petters Eenmalige subsidie lokale omroep Slimme meid wordt spelenderwijs voorbereid Cation kleur copieën berden Burlesk stopt ermee Koninklijk zilver voor Oostrummer Hennepkwekerij ontdekt in woonhuis \w Venray WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING riini v.d. Leur matfnicuë k Kerstens Walhalla Op voorwaarde bijdrage bedrijfsleven Schoolverlaters met toneelstuk gewezen op economische zelfstandigheid Poppen- tenstoonstelling in schouwburg DONDERDAG 4 MAART 1993 Nr. 9 HONDERD VEERTIENDE JAARGANG COViNET wUN£,DRANKENGROtP Vnirav i IIciisi niusKlraa! 1 0-1780-81801 CoviNET WUN0£RAf*ENGROeP Venray llensfniusslraat 1 04780-81801 UITGAVE: DRUKKERIJ VAN DEN MUNCKHOF RV. - VENRAY Grotestraat 68 - Postbus 1 - Tel. 04780-82727 - Fax. 04780-10916 Advertentieprijs: 35 ct. per mm - Abonnementsprijs per half jaar f ISjOO Abonnementsprijs buiten de regio f21,00 uitsluitend bij vooruitbetaling '7,5C foto I video Patersstraat 10 - Venray Uw vertrouwde adres JOHN'S JEANS I DE BLEEK 39 ACHTER DE SCHOUWBURG vergroting in o min. W tenseniusplein 4a Venray Dertien herten aan de wandel Ondanks deugdelijke afraste ring heeft een bok kans gezien de afrastering van een aan de Deumeseweg gelegen herten kampje te vernielen en is aan de wandel gegaan, zich niets aantrekkend van het verkeer op de Deumeseweg. Was het maar alleen de bok geweest dan was het niet zo erg geweest, maar zijn vrouwtje volgde hem met nog eens elf stuks herten. Bij de politie kwam de melding dinsdagmorgen om 11.30 uur binnen en alle op dat moment beschikbare mankracht werd ingezet om het verkeer in goede banen te leiden. Het gelukte de politie, die hulp kreeg van omwonenden een zevental herten weer in het hertenkampje terug te drijven, maar de bok en vijf herten, waaronder jonge bokken en geiten, wandelden in de rich ting Heide. Drie mannen van de politie, die over een jachtakte beschikken, hebben met een verdovingsgeweer het zestal door verdoving bewusteloos ge maakt waardoor ze gemakke- lyk naar het hertenkampje konden worden teruggebracht Dankzij de inzet van de politie konden verkeersongelukken worden voorkomen, al moest het verkeer af en toe worden stilgezet De gehele operatie heeft meer dan een uur geduurd. Dodelijk verkeersongeval Vrijdagavond omstreeks 21.15 uur wilde de 85-jarige P. Jeurissen uit Venray gebruik maken van de voetgangersoversteekplaats aan de Julianasingel gelegen nabij de Oude Oostrumseweg. Een 24-jarige bestuurder van een personenauto, ook uit Venray, zag, toen hij vanaf de Oude Oostrumseweg linksaf de Juliansingel opreed, de voetganger te laat en schepte de bejaarde. Deze werd met ernstige verwondingen naar het ziekenhuis overgebracht waar hij enkele uren na aankomst aan zijn verwondingen is over leden. Op woongebied is Landweert III het allerhoogste voor we thouder Bert Kersten. Het stoort de Venrayse bestuurder van ruimtelyke ordening dan ook dat zoveel kwaliteit slechts aangeduid wordt met een num mer. Wat hem betreft moet elke wyk een eigen naam hebben. Dat schept een band en geeft een persoonlijker tintje aan zo'n woongebied. Voor Land weert III, waar de wethouder en de Venrayse ambtenaren veel energie hebben gestoken in kwalitateit en variatie, had Kersten al een naam: Walhalla, de Germaanse naam voor het hiernamaals. De gemeente Venray is bereid de Lokale Omroep Venray (LOVj een malig een startsubsidie te ver strekken van 17.500 gulden. De gemeente stelt daarbij als voor waarde dat de LOV ook de bijdra gen van het bedrijfsleven binnenhaalt en dat de begroting sluitend is. De subsidie mag bo vendien alleen gebruikt worden voor investeringen, niet voor het sluitend maken van de ex ploitatie. Dat staat in het ambtelijk voor stel, dat vandaag in de commissie voor onderwijs, jeugd, sport en re creatie (OJSR) op de agenda staat. Een meerderheid van de commis sieleden had wethouder Driessen gevraagd om de subsidiemogelijk heid te bekijken. De lokale omroep had vorig jaar een verzoek ingediend om 35.000 gulden subsidie. Op de 'wensenlijst' van de gemeente stood voor 1993 een bedrag van 25.000 gulden voor de LOV. Door de bezuinigingen is dit jaar alleen geld gegeven aan 'on ontkoombare en onuitstelbare' pro- jekten. De lokale omroep zag haar aanvraag dan ook afgewezen. Dank zij de inspanningen van de Venray se politiek is nu de helft alsnog toegekend. De meeste commissieleden von den dat de LOV beter werkt dan voorheen en wilden dat wel honore ren. De presentatie van de omroep in de commissievergadering van 28 januari deed de rest Konforin het voorstel van het CDA wordt het.geld uit het potje 'onvoorzien welzijn 1992' gehaald. Op deze manier blijft de begroting voor dit jaar onaan getast Wethouder Driessen van cultuur^ verwacht van de omroep behalve fondsenwerving bij het bedrijfsle ven, ook een maximale inzet om donateurs te werven onder de Ven rayse bevolking. Nu de gemeente en het bedrijfsleven over de brug ko men, moet ook de luisteraar z'n steentje bijdragen, vindt de wet houder. 'Een slimme meid is op haar toekomst voorbereid'. Met die leu ze probeert de overheid al enkele jaren meisjes te stimuleren om een opleiding te kiezen waarmee ze later een baan kunnen vinden. Dat tegen de achtergrond van de zogenaamde '1990 maatregel'. Die bepaalt dat jongeren, die in 1990 of later 18 jaar worden, voor de wet gelijk zijn. Een vrouw die samenwoont met een man, krijgt niet automatisch een bijstands uitkering. Ze moet, net als haar partner, een baantje gaan zoeken. Maar daarvoor moet je wel de juiste opleiding hebben. En om - met name meisjes - daar aan te herinneren spreekt de gemeente Venray elk jaar de kinderen van groep 8 van de basisscholen aan. Net rond de tijd dat ze een keuze moeten maken voor het vervolgon derwijs. Vorig jaar kregen kinderen en ouders allemaal een brief. Dit jaar werd de jeugd via de school uit genodigd een toneelstuk by te wo nen. Ongeveer 400 kinderen, het overgrote deel van de schoolverla ters, reageerde. Dinsdag gaf de to- Gevaarlijke blindgangers De mannen van de EOD moesten dinsdagmorgen in aktie komen voor het ter plekke onschadelyk maken van een "blindganger', een 10,5 cm doorsnee brisantgranaat van Duitse makelijk. Het projektiel was zo gevaarlijk explosief dat het ter plaatse onschadelyk moest wor den gemaakt De klap van de ont ploffing was ver buiten de vind plaats aan de Steegse Peelweg onder Ysselsteyn te horen. De mannen van de EOD gingen van Venray naar Well, waar een uiterst explosieve 3.7 inch brisant granaat van Engelse makelyk on schadelyk moest worden gemaakt. Ook die kon niet worden vervoerd. Leuzen en schuttingtaai op kelderdeuren Een bejaarde bewoonster van een aan de Leeuwstraat gelegen flat was erg geschrokken by het zien van leuzen en schuttingtaai, aange bracht op de kelderdeuren van de flat Die leuzen en tekens waren op de deuren gespoten. Verwijdering zal een fors bedrag vergen. Van dinsdag 9 tot en met vrydag 12 maart wordt in de foyer van de schouwburg een poppententoon- stelling gehouden. Te zien zyn on geveer dertig handgemaakte poppen, die zijn vervaardigd door Anka Penin-Smits en haar kur- sisten. De entree is gratis, de ten toonstelling is te zien tussen 10.00 en 16.00 uur. VAN DE KAMP ASSURANTIËN telefoon 04780-87575 Eén van de scholieren droeg deze oplossing aan om due zoon des hui zes aan het afwassen te krijgen. neelgroep Teklin uit Nijmegen twee voorstellingen voor een groep scho lieren. Komende dinsdag worden opnieuw twee voorstellingen gegeven. In het stuk 'Help' schetst de to neelgroep met humor en in taal die de kinderen aanspreekt, de paniek die uitbreekt in een gezin wanneer de moeder tydelyk 'uitvalt'. Dan blykt dat de taak van moeder en huisvrouw een zware is, waarop de rest van het gezin zich danig heeft verkeken. Ieder heeft z'n eigen drukke bezigheden en moeder was er steeds om de gaatjes te vullen. Eerst reageren ze nog lakoniek, maar dat slaat snel om in hulpge roep als de zaak volledig uit de hand loopt. Na afloop van' het reguliere stuk werden een aantal scenes nog eens overgespeeld, waarbij een kind uit het publiek de rol van één van de spelers overnam. De kinderen kon den dan zelf spelenderwijs een oplossing aandragen om de eman cipatie binnen het gezin van de grond te krygen. Het toneelstuk moet de aandacht vestigen op de noodzaak van veran dering van de rolpatronen binnen het gezin. De 1990-maatregel heeft niet alleen gevolgen voor vrouwen, die zelf een baan moeten gaan zoe ken, maar ook voor de (mannelyke) partners. Die zullen zich beter moe ten voorbereiden op huishoudelij ke taken. De leus van 'de slimme meid' moet dan ook worden uitge breid met een mannelijke variant: 'Een beetje vent zorgt dat hij het huishouden kent'. Volgens mevrouw De Loo, wet houder van maatschappelijke za ken, is het toneelstuk in elk geval enthousiast ontvangen door de Venrayse basisscholen. 'We hadden oorspronkelyk twee voorstellingen gepland, maar het aantal aanmel dingen was zo groot dat we volgen de week nog eens twee opvoeringen hebben gepland'. De Venrayse wet houder heeft de indruk dat de scho lieren de boodschap ook wel oppik ken. al blijft het natuurlijk afwach ten in hoeverre dat direct van invloed is op de schoolkeuze. Diefstal bromfiets Een 19-jarige deed aangifte van zyn bromfiets. Deze werd maandag avond gestolen aan de Deumese weg. De brommer was niet afge sloten. MEUBELEN VENRAY, GROTE MARKT 12 VtHLO UIWCX.- HtïMJt - (0EHU0NG Hotel Restaurant ASTERIA nodigt u uit voor... een heerlijk Noord-Limburgs-menu Salade van zecduivelwangctjcs met frambozen dressing en spekjes Heldere runderbouillon met courgettes Varkensrib met stroganoffsaus Overheerlijke ijstruffe! met vanillesaus prijs ƒ42,50 Ook bent u van harte welkom voor een kopje koffie met Limburgse vlaai. Uiteraard geven wij u graag ccn rondleiding door onze gloednieuwe zaak met al z'n mogelijkheden zoalts: een sfeervol restaurant 40 hotelkamers gezellige lounge en hotelbar ruime accomodatie voor familie-of personeelsfeesten, vergaderingen en congressen. hotel asteria venray MAASHESEWEG 80A, 5804 AD VENRAY |£J INLICHTINGENEN RESERVERINGEN: TEL. 04780-1 1466 Graag tot ziens! Hans van der Sterren en medewerkers Zaterdag 20 maart gratis afscheidsconcert gens met kinderen of een baan met onregelmatige werktijden. We ston den in feite voor de keuze: stoppen of professional worden. We hebben voor het eerste gekozen'. Terug naar bruiloften en partijen, waarmee Burlesk dertien jaar geleden begon, zien de leden niet zitten. Wat ze wel gaan doen. welen ze nog niet. Het bekendste Venrayse show en amusementsorkest van de laat ste jaren, Burlesk, stopt Volgens Buriesk-i id Thei van Eis vergen de optredens steeds meer van de mu zikanten en Is het steeds moeilij ker om een orkest van een derge lijke omvang draaiende te hou den. Zaterdag 20 inaart geeft de groep een feestelijk afscheidscon cert in de foyer van de schouwburg. 'Burlesk is de laatste jaren in po sitieve zin uit z'n voegen gegroeid', vertelt Van Els. 'We spelen tegen woordig in grote zalen, steeds ver der van huis en begeleiden andere artiesten. Dat is natuurlijk allemaal mooi, maar het vergt ook steeds meer van de muzikanten. Opbou wen kost al een paar uur. reizen duurt steeds langer en onder ons zyn inmiddels verschillende jon- Zaterdag 20 maart neemt Burlesk afscheid van het Venrayse publiek met een avond vol 'feest, jolyt en lol', aldus Thei van Els. Aan de avond werken onder meer mee het duo Grad en Petran en de Eugener Musikanten. Zelf zal Burlesk in het midden van de avond een uitgebrei de set spelen. 'We willen zelf ook nog wat van het feest genieten'. Het afscheidsfeest van Burlesk is gratis toegankelijk, maar om met Jan Rietman te spreken, 'vol is vol'. Vorige vrijdag werd Oostrummer An toon Jeuken onderscheiden met de eremedaille in zilver die hoort by de Orde van Oraiye-Nassau. Na mens het gemeentebestuur mocht wethouder en loco-burgemeester De Loo hem de bybehorende ver sierselen opspelden. Antoon Jeuken werd onderschei den vanwege z'n veertigjarig dienst verband b(j bouwbedrijf Nelissen Van Egteren in Venray. By dit be- dryf is Jeuken (56) sinds 1 maart 1953 in dienst Jeuken werkte als loonadministrateur, organisatie assistent planningkoördinator en bouworganisator. Momenteel is hy technisch-admi n istratief m edewe r- ker en assistent-chef van de tim merfabriek van Nelissen Van Egteren. een afdeling waar veertien mensen werken. Antoon Jeuken is ook aktie!' ge weest als lid van de personeelsvere niging van het bedryf. Vm 1982 tot 1986 zat hy in het bestuur, waarvan twee jaar als viee-voorzitter. Verder is de Oostrummer als zanger in de weer. Sinds 1980 is hij lid van de 'Aostrumse Zangkompeneej', waar hij niet alleen vocaal maar twen eens bestuurlijk aktief is. Naar nu pas bekend is geworden heeft de Venrayse politie al op 19 februari in een woonwijk een hennepkwekerij ontdekt Na de ontdekking werden twee mannen aangehouden. Beiden zijn inmid dels weer op vrije voeten in af wachting van de stappen van de officier van Justitie. Over de iden titeit van de twee mannen wilde de politie geen mededelingen doen. Volgens de politie ging het om een professionele kwekerij, inge richt in een slaapkamer en de bad kamer van het huis. In de kamers bevonden zich ongeveer 400 plan ten, byna klaar voor de oogst De ,huiskwekerlj, WiLS voorzien van groeilampen en een sproei- installatie. Die sproeiinstallatle was ook de reden dat de politie de kwekerij ontdekte. Buren klaagden by de po litie over wateroverlast en by kon- trole ontdekte men de hennep planten. Het huis. eigendom van tie woningbouwvereniging, was ver huurd. maar de huurder woonde er niet Hy verklaarde ook niet te we ten dat er in de woning hennep werd gekweekt In de Keulsche Pot fondue-, gourmet- en specialiteiten- restaurant. nu met uniek terras Moor informatie of reservering TEL. 04781-41774 HOLTHESEDUK 2 OVERLOON

Peel en Maas | 1993 | | pagina 1