Zondag tweede Nakse Dakramefestival De Bliekers Maashees Vastelaovend in Beukenrode Vastelaovend bij het Vincentiushuis Huibuuk van 1993 De Huibuuke Overloon De Hazepuuët Landweert Latere bezorging Carnavalskrant PEEL EN MAAS Donderdag 11 februari - Pagina 18 PEEL Grote Kerk Deken CJ.Il. Bu.schman. Ei rulst raat 6. tel. 81275; kapl. H. de Wit O.FM.. Interest raat 29. tel. 82385 b.gg 85855; kapl. L. Houben. Dr. Poelsstraat 4. tel. 11664. Zaterdag: Maria op zaterdag. 9.00 Lsm. oudere Neeteson-Custere. 19.00 ZONDAGSDIENST: Wilhelmus Lenssen (koll.); 'Heng Jeuken (koll.); Randy Ihminiau (koll.); Johan Jon kers en <jverl. fam.: Leonardus v.d. Hurk; Peter Jansen (koll.)-. Herman de Bru(jn (koll.); Harric Mintcn (koll.); Maria Ebberink-Hcnckens (koll.). Zondag: 6e Zondag door het Jaar. 8.00 Lam. Theodorus ('ouwels (S). 9.30 Lat. Hgm. tot zekere inten tie; jrd. Anna van Osch-Hebben en echtgen.: overl. echtpaar H. Gerrits- Hennans en overl. oudere (S)-. Chris Smita (koll.); Herman Nagelhoud (Dames Janssen Hoge Beek). 11.00 II. Mis met volkszang; Mia Verhei- jen (koll.)')' Dora Theeuwen-Welbera (koll.); Sjef Vermeulen (koll.). Maandag: 9.00 Lsm. Oude stich tingen. Dinsdag: 9.00 lam. voor de over ledenen (offerblok). 19.00 Lsm. Chris Smits (buurt): 'Ibng Jeuken (buurt). Woensdag: Zeven Stichters van de Servfeten. 9.00 Lsm. Ben Schim vxl. LoefT. Donderdag: 9.00 Lsm. Johannes Hendrikus Peter Janssen en echt- gen. (S). 19.00 Lsm. voor de we reldvrede. Vr(Jdag: 9.00 Lsm. voor roepin gen tot het priesterschap, diakonaat en religieus leven. Akolieten: Zo: 9.30 G. Hoppen- brouwers en P. Vosbeek. Misdienaars en lektoren: Za: 19.00 Frank Kappel en lies Koop- mans; lektor: G. de Groot. Zo: 9.30 German en Meter Re(jndera; 1100 Bart Thomassen en Hans Wegers. Vincent van Gogh Instituut St. Servatiuskapel Zaterdag: 18.30 Liturgieviering met volkszang. Lektrice: L. Hmtmck. Zondag: 9.30 Liturgieviering met koor. Lektrice: Zr. Hélène. Maandag: 16.45 Liturgieviering in de kapel. Dinsdag: Geen Schrift-instuif. 14.45 40-jarig dienstjubileum van dhr. Jan Litjens. Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de kapel. Paterskerk Zaterdag: 8.00 Elisa Palm en Le.v. H. Geest 17.00 Gelegenheid om te biechten. 1R30 ZONDAGSVIERING; voor een zieke; overl. fam. Janssen- Kr(jns; Catharina Derckx-Gooren (koll.); I'astoor Kemmeren; Tbos Cuppen-Maessen (koll.); Piet Philip- sen (koll.); Nel v. Meyel-Hendrix (Koll.); 'lbon van üol. Zondag: 9.00 Jig. Leo Creemera. 11.15 Tbnny v.d. Laar-de Wit (koll.); overl. oudere Jenneskens-Deenen; Harrie Janssen en overl. fam.; voor overl. lam. (B). Maandag: 8.00 T.e.v. O.L Vrouw van Altijddurende Bijstand. 19.00 Wiclly Verhoeven en overl. fam. Dinsdag: 8.00 Fhm. Peters-Arts. 19.00 Overl. fam. Martens-Fleur- kens; overl. ouders Derickx-Jacobs en Karei. Woensdag: 8.00 T.e.v. St Antoni- us. 19.00 Jrg Pater Frans Sanders. Donderdag: 8.00 Overl. fam. Linders-v.d. Woldenberg 19.00 Jrg Gerrit Janssen en overl fam.; Cor Bouwman s. Vrijdag: 8.00 FUm. Peters-Arts. 19.00 Voor de gezinnen. Misdienaars en akolieten: Za: 1A80 Bernard Swüste. Zo: 9.00 Mar tin Leendera; 11.15 Emiel Kuste re. Naar Memisa konden we 1.045.- overmaken. Bedankt daarvoor! Parochie Brukske Zondag: 10.00 Hoogmis. \bor overl. fam. Kersjes-Hoex en De Vries-Niessen. Voor afspraken kunt U bellen naar de pastorie van de Paterskerk: tel. 80202. Vredeskerk Zaterdag: 8.00 T.e.v. het Onbe vlekt Hart.van Maria. 18.00-18.30 Gelegenheid om te biechten. 19.00 Vooravondmis voor de 6e zondag door het jaar. Kinderwoorddienst. Voor overl. oudere Pelzer-Verpoort; overl. oudere Relouw-Lindere; Jep Janssen: Willy Moijaan-Lange (koll.); lbon Willems (koll.); Jan Rij broek 0>uurt); Randy Ihminiau. Zondag: 6e Zondag door het Jaar. 890 Overl. ouders Drabbels- Klaassen; voor het geestelijk en tij delijk welzijn van de parochie. 10.00 Hoogmis. Gregoriaans. Voor overl. ouders Daniëls-Jacobs; Han- drie Kleusken (koll.): KAthi Liycns- Hüls (koll.); jrg. Harrie Janssen; Ma ria van Meljel en overl. fam.leden; tot bijzondere intentie (K). Maandag: 8.00 Vopr de priesters. 19.00 Mieke Gommans-van Oort; Bert Zegere. Dinsdag: 8.00 Voor de kerk. 19.00 Herman van Ass. Woensdag: De zeven H.H. Stich ten* van de Servleten. 8.00 Marti- nus lintman en Gljsbertus van Blokland. 19.00 Ber Beerkens. Donderdag: 8.00 T.e.v. de H. Apostel Petrus. 19.00 Wim Peetera (koll.). Vrijdag: R00 T.e.v. het H. Kruis. 19.00 Voor vrede en gerechtigheid. De kollekte voor de Memisa heeft, opgebracht ƒ780.-. Hartelijk dank voor uw bijdrage. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Overl. oudere Graat-Verhaag; overl. lam. Vhn Heljster: overl. oudere Houwen- Jacobs; Glel Vennekens en echtgen. en wederz. fam. Zondag: 8.30 Overl. oudere Jans- Verheggen; An toon Janssen. 10.00 Harrie Claessens; overl. oudere Volleberg-Uyens; Sef vxl. Brandt en Louisa Weljs; Piet Likens; Lei en Gèr Janssen; Giel Vennekens en echtgen. en wederz. fam. (Gem.koor). Maandag: 9.00 Tbt zekere in tentie. Dinsdag: 9.00 Jan Verheljen. Woensdag: 9.00 Tbos Bemaerts. Donderdag: 9.00 Voor de overle denen van hen die offerden met Al lerzielen. Vrijdag: 9.00 Voor een zieke. Misdienaars: Za: 19.00 Richard Duin, Niels Nielen, Rogier Peetere, Marco Janssen. Zo: 8.30 Annet Jeucken. Susan Janssen. Maud Lep- si. Maud Kessels; Kim Kessels, Irene Camps, Saskia en Bianca Janssen. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Jon ge Garde Koor). St Martien Peetere en overl. oudere Peeters-Hermans en Gon Peetere; overl. oudere Janssen-Driessen; overl. ouders Engels-Geelen; uit dankbaarheid vanwege een 40-jarig huwelijks feest; Thei Classen; overl. fam. Heetkamp-Hekking; overl. fam. Noyen-Claessens. Zondag: 11.00 Hoogmis (Heren koor). Bert v.d. Ven; Handrie Steeghs; Le.v. H. Machutus. Woensdag: 9.00 H. Mis Pastoor Schram. Vrijdag: 9.00 H. Mis Pastoor Lempens. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 (Dameskoor). Dien Classens-Vissere; Ger Janssen en An Janssen-Vollenberg; overl. ouders Dinghs-Wejjs; lbon Clas sens; Ger Geerets; Willy Verhoeven. Woensdag: 19.00 Jrd. Trina Jans sen; jrd. Jacobus Heidens en Maria Schouten; jrd. Antoon Dinghs en WiLhelmina Kemmelinga. Misdienaars: Za: Jos en Fred. De kollekte voor de Mimisa heeft ƒ410,- opgebracht Hartelijk dank. Parochie Leunen 6e Zondag door het jaar. Kerk- deurkollekte voor de Memisa. Zaterdag: 19.00 Lsm. Ellen Janssen-Hendrix (buurt); Harrie Comelissen en Maria Comelissen- Vloet; Michel Loonen en overl. fam.; Wim Bouten; mndd. Carolien Claessens-Verechuuren; mndd. Tbng en Anna Verhljen. Zondag: 10.00 Hgm. tot b(jz. in tentie; Corrie van Berlo-Thljssen, Elly van Berlo en Elly Loonen; jan Loenen en overl. fam. Loenen-Maas; jrd. Elisabeth van Nieuwenhoven- Weekers; gest jrd. Theo Assel- berghs. 11.15 Mien Litjens- Lemmen en overl. lam.; weekd. Alouis Lucassen (2). 1490 Doovie ring Sten Houwen. Maandag: 19.00 Lsm. Pastoor Jac ques Haenen en overl. fam.; Bert Geurts en overl. lam.; mndd. Hen drik Philipsen en Catharina Philipsen-Spreeuwenberg- Dinsdag: 19.00 Lsm. Thei Heidens. Woensdag: 19.00 Mndd. Wilhel- mina Loonen. Antoon en Bernard Loonen en beide echtgen., Johanna Verheljen-Loonen en echtgen., Joos Loonen en Maria Loonen-Scheffere. Donderdag: 19.00 Mndd. overl. oudere Martens-Smedts en Henri Martens. Vrijdag: 19.00 Wkd.Catho Swinkels-Martens (3). Misdienaars: Za: 19.00 Erik en Roel Likens. Zo: 10.00 Mark de Klein, Jeroen Swinkels en Pieter van Pol; 11.15 Mike Buisen en Davy Leyendeckera. Ma t/m vr: 19.00 Son- ja Broers en Jenny Jenniskens. Lektoren: Za: 19.00 Goen Reint- jea Zo: Annie Reintjes. Rektoraat Heide Zondag: 6e Zondag door het jaar. 10.00 Hoogmis GJG.Betje Ewals-Fleuren; ouders Pauwels- De rks en zoon Piërre; Sjang Jans sen en zoon Jan. Donderdag: 9.00 H. Mis overl. Oudere Camps-vd. Pas en kinderen; uit dankbaarheid aan God voor de lev. en overl. fam. Peetere-v.d. Munckhof en vrienden; overl. lam. Wagemans-van Keulen. Rektoraat Veulen 6e Zondag door het Jaar. Zaterdag: 19.00 Hgm. rector Hoogen. Zondag: 11.00 Hoogmis als gest jgL Helena v. Dongen; overl. oudere Timmermans-Roosen; een overle dene (PK). Maandag: 8.30 11. Mis voor de pa rochie. Dinsdag: 890 H. Mis voor de overledenen. Woensdag: 890 H. Mis overl. fam. Weys-Houben. Donderdag: 8.30 H. Mis overl. ouders Heldens-Driessen. Vrijdag: 890 H. Mis voor de over ledenen. Akolieten: Za: Ruud Bexkens en René Reintjes. Misdienaars: Zo: Karin Jeuken en Miriam Snoeks. Huwelijksafk.: David Janssen en Gerdy Maas (le roep). Parochie Ysselsteyn 6e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 (Kinderkoor); jrd. Jan Lemmen; jrd. Dien Kleuskens- Wynen; H. Kleuskens. Zondag: 990 Jrd. P. Cox-de Lauw; overl. lam. Fleurkens-Claessens. 11.15 A. Broeders (Rundvee studieclub). Maandag: 19.00 L. Koonings- Veron (buurt); mndd. T. GeurLs-van Dyck. Woensdag: 19.00 Overl. oudere Vd. Sterren; Le.v. O.L. Vrouw van Al tijddurende Bijstand. Vrijdag: 19.00 Overl. oudere Verheyen-Litjens; Jacq. Bos- Janssen. Misdienaars: Za: 19.00 B. en S. Slangen. Zo: 990 I. Potten en W. Verheijen; 11.15 N. en K. Jaspers. Ma: I. en J. Slangen. Wo en vr: T. van Asten en M. Arts. Spreuk van de week: "Iben ik geld had, noemde iedereen mij broeder!' (Pools spreekwoord). Doopschema: (maart) Op de zon dagen 14 en 28 kan in onze kerk het Sacrament van het Doopsel worden toegediend. Maak tijdig een afspraak! De Memisakollekte van vorige week heeft het mooie bedrag van ƒ1.195,- opgebracht Alle gevers van harte bedankt! Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Tbn Michels (zyn vrienden); jgt. Antoon v. Rijswjjck en echtgen. Misd.: Robbert Wind- sant en Bjom de Mulder. Zondag: 10.00 Jgt Comelis Pluk en Petronella Ewals; Pierre Mer- tens. Misd.: Marijke Loonen en Bi anca Zegere. Dinsdag: 8.30 Jgt Sibertus Muy- zers en Anna M. Weys. Woensdag: 18.40 Rozenhoede. 19.00 Harrie v. Cuyck. Misd.: Wil lem Loonen en Wil Poels. Donderdag: 8.30 Voor alle overl. van de parochie. Vrijdag: 8.30 Jgt Maria Poels- Bouten. Kerk poetsen: Mevr. Van Ass en mevr. Franssen-Arts. De opbrengst van de Memisakol lekte bedraagt ƒ795,80. Heel harte lijk dank. Rektoraat Vredepeel Zaterdag: Zal. Jordan us van Sax- sen. 19.00 Flam. Claessen-v.d. Weyer. Zondag: 6e Zondag door het jaar. 10.00 Jgt P. v.d Pas; fam. Arts- Lucassen. Maandag: H. Claude dela Co- lombiere. 8.30 B(jz. int (MJ). Dinsdag: H. Petrus van Castel- nau. 8.30 Flam. Arts-Lucassen. Woensdag: H.H. Seven Stichters van de Servieten. 890 Voor bis schopsbenoemingen in Nederland. Donderdag: Zal. Francois Regis- Clet 890 Voor roepingen tot priester en religieuze staat. Vrijdag: H. Con rad us van Fecen- za. 8.30 Voor de vrede. Misdienaars: Za: Mariska en An gela. Zo: Maaike en Olga Lektoren: Za: Dora Arts-Mennen. Zo: Maria Lenkens-Ermens. Rektoraat Smakt Zaterdag: 19.00 Avondmis voor zieken en eenzamen; voor goede bisschoppen in Roermond en Breda. Zondag: 890 H. Mis of gebeds dienst te Holthees voor lbon Kersten voor zieken en uit dank baarheid. 10.00 Hoogmis voor Frans Verblakt en pater MarceUi- nus Offermans. Woensdag: 990 H. Mis te.v. de H. Jozef voor Peter Antoon Koenen, Christien en overl. fam. en uit dankbaarheid. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Op zondag 14 februari zal in het InterVen College. Leunseweg 2a te Venray, ds. B. Aalders uit Geldrop voorgaan in de dienst waarin te vens de Maaltijd van de Heer wordt gevierd. Aanvangstijd is 10.00 uur. Tijdens de dienst is er kinderop vang en wordt er kindemeven- dienst gehouden. Oecumenische Basisgroep Heel de Kerk, heel de wereld A-s. zondag 14 februari is er een woorddienst van de oecumenische basisgroep 'Heel de kerk, heel de wereld'. Thema van deze viering is 'Engelen, hebben we daar een bood schap aan?'. Plaats. Kapel bejaar dencentrum Het Schuttersveld, Bergweg Venray. Aanvang: 11.15 uur. Voor de kinderen is er een kin- demevendienst TT Deze week ter afwisseling weer eens een schoolfoto uit de oude doos. Het is een klassefoto uit 1935, dus 58 jaar geleden, te Venray ge- maakt De leerlingen van deze ge- mengde klas (zeer zeldzaam voor die t(jd) waren blijkbaar op de hoog te van de komst van de fotograaf, want zo te zien hebben ze allemaal hun beste kleren aan. en een feest gezicht opgezet Ondanks deze ver momming is het toch gelukt hun (voor)namen te achterhalen. Op de achterste r(j zien we v.l.n.rJ Huubke, Gracije, Matje, Bergje. Tbn- ije en Wimke. Onderste r\j: Rieije. Jeanneke, Ansje, Ellie, Neske en zuster El] sabeth. Deze foto. zoals afgebeeld betreft een 'stunt' in het kader van de ru briek: 'De Oude Foto', uitgebeeld door deze klas op het a.s. Voretenbal op zaterdag 13 februari in de schouwburg te Venray. J. v.d. Putten Op donderdag 4 februari vond in bejaardencentrum Het Schutters veld de Prinsenproclamatie plaats. Uit een overvolle zaal kwam Prinses Alma I (Eekhout) tevoorschijn. Prinses Alma woont nu zes maan den in het verzorgingshuis, daar voor woonde ze negen jaar in de aanleunflat van Het Schuttersveld. Prinses Alma werd geboren op 7 fe bruari 1910 te Madoura. Haar hob by's zijn handwerken en voorheen naaide ze al haar kleren zelf. Samen met Vorst Kees en alle Sehutteraars hoopt ze er een geweldige carnaval van te maken! Ook in het Maashese Bliekersriek zijn alle prinsen en prinsessen in middels bekend. De verschillende leeftijdsgroepen maakten elk hun keuze bekend. By de 'grote' Blie kers werd het Prins Toon d'un Urate, lbon Bardoel, die inmiddels zyn eerste optredens suksesvol ach ter de rug heeft Tjjdens de zeer geslaagde jeugd- zitting werden aan de schooljeugd Prins Matthey (Loonen) en Prinses Ursula (Ermens) voorgesteld. Bei den komen uit echte 'carnavals- families' en dit toonden beide reeds op dit specifieke jeugdbal door de vanzelfsprekendheid waarmee z(j de felicitaties in ontvangst namen en de polonaises voorgingen. Het leiden van het jeugdgebeuren kan Prins lbon met een gerust hart aan dit prinselijk koppel overlaten. Bij de senioren werd na de ver lengde regeringsperiode van 2 jaar Prinses Thea afgelost door Prins Tien d'un Urate (Denissen). De nieuwe prins ging zeer voortvarend van start en benoemde meteen een drietal 'Sportvrouwen van het jaar' waardoor hy zich liet omringen tij dens de receptie. Een en ander vond plaats tijdens de redelijk druk bezochte senioren-avond. De hele ceremonie werd zeer humoristisch geleid door voorzitter Sjef Smits. Nu zyn alle Bliekers en Bliekerin- nen er klaar voor; de 33e carnaval kan beginnen! Rehoboth nieuws Ned. Hervormde ICvangelisatie op G.G. Kerk: Cuppenpe^e 2a Horst Pastorie: Clapvaeren 4, Horst tel. 87786. Kerkdiensten: Zondag 14 februa ri om 10.00 en 14.30 uur. Voorgan ger: ev. J.A.J. Bals, Horst Caiech isat i es/B ij belonderwijs: Maandag 15 febr.: Groep 1 (vanaf 6 jaar) 18.45-19.30 uur; Groep 2 (vanaf 12 jaar) 19.40-20.30 uur. Bybel/Kontaktavond: Donder dag 18 febr. om 20.00 uur. Thema 'De duivel weerstaan'. Iedereen is welkom. De avond wordt gehouden aan het Cuppenpe<ye 2a. Jehovah Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bijwonen van een bijbeltoespraak met als thema 'Kom, u die dorst naar waarheid' in de Konink rijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11. aanvang 10.00 uur. Gratis toegang geen kollekte. Tijdens de Prinsenproclamatie op zaterdag 6 februari is de nieuwe prins van Beukenrode uitgeroepen in de persoon van Prins Jacob I (Jacobs). Aan deze middag werkten ver schillende groepen mee, waaronder joekskapel Tuunke Liêger, de Kin dergarde van de Piëlhaas, Cato en Hendrien m.b.v. Ad Haans, enz. De middag werd afgesloten met een be zoek van Prins Peter I van de Piël haas met zijn adjudanten en de Raad van Elf. Op 13 februari zal de vastelaovend worden voortgezet met een gezelli ge camavalszitting 'De bonte mid dag'. Ook deze middag belooft een dolgezellige middag te worden, waaraan mee zullen werken de joekskapel Rats d'r Nève, de senioren- en juniorengarde van de Pierotten, minirettes van MMSK, de Bandelieren, Jeanny van Veghel, Sjef Keysers, Frans Janssen, de Cali- moni's en zangkompeneej Oeretoe. Woensdag 17 februari zullen de festiviteiten afgesloten worden met de Boerendag, waarbij voor ieder een boerenkool met worst op het menu staat, 's Morgens zal het boe renechtpaar bekend gemaakt wor den, waarna 's middags speciaal voor hen en de genodigden een boe ren middag gehouden zal worden met medewerking van de volks dansgroep De Hakkespits. Prinses G reetje I en Vorstin Dientje van De Heuvelhaeskes van het Vincentiushuis te Venray, gaan dit jaar in deze instelling de carna valsvierders voor. Dinsdag 26 janu ari werden in het Vincentiushuis Prinses Greetje (Poulissen) en Vorstin Dientje (Meijer) al uitgeroe pen tot de nieuwe prinses en voretin van 1993. Dit gebeurde op de jaarlijkse zittingsavond in een geweldige carnavalssfeer. Spoken hadden de nieuwe prinses en de nieuwe vorstin ontvoerd en de pre sentatrice moest met alle aanwezi gen veel moeite doen om de prinses en vorstin terug te krijgen, hetgeen uiteindelijk lukte. Diverse optredens en de muzikale begeleiding van een joekskapel zorgden voor een onvergetelijke avond voor alle bewoners van het >L Vincentiushuis. In café 't Podium wordt zondag 14 februari voor de tweede keer het Nakse Dakramefestival gehou den. Bekende en minder bekende carnavalsartiesten, vooral van Venrayse bodem, zetten hun beste beentje voor. Het accent van het tweede festival ligt iets meer op muziek en minder op gesproken Tot Huibuuk van het jaar 1993 is benoemd Piet Weerts. Deze onder scheiding werd hem verleent we gens zyn verdienst op sociaal, kultureel en maatschappelijk ter rein, gedaan voor de gemeenschap Overloon. Tg weten: 6 jaar lid van het bestuur van SSS'18, waarvan 2 jaar als voorzitter; 10 jaar lid van de jon ge boeren RKJB, waarvan 2 jaar als voorzitter; 5 jaar leider van de sportclub van de jonge boeren; al weer 7 jaar aktief als leider van de 'Aaw-sporters'; 5 jaar lid van de Kringsport Kommissie RKJB; 4 jaar lid geweest van de gekozen pa rochieraad; 42 jaar lid van het Over- loons toneel, waarvan 6 jaar als bestuurslid; lid gespreksgroep Ou derenbeleid gemeente Vierlings beek; hij heeft zich 25 jaar ingezet voor de belangen van de varkensboeren van Overloon en omstreken. En verder voor al het ander goed werk gedaan voor de ge meenschap Overloon. Op zaterdag 20 februari is de 39e carnavalsreceptie ter ere van Z.K.H. Prins Mat I. De receptie wordt ge houden in residentie De Kuituur bunker, aanvang 20.11 uur. Jeugdprinsfes1993 Luuk van Lake en Anke Bo uurmans. Boerenbruidspaar 1993 Jozefien van den Hoogenhof en Jan van de Brand. woord, maar de bedoeling is nog steeds hetzelfde. Gezellige carna valssfeer in het café en een podi um voor aankomend vastelaoves- talent Het Nakse Dakramefestival ont stond vorig jaar en is genoemd naar een Venrays scheldwoord. 'We zoch-j ten naar een naam die niks bete-, kende en echt Venrays klonk', zegt Podium-uitbater Geert Pelzer. Het werd 'nakse dakraam', een scheld woord dat ook terug te vinden is in het Venrays woordenboek. 'Volgens ons betekent het iets van 'kale kak", aldus Geert, die ook een speciaal Nakse Dakrame-lied op papier zette. Het eerste festival was in elk geval een sukses qua bezoek. Program matisch leverde dat weer wat pro bleempjes op, want zo'n zaal krijg je niet zomaar stil. Vooral vertolkers van wat rustiger muziek en buuttereedners hadden daar last van. Daarom dit keer het accent meer op vastelaovesmuziek. Die komt vocaal van de carnaval sar- tiesten. van de cassette, inclusief Jeanny van Veghel, van Miijam Aarts uit Oostrum en van Piet van de Wouw. Verder zijn present Cor van de Kruise en z'n muzikale vrienden, 'Brandholt', de joeksver- sie van orkest Burlesk en bandpa- rodist Mami Deenen uit Holthees., Omdat een buut toch niet mag ont breken is ook diLk^^ftCjCuypersi van de party met een niéuwe buut Uit het Middenlimburgse Beegden komt Peter Vaessen, een talentvolle tonneprater, die dit jaar by de Lim burgse kampioenschappen net bui ten de prijzen viel. Het Nakse Dakramefestival begint omstreeks 17.00 uur in café 't Podi um aan de Kruisstraat Afgelopen zaterdag werd tijdens het Prinsenbal in wijkcentrum 't Stekske, Niels (van Tbn geren) be kend gemaakt als heerser over Landweert. H(j zal als Niels d'n Urate alle anderen voorgaan tijdens de carnavalsdagen in Venrays jongste w(jk. Een van de eerste officiële hande lingen was het bekend maken van de nieuwe cam avals naam voor Landweert Vanaf dit jaar zullen de inwoners van Landweert tydens de carnavalsdagen door het leven gaan als De Hazepuuët. Natuurlijk is Landweert één van de 'puuët' van Venray, maar daarnaast is hazepoot een plant die ook hier in de regio voorkomt De jaarlijkse onderscheiding voor iemand die zich verdienstelijk heeft gemaakt voor de jeugd van Landweert ging dit jaar naar Chan- tal van Hoek. Zy kreeg deze onder scheiding voor haar inzet voor met name het knutselen en het organi seren van 'de laatste zaterdag van de zomervakantie'. De Piëlhaas en Spio zyn er afgelo pen weekeinde niet in geslaagd om overal in Venray de camavalskrant te verspreiden. De verdere versprei ding zal het komende weekeinde plaatsvinden.

Peel en Maas | 1993 | | pagina 18