PEEL EN MAAS Barre tocht voor goed doel Presentatie Lokale Omroep overtuigt commissie Silvesterparty leverde ruim /ÏO.OOO,- op Bijstandsvrouwen willen krachten bundelen 'Onderzoek schade voor winkeliers' 'De Sprank' blijft t^ZZ^ZJ 11 Kahlid Salhi Open Nederlands kampioen OOK WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Hotel Restaurant Asteria nodigt u uit voor... Afgelopen zondag kwamen zij moe en voldaan terug van een barre toeht naar het Russische Kiev waar zij negen ton hulpgoe deren afgeleverd hebben by de Pavlov Psychiatrische Kliniek in die stad. Op zaterdag 23 januari jl. ver trokken Wim Janssen, direkteur WeJeBe Leasing uit Blitterswijk en zijn vriend Ton Lemmens, di rekteur van het gelijknamige tanktransportbedrijf uit Venray, als chauffeur naar Kiev. De allebei 52-jarige 'chauffeurs' hadden een weely'e vrij genomen om geheel belangeloos dit transport uit te voeren. Het transport had tot doel om hulpgoederen in de vorm van me dische apparatuur, bedden en an der meubilair dat in Nederland 'over' is, naar een psychiatrische kliniek in Kiev te brengen. Een initiatief van de Nederlandse Li- ons organisatie nadat door diver se deskundige bezoekers ter plaatse was gekonstateerd dat veel patiënten aldaar onder erbar- melyke woonomstandigheden verpleegd worden. Geld om daar verbetering in aan te brengen, is er niet maar wordt ook als minder effektief ervaren. Vandaar dat de hulp gezocht wordt in het bren gen van spullen. Wim Janssen, lid van de Venray- se Lions Club. nam zelf het initiatief voor het eerste transport Zyn vriend Tbn Lemmens had niet veel overredingskracht nodig om zich spontaan als mede-chauffeur te melden. Medische apparatuur en hulpmiddelen werden beschikbaar gesteld door Psychiatrische Zieken huis Bloemendaal in Den Haag, ter- wyl de firma Sigma Coatings enkele tonnen muurverf beschikbaar stel de om de gebouwen van binnen van frisse kleuren te voorzien. Alles by elkaar werd een oplegger van 80 m3 volgeladen. Deze opleg ger werd gratis ter beschikking gesteld door het bedryf TCR van Venlo Trade Port Eveneens gratis werd de trekker ter beschikking gesteld, een spiksplinternieuwe Daf 95. door de Noordlimburgse Daf- dealer, de firma Allers uit Tegelen en Venray. Het hele transport werd gratis verzekerd door Interpolis via het kantoor Oirlo terwyl Transport- bedryf Mooy uit Milsbeek behulp zaam was by het verkrijgen van alle vergunningen en douanepapieren. Tbt slot werd een greep gedaan in de aktiviteitenkas van de Ven ray se Lions Club om de brandstof te kun nen bekostigen. Dankzy al deze hulp werd het transport dat normaal al gauw ƒ12.500,- zou kosten mogelyk. Het was niet de meest gunstige tyd van het jaar om zo'n transport te onder nemen. In een week tijds moest by- na 5000 kilometer afgelegd worden over vaak slechte wegen en by on voorspelbare weersomstandighe den. Met name het slechte weer en de gladde wegen vielen de beide ge legenheidschauffeurs erg tegen. 'Als je van de weg af glijdt in 'the middle of nowhere' ben je volledig aihankelijk van mogelijke hulp. Praatpalen kennen ze daar niet', al dus Janssen. Tydwinst werd geboekt by de re latief korte wachttyden bij de diver se grenzen. Zeer tevreden en onder de indruk van wat ze allemaal ge zien en meegemaakt hadden, arri veerden zy zondagmorgen jl. weer in Venray. Leden van de Venrayse Lions Club vormden het ontvangst comité en waren benieuwd naar de ervaringen. Het ligt namelyk in de bedoeling om meerdere van dit soort trans porten te gaan organiseren. Om hier de financiële middelen voor by elkaar te krygen, zal de Lions Club dit jaar weer een grote veiling organiseren. De veiling wordt ge houden op zondag 21 maart en vindt plaats in de aula van het Boschveldcollege te Venray. De Lokale Omroep Venray heeft zich afgelopen donderdag over tuigend gepresenteerd aan de Venrayse politici. De meerderheid van de commissieleden is nu po sitief over het verzoek van de LOV om eenmalige financiële steun. Wethouder Driessen zegde toe in het college de mogelijkheden aan te kaarten. In eerste instantie hadden b. en w. het verzoek om eenmalig 35.000 gulden te krij gen afgewezen. In een professionele presentatie maakte LOV-voorzitter P. Kienhuis duidelyk dat de lokale omroep in elk geval organisatorisch de zaken j op een ry heeft gezet. Er is een I nieuw bestuur, een beleidsplan met I een financieel kader en er wordt I aktie gevoerd om meer medewer- I kers te krijgen. Uitgangspunten zyn dat de lokale omroep zo snel mogelyk op één centrale plaats wordt gehuisvest, liefst in de I schouwburg. De omroep wil zo snel mogelyk de apparatuur kopen van de huidige eigenaar. Veulenaar B. j Muysers van Radio Wonderland. En er moeten nieuwe programma makers by, die het accent leggen op nieuws, aktualiteiten en achter grondinformatie. Het LOV-bestuur wil zelfs geld uittrekken voor de opleiding Basis voor de omroep blyft het werken met vrywilligers. De opzet van het nieuwe bestuur is om op termyn zelfstandig en on- alhankelyk te funktioneren. Het 'verhuizen' naar één lokatie, zeg de schouwburg plus het aankopen van de apparatuur, kost ongeveer 75.000 gulden. Dat bedrag wil de omroep byeenbrengen door een malige bydragen vanuit het be- dryfsleven, de gemeente en een eigen bydrage. Naar 41 Venrayse be- dryven is inmiddels een 'bedel brief verstuurd. By beide partyen wil de LOV 35.000 gulden halen. Daarnaast moet er jaarlijks 50.000 gulden op tafel komen om te kunnen blyven draaien. Dat geld brengen sponsors bijeen - andere dan de 41 aangeschreven bedryven -, die byvoorbeeld een programma 'adopteren'. VERTROUWEN Dit verhaal werd met verve ge- In onze krant van 7 januari jl. konden wy al berichten over het feit dat vier Venrayse bystandsvrou- wen het initiatief hadden genomen om een Komitee voor Vrouwen in de Bystand op te richten. Deze week zal, met behulp van de afde ling Sociale Zaken van de gemeente Venray, een brief worden verzon den aan alle ongeveer 400 Venrayse vrouwen in de bystand worden gestuurd. Het Komitee Vrouwen in de Bystand geeft in haar brief aan dat het voor vrouwen in de bystand niet bepaald rozegeur en mane- schyn is. 'Wat het dragen van al de ze last en zorg nog bemoeilykt is het gegeven datje overal alleen voor staat. Je moet het maar zelf uitzoe ken. Zie maar hoe je het runt' kan men in de brief lezen. Volgens de briefsehryfsters is deze brief daar om bedoeld als eerste stap om de krachten te bundelen, door voor en met elkaar het 'bystandsvrouw zyn' enigszins draaglyker te maken. Zy zyn in ieder geval bereid om iets aan de positie van bystands vrouw te doen. 'Dat kunnen we al leen doen samen met de vrouwen in de bystand' aldus het Komitee. De initiatiefneemsters willen overi gens niet alleen aan de weg timme: ren. Ook zal aansluiting worden gezocht met bestaande komitee's, elders in Limburg. LUISTEREND OOR Het Komitee Vrouwen in de Bystand kan voor bystandsvrou- wen een luisterend oor zyn, een plek voor koffie of een groep waar men haar verhaal kwyt kan. Verder wil het komitee optreden als kri tisch gesprekspartner met de ge meentelijke Sociale Dienst Ook wil het ondersteunen by aanvragen voor byzondere bystand, kwyt- schelding en het schryven van be zwaarschriften. 'Wy kyken ook naar de rechten van de vrouwen in de bystand, niet alleen naar de plichten' zo lezen wy in de brief. Omdat het Komitee haar doelstel lingen zoveel mogelyk afstemmen op de belangen van de vrouwen, worden de bystandsvrouwen ver zocht zoveel mogelyk te reageren. Daarby kunnen zij vermelden wat ze van het Komitee verwachten en waar vooral aandacht aan besteed moet worden. Reakties kunnen gestuurd wor den naar de voorzitster van het Ko mitee, May Scheers, Gerbrandy- straat 23, Jacqueline v.d. Kreeke, Griegstraat 49 of Mieke Janssen, Luitstraat 20. bracht door de LOV-voorzitter. De commissie ging dan ook, behou dens de CDA-leden Poels en Van Soest, plat voor de omroep. 'Een duidelyke verbetering', aldus me vrouw Kemmelings. 'Deze presenta tie geeft my vertrouwen'. Soort- gelyke woorden uit de mond van mevrouw Koster, die in de vorige commissievergadering het vuurde had aangestoken. Haar fraktiegenoten Van Soest en Poels waren minder snel overtuigd. Even afwachten wat de respons van het bedryfsleven op het subsidie verzoek is, was hun parool. Vhn Soest wilde verder wel eens wat ge gevens over de luisterdichtheid zien, maar die kon de heer Kien huis hem niet geven. Wethouder Driessen proefde de sfeer in de commissie en zegde toe binnen het college te kyken wat de mogeiykhe- den zijn. Een bedrag noemde hy niet en hy wees er op dat in de hui dige begroting geen geld voor de LOV is gereserveerd. De kans dat de lokale omroep toch een eenmalige gemeentelyke subsidie tegemoet kan zien, lykt desondanks te zyn Toch te mistig... Maandagavond omstreeks 20.00 uur vond een 81-jarige bestuurder van een personenauto het op de Beekweg, ter hoogte van het Zwart- water toch te mistig en besloot te rug te keren naar Venray. Hy reed zijn auto rechtsaf naar Zwartwater en wilde achteruit weer op de Beek- weg komen. Op dat moment lette de bejaarde bestuurder onvoldoende op, want op de Beekweg reed een personenauto. De bestuurster, een 36-jarige inwoonster van Oss, pro beerde nog door krachtig remmen een botsing te voorkomen. Dat luk te niet en de auto uit Oss botste aan de zykant tegen de auto van de be jaarde Venraynaar. De bestuurster uit Oss moest voor behandeling van verwondingen aan haar knie naar het ziekenhuis worden vervoerd. Het was wel een sirenegqjoel van je welste omdat liefst drie brandweer auto's, twee politieauto's en de ambulance naar het ongeluk gin gen. Het viel achteraf gelukkig nog mee. .Weer diefstal personenauto van parkeerplaats ziekenhuis Woensdagavond werd tydens het bezoekuur in het ziekenhuis vanaf de parkeerplaats een personenauto van een inwoonster van Well ont vreemd. In de auto zaten ook de autopapieren en de persooniyke be scheiden van de Wellse dame. DONDERDAG 4 FEBRUARI 1993 Nr. 5 HONDERD VEERTIENOE JAARGANG Op zondag 17 januari jl. werden te Valkenswaard de Internationale Open Nederlandse Kampioenschap pen Thekwon-do gehouden. De 14-jarige taekwondo-ka Kahlid Salhi, van de Venrayse vereniging Oh-Do-Kwan, houder van de le dan (zwarte band) behaalde by dit toer nooi de eerste plaats in de klasse jeugd A tot 45 kg. Dit internationaal sterk bezet toernooi telde meer dan 400 deel nemers uit de landen België. Duits land. Slovenië. Zweden, Engeland. Kroatië en natuurlyk Nederland. Kahlid sloot al zyn sparringsparty- en in zyn voordeel af, met als be kroning een 5-0 overwinning in de finale. Gezien de sterke bezetting van dit toernooi een fantastische prestatie van de taekwondo-ka. Meer informatie over Oh-Do- Kwan kunt u krygen tydens de trai ningen in gymzaal Brukske I op maandag en donderdag van 19.00- 20.30 uur. U kunt ook telefonisch kontakt opnemen met de sekreta- ris P. van Lin, tel. 04780-80611 (na 18.00 uur). In de laatste editie van uw blad Peel en Maas bevond zich een car toon welke ons diep trof. In deze tekening wordt een beeld geschetst van de bezoekers van OJC Dingus dat niet overeenkomt met de werkelykheid en dat het negatie ve imago van ons centrum weer eens benadrukt Het is m.i. niet zo dat ons centrum bevolkt wordt door gestoorde randfiguren en nietsontziende mafkezen. Wy nodigen u uit om op een voor u geschikt tydstip eens langs te ko men, zodat u kunt konstateren dat de gemiddelde bezoeker van Dingus niet veel verschilt met de gemiddel de cartoonist van Peel en Maas. In de hoop verder van deze pogin gen tot humor verschoond te bly ven, teken ik. P. Tromp, namens bezoekers en medewerkers van OJC Dingus, Venray. De schryver heeft het by het rechte eind dat wy middels "t Ven- raojse laeve getaekend' Venrayse aktualiteiten op humoristische wy- ze pogen uit te beelden. Het is zeker niet de bedoeling om een negatief imago van personen of groepen te kreëren of te benadrukken, "t Ven- rays laeve getaekend' moet daarom ook van de humoristische kant be keken worden. ZELFMOORD Het is zaterdagmiddag in overleg met myn vrouw besluiten we om te gaan zwemmen met ons zoontje van 2 jaar. Zoals bekend gaan kin deren van deze leeftyd 's middags nog naar bed om te slapen, tot plm. 16.00 uur. Gezien de recente publiciteit besluiten we om te gaan zwemmen in De Sprank, het is immers be- langrijk voor het Venrayse zwem bad dat er veel mensen komen rekreëren. Laat ik even De Sprank bellen om te vragen naar de openingstyden, deze veranderen immers maande lijks. 'Helaas meneer, wij zyn niet meer tot 17.00 uur geopend, maar slechts tot 16.00 uur. en op zondag tot 15.00 uur' zegt de telefoniste be leefd. Ik zeg nog dat er dan wel wei nig bezoekers zullen komen, waar op de medewerkster zegt dat ze hier niets aan kan doen. en helaas is dit zo. Direkt heb ik Loohorst in Ameri ca gebeld, en gevraagd naar de openingstyden en de tarieven. Ope ningstyden nooit een probleem, speciaal tarief voor 2 uur zwemmen ƒ5,- per persoon, en we hebben dus direkt een afspraak gemaakt voor de tyd van 16.30 tot 18.30 uur. De afstand is slechts 10 kilometer, en met de auto voor de deur een kwestie van 15 minuten ryden. Het was heerlyk zwemmen, vele moge- lykheden, en we gaan beslist nog eens terug Beste mensen van De Sprank, wat is myn boodschap: 'Verplaats u eens naar de Venrayse bevolking, en stel dan de openingstijden vast Zorg verder dat u service en dienst verlenend wordt, en niet "bureau cratisch' blijft'. Men hoort veel negatieven gelui den over De Sprank, deze is zeker niet positief. De Sprank, sukses met de akkom- modatie. Wil Coop mans voor uw A KETTING A w FORMULIEREN w drukkerij van den munckhof bv grotestraat 68 Venray/ tel. 04780-82^27/ Maar liefst ƒ10.188.19 (om precies te zyn) was de eindopbrengst van de in de nieuwjaarsnacht gehouden Silvesterparty. Vorige week woens dagavond vond in het artiestencafé van de Venrayse schouwburg de overhandiging van een cheque plaats aan dhr. John Jenniskens, sekretaris van de Venrayse Invali den Sport Vereniging. John Jennis kens was zichtbaar geschrokken van dit hoge bedrag maar desalnie- temin zeer kontent. De Invaliden Sport Vereniging had op een bedrag tussen 1 a 2 duizend gulden gere kend, waarmee het haar aktivitei- ten voor een jaar financieel kon ondersteunen. Met dit bedrag kan de Invaliden Sport Vereniging in ieder geval een aantal jaren vooruit met het organiseren van aktivi- teiten. Ook burgemeester Waals was ver baasd over het bereikte resultaat. Hy was zeer te spreken over dit ini tiatief, en het verloop van de Sil vesterparty. Wat hem betreft kan dit specifieke Venrayse feest ook by de tweede editie op de medewer king van de gemeente rekenen. Inmiddels denken de initiatiefne mers, in totaal ongeveer 30 Venray se jongelui, alweer aan de volgende Silvesterparty. 'We gaan er in ieder geval mee door' liet Jack Michiels weten. Een nieuw goed doel is er nog niet voor gevonden. Volgens Patrick Bos zal de organi satie van de tweede Silvesterparty een stuk eenvoudiger lopen. 'De meeste kontakten liggen er al', al dus Patrick Bos. 'Ook met de diver se sponsoren want zonder hen hadden we dit niet kunnen rea liseren'. Kontrole op uitrijden van mest en mesttransport Vorige week heeft de politie van maandag tot woensdag in samen werking met de AID (Algemene In- spektiedienst) kontrole gehouden en geïnventariseerd in het kader van de Meststoffenwet Er werd ge- kontroleerd op het uitryden van mest niet alleen overdag maar ook in de avonduren. By die kontrole werd een landbouwer geverbali seerd wegens het verspreiden van mest op een perceel aan de Ossen- dyk tussen Merselo en Ysselsteyn. In deze tijd is het verboden mest te verspreiden anders dan met een vergunning. Verder werden er kon- troles uitgevoerd op het mest transport en tien vrachtauto's werden aangehouden. By die kon- troles bleek alles in orde te zyn. Op verschillende bedryven in de gehele gemeente werd de opslag van vaste meststoffen gekontro- leerd en ook hier werd alles in orde bevonden. By die kontroles werd ook aandacht geschonken aan de mestboekhouding. Op verschillen de plaatsen werden monsters geno men van het oppervlaktewater. De uitslagen zullen binnenkort be kend worden gemaakt De lnspek- tiedienst was tevreden met de uitslag en heeft medegedeeld er mee door te gaan. Snelheidskontroles Op de Horsterweg werden snel heidskontroles gehouden en daar by werden 76 voertuigen gekontro- leerd; 34 bestuurders reden te snel en de hoogste snelheid bedroeg 92 km per uur. Op de Langstraat werden even eens kontroles gehouden. Hier wer den 89 voertuigen gekontroleerd. 34 reden er te snel en de hoogste snelheid bedroeg hier 89 km per uur. De politie heeft aangekondigd met de kontroles door te gaan. voor al het woon-werkverkeer in de ker nen waar de snelheidsbeperkingen op 50 km per uur zyn gesteld. een 3 eaneen kennismakingsmenu a 32,30 p.p. of een 4 gangen kennismakingsmenu a 42,50 p.p. Ook bent u van harte welkom voor een kopje koffie met Limburgse vlaai. Uiteraard geven wij U graag een rondleiding door onze gloednieuwe zaak met al z'n mogelijkheden zoals: een sfeervol restaurant 40 hotelkamers lounge en hotelbar ruime accomodaüe voor fami lie- of personeelsfeesten, vergaderingen, en congressen. Hotel Asteria venray maasheseweg 80a, 5804 AD venray Inlichtingen en reserveringen: Tel 04780-11466 Graag tot ziens! Hans van der Sterren en medewerkers Raad van State doet voorlopige uitspraak Afgelopen vrydag heeft de Raad van State een voorlopige uitspraak gedaan inzake een schorsingsver- zoek van acht Venrayse onderne mers aan het Henseniusplein. Hei schorsingsverzoek was gericht te gen de gemeentelyke verkeers maatregelen in het centrum, en het verdwynen van de parkeerplaatsen op het Henseniusplein in het by- zonder. De uitspraak van de Raad van Sta te komt er op neer dat de gemeente Venray op korte termyn een onder zoek moet doen naar de beweerde nadelige financiële gevolgen voor de ondernemers aan het Hense niusplein. ten gevolge van de ver keersmaatregelen. Het verzoek van de ondernemers om voorlopig twaalf parkeerplaatsen op het Hen seniusplein te realiseren werd daar mee afgewezen. De uitslag van het onderzoek zal met de definitieve uitspraak ran de Raad van State be trokken worden. Woordvoerder A. Janssen van de gemeente liet weten dat deze uit spraak mondeling aan de gemeente is medegedeeld. Hy verwacht de schriftelijke uitspraak over onge veer drie weken. Daarin zal waar- schyniyk aangegeven worden op welke wyze de gemeente dit onder zoek moet uitvoeren. 'Op korte ter myn zullen we in ieder geval een plan van aanpak opzetten om dit onderzoek uit te voeren'. Driessen stelt gebruikers gerust 'De gebruikers kunnen ook na 1 juli in De Sprank terecht'. Met die woorden stelde wethouder Dries sen de Venrayse politiek gerust in de vergadering van de commissie OJSR (onderwys. jeugd, sport en re- kreatie). 'De Sprank houdt op 1 juli niet op en het zwemmen ook niet', aldus Driessen. Een duidelyk antwoord van de wethouder op vragen van de Party van de Arbeid. Mevrouw Kemme lings van die fraklie had haar ver ontrusting uitgesproken over de gang van zaken by het zwembad. Kemmelings had allerlei geluiden gehoord vanuit de doelgroepen van het bad. Zo zyn volgens haar per 1 januari de tarieven zonder aankon diging met een kwartje verhoogd. Ook afspraken maken met De Sprank is moeilyk. 'De gebruikers willen duidelykheid'. aldus Kem melings. "Ze vragen zich af of ze misschien op zoek moeten naar an dere baden'. Geen paniek, zo bezwoer de wet houder de commissie. Het pro bleem is by het gemeentebestuur bekend en er is al gesproken met het bestuur van Spio. De zwemvere niging en ook de andere doelgroe pen hoeven zieh geen zorgen te maken. 'Ze hebben het vertrouwen van de gemeente'. Driessen erkende wel dat de huidige periode voor zo wel de gemeente als de gebruikers een lastige is. Naar het financiële en bestuuriy- ke reilen en zeilen en de achter gronden daarvan doet het advies bureau Twynstra Gudde momen teel een onderzoek. Na afronding daarvan, over enkele weken, geeft het college hetzelfde bureau op dracht te adviseren over de toe komst van het zwem- en rekreatie- centrum. De Sprank kampt sinds de opening in 1991 met zwaar te genvallende bezoekersaantallen en is daardoor in financiële pro blemen. Onvoldoende afstand Donderdagmiddag vond op de Ripseweg in Vredepeel een kop- staart botsing plaats tussen twee personenauto's. Een 20-Jarige bestuurder van een personenauto uit Merselo moest afremmen voor afslaand verkeer. Maar het afrem men werd le laat bemerkt door een achter hem rydende 51-jarige bestuurder van een personenauto uit Velp. De auto botste tegen de voor hem reeds stilstaande auto. Door de klap werd de bestuurder uit Merselo licht gewond. Na l>ehan- deling in het ziekenhuis kon hy naar huis worden vervoerd.

Peel en Maas | 1993 | | pagina 9