Seniorenorkest bestaat vijf jaar ènrayse schouwburg in het nieuwe jaar eel en Maas in 1993 Mezzo sopraan Anita Bijvoet te gast in Overloon AGENDA VOOR UW FEESTELIJKE KLEDING NAAR: NU MET EEN FEESTELIJKE KORTING lij wensen iedereen Prettige Feestdagen eurwedstrijd He en het beest Crescendo speelt 'thuis' 'Nu sijt Wellecome' SYSTEM:CARE Kerstwandeling in Geysteren Expositie in America Receptie Harmonie St. Catharina Omroep Venray Geslaagd \V Y-nieuws ■^en maas Donderdag 24 december - Pagina 3 bor 1993 zyn wy helaas genoodzaakt om onze abonnementstarie- ,en advertentietarieven aan te passen. Stygende kosten z(jn hier- 'e oorzaak. ADVERTENTIES Ie losse mm-prys voor advertenties zal voor 1993 ƒ035 (excl. sf.) gaan bedragen. De kontraktpryzen zullen in 1993 met ƒ0,01 hoogd gaan worden. bor de kleine advertenties zal het tarief verhoogd worden van 60 naar 0,70 per woord. Oorzaak van deze forse styging is het feit het bedrag per woord inclusief b.tw. ia Met ingang van 1-1-1993 bet b.tw. tarief voor advertenties verhoogd worden van 6% naar i%. Een wetsvoorstel hiervoor is inmiddels de Tweede Kamer ge- seerd. ABONNEMENT let abonnement voor Peel en Maas zal met ingang van 1 januari verhoogd worden naar 15,- per halfjaar. Abonnees buiten de re- i(andere postcode dan 58..) gaan ƒ21,- per halfjaar betalen. Reden jrdeze forse styging zyn de styging van de bankkosten. Als week- d wordt uw abonnement geïnd via acceptgirokaarten. De banken id hiervoor zowel ons, alsook uwzelf, kosten in rekening brengen. KORTING ndien U ons echter machtigt om het abonnementsgeld automa- :h van uw rekening af te schryven, kunnen wygezien de gerui te kosten daarvan, een korting geven van ƒ0,50 per halQaar. Wy len daarom geen ƒ15,- maar ƒ1450 (ƒ20,50 buiten de regio) per [gaar van uw rekening af. Indien U nu onderstaand machtigings- mulier invult en in onze winkel afgeeft of toestuurt, dan kunnen dit al met ingang van 1 januari as. doorvoeren. U kunt ook nog iruik maken van de machtigingskaart die wy het laatste halfjaar uw acceptgirokaart hebben gevoegd. Deze kunt U ons gratis toe- iden. stcode Woonplaats:. ukrekeningnr./gironr. dergetekende machtigt Van den Munckhof b.v. om zyn/haar abon- mentsgeld voor Peel en Maas automatisch van zyn/haar bank/giro- [ening af te halen. ndteken ing: O D A M O D E CHOUTENSTRAATJE 16 5801 BS VENRAY 04780-83423 start in het nieuwe jaar van de ïyse schouwburg is weer veel- end. Achtereenvolgens kan 6 januari genieten van DE BEELDE ZIEKE, het vrolyke van Moliere met in de Irol niemand minder dan ivan Ulsen. 7januari Hans Liberg met zyn ■anima INTERNATIONAAL, dat ts in enkele plaatsen in Neder- te zien is. omdat de show izakelyk in de rest van Europa duisteren valt Deze fantasti- muzikale show is voor iedere ekliefhebber een buiten st 8 januari Het Zwarte Theater islawa, een van de be kte groepen in Europa met PE EN DE WOLF. Dit is een ievoorstelling, geschikt voor en oud en begint daarom ook 19.00 uur. r het nieuwe jaar biedt in de ende maanden ook nog een 1 hoogtepunten zoals GISELLE Ifebruari. Dit schitterende bal oor het nationaal Ballet van wen is een evenement op we- liveau. Dit fantastische ensem- 'racht vorig jaar 'Het Zwanen- waarover iedereen razend kleurtekening die enkele we geleden in ons blad stond is een jury van de Venrayse Kkring beoordeeld. De teke- en zyn beoordeeld naar leef de volgende kinderen krygen entree kaarten voor de film en het beest. Koenen, Kogeldistel, 10 jaar; taaReynders, St. Barbarastraat 'jaar; Willem Reintjes, Past. kersstraat 13, 7 jaar; Roy Swin- Ambachtstraat 4a, 9 jaar; d Linsen, Ardennenlaan 5, 13 Tineke Ewalts, Bolderik 25, 8 'ris Merken, Aronskelk 66, 6 noemde prijswinnaars krygen 'huis bericht. enthousiast was. Deze Giselle doet in niets onder aan het Zwanen- meer. Er zyn ook veel overeen komsten tussen beide balletten. De prachtige melodieuze muziek door een uitstekend orkest gebracht, ver volmaakt het geheel. Dit is cultuur in hoogste perfektie. zoals men die uit Oost-Europa mag verwachten. Een ander hoogtepunt komt uit België. DE KLOKKENLUIDER VAN DE NOTRE DAME is een groots ge monteerde toneelproduktie met veel muziek. Deze voorstelling wordt in de pers bejubeld en wordt ook wel het Belgische antwoord op 'Les Miserables' genoemd, hoewel het hier niet om een specifieke mu sical gaat, maar om een toneelstuk waarbij de muziek geïntegreerd is. Het is een jubileumproduktie die men zich niet mag laten ontgaan. Dan is er natuurlijk ook nog de prachtige musical JOSEPHINE die drie dagen naar Venray komt 4 Maart is uitverkocht 5 maart is voor de sponsorclub, die overigens ook andere voorstellingen subsi dieert en op 6 maart is er de extra voorstelling waarvoor nu nog goede plaatsen verkrijgbaar zyn. Josephi ne is een feest van een voorstelling die men niet ongezien voorbij moet laten gaan. Enkele andere voorstellingen die de volledige aandacht verdienen zyn DE DOOD VAN EEN HANDELS REIZIGER door het fameuze RO theater uit Rotterdam, ANATEVKA door het koninklijk ballet van Vlaanderen, die hiermee weer een gedenkwaardige musical op de planken zet en verder richten wij aandacht op de diverse uitstekende kaberetvoorstellingen. Er is dus nog veel te zien en te be leven in het tweede gedeelte van het seizoen, ondanks het feit dat voorstellingen als André van Duin, Harrie Jekkers, Hair, Paul de Leeuw e.a. uitverkocht zijn. Winkeldiefetal Uit een elektrozaak aan de Marktstraat werd een videorekor- der ontvreemd. Het personeel kon niet verklaren hoe de diefstal heeft Het Seniorenorkest Venray en omstreken viert over enkele weken, in januari 1993, het eerste lustrum. Liefhebbers van blaasmuziek kun nen daar onder andere in de Ven rayse schouwburg van meegenie ten. Zondag 3 januari heeft het Seniorenorkest, samen met folklo ristische dansgroep de Hakkespits daar een zondagochtendconcert. Het Seniorenorkest is ontstaan na een oproep van musicus Frans Verhofstad in dit weekblad. Daar voor had een klein gezelschap van oudere muzikanten een bejaarden middag in In den Engel muzikaal opgeluisterd. De muziek van die middag, gespeeld door Jan Verste gen, Frans Verhofstad en Grafje Verbeek, sloeg zowel bij de toehoor ders als bij de muzikanten goed aan en dat bracht Frans Verhofstad op het idee van het Seniorenorkest. Een gezelschap dat zou moeten be staan uit voornamelijk oudgedien den uit het harmonie- en fanfare- wezen uit de regio. Op de oproep reageerden enkele muzikanten, zodat het Seniorenor kest kon starten met een bezetting van zeven. Inmiddels is het ledental gegroeid tot zeventien, in de leeftijd van 55 tot 75 jaar. De beide oudste leden zijn Jan Verstegen en Wim Keijzers en de muzikanten komen uit de verre omtrek van Venray. Be halve uit Venray en de kerkdorpen komen de orkestleden uit Oploo, Overloon, Maashees en Meerlo. Het Seniorenorkest repeteert eenmaal per week in de Perdstal, ook het home van de Venrayse har monie. Optredens worden verzorgd op ouderenmiddagen, recepties, in kerken en in diverse instellingen en bejaardenhuizen. In de zomer speelde het orkest ook op campings in onder meer Arcen en Overloon. Al met al hebben de zeventien mu zikanten een redelijk druk pro gramma. Het feestprogramma naar aanlei ding van het eerste lustrum begint zaterdag 2 januari. Dan musiceert het orkest om 19.00 uur tijdens de avondmis in de Meerlose kerk. Zon dag 3 januari om 11.30 uur het reeds genoemde concert in de schouwburg. Enkele weken later, zaterdag 23 januari, verzorgt het or kest de muziek tydens de avondmis in Oostrum. Voor leden en hun partners staat dinsdag 5 januari nog een uitstapje gepland. De reis gaat naar de Ardennen, met een be zoek aan de bekende waterval van Coo. Onder de titel 'I do it for you' or ganiseert Fanfare Vriendenkring op le Kerstdag haar jaarlijkse Kerst- Toneelvereniging Crescendo uit Ysselsteyn speelt op zondag en maandag 27 en 28 december in de Smelehof te Ysselsteyn de klucht 'Hoogspanning levensgevaarlijk' van Peter Eckerhardt. Afgelopen zondag was de premiere in een vol le schouwburgzaal met een laaiend enthousiast publiek. Mocht u nog niet in de gelegen heid zyn geweest om te genieten van deze doldwaze klucht, dan mag u dit beslist niet missen. De aan vang is 20.00 uur. Daar de kinderen nu vakantie hebben is het een unieke gelegen heid om ook hen eens te laten ken nismaken met toneel, want voo kinderen vanaf ongeveer 10 jaar het een heel leuk en goed te volgen klucht Dus aarzel niet en kom naar de Smelehof op 27 of 28 december. Kaarten zijn verkrygbaar in de voorverkoop by Agnes Lemmens, Pater Tulpstraat 19, tel. 04780-41687 en Joke van Asten, Ringweg 35, tel. 04780-41667. concert. In de regio is het concert in Overloon ondertussen een be grip geworden en ieder jaar weer slaagt men erin het programma van een bijzonder tintje te voor zien. Dit jaar zal Fanfare Vrienden kring enkele werken uitvoeren tesamen met mezzo sopraan Anita Bijvoet (Stille Nacht, A Christmas suite, Cantique de Noël, I do it for you). Op het programma staan verder werken van Wagner, Ball, Crauwels en Dols. Tevens zal Fanfare Vriendenkring de filmmuziek van 'Dances with Wolves' ten gehore brengen. Dit werk wordt met diabeelden on dersteund. De opbrengst van de vrijwillige bijdrage van dit concert komt ten goede aan pater Ewals die in Mapu to, Mozambique, zwerfkinderen op vangt in een tehuis. Het concert vindt plaats in het gemeenschaps huis te Overloon en begint le Kerst dag om 15.00 uur. Het programma is als volgt: Kerstlied (samenzang). Processi on to the Minster, Stille Nacht, 2e Rapsody on Negro Spiritual. Indian Drum Call, A Christmas Suite. Pau ze, Cantique de Noël, Night Drea ming, Dances with Wolves, I do it for you. Kerstlied (samenzang). 'Nu syt Wellecome' is de naam van de wisseltentoonstelling, die momenteel (t/m 31 jan. 1993) te be zichtigen is in 't Freulekeshuus. Zoals de titel doet vermoeden is de tentoonstelling gewijd aan het kerstgebeuren. Een zeer groot aan tal kerstgroepen en stallen, kerst kaarten en -prentjes, medailles en postzegels beelden de geboorte van Christus uit in het stalletje met Ma ria en Jozef. Het bijzondere aan de verzameling is gelegen in de we- reldwydheid en grote schoonheid van de kollektie. Met name de kerstgroepen van de heer en me vrouw Lodder-Verroen uit Boxtel maken de expositie tot iets unieks. Wanneer je langs de voorstellingen loopt ervaar je hoe het feest van de geboorte aansluiting vindt by alle volkeren en culturen. Het Kind, dat de hoop op een goede toekomst voorstelt, op verlossing, op overwin ning van de dood, wordt door ieder een begrepen. Het 'Licht' overwint de duisternis, zoals in oude cultu ren het feest van de zonnewende gevierd werd rond de kortste dag van het jaar. Het is dan ook niet toe vallig, dat de katholieke kerk Christug geboorte viert in deze pe riode. De drie koningen stellen de verbreiding van de blijde bood schap van die verlossing voor over heel de toen bekende wereld: Euro pa, Afrika en Azië. In een tijd, waarin Kerstmis voor velen alleen nog bestaat uit eten en drinken en geschenken, is het mis schien goed nog eens stil te staan bij de historische achtergronden van dit kerstgebeuren. Naar de religieuze voorstellingen is ook plaats ingeruimd voor streekgebruiken rond Kerstmis in Europa. De kerstversieringen, vervaar digd door leerlingen van de scho lengemeenschap Marianum o.l.v. de heer E. Zeelen, geven een eigentijd se kerstsfeer aan de expositie. 'U bent welkom' in 't Freulekes huus op iedere woensdag, zaterdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur. Ook zyn we geopend op Eerste en Tweede Kerstdag van 14.00-17.00 uur. Groepen op afspraak. 't Freulekeshuus. Geschied- en Oudheidkundig Museum is ge vestigd aan de Eindstraat 8 te Ven ray, tel. 04780-83880. De traditionele etalagewedstrijd die door de Venrayse winkeliers vereniging Het Winkelcentrum Venray tijdens de kerstkoopzondag wordt georganiseer, is dit jaar gewonnen door Van Oorschot Mode in de Grotestraat Met enige trots mocht dhr. Kirkels van van Oor schot de ivisselbeker in ontvangst nemen, welke hij daartia, in zijn winnende etalage plaatste. Een etalage die overigens door het etala geteam van Van Oorschot Mode is gemaakt De heren Willems en Hermens dragen het hele jaar zorg voor de etalages van alle vijf Van Oorsclwt zaken. De tweede plaats was voorAriaens Schoenmode terwijl bloemen- huis Angèle de derde prijs in de wacht sleepte. Automatisering voor het kleine bedrijf. O Automatiseringsadviezen O Systeembeheer Netwerkbeheer Instructie Programma's op maat Computers O Netwerken Printers Meer weten Bel even, wij komen graag langs voor een kennismakingsgesprek, ■ff 04780 85138 Dierenmishandeling Een eigenaar van een paard deed aangifte van dierenmishandeling. Hy konstateerde dat de staart van het paard op ondeskundige wyze een halve meter was ingekort. Van het afgesneden paardenhaar ont breekt elk spoor. Het paard stond in een wei aan de Hoebertweg Op 2e Kerstdag organiseert het Kon. SL Willibrordusgilde traditie getrouw weer een kerstwandel tocht. De gildebroeders hebben twee routes uitgezet door de bossen en landerijen van Geysteren. In de routes zijn diverse vragen en op drachten verwerkt Jong en oud kunnen meedoen aan de tocht Er zijn weer prijzen te winnen voor diegenen die het beste met de vra gen en opdrachten uit de voerten kunnen; het gaat echter in de eer ste plaats om het gezellig samen wandelen en genieten van de prachtige Geysterense natuur. On geveer halverwege de routes is er een rustpauze gepland, waar men koffie en warme chocomel kan krygen. Wandelliefhebbers kunnen in schrijven voor de tocht op zaterdag 26 december. 2e Kerstdag tussen 11.30 en 14.00 uur in het gildehuis, zaal Kleeven aan de Nieuwland- sestraat in Geysteren. De kosten be dragen ƒ3,- p.p. voor deelnemers van 16 jaar en ouder; 11- t/m 15-jarigen betalen ƒ1,50 en kinde ren tot en met 10 jaar doen gratis mee. Nadat alle formulieren zyn na gekeken, vindt de prijsuitreiking plaats (meestal tussen 17.30 en 18.00 uur). Op zaterdag 26 en zondag 27 de cember vindt in basisschool De Wouter in America een expositie plaats van 25 Americaanse kunste- naar's, hobbyisten en verzamelaars. Naast diverse teken- en schilder technieken ziet u o.a. korf- en sier- vlechten, stoelenmatten, fotografie en droogbloemen. Ook zyn er di verse verzamelingen van o.a. post zegels, peelgereedschap, schaak spellen etc. te zien. Bovendien is de fanclub van Rowwen Hèze present De organisatie is in handen van de Stichting Werkgroep Oud-America. De openingstijden zyn zaterdag 15.00-21.00 uur en zondag van 10.30 tot 17.00 uur. Op zondag 27 december reci- pieert de Harmonie St Catharina uit Leunen-Veulen-Heide, vanwege hun eerste prys tydens concert- wedstrijden, 29 november jl. in Veldhoven. Tydens die wedstrijd in de eerste afdeling behaalde deze harmonie, onder leiding van Eric Swiggers 288,5 punten, goed voor een eerste prijs met promotie naar de afdeling uitmuntendheid. De re ceptie wordt gehouden in gemeen schapshuis De Brink in Leunen, tussen 11.30 en 13.00 uur. Programma van Omroep Venray op de FM 90.2 en via de kabel op de FM 102.6 Mhz met op: Donderdag: 19.00-21.00 uur: De Rooy-lyn met Paul Verhoeven. 21.00-22.00 uur: Gastpresentator. Vrydag: 19.00-21.00 uur: De Rooy-lijn met Frank v.d. Molen, met o.a. Mu- zaRooy. 21.00-22.00 uur: Gastpresentator. Zaterdag: 18.00-19.00 uur: Het doen met Je roen (van Loon). 19.00-20.00 uur: Stopwatch: Sport met Huub Geurts en Jeroen van Loon. Zondag: 10.00-11.00 uur: Frank van der Molen. 11.00-13.00 uur: Verzoekplatenpro- gramma met Hayke de la Whisky. Bel voor een groet of plaat: 04780- 12362. 13.00-14.00 uur: Jojo's Time machine met Jos Gom mans. 14.00-16.00 uur: Ruben in de mid dag met Ruben de Jong 16.00-18.00 uur: Frans Janssen met muziek, sport en informatie: 04780-12362. 18.00-19.00 uur: Nico Broers. 19.00-20.00 uur: Houwe Zo! met Hanna van Beek. 20.00-22.00 uur: Muziekprogram ma met Jos Gommans. Maandag: 19.00-21.00 uur: De Rooy-lyn met Eric Thönissen. 21.00-22.00 uur: Peelgrass. Het we kelijkse country-programma van Rein Wortelboer. Dinsdag: 19.00-21.00 uur: De Rooy-lijn met. 21.00-22.00 uur: Gastpresentator. Woensdag: 19.00-20.30 uur: De Rooy-lyn met Gido Boom. 20.30-22.00 uur-. Verzoekplatenpro- gramma met Liesbeth Lucassen voor o.a. de instellingen. Bel tydens de uitzending voor de groeten, een felicitatie of een verzoekplaat: 04780-27269. 22.00-23.00 uur: Wisselprogram ma. Aan de Technische Universiteit Eindhoven behaalde John Reintjes uit Veulen het ingenieursdiploma met de studie technische natuur- kunde. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen. R.E. üabeler. T. Lankveld. II. Schreven en J. WiUgen: 25 dee,: T. LANKVELD Langstraat 106, tel. 83558 26-27 dec.: W. BLOEMEN Stationsweg 15, tel. 81465 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver. G. van Loon. E. de Muinck Keizer. A. Coenen, F. Sehnieelz. D. Vercauleren en J. de Vocht: 25 dec.: P. CORVER Kennedyplein 8, tel. 81393 26 dec.: G. van LOON Patersstraal 60, tel. 88800 27 dec.: A. COENEN I^ersstraat 60, tel. 88800 Weekenddienst voor de patiënten van dr. Keijzer en dr. Van Dongen: I)R. Van DONGEN I"asL Jeuckenstraat 6, America tel. 04764-1707 vrijdag 18.00 lot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de ge noemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 lol 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE MONNIKSKAP Palerslaan 2, tel. 80140 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 lot 18.00 uur zondag van 10.00 tol 12.00 uur en van 17.00 tol 18.00 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het naehlluiKje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VEN It AY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: G. VALLEN, tel. 86605 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENKLINIEK VENRAY E.M. Ruymbeek/ J.M. van Winden/W.II.M. de Voehl/R.C. Gocdegebuure. Behandeling in hel weekend vol gens telefonische afspraak 25 dee.: R. GOEDEGEBUURE Stationsweg 13, tel. 81336 26 dec.: W. de VOCHT Stationsweg 13, tel. 81336 27 dec.: J. van WINDEN Stationsweg 13, tel. 81336 DIERENARTSENPRAKTIJK W.II. Kremcr en W.G.A.M. Lootten en GW. Gelling. Behandeling kleine huisdieren zaterdag en zondag vol gens afspraak 25-26 dec.: W. LOONEN Mgr. Hanssenslraal 42, Oostrum tel. 82690 27 dee.: R. EELDERINK Boterbloem 44, tel. 10021 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raay- ntakers. mevr. Van Eerten, mevr. Tiggcloven en mevr. Vermazeren II. van EERTEN Kruisdistel 5, tel. 88408 vanaf vrydag 12 uur tol maandag 8 uur WEEK DIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdiensl van de praktijk van mevr. Van Eerten en mevr. Tiggclo ven wordt vanaf maandag 8 uur tol vrijdag 12 uur waargenomen door H. van EERTEN Kruisdistel 5, tel. 88408 Afspraken maken 's middags tussen 6 en 7 uur. lel. 88408 Onderstaand volgt een greep uit de vele voorstellingen die u by ons kunt boeken. December: t/m 30: Wereldkerstcircus, Am sterdam t/m 26: Josephine. Amsterdam 22 t/m 28: Holiday on Ice. Den Haag 25 t/m 30: Wereld Sterren Circus, Arnhem 25 t/m 30: Kerst Wintercircus, Eindhoven 27: Cheb Mami, Dan Haag 28: Libido Abstracto- Kunstrockfeest. Amsterdam 29: The Commodores, Amsterdam 31: Oudejaarsfeest m.m.v. Whole some Fish Les Kingo Star. Am sterdam 31: Oudejaarsconference van Freek de Jonge. Amsterdam Januari: 1: Kerst Winter circus. Eindhoven 1 t/m 31: Cyrano, Den Haag 2: Silvester Nieuwjaarsconcert, Utrecht 3: Trouble. Den Haag 8-9-10: Next Five Minutes, Am sterdam 9: Lee Towers, Gordon, Annie Schilder, Roosendaal 12 t/m 17: Revue Revue, Den Haag 15 t/m 31: André van Duin Revue, Amsterdam 16 en 19: The Sundays, Utrecht, Den Haag 17: Golden Earring, Tilbutg De VW/ANWB is maandag 4 jan. 1993 van 9.00 tot 12.30 uur en dinsdag 5 jan. van 9.00 tot 17.00 uur gesloten i.v.m. de Inventarisatie.

Peel en Maas | 1992 | | pagina 3