spetters Gegadigde voor lokalen Foekepot Start Van Schaijik uitgesteld ^spetters ruimt de laatste restanten winterkleding op. Sla nu uw slag! Chinees wil krotpand verkopen Ri Ook parkeerterrein Zuid-Oost oogst kritiek zien wee) ow f Groot in jonge mode JlL Baume Mercier VGRLINDEN JUWELIER Mutsaersstichting wil tijdelijk medisch kleuterdagverblijf GS houden verklaring van geen bezwaar aan Exclusieve bruidsreportages Dubbel gips ini v.d. FOTO-SERVICE PEEL EN MAAS A73 al in zomer '94 gereed Uw vertrouwde adres JOHN'S JEANS SHOP CoviNïlT WUN&DRANKENGf IOEP uurat llcnscniii.ssiisal 1 04780-81801 PEEL EN MAAS VAN DÉN MUNCKHOF B.V. VENRAY IllPPI/ni A IIAAH IIPUn Al# PU Advertentieprijs: 35 ct. per mm - Abor UITGAVE: /3RUKKERIJ VAN DÈt^MUNCKHOF B.V. - VENRAY UfECISDI A l> l/AAD UCUD AV CU AMCCI/IIJC Grotestraaï 68 - Postbus 1 - Tel. 04780-82727 - Fax. 04780-10916 wVEEIVDLMU YUwlV VENIvHI EN wFIVJC VINV1 Advertentieprijs: 35 cl. per mm - Abonnementsprijs per half jaar 115,00 Abonnementsprijs buiten de regio f21,00 uitsluitend bij vooruitbetaling a.s. zondag op de Wieert? Zie paoina 17 Poging inbraak woning Uit sporen viel op te maken dat getracht was in te breken in een wo ning aan de HuigostraaL Kennelijk is de dader in zijn werk gestoord en bleef de schade beperkt by de poging. i In de Keufsche Pot. *ondue-, gourmftt- en soecialiteiten- restaurant, nu met uniek terras Voor informatie o* reservering t6l. 0*781-41774 HOLTHESEDUK 2 OVERLOON f#]VAN DE KAM? JPU ASSURANTIËN ^elefoor^042^7575^ Jt> DONDERDAG 4 FEBRUARI 1993 Nr. 5 HONDERD VEERTIENDE JAARGANQ Ven ray -*$0. De eigenaar van het krotpand op de hoek van de Schoolstraat is onder voorwaarden bereid om het pand te verkopen. Dat deelde wet houder Bert Kersten van ruimte lijke ordening afgelopen maan dag mee. De eigenaar, de heer Hu, heeft in principe overeenstem ming bereikt met projektontwik- kelaar Planoform. Volgens Kersten 'lijkt daarmee het taaiste probleem van de baan'. Planoform gaat nu praten met de drie andere partyen, de families Van den Munckhof en postzegel- handel Buyssen. Als alles meezit wil de Eindhovense projektont- wikkelaar nog dit jaar de te kopen panden slopen. Op de vrijgeko men plek verryzen winkels of ho reca met daarboven twee of drie lagen woningen. Verkoop van het krotpand is wel afhankelijk van de medewerking van de eigenaren van de overige panden. Als zy niet meewerken gaat het hele projekt en ook de verkoop door Hu niet door. Verder houdt Planoform in haar becijfe ringen rekening met de bijdrage van een ton uit de pot voor stads en dorpsvernieuwing. Wethouder Kersten zegde dat bedrag enige tijd geleden toe als een bijdrage van de gemeente om de impasse in de onderhandelingen te door breken. Kersten deed afgelopen maandag die belofte nog eens gestand. Tenminste als de projektontwikkelaar z'n financie ring zonder dat geld niet kan rondkrljgen. Grote Markt 7 Venray Tel. 04780-86817 Markt 7 Vei Kom vrijblijvend, onze show albums bekijken. 1 DE BLEEK 39 IU U R ACHTER DE SCHOUWBURG FOTOSERVICE vergroting in 5 min. Bovenstaande foto toont de trieste resten van een kruisbeeld, dat tot voor het weekeinde aan een veldkruis nabij de boerderij van de familie Crooymans aan de Veulenseweg king. Het kruisbeeld werd afgelopen weekeinde door nog onbekende vandalen van het kruis gerukt en vervolgens kapotgeslagen. De resten werden in de sloot langs de Veulenseweg aangetroffen. Volgens dhr. Swinkels van de Stichting Kruisen en Kapellen is het kruisbeeld onherstelbaar vernield. 'Gelukkig was het niet het originele beeld. Dat ligt in het museum 't Preulekeshuus. Daarvan hebben wij een afgietsel gemaakt zodat we toch in staat zijn om een nieuw kruisbeeld te maken. Het blijft natuurlijk wel een zeer i trieste zaak. Met name de familie Crooymans was zeer veront waardigd over dit voorval'. De start van de werkzaamheden op het Wilhelminaplein ten behoe ve van de winkel van Van Schayik en de daaronder geplande parkeer garage loopt vertraging op. Gedepu teerde Staten van Limburg geven - nog - geen verklaring van geen be zwaar af. Zonder die uitspraak van GS kan de gemeente geen bouwver gunning verlenen. Waarom GS de verwachte verklaring dinsdag niet heeft afgegeven was by het ter perse gaan van dit blad nog niet bekend. De gemeente had gerekend op de positieve uitspraak van GS en daar om alles in gang gezet voor de start van de bouw. Het college wilde op 9 februari de bouwvergunning aan Van Schayik verlenen en daags daarna zou de eerste spade al de grond in kunnen. Dat gaat door het aanhouden van de verklaring van geen bezwaar nu niet door. Of, en zo ja, wanneer die verklaring van geen bezwaar wel wordt afgegeven, is nog niet duideiyk. VERKEERSMAATREGELEN Desondanks Kondigt het gemeen tebestuur enkele ingrijpende maat regelen af om parkeren en verkeer in het centrum in goede banen te leiden, wanneer de 120 plaatsen op het Wilhelminaplein verdwynen. Parkeren aan de noordzyde van de Wilhelminastraat (de straatkant waar de beide tandartspraktyken en de garage zyn gevestigd) wordt verboden. Hetzelfde geldt voor het aan het plein grenzende deel van de straat. Parkeren op de parkeerterreinen tussen gemeentehuis en kerk en op het terrein voor het gemeentehuis zelf behoren vanaf volgende week tot de "blauwe zóne'. Dat betekent dat auto's op deze terreinen maxi maal twee uur mogen staan. Op de pleinen is in totaal plaats voor 168 auto's. Beide terreinen behoren tot het gebied waar nog dit jaar betaald parkeren gaat gelden. Verder heeft het college besloten om éénrichtingsverkeer in te voe ren voor de Dr. PoelsstraaL Auto's mogen er vanaf volgende week niet meer inrijden vanaf de Julianasin- gel/Haadhuisstraat. Brommers en fietsers mogen in twee richtingen blyven ryden. I Patersstraat 10 - foto ^ideo De Mutsaersstichting wil tydelyk de permanente lokalen van basis school De Foekepot huren van de gemeente. In de lokalen wil de stichting starten met de dependan ce van medisch kleuterdagverblyf Kleuterhof. Het kleuterdagverblyf wil nog steeds de voormalige Anna- school aan de Westsingel kopen, maar daarin heeft nog steeds Jong Nederland haar onderkomen. De Mutsaersstichting wil de lokalen minimaal voor één behandelaar (tien tot twaalf maanden) huren. Daarna hoopt de stichting in de An- naschool terecht te kunnen. Woordvoerster Van den Eeren- beemt, direkteur behandelzaken van de Mutsaersstichting, heeft dat maandag bevestigd. In de commis sievergadering onderwijs deelde wethouder Driessen vorige week mee dat de Mutsaersstichting en de gemeente 'vrywel rond zyn' over tydelyke huur. Volgens Driessen zou de stichting goed zyn voor on geveer de helft van het jaarlijkse verlies dat de gemeente lydt door het leegstaan van de lokalen. Dat bedraagt per jaar 60.000 gulden. Van den Eerenbeemt wilde nog niet bevestigen dat de onderhande lingen al zover zijn afgerond, wel dat de stichting de bedoeling heeft om de lokalen te huren. Volgens de woordvoerster moeten er nog wat dingen worden aangepast in de lo kalen voordat ze geschikt zijn om ongeveer 20 kleuters en hun bege leiders op te vangen. Wanneer de Kleuterhof de tydelyke behuizing in gebruik neemt kon ze nog niet zeggen. Dat is afhankelijk van het tydstip waarop de aanpassingen klaar zyn. Bovendien moet de tijdsperiode tussen twee verhuizin gen tamelyk ruim zyn, in het be lang van de kinderen, die veel drukte niet aankunnen. De Mut saersstichting houdt wel vast aan de koop van de Annaschool. Die ligt aan een doorgaande route en ligt vry. Bovendien wil de de stichting een gebouw in eigendom en niet huren. Vorig jaar werd al bekend dat de Venlose stichting in Venray een de pendance van haar medisch kleu- terdagverlyf wil vestigen. Ongeveer eenderde van het aantal kinderen op de Kleuterhof komt uit de buurt van Venray. In het kleuterdagver blyf worden vyf dagen per week kinderen van 0 tot 5 jaar behan deld. De komst van Kleuterhof is vertraagd doordat Jong Nederland tydelyk in de voormalige Anna school is gehuisvest By de bouw van zwembad De Sprank moest de blokhut van de jeugdvereniging verdwynen. Jong Nederland kreeg destyds de toezegging voor een nieuwe blokhut aan de Kempweg. De verhuur van de permanente lokalen maakt deel uit van een ope ratie waarby de gemeente twintig schoollokalen en twee gymzalen sa neert Door het teruglopende aantal leerlingen in de wyk Brukske zyn de lokalen niet meer nodig. Dertien noodlokalen worden gesloopt even als twee gymzalen elders in Venray. In de wyk Landweert worden in to taal vyf nieuwe lokalen gebouwd. De hele operatie kost de gemeente ruim één miyoen gulden. De ge meente heeft zich de verplichting opgelegd om voor de permanente lokalen een nieuwe bestemming te vinden. De dertien noodlokalen worden gesloopt door de Ys- selsteynse firma Maessen, de laagste inschrijver. Inbraak in Nieuw Spraeland In de nacht van dinsdag op woensdag ging om even na midder nacht het alarm af in de receptie ruimte van Nieuw Spraeland aan de Wanssumseweg. Toen de politie ar riveerde bleek dat door het inslaan van een ruit toegang was verkre gen. De dader had kans gezien een personal computer en een printer mee te nemen. Het tracé Boxmeer-Ven ray van de A73 zal waarschynlyk al in de zo mer van 1994 gereed zyn. Omdat dan ook de viadukt over de Maashe- seweg klaar zal zyn, is dan de ver binding Venlo-Nymegen per auto weg voltooid. Oorspronkelijk was de planning dat dit gedeelte van de A73 pas eind 1994 voltooid zou zyn. Al in oktober sprak dhr. Orval van Hijkswaterstaat het vermoeden uit dat een en ander sneller voltooid kon zyn dan gepland. Doordat de aannemer meer mate rieel in zal zetten wordt een tyd- winst van ongeveer zes maanden geboekt Eind deze week zullen de grondwerkzaamheden op het tracé voltooid zyn, ivaaoiia begonnen kan worden metynet Ombrengen van de diverse lag/n van het wegdek. Verder werd ook Nluidelyk dat met de aanleg van het viadukt over Een van de lege klaslokalen van de Foekepot, die door de Mutsaeits- stichling in gebruik wordt genomen. De gemeente lost de parkeerpro blemen niet op. maar kreëert nieu we. Dat was de kritiek van onder nemers uit de Patersstraat Een aantal bedrijven en kantoren be schikt daar over eigen parkeergele genheid. Door de plannen van de gemeente om in het gebied tussen Patersstraat en Julianasingel een openbare parkeerplaats aan te leg gen, moet een deel van die parkeer plaatsen wyken. 'Het komt er dus op neer dat de gemeente parkeergrond van ons koopt en dat we in de toekomst moeten betalen voor een plaats, waar we nu gratis kunnen parke- uw weekblad de Maasheseweg in de loop van dit halfjaar begonnen zal worden. De eerste contouren daarvan worden overigens nu al zichtbaar. Wethou der Truyen (openbare werken en verkeer) liet afgelopen donderdag aan de desbetreffende commissie weten dat er tussen de gemeente Venray en Ry kswate rstaat een af spraak is gemaakt dat het gedeelte Boxmeer-Ven ray pas In gebruik zal worden genomen nadat ook deze viadukt gereed is gekomen. Hier mee wordt de nodige verkeersover last in Venray-centrum voorkomen. Verder zal waarschynlyk nog dit jaar worden gestart met de ombouw van het gedeelte Venlo-Venray tot autosnelweg. Omdat er nog enkele geluidshinderprocedures lopen, is deze aanvangsdatum nog niet exact bekend. Pech voor een 37-jarige Ven- rayse. Zat haar gekneusde en kel al in het gips. na een ongeluk moest haar hele been worden ingepakt Het ongeluk gebeurde op de splitsing Oude Oostrumseweg- Julianasingel. Een 27-jarige au tobestuurder verleende de fiet sende vrouw geen voorrang, waardoor het tot een botsing kwam. De vrouw viel en brak daarby haar been op twee plaatsen. ren', zo verwoordde de heer Hil- horst de kritiek van ondernemers- zijde. Wethouder Truyen kon niet anders dan toegeven dat in bepaal de gevallen de situatie zo zal wor den. 'In enge zin gezien moeten sommige eigenaren iets inleveren, maar gaan anderen erop vooruit In ruimere zin gaat Venray erop voor uit', verweerde de wethouder zich. Aan het belang van Venray had den de bezoekers dinsdag net als bfj eerdere informatie-avonden - echter geen boodschap. De meeste van de bewoners wilden weten hoe veel grond ze aan de gemeente moe ten afstaan voor de aanleg van het parkeerterrein. En wat de gevolgen voor hen zyn. Op beide vragen kon de delegatie van de gemeente, on der aanvoering van wethouder Truyen geen antwoord geven, Maar op een meter of vijftien tot achttien achtertuin minder moeten de be woners wel rekenen. In al die ach tertuinen - en privéparkeerter- reinen - heeft Venray al in 1972 een parkeerplaats gepland. Mede dank zij artikel 12 komt het nu tot uitvoe ring. In het gebied worden 146 vakken aangelegd, allemaal bereik baar via een in- en uitrit in de PoststraaL Om het terrein komt een twee meter hoge muur en de par keerplaats wordt voorzien van ver lichting. De eigenaren van de percelen in de Patersstraat en Julianasingel zit ten om de voorziening niet te sprin gen. dat werd dinsdag wel duide lijk. De gemeente heeft echter juridisch de troeven in de hand om dat parkeren in het gebied al in 1972 is vastgelegd in het geldende bestemmingsplan. Of het nog dit jaar tot aanleg komt valt te betwijfe len als de gemeente er niet in slaagt de eigenaren te overtuigen. Tijdens informatie-avond belanghebbenden Grotestraat 76 Venray

Peel en Maas | 1993 | | pagina 1