Van bruiloften naar bedrijfsfilms Vlakwatercross blijft topper Tweede informatie-avond betaald parkeren Zuidooster schrapt buslijn OUDE FOTO Tien jaar Sinvid Video PEEL EN MAAS Donderdag 28 januari - Pagina 1{ Grote Kerk Deken CJ.R. Bgsch man, Bindstraat 6. tel. 81275; kapl. H. de Wit O.F.M.. I'atersstraat 29, tel. 82385 b.gg, 85855: kapl. L. Houben, Dr. Poelsstraat 4. tel. 11664. Zaterdag: H. Aldegondis. 9.00 Lsm. Harry Messemaeckers. 19.00 ZONDAGSDIENST: Pierre Nooyen (koll.); Jan Flinsenberg en overl. lam.; Teng Jeuken (koll.); Randy Ik- miniau (koll.); jrd. Lee Vermeulen; Truus Schiks-Ramsteyn; Krans LoefTen. Zondag: 4e Zondag door het Jaar. 8.00 Lsm. voor de parochie. 9.30 Lat. Hgm. overl. ouders V.d. Beuken-Schaeflëra (S); overl. lam. Van Dfick-Fleurkens; tot zekere in tentie,- Chris Smits (koll.). Maandag: H. Brigida. 9.00 Lsm. Peter van Mefiel (S); liam. Hendrlkus Arts en Jacoba Huberdina Janssen (8). Dinsdag: Opdracht van de Heer in de Tempel; Maria Lichtmis. Voor de H. Missen zullen de kaar sen gewfid worden, die u dan mee naar huis kunt nemen. 9.00 Lsm. Uit zekere intentie; Theodora Ver- straeten. 19.00 Lsm. jrd. Johan Jon kers; Teng Jeuken (buurt). Na deze H. Mis zal de Blasiuszegen gegeven worden. Woensdag: H. Biasius. 9.00 Lsm. ouders Bouten-van Megen en Hu- berta van Megen; ouders Schols- Leers en overl. lam. Na deze H. Mis wordt de Blasiuszegen gegeven. Donderdag: 9.00 Lsm. overl. echtpaar J. Tillemans-Duyf; Peter Hub. Janssen en dochter Leonards Js. 19.00 Lsm. Jac Backus. Vr(jdag: H. .Agatha; le Vrijdag van de maand. 9.00 Lsm. prol'. A. van Dyck en overl. ouders (S). 9.30 De H. Communie wordt naar de zie ken gebracht 15.00 H. Mis uit dank baarheid b.gv. 85e veijaardag mqj. Pouwels. Akolieten: Zo: 9.30 Hans van Pelt en Louis Trufien. Misdienaars en lektoren: Za: 19.00 Tbm Fooien en Wilbert van Ham; lektor: L. Tru(jen. Zo: 8.00 Maurice Brons; 9.30 Frank Kappel en Ties Koopmans; 11.00 Ge rij an en Pieter Refindere: lektor: A. Noyens. Vincent van Gogh Instituut St. Servatiuskapel Zaterdag: 18.30 Liturgieviering met volkszang. Lektrice: zr. Hélène. Zondag: 9.30 Liturgieviering met koor. Lektrice: L. Heutinck. Maandag: 16.45 Liturgieviering in de kapel. Dinsdag: 13.30 Schriit-lhstuif. We bespreken de lezingen van de komende zondag. Iedereen is wel kom in het Stiltecentrum (Pav. G.). 16.45 Groepsmeditatie in het Stilte centrum. Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de kapel. Donderdag: 16.45 Groepsmedita tie in het Stiltecentrum. Paterskerk Zaterdag: 8.00 Mathilde Was- seher en Le.v. H. Geest 17.00 Gele genheid om te biechten. 18.30 ZONDAGSVIERING. René Timmer mans en overl. echtgen.; pater Ho- rus Claessens; Johanna Vereteegh- van B(jlevelt (koll.): Harrie Volle- berg: Herman Jaegers; Piet Schwa- chöfer. Zondag: 9.00 Voor de parochie. 11.15 Jrg. Herman Folbers. Maandag: 8.00 Voor overl. mede broeders. 19.00 Wielly Verhoeven en overl. fam. Dinsdag: Opdracht vim de Heer in de Tfempel; Maria Lichtmis. 8.00 T.e.v. St Antonius. 19.00 T.e.v. O.L. Vrouw. Na de avondmis en de H. Missen op woensdag is er gelegen heid om de Blasiuszegen te ont vangen. Woensdag: Peest van de H. Bia sius. a00 Geen int 19.00 Wilhelmi- na Vcrcoulen-Keysere. Donderdag: 8.00 Geen int 19.00 Echtpaar Custers-Vergeer. Vr(jdag: le Vrijdag van de maand, toegewijd aan liet H. Hart 8.00 Run. Peters-Arts. 19.00 Ge zinsmis uit dankbaarheid b.g.v. een verjaardag. Misdienaars en akolieten: Za: 18.30 Emiel Kusters. Zo: 9.00 Jaap Janssen; 11.15 Pascal Kusters. Di en vr: 19.00 Roel en Mark. Parochie Brukske Zondag: 10.00 Hoogmis. Voor Tb van R(jn en overl. fam. Voor afspraken kunt U bellen naar de pastorie van de Paterskerk: tel. 80202. Vredeskerk Zaterdag: 8.00 T.e.v. de H. Maagd Maria. 18.00-18.30 Gelegenheid om te biechten. 19.00 Vooravondmis voor de 4e zondag door het jaar. Kinderwoorddienst Zang door het jongerenkoor Chrisko. Voor Hein Immers (koll.): overl. ouders Yhn Beigen-Stiphout en zoon Jos: Jep Janssen (koll.); Willy Moijaan- Lange (koll.): Tbon Willems (koll.); Willem Jan Keysere (buurt); jgt ouders Relouw-Linders en overl. faun.: zr. Antoine van Haperen en Marianne en overl. fam.; Jan Rij broek (buurt); Randy Timiniau: jgt Harry Hermans; Tbos van Gerven- Tielen. Zondag: 4e Zondag door het jaar. .830 Overl. ouders Drabbels- Klaassen: voor het geestelijk en ty deiyk welzyn van de parochie 10.00 Hoogmis, Gregoriaans. Han drie Klcuskens (koll.); Kathi Litjens Hüls (koll.); Maria v. Meyel en overl. faun.leden; uit dankbaarheid aan Maria; ouders Rongen-Engels. Maandag: 8.00 Voor de zieken van de parochie. 19.00 Voor vrede en gerechtigheid. Dinsdag: Opdracht vam de Heer in de tempel, Maria Lichtmis- 8.00 Martinus Pontman en Gysbertus van Blokland. 19.00 Overl. ouders Janssen-Peters en zoons Gerrit en Piet Tydens de H. Missen zullen de kaarsen gewyd worden, die na de H. Mis in de sacristie verkrygbaar zyn. Woensdag: H. Biasius. 8.00 Jam Nellissen. 19.00 Voor de Christenen die vervolging ïyden. Tydens de H. Missen zal de Blasius-zegen gege ven worden. Donderdag: 8.00 Voor priester- en diaken roepingen en roepingen tot het religieuze leven. 19.00 II. Uur. Uitstelling van het Allerhei ligste; voor Wim Peetere (koll.). Vr(jdag: H. Agatha, le Vrijdag. 8.00 Als eerherstel aan het Godde- lyk Hart 18.30 Kruiswegoefening. 19.00 Oudera Thielen-Hendriks en overl. fam. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Jrd. overl. oudere Hendrix-Geurts; lev. en overl. leden buurtver. Aide Beek; Jac. v.d. Munckhof; Giel Vennekens en echt- gen. en wederz. fam. Zondag: 8.30 Overl. oudere Jans- Verheggen; Antoon Janssen. 10.00 Sjang Joosten; Giel Vennekens en echtgen. en wederz. fam. (Gem.koor met volkszang). Maandag: 9.00 Tbt zekere in tentie. Dinsdag: 9.00 Jan Verheyen. Woensdag: 9.00 Voor de overl. van hen die offerden met Aller zielen. Donderdag: 9.00 Frans Poels en echtgen. Vrjjdag: 9.00 Hanneke van Areen-van Soest Misdienaars: Za: 19.00 Irene Camps, Saskia en Bianca Janssen. Callista Smedts. Zo: 8.30 Sander en Erik Schuurmans, Paul de Beer, Ralph Kessels; 10.00 Karlyn Jacobs, Ursula Comelissen, Nicole van Osch, Bianca Camps. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Kin derkoor). Thei Classens,- Wim Vo- gelzangs. 1 Zondag: 11.00 Hoogmis (Heren koor). St. Gerardus Kessels en Eliza beth Heiligers; Harrie Schoeber en overl. fam. Woensdag: 9.00 H. Mis voor de parochie. Vrydag: le Vrydag der maand, toegewyd aan de verering van het H. Hart van Jezus. 9.00 H. Mis te.v. H. Hart en voor priesterroepingen; st Baten-Jeurissen; voor de slacht offers van het voormalig Joe goslavië. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 Herenkoor; Huub van Rhee: Mien Philipsen; overl. oudere Janssen-Emonts en kinde- ren-, Marie en Sjang van Kuyck en overl. oudere Van Kuyck-Verrydt; Willy Verhoeven. Woensdag: 9.00 O.L. Vrouw van Alt. Durende By stand (zy die of ferden). Misdienaars: Za: Suzanne en Thya Parochie Leunen 4e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Lsm., Grad Wil- lemse en Marie Willemse-Janssen; Wim Bouten; Frans Berkere- Schwachöfcr; Sjaak Classens; Ben Nykamp (buurt); Mathys Litjens en echtgen.; gest jrd. Hendrina Jenniskens-Voermans en echtgen. Zondag: 10.00 Hgm. Piet Keysere en Marie Keysere-Hendrix. 11.15 Lsm. Pierre Philipsen en Anna Philipsen-Lenssen. Maandag: 19.00 Lsm. pastoor Jac ques Haenen en overl. fam.; gest jrd. zuster Jeanne van Rens, Michel Loonen en overl. fam. Dinsdag: Opdracht van de Heer in de Tempel; Maria Lichtmis. 19.00 Lsm. tot byzondere intentie; Han Ouwerkerk-Mandere. Woensdag: 19.00 Gest jrd. Marti nus v.d. Berg en Johanna v.d. Pasch. Donderdag: 19.00 Lsm. Harry Martens, echtgen., zoon Frans en kleinzoon Harrie; Antoon Verhei- jen en overl. fam. Verheyen- Droescn; Frans van Bavel en overl. fam. Vrydag: IIAgatha, maagd en yiartelares. Tevens le Vrydag van de maand. Vfenaf 8.45 ziekencom munie aan huis. 19.00 Lsm. te.v. II Hart (offerblok); weekd. Cato Swinkels-Martens (1). Misdienaars: Za: 19.00 Erik en Roel Litjens. Zo: 10.00 Pieter van Pol, Jeroen Swinkels en Mark de Klein; 11.15 Josine Geurts en Ma rieke Gommans. Ma t/m vr: 19.00 Jeroen Swinkels en Mike Buise. Lektoren: Za: 19.00 Mia Theunis. Zo: Lies van Bavel. Gedoopt: Ruben Smets, Vicarie- weg 60. Rektoraat Heide Zondag: 4e Zondag door het jaar. 10.00 Hoogmis. Akoliet: Ron Swinkels. Donderdag: 9.00 H. Mis voor overl. oudere Camps-v.d. Pas; uit dankbaarheid aan God voor lev. en overl. fam. Peetere-v.d. Munckhof en vrienden: overl. fam. Wagemans- v. Keulen. Rektoraat Veulen 4e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Hgm. Wim v.d. Goor, Hendrika v.d. Goor-Baltussen en zoons Leo en Jan; jgt Petronella Verhoeven-Leyssen-Weals; Jacobus Ewals en Maria Ewals-Heltackers; jgt Harry Hendrix. Zondag: 11.00 Hoogmis voor rek- tor Hoogera; voor de parochie. Maandag: 8.30 Geen H. Mis. Dinsdag: Maria Lichtmis. 8.30 H. Mis voor de parochie. Woensdag: 8.30 H. Mis Jan Ver dellen. Donderdag: 8.30 H. Mis voor de overledenen. Vrydag: le Vrydag van de maand. 8.30 H. Mis te.v. II. Hart tot byz. int Akolieten: Za: Annelie Heintjes en Yvonne Emonts. Misdienaars: Zo: Roy Smets en Tbm Derks. Huweiyksafk.: Harm Timmer mans en Carla Knapen (2e roep). Parochie Ysselsteyn 4e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 (Samenzang en Kinderwoorddienst); A. van Asten- Winnen; mndd. J. Janssen; jrd. Jan Hendrix; jrd. J. Spreeuwenberg en overl. fam.; Wim Koonings; Handrie Kleuskens. Zondag: 9.30 Jrd. Albertus Ver heyen en echtgen.; welzyn van on ze parochie. 11.15 A. Broeders; oudere Wismans-van Vegchel en H. Geurts; Piet Potten en overl. fam.; tot zekere intentie (C). Maandag: 19.00 Grad Arts en overl. fam. Dinsdag: Maria Lichtmis. 19.00 Wyding van kaareen en offerlich ten. Na de eucharistieviering gele genheid om de Blasiuszegen te ontvangen. Woensdag: 19.00 Jrd. Harrie Vergeldt Vrydag: 19.00 Jacq. Claessens en overl. fam.; Godefridus Vermeulen en echtgen. Misdienaars: Za-. 19.00 R. Jennis- kens en M. Potten. Zo: 9.30 B. en S. Slangen; 11.15 M. en W. Claessens. Ma en di: Sj. Ewals en K. Jaspers. Wo en vr: R. Keyzer en I. Potten. Spreuk van de week: 'Niets ver oudert sneller dan dank!' (Lat spreekwoord). Gedoopt en daardoor in de kerk opgenomen: Anja Romme, Putten- weg 60. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Teng v. Hoof en Teng Michels (Handboogschuttery). Misd.: Robbert Windsant en Björn de Mulder. Zondag: 10.00 Pierre Mertens. Misd.: Maryke Loonen en Bianca Zegere. Dinsdag: 8.30 Harrie Thissen; Tien de Ryk. Woensdag: 18.40 Rozenhoecye. 19.00 Harrie v. Cuyck. Misd.: Wil lem Loonen en Wil Poels. Donderdag: 8.30 Schoolmis. VrUdag: 830 Peter Mathys Gie- len. echtgen. en overl. kinderen; Willem v. Ryswijck en Helena Litjens. Kerk poetsen: Mevr. Arts-Lensen en mevr. Stiphout-v. Osch. Zondag 31 jan. is Wereldlepradag. Geef gul. om deze ziekte de wereld uit te helpen. Rektoraat Vredepeel Zaterdag: H. Aldegondia. 19.00 Voor de int van parochianen. Zondag: 4e Zondag door het jaar. 10.00 Johanna van Vegchel- Petere (fam. Spee). Maandag: H. Brigida. 830 Bfiz. int (MJ). Dinsdag: Feest van de Opdracht van de Heer (Maria Lichtmis). 8.30 Voor de zieken. Woensdag: H. Biasius, patroon tegen keelziekten. 8.30 Voor hon gerlijdenden. Donderdag: H. Johannes de Brltto, missionaris in India, mar telaar. 8.30 Voor vrede. Vrydag: le Vrydag van de maand; Schoolmis; feest H. Aga tha. 8.30 T.e.v. H. Hart Misdienaars: Za: Claudia en Fan nie. Zo: Rob en Mieke. Lektoren: Za: Josien Claessens. Zo: Maria Lenkens-Ermens. Rehoboth nieuws Ned. Hervormde Evangelisatie op G.G. Kerk: Cuppenpe<ye 2a Horst. Pastorie: Clapvaeren 4, Horst tel. 87786. Kerkdiensten: Zondag 31 jan. om 10.00 en 1430 uur. Voorganger: ds. J. Post Ederveen. Catech isaties/By belonderw(j s: Maandag 1 febr.: Groep 1 (vanaf 6 jaar) 1645-1930 uur; Groep 2 (vanaf 12 jaar) 19.40-2030 uur. Bybel/Kontaktavond: Donder dag 4 febr. om 20.00 uur. Thema 'Even rusten'. Iedereen is welkom. Deze avonden gelden voor de gehele regio. De avond wordt gehouden aan het Cuppenpe<ye '2a. Rektoraat Smakt Zaterdag: 19.00 Avondmis voor alle gevraagde intenties en uit dankbaarheid. Zondag: 830 H. Mis te Holthees v.b.i. en voor zieken en stervenden. 10.00 Hoogmis voor vader en moe der Kersten-Asselbergs; Amoldus Reyndere; Ria v.d. Oord-Bergè; Har rie Pingen (oude buurt). Woensdag: 930 H. Mis te.v. de H. Jozef en uit dankbaarheid en t.z.1. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Op zondag 31 januari zal in het InterVen College, Leunseweg 2a te Venray, mevr. W. van Seventer uit St Oedenrode voorgaan in de dienst Aanvangstyd is 10.00 uur. Tydens de dienst is er kinderop vang en wordt er kindemeven- dienst gehouden. Gestolen auto teruggevonden Maandag omstreeks 20.45 uur werd een op de parkeerplaats by het ziekenhuis aan de Mereelose- weg een Volkswagen Golf van een inwoonster van Well gestolen. De auto werd dinsdagmorgen in de bossen teruggevonden. Het inte rieur van de auto, o.a. de vooretoe- len en de zitbank, waren uit de auto gesloopt Na technisch onderzoek kan de dame haar gehavende auto terug- krygen. Het R.K. Kerkbestuur van Gertru- dis te Oirlo is voornemens op maandag 25 september 1933 in het café van G. Friesen aldaar onder de R.K. georganiseerde aannemers aan te besteden het bouwen van een zustershuis met kapel voor de eerwaarde Zustere der Goddelyke Voorzienigheid. Het werk werd ge gund aan de laagste inschryven nl. de fa. Pingen te Meerlo voor de som van ƒ10.599,-. Op dinsdag 21 augus tus 1934 hebben de eerste zustersi reeds het nieuwe klooster te Oirlo betrokken. In totaal zeven zusters. Deze zullen zich gaan wyden aan I het onderwys in de lagere meisjes-1 school. Op zondag 2 september 1934 om 3 uur 's middags zullen door de j hoogeerwaarde heer deken Thielen uit Venray het klooster en de kapel plechtig worden ingezegend. Bege-1 leid door de zusters en de inwoners van Oirlo zal het allerheiligste van uit de parochiekerk naar de kapel worden overgebracht, waarna in de open lucht (zie foto) nog een plech-1 tig lof werd opgedragen als dank zegging en afsluiting der plechtig-1 heden. J. v.d. Putten Tien jaar geleden, toen de video camera's voor het eerst onder de aandacht van de consument wer den gebracht meenden vader Jac en zoon Rudy van Sinten hierin een nieuwe hobby te vinden. 'We wilden wel wat bruiloften en zo op nemen' laat Rudy van Sinten we ten. 'Het was in eerste instantie niet de bedoeling om dit bedrijfsmatig op te nemen. Toch hebben we dat toen onder de naam Sinvid opge pakt Hoe dat heeft uitgepakt zie je hier' aldus Rudy vanachter zyn werkplek met honderden knoppen en een groot aantal tv-schermen en montage-apparatuur. VERGETEN SLAG Met name de laatste twee jaar is er door Ruay van Sinten veel geïn vesteerd in nieuwe, betere appara tuur. Daarvoor was het veelal behelpen'. Tbeh heeft Sinvid met die mindere apparatuur een prima visi tekaartje af weten te geven met 'De Vergeten Slag', een twee uur duren de film over de Slag by Overloon, in de herfst van 1944. 'Daar hebben we in totaal vier jaar aan gewerkt Drie jaar voorbereidingen treffen en 1 jaar draaien. Dat gebeurde op allemaal verschillend materiaal. Dat was nog eens behelpen'. De techniek heeft met name op video- gebied een grote vogelvlucht geno men. 'We hebben daarom veel moeten investeren, maar we zyn ook voorzichtig geweest Onze lasten mogen ook niet te hoog worden.' SYSTEEM Opnames en montages die nu Er komt een tweede info-avond over de invoering van betaald par keren in Venray. Wethouder Trui- jen zegde dat toe na kritiek op de geringe waarde van de informatie tijdens de eerste avond, vorige week donderdag in de schouwburg. De avond zal belegd worden wanneer burgemeester en wethouders het conceptplan hebben beoordeeld en voordat het b en w.-vooratel naar de raad gaat De toezegging van de wethouder kwam na enkele kritische opmer kingen van de Venrayse juwelier A. Verlinden. 'U vraagt ons om kon- krete opmerkingen te maken over plannen van u die niet konkreet zyn', meende Verlinden. Hy vroeg om een reële inspraakmogelijkheid in een later stadium, wanneer tarie ven en 'kleine lettertjes' bekend zyn. Uit de opmerkingen van Verlin den en de toezegging door de wet houder bleek al dat er tydens de info-avond weinig konkreets te mel den viel. Details konden de mensen achter de tafel niet geven, terwijl de meeste vragen juist betrekking hadden op de situatie voor eigen deur of in de straat. Andere vra genstellers trokken in hun opmer kingen de juistheid van betaald parkeren in twijfel. Direkteur Cat- toir van de schouwburg pleitte voor een in- en uitstapregeling voor be zoekers van 'de Beejekurf. In elk geval by de volgende griepvaccina tie mogen de ouderen by de schouwburg worden afgezet. Dat zegde de wethouder toe aan apothe ker Boon. Openbaar vervoer in Veltum en naar Oirlo verslechterd De stadsbus door Veltum en de iyn tussen het NS-stalion en Oirlo worden de dupe van de bezuini gingen door busonderneming Zuidooster. Met ingang van mei rydt lyn 29 's avonds na 20.00 uur niet meer door de wyk. Ook op zondag rydt er geen bus meer in Veltum. Op dezelfde l(Jn wordt ook het tnyekt station NS-Oirio en terug geschrapt- Volgens de Gennepse busonder neming is de bezuiniging het ge volg van kortingen door de Rijksoverheid. Daardoor kan Zuid ooster haar dienstverlening niet meer op hetzelfde peil houden. Ove rigens zitten volgens de busonder neming 's avonds nauwelijks mensen in de betreffende bus in Veltum en wordt van de lyn naar Oirlo v.v. al helemaal weinig ge bruik gemaakt Na het verdwynen van de stads bus lyn 29 is de bevolking van Vel tum aangewezen op lyn 27. die op de Langstraat stopt. door Sinvid-video worden gemaakt, worden vastgelegd op het BVU-3p systeem, een systeem dat voor kort ook nog door bijvoorbeeld het NOS- joumaal werd gebruikt. Bovendien biedt dit systeem ook perepektief voor de toekomst. 'Hiermee werd onze kwaliteit ruim verbeterd en konden we ons steeds meer gaan richten op het maken van videopro- dukties voor bedrijven. Het maken van bedrijfsvideo's is overigens niet zomaar filmen en ko piëren. Daar komt wel meer by ky- ken. Voordat er ook maar een opname is gemaakt, ligt het draai boek in feite al klaar. 'Met de klant wordt eerst overlegd wat ze precies willen, wat het doel is van de video- produktie. Dan gaan we samen de teksten maken. Aan de hand daar van worden opnames gemaakt en maken we een voormontage'. Die voormontage gebeurt met zeer moderne computergestuurde apparatuur. Daardoor kan die mon tage vry eenvoudig aan de hand van tijdschema's gedaan worden. 'Het kan zelfs zo zijn dat de klant aan de hand van een tijdmeter op de videoband, zelf de voormontage kan bepalen. Aan de hand van zyn gegevens voeren wij dan de eind- I montage uit' vervolgt Rudy van Sin- ten. Een voorbeeld daarvan is een j film over zwerfkinderen in Rio de Janeiro. De opnames zyn gemaakt door de journalist René Poels. Sin vid voorzag de banden van een tijd sindeling en de journalist kon thuis zelf aangeven welke stukken hij in welke volgorde op de uitein delijke videoband wilde hebben. 'Het gaat er ons nl. om dat de klant tevreden is. Niets gebeurt daarom ook zonder overleg Ook over de uiteindelijke prys van de film wordt uitvoerig gepraat Vaak is een eerste reaktie dat een video- produktie duur is. Als we dan uit leggen waarom dat dat het geval is, heeft men daar begrip voor. Zeker als wy dan ook een goede kwaliteit, afleveren, want dat staat by onsj voorop. Een goede videoproduktie; verdient zyn geld terug.', meent Ru dy van Sinten. De videoband "Venray, Stad in de Natuur' is volgens Sinvid, een min der goed voorbeeld van een goede t videoproduktie. 'De film is te sta tisch, en heeft haast het effekt vait een diaserie. Relateer je dat aan de' pry's die daarvoor betaald is, dan is f dat een dure film'. Sinvid had deze produktie graag willen maken, maar wacht nu, een jaar nadat het bedrijf een brief naar de gemeente heeft gestuurd, waarin zy zich kan- didaat stelde voor de produktie, nog steeds op antwoord... TOEKOMST By Sinvid is men redely k opti mistisch voor de toekomst. Momen teel is men bezig met een produktie van negen instruktiefilms en een promotiefilm voor grondverbete- ringsbedryf Hay Aerts uit Broek- i huizenvoret. Sinds kort heeft men ook een geluidsdichte spreekcel in hun onderkomen. Daar worden de teksten. die by de video- produkties horen ingesproken, zonder dat daar bijgeluiden by ko men. Die geluidsopnames worden dan gemixed met het beeld. Het le zen gebeurt zonder beeld omdat met de computergestuurde appara tuur, de tekst perfekt getimed ge- mixed kan worden. Wat dat betreft is Sinvid klaar voor de toekomst, maar kan men er ook nog altijd voor een bruiloftreportage terecht. In het Venrayse natuurgebied Vlakwater zal zondag '21 januari de zeventiende editie van de Vlakwa tercross het licht op groen krijgen. De organiserende afdeling AV Ven ray-Regio verwacht in de bosry- ke omgeving ruim 800 atleten voor de scholierenloop, de Bowling- Restaurant Venray trimloop en het officiële KNAU-programma. Met dat aantal toont de Vlakwatercross we derom aan een topper te zyn in het Zuidnederlandse veldloop-circuit In het rijk van de veldlopen zyn de voorbije jaren de bokken van de schapen gescheiden. Slechts de wedstrijden met een goede organi satie en een afwisselend parcours, hebben het hoofd boven water kun nen houden. In de Zuidnederland se regio is de Vlakwatercross kwali tatief en kwantitatief al jaren een topper. Een kwalifikatie die de veld loop zondag 31 januari wellicht op nieuw zal kijgen. De organiserende vereniging AV Venray-Regio rekent immers op zo'n 800 deelnemers, waaronder diverse atleten van naam. Het programma start om 10.00 uur met de 1000 meter lange Scho lierenloop van de basisscholen en de eerste twee klassen van het voortgezet onderwys. De scholieren van de basisscholen strijden om de Jo van Oere Herdenkingsbeker ter wyl voor de leerlingen van het voortgezet onderwys dit jaar voor het eerst een aparte wisselbeker be schikbaar is. De trimmers kunnen kiezen uit j trqjekten met een lengte van 3800. 7600 of 9500 meter. Onder alle deel; nemers aan deze trimloop zullen pryzen in natura worden verloot, waaronder sportschoenen, trai- j ningspak ed. Vanaf 12.00 uur geven de atleten I van de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie acte de presence. Vele grote namen sieren de winnaars- j lysten van de Vlakwatercross en I ook dit jaar worden in de diverse kategorieën weer toppers verwacht De hoofdmoot is de stryd van de mannen en vrouwen. De vrouwen starten om 14.00 uur voor hun 4200 meter. De mannen komen een half uur later aan de start: de vete ranen 7600 en senioren 11400 meter. Tussen 12.00 en 14.00 uur wor- j den in het natuurgebied wedstry den in tien verschillende jeugd- kategorieën afgewerkt Omdat de Vlakwatercross de laatste wedstryd is van het Limb ra-cross circuit waaraan diverse Limburgse en Bra bantse verenigingen deelnemen, wordt in alle kategorieën een span nende stryd verwacht voor een ere plaats in dit cross-circuit

Peel en Maas | 1993 | | pagina 18