Werking op de Wet openbaarheid van bestuur Praktische en grappige energietips op televisie Een eigen bedrijf of beroep sterten met financiële hulp van sociale zaken 't Huukske organiseert Kerstzaalvoetbaltoernooi voor veldteams Aquarobic heeft een nade je valt er zo van af! Recht op Overheidsinformatie Algemene ontheffing sluitingsuur Bouwmeldingen Ingekomen Bouwaanvragen Gemeentearchief Venray Reünie Buurt Puttenweg 'U doet tofc ook metigj Triathlon Verenig regio Venray Goede goedei markt in Mee Sjoelclul) Venray PEEL EN MA PEEL EN MAAS Donderdag 24 december De Wet openbaarheid van bestuur geeft u recht op overheids informatie De Wet openbaarheid van bestuur (WOB) verplicht de overheid de bur ger, als die daarom vraagt, te infor meren over haar beleid. En ook over de voorbereiding en uitvoering daarvan. Met de overheid worden bedoeld het Rijk, provincies, gemeenten, de waterschappen, publiekrechtelijke bedrijfsorganisaties en andere bestuursorganen die by Algemene Maatregel van Besturen zyn aan gewezen. Voor alle duidelijkheid: het gaat by de informatie die eventueel ver strekt kan worden, om dokumen- ten van bestuurlyke aard, die berusten by de overheid. Meestal zyn dat schriftelijke stuk ken, maar het kunnen by voorbeeld ook foto's, iilms, computers- of ge luidsbanden zyn. Verder schrijft de WOB voor dat de overheid 'zodra dit in het belang si voor een goede en democratische bestuursvoering' uit eigen bewe ging pern en publiek over een zaak moet voorlichten: tijdig en in een begrijpelijke vorm. Tenslotte moeten beleidsadviezen van niet-ambtelyke adviescommis sies en adviezen van de Raad van State over wetsontwerpen en Alge mene Maatregelen van Bestuur openbaar worden gemaakt. B\j wie kunt u een verzoek om in formatie indienen? Voorop staat dat u zich het beste kunt richten tot dat bestuursor gaan dat direkt met de zaak die uw belanstelling heeft, bezig is, b.v. col lege van burgemeester en wethou ders, gemeenteraad. Provinciale of Gedeputeerde Staten. Wilt u infor matie over een zaak die op rijksni veau ligt, dan moet u zich wenden tot het betreffende ministerie of tot een dienst die onder dat ministerie valt. Bent u toch op het verkeerde adres dan moet de betrokken dienst u naar het goede adres ver wijzen. Alle diensten hebben één of meer informatiepunten waar u met vragen terecht kunt Hoe dient u uw verzoek in? Informatie kunt u zowel schrifte- lyk als mondeling vragen. Als u maar duidely k vermeldt over welke bestuurlyke aangelegenheid of over welk dokument u geïnformeerd wilt worden. U hoeft niet aan te ge ven waarom u de betreffende infor matie wilt of welk belang u erbij heeft. Wordt uw verzoek mondeling af gewezen en legt u zich niet by de af wijzing neer. dan moet u een schriftelyke bevestiging ervan vra gen. Anders kunt u namelijk geen bezwaar of beroep tegen de afwij zing aantekenen. By ingewikkelde gevallen doet u er goed aan een verzoek schriftelijk Vanaf begin december is op de te levisie wekelyks een tip te zien over energiebesparing. De 'Energieflits' is een spotje van één minuut waar in op een grappige manier informa tie wordt gegeven over energie besparing in huis. De spotjes zyn geproduceerd in samenwerking tussen het ministerie van ekonomi- sche zaken, de vereniging van ener giebedrijven in Nederland (Energie Ned) en de TROS. Actrice Tïuineke Hartzuiker - be kend van de familie Oudenryn en Spykerhoek - speelt een energiebe- wuste huisvrouw die uitlegt hoe je op eenvoudige wijze energie kunt besparen. Per uitzending komt een onderwerp aan bod. De informatie die wordt gegeven is heel praktisch. Zo wordt telkens aangegeven wat er bespaard wordt aan kosten en aan energie. In de Energieflits over lei dingisolatie bijvoorbeeld komt aan de orde dat in veel huizen in de kel der of in de kruipruimte verwar mingsbuizen lopen die niet zyn geïsoleerd. Daardoor gaat heel wat warmte verloren. Het is heel simpel deze buizen zelf te isoleren met iso latiemateriaal dat by elke bouw markt of doe-het-zelf-zaak is te krygen. De gemiddelde prijs hier van is ƒ2,50 per meter. De isolatie van de buizen levert een besparing op per meter leiding van ongeveer 100 kuub gas ofwel circa 6 gulden per jaar. Het geld voor de aanschaf van het isolatiemateriaal wordt dus in hetzelfde jaar al ruim terugver diend door de besparing op de gas- rekening Graadje lager scheelt ƒ80,- Een simpele maatregel zoals het lager zetten van de thermostaat le vert zonder dat het iets kost een aanzienlijke energiebesparing op. In de Energieflits wordt voorgere kend dat één graac(je lager stoken, de stookkosten met 7% omlaag brengt. Dat levert voor een gemid deld gezin al gauw zo'n acht tientjes op. In de Energieflits komen verder aan bod spaarlampen, radiatorfolie, muurisolatie, de zuinige douche kop en nog vele andere energietips. De flitsen zyn zowel informatief als amusant door de speelse wijze waarop de tip in een klein to- n eel stukje is verpakt De Energieflits is elke vrijdag te zien tot en met begin april op de TROS televisie op Nederland 2 om ongeveer kwart voor zeven. De exac te tyd van de uitzending staat aan gegeven in de omroepbladen en in de radio-tv-programmaoverzichten in de krant. Een bedryf starten met finan ciële ondersteuning van het Bijstandsbesluit Zelfstandigen is mogelyk voor aspirant onderne mers, die vanuit een situatie van (dreigende) werkloosheid of ge deeltelijke arbeidsongeschikt heid een bedrijf willen beginnen. Bijvoorbeeld mensen met een werkloosheidsuitkering, bij standsuitkering of gedeeltelijk ar beidsongeschikten met AAW/ WAO-uitkering. Die mogelijkheid geldt ook voor de echtgenote of partner van de hierboven ge noemde personen. Om in aanmerking te komen voor een startkapitaal en/of maandelijk se uitkering moet vervolgens aan de volgende voorwaarden worden voldaan: - De aanvrage moet in beginsel voor het starten van het bedrijf/beroep worden ingediend. - Er moet een onderbouwd onder nemersplan overlegd worden. - Het te starten bedrijf moet, op ter mijn, voldoende inkomensmoge lijkheden bieden of levensvatbaar zijn. - Voldaan moet worden aan de wet telijk vereiste vestigingsvergun ningen (vergunningen en diploma's). - Er zijn onvoldoende inkomsten of vermogen om in uw levensonder houd te kunnen voorzien. Daarbij tellen ook de inkomsten van de partner mee. - Men kan niet terecht bij een bank voor een lening De financiële ondersteuning kan bestaan uit: - Een startkapitaal tot maximaal ƒ40.000,-. - Zolang het bedryf onvoldoende in komsten oplevert om van te leven, een aanvullende uitkering in principe gedurende 12 maanden, tot het nivo van een bijstandsuit kering De aanvraagprocedure is( als volgt: - De aanvraag moet worden inge diend by de gemeente waar de aspirant ondernemer woont - Hierna wordt toetsing onderne mingsplan en advisering aan de gemeente door het Instituut voor het Midden en Kleinbedrijf of het Ministerie van Landbouw en Visserij. - Tenslotte beslist het gemeente bestuur over de aanvraag. Nadere informatie over deze rege ling wordt verstrekt door.- - Gemeente Ven ray, afd. sociale za ken. Postbus 500, 5800 AM Venray (tel. 04780-23331). - Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf, Deken van Oppen singel 13, 5911 AA Venlo (tel. 077-548872). - Ministerie van Landbouw en Vis serij, Postbus 960, 6040 AZ Roer mond (tel. 04750-96777). in te dienen of schriftelijk te be vestigen. Dit om misverstanden te voorkomen. In welke vorm kunt u de informa tie krijgen? De informatie kan u in verschil lende vormen worden gegeven. De overheid dient daarbij rekening te houden met uw voorkeur. De verschillende mogelijkheden van informatieverstrekking zyn: - kopie van het dokument; - inzage in het dokument; - uittreksel of samenvatting van het stuk; - schriftelijke of mondelinge inlich tingen over het stuk. Aan uw verzoek kunnen kosten verbonden zijn. Het is raadzaam vooraf te vragen hoe hoog de kosten zullen zyn. Wanneer kan uw verzoek om in formatie worden afgewezen? U heeft niet zonder meer recht op alle informatie die bij de overheid berust. De wet noemt belangen die ertoe kunnen leiden dat informatie u niet kan worden gegeven. By een aantal belangen hoeft de overheid daarvoor geen uitvoerige redenen aan te geven. Het gaat hier om abso lute uitzonderingsgronden. Zo wordt er geen informatie verschaft indien dit de eenheid van het rege ringsbeleid in gevaar zou brengen, de veiligheid van de Staat zou kun nen schaden of wanneer het gaat om bedryfs- en fabrikagegevens die vertrouwelijk aan de overheid zijn meegedeeld. Dan is er een kategorie van belan gen die door de overheid in haar beslissing nadrukkelijk moet wor den afgewogen tegen het belang dat overheidsinformatie openbaar is: de relatieve uitzonderingsgronden, het betreft hier belangen als: - de betrekkingen van Nederland met andere staten en internatio nale organisaties; - de ekonomische of financiële be langen van de staat, de provincie, de geeente e.d.; - de opsporing en vervolging van stralbare feiten; - inspektie, kontrole en toezicht door overheidsorganen; - het belang van een eventuele ge adresseerde om als eerste kennis te nemen van de informatie; - het voorkomen van onevenredige bevoordeling of benadeling van de aanvrager, de overheid of van an deren die by de aangelegenheid betrokken zyn; - bescherming van privacy. Indien de gevraagde informatie u geheel of gedeeltelijk wordt gewy- gerd, zal de overheid in alle geval len de reden(en) daarvan duidelijk moeten aangeven. Er zyn ook beperkingen op de in formatieverstrekking, wanneer het gaat om dokumenten voor intern beraad, byvoorbeeld ambtelijke ad viezen. Als die interne dokumenten zakelijke informatie bevatten, zoals feitelijke gegevens, toekomstige ontwikkelingen en mogelyke ma nieren om een bepaald beleid te voeren, kunt u daarover in beginsel wel informatie krygen. Gaat het echter om persoonlijke beleidsop vattingen, dan kan zo'n dokument meestal alleen openbaar gemaakt worden met de instemming van de betrokkene. Bescherming van privacy van derden Als het verstrekken van bepaalde informatie een inbreuk zou kun nen betekenen op de persoonlijke levenssfeer van anderen of hun be langen onevenredig zou kunnen hendelen, moet de overheid bij deze derden informeren hoe zy tegen over eventuele openbaarmaking van die informatie staan. Dit om een juiste afweging te kunnen ma ken tussen het belang van de open baarheid van de informatie en de belangen van derden. Wanneer weet u of u de gevraag de informatie krijgt? Het overheidsorgaan beslist op uw verzoek om informatie zo spoe dig mogelijk, maar uiterlyk binnen 15 dagen. In bijzondere gevallen kan deze termyn éénmaal worden verlengd. En dan met hoogstens weer 15 dagen. Wordt de beslis singstermijn overschreden dan kunt u in beroep gaan bij de Arob- rechter. Bij een positieve beslissing zal de informatie meestal tegelijker tijd en anders zo spoedig mogelijk worden verstrekt. Natuurlijk kunt u er belang by hebben dat de beslissingstermijn verkort wordt De overheid zal met wensen hierover rekening moeten houden en als deze niet kunnen worden ingewilligd, goed moeten motiveren waarom niet. Afspraken ter zake kunnen het beste schrifte lijk worden vastgelegd om latere problemen te voorkomen. Mogelijkheden om beroep of be zwaar aan te tekenen. Een verzoek om informatie kan door een overheidsorgaan geheel of gedeeltelijk worden geweigerd. Bent u het daarmee niet eens, dan staan voor u de mogelijkheden van bezwaar en beroep op grond van de Wet administratieve rechtspraak overheidsbeschikkingen (AROB) open. Eerst dient u binnen 30 dagen na ontvangst van de schriftelyke beslissing bezwaar aan te tekenen bij het orgaan dat de beschikking nam. Het orgaan neemt dan op nieuw een besluit. Bent u het ook daarmee niet eens, dan kunt u bin nen 30 dagen na ontvangst van dat besluit beroep daartegen aanteke nen byde Afdeling Rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Ook kunt u beroep of bezwaar aantekenen, als een beslissing op een verzoek om informatie niet bin nen 15 dagen of, na vertraging bin nen 30 dagen is meegedeeld. De burgemeester van Venray ver leent hierbij - gelet op de artikelen 3 en 48 van de Algemene Politiever ordening Venray - algemene onthef fing van het sluitingsuur voor horecabedrijven in de nacht van 31 december 1992 op 1 januari 1993, met dien verstande dat deze onthef fing niet geldt voor horecabedrij ven die worden geëxploiteerd door een sportvereniging of -stichting. De burgemeester voornoemd, namens deze, het hoofd afd. Burgerzaken W. Crooymans (Procedurestart art 18a WRO tb.v. bouwmeldingen) Burgemeester en wethouders zijn voornemens om van toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruim telyke Ordening vrijstelling te ver lenen van het ter plaatse geldende dan wel van de in voorbereiding zijnde herziening bestemmings plan ten behoeve van de volgende bouwmeldingen: het bouwen van een tuinhuis je aan de Vicarieweg 7 te Leunen, tn.v. F.A. van Gisteren. De op de bouwmeldingen betrek king hebbende stukken liggem met ingang van 25 december 1992 gedu rende 14 dagen voor een ieder ter inzage b(j de onderafdeling bouw beheer, kamer 310, van het raad huis (van 09.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termyn kunnen schriftelyke bezwaren by burge meester en wethouders worden in gediend. Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelyke ordening en milieu, ir. G.EJ.M. Frencken Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet treft u onderstaand een overzicht van de in de afgelopen week by burge meester en wethouders van Venray ingekomen bouwaanvragen. het bouwen van een kas aan de Van Broekhuizenstraat te Oostrum, t.n.v. A.M.L. van Soest, Geysterseweg 18; het bouwen van een carport aan de Lidwinahof 1 te Venray, tn.v. G.L.P. v.d. Berg; het bouwen van een garage aan de Landweert III te Venray, t.n.v. M.F.J. Muysers, Van Me- genstraat 2 te Leunen,- het bouwen van een berging aan de Pinksterbloem 10 te Venray, tn.v. C.J.G. van Mullekom; het plaatsen van een tuinhuis je aan de Alaertslaan 20 te Venray, tn.v. P.E. Abegg; het bouwen van een garage carport aan de Randenrade 70 te Oostrum, tn.v. J.W.C.M. van Rooy, Brienshoekweg 9a te Leunen,- het bouwen van een 10 kV- station aan de Smakterveldweg te Venray, tn.v. Mega Limburg, Gelis- sendomein 5 te Maastricht; het bouwen van 7 woningen op de hoek Kolkweg-Pr. Bemhard- straat te Venray, tn.v. Planoform, De Waal 36 te Best Burgemeester en wethouders van Venray. namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelyke ordening en milieu, ir. G.F.J.M. Frencken In verband met de feestdagen is de studiezaal van het gemeentear chief voor het publiek gesloten van 24 december 1992 tot en met 3 ja nuari 1993. Vanaf 4 januari 1993 kunnen wy u weer van dienst zijn. Inbraak personenauto Door het opensnijden van het kunststofdak van een personen auto die aan het Nieuweind gepar keerd stond, was toegang tot de auto verkregen. Uit die auto. van een inwoner, werd de radiocasset- tespeler ontvreemd. De eigenaar zit nu met een schade van ƒ3.000,-, ten zij het de politie gelukt de dader te achterhalen. Vier Parijzenaars liepen in Venray tegen de lamp Dankzy de oplettendheid van winkelpersoneel, die een en ander niet vertrouwden, kon de politie vrijdagmiddag vier inwoners van Parijs aanhouden. Het viertal had die vrijdagmiddag met wisselend sukses in Venray een wisseltruc toegepast. Sukses had het viertal bij de aan de Pla taanstraat gelegen automaterialen- handel. Hier bedroeg hun buit ongeveer 1000 gulden. Bij een tankstation aan de Leunseweg kreeg het personeel argwaan en vingen de Fransen bot Een persoon van het viertal kocht iets van weinig waarde en betaalde met groot geld. Daarbij werd ver warring gezaaid omtrent het wissel geld en een greep in de geopende kassa gedaan. Die vrijdag had het viertal deze truc ook al toegepast in Deume en Helmond. In een super markt in Deume hadden ze zich zo 900 gulden toegeëigend. Het is mogelyk dat het viertal ook in andere zaken in Venray gepro beerd, heeft hun slag te slaan. Die zaken worden, als ze nog geen aan gifte hebben gedaan, verzocht kon- takt op te nemen met de politie, voor het doen van aangifte. De leef tijd van het viertal varieert van 23 tot 41 jaar. Na ingesloten te zijn ge weest werden ze, na opmaking van proces-verbaal, weer in vrijheid gesteld. Dader inbraak in woning aangehouden Maandag werd in zyn woning in Horst een 20-jarige inwoner uit die plaats aangehouden, die in de nacht van zondag op maandag inge broken had in een woning aan de Langstraat. Uit die woning werd geluidsappartuur ter waarde van enkele duizenden guldens ont vreemd. Dankzy een goed signale ment dat door getuigen aan de politie kon worden doorgegeven, kon de dader vry snel worden aan gehouden. De gestolen apparatuur is inmid dels aan de eigenaar teruggegeven. In afwachting van het onderzoek en verhoor is de dader ingesloten. Kerstboomverlichting ontvreemd Bij de politie kwam een zeer on gewone melding van diefstal bin nen. Een bewoner van de Kruiden laan deed aangifte van diefstal van zyn komplete kerstboomverlich ting. Die had hij in een kerstboom in zyn tuin opgehangen. Diefstal personenauto Donderdagmorgen werd aangifte van diefstal gedaan door een inwo ner. Zyn personenauto, een Volks wagen Golf, die hij aan de Tedderstraat had geparkeerd, was verdwenen. Poutparkeerders op de bon Vorige week is op de pagina 'Ge meentepraat' een waarschuwing ge plaatst dat de politie verbaliserend gaat optreden tegen het parkeren op de Kempweg vanaf de Langeweg tot aan het Gouden Leeuwterrein. Mede omdat het bevoorradend ver keer daarvan grote hinder onder vindt wil de politie daar een eind aan maken en kondigde aan dat er zou worden opgetreden. Maandag middag was het zo ver dat de politie overging tot het bekeuren. In korte tyd werden 20 bonnen onder de ruitenwissers geplaatst De politie deelde ons mede met het bekeuren door te gaan totdat de Kempweg 'schoon' is. Compressor ontvreemd Door een ruit stuk te slaan was toegang verkregen tot een aan de Ysselsteynseweg gelegen varkens- fokbedryf. Ontvreemd werd de compressor die moet zorgen voor de luchtverversing van de var kensstallen. Gelukkig werd het tij dig ontdekt zodat er geen gevaar voor de varkens kon ontstaan. Insluiping in woning Mogelijk door insluiping via de achterzijde was de dader in de slaapkamer van een woning aan de Beekweg gekomen. Daar had de da der een nog onbekend aantal che ques en enkele sieraden buit gemaakt Hoe groot de waarde is, kon hangende het onderzoek, nog niet worden medegedeeld. De in sluiping vond op maandagmiddag Voor het zevende achtereenvol gende jaar zal er op zaterdag 26 de cember a.s. (2e Kerstdag) het tradi tionele Kerstzaalvoetbaltoernooi in de Venrayse sporthal plaatsvinden. Zoals ook vorig jaar wordt dit toer nooi georganiseerd door de Venray- De Buurt Puttenweg doet in Ys- selsteyn ook dit jaar weer mee aan de carnavalsoptocht en wel voor de 22e keer. De jaarlijkse carnavalsop tocht is een hoogtepunt in het jaar en was aanleiding voor het ont staan van de Buurt Puttenweg. Na tuurlijk wil de Buurt deze bijzon dere gelegenheid niet ongemerkt voorbij laten gaan. Daarom wordt een groots opgezet te buurt-reünie georganiseerd. Deze reünie is bedoeld voor alle bewo ners en oud-bewoners, die op de Puttenweg wonen of gewoond heb ben, tussen de Ringweg en de Paar- dekopweg. Hiermee bedoelen we ook de mensen die aan deze weg ge woond hebben, voordat die een naam had en de adressen beston den uit zogenaamde 'I-nummers'. De reünie vindt plaats op zondag 17 januari 1993 in het uitgangscen trum Pilot aan de Jan Poelsweg te Ysselsteyn (tel. 04780-42059). De dag begint 's middags om 13.00 uur met een ontvangst, waarna er aller lei aktiviteiten zijn georganiseerd, die op een of andere manier te ma ken hebben met Buurt Puttenweg. Degenen, die op de Puttenweg ge woond hebben en erby willen zyn, kunnen zich melden by de organi satie i.v.m. het verkrijgen van alle adressen van de oud-bewoners van de weg (wel s.v.p. vóór 4 januari). U kunt ons bellen: Namens het Comi té Reünie Buurt Puttenweg: Sieb Nyssen, tel. 04780-41571; Ad Rom- me, tel. 04780-41490 of Nellie Geurts, tel. 04780-41332. De Buurt Puttenweg tijdens carna val 1975, 'Het jaar van de vrouw'. De mannen namen de taken van de vrouwen over! sé hoofdklasser van het zaalvoetbal ZW 't Huukske. Ook dit jaar zullen weer acht teams stryden om de wis selbeker. Naast de organiserende vereni ging ZW 't Huukske en de winnaar van vorig jaar, Meerlo, zullen ook de standaard teams van Venray, Merse- lo, Ysselsteyn, Leunen, SVEB en, voor de eerste maal op dit toernooi. Oostrum deelnemen. De poulewedstryden beginnen om 10.00 uur. De finalewedstrijden worden gespeeld vanaf 16.00 uur. Alle wedstrijden zullen plaatsvin den in sporthal De Wetteling aan de Sportlaan te Venray. In tegenstel ling tot vorig jaar is de entree voor dit inmiddels regionaal zeer be kend Kersttoernooi, gratis. Vandalisme Er kwamen meldingen binnen van vernielingen aan enkele groene PTT-brievenbussen aan de Mo- lenklef. Ook werden vernielingen aange richt aan de oude kleuterschool aan het Lovinckplein. In beide ge vallen was de politie direkt na de melding ter plaatse maar vond geen spoor van de vandalen. Een inwoner deed aangifte van moedwillige vernieling van zijn fiets, die hij in de fietsenrekken bij de Grote Kerk had geplaatst. Een 16-jarige jongen deed aangif te van vernieling van zyn fiets die hij aan de Boterbloem had gestald. Uit de sporen viel op te maken dat de fiets moedwillig in elkaar is ge trapt. Voor de jongen een schade post van 325,-. Ine Me- laar 'Zwemmen', gezond uit Wy hebben een hele leuke grJrö' De Sprank; samen doen wij per week een uur aquarti (l zwemmen, trimmen, leuken iv'ul( zwemslagen oefenen, snor!nl kortom wy zyn gezond en om nen bezig en dat alles ondet deskundige leiding, met om spraak! De Sprank heet dan wel zyn, maar leuke ideeën heeft msse een prettige sfeer hangt er e lliiui personeel is erg plezierig; dec moet, veel kan! Wy kunnen mnse van zo'n mooi bad profiteren 26 U er straks alleen belasting betalen! Er is een 'maar'; onze groq te weinig mensen. Wij nodj uit mee te doen en met onsg bezig te zyn. Man, vrouw ofli rt( is niet belangrijk, als u maat zwemmen. Als u meedoet, wij een uur op vrijdag tussen en 13.00 uur. 'Hoe meer lii hoe kleiner de prijs! U doe) ook mee! Inlichtingen: Rien Rulatii 04780-81020. 041 ij ue frltiy ge. wy; niet (BEI Gl'lH 16 d Op zondag 20 dec. nam Heü lings deel aan de 10 EN wedstryd in Den Haag wedstrijd hoort by het Pkj a L04 Run Classics circuit Helle deze wedstryd haar pr met 50 sekonden. Haar aaulGeb op de 10 km was 34.42 minui OEN 15 km was deze 53.22 en dei M'r' tijd bedroeg 57.28 wat een 13e plaats opleverde. De wfri" ning ging naar Christine H*f°uw in 54.28. Henk Raassens nam op de» de dag deel aan de Quincross ferden. Op de 3250m Henk het parcoursrekord 14 sekonden. Hy finishte ii min. Op de middellange afsla fei 7200m ging de overwinnii Gerrit Loon en en nr. 2 werd Hoeymakers. Trainingstijden: Vrijdag en zaterdag: training. Zondag: 10.00 uur Fietsen uis: Tri-post. Dinsdag: 21.30-22.30 uuri I')11 men in De Sprank. Woensdag: 19.00-20.30 uur training iiü i wee) UH snrii fill ii if} i«t It wy geb doc HA1 18 art! irll 801 iki'i ijm ESi SV Meerlo organiseert opi 27 december een goederet^01 annex veiling in zaal't Brugd Meerlo. Er worden naast oa derijen, antieke klokken, wagens en kasten ook he 802 werk en kunst uit India aai den. De aanvang van de. nu om 12.00 uur, de veiling begö 0pj 13.30 uur. De entree kost 3 g o kinderen tot 12 jaar hebben toegang De opbrengst van de mark! besteed aan een nieuw jeugd veld en de renovatie van lichting. EK EU «y< vrj Kerstballenkoppeltoemool dec. by sjoelclub Mergellanl Heerlen. Negen leden van Sj« Venray probeerden hier metv chen ook nog te sjoelen. Heil ÏR .taat was: Klasse 2: Hans Montf Jos Jacobs behaalden een plaats met 111.10 gem. Kl»i 13e plaats Anny v.d. Heydeni ra v.d. Voort met 94.5 gem. a 15e plaats voor Mia en Hub met 92.15 gem. Klasse 4: llej voor Tbos Blonk en Corrie zAïr gem. 78.80. Een mooie afsÈi vo van het sjoeljaar 1992. gf I» 'n abonnement waai g, Zwem- Squash- en Rekreatiecen- trum De Sprank start op woensdag 6 januari a.s. van 21.30 tot 22.00 uur een nieuwe aktiviteit, Aqua robic. Wat is aquarobic? Aquarobic is een vorm vani Retraining op muziek. Deze van lichaamsbeweging is ergL lair en spreekt zowel jong al aan. Het water en de muziek l] het aquarobic een geheel eig« rakter. re! bu Aquarobic bestaat uit een elementen: - de konditietraining verb j>| van het uithoudingsvermoj versterken van de spieren - de muziek, ondersteund stimulerend - het water, weerstand aan I* 't wegen, de kans op blessures ring omdat de gewrichten worden door de opwaartse^ king van het water. Ter introduktie krygt u p gratis. Voor meer informatie kan terecht by de receptie Sprank, tel. 04780-12888. SJ

Peel en Maas | 1992 | | pagina 18