'l Open dag bij 51ektro Martens Afwisselend werk in galerie Toro Vier het voorjaar bij Intratuin Venray fu ook Pergamano voor jeugd Die Fidelen Rosentaler Bibliotheek- nieuws Expositie in Meerlo Neuwe dirigent 'Ars Musica' Geslaagd PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS EN MAAS Donderdag 25 maan - Pagina 7 Demonstratie bij Martin Cuypers Airbrush, lampen en vazen van Hans Janssen Op dinsdag 23 maar jl. hield de dingsbond FNV Venray-Vier- jgbeek liaar jaarvergadering, dit- ial in Vierlingsbeek in café De fr Linden. In het openingswoord «te de voorzitter alle aanwezigen harte welkom, speciaal tuurder Ans van Meyen die ids kort o.a. het distrikt Noord- nburg tot haar werkgebied heeft. afwerking van volgorde agenda ain het punt bestuursverkiezing i de orde. De huidige voorzitter P. rrns kon vanwege drukke werk- mheden zijn taak als voorzitter roldoende uitoefenen waarop irdt voorgesteld dat de tweede nrzitter C. Dohmen-Crins de wwe voorzitter van de afdeling irdL Met deze wijziging gaan de jen akkoord en P. Herens draagt voorzittershamer over aan de ■uwe voorzitter. De aftredende (herkiesbare) bestuursleden wer den allen herkozen. De nieuwe voorzitter gaat verder met de vergadering en geeft A. v. Muyen het woord. Deze houdt een uiteenzetting over het beleid van de Voedingsbond FNV periode 92-96, genaamd 'Samen stappen over het gat'. Ook dit jaar hadden we wederom enkele jubilarissen in ons midden tw. H. Jacobs en P. Smits, beiden werkzaam in de agrarische sektor. Na een toespraak van A. v. Muijen kregen de jubilarissen de daarbij behorende onderscheiding opge speld en werden de enveloppen met inhoud overhandigd. Voor de echtgenotes was een fraaie bloe men ruiker. Hierna kregen de leden de gele genheid om de jubilarissen met hun echtgenotes te feliciteren. N'adat Pergamano met heel veel 'kses in Nederland geïntrodu- j fcrd is voor volwassenen, is er nu 'k Pergamano voor de jeugd. Pergamano is het merk waaron- rr de motieven en materialen voor i kreatieve kunst met perkament- pier op de markt wordt gebracht dit papier kan men vele technic al kombineren, zials ciseleren Mbollen), perforeren, schilderen, irseren (achtergrond kleur), enz. Er zijn veel technische uitvoe- igsniogelij kheden zoals pop-up- arten. kantwerkkaarten, drie- mensionale kaarten, doosjes, oches, etc. voor vele gele- oheden. Ook kinderen beoefenden deze töby reeds, echter de materialen iren voor hen minder geschikt of "gszins gevaarlijk. Speciaal voor aderen zijn er nu nieuwe mate- den ontwikkeld. In plaats van verf werken kineren met rga-color stiften. Deze worden ge bikt om het werkstuk in te kleu- dat op het perkamentpapier ergetrokken is. Met een penseel en water kunnen vervolgens de kleuren wat laten Moeien, zodat ze een aquarel- htig werkstuk krijgen. De accen- worden gelegd door te ci teren. q Kitty Douben, erkend Pergamano installatie-afdeling van Elek- 9 Martens is medio vorig jaar ver- lisd van de Pr. Marykestraat naar Plataanstraat en is daarmee in ruimer jasje komen te zitten, heeft Elektro Martens de zaken isdanig op een rytje dat zy as. officieel wil openen. A.s. za- krygt iedereen de gelegen- id om een kylye te komen emen by dit installatiebedryf. De uren zyn geopend tussen 11.00 16.00 uur. Door diverse leveran- ers en fabrikanten zullen produk- n geshowd worden. Die produkten zyn van geheel teenlopende aard. Als installatie- drjjf zorgt Elektro Martens niet leen voor een goede elektrische idrading in gebouwen. Alles op gebied van elektrotechniek, van npkontakt tot beveiliging, is by iktro Martens in goede handen, irder heeft Elektro Martens ook og van alles te bieden op het ge- docente, heeft in Limburg en Noord-Brabant reeds enkele hon derden volwassenen 'de kneepjes' van deze creatieve hobby bijge bracht Ze geeft zowel voor volwas senen als ook voor kinderen kursussen in deze van oorsprong Columbiaanse technieken. Zondag 28 maart a.s. zullen Kitty en Linda Douben een demonstratie verzorgen by Martin Cuypers in de Schoolstraat 26 te Ven ray. Deze duurt van 12.00 tot 17.00 uur. Kitty's dochter Linda heeft de kunst uiteraard van haar moeder geleerd. Ze is dan ook rdaktioneel medewerkster van de Perga-doe voor de jeugd. Zy zal speciaal de Jeugdpergamano demonstreren. De kinderen kunnen gratis samen met Linda een Paascreatie maken. Kitty Douben zal met name Paaspergamano demonstreren. Inbraak in woning Tijdens afwezigheid van de bewo ners was door forcering van de ach terdeur toegang verkregen tot een woning aan de Appolloniastraat in Leunen. Ontvreemd werden de vi deo rekorder, vijftien videobanden, vijftien cd's, enkele gouden siera den en gouden munten. De inbraak iwerd by thuiskomst ontdekt. Gemengde zangvereniging 'Ars Musica' uit Venray heeft sinds en kele weken een nieuwe dirigent. De opvolger van Rob Berben heet Wim Zwaag. Dirigent Berben is om ge zondheidsredenen gestopt. Wim Zwaag is geboren in Amster dam en studeerde koordirektie aan het conservatorium in Alkmaar en zang in Maastricht. Hij studeerde verder Gregoriaanse direktie, or- kestdirektie en compositie. Wim Zwaag is woonachtig in het Bra bantse Beek en Donk. Zondag 28 maart zal de blaaska pel Die Fidelen Rosentaler uit Mer- selo deelnemen aan het Open Zuid- Nederlands Kampioenschap voor Blaaskapellen. De blaaskapel zal om 20.30 uur optreden en komt uit in de hoogste klasse. Dit kampioen schap vindt plaats in het Concert paviljoen, Ilulsenweg 4 te Neder- weert. bied van datacommunicatie. Dat Elektro Martens borg staat voor kwaliteit blykt ook uit het feit dat dit bedryf is erkend door de Uneto, een bedrijfsorganisatie die de vesti gingseisen voor o.a. installatiebe drijven opstelt. Elektro Martens bestaat dit jaar overigens 30 jaar. In 1964 startte Sjaak Martens in de Schoolstraat met een winkel en werden er daar reparaties uitgevoerd. Al snel snel ging Elektro Martens over tot het aanleggen van elektrische installa ties. Het bedrijf groeide daardoor uit haar jasje en in de zeventigerja ren verhuisde de afdeling reparatie en installatie naar de Pr. Mary- kestraat Toen de behuizing ook daar te klein werd, werd besloten om naar de Plataanstraat 16 te ver huizen. De afdeling reparatie van audio- en video-apparatuur vindt weer by de winkel in de School straat plaats. Zondag 28 maart geopend Het is nu de tyd van de vooijaars- kriebels. Buiten is het nieuwe leven al duidelijk te zien. In de bermen bloeien hoefblad, speenkruid en madeliefjes. Heesters zoals kamper foelie vertonen groene punfjes en de rhododendron begint al te bloei en. Wie nog wil planten of de tuin veranderen kan aan de slag Het is nu de ideale tyd. Versier het terras, tuin of balkon met het prachtigste groen. By Intratuin Venray aan de Langstraat 133 kan men nu terecht voor een kompleet nieuw assort i- men tuinplanten, rozen, vaste plan- Een keuze uit de nieuwe aan winsten van de roman-afdeling: Douglas Coupland: Generatie X; over de generatie geboren in de ja ren zestig Renan Demirkam Zwarte thee met drie klontjes suiker-, over een jonge Turkse immigrante. James Herriot: Een deftige peki nees en andere hondenverhalen. P.D. James: Onschuldig bloed; thril ler in een royale leesletter. Carlotta Marchand: Door het oog van de naald; autobiografisch ver haal van een Joodse vrouw in de Tweede Wereldoorlog John Miles: Kroniek uit die dooftiot; een zwarte politieman in Zuid- Afrika moet zyn idealisme met de dood bekopen. Rachid Mimouni: Straf voor het le ven; een afgezette Noordafrikaan se diktator overdenkt voor het vuurpe- leton zyn bloedige loopbaan. Rascha Peper: Oefeningen in man haftigheid; vier novellen. Jan Tetteroo: No Flash; beschouwin gen over figuren op het schildery De Nachtwacht van Rembrandt Op Goede Vrydagavond is de bi bliotheek vanaf 18.00 uur gesloten. ten. bomen, heesters en diverse leuke tuinaccessoires. Een groot internationaal assorti ment tuinmeubelen staat voor u klaar. Op zondag 28 maart wordt van 12.00 tot 17.00 uur de Vooijaars- show gehouden met onder andere zelf paasdekoraties maken; een de monstratie van de Byenbond Ven ray e.a; manden vlechten en met muzikale omiysting van joekskapel Blaos um op (vanaf 13.30 uur). Iedere bezoeker krygt gratis kof fie in het gezellige tuincafé. Voor de kinderen is er een kleurwedstrfjd op de tuinmeubelafdeling in de kinderhoek. Kortom reden genoeg voor een bezoek aan Intratuin Venray, Langstraat 133, tel. 04780-88585. Zondag 29 maart a.s. wordt van 11.00 tot 17.00 uur in zaal 't Bru- geind in de Hoofdstraat te Meerlo een expositie gehouden. Deze expo sitie omvat aquarellen en olieverf- sehilderyen, gemaakt door Ans van Limpt uit Baexem. Ans van Limpt is autodidakt maar heeft de afgelopen zes jaar kursussen gevolgd by Kreato te Thorn O.I.V. Charles Hqjenius en Jo- hani van Tuel en by Stichting Vrye Uren al.v. Annelies Hoek. Ans van Limpt exposeerde reeds eerder in Thom. Weert en Baexem. waarby ze in Thom. tydens een tentoonstelling van Kreato. de pu- blieksprys behaalde. Haar werken bestaan uit aquarel len en olieverven met gevarieerde onderwerpen zoals landschappen, stillevens en dorpsgezichten. U bent van harte welkom op deze vry toegankelijke expositie. Met 'Still got the blues' en de 'Bolero' nam Burlesk afgelopen zaterdag in een bomvolle schouwburg afscheid van luiar publiek, liet afscheidsconcert was er een om nooit te vergeten, uxuirin Burlesk al luiar muzikale kuxili- teilen nog eenmaal ten gehore bracht. Vur 't laest.' Helaas. Van 2 april tot 16 mei exposeert Hans Janssen in kunstgalerie To ro. De veelzydige kunstenaar maakt futuristische airbrush- schilderijen, fantasierijke vazen en Jugendstil-lampen. De kunstenaar omschryft zyn werk als 'abstract realisme'. Of in gewoon Nederlands 'lekker crunge', hetgeen zoveel betekent dat alles kan en mag in zijn werk zonder dat daardoor composities geweld wordt aangedaan. Dit kenmerk komt tot uitdrukking in zyn keramiek, op het doek en in zyn lampen. Het is juist vanwege deze opvatting dat de kunstuitingen van Janssen zich niet gemakkelyk laten definiëren. De lampen zyn niet alleen qua vorm bijzonder, ook de kleurstel ling van het toegepaste glas inspi reert tot nieuwe fantasie. 'Wie myn lampen bekijkt kan er van alles in terugvinden. Voor de een is dat een tropisch aquarium, de ander ziet er een verlicht schildery in,' licht de kunstenaar toe. De lampen zyn be halve erg dekoratief ook funktio- neel. Aan plafonds, aan de muur, op tafel of kast komen ze tot hun recht, afhankely k van ieders smaak en in terieur. De schilderyen die Hans Janssen maakt kenmerken zich door een voorliefde voor het werken op grote lappen ünnen. Ook hier moet de kunstenaar zijn gang kunnen gaan om zyn fantasie de vrye loop te la- Aan de Ryksuniversiteit van Lei den is llene Yolande Verbeek geslaagd als doctoranda in de Indo nesische talen en culturen. elke week nieuws Venray werden afgelopen zater dagavond aangenaam verrast door joekskapel Noeët Tuus uit Leunen. Tijdens de loterij van het jaarlijkse liedjesfestival van de Leunse carnavalsvereniging De Knöllekes, had de joekskapel een bijzondere prijs ter beschik king gesteld. In het kader van hun 1 keer 11 jarig jubileum hadden als prijs een verzorgde avond aangeboden, tijdens de viering van hun jubileum. Mevr. Swaghoven was de uitein delijke winnares van deze prijs. Zij werd met haar man afgelo pen zaterdag opgeluiald in een supersnelle Ferrari, waarna zij naar het Leunse gemeeyischaps- huis werden gereden. Daar wachtte hen een serenade door de Joekskapel, waarna ook zij tijdens de feestavond in de be langstelling stonden. Aan het eind van de avond werden dhr. en mevr. Swaghoven naar De Wieënhof gebracht, alwaar zij de nacht doorbrachten, gevolgd door een uitstekend ontbijt, uit eraard verzorgd door de Joeks kapel Noeët Tuus. uw weekblad Illegalen aangehouden Tydens een kontrole van de afde ling Vreemdelingenzaken werden in een opvanghuis voor asielzoe kers twee 30-jarige mannen, afkom stig uit Nigeria aangetroffen. Zy beschikten niet over een verblyfs- vergunning en verbleven tot voor kort in België. Eén van de twee werd over de Belgische grens gezet De ander werd voor verder onder zoek ingesloten, omdat hy beschik te over een vals Engels paspoort Vernielingen en inbraak auto's Er werden aangiften gedaan van vernielingen aan geparkeerde per sonenauto's. Van beide autos's die aan de Klarinetstraat en de Akelei stonden was een ruit kapot geslagen. Door forcering was toegang ver kregen tot een aan de Kiosk gepar keerde personenauto van een inwoner. Uit de auto werd de radio ontvreemd. ten en laat het resultaat zich niet vangen in een vast concept De wer ken worden gekarakteriseerd door een mengeling van kleuren die al les behalve een deprimerende uit straling hebben. Of zoals Janssen het zegt: 'Ik moet myn fantasie kunnen laten joggen.' Grote Ameri kaanse sleeën worden afgewisseld door kikkers of aubergines met mo- torwielen. 'Een van myn grote pas sies is het ronken en stampen op een Harley,' verklaart de levensge nieter Janssen. Zyn vrolyke kyk op het leven geeft hem voldoende inspiratie om van elk nieuw doek een orgie van kleur en compositie te maken. Wat geldt voor de doeken en lampen gaat zeker ook op voor het kera miek. Net zoals by de lampen is creativiteit gekoppeld aan funktio- naliteit Net zoals by zyn schildery en laten vorm en kleur zich niet vatten in een vastomlijnd concept Wie nieuwsgierig is geworden naar het werk van Hans Janssen kan van 2 april tot 16 mei terecht in Kunstgalerie Toro aan de Lan- geweg 30 te Venray. Openingsty- den donderdag tot en met zondag van 14.00 uur tot 18.00 uur. Vry- dag van 14.00 uur tot 21.00 uur. Hans Janssen aan het iverk in zijn atelier. 'Ik moet mijn fantasie kun nen laten joggen'

Peel en Maas | 1993 | | pagina 7