Orde van Verdienste postuum toegekend aan Jan Raedts Vorstenbal 1993 Orde van de Hazekeutel voor Piet v.d. Putten -J Carnavalsconcert te Oostrum door harmonie Sub Matris Tutela Jeugdzitting De Hazekeutel in teken van popmuziek Aan alle kinderen van Venray zondag 7 februari en zondag 14 februari Liedjesavond/Joeks- kapellenavond De Keavers Smakt-Holthees Nieuwe prins en prinses in het Kemphanenriek Open Podium op carnavalsdinsdag Doe mee met de Kinderoptocht op carnavalszondag De Spurriemök Oirlo 't Dartele Veulen Veulen De Karklingels Oostrum Hazinneaovend Hetsbuulen Heide na« PEEL EN MAAS Donderdag 11 februari Pagina 7 Inschrijven voor de kinderoptocht op x,j in sporthal rJl De Wetteling tussen •rgj. 11.00 en 13.00 uur 'fff. ,N Hazekeutels van Venray vergeet dit niet?? De carnavalsvereniging De Kar- klingels heeft de hoogste onder scheiding, de Orde van Verdienste, in overleg met het werkcomité Aostrum, postuum toegekend aan Jan Raedts. Jan heeft zyn verenigingwerk waar hij nog voor stond niet af kun nen maken. Op 6 juni 1992 is hy ge heel onverwachts tijdens zyn vakantie overleden. Bij het noemen van de naam Jan Raedts komt meteen het beeld naar voren van de 'verenigingsmens'. Van jongsaf aan is Jan heel nauw betrokken geweest bij het Oostrum- se verenigingsleven. Binnen veel verenigingen, waarin hy aktief was, kon men steeds een beroep op hem doen. Waar nodig was hy bereid een verantwoordelijke taak op zich te nemen. Na een tijdje als speler by de voet balclub nam hy de taak van pen ningmeester op zich. Vele jaren heeft hij deze funktie bekleed. Ook door zijn inzet is sportpark De Spar uitgegroeid tot wat het nu is. Jan be hoorde ook tot de groep oprichters van de tennisclub en ook hier was hij 'schatkistbewaarder'. In 1989 werd Jan benoemd tot Opperkarklingel van de carnavals vereniging voor zijn enorme ver dienste. Hij was twaalf jaar pen ningmeester, tien jaar voorzitter en elf jaar vorst van De Karklingels. Na die periodes was hy vice-voorzitter. Met heel veel plezier kan iedereen terugky ken op het grandioos verlo pen BCL-Treffen in 1989 waar hy een belangryke inbreng had. Ook binnen de Dorpsraad heeft hy zijn sporen verdiend. Hy be kleedde hier ondermeer de funk- ties van penningmeester en voor zitter. Na die tijd was hij op eigen verzoek gewoon lid van de Dorps raad. Als lid van de plaatstelyke on dernemersvereniging OOZO droeg hy zijn visie uit. Binnen de paro chie was hij een van de kollektan- ten. De laatste jaren stak hy veel tijd en energie in de harmonie. By het aanvaarden van de funktie van president realiseerde hy zich de grote verantwoordelijkheid. Samen met bestuur en leden had hy grote plannen om van het 75-jarig bestaansfeest 1993 iets moois te maken. Plannen, zoals hy er zoveel kon maken. Altijd met de bedoeling het ten goede te laten komen aan het dorp en de mensen uit dat dorp waar hy voor stond. Door dik en dun. Helaas heeft hij zyn plannen niet af mogen ronden. In de hoog mis op camavalszondag 22 februari zal deze toekenning van de Orde van Verdienste aan Jan in het bij zonder herdacht worden. Uw aan wezigheid daarbij wordt by zonder op prijs gesteld. Op maandag 15 februari biedt harmonie Sub Matris Tutela voor de vijfde keer het traditionele carna valsconcert aan. Met dit, voor de regio unieke initiatief, is in voor gaande jaren een groot sukses ge boekt. Telkens werd een program ma geboden bestaande uit muziek met een 'knipoog' gelardeerd met leuke sketches. Deze kombinatie is goed aangeslagen by het publiek getuige de grote belangstelling in voorgaande jaren. In verband met het 75-jarige jubileum van Sub Ma tris Tutela èn vanwege het eerste lustrum wordt natuurlyk nog iets extra's geboden. Dit jaar bestaat het programma uit een licht klassiek gedeelte met Weensq muziek en andere bekende melodieën zoals de Can Can. Dan wordt er een deel gevuld met Zuid- amerikaanse muziek. Dat is mede mogelijk dankzy de voortreffelyke drumband die voor een wervelende show zorgt. Verder wordt bekende blaasmu ziek ten gehore gebracht met Eger- lander en Beierse muziek. Zaterdag 13 februari is het weer zover. Holthees-Smakt beleeft dan een van haar gezelligste carnavals avonden. Dit spannende maar zeer zeker gezellige spektakel staat te ge beuren in zaal 't Trefpunt. Deze keer zullen zes groepen deelnemen aan de race om het bes te en origineelste carnavalsliecye 1993 van Holthees-Smakt. De lied jes worden muzikaal begeleid door hofkapel De Scheve Schuivers uit Holthees-Smakt Een deskundige jury zal de liedjes beoordelen en het winnende 1 ietsje bepalen. We maken er ook dit jaar weer een joekskapellenfestyn van nadat de liedjes gezongen zyn met mede werking van de joekskapellen Ut Göt uit Oostrum en De Platvuut uit Merselo. Voor de leden van de com missie liedjesavond is niets te dol om er weer een ware happening van te maken. cowboyliedjes en bekende mee zingers. Het slotgedeelte staat geheel in het teken van de Oostrumse vaste- laovenslie^jes uit de afgelopen ja ren met daarin ook enkele liedjes uit de oude revues. Tevens wordt het winnende liedje van de Lied jesmiddag 1993 ten gehore ge bracht Tijdens het programma wordt de muziek ondersteund en 'aange kleed' met verschillende acts en humoristische optredens welke worden uitgevoerd door leden van de harmonie en enkele gasten. Zoals reeds gezegd wordt het pro gramma verzorgd door het groot or kest van onze harmonie en de drumband. Als gasten treden op een zanggroep bestaande uit Mart Laurensse, Bert Linskens, Maijo Nielen en Miriam Aarts. Daarnaast treedt de winnende zanger of zan geres op van de liedjesmiddag. Het belooft druk te worden. De avond duurt van 20.00 tot ca. 23.00 uur en vindt plaats in het gemeen schapshuis, Watermolenstraat 1 te Oostrum. De entree is gratis. Voor de 15e keer werd er een prins uitgeroepen in het Kemp hanenland. De Kemphanen en -hennekes begroetten hun nieuwe Prins Eric en zyn Prinses Marieke uitbundig ty dens de prinsenprocla matie op woensdag 10 februari jl. Samen met hun adjudanten Ki- ong, David, Simone en Judith, zul len zy de komende tyd regeren over basisschool De Kemp. Voor het eerst werd er een boe renbruidspaar bekend gemaakt. Het zijn Kim van Droeveknieper Piet en Roel van KI ine Letterkes Lè- zer Roland. Temidden van hun dan sende bruiloftsgasten maakten zy hun opwachting in het feest gedruis. Met zo'n goede start moet de car navalsmiddag op 19 februari een knallend feest worden. Op vrydagavond 12 februari a.s. zal de Jeugdvastelaovend De Haze keutel haar jaarlykse jeugdzitting houden, waarby de nieuwe jeugd prins bekend zal worden. De jeugd zitting zal niet zoals gewoonlijk in de foyer van de schouwburg maar in zaal In den Engel aan de Poststraat worden gehouden. De aanvang is om 18.33 uur; de sluiting is rond 22.30 uur. Natuurlyk hebben jullie de mooie poster al zien hangen. De jeugdzit ting staat dit jaar in het teken van de popmuziek. We hebben dit jaar weer diverse jeugdige artiesten van Venrayse bodem. Helaas moeten we ook op deze avond afscheid nemen van Prins Jan den IV en de acy'u- danten Pascal en Ramon. Maar niet lang getreurd, de nieuwe jeugd prins zal deze avond bekend wor den gemaakt. Wat kunnen jullie deze avond al lemaal verwachten? Vanaf 18.33 uur kan en zal er gehost en gedanst worden op de klanken van joekska- pel Van Tbete noch Blaoze. Om on geveer elf minuten over zeven zullen de Raad van Elf en garde hun opwachting maken. Als eerste zal optreden de play- backgroep van Suzan Swinkels in een wervelende act van Prince. Daarna zullen de gardemeisjes hun kunnen tonen. Wykcentrum Het Stekske zal ook van de party zyn met de act Mannenkoor Karre- spoor. Uit de gelederen van MMSK zal dit jaar het jeugdboerenbruids- paartje komen. De Raad van Elf zal zich presenteren met een act van Rowwen Hèze. Nog voor de pauze, waarin natuurlyk veel gehost en ge danst kan worden, zal Dansmarieke Nancy Buisen haar kunnen pre senteren. Na de pauze zullen de gardemei- sen een Hazezooi brengen. Dans groep Dizzy zal een wervelende dans op de muziek van Madonna brengen. Stilletjes aan is het dan tyd geworden om afscheid te ne men van Prins Jan den IV en zyn adjudanten Ramon en Pascal. Daar na zullen de Raad van Elf en garde in een rap, hip hop, house-nummer de nieuwe jeugdprins bekend maken. Jongens en meisjes van Venray, laat dit gezellig avondje niet aan jul lie neus voorby gaan. De entree is slechts drie gulden. Tbt ziens op 12 februari, in zaal In den Engel. Zaterdag 13 februari Prachtig! Schitterend! Hoe kry- gen ze 't bedacht?!... Opmerkingen die op de Vorstenhals van de laatste jaren niet van de lucht waren. Daar om durven we er dit jaar al een voorschot op te nemen. Het Vor stenbal is by na te mooi om waar te zyn, maar getuige de 'spyker in het hoofd' de volgende ochtend, besef je dat het allemaal toch echt niet ge droomd is. Dan komen de herinne ringen weer langzaam boven en neem je het fysieke ongerief graag voor lief. Want wat is er weer genoten! Dit kunnen we natuurlyk hon derden keren in de krant schrij ven, maar de enige manier om het te ervaren is zelf komen en mee doen. De laatste jaren zien we ge lukkig ook steeds meer jongeren zich mengen in het feestgedruis. Dit belooft alle goeds voor de toekomst Beky k het ook eens van een prak tische kant Welbeschouwd is het Vorstenbal één doorlopende carna valsoptocht zonder wagens welis waar, maar ook zonder gaten! De muziek van de Hofkapel zorgt voor sfeer, het is er warm en droog en pils is binnen handbereik. Wat wil je nog meer?! Het Vorstenbal is er voor ieder een, niet alleen voor diegenen die zich de moeite hebben getroost om een speciaal kostuum aan te meten. Met een boerenkiel om de schou ders en een tientje in de hand (voor de entree) is ledereen van harte wel kom. Trouwens, leden van de Piël- haas hebben op vertoon van hun lidmaatschapskaart gratis toegang (kaart wel meebrengen!). Voor kostumering en presentatie zyn er weer prachtige pryzen te winnen. Een deskundige jury staat borg voor een objektieve beoorde ling. Er worden vyf kategorieën on derscheiden, t.w. Eenlingen, Duo's, Kleine groepen. Midden Groepen en Grote groepen. In elke kategorie wordt een le, 2e en 3e prys be schikbaar gesteld. De pryzen wor den rond 23.11 uur uitgereikt door Vorst Hub persoonlyk (let dit jaar op zyn nieuwe lakschoenen!). Och, wette wat., tot ziens op 't bal ien de fwqjee van De Beqjekörf op d'n 13e flbberwarie ('s zaterdags, dus niet vrydags). We starte um 21.00 uur. Het boerenbruidspaar uit Oirlo, Trees Willems en Marco de Mulder, zal op camavalsdinsdag om 14.30 uur in de onecht verbonden wor den. Dit vindt plaats in het gemeen schapshuis De Linde. Prins Twan I (Voermans) en Jeugdprinses Lonneke I (Verblakt) receptiëren as. zondag 14 februari van 14.11 tot 15.11 uur in gemeen schapshuis De Linde. Het Winkelcentrum Venray, dat dit jaar de boerebrulleft organi seert houdt aansluitend op het boe- remoes met worst eten in de tent op het Schouwburgplein, een open po dium. Iedereen die dan nog wat te flauwekullen, te zingen of te jongle ren heeft, kan tussen 20.00 en 23.00 uur in de tent het podium be treden om zo het aanwezige publiek te vermaken. Geïnteresseerden kunnen zich opgeven by Theo Hen- drickx, tel. 81379. Hilariteit alom toen afgelopen zondag tijdens de wedstrijd SV Venray-BW Den Bosch de aftrap verricht moest worden. Geheel onverwachts trokken Prins Peter en Vorst Hub, die de aftrap zou den verrichten, hun lange broek uit, waaronder twee paar vorste lijke benen tevoorschijn kwam, om vervolgens, zoals dat hoort, in voetbalbroek, de aftrap te verrichten. Aanvoerder John Beerkens van SV Venray bekijkt dit tafereel en denkt daar zo te zien het zijne van. Deze twee boeren' trof men afgelopen vrijdag aan in het centrum van Venray. Als publiciteitsstunt rondom de boerebrulleft heeft de organiserende vereniging, Het Winkelcentrum Venray, een prijs vraag uitgeschreven. Iedereen kan meedoen om de totale leeftijd van de 15 personen van de Boerenfamilie te raden. Deze boeren hebben afgeloen vrijdag de deelnamekaarten verspreid onder de winkeliers van Venray. Voor de prijswinnaars zal vastelaovend dinsdag een leuke dag worden. De gehele dag zijn zij te gast op de boerebrulleft, 's morgens bij het ontbijt, 's middags met de optocht en de receptie en 's avonds bij de boeremoesmaaltijd. Bovendien zullen de prijswinnaars tijdens het ontbijt een leuke prijs in ont vangst mogen nemen. Doe d as mee met de prijsvraag, of beter, doe mee met de Boerebrulleft. Op camavalszondag 21 februari zal Jeugdvastelaovend De Hazekeu tel weer een kinderoptocht houden. Dit jaar is de route van de kinderop tocht helemaal anders. Er wordt nl. vertrokken vanaf de jeugdtent op het Henseniusplein. Opstellen voor de optocht gebeurt in de Poststraat en de Patersstraat, De optocht begint om 1433 uur en trekt via de Grotestraat, Grote Markt, Marktstraat, Hoenderstraat, Langeweg, Merseloseweg, over het Schouwburgplein terug naar het Henseniusplein. In dejeugdtent op het Hensenius plein zal de prysuitreiking plaats vinden gevolgd door de receptie van de jeugdprins. Inschryven voor de optocht kun je op de zondagen 7 en 14 februari tussen 11.00 en 13.00 uur in sport hal De Wetteling aan de Zuidsingel. De finale van het Limburgse Vastelaovesliedje is voor de Venrayse inzending As ik ow zie' helaas niet zo suksesvol verlopen, als me nigeen verwacht of gehoopt had. Then de jury, verdeeld over vijf (zuid)Limburgse plaatsen alle stemmen uitgebracht hadden, bleek er voor zangeres Jeanny van Veghel niet meer dan een negende plaats in te zitten, met 31 punten. En dat terwijl zij, nadat door- drie jury's de stemmen bekend waren gemaakt, met 27 punte n nog in een riante toppositie stond. Twee keer twee punten van de jury's uit Eis en Weert gooiden roet in het eten. Ondanks deze bescheiden plek een prima prestatie van Jeanny van Veghel, die afgelopen vrijdag in de Tegelse Haandert werd bij gestaan door een volle bus met supporters. Gezamenlijk werd er na de uitslag nog wel uitbundig meegevierd met de aanhang van de Tegelse winnaars. In 1993 regeert Prins Nico (Kna pen) met Prinses Petra (Classens) de jeugd van 't Dartele Veule, by- gestaan door narretje Lianne (Derks). Boerebrulluft Het boerenbruidspaar van 't Dar tele Veulen wordt dit jaar gevormd door Hans Geurts en Nicolien Leen- ders. Zy zullen op camavalszondag door Prins Peter I in een onecht hu- wel yk aan elkaar verbonden worden. Op Camavalszondag, na de kinderoptocht, en voor de receptie van de nieuwe jeugdprins, zal de Orde van de Hazekeutel uitgereikt worden aan dhr. Plet v.d. Putten van de Serenadestraat. Dhr. V.d. Putten krygt deze onderscheiding voor zyn verdiensten voor de Ven rayse jeugd. Dhr. V.d. Putten is nl. bestuurslid van de Jeugdnatuurwacht in Ven ray. Vanaf het begin, de vereniging werd opgericht in maart 1972, is hy, als adviseur namens de ge meente. betrokken geweest by de Jeugdnatuurwacht. Binnen die ver eniging is dhr. V.d. Putten met na me op de achtergrond zeer aktief. Zo verzorgt hy voorlichtingsfilms, zorgt hy mede voor de installatie van jeugdnatuurwachters, verzorgt hy de kwartaaluitgave van De Na tuurvriend. het verenigingsblad van de Jeugdnatuurwacht Verder ls hy betrokken by de puzzelwandel tochten, de zonnebloemwedstryd. het maken van de kerststukjes, de diverse akties zoals hyacint- en nestkastjesaktie. Ook by de boom- plantdagen is dhr. V.d. Putten pre sent en als de Jeugdnatuurwacht ergens een stand met info-materi- Op 31 jannewarie jl. kwame de niaeste mitwerkers beej kefee le Coq same um d'n Hazinneaovend dur te neme. Vur ollie, Hazinne. gon d'r op donderdag 18 fibbrewari wer 9 bla- oskepelle op pad en hebbe we de mitwerking en steun van 9 kefees gekrege. Nor anlelding van ut gezamelek starten by Hensenius op 't plein ut vurrig jaor, won weqj der en gewon- te van gon make. We beginne dan ok same mit de blaoskepelle um kwart ower acht an de kop van de Groeëte Straot mit ennen openings ceremonie wor weej now nog niks ower kwiet wille. Dus as ge op tied d'r beej bint dan ziedde dat van aeges. Mier gegevens staon volgende waek wer ien dizze krant Hedde nog vraoge bel dan efkes nor: 82693. Wy hopen dat jullie met velen ge tuigen zullen zyn van dit spektakel. Tbt dinsdag by de boerenbruiloft. Want... 'thuusblieve vergefde ow ege noëit'. Zoals gezegd zal de Orde van de Hazekeutel op camavalszondag na de kinderoptocht worden uitge reikt in de Jeugdtent Die staal dit jaar voor het eerst op het Hense niusplein. De uitreiking vindt plaats rond 15.15 uur. Zaterdag 13 febr.: Verkoop vaste- laoveskrant De Karklingel en ver koop van jeugd-, kinder- en peuter kaartjes voor de diverse bals. Vanaf 16.30 uur klopt de Raad van Elf, prins, nar en bestuur by u aan. Bent u niet thuis en u wilt alsnog in het bezit komen van kaartjes en de krant dan is dit mogelyk op Ran- denrade 50, tel. 84114. Kaartjes zyn ook te koop op de betreffende bals. Carnavalsconcert Op maandag 15 febr. wordt door de hamionie Sub Matris Tutela een carnavalsconcert gegeven. Dit unie ke concert wordt u van harte aanbe volen. Aanvang om 20.00 uur in het gemeenschapshuis. Boerenbruiloft aal heeft staan, dan is Piet van de Putten er ook. Veel van deze aktivl- teiten worden bovendien helemaal door hem alleen verzorgd. Dit jaar zal de buurtvereniging 'Vriendschap door Samenwerking' voor de organisatie van de boeren bruiloft zorgen. Het bruidspaar dat in de onecht wordt verbonden is Jo en Nellie Cryns van de Stoffelhoeve aan de Stationsweg. Ze zyn kei gek op elkaar en kunnen het zowat niet meer uithouden tot dinsdagsmid dag met de carnaval. Als jeugdprins van de Hetsbuu len is dit jaar gekozen Prins Geert Jan 1 (Derikx van 't Volen). Samen met Vorst Frank en Hofnar Job re geert hy over de Hetsbuulen jeugd.

Peel en Maas | 1993 | | pagina 7