W§ch PEEL EN MAAS „ma IkI igang EHBO Venrays ziekenhuis tijdelijk verplaatst Een grove belediging fan de gemeenteraad' "V" Kerst-koop-zondag in centrum Venray Groei naar 40.000 inwoners geen doel maar een middel 30% KORTING L 3 MILJOEN GULDEN j verband met verbouwing EHBO-afdeling en operatiekamers aadslid Muijsers over niet nagekomen toezegging: PORSELEIN-KRISTAL-BESTEK Voortgezet onderwijs begint aan de basisvorming Voetgangster ernstig gewond VEFRAY Maandag 28 december uitreiking winkeliersaktie Uw vertrouwde adres JOHN'S JEANS SHOP IS UW NIEUWE LEREN JAS t WAARD? ALLE BLOUSES EN TRUIEN VAN DE KAMP Handel in verdovende middelen r-h [et ingang van volgende week ensdag, 23 december, is de in- ig van de EHBO-afdeling van Venrayse ziekenhuis tijdelijk plaatst Tot het myaar van 3 moeten ambulances en pa- ten voor de afdeling 'acliter- De oude ingang is vanaf die gesloten. De tijdelyke ver- <j atsing is nodig omdat de afde- EHBO en de vlakby gelegen ratiekamers worden gereno- rd. Ook de operaties worden laf midden volgende week in nieuwe, tijdelijke behuizing jevoerd. De route naar de nieu- ingang wordt met borden aan- |en. JE komende negen tot tien inden worden in het St. Eliza- iziekenhuis vier nieuwe opera- amers gerealiseerd. De drie taande worden gerenoveerd en komt één nieuwe by. Ook de •afdeling wordt vernieuwd. ;Ui|te onderdelen van het zielten- zyn ruim 22 jaar oud en vol- deels niet meer aan de ilige eisen. Om de bouwwerk- nheden vlot te laten verlopen iderzijds de gebruikelijke gang zaken in het ziekenhuis zo min |elijk te verstoren is aan de ach- n8 jjde van het gebouw een tijde- gebouw neergezet. Daarin den momenteel twee nieuwe VE.V operatiekamers (OK's) ingericht. Op de kop daarvan, helemaal aan de achterkant van het ziekenhuis, komt de ingang voor de ambulan ces en voor de EHBO-afdeling De toegangsweg loopt vanaf de Merse- loseweg tussen het hoofdgebouw en de voormalige verpleegstersflat naar de achterzijde. In het tijdelijke gebouw - de zie kenhuisleiding wil het woord 'noodgebouw' graag vermijden - ko men twee moderne operatieka mers, aangepast aan de eisen van deze tijd. 'De OK's zijn veel moder ner dan de bestaande, er zit by voor beeld een nieuwe luchtbehande lingsinstallatie in', zegt hoofd technische dienst Henk van der Spek. Deze installatie wordt na de renovatie ook toegepast in de be staande operatiekamers. Daarnaast biedt het gebouw plaats aan twee EIIBO-behandelkamers. GEEN OVERLAST Door de renovatie vermindert het aantal operatiekamers ty del ijk met één. Dat heeft voor de patiënten geen gevolgen. Door een ander tijd schema en personeelsuitbreiding kan het aantal operaties hetzelfde blijven. Het ziekenhuis wil ook overlast voor de overige patiënten en perso- Vólgende week woensdag gaan in deze ruimte de eerste patiënten 'onder het mes'. neel waar mogelijk vermyden. Al leen de toegang tot de poliklinieken van internist Nio, de urologen Pau wels en Scheepers, reumatoloog Masek en de kaakchirurgen Bergs- ma, Henquet en Sieverink wordt versmald om ook bouwvakkers een doorgang te geven. Echt overlast voor bezoekers van deze specialis ten wordt niet verwacht. De over blijvende gang is breed genoeg voor zowel rolstoelen als bedden. KOSTEN De tijdelijke behuizing kost onge veer 1,3 miljoen gulden. Een deel daarvan krijgt het ziekenhuis terug door het gebouwtje weer te verko pen. De totale verbouwing van EH BO en OK's gaat volgens Van dei- Spek ongeveer 8,5 miijoen gulden kosten. Het verbouwingsplan maakt weer deel uit van het grote renovatieprojekt waarbij het hele ziekenhuis in fasen aan de beurt komt. Inmiddels zijn de meeste po liklinieken en de entreepartij ver nieuwd. Ook het nieuwe perso- neelsrestaurant is klaar. Na de op stapel staande operatie is het de be doeling om ook de verpleegafdelin- gen te renoveren. Daarvoor is momenteel nog geen geld beschik baar. et CDA-raadslid H. Muysers uit selo haalde gisteren fel uit naar eigen wethouder Truyen van fi- cièn. 'De wethouder heeft tot toe een discussiestuk toe- over het rioolrecht. Die toe- ig is hij nog steeds niet •men. 'Ik voel dit als een gro- lediging van de gemeenteraad'. [Muijsers vroeg daarom om nog besluit te nemen over het ri- !cht en eerst het discussiestuk wachten. EIGENAAR-TARIEF jaar geleden hebben de leden van de commissie finan- voor het eerst om een discus- ik gevraagd m.b.t. het ;ht Zij hebben de nodige ikens by de verhouding tus- jTjjgebruikers en eigenaren bij het :ht 'Het rioolrecht is een mi- fïng' aldus Muysers in een toelichting. 'De vervuiler dient te betalen'. Muijsers heeft niet zozeer problemen met het feit dat de eige naar van een woning ook een deel van het rioolrecht (als aanslui- trecht) moet betalen. Wel hebben hy en zijn CDA-collega's er moeite mee dat de jaarlijkse verhoging van 10%. om op termijn het rioolbe- heer kostendekkend te krijgen uit het rioolrecht, ook op het eigenaren tarief wordt toegepast. Nadat eind vorig jaar, tijdens de discussie over het rioolrecht, het discussiestuk er nog niet was. en wethouder Truijen opnieuw de toe zegging deed wachtte dhr. Muijsers weer af. Nu, een jaar later, is het stuk er weer niet 'Ik heb bewust het hele jaar gezwegen over dit stuk' licht dhr. Muijsers toe. 'Wij, de raad, moeten niet het hele jaar in dit huis alles nalopen van 'Denk eraan'. Als het volgend jaar weer Stijlvolle woonideeën voor de gedekte tafel, kookpannen, quiltstoffen en cadeau-artikelen sinds BIJ KONINKLIJKE BESCHIKKING HOFLEVERANCIER iCHOUTENSTRAATJE 8 VENRAY vergeten wordt dan zal ik weer zeg gen dat we voor de gek zijn gehou den.' Volgens dhr. Muijsers is het niet de bedoeling om het rioolrecht overhoop te halen. 'Wy willen al leen een verfijning van de regeling'. GELIJK Wethouder Truijen moest dhr. Muijsers gelijk geven met betrek king tot de gedane toezegging. Hy betreurde het dat dhr. Muijsers pas op het laatste moment hiermee naar buiten komt. De woordkeuze 'grove belediging' vond hij te ver gaan. 'Er is al veel gesproken over het rioolrecht Ik ben bereid om hier nog een keer fundementeel over te praten. De huidige vorm van rioolrecht is misschien niet de bes te regeling maar wel een redely ke.' De wethouder pleitte daarom voor handhaving van het voorstel. De overige raadsleden, met uitzonde ring van dhr. Muijsers en de fraktie Van de Vorle, konden zich daarin vinden. Brievenbus door vuurwerk vernield Er werd aangifte gedaan van ver nieling van een PTT-brievenbus door vuurwerk aan het Witzand. OPENINGSTIJDEN: maan-, woens-, donder-, vrijdag: 16.00 - 21.30 uur zaterdag 16.00 - 21.30 uur zondag 14.00 - 21.30 uur dinsdag gesloten Hoenderstraat 2 5801 CK Venray Tel. 04780-12038 RESERVEREN GEWENST DONDERDAG 17 DECEMBER 1992 Nr. 51 j HONDERDENDERTIENDE JAARGANG Per 1 augustus 1993 wordt in alle scholen voor voortgezet onderwijs een begin gemaakt met de basis vorming. De invoering van de ba sisvorming beoogt in alle scholen een onderwijskundige vernieuwing tot stand te brengen. De bestaande schooltype VBO, MAVO. HAVO. Atheneum en Gymnasium worden gehandhaafd en het keuze-proces van de kinderen van groep 8 van de basisschool ondergaat geen veran dering. Maar binnen de bestaande schooltypen vinden geleidelyk ver anderingen plaats in de richting van een gemoderniseerd leerplan. In elk vak moeten de komende ja ren nieuwe elementen worden ver werkt. Een opvallende uiterlijke verandering in alle scholen zal zijn dat er nieuwe vakken worden inge voerd: techniek, verzorging, infor matiekunde en ekonomie. Deze vakken zullen op alle schooltypen in de eerste drie jaren worden gegeven. De scholen voor voortgezet onder- wys in Venray, Horst en Meerlo hebben twee jaar geleden een sa menwerkingsverband opgericht, een platform voor overleg over de invoering van de basisvorming. Dit Platform Basisvorming heeft voor alle docenten van de betrok ken scholen een studiedag georga niseerd. De studiedag wordt gehou den op maandag 4 januari 1993. Van 10 scholen voor voortgezet on derwijs komen dan meer dan 300 docenten samen in het Boschveld- college. Onder begeleiding van me dewerkers van de Hogeschool Katholieke Leergangen in Sittard zullen zy werken aan de vernieu wing van de leerplannen voor de verschillende vakken. Alle leerlingen van het voortgezet onderwys in deze regio hebben dus een dag langer kerstvakantie! Dinsdagmiddag omstreeks 14.00 uur werd een 27-jarige uit Roer mond afkomstige dame zeer ern stig gewond, toen zij op de voetgangersoversteekplaats op de Oostsingel ter hoogte van de Oost- weert werd gegrepen door een per sonenauto, bestuurd door een 26-jarige inwoner. De dame maakte geen gebruik van het groene licht voor overste kende voetgangers. De bestuurder van de auto kon de overstekende dame niet meer ontwijken. Ze werd dusdanig gewond dat ze op de in tensive care moest worden op genomen. Insluiping in woning Mogelyk door insluiping of door gebruik te maken van een valse sleutel was toegang verkregen tot een woning aan de Kempweg. Ont vreemd werd een portemonnee met daarin een bedrag van ƒ500,-. Diefstal snorfiets Er werd aangifte gedaan van diefstal van een snorfiets van het merk Gilera die by een woning aan de Kruidenlaan stond. De benadeel de is een inwoonster en de waarde van de snorfiets bedraagt 700,-. Winkeldiefstal In een aan de Grotestraat gelegen warenhuis werd een 27-jarige inwo ner betrapt by winkeldiefstal. Hij had getracht kerstsokken ter waar de van ƒ18,75 mee te nemen zonder te betalen. Hy werd aan de politie overgegeven die proces-verbaal op maakte. Moge Kerstmis ons allen vrede geven en het nieuwe jaar voorspoed en geluk! MMÏlEnWETCinG detail Marianum Grote Kerk Venray WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Aanstaande zondag beleeft Ven ray de tweede koopzondag binnen één maand. Uiteraard staat de win kelopenstelling deze keer in het te ken van Kerst. Van 12.00 tot 17.00 uur worden, gelijktijdig met de ope ningstijden van de winkels, in het centrum tal van kerst-aktiviteiten gehouden. Op de diverse pleinen en in de straten van het centrum komt u muziekgezelschappen en zanggroe pen tegen, die de sfeer van sneeuw, warme chocomel en dennebomen erin proberen te brengen. Mede werking is onder meer toegezegd door muziek- en majorettenkorps St. Petrus Banden, dameskoor Ven rode en de vocalgroup Oktetnog. Verwacht wordt ook de balletgroep onder leiding van Wilma Keijsers. Vaste waarde tijdens de kerstma nifestaties in het winkelcentrum is Van Huure Zegge. Naar verluidt (=van huure zegge) is Van Huure Zegge ook dit jaar weer van de par tij met een sfeervolle muzikale act. Een gezellige boel dus op diverse plaatsen in het centrum. Kerstmis zonder een kerststal is natuurlijk onvoorstelbaar. De tradi tionele stal met beelden en levende beesten staat ook dit jaar opgesteld op de vaste stek op de Grote Markt. Bewoner van die stal is. zoals be kend. niet de kerstman, maar deze bezoeker uit het hoge Noorden is wel present in Venray. De kerstman trekt met z'n arreslee door de stra ten, daarbij geholpen door een aan tal aandoenlijke hulp-kerstman netjes. Voor sfeer zorgen natuurlijk de diverse kramen met hapjes en drankjes die in de Bleek, op het Schouwburgplein en het Hense- niusplein te vinden zyn. Op datzelf de plein treft u ook de draaimolen aan. De kinderen zwieren rond op de klanken van bekende kerstme- lodiëen. Wanneer de weergoden willen meewerken, en dat lijkt er wel op. is het zondagmiddag in het Venrayse centrum goed toeven temidden van alle kleine en grotere attrakties. Een prima gelegenheid om in een gezellige ambiance de laatste bood schappen van het kerstlijstje te doen. DERTIG FIETSEN De zondag gedane inkopen tellen uiteraard ook mee voor de dertig fietsen, die de Venrayse winkeliers dit jaar als aktief prijzenpakket hebben voor de stempelaktie rond Sinterklaas en Kerst. Tbt en met 24 december krijgt u in de meeste I winkels bij elke besteding van tien gulden een stempel op een speciale kaart. Een volle kaart levert u in en vormt een lot dat meedingt naar één van de dertig kwaliteitsfietsen. Volgens een woordvoerder van de winkeliers gaat de aktie ook dit jaar weer byzonder voorspoedig en is er al een hele berg kaarten binnen. Notaris Kooien neemt ook deze keer een duik in die berg om de winnaars van de aktie te trekken. Hij doet dat op maandag 28 decem ber in de foyer van de schouwburg. Iedereen die stempelkaarten heeft ingeleverd wordt van harte uitgeno digd om daarbij aanwezig te zijn. De dertig hoofdprijzen zijn er ook en wiens kaart door de notaris uit de stapel wordt gevist kan meteen naar huis fietsen. Bij de trekking zijn als speciale gasten aanwezig burgemeester Waals, oud-wielren ner Peter Winnen, uiteraard de Kerstman himself en de Venrayse stofzuiger van I'SV, Edward Linskens. Wie niet van fietsen houdt kan overigens in de foyer van de schouwburg ook mooie Engelse auto's gaan bekijken. Rover-dealer AMV houdt namelijk rond Kerst een autoshow. Het Buck-rapport is erdoor. De Venrayse gemeenteraad had afgelo pen dinsdag geen moeite met de vaststelling van het rapport en de daaruit gedestilleerde speerpunten. Venray kan nu aan de slag om over een aantal jaren weer op eigen be nen te kunnen staan. Ontwikkeling van de centrumfunktie van Venray in de regio en verbetering van het fysieke milieu zyn daarbij de be langrijkste uitgangspunten. Venray zal daarbij moeten groeien maar daarbij dient sprake te zijn van groei door kwaliteit en groei door voor kwaliteit 'Geen groei ondanks alles' is het voorstel ran b. en w. waarmee de raad het roerend eens was. MIDDEL Met name over die groei sprak de raad toch enige zorg uit. 'Groei is te veel als doel in de publiciteit geko men' meende dhr. V.d. Ven. De gemeente heeft volgens hem extra inkomen nodig om het huidige voorzieningen niveau te handha ven. 'Groei is het middel om iets te bereiken. We moeten voorkomen dat we het voorzieningen niveau uitkleden' aldus dhr. V.d. Ven. Het was hem duidelijk dat er voor 1993 op sociaal-cultureel gebied weinig mogelyk is. 'Natuurlijk moeten er eerst zoveel mogelijk batengenere- rende projekten opgestart worden.' Hy sprak wel de wens uit dat het college open moet staan, binnen de kaders van het Buck-rapport, om zich onverwachts aandienende za ken op gebied van cultuur, rekrea- tie en edukatie, in het beleid op te nemen. Hy kreeg van burgemeester Waals in ieder geval de toezegging dat Buck bygesteld zal worden als dat door de maatschappelijke ont wikkelingen nodig wordt geacht. FORSE INSPANNING Dhr. Jansen (PvdA) konstateerde ook dat groei noodzakelyk is, alleen al om het huidige voorzieningen niveau van Venray te handhaven. 'Dat zal een forse inspanning verei sen voor een relatief kleine ge meente' aldus dhr. Jansen. Hij wilde de uitdaging wel aangaan om Grotestraat 76 Venray Nu bij elke aankoop boven 1400,- een gratis eindejaarslot JLetiLev Aioda -{i -ft -ft schoolstraat 24, 5801 bp venray, tel. 04780-83500 Aktie geldig tot en met 20 december uit te groeien tot centrumgemeen te. 'De groei die daardoor ontstaat kan worden aangewend om het leefmilieu te verbeteren. Milieuzorg moet daarom een belangrijk speer punt blyven naast aandacht voor byvoorbeeld een goede woonomge ving, rekreatieve voorzieningen en een veelzijdig cultureel aanbod. Dhr. V.d. Vorle stelde dat we van daag de toekomst in de steigers zet ten. 'We moeten wel oppassen dat die steigers niet ineenstorten van wege ondeugdelijk materiaal.' aldus dhr. V.d. Vorle. Hij was van mening toegedaan dat de groei een zege ning moest zyn voor de burgers.l 'De lasten worden dan immers over meer burgers verdeeld'. Verder vond hy dat het Winkelcentrum al le kans moest krijgen om een eco nomische groei te realiseren. GELIJKE AANDACHT Mevr. Roling noemde het Buck- rapport 'bescheiden ambitieus'. 'De groei is nodig voor extra in komsten. Maar u stelt ook geen groei ondanks alles met gelijkelijke aandacht voor sociaal culturele voorzieningen'. Dat die voorzienin gen nevengeschikt, en niet onder geschikt zijn heeft de zorg bij Samenwerking verkleind waardoor ook zij in kunnen stemmen met de gekozen richting. ASSURANTIËN telefoon 04780-87575 1 Naar aanleiding van binnengeko men klachten over overlast door eventuele verkoop van drugs vanuit een flat aan de Mozartstraat stelde de politie een onderzoek in. Tijdens het onderzoek, dat jl. maandag plaatsvond, werden twee personen- aangehouden inzake handel in ver dovende middelen. Aangehouden werd een 45-jarige inwoner en een 27-jarige in woonster. Bij de daaropvolgende huiszoeking werd in de flatwoning 600 gram weed en ongeveer 600 gram hasj aangetroffen en in beslag genomen met een handelswaarde op straat van ongeveer ƒ10.000,-. Te vens werd nog een geldbedrag van ƒ4.000,- in beslag genomen, alsme de enkele weegwerktuigen en ande re materialen ter verpakking en bereiding voor de verkoop. Het tweetal is in afwachting van voorgeleiding aan de officier van Justitie en voor nader onderzoek ingesloten in het politiebureau. Vernielingen aan auto Een inwoner deed aangifte van het bekrassen van zyn personen auto die hy aan het Lidwinahof had geparkeerd. De schade bedraagt en kele honderden guldens.

Peel en Maas | 1992 | | pagina 15