con puim PEEL EN MAAS Die Fidelen Rosentaler Zuidnederlands kampioen VERFfr WAND NATUREL TINTEN - ROMANTISCHE TINTEN Wij hebben tientallen ideeën voor uw interieur louw op vliegbasis officieel van start i Muziekfeesten Merselo bouwt Evenementenhal op zwembadterrein Eremedaille in zilver voor Frans Michels Kinderboerderij weer open ƒ100.000,- in Staatsloterij Paterslaan 7 Venray Wij zorgen samen met u voor een perfecte combinatie in verf, behang, gordijnen en zelfs vloerbedekking. Toekomst mogelijkheden in transport en logistiek Afgelopen zondag 28 maart heeft de blaaskapel Die Fidelen Rosenta ler uit Merselo, o.l.v. Gert Jan Ron deelgenomen aan het Zuid- I lederlands kampioenschap voor blaaskapellen in de Topklasse. Voor bet verplichte werk Stupava-polka ffl het keuzewerk Aerobic (Kvapik) .den zij totaal 339 punten. Dit puntenaantal was goed voor een eerste prijs met lof der jury en levens het hoogste aantal punten van het concours. Dit houdt in dat de blaaskapel zich voor één jaar kampioen van Zuid-Nederland in de Tbpklasse ®ag noemen. De kapel heeft de laatste jaren veel jeugd ingepast en staat nu één jaar o.l.v. Gert Jan Rongen. Dit is een geweldige opsteker voor de di rigent. Op de foto de Fidelen Rosentaler tydens hun suksesvol optreden, af gelopen week. Inbraak in geparkeerde auto Op 25 maart jl. plaatste een inwo ner zijn auto op de parkeerplaats by het gemeentehuis. Toen hy drie dagen later by zyn auto terugkeer de ontdekte hij dat een autoruit was ingeslagen en dat de autoradio was ontvreemd. Kinderboerderij de Maria Hoeve in het Veulen is weer geopend. Van af vandaag, 1 april, tot 1 november is de kinderboerdery, aan de Lor- baan 11, dagelyks geopend van 10.00 tot 17.00 uur (zaterdags tot 16.00 uur). Op vrijdag is de kinder boerdery van de familie van Kem pen gesloten. Wilt U met grote groepen, of met een school, de kin derboerderij bezoeken, bel dan even van tevoren: 04780-81824. vindt plaats op maandag 5 april a.s. van 17.00 tot 22.00 uur. De avond wordt gehouden in het InterVen Collee aan de Laaghuissingel 4 te Venlo. Ttelefonische inlichtingen kunnen ingewonnen worden onder 077-543535. Eind vorige week kon mevr. Mia Jansen, van de sigarenzaak aan de Grote Marlet ons mededelen dat een van haar klanten de gelukkige pryswinnaar was geworden van de ƒ100.000,- in de Staatslotery. 'De goeie man had er niet van geslapen' liet Mevr. Jansen ons weten, 'en vroeg beduusd of ik 't eventjes wil de kontroleren'. Het is de eerste keer sinds Mia Jansen de verkoop van staatsloten op zich nam, dat by haar een lot met een prijs van ƒ100.000,- was gekocht Frans Michels van de Casten ray- seweg in Oirlo, werd afgelopen vrij dagavond aangenaam verrast door loco-burgemeester mevr. De Loo. Tydens het Lindeconcert in ge meenschapshuis De Linde in Oirlo, werd tevens het feit gevierd dat dhr. Michels al 40 bestuurslid is van de muziekvereniging Ons Genoegen. Reden voor Hare Majesteit om dhr. Michels te onderscheiden met de Eremedaille in Zilver, verbonden aan de Orde van Oraiy'e Nassau. Dhr. Michels werd in 1951 lid van Ons Genoegen en aanvaarde enkele jaren later het bestuurslidmaat schap. Sinds die tyd heeft hy 18 jaar het voorzitterschap van deze vereniging op zich gehad en is hy ook nog eens 15 jaar vice-voorzitter van Ons Genoegen geweest In die periode maakte de vereni ging een grote bloei door. De bezie lende leiding van dhr. Michels was voor veel leden een stimulans. Me de door zyn inzet promoveerde de fanfare in die tyd naar de afdeling 'superieur'. Ons Genoegen bestaat dit jaar 85 jaar en telt ca. 100 leden. In 1991 werd dhr. Michels al door de vereniging gehuldigd in verband met zyn 40 jarig lidmaatschap. Een jaar later, in 1992 werd hy opnieuw gehuldigd voor een 40-jarig lid maatschap, nu van het kerkelyk herenzangkoor in Oirlo. WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING DONDERDAG 1 APRIL 1993 Nr. 13 HONDERD VEERTIENDE JAARGANG Grote Markt 22 Venray Telefoon 04780-82196 Op 1 augustus 1993 gaat aan het In terVen College te Venlo een nieuwe opleiding van start. Het gaat om een vierjarige MBO-opleiding Transport en Logistiek. De opleiding richt zich op een tweetal groepen van be roepen binnen die sector, namelyk Warehousemanagement en Ver voersmanagement. Daarbij valt te denken aan beroepen als magazijn beheerder, produktie- en distribu tieplanner, manager distributie centrum, ritplanner etc. De start van deze opleiding is in gegeven door een toenemende be hoefte aan goed geschoold perso neel in de bedrijfstak Transport en Logistiek. Nederland wil zich steeds sterker profileren als distributie land en daarvoor zyn competente, goed opgeleide medewerkers nodig. Het zijn dan ook de belangrijkste organisaties in de bedrijfstak die het initiatief tot de opleiding heb ben genomen. Momenteel kent de bedryfstak een werkgelegenheid op MBO-niveau van ongeveer 100.000 personen. De verwachting is dat er jaarlyks ruim 6000 mensen moe ten worden opgeleid om aan de toe komstige behoefte te kunnen voldoen. Er zijn dus uitstekende werkgelegenheidsperspectieven. De opleiding valt niet binnen een van de huidige sectoren van het MBO maar heeft elementen van zo wel de opleidingen economie en techniek. De toelatingseisen zyn dezelfde ais voor overige lange MBO-opleldingen, namelijk VBO (LBO), MAVO of HAVO-3. Afgestu deerden uit de VBO-opleiding Transport en Logistiek kunnen in bepaalde gevallen vrystellingen krygen. De opleiding Transport en Lo gistiek is sterk praktykgericht Dat is ook logisch by een opleiding die een initiatief is van de organisaties uit de bedryfetak. In de vier jaar opleiding zit in totaal een jaar stage ingebouwd. De opleiding is boven dien modulair opgebouwd en heeft ee nauwe samenhang met verwante opleidingen. Daardoor is het moge- lyk tussentyds over te stappen naar verschillende opleidingen in het leerlingstelsel en daar vrystellin gen te krijgen. Tenslotte is ook doorstroming naar het HBO mt>- gelijk- Om nader kennis te kunnen ma ken met de inhoud van de oplei ding en de mogelykheden, is het verstandig de informatieavond te bezoeken. Deze informatieavond Muziekfeesten Merselo speelt al jaren met de gedachten een evene mentenhal te bouwen in verband met de jaarlijks terugkerende kosten van de tenthuur. Een paar maanden geleden zijn er kontakten gelegd met Bouwmij Janssen uit Venray voor het vinden van een ge schikte lokatie voor de bouw van deze hal. Zoals bekend mag zyn is de ruimte in Merselo vanwege de stankcirkels beperkt. Tydens overleg met b. en w. bleek dat een evenementenhal goed aan sloot by het inrichtingsplan 'Land schapsplan Vlakwater'. Het voormalige zwembadterrein is nl. aangewezen als centrale ruimte in Venray die relcreatief ontwikkeld gaat worden. De bouw van deze hal past binnen de grenzen die hier voor gesteld zyn. Hedenmorgen, donderdag, is door vertegenwoordigers van de Muziekfeesten Merselo en Bouwmy Janssen de start gemaakt met de bouw van deze evenementenhal op het terrein van het oude zwembad aan de Parkweg (foto). Door de Muziekfeesten Merselo te verplaatsen naar deze evenemen tenhal en door verhuur aan andere verenigingen en stichtingen zal naar verwachting de exploitatie een positief resultaat opleveren. De eer ste huuraanvragen voor de hal zyn reeds binnen. Tydens de Jubileumfeesten '75 Jaar Fanfare St Oda' in oktober vim dit jaar, zal de hal als alles meezit feesteiyk geopend worden. Van avond vindt de presentatie van de plannen plaats in zaal 't Anker te Merselo. Tussen 19.30 en 21.30 lyir geeft het stichtingsbestuur uitleg over een en ander. Verder zyn er de bouwtekeningen te zien en staat er een maquette van de te bouwen hal opgesteld. Militaire hoogwaardigheidsbekle ders, bij de zwerfkei op De Peel. Op de achtergrond een Patriot installatie. bied, ter bestryding van de Iraakse Scud-raketten. Volgens Manderfeld ligt er nog een hele klus. De Peel is een vlieg basis. De infrastructuur wykt daar op wezenlijk af, van die van een Groep Geleide Wapens-basis. In 1991 werd al begonnen met de voor bereidingen voor deze werkzaam heden. De eerste schetsen daarvan waren in 1992 gereed en voordat volgend jaar de helft van de militai ren vanuit Duitsland naar De Peel komt moet de infrastruktuur daar op aangepast zijn. De bouw op de basis geschiedt in drie fases, op drie lokaties. Aan de noordzyde van de basis wordt een verzorgingsgebied met bedryfs- restaurant, legeringskapaciteit en byvoorbeeld sportfaciliteiten in gericht. Op het noord-oostelyk deel van de basis komen ruimtes met kan- toorfunkties, waarin ook de staf van het nieuwe onderdeel, onder lei ding van commandant De Vries, thans nog commandant van de ba sis in Blomberg. Op deze lokatie zul len ook diverse technische werk plaatsen worden gerealiseerd. Aan de zuidzyde van de basis worden de operationele squadrons worden geplaatst Vier TRIAD squa drons (met hawks, stinger raketten en patriots) zullen hier hun thuis basis en trainingslokatie krygen. PLAQUETTE Na de openingshandeling door Luitenant-Generaal Manderfeld ging de toekomstige commandant van De Peel, De Vries, nog in op de emblemen van de diverse squa drons die op De Peel komen, even als op het groepswapen van de Groep Geleide Wapens op De Peel. Dat groepswapen bestaat uit een krijger in de wolken die met lans en schild de vyand tegemoet treedt onder het motto 'Deleo Hostem' (vernietig de vijand). Voor de burge meesters Waals en van Beers (Bakel- Milheeze) had de nieuwe comman dant, die in het voorjaar van 1994 zyn funktie op De Peel gaat uitoefe nen, een bronzen plaquette met dit wapen als geschenk. Koninklijke Luchtmacht (KLu) afgelopen maandag kosten moeite gespaard, om de start de bouwwerkzaamheden op De Peel een officieel tint- Ten overstaan van enke genodigden, varië- nd van hogere officieren tot urtbewoners, onthulde de bevel- bber der luchtstrijdkrachten, itenant-Generaal Manderfeld, jl 5 ton zware zwerfkei. Hoewel de aafwerkzaamheden al gestart wa- werd daarmee officieel het irtsein gegeven voor dit 125 mil- ;n gulden kostende bouwprojekt. 3 in de zomer van 1994 de eerste ote groep luchtmachtmilitairen n de Groep Geleide Wapens naar Peel komt, moeten de meeste erkzaamheden voltooid zijn. HISTORISCH Manderfeld noemde het een storische dag voor de KLu. 'Er ordt een eerste stap gezet ter af- ïiting van 35 jaar presentie van ileide Wapen-eenheden van de iU in Duitsland'. Eenheden, die «ral bekendheid kregen tijdens Golfoorlog, toen zij werden inge- top Turks en Israëlisch grondge-

Peel en Maas | 1993 | | pagina 11