PEEL EN MAAS CDA nrayse horeca niet gelukkig met Sylvesterparty Venrayse Lionsclub schenkt 5000 gulden aan pater Haumann t de raadsvergadering van e gemeente Vierlingsbeek Te hoge lading Venrayse zanger zingt solo op internationale CD ratis fotomapje vergroting 15/21 cm aa j ontwikkelen en afdrukken. oto's 10/15 cm f1,- (ook voor nabestellingen) imi CHRIS FOTO'S V PEEL EN MAAS TIJDENS DE FEESTDAGEN Afsluiting Jeugd-EHBO kursus Bezorger gezocht in Ysselsteyn EasyBoard tel. 04780-12484 ffffff.Wfl PHÜÏ'll 1 pagii ■nrayse horeca is niet erg ge- met de Sylvesterparty die rsnacht in de foyer van de ■burg gehouden wordt. For- unnen de kroegbazen echter oen omdat liet bal door de di van de schouwburg wordt ge- seerd. Feitelijk is de erparty een initiatief van jnrayse vriendenclub. liet ibij voox'baat een sukses: met Jaartjes is de foyer volgende uitverkocht. kfil ins Erik Peters, voorzitter "«vereniging Horeca Ven ray, verschillende leden over st opmerkingen gemaakt. De aders vrezen oneerlijke kon- itie. Daarop heeft de vereni- -,j de gemeente geïnformeerd e vergunning en de achter- 'Formeel kunnen we dus oen', zegt Peters, 'behalve als misatie bijvoorbeeld ver on- horecaprijzen gaat zitten', oorzitter van de vereniging ch de ergernis bij z'n leden orstellen. Zelf heeft hij ook over de opzet van de Syl- Jarty. Volgens Peters heeft weg van een stel vrienden iag een feest houden en met ivan sponsors de kosten pro- te drukken. 'Als je iets doet goed doel, zet je toch iets op de prijs om de opbrengst zo groot mogelijk te maken?', denkt hij hardop. EIGEN BOONTJES Horecaondernemer Paul Janssen van het gelijknamige danscentrum is nog minder te spreken over het initiatief. Ook hij organiseert dit jaar voor het eerst een Sylvester party en vreest nu voor valse kon- kurrentie. Janssen vindt het bovendien spijtig dat de organisato ren van het feest in de schouwburg tevoren geen kontakt met hem heb ben opgenomen. Ondanks de kon- kurrentie gaat de Sylvesterparty in Danscentrum Jeanne en Paul Jans sen gewoon door. 'Ik laat me niet uit het veld slaan. Ik dop m'n eigen boontjes wel', aldus de zaalhouder. MENSEN NAAR 'T CENTRUM Woordvoerder Jack Michiels van de vriendenclub die het feest in de schouwburg organiseert lean zich bij de reakties van de horeca 'wel iets voorstellen', maar spreekt de beschuldiging van valse konkur- rentie tegen. 'Er wordt gewoon de gangbare horecaprijs gehanteerd en we hebben ook geen belasting voordeel omdat we geen vereniging of stichting zijn', zegt Michiels. Dat de vriendenclub geen kontakt heeft opgenomen met danscentrum Janssen beaamt hij. 'Dat hebben we gewoon over het hoofd gezien. We dachten dat die zaal te chique was en dat daarom de eigenaar het wel niet zou doen. Maar we hebben daarover later met Janssen gesproken'. 'De prijzen van de konsumpties zijn niet ten behoeve van het goede doel verhoogd omdat we het eerste jaar zo weinig mogelyk risiko wil len lopen', verklaart de woordvoer der. Dat by een eventueel vervolg een groter deel naar een goed doel gaat sluit hij niet uit. Michiels noemt alle commotie bij de Venrayse horeca begrijpelijk, maar niet nodig. 'We doen het van wege de kick van het organiseren en om de mensen met oud op nieuw terug naar het centrum te halen. De gezelligheid in het cen trum is de laatste jaren alleen maar achteruit gegaan. Met ons initiatief willen we daar iets aan doen en ho pelijk profiteert ook de horeca mee'. De organisator van de Sylvesterpar ty verwacht dat achteraf de proble men bij de horeca enorm zullen meevallen. Volgens hem komt een groot deel van de bezoekers aan het schouwburgfeest uit groepen die voorgaande jaren niet in café's oud op nieuw vierde. UUR SCHOOLSTRAAT 5 5801BN VENRAY SJ 04780-12567 50(1, 900 s er geen agendapunt geweest 500/ de vaststelling van de organi- erordening, dan had mogelijk donderdag gehouden raads- 900; idering een rekord geboekt. De re 23 agendapunten bleken :en sneltreinvaart behandeld nnen worden. 90Ö, 90Ü: was met name de woordvoer- an PK '85 die op de organisa- wdening burgemeester icr kwaad maakte. De woord- er van de PK uitte de sug- er irritaite was onder het neel m.b.t. het rapport. 'Er is liet personeel openheid ge- vanaf het eerste moment', meester Dittner maakte zich oral kwaad over dat de kritiek uitgeproken in een openbare vergadering. 'De organisatie die nu zal worden doorge in het belang van de inwo- en zal bij een verandering s in open overleg worden rd'. 'el in Vierlingsbeek als in oon konden weer enkele per- es grond aan eigenaren wor- erkocht. Het betreft grond die aan de percelen van de ko to die voor de gemeente geen nut meer hebben. De gebrui- e prijs is hier ƒ20,- per m2. INPASSING GRONDPRIJZEN het kalendeijaar 1993 wer- e grondprijzen in de kernen ngsbeek en Overloon van tot, 125,- per m2 verhoogd, de kavelprijzen in de andere was geen aanleiding omdat de verkoop in die kernen (jk zou worden. Er is ook te g vraag naar bouwgrond in ffnen. Daarom blijft de prijs ANDERE PUNTEN het bouwrijp maken van het en laatste deel van het bestemmingsplan Groeninseveld voteerde de raad een bedrag van ƒ359.000,-. Reeds nu hebben zich 5 gegadigden voor een bouwkavel Medewerking ten behoeve van het onderhoud aan de basisscholen te Vortum-Mullem en Overloon, werd maar voor een gedeelte ver leend. Het voegwerk aan het hoofd gebouw van de school in Overloon valt niet onder technisch onder houd. De school zal dit zelf uit hun potje moeten betalen. Medewerking te verlenen aan het vervangen van voegwerk' en dich ten van afvoerputjes van de basis school in Holthees werd eveneens geweigerd omdat dit ook niet onder technisch onderhoud of technische funktieverbetering was onder te brengen. Voor het aangaan van een geldle ning ten bedrage van ƒ1.500.000,- met de Bank voor Nederlandse Ge meenten en de machtiging tot het sluiten van geldleningen in 1993 van ten hoogste ƒ5.000.000,- had de raad geen bezwaren. Ook had de raad geen moeite de verordening Reinigingsrechten 1993 aan te passen wat inhoudt dat het bedrag met ƒ19,50 te verhogen tot 185,-. De verordening onroerendgoed belastingen werd aangepast kon- form het voorstel. De tarieven toe ristenbelasting 1993 werden verhoogd met 42 cent tot 50 cent per overnachting. Er wordt een meeropbrengst geraamd van ƒ21.000.- per jaar. De woonforensenbehalsting werd eveneens aangepast konform het voorstel en de meeropbrengst wordt hier op ƒ7.800,- geraamd. Met de vaststelling van de tarie venlijst Legesverordening had de raad ook geen moeite. VAN DE KAMP ASSURANTIËN telefoon 04780-87575 Vrijdagmiddag moest de brand weer in aktie komen om voor het verkeer gevaarlyk hangende tak ken langs de Maasheseweg te ver wijderen. Die takken waren door een te hoge lading van een vracht auto uit Bakel zodanig geraakt, dat die naar beneden gingen hangen en daardoor gevaar voor het ver keer opleverde. De brandweer ver wijderde de takken en de werk gever van de bestuurder van de vrachtauto zal de rekening gepre senteerd krygen. Een Venlose vrachtautochauffeur had zyn vrachtauto te hoog met strobalen beladen. Toen de auto on der het viadukt van de Leunseweg door wilde kwam die vrachtauto vast te zitten. Gelukkig voor de bestuurder dat de lading uit stro be stond, zodat die iets meegaf. Het in gestelde onderzoek wees uit dat het viadukt geen schade had opgelo pen. Het verkeer vond wel enige hinder van dit incident. Nadat de vrachtauto los was, werd hij door de politie via Heide naar zijn bestem ming geleid. OPENINGSTIJDEN: maan-, woens-, donder-, vrijdag: 16.00 - 21.30 uur zaterdag 16.00 - 21.30 uur zondag 14.00 - 21.30 uur dinsdag gesloten Hoenderstraat 2 5801 CK Venray Tel. 04780-12038 RESERVEREN GEWENST DONDERDAG 24 DECEMBER 1992 Nr. 52 HONDERDENDERTIENDE JAARGANG Ons weekblad Peel en Maas zal tijdens de feestdagen nor maal op de donderdagen ver schijnen. Dat wil zeggen dat u op oudjaarsdag de krant thuis bezorgd krijgt. De postabonne menten krygen de kranten echter pas op zaterdag 2 janua ri. Nabezorging van de Peel en Maas, als u die niet ontvangen heeft, kan helaas ook pas op zaterdag 2 januari plaatsvin den. Wij hopen dat u daar be grip voor op kunt brengen. ADVERTENTIES EN VERENI GIN GSNIEUWS Ondanks het feit dat ons weekblad op de normale don derdag verschijnt, zal de in zendtermijn van sport- en verenigingsnieuws en van de advertenties in week 53 anders zyn. Sport- en verenigings nieuws kan in week 53 tot maandagavond 28 december 18.00 uur. Voor de advertenties geldt voor week 53 inleveren tot dinsdagavond 29 december 18.00 uur. WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Dinsdag 15 december vond de af sluiting plaats van de Jeugd EHBO- A kursus van het Jeugd Rode Kruis. Maar liefst 110 leerlingen van de basisscholen Ysselsteyn, Oostrum, Castenray, Veulen, De Foekepot en de Dr. Poelsschool deden mee aan deze kursus. Daarvan slaagden 101 leerlingen. Drie leerlingen konden wegens ziekte niet aan het examen meedoen. De opleiding duurde van septem ber tot half december en was in handen van vrijwilligers van het Jeugd Rode Kruis in Venray. Ook nu weer werd het examen afgenomen in het restaurant van het Camillus- huis op het Vincent van Gogh Insti tuut. Na afloop kregen de kandidaten daar nog koffie en brooches of een kop soep, zodat er gezellig nagepraat kon worden. Wy zoeken met spoed voor een route in Ysselsteyn een nieuwe be zorger/ster. Het betreft hier de be zorging van Peel en Maas op de Timmermannsweg, de Paardekop- weg en een gedeelte van de Putten- weg. Geïnteresseerden kunnen kontakt opnemen met Christ van den Munckhof, tel. 82727. Nrd-Limburg's grootste BBS Meer dan 2 Gigabyte Shareware Handgranaat gevonden Tjjdens landbouwwerkzaamhe- den op een landbouwperceel aan de Puttenweg kwam een nog intakt zijnde handgranaat naar boven. De politie stelde dit oorlogssouvenier in afwachting van de EOD veilig. Sierplanten ontvreemd Er werd aangifte gedaan van diefstal van enkele sierplanten uit de tuin van de LOM-sehool aan het Groenewoldsepad. Dinsdagavond kreeg missiona ris Tjeu Haumann van de Venray se Lions Club een cheque van 5000 gulden. Voor dat geld wor den schoolmaterialen gekocht voor Soedanese kinderen die in vluchtelingenkampen in het noorden van Kenia verblijven. De cheque vormde de afsluiting van de aktie die de Venrayse service club vorig jaar liield voor het werk van Haumann. Destijds werd een kunstveiling gehouden in liet Boschveldcollege en werd al 12.000 gulden overgemaakt. Pater Haumann is sinds een half jaar weer 'thuis' in Ayen, maar hoopt begin volgend jaar weer te rug te keren naar Afrika, waar hij sinds 1963 werkt. 'Vorig jaar hebben we met het geld van de Lions Club een systeem van ruilhandel opgezet in Zuid- Soedan. We kochten potten, pan nen, hakken, dekens, zeep en ande re bruikbare materialen. Op die manier hebben we geprobeerd om de mensen te stimuleren hun land- bouwproduktie op peil te houden. In Soedan is door de oorlog de geld economie vei'dwenen. Aan geld heb je niets, wel aan materiaal dat je kunt ruilen', vertelt Tjeu Haumann. Wij wensen u prettige feestdagen en een gelukkig nieuwjaar. Inmiddels is de oorlog tussen de verschillende stammen en groepe ringen weer verder gewoekerd en zijn er streken waar niemand meer woont. De bevolking, waaronder veel kinderen, is gevlucht en ver blijft in kampen in het noorden van Kenia en Uganda. En ofschoon het daar allesbehalve de vetpot is die Nederland heet, heeft Haumann toch gekozen om geen voedselhulp aan te bieden. Hij wil schoolmateri alen aanschaffen. 'De kinderen zijn vanwege het oorlogsgeweld ge vlucht, niet vanwege de honger. Ook in de kampen is een voedsel programma. Het is in zo'n situatie net zo belangrijk om de scholing een beetje te laten doorgaan dan een klein beetje voedselhulp te ge ven', vindt pater Haumann. BOEKJE Tjeu Haumann, pater van de con gregatie van Mill Hill, werkt sinds 1988 in het zuiden van Soedan, waar hij kaderopleidingen opzet voor parochiewerkers, boeren en andere groeperingen. Daarvoor werkte hij 25 jaar in Kenia, onder meer als pastor op het platteland en in de krottenwijken van de hoofd stad Nairobi. In Soedan moest Hau mann al twee keer vluchten uit de streek waar hij werkte. De laatste keer uit de stad Tbrit, vanwaaruit hij in april terugkeerde naar Neder land. Hij hoopt over enkele maan den terug te kunnen gaan naar Soedan, maar waarschijnlijk niet meer naar Torit. 'De burgers zijn daar allemaal weggevlucht. Er zit ten alleen nog twee legers tegen over elkaar. Na de regentijd wordt duidelijk waar het veilig is en waar niet'. Pater Haumann kijkt dit keer eerst de kat uit de boom. Hij wil z'n volgende post niet al na enkele maanden hals over kop moeten verlaten. Over z'n verblijf in Afrika heeft Tjeu Haumann een boefje ge schreven. Het draagt de titel 'Afri ka, geef me je ogen' en bevat een groot aantal korte verhalen over gewone mensen in Afrika en per soonlijke ervaringen van de Noordlimburgse missionaris. Het boekje is verschenen in het kader van de Week voor de Nederlandse missionaris 1992. Het is te bestel len door ƒ10,- over te maken op giro 676 Ln.v. Nederlandse Missi onaris OegstgeesL Het ISBN-nr is 90-72954-05-X. FOTOSERVICE Diefstal twee bloembakken Er werd aangifte gedaan van diefstal van twee bloembakken die voor een feestelijke versiering wa ren geplaatst op de hoek Passage- Grotestraat. De waarde van de bloembakken bedraagt ƒ150,-. Diefstal bromfietsheim Ten nadele van een inwoner werd aan de Sarabandestraat zijn inte graal bromfietshelm ontvreemd. Afdeling Venray gelukkig Kerstfeest en een Voorspoedig IQQ3 De 13-jarige Thomas Hombergen van de Andeslaan is te beluisteren op een internationale CD met Vlaamse en Nederlandse 'knapen- solisten'. Afgelopen zomer werden de opnames van de CD in het Belgi sche Leuven gemaakt. Thomas Hombergen is lid van de Zangera van St. Frans. Sinds twee jaar zingt hij bij de sopranen het hoogste lied en is hij regelmatig als solist bij de Zangers van St. Frans te beluisteren. Zoals bekend mag zijn zijn de Zangers van St. Frans aan gesloten bij de internationale orga nisatie Pueri Cantores. waarvan dirigent Wim Buys onlangs nog tot internationaal president werd be noemd. Die organisatie besloot dit jaar tot het uitgeven van de CD Jubi late Deo, waarop Nederlandse en Vlaamse solisten van jongensko ren, aangesloten bij de Pueri Canto res, een uur lang luisterplezier hebben gezet. Als solist van de Zangers van St. Frans weid Thomas Hombergen uitverkoren om ook een nummer op deze CD te zetten. Het weid het nummer Benedictus uit de kleine Orgelsolomesse van Joseph Hay- den. Thomas Hombergen wordt op deze CD begeleid door de organist van de Zangers van St. Frans, Roy v.d. Berg. Naast dit nummer staan er nog werken op van Handel, Men delssohn, Bach maar ook van he dendaagse componisten zoals Andrew Lloyd Webber. Het nummer Benedictus, gezon gen door Thomas Hombergen, zal vanavond, donderdag 24 december, in de kerkdiensten van 19.30 en 22.30 uur te horen zyn in de Paters kerk, alwaar de Zangei's van St. Frans deze kerkdiensten opluiste ren. De CD is verkrijgbaar bij dhr. W. Buys, Mastbos 6 en kost 25.-.

Peel en Maas | 1992 | | pagina 13