PEEL EN MAAS 3'Oude foto' leidt tot heroprichting van Veulense motorclub VERPfr College: Goed zand voor oud zwembad MBO-opleiding Transport en Logistiek U WILT DE KAMER VERANDEREN, MAAR WEET NIET Tweemaal Pro Ecclesia Aktie voor invalide bevrijders wordt weer herhaald D'fTÖll ja pleit voor meer subsidie aan LOV Gulden Humor voor KvK- sekretaris Sprengers Studiedag agrarische ondernemers PEEL EN MAAS Paterslaan 7 Vënray Wij zorgen samen met u voor een perfecte combinatie in verf, behang, gordijnen en zelfs vloerbedekking. DONOEROAG 25 MAART 1993 Nr. 12 HONDERD VEERTIENDE JAARGANG Hypotheek met startrente 7.0% VAN DE KAMP ASSURANTIËN telefoon 04780-87575 WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Op de algemene ledenvergade ring van de Bond van Wapenbroe ders Afdeling Ven ray en Omgeving werd besloten om dit jaar voor de achtste keer een groep Britse gasten uit te nodigen voor een ver- blijf in Venray. Na drie maal een groep Oorlogsweduwen de moge lijkheid te geven het graf van hun dierbaren te kunnen bezoeken, wordt nu voor de vyl'de maal een groep Britse invalide bevrijders uit genodigd voor een week vakantie in Venray. Deze bevrijders hebben hun verwondingen opgelopen tij dens de bevrijding van Nederland in 1944-1945. BRITSE ERKENNING De Bond van Wapenbroeders Afd. Venray weet dat hun aktiviteiten in het Verenigd Koninkrijk met veel waardering wordt gevolgd. Verle denjaar was er zelfs een Brits fonds dat de Venrayse aktie financieel on dersteunde, terwijl voor twee Britse invaliden hun pensioenaanvraag, na hun bezoek aan Venray, einde lijk werd erkend en met terugwer kende kracht werd uitgekeerd. ZIEKENHUIS TYRWHITT HOUSE De selektie van de groep Britse gasten wordt bepaald door hoofd zuster mrs. Jenny Morris van het Batle-Stress Hospital 'Tyrwhitt House' ill Surrey. Er bestaat al een wachtlijst De uiteindelijk omvang van de groep is afhankelijk van de finciële mogelijkheden van de Wa penbroeders. die financiële steun ontvangen van de industrie en van, inmiddels een welhaast trouwe groep particulieren, die niet verge ten zijn wat de offers zijn geweest, die de Britse bevrijders moesten le veren, om Nederland haar verloren vrijheid te hergeven. HERDENKING OP 19 SEPTEMBER De inmiddels traditionele her denkingsbijeenkomst op het Britse oorlogskerkhof aan de Hoender- straat te Venray, zal samenvallen met het septemberbezoek van de Britse gasten. De organiserende Wa penbroeders weten zich gesteund door de medwerking van burge meester en wethouders, de Oranje vereniging. Het Contact Oud mariniers, scoutinggroep De Peelspeurders en het dameskoor Venrode. Zoals ieder jaar zullen ver schillende verenigingen en instan ties vertegenwoordigd zijn op deze altijd indrukwekkende her denking. GASTGEZINNEN - De hulp van gastgezinnen is es sentieel voor deze aktie, en de orga nisatoren beschikken over een aantal trouwe gastgezinnen, die niet aarzelen om aan te moedigen om deze geslaagde akties te herha len. Het is hartverwermend op wel ke wyze deze gastgezinnen een grote familie vormen en dat er vrienden voor het leven worden gemaakt VERZOEK HULP TE HERHALEN De Bond van Wapenbroeders Afd. Venray en Omgeving hoopt dat ook in 1993 hun stunverleners bereid z\jn om dit projekt 'Vakantie Britse invalide bevrijders' te steunen. Voor informatie kunnen nieuwe steunverleners terecht by de voor zitter van genoemde bond, de heer Nico van Hoek. Oranjestraat 19, Venray. tel. 83972, die voor de achtste keer de leiding op zich heeft genomen voor deze dankbaarheid- saktie tb.v. onze invalide bevrijders. D'66 afdeling Venray heeft in een brief aan de Venrayse gemeente raad verzocht om de Lokale Om roep Venray (LOV) een hogere subsidie te geven. Aanleiding voor dit schryven is het besluit van de gemeente om de LOV een startsub sidie te geven van ƒ17.500,-. Eenzelf de bedrag zou de LOV dan via het bedryfsleven moeten zien te ver werven. De financiële middelen voor de LOV zyn bedoeld om nieu we apparatuur te kopen. In haar brief schrijft D'66 (een party die niet in de Venrayse ge meenteraad vertegenwoordigd is) dat zy voorstander zyn van infor matieverschaffing via lokale radio en televisie. Het verbaast D'66 ech ter dat de Venrayse politiek slecht* een gering bedrag aan subsidie wil geven. De voorwaarde dat een gelyk bedrag door het bedryfsleven moet worden opgebracht noemt D'66 'zeer omstreden' Volgens D'66 ver keert het bedrijfsleven op dit mo ment zelf al in de financiële problemen. Ook vraag zij zich af welk deel van het bedryfsleven hier bedoelt wordt D'66 pleit daarom voor een hoge re bijdrage van de gemeente, waar van een deel startsubsidie is en waarvan het andere deel via spon soring, reklame e.d., terugbetaald kan worden aan de gemeente. A.s. dinsdag neemt de Venrayse gemeenteraad een besluit over de subsidie aan de LOV. Deze brief zal echter niet op de agenda staan. Of het standpunt van D'66 in de dis cussie meegenomen zal worden, is niet duidelijk. Jeu Sprengers uit Vënlo, sekreta- ris van de Noordlimburgse Kamer van Koophandel, krijgt op 20 no vember de Orde van de Gulden Hu mor. Sprengers is door de organisatie onder meer uitverko zen omdat hij levensblyheid en hu mor uitstraalt De Venlonaar mag zaterdag 20 november de onder scheiding in Venray in ontvangst komen nemen. 'De Piëlhaas' orga niseert namely k de galazitting van de Samenwerkende Limburgse Vastelaovesverenigingen (SLV), die de onderscheiding elk jaar toekent Diefstal uit kledingzaak Er werd aangifte gedaan van diefstal van een trui uit een aan de Grotestraat gelegen kledingzaak. Hoe en wanneer de diefstal heeft plaatsgevonden kon niet worden vastgesteld. Vrydag 19 maart, de feestdag van St Jozef, is de 69-jarige Maastrichte naar L. Hesemans by een ongeval op de spoorwegovergang in Smakt om het leven gekomen. By het over steken van de spoorweg botste de Maastrichtenaar tegen de uit Ven ray komende trein. De auto werd een aantal meters meegesleurd. De bedevaartganger was op slag dood. De man bracht vrydag. samen met z'n echtgenote en twee dames, een bezoek aan de kapel in Smakt de enige plaats in ons land waar St Jozef wordt vereerd. Hy had z'n pas sagiers by de kapel afgezet en wilde z'n auto aan de overkant van de spoorlyn op de Pelgrimslaan parke ren. Hy merkte de in werking zyn- de knipperlichten niet op en werd door de trein gegrepen. Z'n echtge note en z'n medereizigers waren ge tuige van het ongeluk. Het treinverkeer was na het onge val enkele uren gestremd. De reizi gers werden tussen Venray en Vierlingsbeek met bussen vervoerd. De gezamenlyke dealers van vee voederfabrikant Hendrix houden woensdag 31 maart een studiedag met als thema '1994. Er liggen kan sen voor uw bedryf. De studiedag wordt gehouden in hotel Asteria aan de Maasheseweg. Op het programma staan lezingen over de nieuwe wet Dierwelzyn en - gezondheid. Groen label, mestma- nagement en over de manier waar op veevoederfabrikant Hendrix inspeelt op de veranderende markt. De dierenarts/zanger/cabaretier Ri- nus Rasenberg uit Roermond leidt een forumdiscussie. De studiedag begint om 09.45 uur met koffie en eindigt rond 16.00 uur. Het zand dat sloper Maessen wil gebruiken voor het vullen en af dekken van de gesloopte zwem bassins is daarvoor goed geschikt. Dat schryft het college van b. en w. in antwoord op een brief van de fraktie Van de Vorle. Die had schriftelijk gevraagd om afdek king met hetzelfde soort zand als in de omgeving aanwezig is. Het gebmikte zand is volgens de brief van het college onderzocht by het Bedrijfslaboratorium voor Grond- en Gewassenonderzoek in Oosterbeek. Dat laboratorium heeft vastgesteld dat het zand een iets grovere korrel heeft dan het aanwe zige stuifzand, maar verder goed ge schikt is voor vulling van de bekkens. Het zand is afkomstig uit de afgraving van Maessen op tie Witte Vennen. De fraktie Van de Vorle spreekt in haar brief de hoop uit dal het ge bied. na herstel in z'n oorspronke- ïyke staat, "behoed wordt voor menselyk ingrijpen'. Het gebied wordt door inwoners en rekreantcn van buiten beleefd als stil tegel tied, aldus de brief. Het college schryft in haar antwoord dat de gemeente raad het terrein van het voormalige zwembad niet tot stiltegebied heeft bestemd. Het zwembadterrein is in het inrichtingsplan 'land schapsplan Vlakwater' aangewezen als centrale ruimte die rekreatief ontwikkeld kan worden. Ook op InterVen College Op 16 maart heeft het Ministerie van Ondenvys en Wetenschappen groen licht gegeven voor de start van een unieke opleiding in Neder land: de Middelbare Beroepsoplei ding Transport en Logistiek. Hier mee is de leemte die bestaal tussen de Voorbereidende Beroepsoplei ding Transport en Logistiek en de HBO-opleidingen op dit terrein, op gevuld. Vanuit het vervoerende en verla dende bedryfsleven bestaat grote behoefte aan gespecialiseerd mid denkader. Op dit moment is de jaar lijkse behoefte aan transport- en logistieke funktionarissen ruim 4.000 personen. Rekening houdend met de toenemende aandacht voor transport en logistiek by de bedry- ven én de verwachte groei ran het vervoer, zal dit aantal alleen maar toenemen. De opleiding is gericht op twee beroepsgroepen: beroepen in dienst van produktiebedr\jven (wa rehouse management), en beroe pen die gericht zyn op opslag- en transportbedryven (vervoersmana gement). Doorstroming naar het HBO behoort ook tot de moge- ïykheden. De MBO-opleiding Transport en Logistiek wordt komend schooijaar op zeven scholen, verspreik over heel Nederland, gestart. Eén ran de scholen is het InteiVen College in Venlo. Op 5 april wordt door deze scholen een info-avond over de nieuwe opleiding georganiseerd. 'n abonnement waard Jen 'oude foto' in ons weekblad 18 februari jL heeft in Veulen wat bloed laten kriebelen. Op foto stonden vyf motorryders hun begeleiders, die tesamen Veulense Motorclub vormden. tydens de car- van 1959 in Leunen, motorrijders wilden wel even la- weten dat Veulen een motor- heeft. en Leunen dus niet. Deze oude foto heeft er nu toe ge- dat deze ter ziele gegane vereni- is heropgericht. Onder de WMC, de Veulense Vetera- MotorClub, hebben vyf motor- top leeftijd) hun oude ïotoren vanonder het zeil gehaald gezamenlyk weer te gaan toe- De eerste tochten zyn inmid- al weer gemaakt en voor de klinkt het geluid van de motoren als muziek in de oren. De vereniging is nog 'heel klein'. Nieuwe leden op een oude motor zyn echter van harte welkom, ook als zy van buiten Veulen komen. Voorwaarde is dat men over een Oldtimer-motorfiets of scooter be schikt van voor 1960, of over een merk motorfiets dat niet meer ge maakt wordt Aanmelden kunt U by Jan Litjens, tel, 84181. De oudste motor is een Adler uit 1939 van Jan Litjens ter- de jongste motor een 75cc Be is van R. Reintjes. Deze motor uit 1968. de foto zien we van links naar R. Reintjes, P. Litjens (met Nimbus 4 cil. 750cc uit 1953), Litjens, H. Reintjes met een Sa- 98cc uit 1958 en Jan Reintjes zyn 175cc Jawa uit 1956. Laatsgenoemde staat overigens ook op de 'oude foto' uit 1959: met dezelfde motor, dezelfde helm en dezelfde moto ij as maar dan wel 34 jaar jonger dan nu. Deze week zyn twee inwoners van de gemeente begiftigd inet de pauselyke onderscheiding Pro Ecclesia en Fontifice. Deken Buschman reikte afgelopen zater dag de onderscheiding met oor konde uit aan Vredepeelnaar G. Baten en zondag viel die eer te beurt aan de Venrayse mevrouw Schim van der Loeff-Savelsbergh. De heer Baten (56) werd onder scheiden vanwege zyn werk voor rectoraat en gemeenschapshuis in Vredepeel. Al vanaf de oprichting. 25 jaar geleden, verzorgt hy het on derhoud ran gebouw en meubilair. Hetzelfde doet Baten voor gemeen schapshuis De Kleine Loef. Namens het kerkbestuur zit hy bovendien al vele jaren in het bestuur van het gemeenschapshuis. De 58-jarige mevrouw Schim van der Loeff kreeg de pauselyke onder scheiding by haar afscheid als se- kretaris van het kerkbestuur. Mevrouw Schim van der Loeff is twaalf jaar lid geweest van het kerk bestuur. Namens de kerk zit ze ook in de programmaraad van de lokale omroep en in het schoolbestuur Venray Centrum. Mevrouw Schim van der Loeff zet zich verder in voor zieken in de parochie. Tydens de bijeenkomst ter gelegenheid van z'n eigen afscheid mocht deken Buschman de Venrayse mevrouw het teken van pauselyke erkente- ïykheid overhandigen.

Peel en Maas | 1993 | | pagina 11