, kunnen tydens de verdere procedure bezwaar maken tegen de ontwerp-beschikking en/of beroep indienen tegen de uiteindelyke be schikking. Burgemeester en wethouders voornoemd. (art 17 WRO) Burgemeester en wethouders zyn voornemens aan de volgende bou- waan vragen medewerking te verlenen. Burgemeester en wethouders zyn voornemens om met toepassing van artikel 17 van de Wet op de Ruimtelyke Ordening medewer king te verlenen aan de volgende bou waanvragen het bouwen van een proeffa briek voor de mestverwerking aan de Steegse Peclweg 131 te Ys selsteyn tn.v. Machinefabriek Stramproy bv te Stramproy. De op de bouwaanvragen betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 8 april 1993 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage by de onderafdeling bouwbeheer, kamer 310, van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termyn kunnen eventuele bezwaren by burge meester en wethouders worden in gediend. Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting. ruimtelyke ordening tV uuuvcsuug Het Zuiveringschap Limburg legt een nieuwe transportleiding aan voor het rioolwater. De werkzaamheden zyn zover ge vorderd dat de leiding in de Groe- neweg en Heidseweg zal worden gelegd. De werkzaamheden worden ver richt in 2 fasen, zoals hieronder be schreven evenals de bybehorende afsluiting van wegen en ingestelde omleidingen. Fase 1: 12 april t/m 30 april 1993: Leidingswerkzaamheden Lp.v. Groeneweg (gedeelte Heidse weg - Heidseschoolweg). Afsluiting Groeneweg tp.v. krui singen: kruising Heidseweg/Groe- neweg; kruising Mr. Driessenstraat/ Groenewg; Groeneweg halverwege tussen kruising met Mr. Driessen straat en Heidseschoolweg Omleidingsroute via de Heidse schoolweg Ease 2: 26 april t/m 14 mei 1993: Leidingswerkzaamheden gedeeltelijk in Groenweg en in Heidseweg. Afsluiting Heidseweg vanaf: hoek Spiekert/Heidseweg tot hoek Droe- senweg/Heidseweg; hoek Mr. Dries- senstraat/Groeneweg tot hoek Groeneweg/H eidseweg Het doorgaande verkeer wordt omgeleid via Spiekert en Lemmen- weg (omleidingsroute is aan gegeven). Busbediening De bus Venray-Helmond via Hei de lyn 27 zal, tijdens fase 2, worden omgeleid via de Heidseschoolweg (Deumeseweg Heidseschoolweg Ysselsteynseweg). Een tydelyke hal te zal op de hoek Heidseschoolweg- Ysselsteynseweg worden ingericht. Informatie Voor nadere informatie over het werk en de verkeerssituatie kan men zich wenden tot de heer Th. Haerkens, Direktiekeet Zuivelweg te Leunen, tel. 04780-88350. De uit voerder is in ieder geval bereikbaar op werkdagen van 09.0009.30 uur en van 12.30-13.00 uur. Voor vragen over de verkeerssituatie kunt u zich ook wenden tot de heer G. Rutten van de gemeente yqwpj^tel. 23387. e ^n^a^tel. 2 Snorfiets tegen auto In de nacht van donderdag op vrydag, rond 00.45 uur, zag een 21-jarige bestuurster van een perso nenauto uit Deume op de Ringweg in Ysselsteyn, een snorfiets slinge rend tegemoet komen. De dame ging stapvoets rijden, maar dat kon niet voorkomen dat de 79-jarige bestuurder van de snorfiets fron taal tegen de koplamp van de auto opreed. De man kwam ten val en moest met verschillende verwonin gen naar het ziekenhuis worden overgebracht Serie inbraken in nieuwe woningen In de nacht van vrydag op zater dag zijn er inbraken gepleegd in pas gereedgekomen woningen aan de Sleutelbloem in Landweert Uit zeven woningen werden de verwar mingsketels ontvreemd, terwijl het in de achtste woning alleen by een poging is gebleven. Verder verdwe nen uit de woningen verschillende stofzuigers, koffiezetapparaten, ra dio's, klokken, gereedschappen, vloerbedekkingen. De schade be draagt vele duizenden guldens. t Snelheidskontroles Op woensdag 31 maart jl. werda in het kader van de Landelijke a Regionale Verkeersaktie, snelheids kontroles gehouden op de Wans sumseweg, de Midden Peelwej tussen Ysselsteyn en Vredepeel a de Deumeseweg. Op de Wanssumseweg werda 281 voertuigen gekontroleerd; li maal werd proces-verbaal ter plaa se aangezegd. De gemeten snelhe den lagen tussen de 93 en 107 kn per uur. Op de Midden Peelweg werda 262 voertuigen gekontroleerd a daarvan kregen er 25 proeft verbaal opgemaakt De snelheda lagen hier tussen de 92 en 114 ka per uur. Op de Deumeseweg werden 4® voertuigen gekontroleerd. 26 Mat' werd proces-verbaal aangezegd, ft snelheden lagen hier tussen de en 112 km per uur. In totaal werden dus 1010 voer tuigen gekontroleerd en 'slechts' ill maal proces-verbaal opgemaals (nog geen 7%) Het betrof hier een gekombineer de kontrole met direkte aanhots ding na het meten van de over treding. Bij eerder op dezelfdt plaatsen en dezelfde tydstippen ge- houden snelheidskontroes, maai dan in een onopvallende auto, lag het percentage overtreders bedui dend hoger nl. boven de 30%. Bij de gekombineerde kontrole maken automobilisten middeb lichtsignalen elkaar attent op de» kontroles, waardoor bestuurden die te hard rijden, de kans krygec hun snelheid aan te passen. Vernielingen aan noodlokalen Getuigen hebben gezien hoe eis kele jeugdigen ruiten van een nood lokaal aan een school in hu Brukske aan het ingooien waren Tben de politie arriveerde waren df 'vandalen' echter in geen velden oi wegen te vinden. Dankzij een goed signalement zal het de politie wel lukken om die vandalen de reke ning te kunnen presentem. bon 4 ai TIM René 52 Bianc Michi [Oostei 5807 0478C Peter: Meter BRIXON AMERICAN SIHIHTSWEAR. Quality Men's Wear TENSON ISYT Grotestraat 73. Venray L

Peel en Maas | 1993 | | pagina 20