positie over alcoholvraagstuk in Venrayse bibliotheek I De Sprank helpt u kt uw goede voornemens! bouw oudedagsvoorziening vraagt deskundig advies Wereldkinderen zoekt sponsors Afscheid van Dorpsraad Merselo Kerkdorpen ondernemers St. Nicolaas Aktie Prijzenfestival 1992 ~\LS U TWIJFELT OVER DE JUISTE "JFRENTE. KOMT If DAN 11 TWIJFELS MEE.) EENS LANGS. (EN NEEIVI AL UW ING=&é)BANK Eredivisie basketball in Venray Wereldwinkel Venray EasyBoard tel. 04780-12484 Een nieuwe schoonheidssalon in Leunen PEEL EN MAAS Winterwandeling Merselo Geslaagd KERSTAANBIEDING Pierre Pijpers J MAAS Donderdag 17 december - Pagina 9 insdag. 22 december, zal Loo, in haar hoedanigheid burgemeester van Venray iedere expositie openen. In theek aan de Merseloseweg le ANDO (Algemene Neder- Irankbestrijders Organisa- positie ingericht over het agstuk in Nederland. De in de bibliotheek is de af- m een reizende expositie, 2 36 gemeentes heeft aan- ANDO s een organisatie die dit jaar bestaat. In 1842 werd richt als de Nederlandsche tot afschaffing van drank. Om dit jubileum nerkt voorby te laten Ter een reizende expositie Mede door de overheids campagne 'drank maakt meer ka pot dan je lief is', zyn de mensen meer en meer gaan nadenken over de rol van alcohol in de samenle ving. Ook wordt men zich meer be wust over het eigen gebruik van alcohol. De expositie toont via affiches, fo to's en teksten de geschiedenis en de aktualiteit van het alcohol vraagstuk. De ANDO-alcoholpre- ventie sluit hiermee aan op de eerder genoemde overheids campagne. Behalve dat mevr. De Loo een en ander zal zeggen over het gemeen telijk alcoholmatigingsbeleid zal ook dhr. Y. Dijkstra, algemeen voor zitter van de ANDO spreken na mens de alcoholpreventie-organi saties. Hy zal vooral aandacht vra gen voor de gemeentelijke onder- EMFAN-FITTEST Squash- en Rekreatiecen- Sprank start op 4 januari nieuwe aktiviteit: Zwemfan- iktiviteit voor iedereen, die lig wil zwemmen en een kans om uw konditie en uw voornemens gestalte te ge- ze aktiviteit wordt georgani- het kader van de campag- mfan. loeling is dat gedurende zoen, minimaal 10 en maxi- weken lang, wekelijks 250 meter wordt gezwommen. De ig is vry. Onderweg uit- mag, het water verlaten niet. kan dus zyn eigen tempo het einde van het seizoen - naart - ontvangt men de m-fïttest-medaille, mits men de 13 weken heeft ge nen. Op de volgende dagen en uren kunt u uw baantjes zwemmen: Maandag 12.00-13.00 en 19.00- 20.00 uur; dinsdag 07.00-08.30 en 19.00-20.00 uur; woensdag 19.00- 21.30 uur (alleen dames); donder dag 07.00-08.30 en 19.00-20.00 uur en vrijdag 19.00-20.00 uur. Ook kunt u op zaterdag van 13.00-14.00 uur en op zondag van 10.30-11.30 uur rustig de baantjes zwemmen terwijl uw kinderen in het rekreatiebassin spelen. U kunt nu al inschrijven bij de re ceptie van De Sprank. Buiten de normale entreeprijs betaalt u voor deelname eenmalig ƒ5,-. De registratie van de gezwommen afstanden vindt op een zeer ludieke wijze plaats via scoreborden in de zwemzaal. Voor meer informatie kan men terecht by de receptie van De Sprank, tel. 04780-12888 (of in formatiefolder verkrijgbaar aan de receptie). >5 ING Bank helpt u graag om alles njije te zetten, uit te zoeken wat de meest aantrekkelijke manier is :n voor later: fiscaal gunstig en perfect aansluitend op uw persoonlijke omstandigheden en wensen. Die oplossing kunnen wij u bieden met de Maatwerkpolis Leven. Loop eens binnen bij ons kantoor. MTWERKPOLIS LEVEN: UW TOEKOMST VERDIENT MAATWERK. Venray: Merseloseweg 62, tel. 04780-86455 )rs. A. Splinter ING Bank Venray: u een vermogen voor later op- wilt u dat natuurlijk op een istig mogelijke manier. Zodat c, teker moment een belasting- ipitaal ter beschikking krygt een aantrekkelijk extra "pen bovenop uw pensioen de herziening van het be- Sstelsel begin dit jaar is by ve- Techt de indruk ontstaan fiscale mogelijkheden op het van oudedagsvoorzieningen rkt zyn. :gendeel is echter waar. Bin- grenzen van de nieuwe wet nog voldoende mogelykhe- op fiscaal voordelige wyze tciële voorziening voor la te bouwen', aldus dhr. Splin- tekteur van de ING Bank in ja"16ze tyd van het jaar wordt vol- hem nogal eenzijdig de na- gelegd op lyfrentekonstruk- déi is jammer dat daardoor al dere mogelijkheden over het eU Worden gezien'. steuning van het alcoholmatigings beleid. Daarbij moet worden gedacht aan verkeerscontroles, geen reklame op overheidseigen- dommen en goede afspraken met de horeca. De expositie is dagelijks in de bi bliotheek te bezoeken tussen 14.00 en 18.00 uur. Vrydag is er koop avond tot 21.00 uur en op zaterdag is de bibliotheek geopend van 10.00 tot 13.00 uur. Hy adviseert dan ook alles not eens goed op een rylje te zetten om na te gaan wat de ideale manier is om fiscaal gunstig te sparen voor la ter. 'Omdat zoveel persoonlijke fak- toren een rol spelen, is het nood zakelijk een goede oplossing te vinden, die aansluit op de persoon lijke omstandigheden en wensen. Dat vergt flexibele produkten en een maatwerkadvies', aldus de heer Splinter. Samen met Nationale-Neder- landen heeft de ING Bank de Maat werkpolis Leven ontwikkeld. Volgens dhr. Splinter biedt de Maat werkpolis Leven - zoals de naam al aangeeft - die flexibiliteit met een aantal opties, die afhankelijk van de persoonlijke situatie worden inge vuld. Iedere Maatwerkpolis heeft als extra de keuze uit vier verzeke ringen, waarmee de financiële ver zorging van de partner, de kinde ren of zichzelf (voor een deel) veilig gesteld kan worden. Voor meer informatie: ING Bank Venray, Merseloseweg 62, dhr. N. Rijnbende, tel. 04780-86455. Zaterdag a.s. 19 december wordt in sporthal de Wetteling een voor ronde gespeeld voor de Nederland se Basketball Beker voor jongens junioren. 4 Teams komen die dag tegen elkaar uit: Jumpers '76 uit Venray en Lokomotief uit Rijswijk, beide spelend in de hoofdklasse, Goba uit Gorinchem en Baylor Wildcats uit Nijmegen, beide spe lend in de eredivisie. Er worden wedstrijden gespeeld van 2x20 mi nuten zuivere speeltyd. Dat bete kent dat een wedstrijd ongeveer 1,5 uur duurt Deze voorronde is georganiseerd als toernooi: alle teams spelen op 1 dag tegen elkaar. Het wordt dus een zeer zware dag voor alle teams. Het programma ziet er als volgt uit: 11.30 uur: veld 1: Goba-Baylor Wildcats veld 2: Jumpers '76-Lokomotief 13.30 uur: veld 1: Goba-Jumpers '76 veld 2: Baylor Wildcats-Lokomotief 15.30 uur: veld 1: Jumpers '76-Baylor Wildcats veld 2: Lokomotief-Goba Wij nodigen u uit deze teams te komen aanmoedigen. De toegang is, zoals altyd, gratis. Tot zaterdag. 'Kaarsen uit Soweto, licht in de duisternis' De ekonomische situatie in Zuid- Afrika is zeer slecht, dus ook in So weto, een zwarte woonstad by Johannesburg.' Soweto heeft 3 mil-* joen inwoners, evenals Johannes burg, dat vele malen groter is. Van de bevolking van Soweto is 70% werkloos, 20% heeft tijdelijke baantjes en slechts 10% heeft een. vast inkomen. In dat perspektief ge zien is de kaarsenfabriek Ukukha- nya aan de rand van Soweto, met zijn 35 werknemers een druppel op de gloeiende plaat! Maar het is een begin, een bewijs van zwart be wustzijn! Er heerst een enorme solidariteit en de werknemers voelen zich erg betrokken bij het geweld in de zwarte gebieden. Om hun solidari teit te tonen schenken zij kaarsen aan mede-Afrikanen die getroffen zijn door geweld, zoals b.v. familie van de slachtoffers van het bloed bad in Boipatong. De kaarsen die in Soweto geproduceerd worden, ko men via SOS Wereldhandel terecht in de Wereldwinkels. Tot het assor timent dat de Wereldwinkel in Ven ray heeft, horen witte en rode kaarsen en korte blokkaarsen. De verkoop van de kaarsen in Neder land betekent voor de werknemers in Soweto hun dagelijks brood. Niet voor niets heet de fabriek 'Ukukha- nya', wat 'licht in de duisternis' be tekent De Veluwse kaarsenmaker Bart Nuis bracht een bezoek aan o.a. de kaarsenmakerij in Soweto. Hy deed dat in opdracht van SOS Wereld handel. met de vraag of hy als des kundige de techniek van het dompelen en gieten van kaarsen eens wilde bekijken en adviezen kon geven voor een efficientere werkwyze en een nóg betere kwali teit Dit leidt hopelijk in de toe komst tot een grotere produktie en meer werkgelegenheid. De Wereldwinkel kunt u vinden op het adres Henseniusstraat 3A, achter het Henseniusplein. Voor in formatie kunt u terecht by de me dewerkers in de winkel en bij A. Wondergem, tel. 84545 en M. van Zeben, tel. 11689. De Wereldwinkel is geopend iede re dag: maandag t/m donderdag van 14.00-16.00 uur; vrijdag 14.00-21.00 uur en zaterdag 10.00-16.00 uur. Vanaf 1 jan. 1993 is de Wereld winkel op maandag al om 12 uur open i.v.m. de markt Tenslotte willen wy u erop wijzen dat de winkel van 31 dec. t/m 5 jan. gesloten is wegens inventarisatie. Nrd-Limburg's grootste BBS Meer dan 2 Gigabyte shareware Wereldkinderen heeft dringend sponsors nodig voor hun projekt in de sloppenwijken van Manilla. Ruim 400 sponsorkinderen wach ten op een sponsor, die hun de mogelykheid biedt op een mens waardig bestaan. De omstandighe den waarin deze mensen moeten leven is zeer slecht Elke week stel len wy u één van de gezinnen voor. Voor slechts ƒ65,- per kwartaal biedt u de kans aan één van deze kinderen om naar school te gaan, te voorzien van kleding en voeding voor het gezin. Deze week stellen wij aan u voor Joahna Tbrres. Zy is 7 jaar oud en zit in de eerste klas. Haar vader is bewaker en verdient ƒ230,- per maand. Haar moeder verkoopt sam- paguita kransen (bloemenkransen) en verdient daarmee ƒ60,- per maand. Zy wonen in een klein huisje ge maakt van licht materiaal wat te klein is voor alle gezinsleden. Hier voor betalen zy 30,- per maand. Zy wonen in de sloppenwijken van Manilla. Joahna heeft twee broertjes van 5 en 6 jaar. Als zij uit school komt helpt zy haar moeder met schoon maken en afwassen. Daarna gaat zij buiten spelen met haar vriendin nen. Joahna wil graag haar school afinaken, maar de inkomsten van de ouders zijn onvoldoende om dat te garanderen. D.m.v. sponsoring kunt u zorgen dat Joahna maar ook haar broertjes naar school kunnen blijven gaan. Dat is van levensbe lang omdat zonder schoolopleiding deze kinderen geen kans hebben op een toekomst. Wilt u sponsor worden of meer informatie bel dan: 04780-86909, Elly of Luc Hageman, Pettenma kerstraat 14. 5801 RB Venray. Tip: Wordt sponsor samen met uw familie, buren of vereniging. We reldkinderen al 22 jaar een be trouwbare vrywilligersvereniging voor projekthulp, sponsoring en adoptie. Vernieling Er werd aangifte gedaan van ver nieling van de buitenlamp van de basisschool De Hommel. In oktober 1992 startte Gerda van Ham in Leunen haar schoonheids salon. Voor haar worden daarmee twee doelen nagestreefd: Enerzyds is het beroep van schoonheidsspe cialiste, na een stevige tweejarige opleiding, een uitdagende tyds- besteding voor 40+ dames. Ander zijds neemt ook de vraag in deze leeftijdsgroep toe om de huid lan ger een jeugdig elan te geven. Voor haar schoonheidssalon heeft Gerda niet direkt de meest modieuze naam gekozen. Vanuit de titel 'Huidverzorging Gerda van Ham-Kurstjens' wordt snel duide lijk dat het accent ligt op de behan deling van de huid met enige erva ring. Sinds haar start bemerkte Gerda al snel dat vooral by de ouder wordende huid suksessen geboekt kunnen worden. Een goede gezichtsbehandeling beschermt de huid voor onge wenste invloeden van buitenaf. Daarnaast is de behandeling een oase van rust en ontspanning en geeft, ondersteund door epileren, peeling of lysing een nieuw jeugdig gevoel. Gevraagd naar haar specialiteit vertelt Gerda dat ze, naast een ver zorgde en hygiënische inrichting, het vooral leuk vindt om dames, die voor de eerste keer komen, op hun gemak te stellen. Haar tarieven zyn. betrokken op een landelijk ge middelde, gematigd te noemen. Al voor minder dan vijftig gulden wordt de, anderhalf uur durende, basisbehandeling verzorgd. Haar aanpak blykt ook by tieners aan te slaan zodat ze een verkorte behandeling speciaal voor tieners, tegen ongeveer de halve prys, inge voerd heeft. Soms zyn er dan beur telings twee generaties uit hetzelfde gezin bij Gerda te gast Eenmaal kennis gemaakt heb bende met de schoonheidsmidde len en ondersteund door een gericht advies maken veel dames gebruik van de mogelykheid om dezelfde middelen te kopen. Ook hier demonstreert Gerda een gede gen met weinig opsmuk omgeven aanpak. Zy gebruikt het merk We becos hetgeen betekent 'Weten schappelijk Bereide Cosmetica'. Webecos is het resultaat van een samenwerking tussen apotheek en huidarts en wordt door Gerda, naar gelang de behoefte, in kleinere hoe veelheden omverpakt Op deze manier wordt versheid aan een gunstige prys gekoppeld. Wilt u meer weten, maak dan een afspraak onder tel.nr. 04780-10642. 'n abonnement waard Vanavond neemt de dorpsraad van Merselo afscheid van twee steunpilaren, die zich lange jaren hebben ingezet voor de belangen van de eigen gemeenschap. Sekre- taresse Tiny Rieter en sekretaris Jan de Rijk hebben te kennen gege ven te willen stoppen met het werk voor de dorpsraad. In dezelfde ver gadering worden twee nieuwe le den benoemd en voorgesteld en wordt de nieuwe zetelverdeling in het bestuur bekend gemaakt. Met Tiny Rieter en Jan de Ryk verliest de Dorpsraad Merselo twee zeer ervaren krachten. Mevrouw Rieter is al vele jaren de steun en toeverlaat van de raad en de rech terhand van de voorzitter. Ze be heert het sekretariaat en dat betekent veel brieven schrijven, post behandelen en notulen maken van vergaderingen. Jan de Ryk was al aktief bij de voorganger van de huidige dorps raad en is dus vanaf het zeer prille begin bij de dorpspolitiek betrok ken. De Rijk is onder meer de man die achter de schermen zorgt dat het dorpsblad 'Os Krentje' elke keer verschijnt. Beiden hebben het dorpsraad- werk al die jaren met veel inzet en plezier gedaan, vanuit de overtui ging dat het belangrijk is dat een kleine gemeenschap zich laat ho ren op het politiek toneel. Jan de Rijk en Tiny Rieter hopen dan ook dat wat meer mensen het belang van de dorpsvertegenwoordiging gaan inzien, zowel in het dorp zelf als op het gemeentehuis. Meer fi nanciële en ambtelijke steun, zodat de dorpsraden zelfstandiger kun nen werken, zou bovendien het dorpsraadwerk voor de bewoners wat aantrekkelijker maken. Ook deze winter organiseren De Natuurvrienden in Merselo weer drie winterwandelingen. De eerste tocht van deze winterserie is op zondag 20 dec. De start is in café Den Tommes, Grootdorp 40, tel. 04780-46236. Er zijn routes van 5,10 en 20 km die gaan door onze mooie bosrijke omgeving. Voor de 20 km kan gestart worden tussen 9.00-12.00 uur. Voor de 5 en 10 km kan gestart worden tussen 9.00-14.00 uur. Spe ciaal voor de gezinnen is er een puzzeltocht van 5 km en die starten om 13.30 uur. Voor de winnaars zyn er enkele prijsjes. Voor de 10 en 20 km is er op de rustplaats koffie, soep, chocomel enz. voor een redelijke prijs. Na af loop van de tocht ontvangen alle deelnemers een herinneringsme daille. Het inschrijfgeld is voor drie tochten ƒ7,50. Voor één tocht ƒ3,- (incl. korting). De volgende tochten zijn 10 jan. en 14 maart 1993. Inlichtingen: 04780-46496 Pogingen tot inbraak Een ruit van de achterdeur van een woning aan de Stationsweg was reeds vernield en uit sporen viel op te maken dat getracht was in te bre ken in die woning. Kennelijk is de dader in zyn werk gestoord en bleef de schade beperkt tot de braak- schade. Uit sporen viel op te maken dat getracht was in te breken in een wo ning aan de Schutsboom. Of het slot deugdelijk was of het inbre kerswerktuig onvoldoende, kon niet worden vastgesteld, wel dat de dader niet in de woning is geweest. Diefstal van twee kostuums Er werd aangifte gedaan van diefstal van twee herenkostuums uit een textielzaak in de Grote straat. De kostuums hadden een waarde van ieder ƒ500,-. Wanneer de diefstal precies heeft plaatsge vonden kon niet worden vast gesteld. Jolanda Wynands is geslaagd in HTS autotechniek te Apeldoorn. Aan de Technische Universiteit Eindhoven is Joop Drabbels uit Hei de geslaagd voor de studierichting werktuigbouwkunde. Abrikozenvlaai groot Kersttaart "IO-12 pers. 10 worstebroodjes Bienenstich 12 pers. 5 wafels Weinachtsstol groot Weinachtsstol klein Weinachtsstol noot Kerstkrans Kerststaaf opgemaakt 10.95 14.95 15.00 11.50 3.50 10.50 6.95 13.00 13.00 7.50 Onze Weihnachtsstollen en kerstkransen bereiden wij met zui ver roomboter. Onze bestellijsten liggen in de winkel voor u klaar. Bestel tijdig!! Parkeergelegenheid op korte loopafstand van onze zaak bij de Grote Kerk, te bereiken via de Bindstraat. Wij wensen u een Zalig Kerstfeest, Gelukkig Nieuwjaar en een Prettige Jaarwisseling Brood- en banketbakkerij Grote Markt 19, 5801 BL Venray Tel. 81284 Nederlands kampioen: meer dan 150 maal bekroond WINNAAR BARTELSMANTROFEE De ondernemers van de kerkdor pen sloten hun zeer suksesvolle SL Nicolaas Aktie af met een grandioze prijsuitreiking in café zaal Roelan- zia te Ysselsteyn. Honderden belangstellende kwa men de eindtrekking bijwonen. Iedere bezoeker kreeg een gratis lot voor het Rad van Avontuur. Tklloze gratis prijzen werden verloot en weggegeven met twee extra pryzen: een pakket van zaal Roelanzia werd gewonnen door lam. Emons te Oostrum en een reischeque t.w.v. ƒ450,- door fam. Gommans te Oirlo. Ook werden de 33 prijzen uitge loot van de St. Nicolaas Zegel-Aktie met de navolgende prijswinnaars: le prys: Reis naar Wenen: G. Reintjes, Veulen-, 2. Mountain bik: J. v. Helden, Ysselsteyn; 3. Stereo: G. Mariens. Ysselsteyn; 4. Cheque ƒ450,-: Hendrian Kellenaers, Hegel- soni; 5. V.h. Cuypers Rywielh.: Net ty Jeuken, Oostrum; 6. Wolschuur de Blakt: O. Janssen-Jeuken, Oostrum; 7. R Rutten Stomery": G. Jacobs, Ysselsteyn; 8. Wilbert Ach ten Vakfot.: W. Frehé, Ysselsteyn; 9. M. Fleurkens 4 6: H. v. Asten, Ys selsteyn; 10. LLTB. fam. Claessens, Ysselsteyn; 11. Fa. Kessels Pro-vers: A. Bastiaans. Oirlo; 12. Kopak H. Seuren; W. v. Dyck. Ysselsteyn; 13. Elektro Gommens: fam. Swagho- ven. Oostrum: 14. Tbtal Tankstation: fam. Verheyen. Oostrum: 15. Ver sieyen Oirlo: J. Nysen. Veulen: 16. Forest Frituur-slytery: II. Bos. Over- loon; 17. W. Vloet Dameskapsalon: T. Knelissen. Oostrum: 18. Mini Itesto v. Ooi: J. Philipsen. Ys selsteyn: 19. Herman Verheyen Brood: II. Linders. Ysselsteyn: 20. Diepvrieshuis: fam. Langcnkamp, Leunen: 21. Biermann-v.d. Eijnden: lam. Classens, Casten ray; 22. V. Gas- sel Bakkerij: fam. Hendrix. Wan- ssuni; 23. Herberg De Peel: M. Janssen. Heide; 24. Jolisa Bruidsmode: Annemiek Stiphout, Sambeek; 25. Bert Arts Zn schild.: P. Claessens, Ysselsteyn; 26. Jan Verheyen Brood: H. Cremers,. Veulen; 27. Stoffelhoeve Antiekh.: fam. Philipsen. Leunen; 28. B. v. Vegchel Rijwielhandel: H. Derks. Oostrum; 29. F. v. Dierendonck: fam. Classens. Veulen-, 30. Nelly's Modestoffen: H. v.d. Zanden. Heide; 31. Garantmarkt W. Bens: P. v.d. Linden, Deume; 32. Gebr. Keysers BV: fam. Kunen, Oirlo; 33. Schil- dersbedr. Gommans: fam. Mariens, Leunen. Ook werden de pryzen uitgereikt van de kleurwedstryd. 1-4 jaar: Sandra Gommans, Oirlo; Dave Gerritsen, Oostrum; Kim v. Kempen, Veulen; Linda Bouwman. Ysselsteyn; Juul Hendriks, Ys selsteyn. 5-6 jaar: Lenie Heidens, Casten- ray; Stel' Koenen. Heide; Annelies Heidens, Leunen; Nicky Emons, Oostrum; Anouk Ewals, Ysselsteyn. 7 jaar en ouder: Dirk v.d. Ven, Castenray; Lianne Derks, Veulen; Eddie Kuenen, Ysselsteyn; Dirk Scheepens, Ysselsteyn; Jeffrey Ver- steegen, Ysselsteyn.

Peel en Maas | 1992 | | pagina 9