AGENDA Partycentrum Groenkursus PEEL EN MAAS Kursus Stoppen met roken in Venray Kursus Luister en Gehoorzaamheid voor honden Verenigingen op Open Dag Biologische School Immy Reynolds exposeert in St Elisabeth Ziekenhuis Deze maand is het sprokkelmaand bij uw Echte Bakker -J-% Weekend-aanbieding ECHT... JE PROEFT T! Schouwburg- nieuws SYSTEM:CARE Kursus 'Lichaamstaal en Ontspanning' voor vrouwen Danskursus voor mensen met een lichte verstande lijke handicap Dementie en de belasting voor familieleden Seniorservice Venray Gildeprojekt PEEL EN MAAS Lourdescomité afd. Venray Volière Vereniging De Vogelvriend PEEL EN MAAS Donderdag 11 februari - Pagina 3 Nieuw De Witte Hoeve De Witte Hoeve zal op zondag 14 februari a.s. haar deuren voor ieder een openzetten - tydens het open huis van 15.00-17.00 uur - die een kijkje wil komen nemen naar de mogelijkheden voor het organise ren van grote aktiviteiten. De Witte Hoeve funktioneert sinds 4 jaar als centrum voor verga deringen, kursussen, trainingen en studieconferenties. De kursisten en gasten die in deze periode De Witte Hoeve hebben bezocht waren zon der uitzondering gecharmeerd van de akkommodatie. Regelmatig kwam de vraag naar vo ren van kunnen wy niet op De Wit te Hoeve: - Personeelsfeesten organiseren - Bruiloften en partyen houden - Diners, lunches en brunches geven - Familiereünies met overnachting houden. Dit heeft er toe geleid dat in de pe riode tussen Kerst en Nieuwjaar de akkommodatie van De Witte Hoeve is aangepast. De Witte Hoeve heeft veel te bieden aan haar gasten: - Sfeervolle lounge met bar en serre - Alles kan in de eigen gerenom meerde keuken bereid worden - Riante binnenplaats - Hotelakkommodatie. Vooral de hotelakkommodatie in re latie met feesten, reünies en partij en blijkt een ideale kombinatie te zyn. Vaak komen gasten uit alle de len van het land en dan is het ideaal om 's avonds niet meer te hoeven terugreizen, maar kan men heerlijk overnachten op De Witte Hoeve. Als klap op de vuurpyl kan men 's morgens op zyn gemak een ontbijt nemen en dit blykt vaak ^en gezellige afsluiting van de feest dag te zijn. De Witte Hoeve heeft de mogelyk- 6eid om grote evenementen te orga niseren, alle faciliteiten en know-how zyn daarvoor in huis aanwezig. Ibt zondag 14 februari 1993, de koffie staat klaar. Groen is in. In onze omgeving zien we een steeds groeiende be langstelling en zorg voor onze woon- en leefomgeving. De natuur is een onverbrekelyk onderdeel van deze omgeving. Die belangstel ling voor de natuur uit zich in aller lei vormen: van het eenvoudig genieten van het büiten zyn tot het diepgaand bestuderen van de na tuurlijke verschijnselen om ons heen. Als IVM (Instituut voor Natuurbe schermingseducatie) hebben we ge merkt, dat veel mensen behoefte hebben aan een steuntje in de rug om die belangstelling goed te kun nen beleven. Wy wiUen die mensen helpen door het organiseren van een zogenaamde Groenkursus. De opzet van de kursus We bestuderen vier verschillende landschappen rondom Ven ray. De kursisten gaan eerst het gebied ver kennen met behulp van een uitge zette wandelroute. Vervolgens volgt er een theorie-avond over dit gebied en als laatste gaan de kursisten on der leiding van een gids het gebied nog eens in. Programma 1. Openingsavond, lesavond maandag 1 maart; 2. Geysteren, les avond maandag 15 maart, excursie zondag 21 maart-, 3. Maasheggen, lesavond maandag 5 april, excursie zondag 18 april; 4. De Peel, lesavond maandag 3. mei, excursie zondag 9 mei; 5. Castenrayse Vennen, lesoch- tend zaterdag 12 juni, excursie zon dag 20 juni; 6. Slotavond, maandag 28 juni. Waar en wanneer? Avondbijeenkomsten: maandag 20.00 uur in de Biologische School, Eikenlaan 76 te Ven ray. Excursies: zondagochtend om 10.00 uur vanaf het vertrekpunt, zie kursusmap. Kursusmap De deelnemers aan de Groenkur sus ontvangen een goed verzorgde kursusmap. waarin de behandelde landschappen zyn uitgewerkt Deelnamekosten De deelnamekosten zyn 35.- te voldoen op de eerste lesavond. Inlichtingen en aanmelding voor de Groenkursus: dhr. F. Albert tel. 04780-82559 of dhr. J. Gootzen, tel. 04780-84178. 'n abonnement waard Op 2 maart a.s. start in Venray de kursus Stoppen met roken. Deze kursus wordt georganiseerd door Het Groene Kruis in samenwerking met de GGD Noord-Limburg. Hoe vaak heeft u al geprobeerd om te stoppen met roken? Stoppen met roken is moeilijk. Zeker als u er alleen voor staat! Daarom een kursus in groepsverband waarin deelnemers elkaar stimuleren om het roken te laten. De kursus bestaat uit negen by- een komsten van Vh uur. Naast veel informatie, tips en adviezen is er ook tijd om ervaringen uit te wisse len. Als extra steun is er het kur- susboek met informatie en handige tips. De kosten van deelname zijn ƒ90,- inclusief het kursusmateriaal. De kursus start op 2 maart om 20.00 uur. De overige bijeen komsten zyn gepland op 8, 10, 12, 15, 17, 24 en 31 maart en 14 april a.s. De kursus vindt plaats in De Clockert, Bergweg 4 in Venray van 20.00 tot 21.30 uur. Twijfelt u nog? Het eerste gedeel te van de avond is informatief. U kunt dan nog beslissen of u uitein delijk wel of niet meedoet. Na de pauze wordt gestart met de kursus. Voor deelname kimt u zich aan melden by de Klantenservice van Het Groene Kruis, dagelyks tussen 8.30-17.00 uur. tel. 077-874800. De Hondenvereniging Ilolthees organiseert een kursus Luister en Gehoorzaamheid voor hond en baas.- Per kursusprogramma wor den maximaal 10 honden toegela ten omdat er met meer niet doeltreffend geoefend kan worden. De kursus zal gehouden worden op zaterdagmorgen en 'zal bestaan uit 11 praktijklessen. Voor nadere informatie: W. Fleu ren, Makkenweg 2, 5824 AK Holt- hees, tel. 04781-36216 of J. Smits, Tinnegieterstraat 33. 5801 RJ Ven ray, tel. 04780-82543. A.s. zaterdag, 13 februari, houdt de Scholengemeenschap Maria- num open dag van 10.00 tot 14.00 uur. In het gebouw van de Biologi sche School aan de Eikenlaan 76. zal naast de nodige informatie over deze school, ook informatie te ver- krygen zyn van enkele Venrayse verenigingen. Zo zullen in ieder ge val de Kleindieren Sportfokkers Vereniging Venray (KSV) en omstre ken en het Instituut Voor Natuurbe schermingseducatie (IVN), afd. Geysteren-Venray, aanwezig zyn met een stand. De KSV laat diverse diersoorten zoals konijnen, cavia's, grote hoen ders, dwerghoenders, sier- en wa tervogels en sierduiven aan de bezoeker^ zien. De KSV is een ver eniging die zich bezig houdt met het bevorderen en veredelen van pelsdieren, pluimvee en sierduiven. Zo worden er regelmatig tentoon- steUingen georganiseerd, en lezin gen en kursussen gehouden. Tydens de open dag zullen diver se leden aanwezig zyn om al uw vragen te beantwoorden. Verder zal Mevr. Lahaye-Meyer een demon stratie geven van het spinnen en de verdere verwerking van Angora wol, afkomstig van het angora- konyn. Voor meer informatie over de KSV kunt U terecht by dhr. J. Swin- kels, Gussenstraat 10 te Leunen, tel. 80258. Het IVN houdt zich bezig met de natuur in onze omgeving. Via wan delingen en thema-avonden probe- reert het IVN de mensen duidelijk te maken hoe mooi de ons omrin gende natuur is en hoe belangryk het is deze natuur te handhaven. Ook zyn er wel eens excursies naar byzondere natuurgebieden. Verder staat het IVN de basisscholen bij, by natuurprojekten d.m.v. les kisten. Ook onderhoudt het IVN kontakten met de gemeente i.v.m. beslissingen die betrekking heb ben op natuurgebieden. Voor meer informatie over het IVN kunt U terecht bij dhr. J. Goot zen, tel. 84178 of dhr. F. Albert, tel. 82559. Immy Reynolds 'töónt in de gan gen van de poliklinieken van het St Elisabeth Ziekenhuis 40 gevarieer de werken. Zij exposeerde reeds eerder op veel plaatsen in Neder land en Duitsland. Deze kunstenares maakt gebruik van diverse technieken, zoals aqua rel, pastel en olieverf. Heel origi neel zyn haar opvallende wand- dekoraties op leisteen. Haar thema's zyn voornamelijk bloemen en landschappen. Immy heeft een eigen atelier in Venray en haar werk is voorname lijk realistisch, waaraan zij echter een geheel eigen interpretatie geeft. Wie meer informatie wenst, kan by haar terecht: tel. 04780-84245. De expositie in het ziekenhuis duurt tot eind maart. Tijd om wilgen te knotten, bomen te snoeien of te rooien en er brandhout van te hakken. De Echte Bakker heeft deze maand ook iets voor u bijeengesprokkeld: een keur aan hartige happen. Op een basis van brooddeeg, getoerd gerezen deeg of bladerdeeg met vullingen van kaas. ham, gehakt, ragout en wat maar lekker is op een koude dag. - DC ECHTE BAKKER, ECHT JE PROEFT T y. Kamavalskrakeling nu ƒ1,95 400 grams kandybrood ƒ2,50 Dit weekend lekker smullen met verse nonnevotten en berliner bollen P.S. heeft u onze thuis-bak broodjes al geprobeerd echte bakker Maandag 15 februari, 20.00 uur FLAIRCK 'DE OPTOCHT" Door de Nederlandse en Belgi sche theaters trekt seizoen 92/93 een byzondere optocht Een op tocht als theaterprogramma, vorm gegeven door Flairck en geïnspi reerd op het werk van de Neder landse schilder Jeroen Bosch. Flairck anno '92 heeft zichzelf ver nieuwd; aan vier leden van het eer ste uur. Erik en Annet Visser. Peter Weekers en Stan Stolk werd de in Amsterdam woonachtige Ameri kaanse violiste Lorre Trytten toe- gevoeg. Erik Visser is ook ditmaal weer de inspirator, componist en muzi kaal leider van de toeraee. Hy weet zich daarby gesteund door multi- fluitist Peter Weekers, fluitiste/per- cussioniste en zus Annet Visser en gitarist Stan Stolk. De klassiek ge schoolde, maar ook met improvisa tie en volksmuziek bekende violiste Lorre Lyn Trytten sloot zfCh in de zomer van 1991 by het gezelschap aan. Ze speelde voorheen by Wil lem Breuker en was eerste violiste van het Nederlands Ballet Orkest. 'De Optocht' vloeit voort uit een speurtocht van Erik Visser naar de betekenis van de drieluiken van de bekende Brabantse schilder Jeroen Bosch (1450-1516). Daarnaast liet hy zich inspireren door de Nederland se straatliteratuur uit de middel eeuwen, de vreemde rauwe muziek van de speelmannen met hun tyd- eigen instrumentarium en de ge schiedenis van het carnaval. De parallellen van historie en mo derne tyd en de huidige betekenis van middeleeuwse begrippen als 'Lof der zotheid' en 'Spiegel der mensheid' vormen grondslagen voor dit vrolyke theaterprogram ma. Al in Germaanse tyden organi seerden onze streekbewoners in het vooijaar stoeten, met als demo nen en dieren verklede figuren. Met vuur, dorsvlegels, geschreeuw en het lawaai van ketelmuziek trachtten zy de winter te verdry- ven. Ook de kerk vierde al voor het begin van de middeleeuwen de overgang van koude naar warme en van duisternis naar licht, aan de vooravond van de vasten. De oor- spronkelyke processies verander den later, met de opkomst van de burgery, in carne-valsoptochten. In de schilderijen van Jeroen Bosch vlammen de middeleeuwen een laatste keer op voordat ze voor goed doven. Hy toont hooiwagens die, als symbool van aards bezit, door als duivels verklede mensen werden voortgetrokken. Verder toont hy narrenschepen die als uit beelding van zotheid en drank zucht op wielen door de straten rolden. Orkesten, gezeten in enor me oesters, symbolen van wellust, schoven in de stoet mee. Zell's Bosch' schilderyen van de kruis draging geven het idee van huive ringwekkende optochten. Automatisering voor het kleine bedrijf. O Automatiseringsadviezen O Systeembeheer O Netwerkbeheer Instructie Programma's op maat D Computers Netwerken 0 Printers Meer weten Bel even, wij komen graag langs voor een kennismakingsgesprek. TT 04780 85138 In februari start de RIAGG in Ven ray weer met een kursus 'Li chaamstaal en Ontspanning' voor vrouwen met (vage) spannings klachten. We denken hierby aan klachten als hoofdpijn, pyn in de nek en schouders, benauwdheid, hartkloppingen, slapeloosheid, of meer algemene klachten als moe zijn, onrustig en gejaagd voelen, gespannen voelen, zonder dat voor deze klachten direkt een lichame lijke oorzaak aan te wyzen is. Vaak zyn deze klachten een ge volg van een kombinatie van fakto- ren die zowel met jezelf als met omstandigheden waarin je zit te maken kunnen hebben. Bijvoor beeld: voor veel dingen zorg moeten dragen, je snel druk maken, weinig afwisseling in je werk, alleen voe len, ouder worden, je onzeker voe len, weinig kontakten, problemen in jé gezin of op je werk. Via ontspanningsoefeningen, adem halingsoefeningen, lichaamsbe- wustwordingsoefeningen, kun je stilstaan by hoe je lichaam reageert en hoe je je kunt ontspannen als je teveel spanningen hebt. Naast het doen van oefeningen is er in de kursus ook tyd om met el kaar te praten. Het kan een opluch ting zijn om te merken dat je niet de enige bent en dat je samen met anderen mogelijkheden kunt ont dekken om er anders tegen aan te kijken en er anders mee om te gaan. De kursus duurt twaalf bijeen komsten en zal plaatsvinden in De Clockert Merseloseweg 42 te Ven ray op woensdagochtend. De kosten zijn ƒ25,-. Voor meer informatie over - en aanmelding voor de kursus kunt u bellqn naar Ria Hartman, afd. Pre ventie, RIAGG Noord-Limburg te Venlo. tel. 077-550222. Inbraak in personenauto Er werd aangifte gedaan van in braak in een aan de Haammaker- straat geparkeerde personenauto van een inwoner. Met geweld was toegang tot de auto verkregen. Ont vreemd werden de radiocassette- speler en cassettebancijes. Sinds april 1991 organiseert Danscentrum Jeanne en Paul Jans sen een danskursus voor mensen met een lichte verstandelijke han dicap. Het enthousiasme by de deel nemers is groot De groep bestaat uit 15 personen: enkele vrijwil ligsters verzorgen de extra begelei ding. Ze krijgen een volwaardig programma voorgeschoteld met En gels wals, tango, quick-step, etc. Het tempo gaat minder snel en is aan gepast aan de mogelijkheden van de kursisten. In juni 1992 heeft de ze groep met goed gevolg de eerste proeve van bekwaamheid afgelegd. Het is een prima initiatief van de dansschool, ook al omdat het laat zien wat integratie in de praktijk betekent Zo doet de groep ook mee aan enkele bals die door de dans school worden georganiseerd. - Gezien het sukses wil het dans centrum starten met een nieuwe kursus voor beginners. Als er vol doende deelname is start de kursus in maart Belangstellenden kunnen zich opgeven by Danscentrum Jeanne en Paul Janssen, tel. 04780- 10500. De Stichting RISC afd. Ouderen werk Venray. verzorgt in samenwer king met de RIAGG Noord-Limburg een themamiddag over dementie. Dementie kan omschreven worden als het achteruit gaan van het geestelijk funktioneren. Het meest in het oog springende verschynsel is vergeetachtigheid. Geleidelyk aan kunnen er zich allerlei veran deringen in gedrag en karakter gaan voordoen. Soms wordt de zie ke achterdochtig of agressief. Ons land telt op dit moment naar schatting zo'n 300.000 ouderen die lichte tot ernstige verschynselen van dementie vertonen. Dit aantal zal waarschynlyk toenemen, want er komen steeds meer ouderen. Tweederde van alle dementeren den wordt thuis verzorgd. Dit bete kent dat veel van de zorg neerkomt op de schouders van de direkte fa milie: partners en kinderen. Voor de familie vormt dementie vaak een allesoverheersend pro bleem; het zorgen voor een demen terende wordt, naarmate de ziekte voortschrydt, steeds moeilyker. Mevr. P. Broekman, werkzaam by de RIAGG Noord-Limburg, zal don derdag 25 februari 1993 een lezing verzorgen over het zorgdragen voor een dementerend familielid. Met name de belasting voor de familie leden van de patiënt wordt dan aan de orde gesteld. In dit kader zal tevens de video 'De verloren tyd' gedraaid worden. In deze film wordt een echtpaar ge volgd waarvan de man dementeren de is. Zyn vrouw vertelt wat de ziekte voor haar betekent en welke beslissingen door haar genomen moeten worden; ook de rol van de kinderen wordt in de film kort belicht Deze themamiddag wordt gehou den op donderdag 25 februari in het Aktiviteitencentrum voor Ouderen De Kemphaan, van 14.00- 16.00 uur, Kennedyplein 1 te Venray. Op donderdag 11 februari a.s. zal in het meldpunt van Seniorservice. Marktstraat 8 te Venray, om 14.00 uur de overdracht plaatsvinden van het ingezameld gereedschap tb.v. ontwikkelingslanden. Het gereedschap is geschonken door Venrayse burgers en in de loop van de afgelopen twee maanden voor gebruik klaar gemaakt door een aantal leden van Seniorservice. Het is een eerste zending die ver schillende soorten handgereed schap omvat zoals o.a. 35 hamers. 11 zagen. 50 vylen. verschillende soorten tangen in een aantal van 32, 40 schroevedraaiers, 65 steek en ringsleutels, 55 stuks timmerge reedschap en enkele bank schroeven. Het aan de Stichting Vraag en Aanbod Internationaal over te dra gen gereedschap omvat eveneens garage-tuingereedschap en een aan tal nuttige gebruiksvoorwerpen zo als type- en stencilmachines. Naaimachine, keukenattributcn en fietsonderdelen sluiten de ry. Bovengenoemde slichting. verte genwoordigd door de voorzitter dhr. F. van Pinxteren, zal zorg dra gen voor doorzending naar ontwik kelingslanden waar men oa. een aantal onderwysprojekten wil sti muleren. 'n abonnement waard ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen. R.E. Gabeler. T. Lankveld, H. Schreven en J. Wfugen: T. LANKVELD Langstraat 100. tel. 83558 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver. G. ran Loon. E. de Muinck Keizer. A. Coenen. F. Schmeetz. D. \fercautcren en J. de Vbd* G. van LOON I "ate nitraat 80, tel. 88800 Weekenddienst voor de patiënten van dr. Ketyzer en dr. Van Dongen: DIL KEUZKK Van Beurdcnweg 10, Ysselsteyn tel. 04780-41777 vrydag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data by de ge noemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 1800 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-575757 ONGEVAI.LEN TV1. 08-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE MONNIKSKAP Fiitorslaan 2, tel. 80140 van vrydagavond 18.00 uur tot vol gende week vrydag. Openstelling: zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tol 18.00 uur zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 1800 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluilyc) TANDARTSEN WEEKENDDIENST YENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: G van GEMEKT, tel. 80700 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENKLINIEK VENRAY E.M. Ruymbeek1 J.M. van Wlnden/W.H.M. de Vocht/R.C. Gocdegcbuure. Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak J. van WINDEN Stationsweg 13, tel. 81338 DIEREN ARTSENPRAKTIJK w.h. Kramer en VAAJL Loonen. g.w. Gelling en R. Eelderink. Behan deling kleine huisdieren zaterdag en zondag volgens afspraak W. KKEMEK Mgr. Nolensstnut 12, tel. 81000 WEEKEN 1)1)1 UN NT VERLOSKUNDIGEN voor de praktyken ran mevr. Raay- makers, mevr. Van Eerten. mevr. Tiggeloven en mevr. Vemlazeren T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 82411 vanaf vrydag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktyk van mevr. Van Eerten en mevr. Tiggelo ven wordt vanaf maandag 8 uur tot vrydag 12 uur waargenomen door T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 82411 Afspraken maken 's middags tussen 6 en 7 uur. tel. 42116 Gloednieuwe auto onbeheerd aangetroffen In de nacht van zondag op maan dag zag de bemanning van een surveillance-auto een auto ryden over de Baggerweg. Omdat gezien het tydstip. rond 03.30 uur. dit enigszins verdacht leek ging de po litie aan de Venloseweg posten. De auto werd echter niet meer gezien. By een zoekaktie in de omgeving werd de auto onbeheerd aangetrof fen. Het bleek een gloednieuwe per sonenauto te zyn die nog niet voorzien was van kentekenplaten. Het garagebedryf kon worden op gespoord en nog voordat de diefstal van de auto was bemerkt kon de po litie mededelen dat de auto terecht was. Door forcering van een schuif raam was de auto uit de showroom ontvreemd. Er is nog plaats voor de bedevaart van 3 t/m 10 juni. eventueel van 4 Vm 11 mei. Gaat uw belangstelling uit voor een vlieg- of busreis in plaats van de trein dan kunnen wy nog een plaats voor u reserveren. Voor alle inlichtingen: dhr. G. Philipscn. Goudsmidstraat 42. tel. 83575. Op 26 jan. jl. werden H. Donders en J. v. Bakcl gehuldigd voor hun 12Vj-jarigJubileum en A. Jakobs en J. Pouwels voor hun 25-jarig jubi leum. Dhr. H. Stlene. distriktsvoor- zitler. spelde na een enerverende toespraak deze heren de zilveren bondsspeld op. Ook de erevoorzitter H. Janssen eerde de Jubilarissen en hoopte nog menige Jaren van hun diensten te mogen genieten. De ledenvergadering van 16 febr. komt te vervallen. De eerstvolgende byeen komst is 16 maart.

Peel en Maas | 1993 | | pagina 3