Beperken afval re klam e-n ateri aal Vrijdag 30 april Oranjefeesten 1993 Zaalvoetbaltoernooi 4 Evenementenkalender <iVA0 «MO NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY 7 7 Sluiting gemeentearchief Bouwvergunning aangevraagd Velling bosperceel aan Kempweg Bekendmaking Bekendmaking Bouwvergunning aangevraagd Hinderwet Raadhuis gesloten Bomen hoek Langstraat/ Henseniusstraat Inschrijfformulier Oranjezaalvoetbaltoernooi 1993 Bouwtoestemming op Bouwmeldingen Bouwvergunning aangevraagd Geen huisvuilophaal- dienst 2e Paasdag '8"" EEL EN MAAS Donderdag 8 april Pagina 19 et bij ka* en aagj ia oo om rden eel de >brau er dit dm ideau RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is te vens geopend op donderdag van et 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uitslui- tend na telefonische afspraak worden afgeweken. Spreekuren b. en w. uitsluitend te bezoeken na telefonische afspraak via de stafeenheid bestuursonder- steuning, tel. 04780-23269, alléén vóórmiddag. Burgemeester J.F.H.A.B. Waals Maandag van 10.00 tot 11.00 uur algemene bestuurszaken: gewestelij ke en intergemeentelijke samenwer king, bestuurlijke koördinatie; open bare orde en veiligheid; voorlichting en inspraak algemeen; dorps en wijk raden; personeel, organisatie en in formatica; interne dienstverlening; ekonomische zaken: bevordering werkgelegenheid, markten en ker missen, handel en middenstand, be vordering toerisme, bedrijfs- en winkelvestiging. Wethouder E.M.A.A. de Loo (loco-burgemeester) Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. milieuzaken: algemeen milieubeleid, hinderwetszaken, afvalverwerking, mestverwerking, bodemsanering; maatschappelijke zorg: gezondheids zorg, maatschappelijk werk, ouderen zorg, werklozenzorg (RBA), sociale werkvoorziening (WSW), culturele minderheden; sociale vernieuwing; emancipatie. - Wethouder J.H.M.O. Truijen Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. financiën: belastingen, gemeentega ranties (hypotheken); openbare wer ken: wegen, riolering, reiniging, groen, verkeer en vervoer; agrarische zaken: ruilverkaveling, beheer en ver koop landbouwgronden. Wethouder H.M. Kersten Maandag van 10.00-11.00 uur. ruimtelijke ordening; volkshuisves ting; bouw- en woningtoezicht; welstandstoezicht; stedebouw; grondbedrijf (m.u.v. beheer land bouwgronden): beheer eigendom men; exploitatie bestemmingsplan nen; grondverwerving; gronduitgifte. Wethouder P.J.H. Driessen Maandag van 10.00-11.00 uur. culture zaken: muziekschool, mu seum, schouwburg, bibliotheek, mo numentenzorg, oud archief, culturele verenigingen, grote en kleine kun sten, vrije academie; sociale zaken; onderwijs; volwassenen-edukatie; sportzaken; rekreatie; jeugd- en jon gerenwerk; akkommodatie-aangele- genheden; sociaal-cultureel werk; mondiale vraagstukken; mediazaken; kinderopvang. inke In verband met het overladen van de heer J. Ren kens, medewer ker gemeentearchief Venray, is het gemeentearchief tot 1 september 1993 gesloten. Raadpleging van stukken uit het gemeentearchief is uitsluitend mo gelijk na afspraak met Th. Jeuken (tel. 04780-23257) of by diens afwe zigheid met H. Woltring (tel. 04780-23255). (art 15 WRO) Burgemeester en wethouders zyn voornemens aan de volgende bou- waanvragen medewerking te verlenen. Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van een vrystellingsbepaling uit het desbetreffende bestem mingsplan medewerking te verle nen aan de volgende bouwaanvragen. het uitbreiden van de woning 8an de Laurahof 5 te Venray tn.v. J.P.M. Swinkels. De op de bouwaanvragen betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 8 april 1993 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage tyj de onderafdeling bouwbeheer, kamer 310, van het raadhuis (van 900 tot 12.00 uur). Gedurende deze termyn kunnen eventuele bezwaren by burge meester en wethouders worden in gediend. Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelijke ordening en milieu, Ir. G.F.J.M. Frencken UO De afvalberg in Nederland groeit nog steeds. Dit is een ongewenste ontwikkeling. De rijksoverheid for muleert beleid en neemt maatrege len om de hoeveelheid afval te verminderen. Een van de sterkst groeiende afvalstromen is het on geadresseerde reklame-drukwerk. Om de hoeveelheid ongeadres- seerd en vaak ongewenst reklame- drukwerk te verminderen is een landelijke stickerregeling opgezet. Deze regeling is begin maart van kracht geworden. De gemeente Ven ray ondersteunt deze aktie van har te en roept alle burgers op om deel te nemen. WERKWIJZE Hoe kun je als burger er nog voor zorgen dat je geen ongewenst reklame-drukwerk meer in de brie venbus krijgt Eenvoudig, door een sticker op je brievenbus te plakken! Er zy'n twee mogelijkheden: een sticker die al het ongeadresseerde reklame-drukwerk en de huis-aan- huisbladen buiten de brievenbus houdt en een tweede, waarmee de ontvanger aangeeft wel huis-aan- huisbladen te willen ontvangen, maar verstoken wil blijven van on- geadresseerd reklame-drukwerk. Aangezien het een landelijke stickerregeling betreft is in een klachtenregeling en toezicht voor zien. Elke burger die in strijd met de regeling toch reklame-drukwerk ontvangt kan zich hierover schrif telijk beklagen by de afzender en/of verspreider. De afzender/versprei der moet vervolgens binnen vier weken schrifteiyk antwoorden. Ge beurt dit niet of is de afhandeling van de klacht onbevredigend, kan één ieder een klacht indienen by de Stichting Reklame Code (Paas- heuvelweg 15,1105 BE Amsterdam Zuid-Oost). DISTRIBUTIE De stickera zyn gratis en op het gemeentehuis verkrygbaar. Het is de bedoeling dat per persoon slechts één sticker wordt meegege ven. Voor mensen die slecht ter been zyn of het bezoek aan het ge meentehuis bezwaarlyk is, bestaat de mogelijkheid de sticker schrifte- ïyk te bestellen (Werkgroep Milieu en Verspreiding, Postbus 23123, 1100 DP Amsterdam). Hoewel de sticker gratis biyft, zal dan wel een aan de consument zelf geadresseer de en voldoende gefrankeerde enve lop moeten worden bygesloten. ACHTERGROND By ongewyzigd beleid zal naar verwachting de hoeveelheid reklame-afval toenemen van onge veer 18 kg per huishouden per jaar in 1991 naar circa 44 kg in het jaar 2000. Het beperken van de vereprei- ding van ongewenst reklamemate- riaal kan derhalve een forse by dra- ge leveren aan afvalpreventie. Naast het bevorderen van afval preventie levert het verkleinen van de hoeveelheid ongevraagd druk werk nog andere voordelen op. Door het afnemen van de totale hoeveelheid aangeboden afval, zul len de gemeenteiyke kosten voor inzameling en verwerking minder snel sty gen. Deze kosten werken di- rekt door in de hoogte van de reini- gingskosten die door de burgera betaald moeten worden. Afvalpre ventie betekent bovendien een besparing van een waardevolle grondstof, namely k hout Verder betekent ongevraagd drukwerk een bron van ergernis voor diegenen die er geen prys op stellen en het milieu een warm hart toedragen. Deze ergernis kan mede door het gemeentelyk optreden weggeno men worden. Jong Nederland zal zoals bekend een nieuwe akkommodatie gaan bouwen aan de Kempweg. Om de bouw mogelijk te maken zal een bosperceel van 2100 m2 moeten worden geveld. Reeds in oktober 1991, en des tijds gepubliceerd, heeft het college van Venray een kapvergunning af gegeven voor deze veiling. Thans is de planvorming zover gevorderd dat op 3 mei 1993 de aan besteding zal plaatsvinden en dat niet al te lang daarna de bouw van start zal gaan. Daarmee is ook aan gegeven dat nu het terrein bouw- ryp dient te worden gemaakt Jong Nederland zal een dezer da gen starten met de velling van het perceel. Burgemeester en wethouders van Venray, maken op grond van artikel 2, lid 3, van de inspraakverorde ning bekend, dat met ingang van 9 april 1993 gedurende tien dagen ter inzage ligt op kamer 205 van het raadhuis, het ontwerp-raadsbesluit tot verdeling van het aan de ge meente Venray voor 1993, in het ka der van de stads- en dorpsver nieuwing, toegekende bedrag van ƒ337.100,- inhoudenden: a. verbetering van de door de eigenaar bewoonde woning 25.000,- b. verhuis- en herin richtingskosten 5.000,- c. bedrijfsverplaatsing Venray-kom d. uitvoering nota winkel erven 40.000,- e. aanleg parkeerterrein zuid-oost en bedryfs- straatje achter Grote straat f. restauratie monu menten ƒ125.000,- 77.000,- 15.000,- De gemeente Venray heeft onderstaande Evenementenkalender op gesteld. Verenigingen/instanties kunnen eventuele opmerkingen, aanvullin gen en/of wyzigingen doorgeven aan de gemeente Venray, afd. Bur gerzaken, Peter van Horen, tel.nr. 04780-23245. Het moet uiteraard wel gaan om aktiviteiten, die het karakter van een 'evenement' heb ben. Het is niet de bedoeling om 'eigen' aktiviteiten van verenigin gen, clubs, etc. in eze kalender op te nemen. April 1993 11-12 Pasen 12 Run-Bike-Run (Ned. kampioenschap) 30 Viering Koninginnedag Mei 1993 8 t/m 11 Kermis Oirlo 15 Manifestatie Rode Kruis 22-23 Kennedymare Venray 26 t/m 31 Muziekfeesten Mereelo 30-31 Pinksteren Juni 1993 5 Drenthe-dag 5 t/m 8 Kermis Leunen 10 t/m 13 Avondvierdaagse Venray 19 Jazz-festival Venray 19-20 Triathlon 20 Dorpszeskamp Ysselsteyn 19-20 Peeltoemooi (muziek) Oostrum 19 t/m 22 Kermis Heide 26-27 Peeltoemooi (muziek) Oostrum 26 t/m 29 Kermis Mereelo Juli 1993 3 t/m 6 Kermis Ysselsteyn 4 Thptoe Venray 9 t/m 11 Internationaal Jeugdweekend 11 Volleybal-festival Oostrum 12 t/m 16 Kindervakantiewerk 13 t/m 16 Fietsvierdaagse Venray 17 Klederdrachtshow Ilakkespits 30 juli t/m 4 aug. Kermis Venray Augustus 1993 2 Kennismarkt 3 Kermisvuurwerk l 4 Kindermiddag Kermis 28 t/m 31 Kermis Casten ray September 1993 4 t/m 7 Kermis Veulen 11 t/m 14 Kermis Oostrum 24 t/m 26 Harmoniefeesten Leunen Oktober 1993 1 t/m 3 Harmoniefeesten Oostrum g. projekten kerk dorpen 50.000,- ƒ337.100.- Gedurende genoemde termijn kan een ieder zyn mening omtrent de ter inzage liggende stukken by bur gemeester en wethouders kenbaar maken. Burgemeester en wethouders voornoemd, dra. J.F.J.A.B. Waals, burgemeester dra. A.W.M. de Bever, sekretaris. De burgemeester van Venray maakt ter voldoening aan het be paalde in artikel 22, lid 2 van de Wet op de Ruimteiyke Ordening be kend, dat de gemeenteraad van Venray in zyn vergadering van 30 maart 1993 in voorbereiding heeft verklaard: I. een partiële herziening van het bestemmingsplan 'Buiten gebied (oud hoofdzakenplan)' voor een terrein/perceel, gele gen aan de Kempweg te Ven ray, t.b.v. het bouwen van een jeugdhuis: II. een partiële herziening van het bestemmingsplan 'Ooste- ïyke Woonwyk' voor het per ceel gelegen aan het Nassau- plein te Venray, tb.v. het bou wen van een woning; III. een partiële herziening van de bestemmingsplannen 'Weder- opbouwplan Venray-kom (1965)' en 'Oostelyke Woon wyk' voor gronden gelegen aan de Julianasingel te Ven ray, tussen de Wilhelmina- straat en de Dr. Poelsstraat, tb.v. de aanleg van een par keergarage. Deze voorbereidingsbesluiten te- den in werking met ingang van 9 april 1993 en liggen voor eenieder ter inzage in het raadhuis, afdeling VROM, Raadhuisstraat 1 te Venray, tydens kantooruren van 09.00 tot 12.00 uur. De burgemeester voornoemd, dra. J.F.H.A.B. Waals (art 19 WRO/50, lid 8 Woningwet) Burgemeester en wethouders zyn voornemens aan de volgende bou waanvragen medewerking te verlenen. het bouwen van een woning met garage in Landweert III te Ven ray tn.v. de fam. Pypere te Asten. Burgemeester en wethouders zyn voornemens om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimteiyke Ordening en/of artikel 50 van de Woningwet medewerking te verlenen aan de volgende bou waanvragen. De op de bouwaanvragen betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 8 april 1993 gedurende 14 dagen voor een leder ter inzage by de onderafdeling bouwbeheer, kamer 310, van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termy'n kunnen eventuele bezwaren by burge meester en wethouders worden in gediend. Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting. ruimteiyke ordening en milieu, ir. G.F.J.M. Frencken iiun Kennisgeving bekendmaking Ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend, gelet op de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne, dat zy voornemens zyn hinderwetvergunning te verlenen aan: W. van Tilburg, Den Tiel 4, 5815 EE Mereelo voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een gemengd vee- bedryf, gelegen aan Den Tiel 4 te Mereelo; Maatschap Clabbere-Michels. Op de Ries 13, 5815 EB te Mereelo voor een nieuwe, de gehele inrich ting omvattende vergunning voor een champignonkwekery gelegen aan Op de Ries te Mereelo; H. Herpers, Vredeweg 21, 5816 AJ Vredepeel voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende ver gunning voor een vleesvar- kensmestery, gelegen aan de Vredeweg 21 te Vredepeel; A. v.d. Ven, Laagheldseweg 15. 5804 BJ Venray voor het uitbrei den Avyzigen van een fokzeugen- houdery gelegen aan de Laagheidseweg 15 te Venray; J. Arts, Timmermannsweg 42, 5813 AP Ysselsteyn voor een nieu we, de gehele inrichting omvatten de vergunning voor een varkens- en rundveebedryf gelegen aan de Tinimermannsweg 42 te Ys selsteyn. Dit onder oplegging van voor schriften die nodig zyn in het be lang van het voorkomen of beperken van gevaar, schade of hin der buiten de inrichting De ontwerp-beschikking en bybe- horende stukken kunnen op het raadhuis. Raadhuisstraat 1 te Ven ray, kamer 309, elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden inge zien tot 22 april 1993. Tbt deze datum kunnen de stuk ken ook, na telefonische afspraak, worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de aanvraag en ieder die aantoont dat hy daartoe redely kerwys niet in staat is ge weest, kunnen tot bovengenoemde datum gemotiveerde bezwaren in brengen naar aanleiding van de ontwerp-beschikking. De bezwaar schriften moeten schriftclyk by burgemeester en wethouders wor den ingediend. Degene die een be zwaarschrift indient, kan verzoeken zyn 'pereooniyke gege vens niet bekend te maken. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens deze, het hoofd van de afdeling volkshuisvesting ruimteiyke ordening en milieubeheer, Ir. G.RJ.M. Frencken In verband met Goede Vrydag en Pasen is het raadhuis op vrydag 9 en maandag 12 april a.s. de gehele dag gesloten. Medio 1992 zyn twee van de vyf bolvormige Gleditsia's in de Langstraat moedwillig beschadigd. De bomen waren zover Ingezaagd dat ze verwyderd moesten worden, In overleg met direkt aangren- zenden heeft het college van b. en w. besloten de twee bolvormige Gle- tistia's op de hoek van de Lang straat en de Henseniusstraat te verplanten naar de overzyde van de weg. Deze bomen zyn geiyktydig met de bomen aan de overkant van de weg aangeplant. De bomen heb ben allen dezelfde grootte. Door de twee Gletistia's die nu op het pleint je staan te verplanten naar de over zyde van de weg is het mogeiyk de lynstruktuur te hereellen met bo men van gelyke grootte. De opgaan de Gleditsia zal meer centraal op het driehoekige pleintje tussen de Langstraat en de Henseniusstraat geplant worden. Evenals vorige jaren zal ook in 1993 het Oranje zaalvoetbal toernooi worden georganiseerd in Sporthal De Wetteling in het kader van Koningin nedag. ledereen die aan dit evenement wil deelne men wordt verzocht onderstaand inschryf-formu- lier in te leveren bij de afdeling Welzjjn van de gemeente Venray, t/m vrydag 23 april a.s. 12.00 uur of by Sporthal De Wetteling (dhr. Van Katwijk). Tevens wordt men verzocht het inschrijfgeld te voldoen, bij inlevering van het inschrijfformulier. Deelnamekosten bedragen per team ƒ20,-. Hierby geven wy ons op voor het Oraiyezaalvoet- baltoemooi 1993 met 1 herenteam: Naam van het team Kleur shirts/broek Naam kontaktpereoon Woonplaats/pc Burgemeester en wethouders hebben in de afgelopen week voor onderstaande bouwmeldingen bouwtoestemming afgegeven. Zy die menen door de afgifte van een of meer van deze bouwtoestemmin- gen rechtstreeks in hun belang te zyn getroffen kunnen op grond van de Wet AROB daartegen by het col lege van burgemeester en wethou ders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 30 dagen nadat de beschik king is gegeven. Die termyn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een be zwaarschrift binnen 3 weken na dagtekening van deze publikatie wordt ingediend. het plaatsen van een tuinhuis je aan de Langeweg 89 te Venray. tn.v. JJ.P.M. Gilissen te Venray; het plaatsen van een tuinhuis je aan de Sleutelbloem 41 te Venray tn.v. G.MJ. van Houdt te Venray; het bouwen van een hobby- ruimte aan de Kempweg 89 te Ven ray tn.v. A.J.M. v.d. Wyst te Venray; het plaatsen van een tuinhuis je aan de Sleutelbloem 54 te Venray tn.v. E.P.J.T. Smit te Venray; het plaatsen van een tuinhuis je/berging aan de Sleutelbloem 47 te Venray tn.v. F.M.R. Hendriks te Venray; het plaatsen van een tuinhuis je aan de Vyverhof 6 te Ysselsteyn tn.v. mevr. H. Jaspers-Lammere te Ysselsteyn; het plaatsen van een dakkapel aan de Largostraat 15 te Venray tn.v. W.P.M. Vollenberg te Venray; het plaatsen van een tuinhuis je aan de Kruitweg 9a te Venray tm.v. K.A. Muyres te Venray; het plaatsen van een hobby- kas aan de Lamereveld 13 te Venray tn.v. T.H. Jacobs te Venray. Burgemeester en wethouders van Venray. namens dezen. het hoofd van de afdeling volks huisvesting. ruimteiyke ordening en milieu. ir. G.F.J.M. Frencken Burgemeester en wethouders zyn voornemens aan de volgende bou waanvragen medewerking te verlenen. het aanbouwen van een tuin kamer/serre aan de Vlasakker 8 te Venray tn.v. GJ.T. Gooren-, het aanbouwen van een ber ging aan de Haammakeretruat 198 te Venray tn.v. R. van Doorn; het aanbouwen van een ber ging aan de Luitstraat 51 te Venray tn.v. JJ.M. Schwachöfer; het uitbreiden van de woning en aanbouwen van de berging aan de Tyn 6 te Venray tn.v. J.H.W.M. JennLskens; het uitbreiden van de woning aan de Tym 4 te Venray tn.v. J.H.P.M. Mommen; het uitbreiden van de woning aan de Kamperfoelie 61 te Venray tn.v. G.HJ. Wilmsen; het aanbrengen van een dak kapel aan de Helmkruid 8 te Venray tn.v. RJ.M.P.G. v.d. Kerkhof; het uitbreiden van de woning aan de Pater Tulpstraat 21 te Ys selsteyn tn.v. MJ.H. val. Oetelaar te Ysselsteyn; het aanbrengen van een terra- soverkapping aan de Klaproos 12 te Venray tn.v. J.H. Poessé; het vergroten van de woning aan de Randen rade 92 te Oostrum tn.v. F.WJ. Martens te Evertsoord; het veranderen van het café terras aan de Grotestraat 107 te Venray tn.v. Fa. V.d. Munckhof: het uitbreiden van het woon huis en nieuwbouw carport aan tie Lisdodde 4 te Venray tn.v. E.B.W.G. Willemara: het plaatsen van een carport aan de LLsdodde 6 te Venray Ln.v. PJU.N. Vollenberg; het uitbreiden van de woning aan de Helmkruid 5 te Venray tn.v. Th.W. Coat. De op de bouwaanvragen betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 8 april 1993 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage by de onderafdeling bouwbeheer, kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termyn kunnen eventuele bezwaren schrifteiyk hy burgemeester en wethouders wor den Ingediend. Burgemeester en wethouders van Venray. namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting. ruimteiy ke ordening en milieu, ir. G.FJ.M. Frencken Op maandag 12 april a.s. (2e I'aas- dag) komt de route van de huisvui lophaaldienst te vervullen. n\ ii~\

Peel en Maas | 1993 | | pagina 19