en beeld 1992 in woord PEEL EN MAAS Donderdag 7 januari - Pagina 5 JANUARI De gemeente trekt geld uit voor, de exploitatie van de gezamen\jke ruimte in het St Joriskwartier. In het voormalige Jorispark is een woonprojekt voor ouderen gereali seerd. Een gezamenlijke ruimte maakt daar deel van uit. Later in de maand wordt het projekt, bestaan de uit 29 woningen en de gezamen lijke ruimte, in gebruik genomen. De bewoners van de aangepaste hui zen kunnen onder meer gebruik maken van de diensten van een huismeester. - 'Ger gedaon', de jubileumshow van het duo Grad en Petran lever de twee dagen een volle schouw burg en een bedrag van 15.000 gulden op. Het geld is bestemd voor 't Raayke in Tienray, een kort-verblijfhuis voor geestelijk gehandicapte kinderen. - Het lieclje 'Nog nie misschien', ge zongen door Dave en Milton Cavis, bereikt de finale van het 'Limburgs Vasteloavesleecljes Konkoer'. Zover heeft een Ven rays lieclje het in deze verkiezing nog nooit geschopt. 'Nog nie misschien' hoort volgens de luisteraars van Omroep Limburg by de dertien beste lieges van de pro vincie. - Judoka Peter den Hoedt wordt in Den Bosch Nederlands kampioen in de vrije klasse. Eerder was hij in 1989 en 1991 al Nederlands beste in de klasse tot 95 kg. Des ondanks verwacht Den Hoedt geen plaatsje in de selektie voor de Olympische Spelen te krijgen. - Piet van Bommel viert in Beuken rode z'n honderdste veijaardag. De eeuweling komt oorspronkelijk uit Well, maar woont sinds 1979 in het Venrayse geriatrisch centrum. De honderdjarige vertelt het meeste te houden van z'n sigaar en van 'ge- knoeveld' worden door de zusters... - Op 85-jarige leeftijd overlijdt de lieer Cees Hensing. De in Leiden geboren Hensing richtte in 1966 de Venrayse afdeling van de Partij van de Arbeid mee op. Hy was vyf jaar voorzitter en bovendien een korte periode raadslid. - Uitgeverij Wol ters-Noordhoff blykt in de jongste uitgave van haar We reldatlas Venray te zijn vergeten. Gelukkig staan de kerkdorpen er wel op en is zelfs het Overbroek op genomen. - 'Het HALT-steunpunt Venray start in april, kopt dit weekblad. HALT staat voor 'het alternatief en biedt jeugdige plegers van (kleine) criminaliteit de kans uit handen van justitie te blijven. De jeugdige wetsovertreders krijgen een alternatieve straf, zoals wer ken in plantsoenen. Later in het jaar krijgen de gemeenten in de regio onenigheid over plaats en status van het projekt, met als ge volg dat er nog geen start is ge maakt met HALT. - De peuterspeelzalen en de ouders van peuters maken zich zorgen over het voortbestaan van de voor ziening. De speelzalen werken voor een groot deel met vrywilligers en part-time krachten. Door een wets wijziging moeten de peuterspeelza len de part-time leidsters voortaan het minimumloon gaan betalen en dat betekent een fikse kostenstij ging. De besturen vragen de ge meente om steun en de ouders komen massaal naar een dicussie- avond. - Met het geld dat burgemeester Defesche by z'n afscheid heeft ontvangen wordt in het Brazili aanse Divinolandia een gezonds- lieidspost ingericht De naam Defesche wordt by de opening in steen vereeuwigd. - Ton Alders wordt als Tbn d'n Twedde prins van de Piëlhaas. Zyn motto 'Met de zon ien owwe bol makte biëstig veul lol' is ontleend aan z'n dagelykse werk als direk- teur van een zonweringsbedryf. Op-, vallend detail: de nieuwe prins woont in Oostrum. - Scholengemeenschap Marianum herdenkt 60 jaar huishoudonder- wys in Venray. Bovendien staat het huidige gebouw in de Mgr. No- lensstraat er 40 jaar. De school is in 1932 van start gegaan in een gebouw aan de Bindstraat - Ongeveer 8000 mensen komen kijken naar het oorlogstuig dat van af 1994 op vliegveld De Peel wordt gestationeerd. Omringd door mist vertellen de militairen over de Patriot- en Ilawk-raketten, waarmee de eenheden zyn uitgerust. - In het Gelderse Doetinchem wordt fanfare De Peelklank uit Ys- selsteyn landskampioen in de af deling uitmuntendheid. Het is voor het eerst in de 71-jarige historie dat het gezelschap deze prestatie heeft geleverd. FEBRUARI - Sloop van het voormalige St. Jozef klooster aan de Eindstraat lijkt onafwendbaar. Huisvesten van Mu ziekschool, Vrye Academie, Volks universiteit en Volwasseneducatie wordt te duur. Kopers zyn er niet gevonden door de werkgroep 'Be houd St Jozefklooster'. 'Alleen een wonder kan het klooster nog red den', verzucht de heer Nelissen met gevoel voor de situatie. - Venray heeft weer een galerie. Aan de Langeweg opent galerie Toro haar deuren. kr(jgt een nieuw plaatsje. Het ton nen wegende gevaarte, een ge schenk van Bouwm(j Janssen b(J de eerste opening van het plein, wordt geplaatst tussen basis school de Fliereflult en het win kelcentrum in het Brukske. - De Venrayse industrie, verenigd in de Industriële Club Venray, schit tert door afwezigheid b(j de speciaal voor hen belegde Buck-inspraak- avond. De winkeliers komen wel in groten getale, maar van hen hoeft het college geen lange termyn den ken te verwachten, zo bl(jkt uit de gemaakte opmerkingen tijdens de inspraakavond voor de neringdoen den. De avond voor de kerkdorpen wordt slechts matig bezocht en de kritiek van de kleine kernen is niet nieuw. Zy verwijten het college een rapport voor Venray-kom te hebben laten maken. De kerkdorpen han gen er maar wat bij. De boeren en de LLTB voelen zich in het rapport eveneens ondergewaardeerd. Men verwyt het college dat het de land bouw vergeet, ten faveure van in dustrie en rekreatie. - Het RISC, het regionaal instituut voor sociaal cultureel werk, houdt op 16 mei een open dag. Te vens wordt de nieuwe naam van de leer/werkplaats aan de Prins Bernhardslraat onthuld. - De openbare bibliotheken in ons land bestaan honderd jaar. Of schoon in Venray de bieb pas 37 jaar bestaat, houdt ook z(j een open dag. - De veteranen van SV Venray vie ren hun 40-jarig beslaan. - De Venrayse burger krijgt voor de eerste keer een belastingkrant in de bus. Daarin staan de gemeente lijke belastingen keurig opgesomd en uitgelegd. Het is de bedoeling om elk jaar een dergelyke krant uit te brengen. - Burgerluchtvaart op vliegveld De Peel is uit den boze beslist de staatssekretaris van Defensie. Daarmee is het plan van de Noord limburgse Kamer van Koophan del (voorlopig) van de baan. Er komen dus ook geen nachtvluch ten op de luchtbasis. - Het jongenshockeyteam van Jeru salem wordt wordt in Helden kam pioen van Nederland by de middel bare scholen. De Venrayse ploeg verslaat in de finale het Adelbert- college uit... Wassenaar. - Het Venrays Mannenkoor heeft een nieuwe, Venrayse dirigent in de persoon van de 29-jarige Hans Noyens. - In Ysselsteyn wordt de eerste steen gelegd voor de vernieuwde pa rochiekerk. - Dominee Van 'Es neemt afscheid van de protestantse kerkenge- meenschap in Venray en omstre ken. Hy wordt predikant van de Hervormde Gemeente in Eist (Gld). - De uit Leunen afkomstige Kees Theunis promoveert in Wagenin- gen in de landbouw- en milieu wetenschappen. Hy heeft een onderzoek gedaan naar het vrijma ken en beschryven van spermacel len van spinazie... - Dierenarts Wiel Kremer viert de veertigste verjaardag van z'n praktijk in Venray. - Varkensonderzoekcentrum Nieuw Daliand in Merselo bestaat een kwart eeuw. In die tyd heeft het bedryf zic'h ontwikkeld tot een we reldwijd toonaangevende orga nisatie. JUNI - Het centrum van Venray wordt autoluw gemaakt. Nadat de pleinen zijn gerenoveerd wordt het voor auto's moeilijker om nog te rijden en te parkeren in de Schoolstraat, Markstraat en Hofstraat en op het Henseniusplein en de Grote Markt - In een Leunense stal komen 4(K) mestvarkens door verstikking om het leven. Waarschijnlijk door blikseminslag is de luchtverver- singsinstallalie in de stal uitge vallen. - Het voormalige pand van waren huis Pouwels beter bekend als Thei Spek - blijft voorlopig leeg staan omdat de Deumese projek- tontwikkelaar failliet is. Het pand wordt aangekocht door de Venrayse aannemer Verhoeven. - De bouwplannen voor de wit- en bruingoedzaak van Van Schaijik- Osnabrugge op het Wilhelmina- plein blijven op verzet van de om wonende ondernemers stuiten. De bezwaren richten zich vooral tegen het verdwijnen van de par keerplaatsen op het plein. De on dernemers zijn bang dat er te weinig - gratis - parkeerruimte voor in de plaats komt. - Na de eerste brigade-generaal heeft Venray nu ook de eerste F16-piloot. Het is de 23-jarige Marco Raayma- kers uit de Hoenderstraat, - Mevrouw Agnes Jordens, beter bekend als 'moeke', kreeg in het Vincent van Gogh Instituut be zoek van wethouder De Loo en een gelukwens van de koningin. Mevrouw Jordens, die al een hal ve eeuw op SL Anna verblijft, werd honderd jaar. - Tydens een vakantie overlijdt de bekende Oost rummer Jan Raedts. De Oostrumse aannemer stond in Venray en omgeving bekend als een verenigingsmens. H(j bekleedde in en buiten het dorp tal van funkties. - Om te kunnen groeien naar 40.000 inwoners in 2015 wil de gemeente de komende vier jaar 345 woningen per jaar bouwen. De woningbouw is vooral nodig om de te verwachten stroom mili tairen op te vangen, die op De Peel gestationeerd worden. - Lei en Bertha van Els-van Leen- dert vieren hun 65-jarig huwelijks feest. Het paar woont al vele jaren in bejaardencentrum het Schut tersveld. - De grote internationale express- vrachtbedrijven zien een trans portluchthaven op De Peel wel zit ten. De grote luchtvervoerders zijn op zoek naar een geschikte vliegbasis in Nederland en geven daarby de voorkeur aan De Peel. Het Venrayse college is tegen van wege de belasting voor het milieu. - De gemeente gaat kijken of er ach ter de winkel Eurotapyt aay de.Juli- anasingel een parkeerplaats kan worden gerealiseerd. Op die manier wil het college tegemoet komen aan de wensen van de winkeliers. Die vrezen een tekort aan parkeerplaat sen na vestiging van Van Schayik op het Wilheliminaplein. - Het trio van DOS uit Venray werd Nederlands kampioen in de klas se Cl libre klein. Eerder behaal den de Venrayse biljarters Peter Volleberg, René Dericks en Frank Vermeulen al nationale titels in hun klassen. - Rector Peter Wijsman (79) van Veu len viert z'n 50-jarig priesteijubi- leum. Hy is het rectoraat en het dorp nog lang niet moe. - De gemeente Venray presenteert zich aan de Nederlandse militai ren in de Duitse plaats Stolzenau. De stand werd druk bezocht en burgemeester Waals laat weten dat 'Venray hoog scoort'. - Onderwijl krygt Venray zelf ook bezoek. En wel van de groep 'Hallo Venray Deze Haagse band, die dit jaar nationaal doorbreekt en onder meer op Pinkpop speelt, heeft zich zelf toevallig naar Venray vernoemd. - Het Venrayse Arbeidsbureau ver huist naar het nieuwe pand aan de SL Josefweg, tegenover de technische school. - De gemeente presenteert haar Milieubeleidsplan. Uitgangspunten zyn integraal beleid (aandacht voor milieu op alle beleidsterreinen) en duurzaamheid. JULI - Hel gemeentebestuur is niet van plan wijzigingen aan te brengen in het zogenaamde 'autochtonitciisbc- ginsel'. Dat is een afspraak waarin is vastgelegd dat alleen mensen uit het eigen dorp of met economische binding daarmee zich in een kerk dorp mogen vestigen. De gezamen lijke dorpsraden hadden om een versoepeling van die afspraak ge vraagd. - De zomer van 1992 zal de ge schiedenis ingaan ids 'de zomer van de ojH*ngebroken wegen'. Dankzij de steun van het Rijk is de gemeente overal bezig achter stallig onderhoud aan wegen weg te werken. Bovendien is men nog steeds bezig met de rekonstruktle van de pleinen. - De bezoekersaantallen van De Sprank vallen in het eerste half jaar behoorlijk tegen. De direktie be looft aantrekkelijke aktivitcitcn in de zomervakantie. - Pastoor De Ouster uit Oostrum viert, z'n vijftigjarig priesterfeest. - De Ysselsteynse handboogschutter Bemy Camps, eerder dit jaar al Ne derlands kampioen, is geselekteerd voor de Olympische Spelen in Bar celona. Daarmee is hy de tweede Venrayer, of eigenlijk Ysselsteyner. die aan een Olympisch toernooi deelneemt In 1980 fietste Peter Winnen mee in Moskou. - Bewoners van de Broekweg in Venray hebben b(j de gemeente aan de bel getrokken. In het puin waarmee de weg verhard Is, heb ben zij resten van asbest aange troffen. De gemeente laat de zjiak onderzoeken. AUGUSTUS - De kermis in Venray is dit jaar de grootste in de Venrayse geschiede nis. Behalve veel kermisattrakties zyn er ook optredens van artiesten en is er een expositie over de ge schiedenis van de (Venrayse) ker mis te zien. By de kennis wordt dit jaar ook het parkeerterrein tussen kerk en gemeentehuis betrokken. - Dit jaar is het veertig jaar gele den dat in Ysselsteyn het Duits soldatenkerkhof officieel ge opend werd. Op het kerkhof lig gen meer dan 32.000 gesneuvel de Duitse soldaten begraven. - De Oostrumse korporaal Tèrry ran Duinhoven keertje terug na een ver blijf v&n vUf maanden in het voor malige Joegoslavië. Hy verbleef in het noorden van Kroatië, waar hij de verwoestingen met eigen ogen kon aanschouwen. - De Ysselsteynse ponyspringrui ter Leopold van Asten (15) doet voor Nederland mee aan het Euro pees kampioenschap springen in het Zweedse Stockholm. Het Is voor de Ysselsteyner de derde keer dat hij ons land vertegen woordigt op een Europees kam pioenschap. - De Leunense pater Joos Beckers viert in z'n geboortedorp z'n robij nen (40 jaar) priesterfeest De 74-jarige priester is al 28 jaar pastoor in de parochie van Maria Geboorte in Nijmegen. - Het Venrayse ziekenhuis gaat de operatiekamers en de EHBO-afde ling ingrijpend renoveren. Het aantal operatiekamers wordt met één uitgebreid naar vier. De kosten bedragen 1,5 mijjoen. - SV Venray heeft een nieuwe hoofd sponsor. Metaalwarenfabriek Inaifa volgt het Wanssumse bedrijf Arkel Tblecommunicatie na drie jaar op. - Venrayer Theo Lucassen werd onderschelden met de eremedail le in goud, verbonden aan de Or de van Öranje-Nassau. Lucassen werkt 40 jaar by metaalbedryf Blitta. In Venray is hy by de oude ren bekend als langjarig doelman by SW. - Met een kraan wordt het kapelle tje, gewyd aan Lucia, Johannes en Josef, verhuisd van de boerderij Wienenplats, naar het kruispunt Lollebeekweg-Oosterbosweg-Mete- rikseweg. Daar komt het kapelletje beter tot z'n recht menen de initia tiefnemers voor de verhuizing de Dorpsraad Casten ray en de Werk groep Kruisen en Kapellen. - Op 8 februari houden de metaal bedrijven in Venray een open dag in het kader van de aktie 'Kies techniek'. Jongeren met hun ouders worden uitgenodigd om eens kennis te maken met het werk in technische bedryven. - De gerenoveerde aula op de alge mene begraafplaats Boschhuizen wordt officieel in gebruik genomen. De renovatie van twintig jaar oude aula kostte 60.000 gulden. Er werd onder andere een nieuw plafond aangebracht, verwarming geïnstal leerd en meubilair geplaatst. De ge meente hoopt dat door de maatre gelen de aula wat meer gebruikt zal gaan worden. De afgelopen jaren werd het gebouw slechts enkele malen per jaar gebruikt. - Josien Gieles (15) en Ingrid Franssen (12) van Spio doen mee aan het Nederlands kampioen schap kunstzwemmen Ln Maas tricht - In de parochiekerk van Ysselsteyn wordt zondag 2 februari de laatste mis opgedragen. De kerk wordt grootscheeps verbouwd. De ge meenschap moet zelf drie ton by- dragen in de kosten. Tweederde daarvan hebben de Ysselsteyners al bijeen gebracht. - De gemeente Venray zal van de bewoners van het centrum geen baatbelasting heffen om hen op die manier te laten meebetalen voor de ontwikkeling ervan. Aan invoering van een algemene baat belasting blyken teveel juridische haken en ogen te zitten. Door het niet invoeren van baatbelasting loopt de gemeente drie miljoen gulden aan extra inkomsten mis. - Ysselsteyner Bemy Camps wordt Nederlands kampioen handboog- schieten. In de finale verwees Camps Ger Koonings uit Leunen naar de tweede plaats. - In een speciale raadsvergadering wordt de nota 'De gemeente Ven ray in sociaal en ruimtelijk econo misch perspectief, ofwel de 'Buck-nota' toegelicht door prof. dr. Wever van Buck Consultants International. In het rapport wordt de marsroute aangegeven voor Venray in de komende twin tig jaar. - De Noordlimburgse Kamer van Koophandel presenteert een plan om van vliegveld De Peel een lucht haven voor vrachtvliegtuigen te ma ken. Burgemeester Waals noemt het initiatief belangryk voor de re gionale economie, maar waar schuwt ervoor dat wel aan alle milieu-eisen voldaan moet worden. Milieugroepen en de provincie Noord-Brabant zyn tegen het plan. De provincie Limburg neemt voor lopig geen standpunt in. MAART - De gemeente gaat een speciaal bu reau in de ami nemen om te kon- troleren of iedere hondenbezitter wel belasting betaalt. Volgens cyfers van de gemeente telt Venray onge veer 3000 honden. - Er wordt een begin gemaakt met de rekonstruktie van het Schouw burgplein en Henseniusplein. Het plein voor de Schouwburg wordt het meest ingrijpend veranderd. De werkzaamheden gaan tot eind juli duren. Daarna mogen er op beide pleinen geen auto's meer geparkeerd worden. - Alle kernen van de gemeente Ven ray zijn voortaan onder één kenge tal (04780) telefonisch bereikbaar. De oude kengetallen, komen te ver vallen en de kerkdorpen krygen al lemaal een vijfcyferig nummer. In de telefoongids heeft de PTT by Ys selsteyn een fout gemaakt en het verkeerde cyfer vermeld. Alle tele foonabonnees krygen daarom een stickertje thuisgestuurd met daar op het juiste nummer, een 7. - De Venrayse Balletschool bestaat tien jaar en dat jubileum wordt gevierd met een dansmusical in de schouwburg. - Ook het R1M (Regionaal Instituut voor Maatschappelijke dienstverle ning) viert een jubileum. De in de Clockert gevestigde instelling bestaat 25 jaar. Bij gelegenheid van het feest geeft het RIM een boekje met daarin een historisch overzicht uit - Oud-Venraynaar Gerard Basti- aans werd bevorderd tot brigade generaal bij de Koninklyke Land macht De 46-jarige Bastiaans (z'n ouders woonden in de voormalige Gasstraat) is één van de 60 gene raals die ons land telt Bastiaans is hoofd van de afdeling Opera- tiën. De oud-Venrayer begon z'n karrière in 1963 aan de militaire academie in Breda. - Het verbouwde VW-kantoor an nex ANWB-winkel aan de Grote Markt werd geopend door direkteur Nouwen van de ANWB. - Gedeputeerde Bronckers opende officieel het woonzorgprojekt St. Joriskwartier. Ook het herstelde ka pelletje, gewijd aan heilige draken doder, werd officieel geopend. APRIL Het St. Elisabethziekenhuis beschikt voortaan over een patiën tenservicebureau. Daar kunnen pa tiënten, familieleden en hulp verleners terecht met vragen en klachten. Het bureau verzorgt ook de voorlichting. - De stichting Venray-Divinolandia krygt ook in 1992 10.000 gulden voor steun aan het projekt in Bra zilië, waar de Overloonse Jacque line Eibers werkzaam is. Ook de bydragen van 5000 gulden aan de werkgroep Mondiale Vorming en 10.000 gulden voor de Wereld winkel blyven gehandhaafd. Eer der bepaalde de gemeente om deze projekten in elk geval tot en met 1995 te zullen steunen. - In de wijk Landweert komen er vyf leslokalen plus een gymzaal by. In het Brukske gaan daarentegen twintig lokalen weg en ook de gym zalen aan de Raadhuisstraat en de Beukenlaan verdwynen. De veer tien noodlokalen in Brukske wor den in elk geval gesloopt. Waar schijnlijk ondergaat de gymzaal aan de Raadhuisstraat hetzelfde lot. Over de gymzaal aan de Beuken laan was nog geen duidelijkheid. - De wyk Brukske is in Venray speerpunt van een projekt 'socia le vernieuwing'. In dat kader trekt de jeugd van de wijk er een woensdagmiddag op uit om de rommel in straten en plantsoenen op te ruimen. - In en om Venray snorren de came ra's want er wordt gefilmd voor de eerste Venrayse promotiefilm, geti teld 'Venray, stad in de natuur'. De film wordt onder meer gebruikt om de Nederlandse militairen, die van af 1994 op De Peel gestationeerd worden, een positief beeld van de gemeente te schetsen. Daarnaast kan de film ook gebruikt worden om bedrijven te werven. De video film kost de gemeente 70.000 gul den. Er is gevraagd aan het bedrijfsleven om mee te betalen. - De Venrayse winkeliers en de L0- ZO zyn tegen de plannen van de ge meente om op het Wilhelminaplein een elektrozaak plus parkeergarage te laten verrijzen. Volgens de mid denstand gaan er teveel parkeer plaatsen verloren. In een brief vragen de ondernemers om garan ties voor vervangende parkeer ruimte. Parkeerplaatsen zien zy als onmisbaar element in een sukses- vol winkelcentrum. - Het onderzoek naar de Noord- tangent, tegenwoordig vaker 'de oost-westverbinding' genoemd, wordt uitgesteld tot het nqjaar. Andere plannen hebben eventjes voorrang, is de motivatie van het gemeentebestuur. De plannen om ergens tussen Grote Kerk en de Noordsingel een verbinding te maken die aansluit op de ring binnensingels stuitte eerder op grote weerstand by de bevolking. Het college van b. en w. laat zich door een extern bureau ad viseren. - In de nacht van zondag 12 op maandag 13 april wordt ook Venray wakker geschud door iets wat later blykt een aardbeving te zyn geweest Behalve een stroom tele foontjes van ongeruste inwoners le verde de beving in de gemeente nauwelyks schade op. Dat was in andere delen van Linburg, met na me in en om Roermond, wel an ders. En omdat daar de drukpers van dit weekblad staat, rolde Peel en Maas voor een keer by een druk- kery in Best van de persen. - Cor Linskens werd onderschei den met de eremedaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oraqje-Nassau. Dat gebeurde bij gelegenheid van het 40-jarig dienstverband van Linskens b(j Nieuw Spraeland. - Op 18 april is voor de eerste keer het carillon te horen dat door Rank Xerox by het 25-jarig jubileum aan de kerk geschonken was. Het klok kenspel hangt op 34 meter hoogte en telt twaalf klokken. In de toe komst wil het kerkbestuur het ca rillon tot 50 klokken uitbreiden. - De Venrayers krijgen een maand je respyt want de gemeentelyke belastingaanslag valt niet in april, maar pas in mei in de bus. De da tum werd al eerder van maart naar april verschoven. - Lintjes regende het uiteraard de laatste dag van april. Vier onder scheidingen kwamen in Venray te recht. Europarlementariër Eisso Woltjer mag zich voortaan ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw noemen. Ysselsteyner en politicus Harrie Philipsen werd ridder in de Orde van Oranje-Nassau en de ere medaille in goud, behorende by diezelfde orde, ging naar Hein van Valkengoed. John Berghmans kreeg de zilveren medaille in de Or de van Oranje-Nassau. - Na bijna twaalf jaar neemt Pierre Gerits afscheid als dirigent van het Venrays Mannenkoor. MEI - Het college van burgemeester en wethouders gaat zeven avonden 'met Buck de-boer op'. Onder lei ding van oud-journalist en -voor lichter Dick Houwaart worden voorlichtingsavonden gehouden. Verschillende belangengroepen, dorpen en wijken kunnen vragen stellen en opmerkingen maken over de plannen die het Nymeegse buro Buck voor Venray heeft uitge dokterd. De burgers zyn met be hulp van affiches en een huis-aan- huis-folder uitgenodigd door het ge meentebestuur. - In de Venrayse bioscoop gaat de nieuwste film van Paul Verhoeven in première, 'Basic Instinct'. De film zal ongeveer een half jaar op het scherm te zien zyn. - Het Straat(theater)festival, gefinan cierd door het Winkelcentrum en georganiseerd door de stichting CultuRooy, kan ook de derde keer doorgaan. Na aanvankelyke aarze lingen bij de winkeliers dragen ze toch 15.000 gulden b(j en kan de or ganisatie het programma definitief vastleggen. Winkelcentrum Venray had in eerste instantie de bydrage gekoppeld aan de eis dat er een meerdaags festyn zou komen. - Het Spelement, het betonnen kunstwerk dat jaren op het Schouwburgplein heeft gestaan,

Peel en Maas | 1993 | | pagina 5