KERKELIJKE DIENSTEN 'De Poest' eerste volledig geautomatiseerde Metbakker Palmpasen optocht in de Grote Kerk Start Fiets- seizoen 1993 CDA Vrouwenberaad Rincon Espanol Midgetgolf Buitenlust Invaliden Sportclub Venray Huisvrouwen- kontakt Brukske Toneelvereniging Ventiel Voorlichtingsavond Groenvoorzieningen Landweert Commissie economische zaken En zoë was 't ien Venroj.. is 'n welkom verjaardagskado Verkrijgbaar in de boekhandel PEEL EN MAAS Donderdag 1 april - Pagina 18 Grote Kerk Deken GJ.It. Buschman, Bindstraat 6. tel. 81275; kapl. H. de Wit O.F.M.. Patens.straat 29. tel. 82385 b.gg 85855; kapl. L. Ilouben, Dr. Poe Instraal 4. tel. 11664. Zaterdag in de v-yfde week van de Veertigdagentyd: 9.00 Lsm. ouders Arts-Cornelissen en Jeu Jenniskens; fkm. Messemaeckere- Schrynemaekere. 17.00 Ileunie fam. Janssen. 19.00 ZONDAGS DIENST met volkszang en pal inwij ding; Maria Oudenhoven; ouders J. de Lauw-Linders (koll.): ouders Ma thijs Heyken en Maria Nella Philip- sen en zoon PietertS); Jan Peters en overt, fam.; Maria v.d. Boom-Custers (koll.); zesw.d. Wout Lenssen- Jeuken (koll.); zesw.d. Cis Arts- Schwachöfer (koll.). Zondag: Palmzondag. 8.00 Lsm. voor de paroehie. 9.30 Zesw.d. Harry Hanssen (koll.); Kitty Pouwels (koll.); Piet Janssen; overl. oud. Kersten-Tiehelhoven; tot een zekere intentie; Chris Smits (koll.); overl. ouders Gerardus Thijsen-Maters, overl. kinderen en overl. fiun.; jrd. overl. echtp. Teng van Meijel- Truyen (S); Martha Gerrats-Stienen en zoon Hay. 11.00 Jan Bruisten; Jan M.H. Janssen, overl, ouders en broers; Chris Bissehops-Hoeve- nuars; Guus van Berkel (koll.); Mia Heijen (koll.); Johan Jansse. overl. ouders Jansen-Pillen en zoon Herman. Maandag in de goede week: 9.00 Lsm. Overl. ouders Van Mil. Tbon en Victor. 19.00 Boeteviering ter voor bereiding op het Paasfeest Dinsdag in de goede week: 9.00 Lsm. Tbt een zekere intentie; Leo Gooren; Jaques Baekes. 19.00 Lsm. Teng Jeuken (buurt); ouders Van Kessel-Verstegen en zoon Jan; Cam. Wisman s. Woensdag In de goede week: 9.00 Lsm. Overl. echtp. Tillemans- Duyf; Piet Creemers en fam. 19.00 Boeteviering ter voorbereiding op het Paasfeest. Donderdag: Witte Donderdag. 9.00 Geen Eucharistieviering 19.30 PI. Laatste Avondmaalviering; jrd. Frans de Vocht; Harrie Minten (koll.); Wout Lenssen-Jeuken (buurt). Vrijdag: Goede Vrydag; Vasten en onthoudingsdag. 9.00 Geen Eu charistieviering. 15.00 PI. Kruis weg. 19.00 PI. Herdenking van het Lyden en Sterven van onze Heer. Akolieten: Zo: 9.30 Louis Truien en Piet Vosbeek. Do: 19.00 Gerard Happenbrouwers en Hans van Pelt Vr: 19.00 Louis Truien en Piet Vosbeek. Misdienaars en lektoren: Za: 19.00 Bart Thomassen en Hans Wei- jers; lektor: L. Truien. Zo: 11.00 Mark en Joris Timmermans. Vincent van Gogh Instituut SL Servatiuskapel Zaterdag: 18.30 Palmzondagvie ring met uitreiking palmtakjes. Zondag: 9.30 l'alinzondagviering met uitreiking palmtakjes. Maandag: 16.45 Liturgieviering. Woensdag: 16.45 Liturgieviering Donderdag: Witte Donderdag. 18.30 Liturgieviering met koor. Vrijdag: Goede Vrydag. 15.00 Kruisweg. 1830 Goede Vrydag- viering met koor. Paterskerk Zaterdag: 8.00 Celina Rojer en Constant Rojer. 17.00 Gelegenheid om te biechten voor Pasen. 18.30 Palmzondagviering; overl. ouders Wilmsen-Vos (koll.); Jan Peters (koil.)j; .Annie Linskens-Linders (koll.); Sjeng Jeurissen (koll.); Jac van Leuken (koll.); overl. ouders Peeters-Heuvens; Tbny van Mil- Rongen (buurt); Johanna Verateegh- van Byievelt; jrg. Koos Jans. Zondag: l'almzondag. 9.00 Voor de parochie. 11.15 Gezongen door de Zangers van St. Frans; Johanna Huberta Lamere en fam.; Margare- tha Veldhuizen en overl fiun.: Anna Hoeymakers-Claessen; Martyn Wismans. Tydens alle H. Missen dit weekend worden palmtakjes gewyd. Wilt u zo mogeiyk zelf een palmtakje mee brengen. Maandag: 8.00 Mathilde Was- scher en Le.v. H. Geest 19.00 Marie Kol kman-Linde rs. Dinsdag: 8.00 Te.v. St Antonius. 19.00 Overl. ouders Derickx-Jaeobs en Karei; Bertus Heyi. Woensdag: 8.00 Apollonia Naus- Splinter. 19.00 Maria Ebberink- Iienckens (Derde Orde). Donderdag: Witte Donderdag. Vbnaf 10.00 uur wordt de Paascom munie gebracht aan zieken en thuiszittenden. Wie de Paascom munie wil ontvangen en ons niet bekend is. geve dit op aan de pasto rie, tel. 80202. 1930 Boeteviering en Herdenking van het Laatste Avondmaal van de Heer; overl. fam. V.d. Munckhof-Sangers; overl. ouders Manders-Hüpen; Constant en Clemens Pyis. Vrydag: Goede Vrydag; Vasten en out houdingsdag. 15.00 Oefe ning van de H. Kruisweg 1930 Boe teviering en avondplechtigheid. I Misdienaars en akolieten: Za.- 18.30 Jaup Janssen. Zo: 9.00 I'&scal Kuste ra-, 11.15 Bernard Swüste. Do: 19.30 i'ascal en Endel Kuste rs. Vr: 15.00 Bernard Swüste. Roel en Mark: 1930 Martin Leenders en Jaap Janssen. Parochie Brukske Zondag: Palmzondag. 10.00 Hoogmis met palmwyding Voor To van Ryn en overl. fiun. Woensdag: 1930 Gelegenheid voor persooniyke biecht. Donderdag: Witte Donderdag 19.00 PI. Eucharistieviering Her denking van het laatste Avondmaal. Vrydag: Goede Vrydag; Vasten en onthoudingsdag. 19.00 Herden king van het Lijden en de Kruis dood van Jezus. Voor afspraken kunt U bellen naar de pastorie van de Paterskerk: tel. 80202. Vredeskerk Zaterdag: Priesterzaterdagvie- rlng Geen H. Mis om 8.00 uur. 10.45 Rozenkrans en biechtgelegen heid. 11.15 Gezongen H. Mis. 1330 Lof en zegen met het Allerheiligste. 18.00-1830 Gelegenheid om te biechten. 19.00 Vooravondmis voor Palm- of Passiezondag Kinder woorddienst. Zang door het jonge renkoor Chrisko. Voor Trees Reynders-van Kuyk (koll.); Willy Morjaan-Lange (koll.); Harry Stry- bosch (koll.); Bep Smeets (koll.); jgt. Toon binders. Zondag: Palm- of Passiezondag. 8.30 Overl. ouders Drabbels- Klaassen. 10.00 Hoogmis. Gregori aans. Ibt byz. int (K); Maria van Meyel en overl. fam.leden. Maandag: 8.00 Voor de zieken van de parochie. 19.00 Boete viering Dinsdag: 8.00 Voor de weldoe ners van de parochie. 19.00 Jac. Mommen en overl. fam. Woensdag: 8.00 Jan Nellissen. 19.00 Voor vrede en gerechtigheid. Donderdag: Witte Donderdag, aoo Geen H. Mis. 19.00 Avondmis van Witte Donderdag Viering van de instelling van de H. Eucharistie en het priesterschap, overl. ouders Vrydag: Goede Vrydag. 15.00 Ge legenheid tot het gezamenlyk bid den van de Kruisweg 19.00 Herdenking van het Lyden van Je zus Christus. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Leo üp 't Veld; Wim Pluk; overl. oudere Pezer- Janssen; gesL jrd. Jacob Vermeulen en Wilhelmina Verhaag; overl. oudere Janssen-Peeters; Lies Janssen-Wolters; Harrie Claessens; Theodora van Areen-Loonen (buurt); Harry Vermeulen en overl. fam. Vermeulen. Zondag: 8.30 Overl. fiun. Jans- Verheggen; Antoon Janssen. 10.00 Piet Fleurkens; Herman Verheyen (namens Beerkens) (Gem.koor). Maandag: 9.00 Bair van Dyk. Dinsdag: 9.00 Mia Heynen (na mens vriendinnen). Woensdag: 9.00 Pierre Vandeven- ne en overl.fiun. Donderdag: Witte Donderdag; Herdenking van het Laatste Avondmaal. 1430 Voor de kinde ren van onze basisschool (Kin derkoor). Vrydag: Goede Vrydag; Herden king van de Dood van Jezus. Lij densverhaal en Kruishulde voor de kinderen van onze basisschool (Kinderkoor). 15.00 Kruisweg 19.00 Goede Vrydagdienst (Gem.koor). Misdienaars: Za: 19.00 Erik Schuurmans, Paul de Beer, Ralph Kessels, Ivo Gielen. Zo: 830 Kariyn Jacobs, Ursula Comelissen, Saskia Janssen, Lizette Janssen; 10.00 Gwenda Nielen. Bianca Camps, Lin da Stammen, Maijolyn Moraal. Do: 1430 Marty n Kempen. Maurice van Mill; 19.00 Maike Koch, Fieke Basten. Linda v.d. Wielen. Annet Jeucken. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gezinsmis met als thema 'Palmpasen' m.m.v. Kin derkoor en kinderen van de basis school. Tydens de H. Dienst zegening en uitreiking van palm- takjes; Frank Voermans; Thei Vlas sens; sL Theodorus Peters en Petronella Kenmielings. Zondag: Palmzondag. 11.00 Hoogmis met zegening en uitrei kingvan palmtakjes; Herenkoor; st Maria v.d. Aa; overl. fam. Janssen- Jenniskens. Woensdag: 9.00 H. Mis fam. Loonen-Feyen. Donderdag: Witte Donderdag. 19.00 Gez. H. Mis; overl. oudere \&n Ryswyck-Martens. Vrydag: Goede Vrydag; Vasten en onthoudingsdag. 15.00 Kruis wegoefening 19.00 Goede Vrydag- viering Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 (Heren koor); Dien Classens-Vissere; Piet Smul ders (buurt); jrd. Gerardus Dinghes en Ilenrica Friesen; jrd. Gerardus Cremere en Maria Versteegen. Dinsdag: 19.00 Boeteviering. Woensdag: 9.00 Overl. ouders; Hein en Martinus Emonts. Donderdag: Witte Donderdag 19.00 Viering van Witte Donderdag Vrydag: Goede Vrydag; Vasten en onthoudingsdag 19.00 Viering van Goede Vrydag A.S. zondag Palmzondag U kunt na de dienst een palmtakje afhalen. Misdienaars: Za: 19.00 Suzanne en Thys. Do: 19.00 Jos. Vr: 19.00 Su zanne en Thys. Als je niet kunt, zelf proberen te ruilen. Parochie Leunen Palmzondag: Dit weekend wordt in elke mis de palmwyding gedaan. Na elke mis kan iedereen een palm takje voor thuis komen halen voor aan in de kerk. Eerste zondag van de maand: byzondere kollekte voor onze eigen parochie! Zaterdag: 19.00 Lsm. Harry Mar tens, echtgen, zoon 'Ibon en klein zoon Harry. Piet Janssen en echtgen.; Ellen Janssen-Hendriekx (buurt); Tb Pypere-Philipsen (vw Nel Sybere); Piet LRjens (buurtver. D'n Tbmp); Piet Timmermans en doch- te José. Malhieu Vervuurt, dochter led en zoon Sjaak; Jan Ewals en overl. lam. Wim Bouten; weekd. Grada Holtackere-Vullings (5): Jrd. Gerrit Jenniskens en Door Jenniskens-Reintjes. Zondag: 10.00 Hgm. Piet Keysere en Marie Keysere-Hendrix; maandd. Harrie de Mulder (5); gesL jrd. Jozef Asselberghs en echtgen. 11.15 Gerard Thyssen; mndd. Her man van Leipsig en zoon Frans; jrd. Harry Heesen. Maandag: 19.00 Lsm. pastoor Jac ques Haenen en overl. fam. Dinsdag: 19.00 Boeteviering als voorbereiding op Pasen. Woensdag: 19.00 Lam. Huub Gommans en overl. fkm. Donderdag: Witte Donderdag 18.00-18.45 gelegenheid voor privé- biecht 19.00 Lsm. PI. viering van de instelling van de Eucharistie en het priesterschap. Vrydag: Goede Vrydag; Vasten en onthoudingsdag. 14.30 Goede Vrydagviering met de kinderen van de basisschool. 19.00 Goede Vrijdag viering tevens Boeteviering en communiedienst Misdienaars: Za: 19.00 Erik en Roel LRjens. Zo: 10.00 Josine Geurts. Marieke Gommans en Ma- nette v.d. Berg; 11.15 Mike Buise en Davy Leyendeckere. (kom allen een kwartier voor de mis in de sacristie dan kunnen nog even oefenen voor deze mis). Ma üm vr: 19.00 Jenny Jenniskens en Maayke Jenniskens. Lektoren: Za: 19.00 Gonny Weys. Zo: 11.15 Jan Heintjes. Rektoraat Heide Zondag: Palmzondag. Herden king van de intocht van de Heer in Jerusalem. 10.00 Hoogmis met palwyding; rector Cox; jgt Marti nus Rongen en Johanna Gerrits; overl. ouders Lambertus Pouwels en Anna Derks en zoon Pierre; overl. oudere Nellen-Rutten; fam. Stphania Coppus-de Groot; Truus v. Kempen (koll.). Maandag: 19.00 boeteviering ter voorbereiding op Pasen. Donderdag: Witte Donderdag. PI. Eucharistieviering ter herden king van het Laatste Avondmaal en ter viering van de instelling van de Eucharistie; overl. ouders Camps- v.d. Pas en kinderen; uit dankbaar heid; kracht vari de H. Geest Vrydag: Goede Vrydag; Vasten en onthoudingsdag. 15.00 PI. Her denking van het Lyden en Sterven van onze Heer. Rektoraat Veulen Paaszondag Zaterdag: 19.00 Hgm. Petran Muyzere en Dora Muyzere-Smits; priesterroepingen; jgt. Marlie Weys. Zondag: 10.30 Boeteviering; Hoogmis als gest jgt Hub v. Rys- wyek, echtgen. en dochter Drini; Grad Reintjes; een overledenen (PK); Christian Erben; 6e zwd. Tteng Hagens. Maandag: 8.00 H. Mis voor de pa rochie. Dinsdag: 8.00 H. Mis voor de overledenen. Woensdag: 8.00 H. Mis voor de overledenen. Donderdag: Witte Donder dag. 19.00 H. Mis voor de parochie. Vrydag: Goede Vrydag. 15.00 Goede Vrydag-Kruisweg 19.00 Goe de Vrydagdienst Akolieten: Za: Twan Hagens en Bas Reinljes. Misdienaars: Zo: Tbm Derks en Eric Wismans. Voorlopig zondag Hoogmis om 10.30 uur. Parochie Ysselsteyn Goede Week. Zaterdag: 19.00 (Kinderkoor); mndd. M. Teunissen; mndd. Fr. Jansen; jrd. Sef van Vegchel, echt gen. en Jan; overl. fam. Willems en Coba. Zondag: Palmzondag. 930 Jrd. L. van Beers-Stevens; jrd. Albert Peetere en echtgen. 11.15 Mndd. J. Janssen (Spreeuwenberg); jrd. Piet Potten; echtgenoten Dykhuizen- Camps. Aan het begin van elke dienst in dit weekend worden de palmtakken gewyd en na de dienst uitgereikt Voorlezing van het Lijdensverhaal. Maandag: 19.00 Mathieu Arts; overl. parochianen. Woensdag: 19.00 Boeteviering (geen eucharistieviering). Donderdag: Witte Donderdag. 9.00 Boeteviering voor de kinderen van groep 5 Vm 8.19.00 Viering van de Instelling van de Eucharistie en het priesterschap; overl. fam. Philipsen-Cremere. Vrydag: Goede Vrydag; Vasten en onthoudingsdag. 15.00 H. Kruisweg 19.00 Avonddienst Misdienaars: Za: 19.00 M. Potten en R. Jenniskens. Zo: 9.00 K. Jaspers en W. Verheyen; 11.15 1. en J. Slangen. Ma: 19.00 M. en W. Claes sens. Wó: 19.00 N. Jaspers en Sj. Slangen. Do: 19.00 R. Keyzer, S. Ewals. M. lAiuwels, M. Spreeuwen- berg Vr: 15.00 K. Jaspers. T. van Asten en B. Pbels; 19.00 B. en S.J Slangen. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Jgt Nic. v. Til burg en echtgen.; in dankzegging; overl. fam. Hoedemakera-Goren. Misd.: Ingrid en Nancy Arts. Zondag: 10.00 Fkm. Muysere- Jeuken; Johannes Noyen en Huber ta Arts en overl. kinderen; Teng Mi- chels (van Kleindorp); jgt Leon. Verhaag en Lind. Heyen. Misd.: Rob berd Windsant en Bj. de Mulder. Dinsdag: 830 Tien de Ryk; Har rie Thissen. Woensdag: 18.40 Rozenhoedje. 19.00 Jgt Michel Janssen (We- verelo); jgt. M. Arts en C. v. Osch. Misd.: Maryke Loonen en Bianca Zegers. Donderdag: Witte Donderdag. 8.30 Schoolmis. 19.00 Avondmis voor Witte Donderdag Misd.: Wil lem Loonen en Wil Poels. Vrydag: Goede Vrydag. 15.00 Kruisweg Misd.: Roel Wismans en Patricia .Arts. 19.00 Herdenking van het Lyden en Sterven des Heren. Misd.: Linda Poels en Diana v.d. Duyn. Rektoraat Vredepeel Zaterdag: Eerste zaterdag van de maand; Priesterzaterdag. 19.00 Voor roepingen; ook Boeteviering als voorbereiding op Pasen. Zondag: Palmzondag. 10.00 Palmwyding en uidelen; jgt Gerard Weerts; Thea van Baken-Peters. H. Mis wordt voorafgegaan door Boete viering. Maandag: 8.30 Byz. int. (MJ). Dinsdag: 8.30 Voor de zieken. Woensdag: 8.30 Voor de vrede. Donderdag: Witte Donderdag. 20.00 H. Mis Herinnering aan in stelling van H. Mis en priesterschap. Vrydag: Goede Vrydag; Vasten en onthoudingsdag. 15.00 Kruis weg voor kinderen en volwassenen. 20.00 Lijdensverhaal, verering van H. Kruis en H. Communie. Misdienaars: Za: Nicole en Ange la. Zo: Janine en Anke. Voor de da gen van de Goede Week zullen de misdienaars in de school aangewe zen worden. Lektoren: Za: Dora Arts-Mennen. Zo.- Maria Lenkens-Ermens. Rektoraat Smakt Zaterdag: 19.00 Avondmis voor Mia Bouten-Gysberts en tz.i. 20.00 Stab at Mater uitgevoerd door het koor Cantra Libre en het strykers ensemble Vlora met solisten uit Venray Zondag: Palmzondag. 8.30 H. Mis te Holthees voor Wim Smits en Har rie Linssen. 10.00 Hoogmis voor Be devaar Obbicht en omstreken en voor pater Piet Geurts en oudere; fam. De Bruyn-Jans; Rene Buyzen; Martinus Martens en Hendrika Martens-Michiels en Thei Arts; Har rie Pingen; Nöll de Hoog; Conrado Goumans die in Brazilië zyn 50-jarig priesterfeest viert; fam. De Klerk. Woensdag: 9.30 H. Mis Le.v. de H. Jozef voor mej. Ftobbere; fam. Hen driks (Cuyk); v.b.i. en fam. Jeu rissen. Donderdag: Witte Donderdag. 19.00 Avondmaalviering; voor ge meenschap Smakt-Holthees; fam. Cuppen-v.d. Broek; fam. Verschu- ren-Janssen. Vrydag: Goede Vrydag. 19.00 PI. viering rond het Kruis van Jezus Christus. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Op zondag 4 april zal in het Inter ven College, Leunseweg 2a te Ven ray, ds. B. Aalbere uit Geldrop voorgaan in de dienst Aanvangstyd is 9.30 uur. Tydens de dienst is er kinderopvang en wordt er kinder- nevendienst gehouden. Na afloop is er koffiedrinken. Jehovah Getuigen Uit de regio's Nymegen, Noord- Oost Brabant en Noord-Lintburg gaan op 3 en 4 april a.s. ruim 1000 Jehovah's Getuigen naar een 2-daagse kringvergadering in Bennekom. Sprekers uit deze regio's zullen interessante lezingen mogen hou den over een aantal aktuele onder werpen. De vergadering begint om 10.00 op zaterdag 3 april en eindigt op zondag 4 april om 15f.45 uur. De toegang is gratis en er is geen kollekte. Rehoboth nieuws Ned. Hervormde Evangelisatie op G.G. Kerk: Cuppenpety'e 2a Horst Pastorie: Clapvaeren 4, Horst tel. 87786. Kerkdiensten: Zondag 4 april om 10.00 en 1430 uur. Voorganger: kand. J. Adriaanse, Houten. Goede Vrydag 9 april om 19.00 uur. Voor ganger: ds. K.M. v. Dyk, Opheusden. Bijbel/Kontaktavond: Donder dag 8 april om 20.00 uur. Thema 'De mondchristen!'. Iedereen is wel kom. De avond wordt gehouden aan het Cuppenpety'e 2a Grote buit bij inbraak caravan Een inwoner van Hedel deed aan gifte van inbraak in zyn op de cam ping aan de Zeilbergseweg geplaatste «aravan. Ontvreemd werd de aanwezige audio-video- apparatuur. enig geld. sieraden en gereedschappen terwyl tevens de schotelantenne werd meegenomen. Op zondag 4 april om 11.00 uur wordt in een feestelijke viering in de Grote Kerk weer het feest van Palmpasen gevierd. Alle kinderen zijn welkom in de Grote Kerk. Liefst met een palmpa- senstok. Een palmpasen stok, wat is dat? Een paar latjes op elkaar getim merd, omwikkeld met zilver- of cre- pepapier, versierd met wat slingers en groen, behangen met aangere gen pinda's of rozynen, een appel of sinaasappel, een paar ingepakte snoepjes, enz. en daar bovenop pry kt een trotse Palmpasenhaan van bood. Deze hanen zyn te koop by ver schillende bakkers in Venray. Ieder kan dus naar eigen idee de Palmpa sen stok zo feestelyk mogelyk optui gen. Weet je niet hoe je zo'n stok moet maken, dan kun je voor hulp terecht by bloemistery Semperflo- rens op de Stationsweg. Die helpen je er graag mee. zaterdag 3 april van 11.00 tot 15.00 uur. Groen, lint en andere materialen worden ver strekt Verwacht wordt dat er, net als voorgaande jaren, weer heel veel kinderen meedoen. De werkgroep Gezinsviering wil van deze gelegenheid gebruik ma ken om in het byzonder alle kinde ren die dit jaar de eerste communie doen zich te laten vooretellen ty dens deze viering. Ook kunnen de kinderen van dichtby. 'op het al taar', het breken van het brood zien. Zy hopen dat jullie allemaal komen om met ons samen de mis te vieren. Op Paaszaterdag 10 april is er om 19.00 uur een gezinsviering met het theam 'Lichtjes van hoop'. Hierbij worden alle kinderen uitgenodigd om samen met de kaareen en het licht deze Paasmis te komen vieren. Begin maart is de Tberklub Over- loon gestart met het Fietsseizoen 1993. De club wil hierby iedereen, die belangstelling heeft voor het toerfietsen, uitnodigen om geheel vryblyvend enkele malen met ons mee te fietsen. We gaan meestal zondagsmor gens om 09.00 uur vertrekken met tochten die een afstand hebben va riërend van 50 tot 65 km. Fietsen in clubverband is by de TKO een plezierige, sportieve ont spanning. De vereniging hanteert het kameraadsehappelyke princi pe: Samen uit - Samen thuis. Naast bovengenoemde tochten bestaat het toerprogramme uit tochten met afstanden van 75 tot 130 km en uit de zogenaamde toer- klassiekere, pittige ritten van 150 tot 250 km. Bevalt het u dan kunt u zich aansluiten by de fietsclub door lid te worden. De hoogte van de kontributie zal u niet tegenvallen; bovendien kunt u als lid tegen een beperkte vergoeding gebruik ma ken van de club kleding. Krygt u als u dit leest de fietskrie- bels dan bent u by de TKO aan het juiste adres. Schroom niet maar bel voor informatie: 04781-42049 of 4148R In maart 1983, nu 10 jaar gele den, werd het CDA-Vrouwenberaad regio Horst (kieskring Horst) op gericht De groep CDA-Vrouwen van toen is onder de inspirerende leiding van mevrouw R. Greweldinger- Beudeker, nu gedeputeerde, uitge groeid tot een groep politiek bewuste- en actieve vrouwen. Dit tweede lustrum werd heel toepasse- lijk in eigen provincie gevierd door een bezoek te brengen aan het gou- vemementgebouw in Maastricht. Het provinciehuis ligt heel strate gisch. gedeeltelyk op een eilancye in de Maas. Er hangen prachtige wandkleden door Limburgse kunstenaars geweven en het brons groen eikenhout vindt men terug in het interieur. Na de lunch werd er o.l.v. een gids een stadswandeling door Maastricht gemaakt. Door samenvoeging van regio's is de naam nu CDA-Vrouwenberaad re gio Noord Limburg geworden, sinds vorig jaar onder voorzitterschap van mevrouw M. Nabben-Reintjes. Otra vez més Rincón Espanol (tras sü ausencia) esta de vuelta, esperamos que, el lector sepa com- prender que las circustancias a ve- ces obligan y no se se puede estar en todos los sitios a la vez. De la reunión que el Grupo de Hombres ha tenido el pasado vier- nes. entre otras cosas se acordó, por medio de estas lineas, el felicitar a las Madres por el dia tan agradable y ameno que habian organizado con motivo del Dia del Padre el pa sado domingo dia 21, un 'olé' para ellas'. Como ya se habia acordado el aho anterior, tan to el Dia del Padre como el de la Madres se realizaran coincidiendo con las fechas en Espanna, asl de esta forma se evi- taran los trastomos de otros anos de que, muchas pereonas tenian que estar en do sitios a la vez, por lo tan to esto aho ya se ha visto la di- ferencia y el exito ha sido fiui- tastico. De uitwedstryd van ons eerste team tegen MGC Cuyk leverde uit- eindelyk toch twee winstronden op en zodoende een half wedstryd- punt. Aanvankelyk zag het hier he lemaal niet naar uit; in de eerste ronde keken onze spelers tegen een achterstand van maar liefst 22 sla gen aan, die ze na goed spel toch nog terug wisten te brengen tot 8. Beste speler was Harrie Lenssen met 94 slagen over 4 ronden. Jan Litjens speelde byzonder goed, als nieuweling in dit team, had hy slechts 103 slagen nodig om 4 ron den af te spelen. Maasbree 2 was de tegenstander van ons tweede, dat hierin toch wel zyn meerdere moest erkennen, ook al werden ere uiteindelyk maar 5 slagen toegegeven, na 4 ronden; de volle winst ging naar Maasbree, bes te speler was Gr. Arts met 108 slagen. Donderdagavond beginnen we aan de onderlinge kompetitie, die om half zeven begint. Voor het weekend staat er voor ons eerste de uitwedstrijd tegen Wolfsven 2 op het programma We- derom een zware klus, doch wie weet.. Ons tweede krygt Wolfsven 3 op bezoek en ook hier kan van tevoren niet gezegd worden wie er gaat win nen. Vertrektyden worden donder dagavond vastgesteld. ZWEMMEN Zaterdag 20 maart werd er een zwemtoemooi georganiseerd door de sportclub van Werkenrode Groesbeek. Deze werd gehouden in zwembad De Veldschuur te Malden. Om 12.00 uur werden we verwacht en om 12.30 uur mochten we in zwemmen. Om 13.00 uur begonnen de wedstryden. Er werden afstan den gezwommen van 25, 50 en 100m, school-, rug- en vrye slag. Na de wedstryden was er nog een esta fette tussen de ploegen onderling. De uitslag hiervan-. 1. Groningen; 2. Groesbeek; 3. Oosterhout Ook werden er pryzen uitgereikt voor de beste ploeg. De uitslag hier van was: 1. Doetinchem; 2. Venray; 3. Oosterhout Voor meer informatie over invali- densport kunt u kontakt opnemen met John Jenniskens, tel. 04780- 11642. G Attentie dames! I.v.m. Pasen zal ons volgende programma niet over 14 dagen maar reeds as. dinsdag, dus op 6 april, plaatsvinden. Die ochtend organiseren we in wijkcen trum De Kiosk een voorlichting over schoonmaken op milieuvrien- delyke wyze. Als oo u iets om de na tuur en het leven op aarde geeft, zal dit u vast wel interesseren. We star ten deze informatiemorgen, die voor iedereen toegankelyk is, zoalg gebruikelyk rond 9.00 uur en slui ten om ca 11.15 uur af. De prijs be draagt ƒ2,75 p.p. incl. 1 kop koffie. Voor verdere inlichtingen kunt u bellen naar Lenie Gosling (tel. 81059) of Ria v. Brederode (tel. 87042). Tot ziens! In de tyd van automatiseren en computers, kon het niet uitblyven dat ook de foodsektor hierdoor beïnvloed werd. Mini Resto De Poest in Ysselsteyn heeft hierop in gespeeld en heeft een volledig ge automatiseerd frietbakprocedé ontwikkeld. Hierdoor is met name de wachttyd voor klanten sterk te ruggedrongen. De bestelling wordt in een com puter ingegeven, waarna een appa raat in werking wordt gesteld dat de friet of andere snacks uit de koeling haalt en in het frietvet deponeert Dit apparaat is geheel door eigenaar van Ooi ontwikkeld. Na het bakken worden de snacks weer automa tisch uit het vet gehaald, waarna ze volautomatisch ingepakt en in een papieren draagtas worden gelegd. Het apparaat is zo ingenieus dat zelfs de uien voor een frikandel spe ciaal, vers gesnipperd worden. Behalve aan automatisering is ook aan het milieu gedacht Een speciale aardappel, de Agria wordt voor de frites gebruikt. Deze aard appel is zonder bestrydingsmidde- len gekweekt Een by komend voordeel is dat deze aardappel lan ger warm blyft Repetitieschema aprU: 7, 21 eri 28 april, aanvang 20.00 uur in w\jk- gebouw De Springplank, Beuken laan 4, tel. 86118. Geen repetitie op 14 april i.v.m. Pasen. By verhindering afmelden by Co- by van Riesen, tel. 11524 of Jan Teeuwen, tel. 12743. Repetitieschema Kindertoneel april: 7. 14, 21 en 28 april, aanvang 18.15 uur in wijkgebouw De Spring plank, Beukenlaan 4. Ben je verhinderd dan even af melden by jullie regisseuse Christel Cuypers, tel. 89607. Op maandag 5 april zal door de afd. Openbare Werken voorlichting gegeven worden over diverse groen plannen in Landweert die dit voor jaar worden uitgevoerd. Aan de orde komen het inrich tingsplan van de zone gelegen langs de Ryksweg tussen het ten nispark Landweert en de Rosmo lenbaan, het ontwerp voor het groen en de speelvoorzieningen in Landweert III, iase 1. Dit betreft het woongebied ten zuiden van de Sleu telbloem. Als laatste komt de buf ferzone tussen Landweert III en Keizereveld aan de orde. Alle belangstellenden worden uit genodigd om 20.00 uur in de aula van de openbare basisschool Land weert Boterbloem 45. Op dinsdag 6 april as. wordt een openbare vergadering gehouden van de commissie economische za ken, aanvang 18.00 uur in het raadhuis. De agenda luidt als volgt: 1. Opening. 2. Spreekrecht publiek. 3. Ingekomen stukken en mede delingen. 4. Vaststelling van het verslag van de vergadering van 5 jan. 1993. 5. Ontwerp Struktuurvisie voor Noord- en Midden-Limburg. 6. Kosten acquisitie Nestlé. 7. Concept-raadsvoorstel Tech nisch Opleidings Centrum (TOC). 8 Uitvoering Buck-programraa 1993. 9. Regionaal Ontwikkelingsplan voor Noord-Ljnjfiurg 1D.92-1994 (ROP-II). Verdachte door politie naar ziekenhuis gebracht Dinsdag werd een inbraak ge pleegd in een woning aan de Appol- loniastraat in Leunen. Verdacht van die inbraak wilde de politie in zjjn woning aan de Haamraakerstraal een 30-jarige inwoner aanhouden, Maar de politie vond de man op de vloer liggen met een grote hoofd wond, als gevolg van een val. De po litie bracht de man naar het ziekenhuis. Iben deze na enkele da gen in het ziekenhuis te zijn ver pleegd. vrydagmorgen werd ont slagen, stond de. politie echter gereed om hem alsnog aan te hou den. Hij kreeg vervolgens enkele dagen gastvryheid op het bureau en werd in de loop van het week end, in overleg met de officier van Justitie, weer in vryheid gesteld. De halve hanen die De Poest ver koopt zyn echte scharrelhanen, die nog onwetend over hun toekomst, vrij achter de MiniResto rond kun nen lopen. De legkippen hebben iets minder vrijheid omdat hun produkten ook in het volautomati sche proces betrokken zijn. De uitvinding van Van Ooi zorgt er verder voor dat alle afval automa tisch gescheiden wordt en dat het frietvet dagelijks gezeefd en ver schoond wordt Zelfs voor het ver vaardigen van softys heeft dhr. Nkn Ooi een geautomatiseerde procedu re ontwikkeld. Het enige wat niet geautomati seerd is, is het schoonmaken. 'Hier gebruiken we nog handkracht voor want hygiëne staat by ons voorop', aldus de Ysselsteynse 'uitvinder'. Hetzelfde geldt voor het afrekenen, alhoewel daar een geautomatiseer de ontwikkeling loopt Riekie van Ooi, de echtgenote, h zeer tevreden over de vinding van haar man. 'Op enkele kinderziektes na werkt alles naar behoren' Ze is er van overtuigd dat die na verloop van tyd wel verdwenen zyn. 'Maar dat mag ook wel na 15 jaar n* denken...' (advertentie)

Peel en Maas | 1993 | | pagina 18