Circus Mök overtuigend Jeugdzitting De Hazekeutel in teken van popmuziek ïm 'Trennesetters' en 'Neutjes Rang' stelen show Sterkte Jeanny! Toon Bardoel prins bij De Bliekers Weekend-aanbieding De Karklingels Oostrum OOK Bonte Avonden Ysselsteyn De Piëlreus Ysselsteyn Hetsbuulen Heide Nieuwe prinsen bij De Zagewetters PEEL EN MAAS Donderdag 4 februari Pagina 7 'Circus Mök, de jaarlijkse zit tingsavond van De Piëlhaas, heeft zich in het jubileun\jaar weten te handhaven op het hoge niveau van voorgaande edities. Daarmee heeft De Piëlhaas zich ruim schoots gerevancheerd voor de mindere prinseproclamatie. On betwiste sterren van de avond wa ren de plaatselijke Trennesetters en het Venlose trio Neutjes Rang. Sommige artiesten namen dit keer geen blad voor de mond. KOLDER EN VINGERTJE Dat gold zeker voor de Trenneset ters, die er opnieuw in zijn geslaagd een aktueel programma samen te stellen, waarin kolder en het opge heven vingertje elkaar afwisselden. Aanleiding was de uitspraak van burgemeester Waals vorig jaar dat Circus Mök ook aan vernieuwing toe was. Dat hadden de Trenneset ters zich aangetrokken. Ze presen teerden zich in een house-broek en pasten ook hun repertoire aan: markt- en publiekgericht en met een internationale inslag. 'Rooi mien dörp ien de Piel', het officieu ze Venrayse volkslied, kreeg nieuwe versies, speciaal geschreven voor militairen, Houbensteyn en de in ternationale bedryven. Helaas moest het viertal konstateren dat zy de enige waren by wie zich een! metamorfose had voltrokken. Ven- ray is sinds vorig jaar in elk geval niet in een swingend centrum met grote attrakties veranderd. Om dat aan te tonen hadden de Trenneset ters de in hun ogen grootste attrak- tie meegebracht: de felgele Morgen is het grote moment voor Jeanny van Veghel. Met haar liedje 'As ik ow zie' staat ze in de finale van het Vastelao- vesleecyeskonkoer. Met twaalf andere solisten en groepen maakt ze uit wie het beste Lim burgse vastelaovesliecye heeft gemaakt. Het is de tweede keer dat een Ven rays liedje in de fi nale van het concours staat Vo rig jaar eindigden Dave en Milton Cavis met hun liedje 'Nog nie misschien' op de zesde Aan het Vastelaovesleecyes- konkoer deden dit jaar zo'n 170 Limburgse liec^jes mee. Ook Jeanny van Veghel zond het door haar gecomponeerde en door Bruno Lucassen van ar rangementen voorziene liedje As ik ow zie' naar de jury in Maastricht Via enkele voorron den drong ze door tot in de hal ve finale. Vorige week vrydag zaten Jeanny en haar man dan ook aan de radio gekluisterd toen de finaleplaatsen bekend werden gemaakt. En jawel, het succes van haar debuut was compleet: 'As ik ow zie' in de finale. 'Daarna is de spanning eigen lijk helemaal van me af geval len', zegt Jeanny van Veghel. Ze gaat morgen dan ook met ple zier naar de overvolle Haandert in Tegelen. Maar de Venrayse gaat niet alleen. In elk geval één bus met supporters gaat ook naar het Tegelse. Daarin ook ar rangeur Bruno Lucassen, die voor één avoncye weg kon van de Hofkapel en van Circus Mök. Ook de commissie Liety'e gaat voor zover ze zich kan vrijma ken, mee voor de nodige morele steun. Wie nog mee wil kan zich opgeven by café Hulsman of bij Geert Nelissen, Eligiusweg 34, Venray, tel. 87361. De Venrayse zangeres maakt graag van de gelegenheid ge bruik om iedereen te bedanken die zyn of haar stem op As ik ow zie' hebben uitgebracht 'Dank zy hen ben ik zover geko men. Het zal moeilyk worden, maar ik zal m'n uiterste best doen', aldus Jeanny van Veghel. De finale van het liecljesfestival wordt morgen rechtstreeks uit gezonden via Omroep Limburg (Radio 1). Het programma duurt van 18.30 tot 19.30 uur. verrassingsmachine met spreken de aap. 'Dat is het enige wat hier te doen is', vonden de Trennesetters en ze wilden de aap al door Jos Waals vervangen. 'Dan praat ie ten minste alleen als wy dat willen'. STIL Ook Jac Penris maakte by z'n solorentree in de buut van z'n hart geen moordkuil. De Sprank, het be taald parkeren, het hele gemeente beleid werd kritisch tegen het licht gehouden door de overtuigende postbode, die vaker 'tegen het rand je' aanging dan voorgaande jaren. Tben hy 'de doos', de naam voor het nieuwe gemeentelijke relatiege schenk, gebruikte voor wethouder Marlies de Loo, leek de postbode eventjes het randje te overschrij den, want het werd even stil in de schouwburg. Stil werd het eveneens by Neutjes Rang. Het Venlose trio, dat twee jaar geleden in Mök overdonderend de buteerde, verkocht z'n muzikale kolder met een minimum aan woorden. Die hadden ze ook niet nodig. Ttempo, kolderieke humor en een prefekte rolverdeling kregen de zaal wederom plat. EFFEKTEN Het programma kwam overigens niet al te flitsend op gang Traditio neel werd geopend door de kinder garde, die stuk voor stuk - 'Kom mar beej papa Peter' - van Prins Pe ter een kusje plus 'medallie' kre gen. Daarna ging het in rustig tempo verder met 'de Stieve', die een vleugje subtiele humor aan hun act hadden toegevoegd. De eerste nieuwe gezichten kwa men op nummer drie. Het trio 'Ik wieët ut nie', muziek en schèle waa- zel. Dit trio heeft de durf om een stilte te laten vallen en koos muzi kaal in elk geval niet voor platgetre den paden. Een groep die in de toekomst zeker kan groeien. De danseressen van First Choice lieten zien dat tegenwoordig een leuke dans en een mooi pakje niet voldoende zyn voor een geslaagd optreden. De Queen-medley was leuk, maar miste een goede verlich ting en wat effekten. Die maakten dat 'Cat Fever' door de club van Ad Wetjens veel meer respons kreeg van het publiek. De kostuums van deze groep waren trouwens ook prachtig. Het meest carnavaleske dansoptreden heette echter 'Ani mal Farm' van de groep Dizzy. Vro lijk, bont en kleurryk zetten de danseressen een hele boerdery neer in de styl van Old MacDonald. Bovendien had de dans veel tempo. Resteren het Hofkoëer en Tbn Joma. Twee oudgedienden waarvan het publiek een gedegen optreden en weinig verrassingen verwacht Die verwachtingen kwamen uit Het Hofkoëer, gehuld in fraaie nieuwe clownspakken, had enkele heel aar dige liedjes over de reis van burge meester Waals naar een anti-rook- goeroe in Genk en het zwarte geld in het carrillon. Ton Joma maakte een buut vol met volks vakman schap. Goede overgangen, af en toe een beetje in de richting van de 'schuine bak', maar dat werd prima ontvangen. En hy was zelfs nog by de finale aanwezig... Op het Prinsenbal werd Tbon Bar doel uitgeroepen tot de 33e Prins der Bliekers. Hy zal als Prins Tbon d'un Derde de Bliekers voorgaan in de festiviteiten tijdens de drie 'dol le' dagen. Tbon is uitbater van het gemeenschapshuis en dat geeft de Bliekers en Bliekerinnen de zeker heid dat er aan eten en drank zeker geen tekort zal zyn. Het camavalsprogramma wykt niet ingrypend af van dat van het vorige jaar. Burgemeester Dittner zal niet zoals vorig jaar met de sleu tel naar de receptie op zondagmor gen komen, daar deze al op de vrydagavond aan de diverse vereni ging zal worden overhandigd. De avondbals op de maandag en dinsdag zullen weer beginnen om 20.11 uur speciaal voor de jeugd. Vorige jaren bleek dit een groot sukses. De jeugdige Bliekers en Blierinnekes starten de bals en de ouderen zetten deze overlappend en aansluitend voort Ook het Boerebrulleft-concept eveneens suksesvol gebleken vorig jaar. blijft in het programma Het brulleftspaar zal komen uit 'Spaar kas'. Opnieuw is, vanwege het suk ses vorig jaar. een bezoek aan 'De Bolle Buik' (op de dinsdagmiddag) gepland. PEEL EN MAAS elke week nieuws Op vrydagavond 12 februari a.s. zal de Jeugdvastelaovend De Haze keutel haar jaariykse jeugdzitting houden, waarby de nieuwe jeugd prins bekend zal worden. De jeugd zitting zal niet zoals gewoonlyk in de foyer van de schouwburg maar in zaal In den Engel aan de Poststraat worden gehouden. De aanvang is om 1833 uur; de sluiting is rond 2230 uur. Natuurlyk hebben jullie de mooie poster al zien hangen. De jeugdzit ting staat dit jaar in het teken van de popmuziek. We hebben dit jaar weer diverse jeugdige artiesten van Venrayse bodem. Helaas moeten we ook op deze avond afscheid nemen van Prins Jan den IV en de atyu- danten Pascal en Ramon. Maar niet lang getreurd, de nieuwe jeugd prins zal deze avond bekend wor den gemaakt Wat kunnen jullie deze avond al lemaal verwachten? Vanaf 18.33 uur kan en zal er gehost en gedanst worden op de klanken van joekska pel Van Tbete noch Blaoze. Om on geveer elf minuten over zeven zullen de Raad van Elf en garde hun opwachting maken. Als eerste zal optreden de play- backgroep van Suzan Swinkels in een wervelende act van Prince. Daarna zullen de gardemeisjes hun kunnen tonen. Wy'kcentrum Het Stekske zal ook van de partij zyn met de act Mannenkoor Karre- spoor. Uit de gelederen van MMSK zal dit jaar het jeugdboerenbraids- paartje komen. De Raad van Elf zal zich presenteren met een act van Rowwen Hèze. Nog voor de pauze, waarin natuurlyk veel gehost en ge danst kan worden, zal Dansmarieke Nancy Buisen haar kunnen pre senteren. Na de pauze zullen de gardemei- sen een Hazezooi brengen. Dans groep Dizzy zal een wervelende dans op de muziek van Madonna brengen. Stilletjes aan is het dan tyd geworden om afscheid te ne men van Prins Jan den IV en zyn atyudanten Ramon en Pascal. Daar na zullen de Raad van Elf en garde in een rap. hip hop, house-nummer de nieuwe jeugdprins bekend maken. Jongens en meisjes van Venray, laat dit gezellig avontye niet aan jul lie neus voorby gaan. De entree is slechts drie gulden. Tbt ziens op 12 februari, in zaal In den Engel. Deze maand is het sprokkelmaand bij uw Echte Bakker deze maand ook Iets voor u bijeengesprokkeld: een keur aan hartige happen. Op een basis van brooddeeg, getoerd gerezen deeg o( bladerdeeg met vullingen van kaas. ham. gehakt, ragout en wat maar lekker Is op een koude dag. 400 grams Kaas-uienfluit 2,40 5 saucijzen halen 4 betalen Ze zijn er weer: karnavals krakelingen pizza's ham-prei taarten Wegens succes vorige week! Dit weekend Kenia brood: dat is pas smullen echte bakker D©mm@ims Echt... Je Proeft t! Liedjes middag In een vol gemeenschapshuis is ook de 5e lie<yesmiddag weer volle dig geslaagd. Bèr en Jeu, verkleed als de eerste werknemers van het Asia-park, presenteerden het pro gramma op een voortreffelyke manier. De zes deelnemers, die prima be geleid werden door de Eikenhofka pel maakten het de jury, die onder leiding stond van Prins Maarten I, heel moeiiyk. Uiteindelyk werd de Raad van Elf met het lied 'Aostrams Hobby' winnaar. Alle op deze middag ten gehore gebrachte liedjes zyn op cassette gezet en te koop op het adres Geeststraat 4 of by café Vhn Dy k en het Allemans Café. Aldewieverbal Op zaterdag 6 februari wordt het Aldewieverbal georganiseerd in het gemeenschapshuis. Op deze avond wordt het boerenbruidspaar aan het publiek voorgesteld. De boeren bruiloft wordt dit jaar georgani seerd door de buurtvereniging Vriendschap door Samenwerking. De presentatie is in de vertrouwde handen van Math Arts. Aanvang 20.30 uur. Orkest: Happy Music. voor uw A KETTING- i m W FORMULIEREN w drukkerij van den munckhof bv grotestraat 68 venray A tel. 04780-82727 j Carnavalsvereniging De Piëlreus kan wederom terugzien op twee geslaagde bonte avonden. Afgelo pen vrydag- en zaterdagavond bo den artiesten van eigen bodem een gevarieerd programma aan een bomvolle zaal De Smèlehof. Voor de pauze lag het accent voor al op muziek en dans, terwyl na de pauze dwaze humor de boventoon voerde. De avonden kenden daar door een goede opbouw. Met veel licht- en rookeffekten voerden de dames van de Raad van Elf een wervelende dans uit, waar by het publiek binnengeleid werd in het Land van Oz. Vermeldenswaard was verder het optreden van de veteranen, die met een krachtig en vooral ondeugend nummer voor het voetlicht treden. Henk Stevens kreeg in zyn creatie als 'Handrie en Bas' het publiek vol ledig op zyn hand en toonde zich voor de zoveelste keer een geboren camavalsartiest De drumband zorgde voor een zinderend slot met een wervelende playbackshow, waarmee ze de zaal volledig op de kop zetten. Henk Deters debuteerde dit jaar als presentator: hy deed dat met verve en vórmde een ideale band tussen artiesten en publiek. Op zaterdagavond werd tevens het winnende carnavalslied be kendgemaakt: met 'En neus en en Huucye' ging de hofkapel De Smèle- blaozers dit jaar met de hoogste eer stryken. Tenslotte zy vermeld dat de ge broeders Deters (Piet, Sjang en Theo) zaterdagavond gehuldigd wer den met het feit dat ze de carnaval in Ysselsteyn 40 jaar lang muzikaal ondersteund hebben. Piet en Sjang nemen dit jaar afscheid van de hof kapel De Smèleblj Prrits Peter (Teeuwen) d'n Urste, ivordt in zijn wootistraat. de Oran jestraat, nu al Prins van Oranje genoemd. Om dit te accentueren is deze straat al omgedoopt in "Prins van Oranjestraat". Boven dien hebben de buurtbewoners afgelopen zaterdag het huis van Pe ter omgetoverd in een oranje kasteel. Met het wachthuisje van Moj Zat in de tuin erbij vormt het geheel een ware vesting, vanwaaruit Peter tijdens de vastelaovesdagen over Venray kan regeren. Tydens de liecyesmiddag kwam uit de organiserende fanfare het boerenbruidspaar naar voren. Als bruid werd Josje van Ben van Coen- ders Ties en Wies uut ut Knöllekes- riek en Drieka van Knotte Tinus en Johanna afkomstig uut ut Hetsbuu- leland uitverkoren. Op de bruide gom heeft men iets langer moeten wachten. Het talryke publiek had Geert van Sjeng van Deters Gert de muzikale pionier uut Ottersum en Maria Theunisse en van Netje Ver- stappe Grad van Heister Sef mit zien Nelleke uut Oeldere als bruide gom in gedachten. Al snel kwam de bruidegom naast de bruid op het podium staan. Geert en Josje zullen dan ook als boerenbruidspaar door de vastenaovend gaan. Jo^je werkt overdag met veel cy- fers en papier. In de vrye uren heeft ze in muziek en uitgaan haar ver tier. Ze is niet alleen by de fanfare voor het spelen van de sopraan, want ze weet ook wat het is om als laatste naar huis te gaan. Geert, geïnspireerd door voetbal, biyarten, muziek en dan het liefst met een winnend gebaar, is al bijna 30 jaar op zoek naar de wederhelft van het ideale echtpaar. Of is zyn behoefte misschien beperkt, omdat hy dagelyks tussen de eierleggende dames werkt? Dat hy nu plotseling in het huwelyk zal gaan treden, heeft echter alleen een camaval- listische reden. Dit zal dan ook niet in de weg staan, dat zyn ossefeest gewoon door kan gaan. Direkt na de bekendmaking heeft de ondertrouw plaatsgevonden. Tydens de boerenbruiloft op 7 fe bruari worden ze in het onecht ver bonden. Eerst trekken ze vanaf half drie door het Piëlreuzeriek. Dit zul len ze doen in een koets onder be geleiding van fanfaremuziek. Om drie uur worden ze by de Smelehof verwacht Daar is aan drank, mu ziek en zelfs aan eten gedacht Voor het beleven van een middag vol lol en gein bent u van harte welkom in Ysselsteyn. Zondagmiddag 7 februari houdt jeugdprins Geert-Jan I receptie in De Gelderkoel. Tévens vieren we het 33-jarig bestaan van de jeugd carnaval in Heide. Schoorsteenbrand De brandweer werd gealarmeerd voor een schoorsteenbrand in een woning aan de Tinnegieterstraat De brand was reeds door de bewo ner en de buren geblust De brand weer kontroleerde of het vuur inderdaad gedoofd was en geen ge vaar meer kon opleveren. Tydens het Jeugdprinsenbal. ge houden op 22 januari jl. in het jeugdhuis, kwam Prins Luc I (Poels) tevoorschyn als jeugdprins van De Zagewetters. Als zyn nar heeft hy uitgekozen Gys (Willems). Op 23 januari, in een bomvolle zaal 't Anker, is tot prins van De Za gewetters uitgeroepen Prins Paul I (Zwitserlood). Prins Paul I die in het dagelyks leven werkzaam is als analist programmeur in kantoor in formatiesystemen, werd door enke le gokjes op een gokkast tevoor schyn getoverd. Dit alles ging gepaard met schitterend vuurwerk. Als zyn nar kwam uit 'n wigwam Patrick (Arts). Zondagavond werd in residentie café Den Ibmmes het Boeren bruidspaar 1993 bekend gemaakt De organisatie die in handen is van JUM. liet als bruidspaar naar voren komen Jovita v. Eysden en Ron Mi- chels. Deze twee zullen op vastelao- ves dinsdag in de onecht verbon den worden.

Peel en Maas | 1993 | | pagina 7