Onduidelijkheid over afgifte van bouwvergunningen Natuurbewust boeren mét toeslag Reumafonds stilt De Stille Pijn HYPOTHEEK? Rabobank Wachten op dalen van rente is niet nodig Oproep aan aktieve mensen WAO VAN SOEST CDA stelt vragen over achterstand: Gemeente start aanleg parkeerterrein RISC Ouderenwerk organiseert kursus geheugentraining Praat in ieder geval eerst met de Rabobank! Rabobank. Aangenaam. Landbouw-ekonoom op Rabo-symposium: (i(iD doet grootschalig onderzoek naar leefgewoonten Noordlimburgers SYSTEM:CARE Ü^gSLEN MAAS Donderdag 11 maart Pagina 7 Kollekte van 21 tot 27 maart •t Reuma wordt wel eens genoemd ziekte van De Stille P\jn. Ruim io.000 Nederlanders lyden er n maar toch laten zy zelden hun em horen. £jj demonstreren niet; 'zy kun- ien immers niet lang staan. staken niet; de meesten zyn at zij hun werk kunnen doen. Z(j houden geen protestakties op let Binnenhof, al luidt de Reuma- tiëntenbond steeds vaker de »dklok. jj proberen in stilte zo goed ogelyk te funktioneren, daarby holpen door het Nationaal Reu- tfonds. Het Reumafonds draagt zorg voor: npassingen in huis en op het irk; mogelykheden om op vakan- te gaan; voorlichting over de Bkte d.m.v. films, folders, brochu- s en symposia; kontakt met lotge- iten in verenigingen en financie ring van het wetenschappeiyk' onderzoek en het onderwys op uni versiteiten. In 1992 kon daarvoor 18 miljoen gulden worden uitgegeven, mede dankzy u. Geef daarom Het Reuma fonds ook nu een flinke 'pijnstiller' •tydens de jaarlijkse kollekte van 21 tot 27 maart U kunt dat doen in de bus van de koliektant(e) of per over schrijving op: ABN-Amro bank, rek.nr. 48.41.15.626 t.n.v. Plaatselijk Comité Reumafonds Venray. By voorbaat dank. Inbraak in woning By terugkeer in zijn woning aan het Look kwam een inwoner tot de ontdekking dat de achterdeur open stond. Van inbraaksporen viel niets te ontdekken. Wel was de hele wo ning doorzocht. Er bleek niets ont vreemd te zyn. beëdigd makelaar en taxateur in onroerende goederen VOOR AL UW TAXATIES Gemmadal 12. 5801 HJ Telefoon 04780-8I Inbraak in bedrijf In de nacht van dinsdag op woensdag werd omstreeks kwart voor drie door de bewaking van een aan de Henri Dunantstraat gelegen bedrijf, assistentie van de politie ge vraagd omdat er vermoedelijk werd ingebroken in het bedrijf. Toen de politie op onderzoek ging werd een kapotte ruit ontdekt Een frisdrank automaat en twee snoepautomaten waren opengebroken even als een geldwisselaar. De totale schade kon niet worden medegedeeld, wel dat er bruikbare sporen waren aangetroffen. Een zoekaktie leverder niets op. Sinds oktober van het vorig jaar Kirden door de gemeente Venray lechts 'druppelsgewijs' bouwver- unningen afgegeven. Die indruk ebben de CDA-raadsleden Du- ont en Reintjes. Volgens het CDA noet de gemeente meer flexibel in minder formeel omgaan met iet verlenen van vergunningen. )upont bepleitte een overgangs- egeling tot bijvoorbeeld 1 janua ri 1994. Per 1 oktober 1992 is landelijk de petgeving rondom bouwen veran- lerd. De bestaande Woningwet is eranderd. Daarin wordt nu onder bepaald dat voor een aantal Jeine bouwwerken, zoals omhei- i en dakkapellen, geen ver dunning meer nodig is. Voor ndere werken geldt een aanmel- Ungsplicht. Daarnaast is er per die latum het Bouwbesluit in werking ;etreden. Dit besluit heeft betrek ing op de technische kant van het louwen. De nieuwe regeling houdt oor aannemers en architekten in lat ze meer 'huiswerk' moeten doen en by de gemeente een kant en klaar pakketje moeten aanleve ren. Gebeurt dat niet dan kan de ge il eente de vergunningaanvraag niet ontvankelijk verklaren. In de praktijk heeft de bouwbran- che nogal wat moeite met het vol doen aan de eisen van de gemeen ten, Een aantal gemeenten zijn er Jaarom al toe overgegaan om een ivergangstijd in te stellen en tyde- (jk het nieuwe bouwbesluit soepel toe te passen. Volgens raadslid Du- »nt zou Venray dat ook moeten loen. Dupont had de indruk dat op iet moment 'geen vergunning van inige importantie' wordt afgegeven. wees wethouder Truyen erop dat dit voor de gemeente ook finan ciële consequenties heeft. Indien geen vergunning wordt afgegeven, Int de gemeente ook geen leges. Col lega Reintjes maakte in een andere commissievergadering soortgelijke opmerkingen. Woordvoerder P. Claessen van de gemeente Meerlo-Wanssum be vestigt de woorden van de Venrayse CDA'ers. 'Wij hebben geen achter stand omdat we soepel te werk gaan met het interpreteren van de regels. Ons beleid is langzaam naar de ge wenste situatie toe te groeien, ook al omdat in huis de komplete ken nis van de wetgeving nog niet aan wezig is. Afhankelyk van de eigen kennis schroeven we de eisen op. Maar soepele interpretatie wil niet zeggen dat zomaar alles kan', aldus le ambtenaar van de gemeente Meerlo-Wanssum. In soortgelyke bewoordingen uit zich de voorlich ter van de gemeente Horst. NIET INGESPEELD Ook bij het Venrayse architekten- bureau Lerou en Lerou is de werk wijze van de gemeente bekend. Chef de bureau Verstappen: 'De ge meente voert de regels van het bouwbesluit stringent en punctu al uit. Het bedrijfsleven is daarop n°g niet goed ingespeeld', zegt hy. Het Venrayse architektenbureau is vertegenwoordigd in een werk groep, waarin bouwers, architekten, Woningbouwvereniging en gemeen te de voornaamste knelpunten van het besluit in kaart brengen. Ver- toppen noemt het bouwbesluit 'in essentie een goede zaak' maar er kent dat er op het ogenblik stagna tie optreedt in de bedrijfsvoering Van bouwers en architekten door Me opstelling van de gemeente Venray. GEEN ACHTERSTAND Desgevraagd ontkent de heer Van Velzen van de afdeling bouwbeheer tiat er achterstand is by het verle nen van bouwvergunningen. 'Dat kao namelyk niet. In de nieuwe •Sgeving is vastgelegd dat een «uwvergunning binnen een be- J®lde tijd moet zyn afgehandeld, ■n daar houden we ons aan'. Van •b'zen moet wel erkennen dat er •ohterstand is by bouwers en ont- fcipers en dat dit komt doordat de snte meer aanvragen niet ont- vankelyk verklaard. De gemeente past volgens Van Velzen gewoon de regels toe. 'Als het Bouwbesluit is vastgesteld is het vastgesteld. Daar is weinig soepelheid in te betrach ten. Er zyn andere gemeenten waar het college anders heeft gekozen. Die signalen hebben we inderdaad ook, maar ik ben wel blij met de duidelykheid. De confrontatie met bouwers en ontwerpers is nu even hard, maar het werpt al z'n vruch ten af, aldus de Venrayse amb tenaar. Wethouder Kersten voegde daar in de vergadering van de commis sie voor ruimtelyke ordening aan toe dat bouwers en architekten ge woon moeten voldoen aan de in de wet gestelde regels. De knelpunten die er zyn komen volgens Kersten voort uit gebrek aan kennis by een aantal ondernemers in de bouwwe reld. Dat kan men de gemeente niet kwalyk nemen, meende de wet houder. Dat raads- en commissieleden minder afgegeven vergunningen zien heeft een heel andere oorzaak volgens Kersten. Dat komt omdat met de invoering van de nieuwe re gels op 1 oktober 1992, de gemeen te gelijktydig de beslissing over vergunningafgifte heeft neergelegd by het hoofd van de afdeling VROM. Daardoor komen die vergunningen niet meer voor op de lyst van b. en w. en ïykt het misschien alsof er geen weinig meer wordt verleend, zo legde de wethouder uit. De gemeente begint over enkele weken met de aanleg van een tyde- lyk parkeerterrein aan de Raad huisstraat. Dit ter vervanging van het vervallen van de parkeerplaat sen op het Wilhelminaplein. De ge meente heeft hierover overeen stemming bereikt met Verhoeven Vastgoed b.v., die op deze lokatie grond in eigendom heeft. In ruil daarvoor zal de gemeente, als het tydeiyke parkeerterrein wordt op geheven. grond op die lokatie aan Verhoeven verkopen, zodat hier een woningbouwplan gerealiseerd- kan worden. Voordat de parkeerplaats gereali seerd zal worden, zal de gemeente eerst een bodemonderzoek verrich ten. Verhoeven Vastgoed zorgt ver volgens voor de sloop van de panden die nu nog op het terrein staan. Dan zal het terrein geëgali seerd worden en zal er een riool stelsel worden aangelegd. Het terrein zal half verhard worden en er komen twee lichtmasten op. Voor de sociale veiligheid zal de haag. grenzende aan de Raadhuisstraat, worden verwyderd. Een onderzoek naar de ontwikke ling van een rekreatief en edukatief programma voor ouderen geeft aan dat 24% van de ondervraagden zyn geïnteresseerd in een kursus ge heugentraining. Het RISC is voor nemens een dergelyke kursus te organiseren in samenwerking met de volksuniversiteit De kursus om vat 10 byeenkomsten. De start zal vermoedeiyk plaats vinden eind maart steeds op woensdagmorgen om 09.30 uur in het aktiviteiten- centrum voor ouderen De Kemp haan. Kennedyplein 1 te Venray. Als u wilt deelnemen aan deze kursus kunt u zich aanmelden by de stichting RISC. afd. ouderen werk, 's morgens tussen 09.00 en 10.00 uur, tel. 04780-86706. Sluitingsdatum voor aanmelding is 22 maart a.s. Nederlands grootste hypotheekverstrekker scherpe tarieven deskundige en persoonlijke advisering voor uw hypotheek op maat Kopers van huizen: De hypotheekrente is het afgelo pen jaar ruim een procent gedaald. Verdere dalingen vinden inmiddels plaats, of hangen nog in de lucht Veel mensen die een huis willen ko pen denken dat ze toekomstig ren tevoordeel mislopen, als ze nü een hypotheek met een vaste renteperi ode afsluiten. Maar dat hoeft hele maal niet! Bedenktyd vooraf De Rabobank heeft by voorbeeld een zogeheten Starthypotheek, die huizenkopers een bedenktyd tot maximaal twee jaar voor het kiezen van een rentevaste periode biedt Gedurende deze gehele periode kunnen huizenkopers de hypo theekrente voor een bepaalde pe riode vastzetten tegen het dan geldende rentetarief. Zo kan zonder de aankoop van het huis uit te stel len een toekomstige rentedaling worden meegepikt Wie het afgelo pen jaar van deze mogeiykheid ge bruik heeft gemaakt nam dus een juiste beslissing. De lagere rente gaat niet aan zyn of haar neus voor- by. En als extraatje geldt het goed kope 'instap'-tarief dat gedurende de gbehele bedenktyd als rentever goeding voor de Starthypotheek in rekening wordt gebracht Bedenktyd achteraf Een voor veel huizenkopers lasti ge vraag is hoe lang de rentevaste periode moet duren: drie, vyf. ze ven. tien. twaalf jaar. of nog langer? Het probleem daarby is dat veel mensen het huidige niveau van de hypotheekrente acceptabel vinden en dat niemand kan weten hoe de rente er over een paar jaar bystaat Na deze vaste periode kan de rente hoger of lager zyn. Een kwestie van pech of geluk. Om er geen pure 'gok' van te maken biedt de Rabo bank een tussenoplossing: de hypo theek met zeven, of twaalf jaar vaste renteperiode en een rentebedenk- tyd gedurende de laatste twee jaar. Tydens deze bedenktyd achteraf krygt de klant volop gelegenheid om een gunstig moment uit te zoe ken voor het omzetten van de rente. Aan deze hypotheek met rentebe- denktyd op het eind van elke ge wenste afiossingsvorm worden gekoppeld: lineair, annuiteiten of spaarhypotheek. Voor meer informatie "kunt u te recht by de Rabobank by u in de buurt Veel agrarische ondernemers staan momenteel op een kruis punt De beslissing 'doorgaan' of 'stoppen' is voor veel boeren één van de zwaarste in hun leven. Heeft het nog zin om de negenti ger jaren en verder te investeren in een agrarisch bedryf? Hoe ziet de toekomst van de boer in de re gio eruit? Mensen met dergelyke vragen probeerden vorige week donder dag een antwoord te krygen van deskundigen. Ruim 400 agrariërs uit de gemeenten Venray en Meerlo-Wanssum waren toe gestroomd op uitnodiging van de gezameniyke Rabo-banken van Venray, Wanssum-Blitterswyck, Leunen, Meerlo, Oirlo-Castenray, Merselo, Oostrum, Swolgen en Ys- selsteyn. Op het symposium 'Agrarisch ondernemen in perspektief probeerden twee sprekers aan te geven in welke richting de wegen vanaf het kruispunt leiden. Prof. dr. Kees Veerman, landbouwekonoom en byzonder hoogleraar aan de universiteiten van Tilburg en Rotterdam, nam de grote lynen voor z'n rekening Aan de hand van de nationale en inter nationale ontwikkelingen in de sa menleving op dit moment gaf hy zyn visie op de toekomst Volgens Veerman zyn er een aan tal dingen aan de hand in de we reld. Allereerst de manier waarop de mens tegen de natuur aankykt Het denkbeeld dat de natuur onder geschikt is aan de mens wordt meer en meer verlaten. De mens is er onderdeel van. Zorgen voor de natuur is noodzakeiyk willen we op termyn ook nog voor ons zelf kun nen zorgen. Veerman waarschuwde dat deze inzichten geen modegril van milieufanaten zijn. maar een wezenlyke verandering in het den ken. 'Dit blyft, dat geef ik u op een brieQe', sprak hy. Ook binnen de wetenschap is een mentaliteitsverandering gaande. Jarenlang hebben de (landbouw) wetenschappers in dienst gestaan van boer, ekonomie en welvaart In middels zyn we zo ver dat de dames en heren geleerden zich afvragen of we alles wel moeten toepassen wat technisch mogelijk is. Over zaken als genetische manipulatie wordt in toenemende mate anders ge dacht In die opinievorming speelt ook de sterker wordende konsu- ment een rol. De mensen die het vlees en de kaas eten willen weten hoe het wordt gemaakt waarom het zoveel kost en wat er in zit Daarby komt dat door technologi sche ontwikkelingen de wereld een dorp is geworden. Wat in Australië of Amerika gebeurt heeft direkt ge volgen voor de Europese ekonomie en dat maakt de zaak er niet een voudiger op. De politiek verweet Veerman al lang het spoor byster te zyn. "Ze scharrelen wat van de ene maatre gel naar de andere', stelde de eko- noom laatdunkend vast. In arren moede grypt de politiek naar het zelfregulerende marktmechanis me. Liberalisering van de wereld handel in stapjes wordt tydens de GATT-onderhandeliiigen bespro ken. In Europa probeert McSharry met het landbouwbeleid te herzien. Professor Veerman voorspelt wei nig goeds voor zowel het een als hel ander. TOESLAG Wil er toekomst zyn voor de boe ren. dan moet de agrarische be drijfstak de handen ineen slaan en zelf het initiatief nemen. 'We - Kees Veerman is naast wetenschapper ook voorzitter van de Nationale Coö peratieve Raad voor de Land- en Tuinbouw en zelf akkerbouwer - moeten in de aanval. Het publiek uitleggen waarom een boer noodza keiyk is en wat we van plan zyn te gaan doen. En daarna een conse quente beleidslyn verlangen van de politiek', predikte hy. Professor Veerman pleitte voor een groot scheepse PR-campagne om het bla zoen van de branche op te poetsen. Ekonomisch ziet volgens de Zuid hollandse wetenschapper de toe komst voor de boer er als volgt uit. Er zullen globaal drie typen agrari sche bedryven ontstaan. In grote, ultramoderne boerenbedryven wordt op industriematige wyze voedsel geproduceerd. De voedsel- boerderyen werken volgens een gesloten systeem, waarby het mi lieu niet wordt belast. Dit type be dryf vraagt een grote investering, veel technologie en werkt voor de (internationale) markt. De tweede richtingwyzer op het kruispunt wyst naar de ecologisch duurzame landbouw, waarby de voedselproduktie onder- of neven geschikt Is aan natuur en milieu en aan het welzyn van mens en dier. Dit type agrarisch bedryf is gebon den aan grond en kan alleen be staan by gratie van een toeslag voor de boer. Veerman denkt dal tilt soort bedryven byvoorbeeld kun nen ontstaan in gevoelige gebieden zoals de Peel. De toeslag is bedoeld als 'maatschappeiyke vergoeding' voor het werk dat de boer doel in het kader van natuur- en land schapsbeheer. Volgens Veerman is omzetten van hun huidige bedryf naar dit type voor een aantal boe ren een alternatief voor bedryfsver- plaatsing Op het derde type bedryf wordt het beginsel van natuur- en land schapsbeheer nog verder doorge voerd en is produktie daaraan zelfs ondergeschikt. INVESTEREN Daarmee konden de boeren In de zaal gratis hun voordeel doen en professor Veerman nog eens aan om vooral steeds te kyken naar mo- gclijke alternatieven voor het huidi ge bedryf. veestapel of gewassen. 'Boeren is loeren', gaf hy z'n toe hoorders mee. Bovendien stelde hy dat weten wanneer je moet ophou den helemaal geen verkeerd onder nemerschap is. Doorgaan tegen beter weten in is dat wel. Raboban k-fl nanclerin gsdesk u n - dige Toon Colbers konkretiseerde het macro-ekonomisch betoog voor de regio. 'Neem de beslissing door gaan of stoppen alsjeblieft op objek- tieve gronden', sloot hy zich by de vorige spreker aan. 'Wie nu al een krappe winstmarge heeft komt straks onherroepeiyk in de proble men'. Hy suggereerde nog een der de weg tussen stoppen en door gaan: een baantje erby en Je bedryf langzaam 'opeten'. Sommige boeren kunnen het zo ook tot hun pen sioen uitzingen. De biy vers zullen moeten investe ren. In andere produktiemethoden. in produktierechten als melkquota, in milieumaatregelen en in de afzet van mest. Dan is er perspektief voor (een deel) van de boeren in de regio. 'De uitgangspositie voor Noord- Limburg is goed', eindigde Colbers in miyeur. Enquête over roken, voedingsgewoonten, alkoholgebruik, bewegen en gezondheid Om meer inzicht te krygen in de leefwyze van de Noordlimburgse bevolking verricht de Gemeen- schappelyke Gezondheidsdienst (GGD) Noord-Limburg in opdracht van de gemeenten een onderzoek naar het roken, voedingsgewoon ten, alkoholgebruik. bewegen en gezondheid. Eerder GGD-onder- zoek heeft aangetoond dat in Noord- Limburg meer mensen overiyden aan kanker en hart- en vaatziekten dan gemiddeld in Nederland. Leef gewoonten kunnen het ontstaan van deze ziekten sterk beïnvloeden. Om meer inzicht te krygen in de leefgewoonten valt de komende we ken by 6000 Noordlimburgers een vragenlyst in de bus. Alle gemeen ten hebben daartoe uit hun bevol kingsregister willekeurig een aantal namen en adressen getrok ken. Uiteraard zullen alle gegevens door de GGD absoluut anoniem worden verwerkt. Met behulp van de resultaten van het onderzoek wil de GGD nieuwe preventieve aktiviteiten starten om de gezondheid van de Noordlimbur gers te bevorderen. Met name het voorkómen van kanker en hart- en TIMMERWERKEN ramen, deuren, kozijnen fnovatie J. van dèSJgt Winuum, De Cuyperstraat 37 04784-2184 Brand in kalkoenfokbedrijf Vorige week woensdagavond om streeks 16.50 uur werd een uit slaande brand ontdekt in een kalkoenopfokbedryf aan de Putten- weg te Ysselsteyn. Het opfokbedryf was Juist gebruiksklaar, want twee dagen later zou het weer bevolkt worden met Jonge kalkoenen. Door de felle wrind was het vuur erg moeilyk onder kontrole te kry gen. De brandweer is tot ongeveer 19.30 uur in aktie geweest om te blussen. Het verkeer moest worden omge leid via/ de Paardenkopweg en I^oostdijK. Voor de eigenaar is het eer) bejnoorlyke strop. De totale schade/ wordt op meer dan /500^K)0.- geraamd. vaatziekten zal hierin centraal staan. Dat is nodig, want in Noord- Limburg sterven jaarlyks meer mensen door deze beide ziekten dan gemiddeld in Nederland. In Noord-Limburg overiyden byvoor beeld 15% meer mannen en 21% meer vrouwen aan hart- en vaat ziekten. Een grote deelname aan de en quête is voor het GGD-onderzoek erg belangryk. Alleen zo kan een juist beeld verkregen worden van de Noordlimburgse situatie. Om de deelname te stimuleren maakt de GGD gebruik van portvrye retour- enveloppen en wonden er onder de deelnemers een aantal gezonde pryzen verloot Inbraak in kerk Brukske Door forcering was toegang ver kregen tot de aan het Brukske gele gen kerk 't Zonnelied. Ontvreemd werd er niets. Vermoedeiyk heeft de dader naar geld gezocht en dat was niet aanwezig. De schade van de inbraak bedroeg 300.-. Automatisering voor het kleine bedrijf. Automatiseringsadviezen n Systeembeheer H Netwerkbeheer Cl Instructie O Programma's op maat O Computers Netwerken^ gP Printer^ MeJ-r weten Bel even. wij tomen graag langs voor een kennismakingsgesprek. IT 04780 85138 Het Nederlandse Rode Kruis Byna iedereen kent ze wel of heeft ze wel eens gezien, de dames en heren in Rode Krula-uniformen, tydens voetbalwedstryden, by mo- torcrosses, tydens braderieën en in Venray by de Jeugdvierdaagse en de Kennedymars. Het zyn de vry- willigers van het Rode Kruis Korps. Een organisatie binnen het Neder landse Rode Kruis, die uit ca. 12.000 vry willigers bestaat en geor ganiseerd is in ca. 250 plaatseiyke eenheden wxx Venray. Het RKK (Ro de Kruis Korps) kan worden ingezet by georganiseerde hulpverlening in geval van rampen en konflikten in Nederland. Maar ook meer alle daagse zaken, zoals de eerste hulp verlening by grote sportevenemen ten. kortdurende thuisverzorging voor zieken en begeleiding van mensen met een handicap. De vry- willigers van het RKK worden ook ingeschakeld by de vakantieprojek- ten van het Nederlandse Rode Kruis, zoals de tochten met het Ro de Kruis vakantieschip en in de va kantiehuizen De Valkenberg en UsselvlledL De colonneleden, zoals de vrywilligers genoemd worden, krygen te maken met vele soorten van hulpverleningen. Daarom wor den er stevige opleidingen georga niseerd voor de leden van de RKK De opleidingen omvatten de volgen de onderwerpen: eerste hulp. ver zorging van zieken, verzorging van gehandicapten. rolstoel-begelei ding. tiltechnieken. gewondenzorg onder lampomstandigheden, am bulancevervoer. verbindingen. Een grondige en afwisselende opleiding die deel theoretische lessen en deel praktische lessen omvat. De oplei dingen zyn kosteloos. De vrywilll- ger moet wel een dosis doorzet tingsvermogen bezitten en goed gemotiveerd zyn om het Rode Kruls-ideaal in de praktyk te bren gen. Het RKK-Vënray is gebaat met goede opgeleide en getrainde hel pers en helpsters, die vele uren en dagen bezig zyn met het in de prak tyk brengen van het Rode Kruis- ideaal: Elke mens hulp te bieden waar het nodig ia Het RKK in Venray bestaat uit ca. 30 vrywilligers onder leiding van de colonne-commandant Jac. Cup pen. Dra J. de Vocht, huisarts, is de colon ne-arta De 'Colonne' zoals die ook wel eens genoemd wordt, komt wekeiyks byeen in de Rode Kruis- rulmte van de kelder onder De Clockert, Bergweg 4 te Venray. Daar wordt op 11 maart 1993 een Infor matie-avond georganiseerd, waar al les over het RKK verteld wordt en te zien ia De byeenkomst is vry toe- gankeiyk tussen 20.00 en 21.30 uur. Het Rode Kruis doet een oproep aan aktieve mensen boven 16 Jaar. deze avond te bezoeken. Het RKK in Venray heeft hulpvaardige handen nodig. Behalve aan me disch geschoolde mensen is er ook een grote behoefte aan mensen met andere vaardigheden, waaronder hulpverlening by evenementen, vervoer, communicatie, kader. etc. Telefonische informatie: tel. 04780-83698 of 85936. Het Rode Kruis wacht op u.

Peel en Maas | 1993 | | pagina 7