Gemeente Venray presenteert struktuurvisie Smakterheide Algemene ontheffing vuurwerk Parkeerverbod Kempweg NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY ;n Bouwtoestemming op Bouwmeldingen Bureau vreemdelingen tussen Kerstmis en Nieuwjaar gesloten Openstellingstijden raadhuis rond Kerst en Nieuwjaar Gemeentearchief Bouwvergunning aangevraagd Hinderwet Bekendmaking Ingekomen Bouwaanvragen PEEL EN MAAS Hinderwet Hinderwet ir PEEL EN MAAS Donderdag 17 december - Paginj RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is te vens geopend op donderdag van 1520 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uitslui tend na telefonische afspraak worden afgeweken. Spreekuren b. en w. uitsluitend te bezoeken na telefonische afspraak via de stafeenheid bestuursonder- steuning, tel. 04780-23269, alléén vóórmiddag. Burgemeester J.F.H.A.B. Waals Maandag van 10.00 tot 11.00 uur algemene bestuurszaken: gewestelij ke en intergemeentelijke samenwer king, bestuurlijke koördinatie; open bare orde en veiligheid: voorlichting en inspraak algemeen; dorps en wijk raden; personeel, organisatie en in formatica; interne dienstverlening; ekonomische zaken: bevordering werkgelegenheid, markten en ker missen, handel en middenstand, be vordering toerisme, bedrijfs- en winkelvestiging. Wethouder E.M.A.A. de Loo (loco-burgemeester) Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. milieuzaken: algemeen milieubeleid, hinderwetszaken, afvalverwerking, mestverwerking, bodemsanering; maatschappelijke zorg: gezondheids zorg, maatschappelijk werk, ouderen zorg, werklozenzorg (RBA), sociale werkvoorziening (WSW), culturele minderheden; sociale vernieuwing; emancipatie. Wethouder J.H.M.O. Truijen Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. financiën: belastingen, gemeentega ranties (hypotheken); openbare wer ken: wegen, riolering, reiniging, groen, verkeer en vervoer; agrarische zaken: ruilverkaveling, beheer en ver koop landbouwgronden. Wethouder H.M. Kersten Maandag van 10.00-11.00 uur. ruimtelijke ordening; volkshuisves ting; bouw- en woningtoezicht; welstandstoezicht; stedebouw; grondbedrijf (m.u.v. beheer land bouwgronden): beheer eigendom men; exploitatie bestemmingsplan nen; grondverwerving; gronduitgifte. Wethouder P.J.H. Driessen Maandag van 10.00-11.00 uur. culture zaken: muziekschool, mu seum, schouwburg, bibliotheek, mo numentenzorg, oud archief, culturele verenigingen, grote en kleine kun sten, vrije academie; sociale zaken; onderwijs; volwassenen-edukatie; sportzaken; rekreatie; jeugd- en jon gerenwerk; akkommodatie-aangele- genheden; sociaal-cultureel werk; mondiale vraagstukken; mediazaken; kinderopvang. Burgemeester en wethouders hebben in de afgelopen week voor onderstaande bouwmeldingen bouwtoestemming afgegeven. Zy die menen door de afgifte van een of meer van deze bouwtoestemmin- gen rechtstreeks in hun belang te z\Jn getroffen kunnen op grond van de Wet AROB daartegen by het col lege van burgemeester en wethou ders van Ven ray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 30 dagen nadat de beschik king is gegeven. Die termyn wordt in ieder geval in acht genomen, wanneer een be zwaarschrift binnen 3 weken na dagtekening van deze publikatie wordt ingediend. het plaatsen van een dakkapel aan de Allegrostraat 5. tn.v. W.H. Tbebast, Allegrostraat 5 te Ven ray: het plaatsen van een tuinhuis je aan de Maijolein 50, tn.v. W.M.G. Baltussen, Maijolein 50 te Venray; het bouwen van een berging aan de Kogeldistel 22, t.n.v. FW. Gie- len. Kogeldistel 22 te Venray. Burgemeester en wethouders van Venray. namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelyke ordening en milieu, ir. G.F.J.M. Frencken Het bureau vreemdelingen, ge vestigd in het politiebureau aan de Leunseweg, is tussen Kerstmis en Nieuwjaar gesloten. Op maandag 4 januari 1993 is het tydens de kantooruren weer geopend. Burgemeester en wethouders van Venray hebben deze week het start sein gegeven voor de inspraak rond de struktuurvisie voor het bedrij venterrein Smakterheide. In de Tydens de komende feestdagen zal het raadhuis gesloten zijn op: - donderdag 24 december a.s., vanaf 12.00 uur: - vrydag 25 december a.s., de gehe le dag; - vrijdag 1 januari a.s„ 'de gehele dag. De openstelling van de afdeling Burgerzaken op donderdagmiddag wyzigt als volgt: - in plaats van donderdagmiddag 24 december is de afdeling Bur gerzaken geopend op woensdag middag 23 december, van 14.00 tot 15.30 uur; - op donderdagmiddag 31 decem ber is de afdeling Burgerzaken gesloten. gepresenteerde struktuurvisie wor den de hoofdlijnen weergegeven voor de verdere planontwikkeling die voor het bedrijventerrein zal plaatsvinden. De struktuurvisie sluit aan op de nota 'de gemeente Venray in sociaal en ruimtelyk-ekonomisch perspek- tief die Buck Consultants Int. voor Venray opstelde en waarop de Ven- rayse bevolking heeft kunnen in spreken. Na realisering van de struktuurvisie ontstaat een mo dem bedrijventerrein dat, mede ge zien de aansluiting op de in aanleg zynde A73, voor bedrijven een aan trekkelijke vestigingsplaats zal zyn. In de plannen (zie kaartje) wordt het vernieuwde bedrijventerrein ontsloten met een grote verkeers- lus; deze wordt gevormd door o.a. de Metaalweg. Spurkterweg en Nieuwhuisweg en een (nieuwe) ver binding evenwijdig aan de Spurkt. Verder worden in het plan de hoofd lijnen weergegeven voor verkave ling landschappelijke inpassing groenstrukturr, milieuzonering en andere struktuurbepalende aspekten. Na afronding van de inspraak wordt de struktuurvisie uitgewerkt in een nieuw bestemmingsplan; dit hopen b. en w. af te ronden in de eerste helft van 1993. Het vernieuw de bedrijventerrein zal naar ver wachting in de loop van 1994 gereed komen. De nu gestarte inspraakperiode loopt tot en met 22 januari 1993. Tydens deze periode, op dinsdag 12 januair vanaf 20.00 uur, zal in de burgerzaal van het raadhuis een informatie-bijeenkomst worden ge houden overde struktuurvisie. Ty dens de gehele periode kunnen de plannen worden bekeken in de hal van het raadhuis van Venray; voor vragen kan met terecht by de afde ling VROM. Gedurende de termijn van tervi- sieligging heeft eenieder de gele genheid om schriftelijk te reageren op dezen concept-struktuurvisie. Reakties kunnen worden gestuurd naar de gemeente Venray, Postbus 500. 5800 AM Venray. In verband met de feestdagen is de studiezaal van het gemeentear chief voor het publiek gesloten van 24 december 1992 tot en met 3 ja nuari 1993. Vanaf 4 januari 1993 kunnen wy u weer van dienst zyn. De burgemeester van Venray, ge let op artikel 3. lid 2, van de Alge mene Politieverordering Venray; besluit: I. een ieder boven de leeftijd van 16 jaar ontheffing te verlenen van het in artikel 67, lid 2 van de Algemene Politieverorde ning Venray vervatte veybod om op of aan een weg of op een door het publiek toegankelijke plaats vuurwerk te bezigen of by zich te hebben, als bedoeld in de lijst van vuurwerken (let ters A t/m D), genoemd in arti kel 4, lid 1, onder f, van het Reglement Gevaarlijke stoften (RGS); II. de ontheffing te beperken tot de dagen 30 en 31 december 1992 voor wat betreft het by zich hebben en tot de tyd van 31 december 1992 na 08.00 uur tot 1 januari 1993 02.00 uur, voor wat betreft (het by zich hebben en) het bezigen (af steken); III. aan de ontheffing het voor schrift te verbinden, dat het be zigen van vuurwerk geen gevaar, schade of hinder van ernstige aard of overlast mag veroorzaken en dat eventuele aanwijzingen van de politie, strekkende tot bescherming van voornoemde belangen, stipt moeten worden opgevolgd. Toelichting Op grond van vorenstaande onthef fing mag gedurende de daarin ver melde tijd het volgende vuurwerk in het openbaar worden afgestoken (letters A t/m D van RGS): A. zichzelf niet voortdrijvende vuurwerken, die na ontsteking door de reaktie geheel of gedeel telijk uiteen worden gereten (zo als snoeren. strengen en zevenklappers); B. 1. zichzelf niet voortdrijvende vuurwerken met rook- of ge- luideffekt of met een kombi- natie van rook-, geluid- of lichteffekt, die na ontsteking door de reaktie niet uiteen worden gereten: 2. zichzelf niet voortdrijvende vuurwerken met uitsluitend lichteffekt; C. zichzelf voordrijvende vuurwer ken met knaleffekt, die na ont steking door de reaktie geheel of gedeeltelijk uiteen worden gere ten (zoals vuurpijlen en roteren de, niet opstijgende vuur werken); D. zichzelf voortdrijvende vuurwer ken, die na ontsteking door de reaktie niet uiteen worden gere ten (zoals roterende en opstij gende vuurwerken). Het gebruik van de zogenaamde overige vuurwerken (als bedoeld onder letter E van de lijst van vuur werken), zoals booby traps, trek- touwtjes, boscocylinders, confetti- bommen, cotillonvruchten. flits- watten, knalbonbons, bloemkaar- ten, blaacijes collodiumpapier, bengaalse lucifers, bengaalse hand fakkels, wonderkaarsen zonder ontstekingskop, klappertjes (amor ces), knalstroken (amorcesstroken), knalringen (amorcesringen) en derbyplaatjes, was rees toegestaan. Evenals vorige jaren is - in ver band met de gluidshinder - het tijd vak waarbinnen vuurwerk mag worden afgestoken (gebezigd) sterk beperkt. Op grond van het streven naar uniformiteit zal in de meeste Noordlimburgse gemeenten, over eenkomstig bovenstaande onthef fing het volgende gelden: a. verkoop vuurwerk op 30 en 31 december aan personen boven 16 jaar; b. afsteken vuurwerk op 31 de- eember vanaf 08.00 uur tot 1 ja nuari 02.00 uur. verbaliserend optreden politie Voor de Kempweg gedeelte Lang straat tot Gouden Leeuwpad geldt een parkeerverbod. De Kempweg is de toegangsweg tot het parkeerterrein De Gouden Leeuw en een uitvalsweg van het centrum voor fietsers en bromfiet sers. Ook maakt veel bevoorradend verkeer voor bedrijven gelegen aan De Gouden Leeuw gebruik van deze toegangsweg. Om al het verkeer dat van de Kempweg gebruik wil maken op veilige wijze te kunnen verwerken geldt voor de Kempweg het parkeer verbod. Dagelijks moet worden ge- konstateerd dat dit verbod met de voeten wordt getreden. Van politiezijde is meegedeeld dat vanaf heden verbaliserend zal worden opgetreden tegen fout- parkeerders. Nu de regel van het niet-parkeren op de pleinen in Venray nageleefd wordt, kan de politie meer aan dacht besteden aan de handhaving Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan de volgende bou- waanvragen medewerking te verlenen. het bouwen van een berging aan de Pinksterbloem 10 te Venray, t.n.v. C.J.G. van Mullekom; het uitbreiden van een be drijfsgebouw aan de Rouwkuilen- weg 27 te Ysselsteyn, t.n.v. J.C.M. Scheepens; het vernieuwen van een gara ge/berging aan de Brugpas 25a te Veulen, t.n.v. H.G.M. de Mulder; het verbouwen van een ber ging tot garage-hobbyruimte aan de Pinksterbloem 39 te Venray, t.n.v. G.H.J. Loonen; het bouwen van een paar- destal aan de Spurkt, t.n.v. C.J.J. Wilmsen, Van Broekhuizenstraat 55 te Oostrum. De op de bouwaanvragen betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 18 december 1992 gedu rende 14 dagen voor een ieder ter inzage bij de onderafdeling bouw beheer, kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termyn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk by burgemeester en wethouders wor den ingediend. Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelijke ordening en milieu, ir. G.F.J.M. Frencken Kennisgeving bekendmaking Ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders van Veil ray maken bekend, gelet op de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne, dat zij voornemens zijn hinderwetvergunning te verlenen aan: W. Wilms, Weverslo 2b, 5815 CA Memelo voor een nieuwe, de ge hele inrichting omvattende vergun ning voor een varkens- en rundveehouderij, gelegen aan de Weverslo 2b te Merselo. G.M.J. Vergeldt, Timmer- mannsweg 13, 5813 AL Ysselsteyn voor een nieuwe, de gehele inrich ting omvattende vergunning voor het bedrijfsmatig houden van melkvee en mestvarkens, gelegen aan de Timmermannsweg onge nummerd te Ysselsteyn. Dit onder oplegging van voor schriften die nodig zijn in het be lang van het voorkomen of beperken van gevaar, schade of hin der buiten de inrichting. De ontwerp beschikking en bijbe horende stukken kunnen op het raadhuis. Raadhuisstraat 1 te Ven ray. kamer 309, elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden inge zien tot 31 december 1992. Tot deze datum kunnen de stuk ken ook, na telefonische afspraak, worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de aanvraag en ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is ge weest, kunnen tot bovengenoemde datum gemotiveerde bezwaren in brengen naar aanleiding van de ontwerp-beschikking. De bezwaar schriften moeten schriftelijk bij burgemeester en wethouders wor den ingediend. Degene die een be zwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gege vens niet bekend te maken. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens deze, het hoofd van de afdeling volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en milieubeheer, ir. G.F.J.M. Frencken van andere onderdelen uit het to taalpakket aan verkeersmaatrege len, die voor het centrumgebied gelden. Het parkeerverbod op de Kemp weg is aangeduid met het gebruike lijke parkeerverbodsbord: rond blauw bord met rode rand en schui ne streep. Na de invoering, afgelopen zomer, van de verkeersmaatregelen Cen trum is dit verbodsbord tevens voorzien van een zone-werking. Bij het inrijden van de Kempweg ziet u een rechthoekig wit bord met daarop afgebeeld het parkeerver bodsbord en de tekst 'zone'. Dit bord betekent dat u na het passeren van dit bord een gebied binnen rijdt waar een algemeen parkeer verbod geldt. U mag nergens parke ren behalve in een parkeervak of op een parkeerterrein: dus uitsluitend op aangegeven plaatsen. U mag weer vry parkeren nadat u een einde-zone bord bent gepas seerd. Het 'einde-zone bord' heeft dezelfde vorm als het bord aan het begin van een zone, maar is uitge voerd in wit en grijs met een dubbe le streep. De burgemeester van Venray, maakt ter voldoening aan het be paalde in art. 22, lid 2 van de Wet op de Ruimtelyke Ordening bekend, dat de gemeenteraad van Venray in zyn vergadering van 15 december 1992 in voorbereiding heeft ver klaard: I. een partiële herziening van het bestemmingsplan 'Buitenge bied' voor een gebied gelegen naby de Jan Poelsweg te Ys selsteyn, t.b.v. de vestiging van een mestverwerkingsfabriek; II. een partiële herziening van hét bestemmingsplan 'Wilhelmina- plein' t.b.v. de bouw van een woon-/win keicomplex met par keerkelder; III. een partiële herziening van het bestemmingsplan 'Oostelijke Woonwyk' voor een terrein gele gen hoek Kolkweg/Prins Bern- hardstraat te Venray, t.b.v. de bouw van 7 vrye-sektorwo- ningen; IV. een partiële herziening van het bestemmingsplan 'Keizersveld' voor een gedeelte van het ter rein behorend by het Mega- schakelstation, t.b.v. de bouw van een 10 KV-station; V. een partiële herziening van het bestemmingsplan 'Ysselsteyn' voor een terrein gelegen aan de Ringweg te Ysselsteyn, t.b.v. de bouw van een woning; VI. een partiële herziening van het bestemmingsplan "Vlakwater II' voor een terrein gelegen aan de Alaertslaan te Venray, t.b.v. de bouw van een woning. Deze voorbereidingsbesluiten tre den in werking met ingang van 18 december 1992, behoudens het on der I. begrepen besluit, dat in wer king treedt met ingang van 3 januari 1993, en liggen voor een ieder ter inzage in het raadhuis, aid. volkshuisvesting, ruimtelyke ordening en milieu. Raadhuisstraat 1 te Venray, tijdens kantooruren van 09.00 tot 12.00 uur. Venray. 17 december 1992 De burgemeester voornoemd. drs. J.F.H.A.B. Waals Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet treft u onderstaand een overzicht van de in de afgelopen week by burge meester en wethouders van Venray ingekomen bouwaanvragen. het bouwen van een pompput 2b aan de Breehei te Leunen, t.n.v. Waterleidingmij Limburg, Prins Bi- schopsing 2 te Maastricht; het bouwen van een carport aan de Landweert III te Venray. tn.v. Bouwbedrijf Th. Teunissen, Jan Poelsweg la te Ysselsteyn; het bouwen van een pergola veranda-overkapping aan de Bolde rik 19 te Venray, tn.v. K.T.J. van Ham; het bouwen van een jong veestal aan de Timmermannsweg 86 te Ysselsteyn, tn.v. Mts. Rops; het verbouwen van een wo ning aan de Rouwkuilenweg 23 te Ysselsteyn, tn.v. T. Tilleman; het verbouwen van een schuur aan de Steegse Peelweg 55 te Leunen, tn.v. P.J.M. Bistervelts. Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelijke ordening en milieu, ir. G.F.J.M. Frencken 'n abonnement waard Kennisgeving bekendmak» liai aanvraag ieci MIS 15 ITR uud wrf Br. Z|j] eter 11< in e ehal Hi Hl Burgemeester en wethouder! Venray maken bekend, gelet q Wet algemene bepalingen ml hygiëne, dat bij hen een aanv; om vergunning ingevolge de 1 derwet is binnengekomen van: G. Jaspers, Steegse Fed 143, 5813 BG Ysselsteyn voori L nieuwe, de gehele in richting oir J tende vergunning voor een kensmesterij gelegen aan Steegse Peelweg 143 te Yssetai P& A. Leeyen, Moostdyk 11, Wi AV Ysselsteyn voor een nieu«i gehele inrichting omvattendei gunning voor een rundveehci rij, gelegen aan de Moostdijkl! Ysselsteyn. o*8 De aanvraag en de bijbehon r stukken kunnen op het raadt -f Raadhuisstraat 1 te Venray, In 309 elke werkdag van 09.00 12.00 uur worden ingezien december 1992. [RB Tot deze datum kunnen dej ede ken ook. na telefonische al'spn 10 worden ingezien op elke donda 'O0 van 16.30 tot 19.30 uur. Tot bovengenoemde datum nen gemotiveerde bezwaren telyk worden ingediend burgemeester en wethouden Venray. Degene die een ben schrift indient, kan verzoeken persoonlijke gegevens niet bel te maken. Wy zyn voornemens om voo 1Y ingediende aanvraag een openl zitting achterwege te laten, cd ie<m daaraan naar verwachting gem 111 hoefte bestaat. Indien men eri er™ hierom verzoekt (by de onden ling milieubeheer) kan men tot ,e. week voor het verstrijken van (er vengenoemde termyn in de genheid worden gesteld mondelinge bezwaren in te gen. Daarbij bestaat dan teveiu mogelijkheid tot een gedachte! )M seling over de aanvraag tussen I101" bevoegd gezag, de aanvrager en rige aanwezigen Alleen degenen die bezwaar! ben gemaakt naar aanleidinj de aanvraag en alleen degei kunnen aantonen dat zy daatto delyleerwijs niet in staat zijn weest, kunnen tijdens de vei zooi procedure bezwaar maken te# AAI ontwerp-beschikking en/of be rti indienen tegen de uiteindelijk #'I1U schikking. e Burgemeester en wethoudeis ®r voornoemd, namens dezen, het hoofd van de afdeling huisvesting, ruimtelijke oida ete, en milieubeheer, ir. G.J.F.M. Frencken eule 'ij ui Kennisgeving bekendmalil beschikking Burgemeester en wethouder! Venray maken bekend, geleti Wet algemene bepalingen Dl 107 hygiëne, dat zij hinderwetfl ning hebben geweigerd aam Maatschap Janssen-Uj ^nt Heidseweg 66. 5812 AB flekfc een nieuwe, de gehele inrid omvattende vergunning voor varkenshouderij gelegen as Heidseweg 66 te Heide. De beschikking en bijbel» stukken kunnen op het raad Raadhuisstraat 1 te Venray. 309, elke werkdag van 09.1 12.00 uur worden ingezien december 1992. Tbt deze datum kunnen d» 'E ken ook. 11a telefonische aty worden ingezien op elke don# 'nn( van 16.30 tot 19.30 uur. Tbt deze datum kan b(j de ling voor de geschillen van b« ivert van de Raad van State een W schrift worden ingediend dS aanvrager en degenen die aanvraag om vergunning tij# >s g( zwaren hebben ingediend. 0 genen die om gegronde niet in staat zijn geweest bezi maken, kunnen een bei indienen. Het beroepschrift moet gericht aan de Raad van State1 ling voor de geschillen van W postbus 20019, 2500 EA 's-GH hage. Op bovengenoemde datum» de vergunning van kracht I vóór deze datum beroep is in#! en een verzoek wordt gedaan a beschikking te schorsen rf voorlopige voorziening te Wy sim (de< 'iÜl! d0C: fitte Onz W(i bed; °P ook dra; irga ;eb< Het verzoek tot schorsitijHj voorlopige voorziening den gericht aan de voorzltW de afdeling voor de geschift bestuur van de Raad van State' bus 20019, 2500 EA 's-Gniveli De beschikking wordt nte kracht voordat op dat vera* beslist. Burgemeester en wet houd* voornoemd, namens dezen, het hoofd van de afdeling huisvesting, ruimtelijke ordd en milieubeheer, ir. G.F.J.M. Frencken w K(

Peel en Maas | 1992 | | pagina 24