VOORJAAR! v Gu V A Thej Jacobs en Rien Min, zijn de boer en boerin Bronzen Piëlhaas voor Miet Janssen-van Daal 'De Beste Knuppel 1993' voor Mina Drüggen Toepclub 't Upke OOK De Zagewetters presenteren muziekcassette Voorjaar??? Jazeker!!! Wij voelen de lente al aankomen! Orde van verdienste voor Lei Potten Hetsbuulen Heide Zittingsavonden bij de Bliekers Jeugdprins bij de Piëelreuzen Nieuwe prinsen 't Knölleke Leunen Als u nu de tuinplannen maakt, profiteert u meteen van de eerste zonnestralen. ïunhoek groenvoorzieningen PEEL EN MAAS De Karklingels Oostrum De Kluutjes Vredepeel Nieuwe prins bij De Klutetrappers Nieuwe prins bij de Keieschieters PEEL EN MAAS Donderdag 28 januari - Pagina 9 Op zondag 31 januari zal in café Den Tbmmes te Merselo de uitrei king plaatsvinden van de Orde van Verdienste. Deze is dit jaar toege kend aan Frans Muyzers. De organisatie van de Boeren bruiloft die dit jaar in handen is van jongerenvereniging JUM, zal het boerenbruidspaar van 1993 be kend maken, die op vastelaoves dinsdag in de onecht verbonden zullen worden. Tijdens het oergezellige, maar he laas niet zo drukke ondertrouwbal, werd afgelopen zaterdag het boe renbruidspaar 1993 bekend ge maakt. De boereb ruil eft, die dit jaar door de Venrayse winkeliersvereni ging wordt georganiseerd, heeft dit jaar Rien Min en Theo Jacobs naar voren geschoven om op carnavals- dinsdag samen het boerenbruids paar te vormen. Zy zullen dan als Rien Min van 't Upke van Fien en Sjang van de Proeme-taartjes Ven- roj en They Jacobs, They van Harry van Zwart Pietje, voor Prins Peter I op het bordes van het voormalig raadhuis verschynen om in de on echt verbonden te worden. Het nieuwe boerenbruidspaar verscheen afgelopen zaterdag na een leuk aangeklede act, vanuit de etalages van het pand Pouwels. Hun eerste gezamenlijke optreden bracht de aanwezigen al flink aan het lachen, mede door de persiflage die bruidegom Theo had verzonnen op de spreuk van prins Peter (Mit neut en zang, vastelaovend ow laeve lang): 'Mit mien P'Upke op de stang, komme weej op vur 't boerebelang', liet de fïetsenmakende agrariër weten. Iedereen kan deelnemen aan de Boerebrulleft, op camavalsdinsdag. Er zyn dagplaquettes te krygen voor 15,-. Hiervoor kan men deel nemen aan de optocht, krygt men een krentebol met koffie, gratis en tree tydens de receptie in de schouwburg, soep en boeremoes in de tent vanaf 18.00 uur en tevens gratis entree in diezelfde tent voor de gehele dinsdagavond. Wil men het feest 's morgens vroeg al mee beleven dan kan men voor 7,50 ook aan het boerebrulleft ontbyt deelnemen. Natuurlyk kan men ook alleen aan de optocht en de re ceptie deelnemen, inclusief het kopje koffie met krentebol. Dat kost ƒ5,. Plaquettes zyn vanaf a.s. maan dag te koop bij Sigarenhuis Chris Jansen, Grote Markt; Magnifique, Grotestraat; Foto Hoedemaekers, Henseniusplein; Boekhandel Van den Munckhof, Grotestraat; Schols Tabacomer in de Schoolstraat en by de Tbrro in De Bleek. As ge blind howt wette nie watèr gebeurt As ge boerenbruud wordt wel??? ienst Rien en Thei enne goeie vastelaovend toe voor uw A KETTING FORMULIEREN drukkerij van den munckhof bv grotestraat 68 venray tel. 04780-82727 Afgelopen zondag, tydens een druk bezochte afscheidsreceptie van Lei Potten, als vorst van de Piël- reuzen, was ook de Venrayse vorstenraad aanwezig. Piet Her mans, nieuwe voorzitter van die vorstenraad, deed die middag zyn eerste officiële daad door de Ys- selsteynse oud-vorst de Orde van verdienste om te hangen. Deze on derscheiding wordt uitgereikt aan die personen die zich verdienstelijk hebben gemaakt voor de Venrayse carnaval. Lei Potten heeft dat vele jaren gedaan als vorst van de Piël- reuzen. Geslaagd Aan de Hogeschool te Nijmegen slaagden Janke Jorritsma en Jean ne Tillemans-van Lieshout, wijkver pleegkundigen by het Groen Kruis voor het diploma maatschappelijke gezondheidszorg. Afgelopen zaterdag vond in de Venrayse schouwburg de uitrei king van de AJPK-plak plaats aan Dick van den Munckhof, oud- redakteur van ons weekblad Peel en Maas. Dat gebeurde na een ge zellige koffietafel, ter ere van die uitreiking. Dick v.d. Munckhof ont ving de APK-plak voor zijn véle verdiensten, als redakteur, voor de Venrayse gemeenschap en zijn bijdrage aan de Venrayse vastelao vend. Deken Bruno Lucassen memoreerde nog een en ander in zijn toespraak. Ook de kersverse APK-plakdrager, liet die avond nog van zich ho ren. In een echte Venrodse speech, 'vur iederien te verstoon, zonder trema's, huudjes of andere striepkes', hield hij een leuke toespraak, waarin hij o.a. liet weten dat de APK een verstandige weloverwo gen keus had gedaan, en dat alle anderen, die meenden dit jaar voor de plak in aanmerking te komen, volgend jaar maar weer moesten hopen. Na de plakuitreiking mocht Dick v.d. Munckhof plaatsnemen in een St. Jozef kapelletje (hij was jarenlang St Jozef van de Smakt bij de Heilige), dat voor deze gelegenheid nog eens uit het Hellige- archief was gehaald en waarin hij een spontane receptie hield. Vastelaovesvereniging De Piël haas heeft voor 1993 De Bronzen Piëlhaas toegekend aan Miet Janssen-van Daal. De nu 87-jarige Venrayse is nog steeds aktief voor haar medemens, onder andere als zangeres in twee koren en als zie kenbezoekster. Miet werd in 1905 geboren, trouwde met Gerrit Janssen, van wie ze nu 31 jaar weduwe is. Ze heeft vier kinderen, waarvan er drie nog in leven zyn. Miet Janssen-van Daal is altyd ak tief geweest in het Venrayse vereni gingsleven. Zy was ooit de eerste vrouw die op de lyst van de Venray se gemeenteraad stond. Maar echt tot het raadslidmaatschap bracht ze het niet. Hoewel: in 1980 werd ze alsnog beëdigd als raadslid en in dezelfde vergadering nam ze alweer afscheid. Het was kort, maar Miet kan tenminste zeggen dat ze raadslid is geweest Miet's echte werk ligt echter op een ander terrein. Ze speelde vele jaren toneel by de Katholieke Bond (de scene met Pietje Kusters in een jeep, vlak na de oorlog, kan ze zich nog als de dag van gisteren herin neren). Veertig jaar geleden stond ze mee aan de wieg van de Venrayse vrouwenbond, ze zat in buurtver enigingen en werkte voor het Rode Kruis. Op een moment dat veel mensen zich terugtrekken om van een wel verdiende oude dag te genieten, ging Miet Janssen-van Daal er nog eens tegen aan: Ze is nu 40 jaar lid van de bejaarden vereniging, 27 jaar Mina Drüggen is door de geza menlijke besturen van zes Casten - rayse verenigingen kandidaat gesteld als drager van deze Orde van Verdienste 1993. Naast het vele werk op de boerde- ry aan de Lollebeekweg vond zy lid van het bejaardenkoor, voor wel ke vereniging ze al een aantal jaren de penningen beheert. Verder is ze al 25 jaar lid van het Petrus-Banden kerkkoor en verder bezoekt ze voor het rode Kruis al 27 jaar zieken. Stoppen met dit werk wil Miet nog niet Miet geniet elke dag ook van haar familie. Onder meer van een klein dochter die danst by de Bèkse Klin kertjes in Vierlingsbeek. De Piëlhaas is trots dat ze Miet Janssen-van Daal op zondag 14 fe bruari de Bronzen Piëlhaas mag uitreiken tydens het zondagoch tendconcert dat om 11.33 uur be gint in de foyer van de schouwburg De Beejekurf. A.s. vrijdag en zaterdag houden de Maashese Bliekers hun zittingen in het gemeenschapshuis. Voor de zaterdagavond zyn geen kaartjes meer beschikbaar, voor de vrijdag avond nog enkele tientallen. Infor matie hierover kunt u krijgen by Theo Goemans, tel. 04781-36519. Traditioneel wordt het gehele programma weer door artiesten uit Maashees zelf gebracht. Dit is, voor een dorp van deze omvang, een unieke prestatie, welke elk jaar weer geleverd wordt. Tbch blykt tel- kery'aren dat er ten aanzien van de kwaliteit niets hoeft te worden inge leverd. Vorig jaar heeft de groep De Alpino's zelfs meerdere eervolle uit nodigingen ontvangen om hun act ook buiten Maashees te komen brengen. Ook de buuts zyn elk jaar van een hoog gehalte. Dit jaar wordt het programma ge bracht door een mengeling van 'er kende' artiesten/groepen en 'nieuw bloed'. Natuurlyk zal Prins Tbon d'un Derde, Vorst Piet, de adjudanten Tbine en Pieter, Nar Ben en de gehe le Raad weer aanwezig zyn, terwyl joekskapel Net op Tied op de juiste momenten het gebeuren muzikaal zal opluisteren. Aanvang 20.00 uur stipt. nog tijd en ontspanning om zich ja renlang in te zetten ten dienste van de Casten iayse gemeenschap en de agrarische vrouw in het bijzonder. Het was vanzelfsprekend dat een boerin lid werd van de LVB (vroeger de Boerinnenbond) om kennis en mogelijkheden te vernemen voor het werk in gezin en bedryf. Zy is jarenlang lid van de LVB waarvan acht jaar als bestuurslid en vier jaar als voorzitster. Vanuit deze funktie werd zij afgevaardigde van de 'werkgroep agrarische vrou wen' waarin zy ook een aktieve rol vervulde door een bestuursfunktie in die werkgroep aan te nemen, waarvan vier jaar als voorzitster om de kar te trekken. Vanaf het begin is zy ook aktief lid van het dameskoor dat vanuit de LVB in 1970 is opgericht om de H. Missen luister bij te zetten. Voor deze kerk trad zy in 1980 in funktie als eerste vrouwelijke kerk meester. Naast bestuurlijke aange- legénheden doet zy nog als koster werkzaamheden. Ze zorgt er o.a. voor dat de kerkdeuren op tyd open zijn en ze regelt het poetsen van de kerk. Vanaf 1986 is zy bestuurslid van de Ouderenbond waarvan de laatste vier jaar als sekretaresse. Voor deze jarenlange inzet voor de gehele gemeenschap zal aan haar op camavalsmaandag 22 fe bruari om 21.11 uur, door Prins Tbën V, de 'Beste Knuppel 1993' worden uitgereikt Wy geven op deze avond iedereen de gelegenheid om Mina te felicite ren met de ontvangst van deze on derscheiding en erkenning door de Castenrayse gemeenschap. De jeugdige Piëlreuzen hebben ook een nieuwe jeugdprins. Maikel Pouwels zal als Maikel d'n Urate scepter zwaaien over alle klame Piëlreuzen tydens de carnet dagen. Prins Wil I houdt receptie in de Gelderkoel op 12 februari. Zondag 31 januari wordt de nieu we jeugdprins bekend gemaakt. Aanvang 14.33 uur in de Gelderkoel te Heide. Tydens het jaarlijkse Aldewiever- bal is de nieuwe heerser over het Hetsbuulenryk bekend gemaakt. Uit een Ijskoude fles werd Prins Wil I, Wil Comelissen uit de Mr. Dries- senstraat, te voorschyn getoverd. Samen met Prinses Nelly en bij gestaan door adjudant Jan Koenen zal Prins Wil I dit jaar in Heide regeren. In het dagelyks leven is Wil werkzaam by de Staalmeester in Wanssum. CASSETTE Tevens zal op deze avond de pre sentatie plaatsvinden van de mu ziekcassette met daarop de 12 meest populaire vastelaovesschla- gers van De Zagewetters. Al jaren werd er in Merselo over gesproken dat de vastelaovesschla- gers eens op een profesionele wijze vastgelegd moesten worden op een muziekcassette. maar als je de prij zen hoort van de produktiekosten dan schrik je daar toch voor terug. Tben echter het bestuur van de Hof kapel van de Zagewetters, Die Fide- len Rosentaler, elkaar vonden en de Hofkapel toezegde dat ze belange loos de studio in wilde duiken, wer den er kontakten gelegd met diverse Merselose bedrijven en or ganisaties. Al binnen enkele dagen was duidelijk dat het sein op groen gezet kon worden. Kontakten wer den gelegd met studio Chance in Venray, die gevestigd is in de voor malige zuivelfabriek. Dit leidde tot definitieve afspraken, op maandag 28 december 'dook' de Hofkapel de hele dag de studio in, gevolgd door de opnames van de zang (dames en heren apart) en nog een aparte op name van de schuiftrombones. Dit alles bracht de twaalf meest bezon gen schlagers op de band die Merse lo sedert 1959 kent Al in de voorverkoop was de ani mo groot in Merselo om zo'n bantoe in bezit te krijgen voor ƒ11,-. Deze pry's is te danken aan sponsors, die op 31 maart extra aandacht krygen. Een sponsor was b.v. bereid om de volledige kosten van de hoesjes voor zyn rekening te nemen. Dus op 31 januari wordt de mu ziekcassette gepresenteerd in café Den Tbmmes, de residentie van De Zagewetters, aanvang 18.00 uur. Op zaterdag 23 januari werd tot Zyne Koninklijke Dwaasheid 1993 over alle Knöllekes en Knöllinne- kes uitgeroepen: Prins René d'n Urste (René Smedts). Oirloseweg 12, 5808 BN Oirlo I Telefoon 04780-71800 Als jongste zoon van Annie en Wim Smedts is hij geboren en geto gen Knölleke. De 26-jarige vrijgezel woont sinds kort op z'n eigen in de Boodenstraat Zijn grootste hobby's zyn: muziek maken, voetballen en op stap gaan met de grote groep van FC De Steeg. Hy is van beroep admi nistratief medewerker by de SVR in Nijmegen. Zoals het zich nu aanziet, zullen de Knöllekes en Knöllinnekes in Leunen een bruisende carnaval te gemoet gaan! Tydens het Jeugdprinsenbal op zondag 24 januari werd de nieuwe heerser 1993 aan de jeugd van 't Knollenryk voorgesteld. De 12-jarige Tom Backus werd bekend gemaakt als Zyne Koninklijke Dwaasheid Prins Tbm d'n Urste. Twee jaar nadat zijn broer Roy als jeugdprins van Leunen geregeerd heeft, is nu Tbm aan de beurt om te laten zien dat hy uit een familie met ervaring komt Tbm, die dagelyks voor zyn tech nische ontwikkeling naar de KTS in Venray fietst, heeft twee grote hobby's: voetbal en carnaval vieren. Samen met zyn vader, moeder en twee broers woont h(j aan de Meester de Haanstraat nr. 5. uw weekblad 1 In een sfeervol gemeenschaphuis heeft Prins Pieter I van De Karklin gels zaterdag jl. afscheid genomen van zyn onderdanen. Pieter. die in zyn vrye tyd ook aktief is als voet balscheidsrechter, werd door de Aid Aostrumse Prinse in een reus achtige fluit afgevoerd onder het motto 'ok enne goqje werd uut- geflote!'. Na een kort intermezzo werd de bühne omgetoverd tot een echt cir custheater. Diverse acts werkten goed op ieders lachspieren maar le verde nog geen nieuwe prins op. Tbtdat uit de toverkast, na drie keer vals alarm. Maarten Arts als Prins Maarten I in de schijnwerpers trad. Maarten is aktief als muzikant by de Harmonie en joekskapel Ut Göt. Daarnaast verzorgt hy ook mede de aktiviteiten van de jeugdcarnaval. De Karklingels waren duidelijk ingenomen met hun nieuwe prins. Voor hem breekt een drukke maar ongetwijfeld ook mooie periode aan. JEUGDPRINSENBAL Zaterdag 30 januari a.s., aanvang 19.00 uur in café-zaal Van Dyk met o.a. het aftreden van Prins Frank II en het uitkomen van de nieuwe jeugdprins 1993. Medewerking wordt verleend door discotheek Mighty-Mickey's en joekskapel Ut Göt LIEDJES MIDDAG Zondag 31 januari a.s. wordt voor de vyfde maal in suksessje de Aostrumse Lie<ljesmiddag gehou den in het gemeenschapshuis. De aanvang is om 14.30 uur en de mu zikale omlijsting is in handen van de Eikenhofkapel. Rond 1730 uur zal de jury de win naar oftewel de Aostrumse Carna val sschlager 1993 bekend maken. Op deze middag worden de muziek- cassettes waarop alle liecijes staan te koop aangeboden. Op het op 8 januari gehouden Jeugdprinsenbal is Bart I (van Lip- zig) uitgeroepen tot jeugdprins van De Kluutjes met als nar Antoon (van Hoof). Bart is leerling van de Mavo in Venray. Hobby's van de prins zyn fietsen, schaatsen en h(j is een fan van Row wen Hèze. De jeugdprins houdt receptie op zondag 14 februari in het gemeen schapshuis De Kleine Loef in Vrede peel van 11.11 tot 14.11 uur. Op het op 16 januari gehouden Prinsenbal in het gemeenschaps huis De Klein Loef is Rob I (Len- kens) uitgeroepen tot de 24e prins van De Klutetrappers met z(jn prin ses Ineke en nar Jan (van Eerd). Hobby's van de prins z(jn het be zoeken van shows van traktoren en werktuigen. In het dagelijks leven is de prins veehouder. De prins houdt receptie op zon dag 14 februari in het gemeen schapshuis De Kleine Loef van 11.11 tot 14.11 uur. Zaterdag 23 januari jl. is in Geysteren Marcel Lenssen uitgeroe pen tot Prins Marcel I van de Keie schieters. Marcel is samen met z(jn vrouw Marie-José uitbater van café 't Klinkerke en hy werkt b(j de Wa- terleidingmy. Zoals altyd is er ook weer een geheel nieuwe Raad van Vier en die bestaat nu uit Wim Eu- wals. Henk Linders, Sjaak Linders en Alex Lommen. De prinsenproclamatie vormde het sluitstuk van de Knalaovenden, de Geysterse revue-avonden. Uiter aard werden deze weer geheel ver zorgd door artiesten van eigen Geysterse bodem. Daarbij waren ook weer enkele nieuwelingen, zoals een groep jongeren. De Vraag tekens, die met enkele heiligenbeel den en kerkeiyke humor b(j de opening het publiek meteen in de goede stemming brachten. Ook was er voor het eerst sinds heel veel Ja ren weer een eigen Geysterse buut- tereedner: Pierre Litjens bracht als Koëbus de landloëper een voortref felijk stuk. De verkiezing van de nieuwe car navalsschlager geschiedde ook op deze avonden. Vm de drie inzen dingen werd het winnende lie<lje 'Hei Keieschieters' van Hans Thljs- sen en Wim Kim en.

Peel en Maas | 1993 | | pagina 9