Huldiging jubilarissen St. Oda in Merselo Schouwburgnieuws Onderwijsjubileum Piet Keijsers Hengstensliow in manege Seurenheide Europa: ook voor de Derde Wereld een sociaal gezicht? Tafelronde Venray adopteert kapel St Antonius Stationsweg AGENDA Internationale Vrouwendag 8 maart 1993 Deze maand is het Lentemaand bij uw Echte Bakker ECHT... JE PROEFT T! Geslaagd Het Groene Kruis Uitslag Hazinnenavond En zoë was 't ien Venroj.. is 'n welkom verjaardagskado Verkrijgbaar in de boekhandel Op vakantie met het Nederlandse Rode Kruis na 2 PEEL en maas Donderdag 4 maart - Pagina 3 Zondagavond 7 maart zullen drumband en fanfare SU Oda geza menlijk een concert verzorgen in Merselo. Dit concert wordt speciaal langeboden aan de negen jubilaris gen die de vereniging die avond gaat huldigen. Wnwege zyn 40-jarig lidmaat schap wordt Jan Pubben in het zon- netje gezet. Jan bespeelde verschil lende instrumenten binnen de fcnfare. tot zijn gehoor hem een tweetal jaren geleden in de steek liet. Hy bezoekt nog wel trouw de wekelykse repetitie van de fanfare. Vferder was hy nog een aantal jaren bestuurslid. 25 Jaar lid van de vereniging z\jn Rene Arts, Martien Emonts, Theo Koppes en Dre van de Venne. Theo Koppes, die tevens 25 jaar lid van de blaaskapel is bespeelt bugel, trompet of cornet, net waar men hem nodig heeft. Tevens vervult hy de funktie van onderdirigent De overige drie zilveren jubilarissen xyn vanaf de oprichting lid van de drumband. Hierby mag zeker ver meld worden dat Dre van de Venne nog vele jaren bestuurslid en vice- voorzitter is geweest en Martien Emonts ook by de fanfare het slag werk mee verzorgt De dames Natascha Arts, Dorothe van Dyck, Lea Lemmens-Hendriks en Marielle Rieter worden gehul digd vanwege hun 10-jarig lidmaat schap van de fanfare. Alle jubilarissen ontvangen een oorkonde en bybehorend insigne van de Federatie van Katholieke Muziekbonden in Nederland. Tevens zal op deze avond door de Stg. Peeltoemooi Brabant-Limburg aan de fanfare de 'Peeltoemooivlag' worden uitgereikt Dit vanwege het feit dat de fanfare reeds 25 maal heeft deelgenomen aan het Peel toemooi. Slechts in een jaar kon de fanfare door omstandigheden niet deelnemen. Het concert begint zondag om 19.30 uur in zaal 't Anker en is voor iedereen vry toegankelijk. Uw aan wezigheid zullen de jubilarissen en wij zeer op pry's stellen. In de eerste twee weekenden van oktober zal St Oda het 75-jarig be staan van de fanfare en het 25-jarig bestaan van drumband en blaaska pel Die Fidelen Rosentaler vieren. Van het programma brengen wy u binnenkort op de hoogte. Zaterdag 6 maart, 20.00 uur laatste keer JOSEPHINE* Op zaterdag 6 maart vindt in de Vfenrayse schouwburg wegens groot sukses een extra afscheidsvoorstel- Ung plaats van de musical 'Josephi ne'. De voorstellingen op donderdag 4 en vrydag 5 maart zijn uit verkocht. Zondag 7 maart, 14.30 uur YUCA Zondagmiddag 7 maart om 14.30 uur geeft de muziek- en dansgroep YUCA een voorstelling onder de ti tel: 'Agua Corriente'. De groep YUCA werd tien jaar ge leden opgericht en heeft in deze pe riode veel voorstellingen gebracht in binnen- en buitenland. Onder de naam 'Aqua Corriente' (Stromend Water) brengt YUCA een program ma waarin muziek uit de Andes en flamenco op originele wyze met el kaar verweven zijn. Het geluid van YUCA kenmerkt zich door het gebruik van moderne authentieke instrumenten. In Agua Corriente' zyn by voorbeeld een elektrische- fretloze basgitaar 'S een altdwarsfluit te horen, maar ook de kena (een bamboefluit uit Bolivia), de charango (een tien- snarig indiaans gitaartje met als klankkast het schild van een gor- deldier) en de zampon (een uit twee delen bestaande rieten panfluit uit de Andes). Dinsdag 9 maart, 20.00 uur EEN MIDZOMERNACHTS DROOM Dinsdag 9 maart is het tyd voor klassiek drama in 'Een Midzomer- nachtsdroom' van William Sha kespeare. Het meesterwerk is opnieuw vertaald door Gerrit Kom- rij en wordt gespeeld door het Noordnederlands Tbneel. 'Een Midzomemachtsdroom' is waarschynlyk het resultaat van een opdracht die William Shake speare kreeg om, ter ere van een huwelyk in hogere kringen, een stuk te schryven. By Chaucer en Plutarchus leende hy' Theseus en Hippolyta, het bruiloftspaar, en by Ovidius de liefdesgeschiedenis van Pyramus en Thisbe, die hy in de sprookjesachtige romance tydens een zomernacht op realistische manier wist in te bouwen. Drome righeid en betovering zyn in Sha kespeare's meesterwerk verweven, evenals verliefdheid en verwarring. Snelheidskontroles Vrydag werden door de politie weer snelheidskontroles gehouden. \hn 10.00 tot 10.25 uur werden op de Langstraat 92 voertuigen ge- kontroleerd; daarvan reden er 34 te snel en de hoogste snelheid be droeg 92 km per uur. Van 10.30 tot 10.50 uur werden op de Noordsingel 98 voertuigen ge- kontrolcerd en ook hier reden er 34 te snel. De hoogste snelheid be droeg 85 km per uur. Van 10.55 tot 11. 15 uur werden op de Overloonseweg 79 voertuigen gekontroleerd; 34 reden te snel en de hoogste snelheid bedroeg 86 km per uur. Ook in Venray zal een manifesta tie plaatsvinden in het kader van de Internationale Vrouwendag .8 De by een komst vindt plaats in de foyer van de schouwburg van Ven ray en begint om 19.30 uur. De en tree is gratis. Het thema van de 8 maart viering staat dit jaar geheel in het teken van de herverdeling van betaalde en onbetaalde arbeid. Het programma ziet er als volgt uit: 1930: Opening door wethouder mevr. M. de Loo. 19-45: Tbneelstulye door Teklin, waarin het thema van de avond op Pakkende wijze naar voren komt. 20.15: 'Mee-speel-toneel'. 20.45: Pauze. 21.00: Discussie in groepjes aan de hand van stellingen. 2130: De bevindingen van de dis cussie in groepjes worden bekend gemaakt. 21.45: Mevr. G. Schepers reageert °P de uitkomsten van de discussie. 2230: Afsluiting van de avond door Cato en Hendrien'. Recentelyk heeft de Thfelronde Venray, opgericht in 1984 en deel uitmakend van de Nederlandsche Tafelronde een start gemaakt met een nieuw service-projekt Werden in het verleden een aantal service- projekten gerealiseerd waarbij met name aandacht werd gevraagd voor. en ondersteuning werd verleend aan onder meer Derde Wereldpro- jekten, thans is een keuze gemaakt voor een projekt waarbij aandacht wordt gevraagd voor en ondersteu ning wordt verleend aan het hand haven en overleveren van een stuk volkscultuur en volksdevotie in de eigen regio en met name in de ge meente Venray. In dit kader heeft het bestuur van de Thfel ronde Ven ray in overleg met het bestuur van de sinds 1 januari 1993 opgerichte Stichting Kruisen en Kapellen Ven ray, welke een voortzetting is van de alom bekende werkgroep Krui sen en Kapellen, gekozen voor het byeenbrengen van de middelen ten behoeve van de restauratie van de St Antoniuskapel te Venray aan de Stationsweg. De kapel is in 1722, derhalve ruim 270 jaar geleden, gesticht ter ere van de Heilige Antonius van Pa dua. Deze kapel is daarmede de oudste van de gemeente Venray. In de kapel bevindt zich een beeld van St Antonius, in de volksmond 'St Tunnis mit ut kiencye'. Antonius wyst de mensen de Goede Weg. Het volksgeloof heeft de Goede Weg ook vertaald naar het aardse bestaan; de heilige monnik wyst ook de Goede Weg naar verloren zaken, reden waarom Antonius dagelyks veelvul dig wordt aangeroepen. De kapel, die in 1950 nog een opknapbeurt onderging, is weer aan grondige renovatie toe. Tevens zal naar het zich laat aanzien op niet al te lange termyn in verband met een rekonstruktie van de Sta tionsweg, de kapel verplaatst wor den. De Stichting Kruisen en Kapellen is voornemens om met de restauratiewerkzaamheden een aanvang te nemen nadat de betref fende verplaatsing heeft plaatsge vonden. Het hiervoor benodigde bedrag van circa ƒ10.000,- zal door de Thfelronde Venray byeenge- bracht worden. Het eerste begin is al gemaakt, want recentelijk kon den enkele leden reeds symbolisch een bedrag van ƒ1.000,- aan de zeer verheugde voorzitter en penning meester van de Stichting Kruisen en Kapellen overhandigen. Dit weekend willen wij uw aandacht vestigen op de: Italiaanse bol gemaakt van tarwebloem van de molen en roggebloem van de molen. Suggestie: maak er een bolletje gezond van met o.a. sla, paprika, komkommer, uien, kaas, ei. Uit onze banketbakkerij: dit weekend Cerise Mont Blanc voor de proefprijs van 15,25 echte bakker Enkele leden van de Tafelronde Venray overhandigen symbolisch een cheque ad f1.000,- aan voorzit ter en penningmeester van de Stichting Kruisen en Kapellen Venray. De Stichting Kruisen en Kapellen toonde zich zeer verheugd met de ondersteuning vanuit de Venrayse Tafelronde, omdat er voor de restau ratie en het onderhoud van de circa 160 kapellen, nissen en wegkrui- zen die de Stichting beheert, buiten zeer veel vry willigerswerk, ook zeer veel geld nodig is en zal biyven. In dit opzicht bly'ft de Stichting graag haar aktiviteiten onder ieders aan dacht aanbevelen. Naar aanleiding van het artikeltje 'Politietruc' dat vorige week in de krant stond ben ik aardig op de te nen getrapt Als eerste wil ik even kwyt dat wy NIET veelvuldig de politieradio afluisteren. Verder wil ik even kwijt dat wij de zogenaamde EXTRA standplaatsen niet hebben kunnen vinden. Ik vind het zinnetje 'extra standplaatsen' raar. Ik ben al jaren op zoek naar een standplaats in het centrum; er zyn er helemaal geen. De gemeente laat ons weten dat er, in verband met de carnaval, maar liefst drie standplaatsen by de bioscoop worden aangelegd, maar niets hoor. Ik vraag my af, als er met zo'n da gen misschien wel 50 taxi's in Ven ray zyn, hoe wij die op maar liefst drie plaatsen moeten zetten. Een taxichauffeur Aan de Hogeschool Katholieke Leergangen te Tilburg behaalde De- sireé Oudenhoven de akte algeme ne economie. Nieuwe kursussen GOED GEWICHT IN ZICHT In de week van 22 maart a.s. start het Groene Kruis Noord-Limburg weer de kursussen 'Goed gewicht in zicht' op 10 plaatsen in Noord- Limburg Deze kursus onder leiding van een diëtist bestaat uit 6 wekelijkse byeenkomsten. Na afloop hebben de kursisten de mogelykheid tegen geringe vergoeding een weeg/knip- kaart aan te schaffen. Met deze kaart kan de kursist naar behoefte het gewicht laten kontroleren. Geïnteresseerd? Bel dan voor meer informatie naar de klanten service van het groene Kruis Noord- Limburg te bereiken op tel. 077- 874800 tydens kantooruren. De volgende Hazinnen hebben door loting van Prins Peter ge wonnen: Janine Arts. Dorothé Marcellis, M. Peeters, A. Smits, Maija Co melis sen. Jolanda Minten, Nelly v. Krey, A. Mooren en Nicole van Hoek. De 'Hansworst' voor de beste joekskapel is dit jaar gewonnen door Schabbeijoeks uit Ysselsteyn. Verder willen wy de kasteleins en joekskapellen bedanken voor hun medewerking Annie, Giny. Truus Marian en Carina Weer vandalisme aan sportcomplex Sparrendreef Voor een bedrag van enkele dui zenden guldens is schade aange richt aan het sportcomplex Spar rendreef in Oostrum. Deze keer bleken een tiental ruiten van het kleedlokaal van de korfbalclub te zyn ingegooid. Bromfiets ontvreemd Een 16-jarige inwoner deed aan gifte van diefstal van zyn bromfiets, die hy aan de Kiosk had gestald. 25 Jaar bij Mavo De Kolk Op 20 september 1992 was Piet Ke(j se re uit Horst 25 jaar verbon den aan de Venrayse Mulo, later Ma vo. Groot feest dus op Mavo De Kolk! Dat feest is door de bouwaktivitei- ten in en by de school, de verhui zing enz. enkele maanden uit gesteld. Piet Keysere ls als jong onderwij zer aan de lagere school te Griendtsveen gestart in 1961. In die Griendtsveense periode heeft hy zyn wiskunde-akte behaalde, ge volgd door de bevoegdheden natuur- en scheikunde. In 1967 ver huist Piet naar de 'RK Mulo-school voor jongens en meisjes' in Venray. In de exacte-vakken-sfeer waarin Piet zich beweegt, bekwaamt hy zich ook nog in informatica via di verse nascholingskureussen. En zo kent de Venrayse jeugd (en wat oudere jeugd!) Piet als de do cent wiskunde en informatica. In de beginperiode had hy nog wat meer vakken op z(jn rooster staan! Naast het docentschap heeft Piet zich op diverse terreinen zeer ver dienstelijk gemaakt op school. Zo heeft hy in de sfeer van de buiten schoolse aktiviteiten zijn sporen verdiend: wy denken aan de zoge naamde cülturele middagen en re vues die hun sukses voor een groot deel aan zyn enorme inzet en crea tiviteit te danken hebben; wy den ken ook terug aan introduktie- dagen voor de nieuwe leerlingen, aan het uitzetten van oriëntatie- tochten en droppings. Ook binnen het schoolteam heeft onze jubilaris (naast de lesgevende aktiviteiten) heel wat aktiviteiten ontplooid. De act 'Petrus en Aloysi- us'. ten tonele gebracht met een an dere illustere mathematicus, heeft menige pereoneelsavond tot luister rijke hoogte gebracht! De school ziet met dankbaarheid terug op een periode van 25 jaar. waarin Piet Keysere zich met hart en ziel gewyd heeft aan de school, de leerlingen en de collega's! Op vrijdag 12 maart viert de school intern het jubileum. In de ochtend is er een programma voor de leerlingen; 's middags is er voor team en genodigden een feestelijke by een komst Op zaterdag 6 maart wordt door de Studieclub Ysselsteyn e.o. voor de derde maal een hengstenshow georganiseerd. Deze show wordt ge houden in manege Seurenheide in het Noordlimburgse Well, gelegen aan de ryksweg Venlo-Nymegen, naby Venray. Op deze hengstenshow worden hengsten geshowd van Wiepke van de Lageweg en van de Kombinatie Janssen/Houwen uit Wanssum. Op deze avond zullen een dertien tal hengsten van Wiepke van de La geweg worden getoond waaronder o.a. de verrichtingstoppere van 1991 en 1992, Goodtimes, Goodwil. Hattrick en Highline. Ook de nieu we aanwinst. Jus de Pomme wordt getoond. Van de Kombinatie Hans Janssen en Jos Houwen, die beiden lid zyn van de organiserende studieclub, worden een zevental hengsten ge toond tw. NRPS rypaard en NRPS ponyhengsten alsmede enkele Welsh K hengsten. Diverse hengsten van beide hengsten houders zullen zowel aan de hand als onder het zadel ge toond worden. Tbvens zullen van de meeste hengsten ook afstammelin gen getoond worden. De show zal om 19.30 uur aanvan gen en tot ongeveer 23.00 uur duren. Door diverse sponsors is ca. 500 kg paardenbrok ter beschikking gesteld die gratis onder de aanwezi gen zal worden verloot. Ook is de studieclub nog in onderhandeling om een gratis dekking van een van de hengsten van Wiepke van de La geweg ter beschikking te krygen om deze eveneens gratis te verloten. Landelijke Vastenaktie in Noord-Limburg Europa '93 een feit! En dat om de konkurrentieslag met andere geïn dustrialiseerde landen aan te kun nen. Is het gevolg nu dat Europa een ontoegankelyk fort wordt voor de produkten van de Derde Wereld, de landen in het Zuiden? De kans is groot De Europese Commissie heeft voorgerekend dat het Europa zonder-grenzen een positief efTekt van 33 miljard ECU heeft op de han delsbalans. Dit doordat er voor 18 miyard ECU minder zal worden geïmporteerd en voor 15 miyard meer zal worden geëxporteerd. En wanneer de EG niet allerlei protek- tionistische maatregelen laat varen zal het voor de Derde Wereld landen nog moeilyker worden zich een plaats op de Europese markt te veroveren. Het laat zich gemakkelyk raden dat de landen in het Zuiden er alles aan gelegen is om hun handels positie te versterken. Dit heeft tot gevolg dat mensen in het Zuiden zoeken naar nieuwe bronnen van inkomsten naast de gebruikeiyke landbouwaktiviteiten. Vaak spelen met name vrouwen een belangryke rol by de ontplooiing van deze alter natieve bronnen van inkomen. Zy beginnen een kledingfabrielye om de wol van schapen rendabel te ma ken. Misschien kreeg ook u met Kerstmis een kaart gemaakt van ba nanenbladeren: ook dit Ls een akti- viteit in de Derde Wereld om de werkgelegenheid te vergroten. Tbge- lykertijd mpét voorkomen worden dat deze/groeiende werkgelegen heid tenMtoste gaat van inkomens en inroeitisomstandigheden. Het geeftAe denken dat in de Derde Wereld-landen internationaal er kende vakbondsrechten worden ge schonden: stakingen worden met geweld gebroken, kollektieve on derhandelingen worden verboden. Het is een kwestie van visie, maar het nieuwe blok dat Europa heet, mag er niet de oorzaak van zyn dat deze landen nog verder dreigen te verdwynen naar de marge van de samenleving. Vanuit de vakbewe ging in de Derde Wereld, in Europa en in Nederland zal gewerkt moe ten worden aan het sociale gezicht van het eenwordende Europa. De Landeiyke Yhstenaktie wil de initiatieven van onze partners in het Zuiden hiertoe ondersteunen. In 1992 brachten we met zyn allen ruim 3.5 ton by elkaar voor de on derdrukten in de ontwikkelings landen. Mogen de mensen die uw steun vragen ook dit jaar op uw me dewerking rekenen? U kunt uw by- drage storten op gironr. 255.79.19 of banknr. 1236.80.956 tn.v. Werk groep Landeiyke Vhstcnaktie Noord-Limburg, aktie 1993. Inbraak in cafetaria In de nacht van zondag op maan dag werd door verbreking van een raam toegang verkregen tot een aan de Kruisstraat gelegen cafetaria. De dader had kenneiyk geen honger, maar wist de geldkluis te vinden. Die kreeg hy open en uit de kluis werd een bedrag van ongeveer ƒ9.000.- ontvreemd. De schade aan de geldkluis en forcering bedroeg daarnaast nog enkele honderden gulden. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen. R.E. (labeler. T. Lankveld. 11. Schraven en J. Wittgen: W. BLOEMEN Stationsweg 15, tel. 81465 Weekenddienst voor de patiënten van P. Oorver, G. van Loon. E. de Muinck Keizer. A. Coenen. F. Schmeetz. D. Yfervauteren en J. de Vocht: P. CORVER Kennedy plein 8, tel. 81393 Weekenddienst voor dc patiënten van dr. Keyzer en dr. Vhn Dongen: DK. KEUZER Van Beurdenweg 10, Ysselsteyn tel. 0478O-41777 vrydag 1300 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data by de ge noemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 1300 uur ZIEK EN VERVOER TW. 077-575757 ONGEVALLEN Tël. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE MONNIKSKAP Paterslaan 2. tel. 80140 van vrijdagavond 1300 uur tot vol gende week vrydag. Openstelling: zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 1300 uur zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 1300 uur Vferder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluilye) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENKAY-YssELMEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: R WASSER, tel. 84504 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENKLINIEK VENRAY E.M. Ruymbeeky J.M. van WindenAV.H.M. de Vocht/R.C. Goedegebuure. Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak V. GEUHTS Stationsweg 13, tel. 81336 DIEREN ARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer en W.G.A.M. Loonen. G.W. Gelling en R. Eelderink. Behan deling kleine huisdieren zaterdag en zondag volgens afspraak W. LOON EN Mgr. Hanssenstraai 42, Oostrurn tel. 82690 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktyken van mevr. Raay- makere. mevr. Vfen Eerten, mevr. Tiggeloven en mevr. Yfermazervn M. VERMAZEREN', tel. 04784-2273 vanaf vrydag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktyk van mevr. Van Eerten en mevr. Tiggelo ven wordt vanaf maandag 8 uur tot vrydag 12 uur waargenomen door H. van EERTEN Jan Poelsweg 2a, Ysselsteyn, tel. 42116 Afspraken maken 's middags tussen 6 en 7 uur. tel. 82411 Vakanties zyn belangryk vpor ledereen. Lekker uitrusten, een paar dagen er tussenuit, alle dage- lykse zorgen vergeten. Dat kan ook als u een handicap heeft of een chronische ziekte. Daarvoor zorgt het Nederlandse Rode Kruis. Het Rode Kruis zorgt voor vakanties, waarvan u onbezorgd kunt genie ten. U wordt verzorgd door tiental len vrywilligere. waaronder diverse verpleegkundigen. Het Rode Kruis heeft prachtig gelegen en volledig aangepaste akkommodaties zoals Huize De Yhlkenberg in Rheden of Huize Usselvliedt in Wezep by Zwolle. Daarnaast worden er reizen georganiseerd met het vakantie schip J. Henry Dunant Op dit schip is permanent een arts aanwezig. Het schip vaart over de Nederland se binnenwateren en doet 's mid dags een haven aan waar u aan wal kunt gaan om de passagieren. U wordt ondergebracht in luxe hut ten met uitzicht op het water. De eerdergenoemde huizen zyn in styi verbouwd. Het zyn sfeervolle oude landhuizen. Tydens uw ver- biyf probeert het Rode Kruis het u zo goed mogeiyk naar de zin te ma ken en zoveel mogeiyk rekening te houden met uw wensen. Vbor de kosten wordt u een kleine eigen by- drage gevraagd, in overleg met het Rode Kruis. Heeft u er zin In, of wilt u meer weten, dan kunt u kon takt opne men met de sekretaresse van het Rode Kruis te Venray: mevr. José Hof mans. Pr. 1 ren est raat 1 te Ven ray, tel. 04780-81969. Zy kan u alles vertellen over de Rode Kruis vakan ties. Meldt u vóór 10 maart Zy wacht op uw reaktie. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard

Peel en Maas | 1993 | | pagina 3