Venrays gemeenteraad vergadert a.s. dinsdag Struktuurvisie Noord- en Midden-Limburg De subsidiezoeker Wat iedere hulpverlener moet weten Opening van 'Het Europees jaar van de Ouderen en Solidariteit tussen Generaties' in Venray W. NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Bekendmaking Kollektekalender j an ,/febr./maart Bouwvergunning verleend Ingekomen Bouwaanvragen Hinderwet Hinderwet OOK Bouwvergunning aangevraagd Kerstboom verbranding 1993 Commissie algemene zaken PEEL EN MAAS SYSTEM:CARE PEEL EN MAAS Donderdag 21 januari - Pagina 16 RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is te vens geopend op donderdag van 1530 tot 1730 uur. Van deze openingstijden kan uitslui tend na telefonische afspraak worden afgeweken. Spreekuren b. en w. uitsluitend te bezoeken na telefonische afspraak via de stafeenheid bestuursonder- steuning, tel. 04780-23269, alléén vóórmiddag. Burgemeester J.F.H.A.B. Waals Maandag van 10.00 tot 1130 uur algemene bestuurszaken: gewestelij ke en intergemeentelijke samenwer king, bestuurlijke koördlnatie; open bare orde en veiligheid; voorlichting en inspraak algemeen; dorps en wijk raden; personeel, organisatie en in formatica; interne dienstverlening; ekonomische zaken: bevordering werkgelegenheid, markten en ker missen. handel en middenstand, be vordering toerisme, bedrijfs- en winkelvestiging. Wethouder E.M.A.A. de Loo (loco-burgemeester) Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. milieuzaken: algemeen milieubeleid, hinderwetszaken, afvalverwerking, mestverwerking, bodemsanering; maatschappelijke zorg: gezondheids zorg, maatschappelijk werk, ouderen zorg, werklozenzorg (RBA), sociale werkvoorziening (WSW), culturele minderheden; sociale vernieuwing; emancipatie. Wethouder J.H.M.O. Truljen Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. financiën: belastingen, gemeentega ranties (hypotheken); openbare wer ken: wegen, riolering, reiniging, groen, verkeer en vervoer; agrarische zaken: ruilverkaveling, beheer en ver koop landbouwgronden. Wethouder H.M. Kersten Maandag varf 10.00-H.00 uur. ruimtelijke ordening; volkshuisves ting; bouw- en woningtoezicht; welstandstoezicht; stedebouw; grondbedrijf (m.u.v. beheer land bouwgronden): beheer eigendom men; exploitatie bestemmingsplan nen, grondverwerving; gronduitgifte. Wethouder P.J.H. Driessen Maandag van 10.00-11.00 uur culture zaken: muziekschool, mu seum, schouwburg, bibliotheek, mo numentenzorg, oud archief, culturele verenigingen, grote en kleine kun sten. vrije academie; sociale zaken; onderwijs; volwassenen-edukatie; sportzaken; rekreatie; jeugd- en jon gerenwerk; akkommodatie-aangele- genheden; sociaal-cultureel werk; mondiale vraagstukken; mediazaken; kinderopvang. De bestuurscommissie gemeente lijke begraafplaats 'Boschhuizen' is voornemens te ruimen (opheffen) de graven: Graf A45. overledene G.L.J. de Haart; A153 E. Stienen w/v Lom men; A227 M. van der Donk; A228 E. Lammerts van Buuren; A259 T. Heisen: A262 A.W. van Pol; A285 L.W. Li nssenA292 A.G Din kei man w/v de Graaf; A303 L.M. van Ratin- gen; A305 A.A.H. Theunissen; A311 A.F. Ryneveen; A316 M. van Mourik; A326 F. Sahusilawane w/v Louhena- pessy: A327 W.P.G de Bont; A331 G.TJ. Peters; A334 MJ.T. Hendriks; A335 J.G.H.M. Straetemans; A339 A. Cloosterman; A343 A.H. Cruy- sen; A344 M.M. van Hoff; A346 P.J.L. Thissen e/v Kupers; A348 H.H.J. van Opbergen; A350 M.M.A. Re(jnders; A356 A. van Hoek; A357 T. Bosgraaf; A362 G. Aaldcrs w/v Olders; A363 H.GH. Smits e/v Pirlo; A364 M.S. Wenders; A367 K.C.H. Sybers; A373 A.H. Smits; A374 G. Hogen raad; A380 J.M.J. Stokman; A388 M.J. Kamps; A390 J.H. Janssen; A400 M. Kostiw: A406 GM. Wethiy: A407 M. van Aken; A412 P. Wllmsen; A413 P.H.A. Linssen; A416 J.M. Engels. BI GJ. van Hoof; B2 M.GH. Tillemans-Lafleur; B3 J.N. de Goe de; B6 A. van Schyndcl; B13 J. Tbe- ken; B14 GT. Verkley; B17 F.A. Limpcns; B23 F.A. Deenen; B33 H.W.- Reiche; B36 J.L. Roufs; B37 T.A.M. van Soest; B42 VV.A. Jeu ris sen; B52 S. Jagroep; B53 M.L.A. Wy- sen; B54 J. Manders-Baeten; B56 M. Sucheeki; B60 J.H. Tielen; B61 M.H. van Hemmen; B63 F. Lammens. Eventuele nabestaanden worden verzocht uiteriyk tot 1 maart 1993 konUikt op te nemen met de ambte naar van de burgeriyke stand (loket 7). telefonisch bereikbaar 04780-23233 (nm). Venray, Januari 1993 De bestuurscommissie voornoemd namens deze, drs. A.F. den Brok. voorzitter W. Crooymans. sekretaris J~\ Agenda voor de openbare verga dering van de gemeenteraad, te houden op dinsdag 26 januari a.sM aanvang 19.00, in het raadhuis. Raadhuisstraat 1 te Venray. 1. Opening. 2. Mededelingen. 3. Noturlen van de openbare ver gadering van de raad der ge meente Venray gehouden op dinsdag 15 dec. 1992. 4. Ingekomen stukken. 5. Verkoop van een gedeelte van het Wilhelminaplein aan de besloten vennootschap Levas Beheer bv gevestigd te Cuyk. 6. Beschikbaar stellen van een krediet Lb.v. bestedingsplan rio lering 1991-1992-1993. 7. Beschikbaar stellen van een krediet Lb.v. de uitvoering van microverfilming en de aanschaf van hulp- en opbergmiddelen Lb.v. het archief. 8. Beschikbaar stellen van een krediet Lb.v. het vervangen van persluchtapparatuur brandweer. 9. Beschikbaar stellen van een krediet Lb.v. civieltechnische werken in b.p. Keizersveld, 4e fase. 10. Beschikbaar stellen van een krediet voor de uitvoering van de vierde en laatste fase van het achterstallig onderhoud artikel 12. 11. Verklaring als bedoeld in art 94. lid 3 van de Wet Geluidhin der Lb.v. vaststelling hogere waarden voor bouwplan tot bouw woning aan de Deur- neseweg. 12. Voorbereidingsbesluit partiële herziening bestemmingsplan 'Ysselsteyn' Lb.v. het bouwplan van de heer J. Wilmsen, Peel- weg 4 te Ysselsteyn. 13. Voorbereidingsbesluit partiële herziening bestemmingsplan 'Leunen' Lb.v. het bouwplan van de heer Th. Litjens, Albion- straat 48 te Leunen. 14. Voorbereidingsbesluit voor het bedryventerrein Smakterheide. 15. Sluiting. Het laatste woord over het Ont werp Struktuurvisie Noord- en Midden-Limburg is voorlopig nog niet gevallen. Tydens een door SPEL georganiseerde studiebyeen- komst staat deze tweede nota ter voorbereiding van de Streekplan herziening NML op de agenda. Deze bijeenkomst is op donderdag 21 ja nuari van 9.45 tot 12.45 uur in het gebouw van de Limburgse Vrouwen Raad. Zwartb roekstraat 10 te Roermond. De STruktuurvisie zal vanuit di verse invalshoeken belicht worden. Zo geeft de heer drs. H. Bremmers van de Hoofdgroep Economie en Gemeentefinanciën, toelichting. Vervolgens toon de heer mr. H. Dec kers, Hoofdgroep Verkeer, Wa terstaat en Mileiu zyn visie op de nota. Ook mevrouw ir. H. van Eys geeft haar reaktie vanuit een eman cipatorische visie, zoals weergege ven in de inspraakreaktie op de Nota Ruimte voor KwaliteiL SPEL wil deze ochten openstellen voor een breder publiek. De hierop vol gende inspraakbijeenkomst op 18 februari is echter alleen toeganke- lijk voor leden van de in- spraakgroep. peelprojekt Aansluitend op de studie-ochtend van 21 januari kunnen bezoekers 's middags informatie krygen over andere ontwikkelingen in Noord en Midden-Limburg, onder ander over het Peelprojekt leefbaarheid van kleine kernen. Hierover zal de heer ing. EW.M. Frantzen, Hoofd groep Ruimtelyke Ordening, het woord voeren. Tevens is hy lid van de Stuurgroep en Projektgroep van *het Ontwikkelingsprojekt kleine kernen in het landelijk gebied De Peel. Aan de hand van het thema: het landelijk gebied, schenkt me vrouw H. van Eys aandacht aan eco nomische alternatieven by eventuele (gedeelteiyke) sanering van de intensieve veehouderij in het Peelgebied. Met 'n discussie over de vraag welke mogelij kheden vrouwen hebben in het streekplan- gebied wordt de middag, die zal du ren van 13.30 tot 15.45 uur, afgesloten. De Raad van ministers van de Europese Gemeenschappen heeft 1993 uitgeroepen tot het Europees jaar van de ouderen en solidariteit tussen generaties. Belangrijkste aanleiding hiervoor vormt het groeiend aantal ouderen. Het doel van liet Jaar is een grote re bewustwording te bereiken van de konsekwenties van de vergry- zing en te komen tot een herwaar dering van de ouderdom. Gestreefd wordt naar participatie en integra tie van ouderen in alle geledingen van de maatsehappy. Op 25 januari a.s. verricht minis ter d'Ancona de landelijke opening van het Jaar van Ouderen. Op die dag zullen niet alleen in Den Haag maar in het hele land festiviteiten plaatsvinden. Ook in Venray willen we de officiële start van het Jaar niet ongemerkt voorby laten gaan. Daarom organiseert de gemeente voor genodigden, waaronder met name vertegenwoordigers van ou- derenorganisaties, een feestelijke openingsbijeenkomst op maandag 25 januari a.s. om 14.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis. Hopelijk vormt de officiële ope ning de start van een jaar vol aktivv teiten, die ook nè 1993 hun uitstraling zullen hebben. 23 jan.: Jeugdcarnavalsvereniging De Hazekeutel. 13 febr.: Jeugdopvang Judovere niging. 28 febr.-13 maart: Leger des Heila Alleen voor deze kollekte is een vergunning verleend. Koliekteren buiten de aangegeven periode is niet toegestaan. De kollektanten en kollektrices moeten een op de be treffende kollekte gericht legitima- tiebewys kunnen vertonen. ir. G.F.J.M. Frencken Burgemeester en wethouders hebben in de afgelopen week voor onderstaande bouwplannen bouw vergunning verleend. Zy die me nen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen recht streeks in hun belang te zyn getrof fen, kunnen op grond van de wet AROB daartegen by het college van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd be- zwaarsehrft indienen en wel bin nen dertig dagen na de dag, waarop de beschikking is gegeven. Die termijn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een be zwaarschrift binnen 3 weken na dagtekening van deze publikatie wordt ingediend. vernieuwen van een garage berging aan de Brugpas 25a, Ln.v. II.G.M. de Mulder, Brugpas 25a te Veulen; het bouwen van een tuin bouwkas aan de Wanssumseweg 14. Ln.v. Nieuw Spraeland, Wanssum seweg 14 te Oostrum; het verbouwen van een schuur aan de Steegse Peelweg 55, Ln.v. P.J.M. Bistervelts, Steegse Peel weg 55 te Leunen; het bouwen van een berging aan de Pinksterbloem 10. Ln.v. C.J.G. van Mullekom. Pinkster bloem 10 te Venray; het bouwen van een paar- destal aan de Prinses Marykestraat 24, Ln.v. J.H.L.M. Poels, Prinses Ma rykestraat 24; het renoveren van een var kensstal aan de Begynhofweg 5, Ln.v. Maatschap Derikx-van Rengs, Begynhofweg 5 te Heide. Burgemeester en wethouders van Venray. namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelyke ordening en milieu. vj\ Tbr voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet treft u onderstaand een overzicht van de in de afgelopen week by burge meester en wethouders van Venray ingekomen bouwaanvragen. het bouwen van een garage berging aan de Sleutelbloem 53 te Venray, Ln.v. J.G van Eist, Garde- niersdreef 9 te Cuyk; het plaatsen van een kunst werk 'Poseidon' op de hoek Kolkweg-Min. Ch. Ruysstraat te Ven ray, Ln.v. Gemeente Venray. Raad huisstraat 1; het bouwen van een woning aan de Heidseschoolweg te Heide, Ln.v. Mts. Janssen-Litjens, Heidse- weg 66; het verbouwen van een woon gedeelte tot biggenopvang aan de Lollebeekweg 39 te Casten ray, Ln.v. Mts. Thcken; het bouwen van 6 bergingen aan de Landweert III te Venray, Ln.v. Bouwbedrijf Cleven, Gen. Dempseystraat 25 te Swolgen; het bouwen van een garage aan de Veulenseweg 2 te Veulen, Ln.v. A.G.G.W. Janssen; het bouwen van een garage aan de SL Odastraat 6 te Venray, Ln.v. G.P.J. Vullings; het verbouwen van de be staande cv-ruimte aan de Spurkter- dyk 7 te Oostrum, Ln.v. Mts. Verploegen-Loonen; het verbouwen van een woon huis aan de Pater Tulpstraat 23 te Ysselsteyn, t.n.v. H.C.J. van de Hoff; het bouwen van een bedrijfs ruimte aan de Heidseschoolweg te Heide, Ln.v. Mts. Janssen-Litjens; het wyzigen van een vloer aan de Raadhuisstraat 38 te Venray, tn.v. Autobeheer Van Haren. Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting ruimtelyke ordening Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend, gelet op de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne, dat by hen een aanvraag om vergunning ingevolge de Hin derwet is binnengekomen van: Maatschap Philipsen-Tyssen, Deumeseweg 116, 5813 AB Ys selsteyn voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een legkippenhoudery gele gen aan de Deumeseweg 116 te Ys selsteyn; Boom's Transporten VOF, Prinses Marykestraat 9, 5802 BV Venray voor het oprichten en in werking hebben van een transport bedrijf gelegen aan de Ven- nootstraat 3 te Venray; N.V. Waterleiding Maatschap pij Limburg, Prins Bisschopsingel 2, 6211 JX te Maastricht voor het uitbreiden/wyzigen van de gas-, zand- en stolopslag gelegen aan het Keizerveld 17 te Venray; MEGA Limburg, Postbus 3920 te Maastricht voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende ver gunning voor een hoogspannings- schakelstation gelegen aan het Keizersveld 26 te Venray. De aanvraag en de bybehorende stukken kunnen op het raadhuis, Raadhuisstraat 1 te Venray, kamer 309 elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden ingezien tot 21 februari 1993. Tbt deze datum kunnen de stuk ken ook, na telefonische afspraak, worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur. Tot bovengenoemde datum kun nen gemotiveerde bezwaren schrif telijk worden ingediend by burgemeester en wethouders van Venray. Degene die een bezwaar schrift indient, kan verzoeken zyn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Wy zyn voornemens om voor de ingediende aanvraag een openbare zitting achterwege te laten, omdat daaraan naar verwachting geen be hoefte bestaaL Indien men echter hierom verzoekt (by de onderafde ling milieubeheer) kan men tot één week voor het verstrijken van bo vengenoemde termyn in de gele genheid worden gesteld ook mondelinge bezwaren in te bren gen. Daarby bestaat dan tevens de mogelijkheid tot een gedachtenwis- seling over de aanvraag tussen het bevoegd gezag, de aanvrager en ove rige aanwezigen. Alleen degenen die bezwaar heb ben gemaakt naar aanleiding van de aanvraag en alleen degenen die kunnen aantonen dat zy daartoe re delijkerwijs niet in staat zyn ge weest, kunnen tydens de verdere procedure bezwaar maken tegen de ontwerp-beschikking en/of beroep indienen tegen de uiteindelijke be schikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks- huisvesting^rüimtclyke ordening en milieubeheer, ir. G.J.FfM. Frencken Kennisgeving bekendmaking Ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend, gelet op de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne, dat zy voornemens zyn hinderwetvergunning te verlenen aan: P.l.m j. Bonants, Sl Jozeflaan 52, 5817 AD Smakt, voor het oprich ten en in werking hebben van een pluimvee- en pony houdery, gele gen aan de Pelgrimslaan 15 te Smakt; Gebroeders Zanders, Zand hoek 13a, 5808 EK Oirlo. voor een nieuwe de gehele inrichting omvat tende vergunning voor een pluim vee- en schapen houdery gelegen aan de Zandhoek 13a, Bremmen- kamp 2 en 4 te Oirlo. Dit onder oplegging van voor schriften die nodig zyn in het be lang van het voorkomen of beperken van gevaar, schade of hin der buiten de inrichting. De ontwerp-beschikking en bybe horende stukken kunnen op het raadhuis. Raadhuisstraat 1 te Ven ray, kamer 309, elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden inge zien tot 4 februari 1993. Tbt deze datum kunnen de stuk ken ook, na telefonische afspraak, worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de aanvraag en ieder die aantoont dat hy daartoe redelijkerwijs niet in staat is ge weest. kunnen tot bovengenoemde datum gemotiveerde bezwaren in brengen naar aanleiding van de ontwerp-beschikking. De bezwaar schriften moeten schriftelijk by burgemeester en wethouders wor den ingediend. Degene die een be zwaarschrift indient. kan verzoeken zyn persoonlyke gege vens niet bekend te maken. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens deze, het hoofd van de afdeling volkshuisvesting, ruimtelyke ordening en milieubeheer, ir. G.F.J.M. Frencken Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend, gelet op de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne, dat zij hinderwetvergun ning hebben verleend aan: G.MJ. VergeldL Timmer- mannsweg 13. 5813 al Ysselsteyn voor een nieuwe, de gehele inrich ting omvattende vergunning voor het bedrijfsmatig houden van melkvee en mestvarkens gelegen aan de Timmermannsweg onge nummerd te Ysselsteyn. De beschikking en bybehorende stukken kunnen op het raadhuis. Raadhuisstraat 1 te Venray, kamer 309, elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden ingezien tot 21 februari 1993. Tot deze datum kunnen de stuk ken ook, na telefonische afspraak, worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur. Tot deze datum kan bij de afde ling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State een beroep schrift worden ingediend door de aanvrager en degenen die tegen de aanvraag om vergunning tijdig be zwaren hebben ingediend. Ook de genen die om gegronde redenen hiet in staat zyn geweest bezwaar te maken, kunnen een beroepschrift indienen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Raad van State, afde ling voor de geschillen van bestuur, postbus 20019, 2500 EA 's-Graven- hage. Op bovengenoemde datum wordt de vergunning van krachL tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt gedaan om de beschikking te schorsen of een voorlopige voorziening te treffen. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet wor den gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Post bus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting. ruimtelyke ordening en milieubeheer, ir. G.FJ.M. Frencken voor uw A KETTING A w FORMULIEREN w drukkerij van den munckhof bv grotestraat 68 venray tel. 04780-82727. Burgemeester en wethouders zyn voornemens aan de volgende bou waanvragen medewerking te verlenen. het plaatsen van een carport aan de Vingerhoedskruid 15 te Ven ray. Ln.v. Bouwmij Janssen bv. Post bus 2; het bouwen van een garage aan de Gitaarstraat 50 te Venray, t.n.v. P.J.M. van Lierop; het bouwen van een garage aan de Pinksterbloem 1 te Venray, tn.v. M.FJ. Muysers, Van Me- genstraat 2 te Leunen. De op de bouwaanvragen betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 22 januari 1993 gedu rende 14 dagen voor een ieder ter inzage bij de onderafdeling bouw beheer. kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termyn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk by burgemeester en wethouders wor den ingediend. Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelyke ordening en milieu, ir. G.FJ.M. Frencken Winnende 1031 1118 1284 1304 2121 2146 2425 2454 2532 2555 2743 2796 3195 3206 3656 3733 3892 3954. De prijzen kunnen worden afge haald, onder overlegging van het winnende nummer, op het politie bureau afd. administratie en wel op vrijdag 22 en woensdag 27 januari— tussen 14.00 en 17*00 uur. Op maandag 25 januari a.s. wordt een openbare vergadering gehou den van de commissie algemene za ken, aanvang 18.00 uur in kamer 004 van het raadhuis. De agenda luidt als volgt: 1. Opening 2. Spreekrecht publiek. 3. Ingekomen stukken en mede delingen. 4. Vaststelling verslag van de ver gadering van 11 jan. 1993. 5. Gewestaangelegenheden. 6. Stand van zaken regionale politie. 7. Ontwerp-raadsvoorstel inzake aanschaf van een tweede paspoortprinter t.b.v. afd. BZ. 8. Rapportage I&A-aktiviteiten ^0 1992. ^.""Ontwerp-raadsvoorstel inzake kredietvotering automatisering 1993. 10. Rondvraag en sluiting. nummers: 1128 1217 1333 1349 I 2237 2251 2463 2475 2564 2592 I 2813 3017 i 3571 3588 3749 3764 1238 1257 2103 2115 2256 2297 2505 2515 2639 2688 3145 3147 3606 3631 3774 3828 'n abonnement waard D --4 Automatisering voor het kleine bedrijf. Automatiseringsadviezen O Systeembeheer O Netwerkbeheer Instructie Programma's op maat Computers Netwerken Printers Meer weten-?. Bel even, wij komen graag langs ?or een kennismakingsgesprek. TP 04780 85138 Informatie van de Consumentenwinkel Venray Vraagt u zich ook wel eens af, of u in aanmerking komt voor een be paalde subsidie? Eigenlijk zou het handig zijn als je van te voren zou weten of je in aanmerking komt voor een bepaalde regeling. Vóórdat je al die papieren in moet vullen en dan nog maar af moet wachten of je recht hebt op subsidie. Sinds kort kan dat dus met de subsidiezoeker. Hiermee kunt u van te voren al te weten komen of u in aanmerking komt voor b.v. huur subsidie, kwijtscheldingen, byzon- dere bystand. gehandicaptensubsi die, woningverbeteringsbydragen of premiekoopwoningen. Misschien dat er nog dit jaar voor u iets te verdienen valt. Komt u ge rust eens langs om te kyken of u nog verborgen bronnen aan kunt boren! Onze medewerkers staan u graat te woord. Als u langskomt is het wel raadzaam om een jaaropga ve van 1991 en een huurspecifikatie mee te nemen. Ook voor andere informatie kunt u terecht by de Consumentenwin kel,--Marktstraat 8, Venray, tel. 04780-10799. Open ingsty den: Maandag 13.30-17.30 Dinsdag t/m vrydag 10.00-13.00 13.30-17.30 Zaterdag 11.00-14.00 i EHBO-vereniging Venray Vele hulpverleners, o.a. EHBO-ers, hebben helaas nog nooit van laryn- gectomie gehoord en dus kunnen zij ook niet weten, dat deze mensen in tyd van nood heel anders moe ten worden behandeld dan een nor maal slachtoffer, denk b.v. maar een aan mond-op-halsbeademing. In het Orarye Kruis-boelye staat iets over mensen met deze handicap vermeld. Dit is myns inziens dus danig onvolledig en onvolledige voorlichting is alleen maar slechte voorlichting. Daarom willen wy als EHBO-ver- eniging Venray dan ook gaarne at tenderen op onze informatie-avond van 9 februari a.s waarby dit on derwerp uitgebreid ter sprake zal komen. Deze avond wordt verzorgd door de heer Duisters die, behalve dat hy nu al weer ruim 13 jaar zelf gela- ryngfectomeerd is (stembandloos), ook 21 jaar aktief was in de EHBO en de Rode Kruis colonne. In deze leerzame lezing krygt u een duidelijk antwoord op de vraag 'wat is laryngectomie?' en 'hoe te handelen by mond-op-halsbeade- ming. een stembandloze drenke ling, een stembandloze met hyper ventilatie en wat te doen by een stembandloze waarby voedsel klem zit in de slokdarm'. Bovendien wordt er natuurlijk even stilgestaan by de mogelijke oorzaken en klachten van deze ziekte, nl. keelkanker. Het zal u dan ook na deze lezing beslist duidelijk worden dat eerste hulp aan een gelaryngectomeerde heel wat meer inhoudt dan wat wy er tot op heden van wisten. Een leerzame lezing dus, die geen enkele EHBO-er of hulpverlener mag missen. Na de lezing wordt iedereen ruimschoots in de gele genheid gesteld om over dit onder werp de nodige vragen te stellen en bovendien worden nog diverse voorwerpen gedemonstreerd, die door stembandlozen worden ge- b rui kt Natuurlijk is dit ook een zeer leerzame lezing voor politie, brand weer. ambulancediensL wijkverple ging. gezinszorg, zieken- en bejaar denhulpen. verpleegkundigen en eerste hulpverleners. Ook stembandlozen hebben recht om verder te leven, zorg dus dat u weet hoe deze mensen in tijd van nood te helpen. Voor meer informatie kunt u kon- takt opnemen met de voorzitter van de EHBO-vereniging Venray, de heer Jules Kessels, Zandakker '20 te Venray, tel. 04780-85068. Poging tot inbraak ■"■^Een bewoner van een woning aan het Helmkruid zat tv te kyken. Hy hoorde een harde klap, ging pools hoogte nemen en zag dat de voor deur was ingetrapL Waarschijnlijk heeft men getracht op die wijze toe gang tot de woning te krygen. maar heeft toen bemerkt dat de bewo ners thuis waren. De schade bleef beperkt tot de vernielde voordeur.

Peel en Maas | 1993 | | pagina 16