Deken Buschman >aa Venray verlaten Verspreiding vuurwerkkrant van start Raadsvergadering gemeente Meerlo-Wanssum èlissen Van Egteren beloond voor klantgerichtheid BEKENDE MERKEN* UHG Projekt 'hygiëne en gezondheid' op De Flierefluit 'T VENROJS LAEVE GETAEKEND WAO VAN SOEST Opbrengst aktie 'De Kolk' ruim twee mille Venrayse poppenmaakster opnieuw in de prijzen IE Jeans van 149,- voor 99,- Truien van 79,- voor 49,- )verhemden van 79,- voor 49,- 9J lacks van 169,- voor 12 9 ;LEN maas Donderdag 17 december - Pagina 5 beëdigd makelaar en taxateur in onroerende goederen VOOR AL UW TAXATIES Gemmadal 12, 5801 HJ Venray Telefoon 04780-86408 Het belangrijkste agendapunt in de maandagavond gehouden raads vergadering van de gemeente Meerlo-Wanssum was de privatise ring van de Centrale Antenne inrichting. De raad had geen moei te met de overdracht van het kabel net aan de op te richten stichting CAI Meerlo-Wanssum tegen de boekwaarde op 1 januari 1993 van ƒ1.813.000,- en om aan de stichting een geldlening te verlenen van ƒ1.900.000,-. Bovendien werd in gestemd met een tarief van 17,75 per 1 januari 1993 en van ƒ18,05 per 1 januari 1994. De raad stemde ook in met de in voering van een eenmalige bijdrage voor de entree van ƒ200,- voor de nieuwe aansluitingen. De PK-fraktie zou graag een raadslid aangewezen hebben voor de Raad van Commissarissen, maar de andere frakties dachten daar an ders over en volgden het advies van het college om in de Raad van Com missarissen naast de burgemeester ook twee ambtenaren te benoemen. Of en in hoeverre er straks moge- lykheiden zullen zijn om ook in de buitengebieden aansluitingen te realiseren, is een taak van de stich ting om dat te onderzoeken. De mogelijkheden om op de ka bel ook lokale omroep aan te slui ten, moeten onderzocht worden. APV De Algemene Politie Verordening werd vastgesteld, waarbij de model APV van de Vereniging voor Neder landse gemeenten als uitgangspunt werd gekozen. Dat de gemeente Meerlo-Wanssum een eigen bepa ling erin zou moeten zetten om trent het houden van bordelen en de ophokplicht van duiven, zoals de PK-fraktie dat wilde, ging het colle ge te ver. Immers in het algemeen Inbraken in auto's Door forcering van het linker por tier was toegang verkregen tot een aan het Christoffelkruid geparkeer de personenauto van een inwoner van Boxmeer. De radiocassettespe- ler bleek ontvreemd te zyn. Mogelijk met gebruikmaking van een valse sleutel was toegang ver kregen tot een aan de Bachstraat geparkeerde personenauto van een inwoner. Ontvreemd werd de auto radio ter waarde van ƒ400,-. Bij een inbraak in een personen auto van een inwoner, in de Mo- zartstraat, bleef de schade beperkt tot braakschade. -*• Wetboek van Strafrecht staat de ma terie omtrent de bordelen omschre ven en wat in het Wetboek van Strafrecht staat, dat staat boven de APV. Geen moeite had de raad met be schikbaarstelling van een krediet van ƒ7.810,- voor het opstellen van het masterplan openbare orde en veiligheid. Met belangstelling wacht de raad de komst van dit master plan af. De raad had ook geen moeite met de verordening verstrekking van de gemeentelijke identiteitskaart. Al leen had de PK-fraktie er moeite mee dat de Molukkers gekenmerkt zouden worden met het aanbren gen van een sterretje. Als dat echter aan de orde zal zyn. zal het college zich beraden wat dan te doen. Ook de daarvoor in rekening te brengen leges ondervond geen be zwaren van de raad. Het voorbereidingsbesluit bestemmingsplan kern Blitters- wijck werd konform het voorstel aanvaard waardoor mogelijkheden tot bouw van woningen mogely k is. Aan projektontwikkelaar Haegens uit Horst werden voor de bouw van 24 woningen gefaseerd over enkele jaren gronden verkocht voor een bedrag van ƒ160.000,-. Duidelyk stelde het college dat de gemeente Meerlo niet is aangewezen tot groeikern. RONDVRAAG De PK-fraktie vroeg hoe de toe komstverwachtingen waren van het mestfermenteerbedryf Theeu- wen. Het was het college niet be kend dat er problemen waren, wel dat de plannen wat vertraging zou den hebben opgelopen. Dat by een verkeerde windstand de bewoners aan de overkant van de Maas klach ten zouden hebben over de stank van dit bedryf, was het college be kend, maar dat zyn de nadelen var het wonen in het buitengebied. Licht gewond Woensdagavond om 19.00 uur verleende een 39-jarig bestuurder en een personenauto uit Wester beek op de splitsing Twistweg- Ripseweg geen voorrang aan een personenauto bestuurd door een 23-jarige inwoner van Uden. Bij de botsing werd de bestuurder uit Westerbeek licht gewond. Hy kon na behandeling in het ziekenhuis naar huis worden overgebracht. Verder bleef het by materiële schade. naat (geen parochies maar clusters, dus meerdere parochies onder een pastoor) ziet hij als een van de oplossingen. Ook het aanstellen van diakens (door het bisdom aan gestelde leken) behoort volgens hem niet tot de onmogelijkheden. De problematiek van opvolging doet zich overigens nu al, bij het vertrek van Deken Buschman, voor. Het bisdom ziet hem liever in Ven ray blijven, omdat opvolgers 'niet voor het oprapen liggen'. BOUWEN Als men op de geestelijke karrie- re van de deken terugkijkt dan valt het op dat hy zich veel heeft bezig gehouden met de bouw en verbouw van kerken. Als kersverse kapelaan heeft hy zich in Mariarade/Hoens- bróek bezig gehouden met de bouw van een nieuwe kerk. Ook binnen het bisdom was hy by diverse bouwwerken betrokken en sinds hy in 1986 in Venray deken is, is er zeer veel veranderd aan de Grote Kerk, zowel buiten als binnen. 'Ik heb altyd graag aan kerken, 'geknoeid'. Ik probeer de dingen passend en netjes te maken, achter stallig onderhoud weg te werken om, als er een moment van vertrek is, de kerk er netjes bij te hebben staan.' licht de deken zyn "bouw- lust' toe. 'Ik ben dan ook bly dat ik in Venray een nette kerk kan ach terlaten, een monument voor Ven ray en een waardig gebedshuis', aldus de deken, terugkijkend op zijn Venrayse periode. MOEILIJKE TUD De deken omschrijft zijn Venray se periode als een 'moeilijke tijd'. Als Noordhollander heeft hij een groot deel van zijn leven in het 'ge moedelijke' zuiden van het land doorgebracht. 'De mentaliteit van de Noordlimburgers is iets stugger. In het zuiden kwamen mensen spontaan aan voor een praatje of een kopje koffie. Dat heb ik hier wel gemist. Ik was hier vaak 'op mezelf. Niets ten nadele van de Venrayers want als er wat gedaan moest wor den en een beroep op de Venrayse bevolking moest doen, was dat zel den tevergeefs'. Deken Buschman heeft daarom in Venray altyd wel prettig gewerkt 'Het Venrayse volk dat wil opbouwen in hun gemeente. De Venrayers zij «bereid om, iets te doen. Het is alleen jammer da^ de gemeente geen centen heeft. Parti culiere initiatieven van burgers bloeien daardoor vaak dood, door gebrek aan geld.' De aktie bij de heropening van Mavo De Kolk heeft in totaal ruim 2000 gulden opgebracht plus een pakket leermiddelen en kantoorar tikelen. De opbrengst van de aktie werd vanmorgen aangeboden aan de Winkel van Sinkel, die ervoor zorgt dat geld en goederen op de juiste plaats terecht komen. By de heropening van de school werd onder meer een open dag, een reünie en een feestweek gehouden. Ook een receptie stond op het pro gramma. Alle cadeaus die De Kolk by het feest kreeg waren bestemd voor een school in India, die al eni ge jaren door de Venrayse mavo is 'geadopteerd'. Het geld is dit keer speciaal bestemd voor het opzetten van een afdeling techniek op de school. De Venrayse poppenmaakster An nie Thyssen heeft afgelopen zondag op de tentoonstelling 'Kreato' in Hoensbroek de eerste prijs behaald in de kategorie "beeldhouwen, boet seren, keramiek en vrye expressie'. Haar van zelfhardende klei vervaar digde pop viel by de jury speciaal in de smaak vanwege de uitdruk kingskracht van het figuurtje. Aan de tentoonstelling werkten ruim 170 amateurkunstenaars uit Zuid-Nederland mee. De deelne mers zonden in totaal 330 werk stukken in, verdeeld over vyf kategorieën. 'Kreato' werd voor de negentiende keer gehouden in kas teel HÖensbroek. De burgemeester -overhandigde Annie Thyssen en de overige prijswinnaars hun prijs en oorkonde. oe Venrayse vestiging van bomv If Nelissen Van Egteren be tbij de tien beste bedryven in Iand qua klantgerichtheid. Het Ijf is in oktober van dit jaar ge- ineerd voor de 'Klantgericht- sprys 1992'. Deze prys is het van een wedstryd, georgani- I door het Doomse bureau Training, waaraan ongeveer ig iNederlandse bedryven heb- 780 deelgenomen. 'blijkt uit een bericht in het 'Info', het huisorgaan van Amstelland, waartoe Nelissen Van Egteren behoort. De Venrayse vestiging scoort gemiddeld bijna een negen op het gebied van klan- tenkontakt, 'het zaken doen' en de uitvoering. Het gemiddelde cyfer van de deelnemende Nederlandse bouwbedrijven bleef steken by ze ven. Directeur Kroesen mocht uit handen van Aad van den Heuvel de oorkonde in ontvangst nemen. 'Alle medewerkers zijn terecht trots op de nominatie. Verder is het een sti mulans om op alle fronten te blij ven streven naar een maximale kwaliteit', aldus het bericht in- Info. leken Buschman gaat met eme- Dat heeft hy afgelopen week- aan zyn parochianen in de ile Kerk laten weten. De deken ;mt komend voorjaar, een datum niet bekend, afscheid van iiuj en gaat dan in het Zuidlim- dorpje Mesch (bij E(jsden) nen. Daar zal hy nog wel de zon- [se Heilige Mis gaan verzorgen. Deken Buschman zal gaan op- gen is nog niet bekend. TOEKOMST leken Buschman gaat met eme- i at, met het oog op de toekomst. er een paar jaar ligt in Venray, ar ook elders, een gigantisch wei te wachten. De gemiddelde lyd van pastoors in ons deke- lis 69,5 jaar (Deken Buschman J is 66 jaar). Er zitten bovendien ele tachtigera by. Over vijf jaar er in Venray nauwelijks pas- s meer. Niet iedere parochie zal meer een eigen pastoor heb- zoals dat nu al is in Veulen, ie, Casten ray en Vredepeel'. ilgens de deken is dit probleem root en zo complex dat het beter er een jongere deken komt die probleem kan bestuderen en oplossing probeert te vinden, andere opzet van het deke- Mooie aanbiedingen van Diverse merken mogen we niet noemen. Grotestraat 62 Venray, tel. 04780-87786 Burgemeester Waals was maan dagmorgen niet te beroerd om het wekelijkse spreekuur even te verla ten, om als een echte 'kranten- verspreider' de eerste exemplaren van de vuurwerkkrant uit te delen aan de leerlingen van de LTS in Venray. Volgens het draaiboek zou Venrays eerste burger bovenop een ME-bus van de politie gaan staan om vanaf dat punt de verzamelde leerlingen van de LTS te wijzen op de gevaren die aan het afsteken van vuurwerk verbonden zyn. Maar he laas, by de bouw van de school is er geen rekening mee gehouden dat een ME-bus op het middenterrein moest kunnen ryden. De surveil lancewagen van de politie bood ech ter uitkomst. Met gebruikmaking van de mi crofoon van deze auto kon de "bur ger' toch de leerlingen toespreken. Burgemeester Waals deed een drin gend beroep op de jeugd om ver standig met vuurwerk om te gaan en vooral rekening te houden met de angst die de vuurwerkknallen teweeg kan brengen bij kinderen, bejaarden en dieren. Daarnaast wees burgemeester Waals er op, om in ieder geval be trouwbaar vuurwerk af te steken. Geassisteerd door de waarne mend korpschef van de politie, ad judant Sjef Janssen en leden van de werkgroep Samenleving en Crimi- Twee jaar geleden organiseerden verschillende instanties in de wyk 't Brukske een gezondheidsprojekt. Deze aktiviteit wordt dit jaar vol gens afspraak herhaald. Voor de openbare basisschool De Flierefluit is hiervoor de week van 10 t/m 16 januari gereserveerd. Met ondersteuning van o.a. de af deling GVO van de GGD uit Venlo, de schoolarts mevr. Van 't Reve en enkele tandartsen zullen er in alle groepen thema's aan de orde wor den gesteld die te maken hebben met de ontwikkeling van gezond ge drag. Centraal zal evenwel staan de gebitsverzorging. Enkele tandart sen hebben zich bereid verklaard om tijdens de projektweek leerlin gen op hun spreekuren te ontvan gen die nog niet eerder echt met de tandarts in aanraking kwamen. Speciaal hiervoor aangestelde voor lichtsters zullen daarom op de school voorlichtingslessen verzor gen over gebitsverzorging. In samenwerking met het RISC en de SVE worden op De Flierefluit wekelijks taallessen verzorgd voor mensen die uit het buitenland ko men. Ook deze taalgroepen zullen onder leiding van hun docenten aandacht aan het projekt schenken. Het projekt zal op vrijdag 10 ja nuari worden afgesloten met een speciale weeksluiting op de school. Ouders maar ook andere belang stellenden zijn dan vanaf 14.00 uur welkom op De Flierefluit Tussen 14.00 en 15.00 uur zullen alle groe pen een voordracht houden in de aula. Van 15.00 tot 15.30 uur kun nen belangstellenden een kylye nemen in de lokalen. De GGD en de schoolarts zullen aanwezig zyn met een informatiestand. Onder invloed In de vroege maandagmorgen omstreeks 06.45 uur was het rijge drag van een autobestuurder op de Steegse Peelweg aanleiding voor de politie om een onderzoek in te stel len. De bestuurder, een 36-jarige in woner. had werkelijk te diep in het bekende glaasje gekeken. Hem werd een rijverbod van 12 uur op gelegd en proces-verbaal inzake het rijden onder invloed aangezegd. Poging tot inbraak Er werd aangifte gedaan van po ging tot inbraak in een flat van Hu- benhof. Met een schroevendraaier was gepoogd het voordeurelot te for ceren. Dat is niet gelukt. Mogelijk was er ook een poging tot inb i-aak gedaan bij een flat aan de Kiosk. Ook hier was het voor deurelot 'bewerkt' maar ook hier had de dader geen toegang ver kregen. naliteit werden vervolgens de eer ste vuurwerkkranten verspreid. Die folder is samengesteld door het lan delijk HALT-bureau en geeft mid dels een aantal tips aan, hoe veilig gebruik te maken van vuurwerk. ANDERE SCHOLEN Na de Technische School ging de werkgroep Samenleving en Crimi naliteit naar het Boschveldcollege waar de gehele school was verza meld en daar de krant in ontvangst kon nemen. Omdat het de bedoe ling is om jongeren in de leeftijd van 12 tot 17 jaar (de grootste groep die zich nauw betrokken voelt met het afsteken van vuurwerk) te bena deren zyn de scholen voor het voortgezet ouderwijs speciaal bij deze aktie betrokken. In de loop van dinsdag en woensdag kwamen ook de andere scholen aan de beurt. Het is de bedoeling dat de leerlingen van die scholen de fol ders mee naar huis nemen en dat het 'het gesprek van de dag' zal wor den, met als eindresultaat dat Ven ray zonder al te veel problemen ook dit jaar het vuurwerkafsteken tege moet kan zien. MEDEWERKING De drie vaste adressen waar in Venray vuurwerk te koop is hebben toegezegd alle kopers van vuurwerk ook een vuurwerkkrant aan te bie den. zodat die kopers op de hoogte zijn met de gevaren die er kleven aan ondeskundig gebruik by het af steken van vuurwerk. AFSTEKEN Vuurwerk mag in Venray alleen verkocht worden op de twee laatste dagen van het jaar, dus op 30 en 31 dember. Afsteken van vuurwerk mag alleen op 31 december vanaf 08.00 uur tot 1 januari 02.00 uur. EXTRA KONTROLE Mede in verband met het te vroeg afsteken van vuurwerk heeft de po litie extra mankracht ter beschik king die in burger en met gebruik making van een onopvallende auto kontrole gaat uitoefenen. Reeds eer der hebben wy bekendgemaakt dat het Openbaar Ministerie en zg. lik op stuk beleid toepast en dat bete kent: direkt betalen. Het afgelopen weekend kwamen er by de politie verschillende mel dingen binnen van overlast, veroor zaakt door het afsteken van vuur werk. Reden voor de politie om tot extra surveillance over te gaan.

Peel en Maas | 1992 | | pagina 5