leukenrode en Elzehorst 2[aan samen in Boncura 1ï Privatisering bij gemeente richt zich eerst op Openbare Werken morgana 'Het jaar van de nuchtere jongeren' Is er nog hoop voor De Sprank? Een uitgebreide korte historie peel en maas ANDO-expositie in bibliotheek peel en maas I EN MAAS Donderdag 24 december - Pagina 5 de naam nog zo hoopvol, imst van zwem- en rekrea- De Sprank ziet er don- Het lijkt erop alsof het bad een slecht gesternte staat, de nog korte historie liet bad weinig positieve ,unten gekend. Of moet de lenis van het bad gewoon bygezet in het rijtje van e missers? Een historisch it en een eerste analyse. Airhaal De Sprank - al heet jerabad dan nog niet zo - be- jin feite in de jaren tachtig leer de financiële situatie van sneente Ven ray steeds zorgelij- ÏOrdt Daardoor komt onder- laan de gemeentelijke akkom- imes meer en meer op de tocht aan. Het zwembad, gebouwd len jaren zestig, heeft boven- konkurrentie gekregen van de ropische zwemparadijzen in ricaen van de grindgaten in de «ring. Jaar in jaar uit moet de »nte dan ook geld toeleggen exploitatie omdat er minder ekers komen. Plannen voor re- üe van het combibad zyn er maar het armlastige Venray die niet betalen. idenood het hoogst is, is zoals nd de redding nabij. Die red- komt in 1989, als voor het [gepraat wordt over een artikel jatus voor de gemeente. Inmid- «eet iedereen wat dat inhoudt; [tyk springt financieel by, r stelt de gemeente onder een k regime. Om in aanmerking te ien voor een ryksbydrage moet ray aan een aantal voorwaarden oen. Voordat de gemeente geld iQO- «i van het ryk, moeten eerst de 50,. n spaarpotten worden aan- 50. roken en daaruit dienen aller- ichterstallige werken te worden iald, Het curieuze geval doet dus voor dat het armlastige ray eerst steun van de overheid vraagt en daarna een nieuw zwem bad gaat bouwen. Na jaren van behelpen, pakt de gemeente maar direkt stevig uit. Geen renovatie van het bestaande bad, maar een nieuw zwem- en re- kreatiecentrum met een uitstraling naar de regio. Kosten by na 9 mil joen gulden. De gemeente wordt eigenaar van het complex, maar laat de exploitatie over aan ande ren. Venray past maximaal 750.000 gulden by in de kosten van exploi tatie. Het bad krijgt alle luxe voor zieningen die er zo bijhoren, inclusief zonnestudio's en sqaush- banen. Als lokatie wordt gekozen voor het terrein van Jong Neder land, op de hoek Westsingel- Kempweg. De uitvoering wordt he lemaal geregeld door een Vegchelse projektontwikkelaar, Hevo Bouw management. De Venrayse aanne mer Bouwmy Janssen gaat het bouwen en als exploitant is Sport fondsen Nederland in beeld, een or ganisatie die in Nederland zo'n 70 rekreatiecomplexen exploiteert DRIE TEGENSTEMMERS Terwyl in de wandelgangen en 'op straat' met de nodige scepsis wordt gereageerd op de plannen van de gemeente, is politiek Venray enthousiast. Het kontrakt is im mers zodanig dat het de gemeente per jaar niet meer kost dan het hui dige zwembad. Met uitzondering van de fraktie Van de Vorle en het eenzame CDA-raadslid Huub Muij- sers, is de hele raad voor het plan en in september 1990 gaat de eerste spade de grond in. 'Hier zwemmen straks 300.000 mensen', meldt een bord langs de Westsingel. Terwyl de bouw met de nodige publiciteit wordt aangekleed, moe ten de Venrayse bestuurders hier en daar nog wat plooien gladstrij ken. De overname van het zwem- badpersoneel door de nieuwe exploitant, de verplaatsing van de blokhut van Jong Nederland. Ook zwemvereniging Spio moet nog over de streep getrokken worden, evenals andere doelgroepen voor het nieuwe bad, zoals de ouderen. Op 14 december 1991 is het dan zover en gaat De Sprank open voor het publiek. Al snel na de opening blykt dat die 300.000 mensen voor het Venrayse bad toch wel hoog ge grepen is. De politiek mag dan en thousiast zijn, de bevolking is dat veel minder. Sportfondsen is echter niet verontrust, het moet allemaal nog wennen. Als na een halfjaar de cyfers nog geen bevredigend resul taat te zien geven, wordt het tyd voor maatregelen. Medio 1992 start De Sprank met een publiciteitscam pagne, verlaagt sommige pryzen en breidt het aantal rekreatieve zwe- muren uit. De manager van het bad wordt vervangen door een 'trou bleshooter' van Sportfondsen Ne derland. Deze maatregelen sorteren echter ook maar weinig effekt Sportfond sen Venray kan in die periode al niet meer aan haar financiële ver plichtingen voldoen en moederbe- dryf SFN grypt haar dochter onder de vleugels. Volgens het kontrakt zal de organisatie dat één jaar doen. Daarna is het vrij om het bestaande kontrakt met de gemeente Venray te ontbinden. PROGNOSES In die situatie verkeert De Sprank momenteel. Hoe het zover heeft kunnen komen vraagt ieder een zich op het gemeentehuis, in het zwembad en bij Sportfondsen in Amsterdam. Met name Sport fondsen heeft exacte gegevens over de bezoekersaantallen. Vooruitlo pend op het onderzoek van Twyn- stra «Sc Gudde lost direkteur Wijnand Eissens van SFN een ana lytisch schot voor de boeg. By de prognoses is geen rekening gehou den met de koerswyziging van de rekreatieparken in America. Kort nadat De Sprank was geopend, gin gen 'Loohorst' en 'Meerdal' zich met hun baden meer richten op de badgasten uit de buurt. In de prog noses werden beide rekretatiepar- ken niet als serieuze konkurrenten gezien, omdat zij hun baden in eer ste instantie vulden met verblyf- gasten. Ook de perikelen rond Spio voert Eissens aan als mogelijke oorzaak. Sportfondsen is er, waarschynlyk na informatie van de gemeente, voorshands van uit gegaan dat Spio van begin af alle lessen in De Sprank zou gaan geven. Het gekra keel rondom het leszwemmen van Spio - een konkurrent van Sport fondsen. dat ook zwemles in het pakket heeft - was niet bevorderlijk voor het imago van het bad. Tbt slot meent Eissens dat Venray 'gewoon niet zwemminded is'. Een cultuur van rekreatief een subtropisch bad bezoeken kent men hier, in tegen stelling tot in het westen, niet. ZWEMCU1XUUR Die analyse is met gemak uit te breiden met een aantal punten. Al lereerst de start van De Sprank. De Venrayse burger werd met een zwembad 'opgezadeld' waarom nie mand gevraagd had. Bovendien in een periode dat Venray veron dersteld werd zo arm te zijn als een kerkluis. Die situatie heeft de ge meente nooit aan de Venraynaren weten uit te leggen. Het gevolg was dat de weerstand tegen de De Sprank, deels misschien onterecht, groter was dan verwacht. Het verhaal Spio is aan te vullen met de perikelen rond de overname van het personeel. Ook dat heeft de beeldvorming rondom de nieuwe voorziening geen goed gedaan. De gemeente en Sportfondsen zyn ook gestruikeld over de cultuur in Noord-Limburg. De mensen zyn hier inderdaad niet gewend om voor enkele uren zwemplezier vyf gulden neer te tellen, terwyl men eerst voor drie gulden en nog wat een hele dag terecht kon. Daar komt by het onduideiyke beleid van Sportfondsen ten aanzien van openingstyden en tarieven. Het mag gerust vreemd genoemd wor den dat een organisatie met meer dan een halve eeuw ervaring en meer dan 70 baden in ons land geen eenvoudiger tariefsysteem weet uit te dokteren. En tot slot het buitenbad. Tbrwyl de trendcyfers aangeven dat in Ne derland de weersonafhankelyke re- kreatie - lees subtropische binnen baden - de voorkeur geniet, liggen de Noordlimburgers by mooi weer massaal aan de grindplas en mis sen de Venraynaren gewoon hun buitenbad in de zomer. MOEILUK Twynstra «Sc Gudde zal deze analy se ongetwyfeld nog aanvullen. De uitkomst staat evenwel goeddeels al vast: De gemeente Venray zal liet byzonder moeilyk krygen om een nieuwe exploitant te vinden, zon der daarvoor (diep) in de buidel te tasten. De cyfers lopen zover achter by de begroting dat Sportfondsen zich niet voor de tweede keer de vingers wil branden. En het is naïef te veronderstellen dat een andere organisatie wel 70.000 rekreatieve bezoekers kan binnen halen als dat een gerenommeerde club als Sport fondsen niet lukt. Dat houdt voor de gemeente Ven ray slechts twee mogelykheden open. Ofwel zelf risico lopen in de exploitatie, ofwel de hele zaak ver kopen. In beide gevallen moet er geld by en in beide gevallen zal dat door de gemeenschap moeten wor den betaald. Zo staat De Sprank er na een jaar voor. 1 januari a.s. gaan de ver sluizen St Antonius te Horst Beukenrode te Venray een be- ïrlyke fusie aan. Mede om die is gekozen voor een gemeen- appelyk huisstyl en naamge- Met andere woorden: Beuken- len St. Antonius worden in een spleet nieuw jasje gestoken. Als alg daarvan gaat St. Antonius ruian als Elzenhorst door het le en zal de overkoepelende stich- [de naam Boncura gaan dragen, nieuwe bestuur van de stich- Boncura zal bestaan uit huidi- icstuursleden van St. Antonius Beukenrode. direktie zal worden gevoerd rde huidige direkteuren, te we de heren J. Driessen en A. v.d. den. Zy vormen een collegiale ktie voor het totaal maar bly- als funktioneel aandachtsge- primair resp. de lokatie enhorst en de lokatie Beukenro- behouden. NAAMSVERANDERING eukenrode heette tot 1989 'De mze'. De nieuwe naam Beuken- ewerd indertyd bewust gekozen past uitstekend by de 'groene geving'. Het werd daarom niet ilijk geacht deze naam twee ja- !na dato weer te veranderen. L Antonius voert al vanaf de ichting - nu 12*6 jaar geleden - ir naam. Deze is overgenomen het indertyd opgeheven zie- luis. De roep om naamsveran- werd door de jaren heen meer gehoord. St Antonius tdt te vaak nog verbonden met ziekenhuis van weleer. By me at 'h£ j iliui nigeen roept dit ongewild een kli nisch beeld op. Uitgangspunt voor de zorgvisie binnen het verpleeg huis is echter dat er nadrukkelijk - naast de behandeling en zorgverle ning - een woonsituatie gekreëerd moet worden. Van eigenheid, bijzonderheid is qua naamgeving nauwelyks sprake omdat zeer veel instellingen bin nen de gezondheidszorg in Neder land de naam St. Antonius dragen. Het samengaan van organisaties moet ook in de naamgeving tot uit drukking komen. Niet doorslaggevend, maar wel medebepalend was het feit dat voor St. Antonius statutair de algemene christelyke grondbeginselen gel den. Het verpleeghuis wil hiermee inpliciet aangeven dat zy ook een woonsituatie biedt voor mensen van alle gezindten. Al deze argumenten hebben uit- eindelyk geleid tot een wyziging van de naam St. Antonius in Elzen- horst. Een naam voor een woonsitu atie, een naam zonder negatieve associaties, die gemakkelyk te schry ven en uit te spreken is en die prettig in het gehoor ligt. De naam Elzenhorst is hetzelfde opgebouwd als Beukenrode, name lijk een kombinatie van een boom en de plaatsnaam. Er is gekozen voor elzen omdat deze boomsoort in het verleden nabij de lokatie van het verpleeghuis gekweekt werd. Horst is de naam van de gemeente, maar heeft ook de betekenis van een veilige plaats, een beschutte plaats. Elzenhorst blijft als patroonheili ge St. Antonius houden, hiervoor is nadrukkelijk gekozen. NAAM OVERKOEPELENDE STICHTING Er is gezocht naar een naam waarin 'het produkt' tot uitdruk king komt. Het 'produkt' is zorg. De verpleeghuizen willen graag goede zorg leveren. Het Latynse woord voor zorg is 'cura'. In verschillende afgeleide talen wordt het woord 'goed' aangeduid met "bon'. Logisch gevolg is Boncura. UITGANGSPUNT VOOR NIEUW LOGO Het uitgangspunt voor het nieu we logo is de één op één zorg ge weest. Die tref je vaak aan in het verpleeghuis: je hoofd op een sterke schouder leggen. Hulp en steun als uitgangspunt. Het uiteindelyk ontwerp, waarin de contouren van de schouders en hoofden zichtbaar zyn, doet tevens denken aan een boompje. Gezien de naam van beide verpleeghuizen een toepasselyk design. Gekozen is voor zachte tinten, blauw/grijs voor Beukenrode, geel/grijs voor Elzenhorst. Hetzelfde ontwerp voor beide hui zen geeft aan dat zy iets met elkaar te maken hebben; het feit dat ze een verschillende kleurstelling hebben en dat de logo's gespiegeld zyn, on derstreept de eigen identiteit. De koepelstichting Boncura on derscheidt zich door een logo, dat de overkoepende sfeer uitdraagt. Deze wordt bereikt door de sa mensmelting van het blauwe en ge le beeldmerk. dinsdagmiddag om 15.10 uur ver fde een 15-jarige bestuurder van snorfiets, toen hij vanaf de Wneseweg op de Langstraat 'ksaf de Weg in den Berg indraai den vrije doorgang aan een uit richting Venray komende perso- "auto, bestuurd door een 22- 'ge inwoner van Groeningen. De I Jnurder van de snorfiets kwam I t zijn 7-jarige duopassagier ten j De jongste werd met levensge- 'rlyke verwondingen naar het henhuis vervoerd en werd op de Twee ernstig gewonden bij verkeersongeval intensive care opgenomen. Hoewel de bestuurder (zijn broer) zeer ern stig gewond raakte bleken die ver- elke week nieuws toto Gé Hrdes/GLH wondingen niet van levensgevaar lijke aard te zijn. POLITIE VRAAGT GETUIGEN Gezien de aard van de verwondin gen van beide slachtoffers en omdat de politie nog geen duidelijk beeld heeft van de oorzaak van dit ernstig ongeval roept zy eventuele getuigen dringend op zich met haar in ver binding te stellen. Degenen die zich al hebben gemeld hoeven dat. niet meer te doen. Als inwoner van Ysselsteyn wil ik even reageren op de uitlatingen van pastoor Steneker. In het Yssel- steyns weekblad (nr. 6) heeft de pastoor enig begrip voor de mensen die alleen met Kerstmis naar de kerk komen. Maar hy vindt wel dat deze mensen de H. Communie be ter achterwege kunnen laten. Hier heb ik me mateloos aan geërgerd en ik denk met my meerdere paro chianen! rlbeh de kerk gebouwd werd wa ren alle parochianen wel goed om de kosten van de nieuwbouw mee te dragen. Daar stond ik ook achter. Laat daarom een ieder op zijn eigen wijze Kex-st vieren en onder eigen verantwoording de H. Com munie ontvangen. Een beetje begrip van de pastoor zou volgens mij beter op zijn plaats zijn. Waar ook ter wereld, u allen een Zalig Kerstfeest en een Gezond 1993 toegewenst. Mede-parochiaan (naam by de redaktie bekend) PATIËNTENZORG In de Peel en Maas van 17 decem ber jl. stond een stuk vermeld over de aangekondigde verbeteringen in het Vincent van Gogh Instituut, voorheen PCV. Dat heb ik als moeder van een ex- patiënt met veel genoegen en vreugde mogen ontvangen en gelezen. Van harte gesterkt voor hen die ons een zorg zyn. Mw. Leja-Wind geef nu je ogen de kost bij Morgana Slaapkamers tijdens onze sublieme midwintershow. slaapkamers DE BEST-NOY Steenstraat 144, Boxmeer. 08855 - 71488 's maandags gesloten - vrijdag koopavond Ongeval met snorfiets Dinsdagmiddag omstreeks 16.50 uur stopte op de Leunseweg, ter hoogte van de Paterskerk, een per sonenauto bestuurd door een 43- jarige inwoonster. De vrouw lette bij het uitstappen onvoldoende op het verkeer, want op het moment dat zy het autoportier opende werd haar auto ingehaald door een snor fiets, bestuurd door een 74-jarige man uit Leunen. De snorfiets botste tegen het portier en de bestuurder kwam ten val. Hij liep daarby diver se verwondingen op en moest naar het ziekenhuis worden vervoerd en daar ter observatie worden opgeno men. Ook voor dit ongeval verzoekt de politie eventuele getuigen zich met haar in verbinding te willen stellen. De gemeente Venray buigt zich opnieuw over het fenomeen privati sering. Halverwege de 80-er jaren werd privatisering toegepast als een bezuinigingsmaatregel. Nu de reor ganisatie van het ambtelijk appa raat achter de rug is en de meeste leidinggevende funkties in dat ap paraat zyn ingevuld, wil de ge meente zich opnieuw buigen over de privatisering. De afdeling Open bare Werken zal daarbij als eerste onder de loupe worden genomen. De nota 'privatisering, een her nieuwde aanpak', die vorige week door de commissie algemene zaken besproken werd, schetst daarby een kader waarbinnen het proces van privatisering in onze gemeente opnieuw kan worden aangepakt en geleid'. ANDERE BENADERING In het verleden werd privatise ring door de overheid gezien als een bezuinigingsmaatregel. Achter af bleken de financiële gevolgen niet altijd positief uit te pakken. 'Privatisering blykt daarom ook niet het Ei van Columbus te z(jn' al dus b. en w. in haar nota. Tegenwoordig wordt privatisering meer gerelateerd aan 'herbezin ning op kerntaken'. De overheid is er zich van bewust geworden dat haar takenpakket dermate is uitge- dyd dat dat tot een grotere burocra- tie en inefficiëntie leidt. Door privatisering wil de politieke en ambtelyke leiding een aantal be heersproblemen overdragen om zich zo meer te kunnen concentre ren op haar 'kerntaken'. De gemeente onderscheidt drie vormen van privatisering: afstoten van taken; uitbesteden van werk en verzelfstandiging van overheidsta- ken/-werkzaamheden (b.v. de PTT) ONDERZOEK De gemeente Venray wil nu gaan onderzoeken welke taken voor pri vatisering in aanmerking komen en op welk tijdstip. In principe ko men hiervoor alle uitvoerende ta ken in aanmerking, behalve die taken die op wettelijke gronden in handen van de overheid moeten lig gen. Verder komen ook beteidsvoor- bereidende en beleidstoepassende taken voor onderzoek naar privati sering in aanmerking. Vooral werk zaamheden waarby een groot specialisme noodzakelyk is, komen Dinsdagmiddag verrichte loco burgemeester mevrouw De Loo in de bibliotheek de opening van de ANDO-expositie 'Het jaar van de nuchtere jongeren', die een beeld geeft van 150 jaar stryd tegen het alcoholmisbruik. Maar voordat de loco-burgemeester Jot de openings handeling overging was het de heer Y. Dy kstra, algemeen voorzitter van de ANDO (Algemene Nederlandse Drankbestryders Organisatie) die een welkomswoord sprak. Mevrouw De Loo feliciteerde eerst de ANDO met haar 150-jarig be staan. Alcohol blijft ook in Venray een probleem en met de feestdagen in het vooruitzicht is het goed dat dat juist nu onder de aandacht wordt gebracht. Het Venrayse ge meentebestuur staat achter het al- coholmatigingsbeleid en zal er het hare toe bydragen daar waar moge- lyk, ook haar aktiviteiten daarop af te stemmen. Alles wordt er door het gemeentebestuur aan gedaan om dat zichtbaar te maken en dan wordt niet alleen gedacht aan het alcoholvraagstuk in het verkeer, maar ook om de jeugd te doen be seffen dat het volwassen worden, ook te maken kan hebben met het inzicht wat alcoholmisbruik teweeg kan brengen. Mevr. De Loo hoopte dan ook dat een organisatie als de ANDO haar daarby zal helpen. De heer Y. Dijkstra benadrukte nog eens dat het alcoholmatigings- beleid eerst dan kan slagen als dat gemeentelijk wordt ondersteund. Daarby denkt de ANDO aan ver- keerskontroles, geen reklame op gemeente eigendommen en goede afspraken met de horeca. Onder- wysprojekten, alsmede het aanbie den van alcoholvrije dranken in sociaal cultureel werk en sportkan tines stimuleren. Op 2 januari vond in Leeuwarden de start plaats van de expositie, die daana in nog 35 andere plaatsen in Nederland werd gehouden en nu in Venray de laatste startplaats vindt. Was 150 jaar geleden de eerste start van wat genoemd werd de blauwe knoop in een bibliotheek, ook nu blijkt dat die schakel tussen de AN DO en de bibliotheken nog even hecht is. Alcohol is niet alleen in Nederland een probleem maar in de gehele wereld. Ook Venray heeft met alcoholprobelemen te maken. Er is echter een groot gebrek aan informatie omtrent de alcoholpro blemen. Onvoorstelbaar dat 42% van jongeren onder de 10 jaar al eens in aanraking is gekomen met alcohol en als cyfers aangeven dat de helft van de mannen tussen de 15 en 24 jaar zes of meer alcohol- konsumpties per week drinkt en 35% meer dan elf glazen en van vrouwen op die leeft yd er ook nog zes of meer glazen alcohol per week drinken dan staat het probleem vast. Daarom is dit jaar gekozen tot 'Het jaar van de Nuchtere Jongeren. Nog andere cijfers die tot naden ken sternen: 2500 doden door alco holgebruik in Nederland; 2500 die door alcoholmisbruik betrokken raken in een strafrechtelijke zaak en 35.000 mensen die betrapt wor den met teveel alcohol op achter het stuur. Dat betekent dat één op de 47 inwoners daarmee te maken krygt en omgerekend betekent dat voor Venray 730 personen. Maar tot zyn groot genoegen had de landelij ke voorzitter moeten konstateren dat Venray op de goede weg is met zyn alcoholmatigingsbeleid. Een voorbeeld voor veel gemeentebestu ren. Voor drugsverslaafden wordt alles gedaan, maar voor alcoholmis bruik nog te weinig en met die woorden besloot de heer Dijkstra zyn betoog. Daarna was het voor de loco-burgemeester een 'fluitje van een cent' om de blauwe knoop te ontwarren ten teken dat de exposi tie was geopend en tot 30 december te zien is tydens de openingsuren van de bibliotheek. daarvoor in aanmerking. Voordat tot privatisering zal worden overge gaan zullen voorstellen worden ge daan waarin o.a. voor- en nadelen worden beschreven, een kostenver- gelyking wordt gemaakt en de per sonele en oganisatorische gevolgen zyn beschreven. GEVOLGEN Burgemeester en wethouders ge ven in de nota aan dat privatisering indringende gevolgen voor organi satie en personeel met zich mee brengt. 'Een duidelyke, eerlyke stellingname tegenover het perso neel mag daarom niet ontbreken'. Daarom is er voldoende ruimte voor inspraak en medezeggen schap. In de nota zyn een aantal richtlijnen rondom personeel opge nomen. Daarby wordt ook aangege ven dat privatiseringsvoorstellen ook in het Georganiseerd Overleg (gemeentelijke ondernemingsraad) besproken zullen worden. Verder zal bekeken worden of financiële voordelen voor het betreffende organisatie-onderdeel aangewend zal worden of dat het daarna bin nen de gemeentelijke huishouding vry besteedbaar is. OPENBARE WERKEN Als eerste zal de gemeente de pri vatisering van de afdeling Openba re Werken onder de loupe nemen. Na de reorganisatie waren er op de ze afdeling veel vacatures. Natuur lijk verloop heeft dit aantal alleen maar doen toenemen. Daarom krygt deze afdeling in 1993 de hoogste prioriteit Daarna zal over de rest van het ambtelijk apparaat gebogen worden.. REAKT1E8 De fraktievoorzitters van de Ven rayse politieke partyen, die zitting hebben in de commissie algemene zaken, waren over het algemeen po sitief over de nota. Dhr. A. Jansen (PvdA) was blij met de nota en vond het goed dat eerst de afdeling Open bare Werken onder de loupe geno men werd. Mevr. Roling (Samenwerking) was; van mening dat de nota veel aan dacht besteedt aan duidelijke com municatielijnen. wat zy zeer belangrijk vond. Dhr. Janssen (WD) was bly dat er nu duidelijkheid geschapen werd rondom privatisering. Hy waar schuwde er wel voor dat de gemeen te niet haar belastingen moet blyven verhogen terwijl het aantal dienstverlenende taken minder wordt Hy was van mening dat het geld dat vrijkomt, ten gunste van de belastingbetaler moet komen, ten zij de gemeenteraad anders beslist Burgemeester Waals deelde diej mening niet Hy pleitte voor verdie ping van de gemeentelijke kernta ken of aanwending voor de uit voering daarvan. Dhr. C. v.d. Ven (CDA) was ook te vreden. Hy vond het wel belangryk. dat de gemeente zich oriënteert naar resultaten elders in den lande. Dhr. V.d. Vorle was het met. het college eens dat privatisering niet het Ei van Columbus was. Als voor beeld stelde hy het huisvuilopha- len in de gemeente. 'De gemeente Helden heeft daar onderzoek naar gedaan. Zy halen het huisvuil op in eigen beheer. De belastingbetaler betaalt daar slechts ƒ170,- afvalstof fenheffing. Wy meer dan ƒ250,-'. Hij was daarom niet gelukkig om alles zomaar te privatiseren. uw weekblad i

Peel en Maas | 1992 | | pagina 5