OPRUIMING VELE KOOPJES nALVE PRIJS Gemeente en winkeliers lijnrecht tegenover elkaar a Dameskleding Herenkleding Kinderkleding Canon kleur copieën Gemeente blundert met mailing hertaxatie Venrayse bijstandsvrouwen maandagavond op tv FOTO-SERVICE WEEKBLAD VOOR YENRAY EN OMGEVING nu PEEL EN MAAS TIJDENS DE CARNAVAL Hoorzitting over Wilhelminaplein Asteria De wagen volgeladen... Chinees restaurant gesloten PEEL EN MAAS Lc ini v.d. Ueur gin] DONDERDAG 11 FEBRUARI 1993 Nr. 6 HONDERD VEERTIENDE JAARGANG uut COViNET VV'UNÖJDRANKENGROEP Ven ray llcriMMiiiisslrial 1 04780-81801 PEEL EN MAAS WUNÜDRAM<ENGROEP Venray llenseniusstraal 1 04780-81801 UITCAVE: DRUKKERIJ VAN DEN MUNCKHOF B.V. - VENRAY Grotestraat 68 - Postbus 1 - Tel. 04780-82727 - Fax. 04780-10916 Advertentieprijs: 35 ct. per mm - Abonnementsprijs per half jaar 15,00 Abonnementsprijs buiten de regio f21,00 uitsluitend bij vooruitbetaling che ft lonie Stoka 'U IEG modehuis berden Venray De gemeente Venray is naar het zich laat aanzien grandioos in de lout ge gaan met de verzending van de re- j sultaten van de hertaxatie van woningen in de gemeente Venray. Vorig jaar zijn alle woningen her- taxeerd en in een mailing heeft de gemeente aan bewoners en eigena ren willen laten weten wat de nieu we waarde van hun pand zou zijn I voor berekening van de onroerend goed belasting. Vermoedelijk door een foutieve koppeling van bestan den, zijn er verkeerde personen ge koppeld aan panden. Opmerkelijk is dat de ons bekende gevallen alle maal kinderen betreft die op de ba sisschool zitten. IN ZAKEN Een inwoner van Venray kwam af gelopen woensdag tot de ontdekking dat z'n zoontje van by na zeven jaar 'in zaken' is gegaan. Tenminste, vol gens de gemeente. Want zesjarige Bart Hanen uit de Pavanestraat kreeg van de gemeentelijke belastin gafdeling bericht dat een pand in het centrum getaxeerd was op 270.000 gulden. Iedere gebruiker en/of eige naar van een pand in de gemeente is onroerend goedbelasting ver schuldigd, zo schrijft de gemeente in haar brief. 'Het aanslagbiyet voor 1993 krijgt u in maart', zo staat in de brief te lezen. Of Bart Hanen eigenaar dan wel gebruiker van het pand is, vermeldt het gemeentelyk schry ven niet. Va der Ruud Hanen is zich evenwel niet bewust van de zakeiyke escapades van z'n zoon. "Voor zover mij bekend heb ik ook geen familie die daar er gens in de buurt een pand huurt of bezit', zegt hyHy wil wel tydig kon- takt opnemen met de gemeente Venray. Anders komt er misschien ook nog een aanslag... TWEE MILJOEN Woensdagmiddag belde ons een "trotse" vader dat zyn 5 jarig doch tertje eigenaresse was geworden van maar liefst zes panden. "Je zult zo'n dochter maar hebben met voor twee miyoen aan onroerend goed" meld de hy ons. Niet minder verheugd was een in woner over het feit dat zyn dochter tje van acht jaar een woning had aan de Oude Oostrumseweg. Hiervan be droeg de waarde twee ton. Er werd al driftig gedacht aan verkopen, zo dat bij het ouderlyk huis een zwem bad aangelegd kon worden.... By de gemeente Venray kwamen in de loop van woensdag legio tele foontjes binnen. Hoe de fout is ont staan kon nog niet worden medegedeeld. Ook de omvang van deze "blunder" is nog niet helemaal duidelyk evenals de wyze waarop de gemeente dit recht wil gaan zetten. Uw weekblad Peel en Maas zal in de camavalsweek normaal op donderdag verschynen. Wel zijn er enige aanpassingen in de aanleveringstyden. Sport- en verenigings- nieuws voor de krant in de carnavalsweek moet bij ons op VRIJDAGAVOND 19 FE BRUARI, voor 21.00 uur bin nen zyn. Advertenties kunnen op as- woensdag tot 12.00 uur inge leverd worden. CARNAVALSPROGRAMMA De Venrayse carnavalsvereni gingen kunnen volgende week in Peel en Maas terecht voor hun komplete carnavalspro gramma. De meeste program ma's zyn al in ons bezit maar wy verzoeken die verenigingen, die nog niets hebben ingele verd, dit voor het weekeinde by ons in te leveren. DRUKKERUAVINKEL Tydens de carnavalsdagen is onze drukkerij en de boek- en kantoorboekhandel gesloten. Wel zal er in de ochtenduren, tussen 9.00 en 11.00 uur, ie mand in de drukkery aanwezig zyn voor het drukken van ge boortekaartjes en rouwdruk- werk. U kunt onze drukkery binnen via de zij- of achterdeur. In de Keulsche Pot fondue-, gourmet- en specialiteiten restaurant. nu met uniek terras Voor informatie of reservering TEL. 04781-41774 HOLTHESEDIJK 2 OVERLOON I UUR FOTOSERVICE DE BLEEK 39 ACHTER DE SCHOUWBURG VERGROTING IN 5 MIN. Uw vertrouwde adres JOHN'S JEANS SHOP Grotestraat 76 Venray De afstand tussen de Venrayse ondernemers in het centrum en het gemeentbestuur is levens groot Dat is de konklusie na de hoorzitting van de gemeentelijke bezwaarcommissie, afgelopen maandag. De gemeente wil Van Schaijik, de winkeliers willen par keerplaatsen op het plein. Tegen de plannen van het college om snel te beginnen met de bouw van de winkel maakten dan ook 120 ondernemers bezwaar. Zy eisen eerst een oplossing voor de par keerproblemen. 'Gemeente en ondernemers zul len het nooit eens worden'. Met die woorden besloot mr. Bakermans de hoorzitting over de plannen van de gemeente met het Wilhelmina plein. Bijna drie uur lang had de vice-president van de Roermondse rechtbank getracht om de proble matiek in kaart te brengen en zui ver te houden. Aan het einde moest hy konkluderen dat ondernemers en gemeente het eigenlyk alleen eens zijn over het feit dat Venray een regiofunktie heeft en dat er in het noordoosten van het centrum te weinig parkeerplaatsen zyn. Dat is ook meteen één van de kernpunten van de kritiek. De ge meente handelt niet volgens de eigen uitgangspunten, menen de winkeliers. De parkeerplaatsen op het Wilhelminaplein worden in verschillende plannen en nota's van de gemeente essentieel ge noemd voor de centrumfunktie van Venray en dat valt niet te rijmen met het verlies meer dan honderd plaatsen. De ondernemers verwij ten het gemeentebestuur dan ook een ommezwaai te hebben gemaakt alleen om elektrowarenhuis Van Schayik naar Venray te halen. De gemeenteraad is daarby gepasseerd en heeft zichzelf buitenspel gezet door het gewijzigde plan goed te keuren, vinden de bezwaarmakers verder. In het oorspronkelijke plan van Van Schayik was sprake van het behoud van 150 parkeerplaat sen op het plein. Daarvan is de gemeente ten gunste van één on dernemer afgeweken vinden de centrumwinkeliers. Het vertrou wen van de ondernemers in de ge- Venrayse ondernemers zien het somber in met het gemeente bestuur... meente is door deze aktie tot het nulpunt gedaald. OOGKLEPPEN 'Wy zyn teleurgesteld en worden opzy geschoven. Er wordt niet naar ons geluisterd. Er zyn informatie avonden genoeg, maar het is één richtingsverkeer'. Zo verwoordde Mevrouw Bloemen-Berden het on genoegen namens de onderne mers. 'Het gemeentebestuur heeft oogkleppen op', vervolgde zy. 'De burger houdt hier een gevoel van onmacht aan over, of nog ster ker, een gevoel van 'Ik ben op het verkeerde been gezet", betoogde collega-ondernemer Hendrickx. CUFERS Hoe gering het vertrouwen in bestuur en ambtenaren nog is, blijkt wel uit het gekrakeel over het cyfermateriaal. Volgens de gemeen- telyke tellingen mogen er 111 auto's op het plein parkeren. Daar by zyn de parkeerhavens voor het pand Thomassen en aan de Julia- nasingel inbegrepen. De onderne mers. die de deskundigen van de LOZO hebben ingeschakeld, komen met een aantal van 160. Of de 49 parkeerplaatsen die onder Van Schayik worden gerealiseerd wel echt openbaar zyn, als grond en ge bouw eigendom zyn van Van Schai jik. De verzekering van wethouder Kersten dat het probleem in het kontrakt was afgedekt kon de on dernemers niet geruststellen. GESCHROKKEN De Venrayse wethouder van ruim- telyke ordening toonde zich. enigs zins geschrokken door het funda mentele gebrek aan vertrouwen en de toegenomen afstand tussen ge meentebestuur en burgerij. Met een historisch overzich'. over het ontstaan van de gemec lelijke pro blemen probeerde hy meer begrip voor de situatie te kweken. 'Onze keuze voor het centrum is onom streden', stelde Kersten, die het wel vreemd vond dat de gemeentelyke plannen nu op zoveel tegenstand stuiten. 'Ze staan allemaal genoemd in de nota Centrumontwikkeling uit 1991, die U terecht aanhaalt'. Daarin staat dat de gemeente acht aktiepunten gaat uitvoeren, waar onder betaald parkeren, autovry maken van de pleinen en het aan leggen van parkeerterrein Paters- straat Kersten vond het vreemd dat al die voornemens destyds niet op tegenstand zyn gestuit, terwyi nu de mensen er tegen te hoop lopen. De wethouder bestreed de kritiek dat de gemeenteraad gepasseerd is of slecht is geïnformeerd. "Iben de raad het bestemmingsplan goed keurde lag er een goedgekeurd bouwplan en waren de meeste be zwaren ook bekend', aldus Kersten. Hy vroeg nogmaals begrip van d<j ondernemers. 'We zitten in eer overgangssituatie. Nu is het 't moei lijkste. daar ben ik het best mee eens'. SOM Mr. Bakermans. door de gemeen te aangezocht als onaihankelyk voorzitter van de hoorcommissle, wilde de discussie beperken tot het onderwerp van de zitting: het voor- bereidingsbesluit dat de bouw van de winkel en parkeergarage moet mogelyk maken. 'Hoeveel parkeer plaatsen zyn er op dit moment, hoeveel verdwynen er door de komst van Van Schayik en hoeveel komen er op korte termyn terug?', wilde hy weten. Bakermans hield daarby vast aan de door de gemeen te verstrekte cyfers. Die leveren een positief saldo van 18 parkeerplaat sen op. Immers: Er verdwynen er 111, in de parkeergarage komen er 49 terug en de gemeente legt nog vóór de vakantie een terrein van 80 plaatsen aan op de Raadhuisstraat Hij konstateerde meteen dat de on dernemers bezwaar maakten tegen deze voorstelling en daarmee was Bakermans aan het eind van z'n latyn. De driehoofdige commissie, naast Bakermans bestaande uit de raads leden Pöels-Peters en Roling- Scholten, zal over de bezwaren zo snel mogelyk een advies uitbren gen aan het gemeentebestuur. Dat advies is overigens niet bindend. Belangryker is de uitspraak van Ge deputeerde Staten over het plan. Zonder een verklaring van geen be zwaar door de 'provincie gaat de bouw van de winkel annex parkeer garage op korte termyn niet door. Vorige week deed GS, tot verrassing van het Venrayse gemeentebestuur, geen uitspraak. VERUNDGN JUWELIER Grote Markt 7 Venray Tel. 04780-86817 Politie op paardenvangst Maandagavond kwam er by de po litie een melding binnen dat er paarden zouden lopen in de buurt van het bruggetje over het Defensie kanaal by Rips. De zoekaktie op Venrays gebied leverde geen resul taat op maar op de Landmeter van Beurdenweg werd wel een paard aangetroffen, dat ln een wei kon worden gedreven. Het lukte om de eigenaar op te sporen en die zou er voor zorgen dat zyn paard daar zou worden geplaatst waar het thuis hoort. Tevens zou hy de afrastering verbeteren Auto gestolen Op 5 februari jl. had een inwoner z^n blauwe BM W-personenauto met het kentekennummer KZ-58-RB geparkeerd op de par keerplaats voor zyn flatwoning aan de MozartstraaL Drie dagen later ontdekte hy dat de auto was gesto len. In de auto was een dure cd- speler-versterker met afstandsbe diening aanwezig. Alleen al de radioapparatuur had een waarde van enkele duizenden guldens. De politie denkt vooralsnog aan joy- iding en vraagt de medewerking van getuigen en publiek. Voor vijf tientjes te koop... Maandag stalde een inwoner zyn mountainbike in de stalling van de Zuidooster. Hy sloot zyn fiets (waar de ƒ800. af met een deugdeiyk slot, maar toen hy terugkeerde bleek de fiets toch verdwenen te zyn. Het kwam de politie ter ore dat in het centrum een mountainbike werd aangeboden voor een bedrag van vyf tientjes en dat uitzonder- lyk aanbod wekte argwaan. Het luk te de politie de verkoper, een 34-jarige inwoner, aan te houden. Hy werd overgebracht naar het po litiebureau en hy legde een volledi ge bekentenis af. De gedupeerde eigenaar kreeg zyn fiets snel terug. De dader kon na opmaking van proces-verbaal huiswaarts keren. Accu ontvreemd Van een traktor die by een bedry f aan De Haag in Merselo stond, bleek de apcu ontvreemd te zyn. Hotel. Restaurant nodigt u uit voor... een heerlijk Valentijnsmenu Menu ƒ42,50 Salade van gerookte moiskip met ananas Runderbouillon met kruidenflensjes Medallions van varkenshaas met paprikasaus Menu ƒ45,- Terrine van zalm en heilbot met dille crème Lamsbouilion met Combinatie van tamme eend en kalkoen met rode portsaus Creatie van 3 soorten ijs met Grand marnier parfait slagroom Ook bent u van harte welkom voor een kopje koffie met Limburgse vlaai. Uiteraard geven wij u graag een rondleiding door onze gloed nieuwe zaak met al z'n mogelijkheden zoals: gezellige lounge en hotelbar mime accomodate voor familie-of personeelsfeesten, vergaderingen cn congressen. Hotel Asteria venray maasheseweg 80a, 5804 ad venray !}hJ Inlichtingen en reserveringen: Tel. 04780-11466 Graag tot ziens! hans van der sterren en medewerkers Twee Venrayse bystandsvrouwen. May Scheers en Jacqueline v.d. Kreeke. zyn maandagavond te zien in het VPRO-programma Lolapaloe- za. Dit 'vryzinnige' programma handelt deze keer over 'grunge' een kreet die staat voor de 'merk artikelen-trend'. Centraal staat daarby de vraag hoe by standsmoe ders met dit fenomeen omgaan. Hun kinderen worden er op school mee gekonfronteerd maar by- standsmoeders zyn niet in staat om ook voor hun kinderen dit te be kostigen. May Scheers en Jacqueline v.d. Kreeke zyn twee by standsvrouwen die onlangs het Vrouwen in de By stand Komitee in Venray mede hebben opgericht Zy werden door het Venlose Komitee. waarmee goe de kontakten onderhouden wor den, benaderd om mee te doen aan dit programma. Afgelopen dinsdag werd. samen met nog twee andere bystandsmoeders. vier uur lang door Venlo getrokken en werden dagelijkse situaties van bystands moeders gefilmd, waarby ook de denkwyze van die moeders wordt verwoord. 'Je moet regelmatig tegen je kinderen zeggen dat zoiets niet gekocht kan worden' aldus May Scheers. 'maar je kunt dat natuur lijk niet altyd blyven zeggen. Ver der werd ons ontzettend veel gevraagd over hoe we met dit soort zaken omgaan: dingen die we net niet halen, net niet kunnen beta len. Hoe ga je daar nietje kinderen mee om. Ikzelf ontzeg my heel veel. ten goede van myn kind'. Hoe het programma eruit gaan zien, weet May Scheers niet. 'Het belangrykste is echter dat de situa tie van bystandsmoeders eens in beeld wordt gebracht Er wordt veel over bystandsvrouwen beslist en er is het afgelopen jaar, veel ten slech te van ons veranderd, maar veel mensen zyn onbekend met onze si tuatie'. Het programma Lolapalocza wordt a.s. maandag om tien voor negen uitgezonden op Nederland 3. Maandagmiddag vond in een supermarkt aan het Henseni- usplein een ongewone winkel diefstal plaats. Een vrouw probeerde met een overvol wa gentje via de ingang de winkel te verlaten. Buiten werd ze ech ter door het personeel staande gehouden en overgedragen aan de politie. In het winkelwagent je bevonden zich goederen ter waarde van 258 gulden. De vrouw, een 32-jarige inwoonster van Blerlck. bleek in een bestel bus de buit van twee eerdere diefstallen te hebben liggen. Die waren dezelfde dag gepleegd in Tegelen en Blerick. By de poging tot diefstal gaat het om een vaker toegepaste truc, die normaalgesproken met een medeplichtige wordt uitgevoerd. Deze gaat de winkel binnen en houdt de toegangs deur open, zodat de winkeldief zonder te betalen de super markt kan verlaten. De politie heeft gezocht naar een mede plichtige. maar die zoekaktie le verde niets op. Het Chinees restaurant aan het Henseniusplein is dinsdag met on- middellyke ingang voor onbepaal de tyd gesloten. De officier van Justitie ging tot sluiting over na een kontrole door de Keurings dienst van Waren. Reden voor de sluiting is de hygiënische toestand van het magazijn van het restau rant Het betreffende restaurant is reeds eerder door de Keurings dienst gewaarschuwd. De door de dienst gedane aanbevelingen zyn klaarbiykeiyk niet serieus geno men, want in de toestand was geen verandering gekomen. uw weekblad .Zwitserse Tegelkachels /Intiele in Ciken en grenen Gopie flntiek geloogd renen Cet- en Salontafels Stoelen Kasten 'Dressoirs en Go»tmodes Slaapkamers Babykamers Banken en Fauteuils Loyd Loom en Biet ïïlessing Binnenverlichting Spiegels Woon- en Tuindecoraties Buitenverlichting Bielsen en Hekwerk Bestratingsmaterialen Stationsweg 86 5807 BG Oostnott-Venray tel. O478O 85956/8036l Open: di. t/m do. 13.30-17.5(0 uur vrij 13.30-2100 uiX\ l VAN DE KAMP J ASSURANTIËN telefoon 04780-87575 foto I video Patersstraat 10 - Venray

Peel en Maas | 1993 | | pagina 1