FEEST-SPECIALITEITEN Stadspark-wandeling op 2e Kerstdag fluistering van de Intratuin rstmarkt door Oscar Harris [unstzwemsters van Spio 3rengen een kerstsprookje Mevrouw E. Beurskens winnares landelijke fotowedstrijd Voorlichtingsbijeenkomst (stoppen met) roken in het Turks ontmoetingscentrum Bioscoop- nieuws Kerstconcert in Castenray Silvester Party uitverkocht! Venrode zingt en verkoopt Kerstconcert Jongerenorkest Bojema Venray Levende kerststal Kerstconcert te Oirlo Kerstconcert met jong talent N KWESTIE VAN EEN BETERE SMAAK. KERSTMIS 1992 Uw adres voor een kerst in sfeer Kertboeketjes - kerststukken kerstkranzen - potpourri's Molcakaarsen Kerststal weer op de Grote Markt Muzikale rond tocht MMSK St Petrus Banden 't Podium in kerstsfeer PEEL EN MAAS Kerstconcert in Overloon Sfeervolle kerstexpositie bij Amba in Venray Kerstmarkt op Nieuw Spraeland Zittingsavonden in Oostrum l EN MAAS Donderdag 17 december - Pagina 17 ratuin Venray aan de Lang- ii 133 is al helemaal in de ban de Kerst. Het hele groene wa- uis is één grote kerstmarkt En le feestelijke decembermaand nat extra cachet te geven zal Harris op zondag 20 decem- i2 om 14.30 uur een live op- in verzorgen by uw Intratuin. nieuwste kerstsongs zal hy primeur ten gehore bren- >k u bent van harte welkom, ree is gratis en wij trakteren •ns op een gratis kopje kofïïe. icar Harris werd geboren in Su- me en verliet dit land op 19- leeftijd om in Nederland te studeren. Zijn allergrootste [by was zingen en tijdens zy'n lententijd formeerde hij een Nf genaamd 'Oscar Harris and (winkle Stars'. Samen met deze iade werden diverse hits ge ld. Ook toen Oscar in 1973 jot een solokarriere te begin- bleven de hits elkaar opvolgen. Door al deze suksessen is zijn werk terrein ondertussen verbreid tot Duitsland, Turkije, Spanje. Oosten rijk, Zuid-Amerika, Bulgarije, Indo nesië en natuurlijk Suriname. En dan nu, live bij Intratuin. Wy vroegen Oscar waarom hij nu speci fiek Intratuin uitkoos voor het pro moten van zijn nieuwe kerst-cd. Zy'n antwoord hierop was: 'Omdat Intratuin een ideale plek is om myn kerst-cd life in een gezellige kerstsfeer te presenteren'. Gedurende deze koopzondag zal een mandenvlechter aanwezig zyn; al het gevlochten mandwerk kan direkt gekocht worden. Kortom: kom, kyk en geniet. Een bezoek naar de Intratuin Kerst markt te Venray is nu echt meer dan de moeite waard! Extra koopavonden 21, 22 en 23 december tot 21.00 uur; koopzon dag 20 december a.s. van 10.00- 17.00 uur. Kerstbrood met amandel spijs met appel en amarenen Zwitserse kerstkrans Boeren rozijnenbrood Roomboter croissants Worste Saucijzen Amandel kerstkrans Kerststaaf Kerst macron krans Kerst macron staaf Chipolata pudding Roomboter cake Roomboter tulband Hartige kerstkrans Tira misu taart Cappuchino bavaroise Jamaica feuilleté Cerise-chnstoffel Appel-speciaal Verse vruchtenvlaai Kruisbessen hazelino Creme taart Chocolade taart Hazelnoot slagroom Schwarzwalder kirsch Advocaat bavarois Slagroom biscuit Kerstcake Williams perenvlaai Cerise Mont Blanc echte bakker Kerstshow in De Sprank zondag 20 december a.s. geeft afdeling kunstzwemmen van een kerstshow in en rondom zwembad in de Sprank. Het j(jn okje is bedacht door de meisjes uitgewerkt, gechoreografeerd Dp muziek gezet door de train- s en de oudere zwemsters. Et wordt een vrolijk gebeuren zich afspeelt rondom het huis Santa, de Kerstman. Een prach- tlekor zorgt voor de omkleding het geheel. Veel vaders en moe- zijn hier al enige weken mee HOME ALONE 2 deze week in premiere a.s. donderdag komt de al- ieuwste filmhit HOME ALONE kin Venray. Het is een op en k lerstfilm, helemaal in de sfeer. ^|lm is nog leuker dan het eerste maar is bovendien ook nog ontroerend. Daardoor is het film voor jong en oud. De gehe- Qiilie zal er van kunnen genie- De formule is hetzelfde als in eerste deel, maar er zit veel r diepgang in deze vrolijke sementsfïlm. I? IDYGUARD die vorige week sA he, bleek inderdaad de voltref- t e worden, die men ervan heeft acht Het publiek, dat in groten Ie de film bezoekt is opgetogen. Costner (Dances with wolves, Robin Hood) zorg samen met tney Houston voor een vol- er. dy Murphy weet zyn fans te be- in in BOOMERANG. de film die je week eveneens suksesvol is art. r LLE EN HET BEEST blykt zo- L >Üjong als oud aan te slaan. Er kl vele mensen twee keer gaan en, zo mooi wordt deze teken- bevonden. Ook hier een en al eid, maar tevens ontroe- Menig traantje wordt wegge- m deze schitterende Disney ktie. kerstprogramma van de Ven bioscopen staat dus als een boven water. Vanaf maandag er EXTRA middagvoorstel- gegeven om 15.00 uur van de HOME ALONE 2 en van BEL- HET BEEST. bezig. De show is echt het resultaat van een hechte groep zwemsters met hun ouders en het bestuur van Spio. Zy allen nodigen u uit om eens op een andere manier de kerstsfeer te proeven en wel in en rondom het water. De voorstellingen» jjeginnen om 17.00 en 19.00 uur. U kunt vlak voor aanvang nog kaartjes krygen aan het bad of u kunt deze bespre ken by een van de zwemsters. Zondag 20 december a.s. vindt in gemeenschapshuis De Wis het jaar lijkse Kerstconcert plaats. Hieraan wordt medewerking verleend door: fanfare Dorpsklank Castenray o.l.v. Chris Cuppen, Blokfluitensemble o.l.v. Piet van Wegberg en Dames- en Herenkoor Castenray o.l.v. Joop Simons. De aanvang van het concert is 16.00 uur en de entree is gratis. Ruim 3 weken voor de jaarwisse ling is de Silvester Party uitver kocht Alle 1200 kaartjes zyn weg. De voorverkoop is hiermee dus af gesloten. Een Venrayse vriendengroep en de direktie van de schouwburg zyn al ongeveer een jaar met dit unieke spektakel bezig. Door de fantasti sche samenwerking is een perfekte organisatie ontstaan. Natuurlijk zyn we ook alle spon soren erg dankbaar die ervoor ge zorgd hebben dat de organisatie kosten grotendeels gedekt konden worden. De opbrengst zal geschonken worden aan de Invaliden Sport Ver eniging Venray, die dit jaar 30 jaar bestaat en zo'n aardig cadeau goed kan gebruiken. Het feest begint om 22.00 uur en duurt tot 06.00 uur in de ochtend. De eerste 500 bezoekers van de Sil vester Party krijgen by de ingang nog een leuke attentie aangeboden, dus... kom op tyd. De Stichting Stadspark Venray organiseert op 2e Kerstdag samen met de Stichting Venray Ronduit en (op initiatief van) de politieke partij Samenwerking Venray, een wande ling door het gebied waar de Stich ting Stadspark Venray Lz.L gaarne een Stadspark zou zien verschij nen. Start om 13.00 uur by de toren van de Grote Kerk. Vijf rondleiders zullen geduren de wandeling op ca. tien punten een explicatie geven van al hetgeen in die omgeving aan bijzonders te zien is. De wandeling loopt van de Grote Kerk via Raadhuisstraat, Raadhuis (Engelse tuin, crypte onder de vroe gere kapel van het St. Jozefklooster, SL Odaput), Freulekeshuus, tuin SL Jozefklooster, Vincent van Gogli In stituut naar de schouwburg op de lokatie Noordsingel, waar koffie ge serveerd zal worden. Na de koffie en het bezoek aan het atelier van de Werkgroep Kruisen en Kapellen, lopen we terug via de Gasstraat en het binnenterrein van Jeursalem (kloosterbegraafplaats met unieke aanleg en aanplant van bijzondere bomen) naar het begin punt Einde van de tocht ca. 15.30 uur. Wy nodigen belangstellenden gaarne uit om kennis te nemen van dit unieke stukje Venray. Na afloop (of op een ander tijdstip) is een bezoek aan de ten toonstelling 'Kerststallen van over de hele wereld' in het Freulekes huus alleszins de moeite waard. Dameskoor Ven rode werkt ook dit jaar mee aan de kerstmarkt, die zondag 20 december (koopzondag) in het centrum van Venray wordt gehouden. Tussen 12.00 en 17.00 uur verkopen de dames van het koor ook allerlei produkten die zyn voortgekomen uit de eigen creatie ve handen. Om de kas van de vereniging te spekken kunt u by de dames stof fen kerstballen, pergamano, gebor duurde en getekende kerstkaarten en kerstkransen kopen. Voor de in wendige mens zyn er verse wafels en vlaai. Het dameskoor is ook zingend te bewonderen. Tussen 14.30 en 15.00 uur geeft het koor een concert voor de kerststal. Het jongerenorkest Bojema in Venray organiseert vrijdag 18 de cember opnieuw een Kerstconcert VOOR en DOOR de jeugd. Een con cert voor het hele gezin. Het concert heeft plaats in de aula van het Boschveldcollege tus sen 19.30 en 21.30 uur en is gratis toegankelijk. Naast Bojema zelf zullen optre den De Krekeltjes uit Maasbree en het Jeugdkoor uit Well. De twee ko ren en het orkest brengen een keur aan Nederlandse en internationale kerstliederen, zingen enkele num mers samen en stellen de zaal in de gelegenheid een aantal nummers mee te zingen. Het geheel is een sfeervol begin van de kersttijd waaraan vorig jaar een dikke drie honderd bezoekers prettige herin neringen hebben overgehouden. In het dierenpark op de lokatie Noordsingel van het Vincent van Gogh Instituut is van 22 t/m 27 de cember een levende kerststal in gericht Op 22 en 26 december zyn Jozef en Maria in de stal aanwezig met een aantal levende dieren zoals een os en een ezel. Jozef en Maria wor den uitgebeeld door medewerkers van de aktiviteitenafdeling Dona- tus. Op de andere dagen is een kerstgroep te bewonderen die in 1971 gemaakt is door patiënten. Dan zijn ook de levende dieren, de os en de ezel, aanwezig. De openingstijden zijn van 14.00 tot 16.00 uur. Op le Kerstdag is de stal gesloten. Zoals reeds enkele jaren, zal er op le Kerstdag om 16.00 uur een Kerst concert plaatsvinden in de kerk te Oirlo. Dit concert wordt verzorgd door het Jonge Garde Koor. Men zal oude en moderne kerst liederen uitvoeren met eigen so listen. De organiste is Silvia van Dijck en de dirigent A. Nelissen. Men kan de kerk vry in en uit lo pen. Men kan dan tevens de kerststal bezichtigen. Dameskoor Venrode afgelopen za- terxlag tijdens een bijzonder con cert bij Intratuin aan de Lang straat Zondag zingt dit koor op de Grote Markt en in de Gtx>te Kerk. A.s. zaterdag 19 december om 20.30 uur vindt in Geysteren weer het traditioneel geworden kerstcon cert plaats. In de parochiekerk al daar wordt u dan een afwisselend en sfeervol programma geboden. Het Pastoor Kemmerekoor die dit gebeuren elk jaar organiseert, heeft ditmaal geprobeerd de jeugd wat meer voor het voetlicht te laten tre den. Natuurlek treedt hef gemengd koor zelf ook op, dit maal o.l.v. Marie-José Aben. Maar eerst zal het kinderkoor uit Geysteren de stem men laten klinken. Daarna treden voor u op twee jeugdige cellisten, Froulye Kuiper en Joeri Wekking. Zij zullen een drietal kerstliedjes instrumentaal vertolken, daarbij op de piano begeleid door Ivonne Kuiper. Tbt slot zingt het jongerenkoor uit Wanssum o.l.v. Harriët Rotjes. De spontane en frisse klank van dit koor zal u wellicht niet onbekend zyn, anders is dit wellicht een goe de gelegenheid er eens kennis van te nemen. Een klein Kerstconcert, misschien net even anders dan an ders. maar waar u zich zeker thuis zult voelen. Waar u zich met ande ren. jeugdigen en ouderen, een beetje kunt voorbereiden op de toekomst. Alle soorten wild bij ons verkrijgbaar. s.v.p. tijdig bestellen. Tot: 1 week van te voren 2 januari a.s. zijn wij de gehele dag gesloten. Henseniusplein 9a tel. 04780-88198 fax. 04780-11959 Traditiegetrouw verzorgt de VWI ANWB Venray ook dit jaar de kerststal op de Grote Markt. Van zondag 20 december tot en met vrijdag 1 januari 1993 kan het pu bliek. tijdens de openingsuren van de winkels, een kijkje nemen in de kerststal. Net als voorgaande jaren is de kerststal ingericht met beel den en kribbe, beschikbaar gesteld door museum 't Freulekeshuus en aangekleed door Emilie Gossens en dieren van de kinderboerderij Ma- riahoeve en van de heer Arts uit Ys- selsteyn. Zondag 20 december wordt de kerststal om 13.00 uur officieel ge opend door wethouder Truijen en ingezegend door deken Buschman. Kinderkoor De Bandelieren uit Venray zal enkele kerstliederen ten gehore brengen. Talloze vrijwilligers hebben ook dit jaar weer hun medewerking ver leend om de kerststal 1992/1993 tot een sukses te maken. De kerststal wordt opgebouwd en ingericht door de Schutterij 't Zandakker. De ge meente draagt zorg voor een pas sende omgeving door het plaatsen van kerstbomen terwijl MEGA en Elektro Martens de verlichting en sfeervolle kerstmuziek zullen ver zorgen. Familie Veldhoven levert het hooi en stro terwijl de LLTB Merselo voor de voeding voor de dieren zorgt. Voor de aan- en afvoer van materialen hebben Van Rattingen en Stevens Hout hun medewerking verleend. Gedurende de periode van de openstelling van de kerststal ne men de heren Rinus Hermsen en Harry Arts de verzorging van de dieren en de kerststal voor hun re kening. Pannekoekenrestaurant De Koeckerye neemt de verzorging van de inwendige mens voor haar rekening. Kortom, door de inzet van velen is ook dit jaar de traditionele kerststal voor Venray bewaard ge bleven en een bezoek meer dan waard! Op zondag 20 december a.s. zal Muziek- en Mqjoretten Show Korps SL Petrus Banden een muzikale rondtocht houden door het winkel centrum van Venray. Tijdens deze rondtocht zullen enkele straat shows ten uitvoer gebracht worden. Op verschillende punten in het win keicent rum zullen kerstliede ren ten gehore gebracht worden. Deze rondtocht zal tussen 14.00 en 15.00 uur plaatsvinden. Wij hopen dat het winkelend en werkend pu bliek in het centrum zal genieten van de uitvoeringen. Zondag 20 december a.s. vindt er in café 't Podium een muzikale Kerstshow plaats. Aan verschillen de lokale artiesten is gevraagd om op geheel eigen wyze een muzikale bydrage te leveren aan deze avond. Zo zal in willekeurige volgorde een keur van artiesten optreden, b.v. Cor v.d. Cruyssen begeleid door een violiste. Het mannenkoor Oere- toe uit Oostrum, voor het café een geheel nieuwe ervaring. Sjaak v. Els en Otto Kooien dragen hun steentje bij met enkele nummers, zo ook een gelegenheidsformatie bestaan de uit Els Gerrits, Alex v. Vliet Ju dith Joosten en Geert Pelzer. Ook de gebr. Verbeme hebben hun mede werking toegezegd. Vooral Peter is bekend van menig optreden in de plaatselijke horeca. Tbt slot brengt Marian met begeleiding van Alex haar repertoire. Tussen de bedrijven door zijn er een aantal sprekers die een kerst groet brengen. De presentatie van dit alles is in handen van Geert Pelzer. Vanzelfsprekend is 't Podium de ze avond geheel in kerstsfeer ge dompeld. 'n abonnement waard Eerste Kerstdag geeft de Over- loonse fanfare De Vriendenkring een gratis kerstconcert in het ge meenschapshuis. Aan het concert werken fanfare en drumband van de vereniging mee, alsmede de mezzo-sopraan Anita Bijvoet. Het concert begint om 15.00 uur. Het concert staat in het teken van het werk van de Overloner Theo Ewals, die in Maputo, de hoofdstad van Mozambique, werkt met zwerf kinderen. Op het programma staan klassieke en populaire werken. De popballade 'I do it for you' van Bry an Adams is er daar één van en bo vendien het titelnummer van het concert. Kunsthandel en lijstenmakerij Amba houdt op zondag 20 decem ber van 12.00-17.00 uur een sfeer volle kerstexpositie met zowel klassieke als moderne werken. Am ba exposeert werken van erkende kunstenaars als Thiele, Cremers, Koning, Van de Poel, Schneppen- horst en vele anderen. Natuurlijk zijn alle schilderijen, aquarellen, li tho's, etsen, etc. voorzien van een certificaat (bewijs van echtheid). Ruilen is binnen een week moge lijk: eerst passen dan beslissen. Inlijstingen zyn by Amba binnen een week klaar. Amba levert een grote kollektie lijsten van verschil lende soorten materiaal: hout, alu minium, terracotta. Ook zyn bij Amba kadobonnen verkrijgbaar. Voor gratis en deskundig advies bent u bij Amba aan het juiste adres. Amba, Patersstraat 26b, Venray. Maandag 21 december is er op Nieuw Spraeland een kerstmarkt. Kom ons bezoeken, u kent allen wel de kersLsfeeer van Walt Disney of Anton Pieck. donkere gezelligheid, lampjes, vuurpotten, yspret, de kou beleven met een wanne mok choco lademelk in je handen en de zoete geur van wafels, bijenwas en den- nehars. Een 'stille nacht' jubelend enge lenkoor en de ho-ho-ho bariton- stem van de kersman maken het beeld haast kompleet. De kaarsmakerij van Nieuw Spraeland verkoopt haar kaarsen, er zyn gipsen kerstgroepen te koop (opbrengst voor Szamose in Polen), kerstkaarten, het is er allemaal. Verschillende ambachten zoals houtdraaien (kaarskandelaars) en glasblazen (voor originele kerst boomversiering) hebben ook een plek op de sfeermarkt. En... uw aanwezigheid? Hebt u nog geen kerstwens voor dit jaar? Kom maandagavond 21 december naar Nieuw Spraeland. Dit sfeer evenement begint om 18.30 uur en duurt tot 21.00 uur. Op vrijdag 8 en zaterdag 9 januari 1993 worden weer de zittingsavon den in Oostrum gehouden. De aan vang van beide avonden is 20.00 uur. Een keur van artiesten zullen op deze avonden voor het voetlicht tre den. Het muzikale gedeelte is in handen van de Eikenhofkapel. Verkoop kaarsjes Zondag 20 december van 11.00 tot 13.00 uur in het Allemans Café te Oostrum. Hierna blijven de kaartjes te koop bij het Allemans Café en op het adres Randen rade 50 te Oostrum. Een bijzondere verrassing viel de ze week mevr. E. Beurskens-Cre- mers uit Swolgen ten deel. Zij bleek een van de vijf hoofdprijswinnaars in een landelijke fotowedstrijd, die door de winkelorganisatie Combi en de daarbij aangesloten detai- listen was georganiseerd onder het thema 'Stuur uw mooiste vakantie foto op'. Mevr. Beurskens, die haar win nende dia inleverde by Combi Dom Melskens te Venray, mocht uit han den van de heren Peter Janssen na mens Combi Dom Melskens en Aad van Orden van Combi Nederland een foto cd-speler (winkelwaarde ƒ1.000. in ontvangst nemen. Deze was voor de wedstrijd welwillend ter beschikking gesteld oor Kodak Nederland. Met deze speler, die de mogelijkheid biedt foto's op tv te vertonen, zal mevr. Beurskens in de toekomst met nog meer plezier van haar foto's kunnen genieten. Voor belangstellenden is de win nende foto komende week in de' winkel van Combi Dom Melskens te bezichtigen. i Op 19 december a.s. organiseert het Turks ontmoetingscentrum in samenwerking met de GGD Noord- Limburg een voorlichtingsbijeen komst over roken en stoppen met roken. Iedereen weet langzamer hand dat roken slecht is. Naast de voor- en nadelen van het roken wordt dan ook tijdens deze bijeen komst met name ingegaan op het stoppen met roken. De bijeenkomst vindt plaats van 15.00 tot 16.00 uur, SL Antoniusstraat 9a te Venray. Bij voldoende belangstelling zal er in januari 1993 eveneens in sa menwerking met de GGD Noord- Limburg een kursus Stoppen met roken van start gaan. Deze kursus biedt ondersteuning aan mensen die het heel moeilijk vinden om in hun eentje te stoppen.

Peel en Maas | 1992 | | pagina 17