Superbus voor Van Ham Nog twee ton nodig voor verbouwing Oostrumse kerk "t Gaolde Paert' voor Grootvorst Piet Geslaagde carnavalsavond voor gehandicapten Vooralsnog enige in Nederland Uitreiking Reuzekluut 1993 PEEL EN MAAS Donderdag 21 januari - Pagina 18' Grote Kerk Deken CJ.R. Buschman, Bindstraat lel. BI275; kapl. II. de Wil O.F.M.. Pat*-rest raat 29. tel. 823B5 b.g.g. B5855; Kapl. L. Houben. Ür. IY>elsstraat 4. tel. 11664. Zaterdag: 9.00 Lsm. ouders Neeteson-Custera-, overl. ouders Willems-Vermeulen en dochter Ma rie. 19.00 ZONDAGSDIENST: ouders Verstraelen-van Me^jel; ouders T. van Dyek-Derikx (koll.); overl. ouders Unders-van Opbergen; Jo hannes I'eeters-Claessens; Sjraar Spee; Chris Smits (kaartclub); Tony Cox-Derikx; Teng Jeuken (koll.); Randy TUminiau (koll.); Johan Jon kers en overl. fani. Zondag: 3e Zondag door het jaar. 8.00 Lsni. voor de parochie. 9-30 Lat. Hgm. tot zekere intentie; Jrd. overl. ouders Janssen-Bouten en schoonzoon Theo Linssen. 11.00 II. Mis met volkszang; Gerard Jans- Ueken. dochters, zus. Iliet en zoon Herman; Mia Verheden (koll.)Dora Thceuwen-Welbers (koll.); Marie Kolkman-Linders (koll.); voor overl. ouders en zus; overl. ouders Kelders-Winnen en dochter Els. Maandag: Bekering van de H. Paulus. 9.00 Lsm. voor de eenheid der kerken: oude stichtingen. Dinsdag: H.H. Timoteus en Ti- lus, bisschoppen. 9.00 Lsm. C. La- gerberg. echtgen. en wederz. ouders; overl. ouders en fam. 19.00 Lsm. Jan Aerts; ouders Duykere- Philipsen en zoon Pieten Jep Mi- chiels. Woensdag: H. Angela Meriel. 9.00 Lsm. ouders Herman Coop- mans-van Kessel en ouders; jrd. John Willems. Donderdag: H. Thomas van Aquino. 9.00 Lsm. Wiel Custere, overl. ouders, schoonouders en Cam.; ouders Huub Schols-Vosters en overl. Cam. 19.00 Lsm. Chris Smits (buurt). Vrijdag: 9.00 Lsm. harry Co me lissen. Akolieten: Zo: 930 Peter Harre- wyn en Piet Vosbeek. Misdienaars en lektoren: Za: 19.00 Bart Thomassen en Hans Wei- Jers; lektor: C. Hendriks. Zo: 9.30 Miriam en Suzanne Laurense; 11.00 Mark en Joris Timmermans; lektor: G. de Groot Vincent van Gogh Instituut St Servati us kapel Zaterdag: 18.30 Liturgieviering met volkszang Lektor: P. Wit- tenbols. Zondag: 9.30 Liturgieviering met koor. Loktrice: zr. Jaointa. Maandag: 16.45 Liturgieviering in de kapel. Dinsdag: 1330 Schrift-instuif. We bespreken de lezingen van de komende zondag Iedereen is wel kom in het Stiltecentrum (Pav. G.). 16.45 Groepsmeditatie in het Stilte centrum. Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de kapel. Donderdag: 16.45 Groepsmedita tie in het Stiltecentrum. Paterskerk Zaterdag: 8.00 Constance Snij ders en Jacoba Palm. 17.00 Gelegen heid om te biechten. 18.30 ZONDAGSVIERING. Ouders Vkn Soest-Swinkels en Jenneskens- Gielens. Theo van Soest; jrg Thei Thuyls; Ko de Lange (koll.); Jo van Els (koll.); Riek Neuvel-Weerts; jrg Antoon Boveé; jrg Gerrit Koppes en overl. lam. Zondag: 9.00 Voor de parochie. 11.15 ('onstance Berends-Kleeman (koll overl. ouders en fam. Theu- venet; overl. ouders Raemakers- 1*011 wel s. Maandag: 8.00 Voor de eenheid van de Christenen. 19.00 Evert Fischer. Dinsdag: 8.00 Run. Peters-Arts. 19.00 Jrg Bert Schoenmakers: Ger rit Janssen en overl. Cam. Woensdag: 8.00 T.C.V. St Antoni- us. 19.00 Overl. medebroeders. Donderdag: 8.00 Albert v.d. Boo gaard. 19.00 Overl. ouders Madou- Claassen. Vrijdag: 8.00 Geen int 14.00 T.i.v. bruidspaar Ruud Janssen en Moni que Jenniskens. 19.00 Gezinsmis; jrg Ibon Kateman. Misdienaars en akolieten: Za: 18.30 Jaap Janssen. Zo: 9.00 I*ascal Kusters: 11.15 Bernard Swüste. Parochie Brukske Zondag: 10.00 Hoogmis. Voor Jan Theeuwen (koll.): Jan Swinkels; Jrg. Jan Linders. Voor afspraken kunt U bellen naar de pastorie van de Paterskerk: tel. 80202. Vredeskerk Zaterdag: 8.00 Te.v. hel Onbe vlekt Hart van Maria. 18.00-18.30 Gelegenheid om te biechten. 19.00 Vooravondmis voor de 3e zondag door het jaar. Kinderwoorddienst. Zang door Ven rode. Voor Trees Reijndere-van Kuijk (koll.): Jep Janssen (koll.); Willy Moijaan- Lmge (koll.); overl. ouders Rongen- Peeters (koll.); Ibon Willems (koll.); Gerard Claassens en overl. fam. Zondag: 3e Zondag door het jaar. 830 Overl. ouders Drabbels- Klaassen. 10.00 Hoogmis, Gregori aans. \bor overl. fam. \Un Rossum- Jaussen; Handrie Kleuskens (koll.);. KAthi Uijens-Hüls (koll.); Marco. Basten en Matt Basten en Mari Thijssen en Ans v.d. Sande. Maandag: Feest van de bekering van de H. Apostel Paul us. 8.00 Voor de zieken van de parochie. 19.00 Voor de eenheid van de Christenen; Bèr Philipsen en fam. Philipsen-den Holder. Dinsdag: H.H. Timoteus en Ti tus. 8.00 Voor vrede en gerechtig heid. 19.00 Jgt. Wim Janssen; Arnoid Schwachöfer. Woensdag: H. Angela Merici. 8.00 Voor alle overledenen. 19.00 Voor de Christenen die vervolging ïyden. Donderdag: H. Thomas van Aquino. 8.00 Voor priester- en dia kenroepingen en roepingen tot het religieuze leven. 19.00 Wim Peeters (koll.); Agnes van Ass. Vr(jdag: 8.00 Voor de verkondi ging van het Evangelie onder de volken. 19.00 Als eerherstel aan het Goddelijk Hart Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Jrd. Toon Thie- len; jrd. Hendrica Vennekens- Verechuren en echtgen.. Jan Ver- heyen; Nel v.d. Berg-Linskens (Seni orenorkest). Zondag: 8.30 Jrd. Jan v.d. Berg; overl. oudere Jans-Verheggen; An toon Janssen. 10.00 Overl. fam. Kleuskens-Thoone; Jan Comelis- sen; overl. ouders Haegens-van Lin; Giel Vennekens en echtgen. en we derz. lam. (Herenkoor). Maandag: 9.00 Voor 'n zieke. Dinsdag: 9.00 Fhin. T. Woensdag: 9.00 Piet Direks. Donderdag: 9.00 Voor de overl. van hen die offerden met Aller zielen. Vrydag: 9.00 Tbto zekere intentie. Misdienaars: Za: 19.00 Noud v.d. Mortel, Marco Janssen, Tom Rou- wette, Niels Cox. Zo: 8.30 8.30 Linda Stammen, Maijoiyn Moraal. Fieke Basten. Linda v.d. Wielen: 10.00 Yvonne Thielen. Lizette Janssen. Gwenda Nielen, Kim Hermans. Parochie Oirlo Zaterdag: 13.30 PI. Huw.mis bruidspaar Eeren-Zandere. 19.00 Gez. H. Mis (Dameskoor). Thei Clas sens; Henk Gommans; overl. fam. Bomm-Poels. Zondag: 11.00 Hoogmis (Heren- koor); st Petronella Custere-Litjens; Harrie Vriens; led Vervuurt; jrd. T?d Peters en overl. fam. Petcre- Gomman s. Woensdag: 9:00 H. Mis, st. Jan Bernard Custcrs en Wilhelmina Vergeldt. Ill Vrydag: 9.00 H. Mis voor de vrede. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 (Dameskoor) Nel- la Classens-Janssen en Geert Clas sens; jrd. Sir Kunen; Dien Clas- sens-Vissers; jrd. overl. oudere SMits-Friesen; jrd. Willem Classens en Petronella Rongen; Grad en Ma rie Brouwers-Huisman; Leo Wil- lemssen; Marie en Sjang van Kuyck en overl. oudere Van Kuyck-Verrydt Woensdag: 19.00 Jrd. Maria Janssen. Misdienaars: Za: Sanne en Jos. Aktie Gezinsbydrage' wordt ge houden van 24 t/m 30 jan. Parochie Leunen 3e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 In deze avondmis zingen de Zangers van St Frans uit Venray enkele motetten; Wim Bou ten; Hendrik Philipsen en Cathari- na Philipsen-Spreeuwenberg; Mathijs van Kempen en Johanna Lochtens; Ibon Verschuuren; Jaap Josten; Ben Nykamp (buurt); Piet Verschuuren en echtgen. en zonen Tbng. Sjef en Ibon en Theo Brok; gesL jrd. Anna Maria de Bruyni- Nellen; gestl. jrd. Huberta Hendrik en beide echtgen.; gest. jrd. Maria Elisabeth de Mulder. Zondag: 10.00 Hgm. Jo en Louis Janssen en overl. fam. Janssen; jrd. Frans van Bavel. 11.15 Lsm. voor het welzyn van onze parochie. 14.30 Doopviering Ruben Smets. Maandag: Bekering van de H. apostel Paulus. 19.00 Lsm. Pierre Philipsen en Anna Philipsen- Lenssen. Dinsdag: H.H. Timoteüs en Ti tus, bisschoppen. 19.00 Lsm. Le.v. H. Hart (offerblok). Woensdag: 19.00 Mnnd. overl. fam. Vkn Rens-Loonen. Donderdag: H. Thomas van Aquino, priester en kerkleraar. 19.00 Lsm. Eduard en Stans Dietz. Vrydag: 19.00 Lsm. Frans Baltus- sen, Willem Raltussen en overl. fam. Baltussen-Loonen. Misdienaars: Za: 19.00 Sorya Broers en Jenny Jenniskens. Zo: 10.00 Josine Geurts, Marieke Gom mans en Maayke Jenniskens; 11.15 Mike Buise en Davy Leyendeckers. Ma t/m vr: 19.00 Pieter van Pbl en Dart Jeuken. Lektoren: Za: 19.00 Jan Jennis kens. Zo: Harry Bovée. Gedoopt: Tbssa Achten. Vul lingsstraat 20; Loes van Vegehel. Vi- carieweg 33. Rektoraat Heide Zondag: 3e Zondag door het Jaar. 10.00 Hoogmis voor Bert Maas (koll.). Akoliet: Ron Swinkels. Donderdag: Gedachtenis van de H. Thomas van Aquino, priester en kerkleraar. 9.00 H. Mis voor de overl. oudere Camps-v.d. Pas en kin deren; 'Ibon Willems en uit dank baarheid aan God voor de lev. en overl. fam. Peetere-v.d. Munckhof en vrienden en voor de overl. fam. Wagemans-v. Keulen. Rektoraat Veulen 3e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Hgm. Jan v.d. Akers; overl. oudere Hendrix-v. Dyck; Peter Kusters en echtgen. Zondag: 11.00 Hoogmis voor Handrie Heintjes en Anna Lemmen. Maandag: 8.30 H. Mis uit dank baarheid. Dinsdag: 8.30 H. Mis voor de pa rochie. Woensdag: 8.30 H. Mis voor de overledenen.. Donderdag: 8.30 H. Mis voor de parochie. Vrydag: 830 H. Mis voor de over ledenen. Akolieten: Za: Marcel Vermulst en Gertjan Holtermans. Misdienaars: Zo: Karin Jeuken en Miriam Snoeks. Huweiyksafk.: Iiarm Timmer mans en Carla Knapen (le roep). Parochie Ysselsteyn 3e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 (Kinderkoor); Geestelyk welzyn van onze pa rochie. Zondag: 9.30 Jrd. Mathieu Arts. 11.15 Weekd. A. van Asten-Winnen; M. Teunissen. Maandag: 19.00 Overl. paro chianen. Woensdag: 19.00 Jrd. Piet Ver stappen en echtgen.; overl. fam. Muldere-Maessen. Vrydag: 19.00 A. v. Asten-Winnen (KBO). Misdienaars: Za: 19.00 I. en J. Slangen. Zo: 9.30 M. Claessens en B. Poels; 11.15 N. Jaspers en 8. Ewals. Ma: II. v.d. Hoff en R. Keyzer. Wo en vr: M. Arts en M. Pouwels. Spreuk van de week: 'Laster wordt het beste beantwoord met zwygen' (B. Jonson) Doopschema: (februari) Op de zondagen 14 en 28 kan in onze kerk het Sacrament van het Doop sel worden toegediend. Maak tydig een afspraak! Gedoopt en doordoor in de kerk opgenomen: Willem de Wit, Tim- mermannsweg 111. Korrektie: Het tydstip voor een Uitvaartdienst is niet 11.30 of 11.00 uur maar 10.30 of 11.00 uur (YNB). Hiervan gaarne akte! Parochie Merselö Zaterdag: 19.00 Jgt. Antoon Arts en Anna v.d. Zanden; Gertrud Lenssen-Heesen. Misd.: Paul Arts. Zondag: 10.00 Jgt. Johannes v. Osch en Johanna Janssen. Misd.: Anja v. Dyck en Ellen Poels. Dinsdag: 8.30 Jgt. Maria v.d. Hoo- genhof. Woensdag: 18.40 Rozenhoecy'e. 19.00 Jgt. Teng Emonts; Willem Gel- lings en Antonia Jilisen. Misd.: In- grid en Nancy Ails. Donderdag: 8.30 Jgt. Lamb. Lem men. Cath. Hoedemakere en kinderen. Vrydag: 8.30 Overl. fam. Bongers-Arts. Kerk poetsen: Mevr. Troisfontai- ne en mevr. Arts-Lensen. Rektoraat Vredepeel Zaterdag: Zal. Henricus Suso. 19.00 Voor de parochie. Zondag: 3e Zondag door het jaar. 10.00 Eenheid van de kerken. Maandag: Einde der Bidweek; feest van Bekering van H. Paulus. 830 Byz. int (MJ). Dinsdag: H.H. Tomoteus en Ti tus, bisschoppen. 11.00 H. Mis Ge zinsdag LLTB. Woensdag: H. Angela Herici. 830 Uit dankbaarheid. Donderdag: H. Tomas van Aqui no. 830 Voor vrede, Vrydag: Zal. pater Freidensde- metz, missionaris in China. 830 Voor de kerk in China. Misdienaars: Za: Marieke en 01- ga. Zo: Antoon en Peter. Lektoren: Za: Josien Claessens. Zo: Jan Classens. Rektoraat Smakt Zaterdag: 19.00 Avondmis uit dankbaarheid; t.z.i. en voor pater Marcelines. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees voor vader en moeder Bastiaans en Piet Ermere. 10.00 Hoogmis voor overl. oudere De Bruyn-Jans; Lz.i.; uit dankbaarheid en voor alle stich tingen en fundaties. Woensdag: 9.30 H. Mis Le.v. de H. Jozef; uit dankbaarheid: Louisa Waps-Vermeer. Oecumenische Basisgroep Heel de Kerk, heel de wereld A.S. zondag 24 januari is er een eucharistieviering van de oecume nische basisgroep 'Heel de kerk. heel de wereld'. Thema van deze vie ring is 'Job'. Voorganger is pastor F. Meyer. Plaats: Kapel bejaardencen trum Het Schuttersveld. Bergweg. Venray. Aanvang: 11.15 uur. Voor de kinderen is er een kindemeven- dienst U bent van harte welkom. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Op zondag 24 januari zal in het InterVen College. Leunseweg 2a te Venray. mevr. M. Spoelstra uit Deur- ne voorgaan in de dienst Aan vangstijd is 10.00 uur. Tydens de dienst is er kinderopvang en wordt er kindemevendienst gehouden. Rehoboth nieuws Ned. Hervormde Evangelisatie op G.G. Kerk: Cuppenpetye 2a Horst Pastorie: Clapvaeren 4, Horst tel. 87786. Kerkdiensten: Zondag 24 jan. om 10.00 en 1430 uur. Voorganger: ev. J.AJ. Bals. Horst Catechisaties/Bybelonderwys: Maandag 25 jan.: Groep 1 (vanaf 6 jaar) 18.45-19.30 uur; Groep 2 (vanaf 12 jaar) 19.40-2030 uur. Bybei/Kontaktavond: Donder dag 21 jan. om 20.00 uur. Thema 'Een wonderlyke ontmoeting', ledereen is welkom. De avond wordt gehouden aan het Cuppen- pecye 2a. Jehovah Getuigen Hierby nodigen wy u uit voor het bywonen van een bybeltoespraak met als thema 'Wie is God in de Koninkrykszaal aan de Henri Du- nantstraat 11, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang, geen kollekte. Bromfietsster ten val Vrydagavond omstreeks zeven uur moest een 16-jarige bestuurster van een bromfiets uit Overloon op het fietspad van de Overloonseweg uitwyken voor een groep van acht kinderen, die met een dropping be zig waren. De groep voerde wel ver lichting naar voren maar hadden geen maatregelen genomen om van achter zichtbaar te zyn. Op het laat ste moment kon de bromfietsster de groep onwyken. Zy kwam ten val en liep verwondingen aan haar bovenbeen op. Na behandeling in het ziekenhuis kon ze naar huis worden overgebracht By dit ongeval wyst de politie er nogmaals op dat met name by een dropping, het van groot belang is goede verlichting te voeren, niet al leen voor voren maar ook van ach teren. Het is nu nog goed afgelopen maar de bromfietsster had ook mid den in de groep terecht kunnen komen. Pogingen tot diefstal Een op een parkeerplaats aan de Mereeloseweg geparkeerde perso nenauto van een inwoner van Nue- nen werd opengebroken aangetrof fen. Het linker raam was kapot geslagen maar er werd niets ver mist Op dezelfde parkeerplaats werd ook de auto van een inwoner van Ysselsteyn opengebroken aange troffen. Ook hier was het linker portier vernield en ook uit deze auto was niets ontvreemd. De poli tie denkt dat in beide gevallen ge tracht is de auto te ontvreemden. Waarom dat niet is gelukt kon niet worden vastgesteld. Zondagmiddag tussen 13.45 en 14.45 uur werd van een aan de Sportiaan geparkeerde auto van een inwoner een ruit ingeslagen. Ook hier denkt de politie dat ge tracht is de auto te ontvreemden. Eventuele getuigen worden ver zocht in kontakt te treden met de politie. Bestuurder twee maai de dupe Een inwoner van Venray parkeer de zyn auto by een uitgaanscen trum in Ledeacker. Tben hy terug keerde bemerkte hy dat zyn auto behoorlyke schade had opgelopen. Uit sporen maakte de politie op dat een ander motorvoertuig die be schadigingen hadden veroorzaakt maar die was 'vergeten' zyn visite kaartje achter te laten. Hy bracht de beschadigde auto naar een garagebedryf en kreeg zo lang een auto van de garage tot zyn beschikking. Daags daarna be merkte hy dat die auto, die voor zyn woning aan het Nieuweind ge parkeerd stond, door vandalen was bewerkt Er waren diepe krassen in aangebracht vermoedelyk met een scherp voorwerp.. Wisseltruc Een winkelier aan de Kempweg kwam tot de ontdekking dat hy slachtoffer was geworden van een hem onbekende klant en 50 gulden armer was geworden. Ook hier was weer de oude truc toegepast: een kleinigheid kopen, en dan in een onbewaakt ogenblik een greep in de kassa doen. De winkelier kon wel een goed signalement aan de politie doorge ven. Nogmaals adviseert de politie winkelpersoneel attent te zyn voor dergelyke trucs en zeker direkt de politie te waarschuwen, want de wisseltruc wordt nog steeds toe- Reeds twee maal hebben we u geïnformeerd over de geplande restauratie van de kerk O.L. Vrouw Geboorte te Oostrum. Om u een in druk te geven van de kosten geven we u hier een opsomming. Bouwkundige voorzie ningen (incl. glas in loodramen) ƒ275.000 Steigerwerk 90.000 Dakdekkerswerk ƒ105.000 Elektra incl. geluids installatie 80.000 Beveiliging tegen blikseminslag 10.000 Aanpassing uurwerk 20.000 Centr. verwarming (reeds uitgevoerd) 50.000 Algemene kosten/ architekt/begeleiding/ onvoorzien Totaal 20.000 ƒ675.000 Van dit bedrag is ƒ400.000,- no dig voor noodzakelyk onderhoud en ƒ275.000,- voor preventief on derhoud. Alle werkzaamheden worden in een keer uitgevoerd om later niet weer tegen extra kosten aan te lo pen (b.v. extra steigerwerk). Kan de kerk dit wel betalen??*? Het kerkbestuur heeft in het ver leden al rekening gehouden met een aantal van deze uitgaven en al een bedrag gereserveerd voor deze byzondere kosten. Daarbij krygt de kerk ook nog een bydrage van het bisdom. Om dit grote projekt goed te bege leiden heeft het kerkbestuur een stichting opgericht. De Stichting Tot Instandhouding Eigendommen van de parochie O.L. Vrouw Ge boorte. Uit eigen middelen en van te ontvangen subsidies kan onge veer ƒ500.000,- gefinancierd wor den. Dit betekent dat er nog zo'n ƒ175.000,- k ƒ200.000,- nodig is. De bovengenoemde stichting hoopt dit bedrag via giften en de uitgifte van obligaties bij elkaar te krygen. Obligaties in de vorm van renteloze leningen welke per stuk ƒ100,- op moeten gaan brengen. Hoe u in het bezit kunt komen van deze obligaties en over andere akties rondom de restauratie van de Oostrumse kerk berichten we u nog. We hebben er het volste vertou wen in dat Oostrums parochiekerk er straks weer stevig en prachtig uit zal zien. We rekenen op uw me dewerking. 't Gaolde Paert 1993. de hoogste onderscheiding van 't Dartele Veule is toegekend aan Piet van Meyel. Op zaterdag 13 februari a.s. zal in zaal 't Veulen te Veulen de uitreiking hier van plaatshebben. Deze zeer hoge onderscheiding is aan de nu 63-jarige, geboren en ge togen Veulenaar toegekend op grond van zyn zeer vele ver diensten voor de dorpsgemeen schap. Er is dan ook geen enkele vereni ging binnen het Veulen te vinden waar Piet zich niet op een of andere wyze verdienstelyk heeft gemaakt Zo is hy jaarlyks betrokken by de organisatie van het Dorpsfeest met het Zeskamp-gebeuren. Voorts maakt hy deel uit van het comité Veulens Historie Herleeft, die elke vyf jaar een dag verzorgt waarop men de historie op een beeldige wy ze laat herleven. Ook weet men hem geregeld te strikken als klusjesman binnen de kerk en het kerkterrein. 'Men moet de kerk ook in het midden laten', al dus Piet Aan de carnavalsvereniging heeft Piet zyn hart het meest verpand. Of zoals Piet het liever zegt 'de vasten- avondvereniging'. Daarvan was hy in 1955 mede-oprichter en hy is ja renlang de grote stimulator Was hy in de begiryaren de nar, in 1960 werd hy prins. Vele jaren lang is hy de carnavalsvereniging I voorgegaan als vorst, een funktie die hy enkele jaren geleden neer- I legde. Nu nog voelt hij zich by het car- navalsgebeuren betrokken als j grootvorst Als een bekroning voor het vele werk dat hy belangeloos voor de ge meenschap heeft gedaan, zal hy uit handen van zyn opvolger. Vorst Jan, 't Gaolde Paert mogen ont vangen. Op 15 januari jl. werd in het ge meenschapshuis te Leunen, de car navalsavond voor gehandicapten van afd. Venray en Horst gehouden. Deze avond werd georganiseerd door 't Knölleke, in samenwerking met afd. Venray van de gehandicap ten. Joekskapel Göt Net uit Venray en Noeët Tuus uit Leunen zorgden voor vlotte stemmingsmuziek. Als gast waren De Turftreiers uit America uitgenodigd. De avond begon om 20.00 uur met muziek van de aanwezige joekskapellen. Rond 20.15 uur trok carnavalsvereniging 't Knölleke in polonaise de zaal in en de stem ming kwam er vlug in. Hierna kwamen de Dansmariet- jes uit Leunen met een originele dans, die zeer gewaardeerd werd; wederom een polonaise en de stem ming steeg ten top. Het trio 'Ik wieit ut nie' nam met leuke sketches de Leunse en Ven- rayse politiek onder handen. Voorop gegaan door de Dansma- rietjes van de Turft reiers traden de nog jonge Dansmarietjes uit Leu nen nogmaals voor ons op Als verrassing traden Jolanda en Monique van de afd. Horst voor ons op met een fraai playback nummer. Ook Twan en Frans van onze aid. bleven niet achter en met hun be kende Tirolerepatzen' het absolute hoogtepunt van de avond. Het was al bijna in de late uren toen door 't Knölleke de loten ver kocht werden voor de gebruikelyke lotery. Vorst Bert van *t Knölleke dankte allen voor de voortreffelyke mede werking en werden er door 't Knöl leke en de Turftreiers over en weer onderscheidingen uitgereikt Door de gehandicapten werden de beide prinsen onderscheiden. Het was al in de kleine uurtjes toen de joekskapellen nog een lan ge en plezierige potpouri inzetten en iedereen was voldaan. Het was alleen jammer dat er van afd. Ven ray niet meer leden op deze vlotte en gezellige avond aanwezig waren. Van Ham Reizen heeft sinds kort de beschikking over een Neoplan Megaliner. De dubbeldeks bus heeft een lengte van 15 meter en kan 95 passagiers vervoeren. De Megaliner. kosten circa 1,5 miyoen gulden, rydt vanaf mei tweemaal per week het trqjekt Venray-Benidomi. Het Venrayse bedryf beschikt inclusief de nieuwe aanwinst nu over zeven dubbeldeks bussen. Met z'n lengte van 15 meter is de Megaliner drie meter langer dan de gebruikelyke bussen. Dat maakte het noodzakelyk voor de Duitse la- brikant om in Europa speciale ver gunningen te hebben, voordat het gevaarte de weg op kon. De Neo- plan-bus, die wordt aangedreven door een 500 PK Scania-motor, rydt ook op lange afstands-tnyekten in Zuid-Amerika. Noord-Amerika en Afrika. Opvallend aan de Megaliner is de dubbele vooras, uiteraard beide stu rend. Maar ook de beide achteras sen worden bestuurd, waardoor de bus. ondanks lengte en gewicht ge- makkeiyk bestuurbaar is. De vier assen zorgen bovendien voor een betere wegligging en een betere ver deling van het gewicht waardoor het wegdek minder wordt belast De Reuzekluut de orde van ver dienste voor een inwoner van Reu- zesteyn (Ysselsteyn) die zich gedurende tal van jaren belange loos voor de Ysselsteyn se gemeen- I schap heeft ingezet gaat dit jaar naar Harrie Fleurkens. De orde zal I hem uitgereikt worden op de lied jesmiddag op zondag 24 januari as. in gemeenschapshuis Smelehof. Deze middag begint om 1533 uur. Harrie ontvangt deze onderschei ding voor zyn getoonde inzet bij de tuinbouwvereniging, voor zyn werk als sekretaris van het zgn. thuisfront na de oorlog, zyn bestuurslidmaatschap van het ge meenschapshuis, maar vooral voor zyn inzet als kerkmeester geduren de de laatste 13 jaar. Vooral het laatste jaar is er byna geen dag geweest dat Harrie niet met de vernieuwbouw van de kerk bezig is geweest Niet alleen met het organiseren en plannen van aller hande zaken maar ook door zelf daadwerkelyk de handen uit de mouwen te steken. Het is dan ook deze inzet voor de prachtige ver- nieuwbouwde kerk geweest die het bestuur van de Piël reuzen heeft doen besluiten deze onderschei ding dit jaar aan Harrie uit te rei ken en daarmee tevens een beetje alle andere vrywilligere ook te be danken voor hun inzet Ondanks de vele werkzaamheden bleef Harrie zyn goede humeur behouden. By mensen in Ysselsteyn die niet di rekt op zyn naam kunnen komen, staat hij dan ook beter bekend als de lachende kerkmeester. Behalve het uitreiken van De Reu zekluut en de voorrondes voor de winnende vastelaovensschlager staat ook nog het uitkomen en de ondertrouw van het boerenbruids paar op het programma. De boeren bruiloft. die gehouden zal worden op 7 februari, wordt dit jaar georga niseerd door de fanfare.

Peel en Maas | 1993 | | pagina 18