Harrie Philipsen we«| vier jaar voorzitter Dorpsradenoverleg Wereldkinderei zoekt sponsors!' rPEEL EN MAAS Bioscoop- nieuws In Memoriam oud rector Hoogers Geslaagd PEEL EN MAAS Donderdag 10 december - Pagir l EN Grote Kerk Deken C.J.R. Busehman. Eindstraat 6, tel. 81275; kapl. H. de Wit O.F.M., Patersstraat 29, tel. 82385 b.g.g. 85855; kapl. L. Houben, Dr. Poelsstraat 4, tel. 11664. Zaterdag: H. Johanna Francisca de Chan tal. 9.00 Lsm. Jeu Jennis- kens; ouders Arts-Comelissen, Jenniskens-Jansen en Willie. 19.00 ZONDAGSDIENST; Teng van Dyck (koll.); Harry Hermsen en overl. fani.; Piet Coenen (koll.); Jan ver- bruggen (koll.); Bert v.d. Broek (koll.); ouders Antoon Janssen- Verdellen; ouders Baken-van Rhee; Ans Jacobs-van Meyel (buurt); Jan Kersten; ouders Van Dommelen; ouders Kersten en Bert; Mia Aerts (koll.); Peter Johan Aben en Maria Louisa Fleurkens (S); Vic Goumans (koll.); jrd. Hubert Steeghs; Lies Loonen-Quicken; Gerrit Rutten (koll.); jrd. Maria de Lauw-Linders; Sjang de Lauw (koll.); Harry Swaghoven. Zondag: 3e Zondag van de Ad vent. 8.00 Lsm. voor de parochie. 9.30 Lat Hgm. Martha en Mariet Goumans-Janssen; overl. echtp. H. Gerrits-Hermans en overl. ouders; Grada Rutten-Martens (koll.); Mia Janssen-Deters; Martha Gerrats- Stienen en zoon Hay. 11.00 H. Mis met volkszang; ouders Hendrik Keijsers-Derckx (koll.); Joos Buijs- sen; Wiel Thissen (koll.); ouders Tacken-Maes (S); Pierre Nooyen; Wilhelmus Lenssen (koll.); Jan Bruijsten; El Jacobs-Bertrams. Maandag: H. Johannes van het Kruis. 9.00 Lsm. Rinus Beekers en Anny Flinsenberg k Dinsdag in de derde week van de Advent: 9.00 Lsm. oude stichtin gen. 19.00 Lsm. jrd. ouders Van Vegchel-Muijsers (S). Woensdag in de derde week van de Advent: 9.00 Lsm. fam. Rpex-v.d. Heyden. Donderdag in de derde week van de Advent: 9.00 Lsm. W. Broers, echtgen. en overl. kinderen; burgemeester Janssen en zoon Vic. 19.00 Lsm. ouders Sjang de Lauw- Linders (buurt). Vrijdag in de derde week van de Advent: 9.00 Lsm. overl. fam. Buschman-v.d. Poll. Akolieten: Zo.- 9.30 Peter Harre- wyn en Hans van Pelt. Misdienaars en lektoren: Za: 19.00 Gertjan en Pieter Reijnders; lektor: C. Hendriks. Zo: 8.00 Mauri ce Brons; 9.30 Frank Kappel en Ties Koopmans; 11.00 Ibm Fooien en Wilbert van Ham; lektor: L. Truijen. Vincent van Gogh Instituut St. Servatiuskapel Zaterdag: 18.30 Liturgieviering met volkszang. Lektrice: L. Heutinck. Zondag: 9.30 Liturgieviering met koor. Lektrice: zr. Hélène. Maandag: 16.45 Liturgieviering in de kapel. Dinsdag: 13.30 Schrift-instuif in het Stiltecentrum (Pav. G.). 16.45 Groepsmeditatie in het Stiltecen trum. Iedereen is welkom. Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de kapel. Donderdag: 16.45 Groepsmedita tie in het Stiltecentrum. Paterskerk Zaterdag: 8.00 Mathilde Was- scher en t.e.v. H. Geest 17.00 Gele genheid om te biechten. 18.30 ZONDAGSVIERING. Uit dankbaar heid; overl. ouders Derickx-Jacobs en Karei; Johanna Lormans-Gerrats en Sjeng Lormans; Toon de Bruiijni (koll.)-, Betsie Lueassen en fam.; Jo hanna Versteegh-v. By levelt (koll.); Jo Peters (fam.). Zondag: 3e Zondag van de Ad vent 9.00 Voor de parochie. 11.15 Gezongen door de Zangers van St. Frans; Harrie Janssen en overl. fam.; Tbnny v.d. Laar-de Wit (Dechnar-Rozyn); Bep Heymans (koll.); jrg. ouders Van Waayenburg- Janssen; voor een jarige en voor Martijn Wismans. Maandag: 8.00 Voor overl. fam. (B). 19.00 Voor byzondere intentie. Dinsdag: 8.00 Giel Troisfontaine en zoon René; uit dankbaarheid te.v. Antonius. 19.00 Ibon Jeuken. Woensdag: 8.00 T.e.v. St. Antoni us. 19.00 Overledenen (koll. Aller zielen). Donderdag: 8.00 Overl. mede broeders. 19.00 Tot zekere intentie. Vrydag: 8.00 Uit dankbaarheid en voor overl. fam. Hendriks- Hendriks. 19.00 Gezinsmis; ouders Euwals, Jan en Harry. Misdienaars en akolieten: Za: 18.30 Emiel Kusters. Zo: 9.00 Jaap Janssen; 11.15 Bernard Swüste. Als voorbereiding op Kerstmis zyn er twee boetevieringen: zater dag 19 dec. om 18.30 uur en maan dag 21 dec. om 19.00 uur. De by dragen voor de versiering met Kerstmis is heel welkom in de bussen achter in de kerk. Hartelyk bedankt daarvoor. Parochie Brukske Zondag: 3 e Zondag van de Ad vent 10.00 Hoogmis. Voor Margare- tha In het Panhuis-Hermans (koll.). Voor afspraken kunt U bellen naar de pastorie van de Paterskerk: tel. 80202. 'n abonnerjient waard Vredeskerk Zaterdag: H. Johanna Francisca de Chantal. 8.00 T.e.v. het Onbe vlekt Hart van Maria. 18.00-18.30 Gelegenheid om te biechten. 19.00 Vooravondmis voor de 3e zondag van de Advent. Kinderwoorddienst. Zang door het Kinder- en Jeugd koor. Voor overl. ouders Van Cuyck- Gooren; overl. oudere Relouw- Linders; Trees Reyndere-van Kuijk (koll.); Tom en Frnny Fkminiau- Croqué (koll.); overl. oudere Van Bergen-Stiphout en zoon Jos; Piet van Tilburg; Jep Janssen (koll.); Willy Moijaan-Lange (koll.). Zondag: 3 e Zondag van de Ad vent Zondag Goudete. 8.30 Voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie. 10.00 Hoogmis, Gregoriaans. Piet Fleurkens (koll.); Bets Gooren-Niemarkt; overl. oudere Rongen-Peetere (koll.). Maandag: H. Johannes van het Kruis. 8.00 Voor de zieken van de parochie. 19.00 Jan Hermans-, Har rie Custere en fam. Dinsdag: 8.00 Voor de Christenen die vervolging lijden. 19.00 Harrie Linders (koll.); Wim Hendriks en zoon Martien. Woensdag: 8.00 Voor alle overle denen. 19.00 Jgt. Dina Goumans-In de Ryp en overl. tam. Donderdag: 8.00 Voor priester- en diakenroepingen en roepingen tot het religieuze leven. 19.00 Biechtviering; geen avondmis. Vrydag: 8.00 Als eerherstel aan het Goddelijk Hart. 19.00 Jolanda Thielen; Wim Peetere (koll.). Mededeling: Ook onze parochie wil deelnemen aan de nationale ak- tie voor hulp aan voormalig Joe goslavië en Somalië, die het motto heeft: 'Een kwestie van leven en dood'. Daartoe zal in het weekend van 12 en 13 dec., een deurkollekte worden gehouden, die wij dringend by u aanbevelen. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Overl. oudere haegens-van Lin; Ties Joosten; An na Graat-Verhaag (buurt); Giel Ven- nekens en echtgen. en wederz. fam. Zondag: 8.30 Overl. oudere Jans- Verheggen; Antoon Janssen. 10.00 Jrd. Nel v.d. Berg-Linskens; Harrie Claessens; overl. oudere De Kleyn- Herregraven; Giel Vennekens en echtgen. en wederz. fam. (Gem. Koor). Maandag: 9.00 Tot zekere in tentie. Dinsdag: 9.00 Overl. lam. Broekmans-Bovee. 19.00 Kerstvie ring OVB. Woensdag: 9.00 Hoos Bemaerts- Pander-Maat. 14.00 Kerstviering Oudervereniging (Kinderkoor). Donderdag: 9.00 Hanneke van Areen-van Soest. Vrydag: 9.00 Voor een zieke. Misdienaars: Za: 19.00 Irene Camps, Saskia en Bianca Janssen, Kim Hermans. Zo: 8.30 Linda Stam-* men, Maijolijn Moraal, Maike Koch, Fieke Basten; 10.00 Karlyn Jacobs,. Ursula Comelissen, Yvonne Thie len, Bianca Camps. Di: 19.00 Kim Kessels, Iris van Dijk, Judith Philip- sen, Susan Frederix. Wo: 14.00 Mau rice van Mill, Emil Moure, Wim Clephas, Leo van Delft. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Da meskoor). Mndd. overl. oudere Petere-Kemmelings; Sjang Steeghs; Theodora Schepere-Woker; Harrie Vriens; led Vervuurt. Zondag: 3e Zondag van de Ad vent. 11.00 Hoogmis (Herenkoor). Harry Schoeber en overl. fam.; The odora Willemsen-Opheij en overl. fam. Woensdag: 9.00 H. Mis voor de parochie. Vrijdag: 9.00 H. Mis Gerardus Kemmelings, Anna Geurts en Anna Kemmelings. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 (Dameskoor); Ger Janssen en An Janssen-Volleiiberg; Marie en Trina Janssen; Dien Classens-Vissere; Hay Weys; Henri- ca Reijndere-Weijs; overl. oudere Seijkens-Colling; jrd. overl. oudera Gellings-Verhoeven; jrd. Jacobus Wismans en Petronella Cleven; Ma rie en Sjang van Kuyck en overl. oudere Van Kuyck-Verrijdt. Woensdag: 9.00 O.L. Vrouw van Altyd Durende Bijstand (zy die of ferden). Vrijdag: 13.30 T.gv. 25-jarig huwe- lyk Emonts-Reyndere. Misdienaars: Za: Marianne en Jos. Vr: Sanne en Suzanne. Parochie Leunen 3e Zondag van de Advent Zaterdag: 19.00 Lsm. overl. fam. Jilesen-v.d. Steeg; Wim Bouten; Teng Noijen; Harrie de Mulder (buurt); Ben Nykamp (buurt); Anna Kuenen-Thijssen, Nella Thyssen en Peter Thijssen; weekd. Door Jenniskens-Reintjes (2); gest. jrd. Jacoba Vogelzangs-Botden; gest. jrd. Mathys Geurts en echtgen. Zondag: 10.00 Hgm. Jan de Lauw, Tdos Thyssen en overl. fam. De Lauw-Boom; jrd. Petronella van Bavel-Potters; gest. jrd. pastoor Ger rit Litjens. 11.15 Weekd. Bert Custere (4); maandd. Herman van Leipsig en zoon Frans. 14.30 Doop viering Cheryl Cremers. i Maandag: H. Johannes van het Kruis, priester en kerkleraar. 19.00 Lsm. Mndd. Hendrik Philip- sen en Catharina Philipsen- Spreeuwenberg; gest. jrd. pastoor Vorstermans. Dinsdag: 19.00 Lsm. Pierre Phi- lipsen en Catharina Philipsen- Spreeuwenberg; gest jrd. pastoor Vorstermans. Woensdag: 14.00 Adventsviering voor Ouderenvereniging in zaal Martens. 19.00 Mndd. overl. fam. Van Rens-Loonen. Donderdag: 19.00 Gest. jrd. Mar- tinus en Maria Vereleijen, Antoon Ewals en Hendrina Simons. Vrydag: 19.00 Lsm. Thei Hei dens; Harrie de Mulder (Koere- balclub). Misdienaars: Za: 19.00 Sonja Broers en Jenny Jenniskens. Zo: 10.00 Tom Bos, Mark de Klein en Pieter van Pol; 11.15 Heidi Voesten en Inge van Tilburg. Ma t/m vr: 19.00 Maaike Jenniskens en Nanet te v.d. Berg Lektoren: Za: 19.00 Jan Jennis kens. Zo: 11.15 Harry Bovée. Rektoraat Heide Zondag: 3e Zondag van de Ad vent 10.00 Hoogmis voor Jgt. Maria Nellen-Hendrikx; overl. ouders Peeters-Janssen; jgt. Toon Huis man; jgt Grad Derikx en Nellie Claessens-Derikx; overl. oudere Herman Janssen en Petronella Janssen-Franssen. Akoliet: Ron Swinkels. Rektoraat Veulen 3e Zondag van de Advent Zaterdag: 19.00 Hgm. Peter Muy- zere en Door Muyzere-Smits; Mo- niek Spee; overl. fam. Cleven-Strij- bosch; overl. fam. Van Staveren- Cremere. Zondag: 11.00 Hoogmis voor rek- tor Henri Hoogers. Maandag: 8.30 H. Mis voor de pa rochie. Dinsdag: 14.00 H. Mis rektor Hoogers en Frans Hoogers; namens ouderenvereniging in de zaal. Woensdag: 8.30 H. Mis overl. fam. Burgere-Heesen Donderdag: 19.30 H. Mis voor de lev. en overl. leden van de LVB. Vrijdag: 890 H. Mis voor de over ledenen. Akolieten: Za: Yvonne Emonts en Annelie Reintjes. Misdienaars: Zo: Miriam Snoeks en Sandra Smits. Parochie Ysselsteyn 3e Zondag van de Advent Zaterdag: 19.00 Jrd. Jan Janssen (Thielen); Ant Verheijen. Zondag: 9.30 Jrd. Ibon Winnen-, overl. fam. Swinkels-Jeuken. 11.15 Mndd. B. Camps; Wim en Tjeu In 't Hulst; overl. oudere Bastiaansen- Verhulst; Tr. Mulders en overl. fam. Maandag: 19.00 Mndd. Til Geurts-van Dijck; Past. Spreeuwen- berg en overl. fam. Spreeuwenberg- Verlinden. Woensdag: 19.00 Overleden paro chianen. Vrijdag: 19.00 Overleden paro chianen. Misdienaars: Za: 19.00 E. Jennis kens en Sj. Slangen. Zo: 9.30 M. Arts en M. Pouwels; 11.15 J. Slan gen en W. Verheijen. Ma: K. Jaspers en M. Spreeuwenberg. Wo en vr: M. Arts en T. v. Asten. Spreuk van de week: 'Met iemand die door een denkbeeld be zeten is, valt niet te praten!' (J. Froude). Doopschema: In deze maand staat de datum 20 dec. nog open. In jan. 1993 op de zondagen 10 en 24 jan. Maak tijdig een afspraak. Gedoopt en daardoor in de Kerk opgenomen: Nick Swinkels, Dil- lingstraat. Proficiat! Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Teng v. Hoof en Teng Michels (Handboogschutterij). Misd.: Willem Loonen en Wil Poels. Zondag: 10.00 Jgt. Jan Litjens en Henrica Relouw; Teng Michels (van Kruisen en Kapellen). Misd.: Roel Wismans en Patricia Arts. 14.15 Doopsel Joh. E.C. Keuten. Dinsdag: 8.30 Peter Mathys Gie- len, echtgen. en overl. kinderen; Harrie Thissen. Woensdag: 18.40 Rozenhoedje. 19.00 Adventsmis LVB. Misd.-. Linda Poels en Diana v.d. Duyn. Donderdag: 8.30 Jgt. Math. Muysere. Vrijdag: 8.30 Jgt. Jan Wilms. Kerk poetsen: Mevr. Van Hoof- van Meyel en mevr. Poels-Driessen. Rektoraat Vredepeel Zaterdag: H. Johanna Francisca de Chantal. 19.00 Jgt. Maria Botden-Geurts. Zondag: 3e Zondag van de Ad vent 10.00 Johan van Keysteren. Maandag: II. Johannes van het Kruis. 8.30 Bijz. Int. (MJ). Dinsdag: 8.30 Voorbereiding op Kerstmis. Woensdag: 8.30 Voor de zieken. Donderdag: 890 Voor overl. oudere. Vrydag: 8.30 Voor hongerlij denden. Misdienaars: Za: Claudia en Olga. Zo: Rob en Peter. Lektoren: Za: Josien Claessens. Zo: Jan Classens. Gedachte: We horen tegenwoor dig vaak over de zwijgende God. Zou dat misschien niet gedeeltelijk ko men omdat wy 'zwijgende' schep selen geworden zyn, die de mond houden en niet meer willen vragen uit hoogmoed? Rektoraat Smakt Zaterdag: 19.00 Avondmis voor de overl. van de Carmel en t.z.i. Zondag: 8.30 H. Mis te Hol thees voor fam. en oudere Verelyen- Stoffelen; Harrie Linssen, oudere en fam. Langenkamp-Baltussen en t.z.i. 10.00 Hoogmis voor Martien Hermans; oudere Derkx-Meulen- steen; Nöl de Hoog; Harrie Pingen (Michels); oudere Janssen-Verstee- gen; oudere Sikking: Jacques Jeu ken, oudere en fam.-, vader en moe der Van Dyck en kinderen; overl. ouders Nellen; Johanna Kempen; fam. Van Thiel en v.b.i. Woensdag: 9.30 H. Mis te.v. de H. Jozef uit dankbaarheid voor voor gevraagde intenties. Vrijdag: 9.30 H. Mis tgv. 50-jarig huw.feest van Herman en Mia Langenkamp-Baltussen. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Op zondag 13 december zal in het InterVen College, Leunseweg 2a te Venray. ds. P.J. Eekhout uit Erica voorgaan in de dienst waarin de Maaltijd van de Heer wordt gevierd. Aanvangstijd is 10.00 uur. Tydens de dienst is er kinderopvang en wordt er kindemevendienst ge houden. Jehovah Getuigen Hierby nodigen wy u uit voor het bijwonen van een bijbeltoespraak met als thema 'Is uw hoop ge vestigd op de wetenschap of op de bybel?' in de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang, geen kollekte. Rehoboth nieuws Ned. Hervormde Evangelisatie op G.G. Kerk: Cuppenpedje 2a Horst. Pastorie: Clapvaeren 4, Horst, tel. 87786. Kerkdiensten: Zondag 13 dec. om 10.00 en 14.30 uur. Voorganger: ds. G.H. v. Kooten, Delft. Catechisaties/By belonderwijs: Maandag 14 dec.: Groep 1 (vanaf 6 jaar) 18.45-19.30 uur; Groep 2 (vanaf 12 jaar) 19.40-20.30 uur. Kerstfeestviering: Op vrijdag 18 dec. a.s. om 19.00 uur is er de Kerst- feestviering in gebouw Rohobot, Cuppenpecije 2a. Er wordt gezon gen, mooie verhalen verteld en de kinderen van de zondagsschool zul len dan een declamatie houden. Iedereen die dit leest mag komen. Vergeet vooral niet uw kinderen mee te nemen, want zij krygen een mooie verrassing mee naar huis. De avond geldt voor jong en oud! Zit u met vervoer, laat het even weten. PREMIERE BODYGUARD Deze week start, gelyktijdig met de grootste wereldsteden, de nieuwste film van Kevin Costner The Bodyguard in Venray. Costner werd vooral bekend door zijn rollen in Dances with Wolves, J.F.K. en Ro bin Hood. Deze films werden alle maal grote suksessen en het ligt in de lyn van de verwachtingen, dat ook Bodyguard deze suksesreeks gaat voortzetten. Costner wordt als beschermer aangenomen door Whitney Hous ton omdat zy als wereldster be dreigd wordt met de dood. Hierom heen ontspint zich een spannend verhaal, waarbij de schitterende muziek van Whitney Houston een belangryke plaats inneeemt Insi ders die de film reeds konden zien, zijn van oordeel dat deze film in de komende feestweken de grootste filmhit gaat worden. Hoe kan het ook anders met zoveel talent in een film samengebundeld. Voor de derde week wordt Belle en het Beest geprolongeerd. Onge looflijk mooi is deze tekenfilm. En als we in tegenstelling tot in steden over een tekenfilm spreken, bedoe len we dat in de provincie nog wel eens kinderlijk gedaan wordt ten opzichte van de tekenfilm. Het zal wel voor kinderen zyn, hoort men nog al eens zeggen. Niets is echter minder waar, want Belle en het Beest werd in Cannes geselekteerd als hoofdfilm tijdens het festival. Bovendien kreeg de film een Oscar nominatie als beste film van het jaar. Dat zegt toch meer dan genoeg. Deze prachtige film is ontroerend en ronduit meesterlijk. Jong en oud zullen er van genieten. Deze week start ook de Eddie Murphy film Boomerang. Deze film moest vanwege het drukke pro gramma in de Venrayse bioscopen telkens verschoven worden, maar vanaf nu is de film dus inderdaad te zien. Calofomia Man wordt ook gepro longeerd. Het is een komische fkom in het genre van Wayne's world, dus super maf. Voor de lief hebbers van het genre een niet te verzuimen film. Volgende week start Home Alone 2. De film is afgelopen week in Amerika gestart en blijkt daar het rekord van Home Alone 1 gemakke lijk te breken. Home Alone 2 is nog leuker, maar ook nog eens ontroe render dan het eerste deel. In zijn geboorteplaats Horst, waar hy sinds zyn emeritaat verbleef, overleed op 78-jarige leeftyd Henk Hoogers, die als oud rector van Veu len veel voor die gemeenschap heeft betekend. By zyn afscheid, vier jaar geleden, vertrouwde hy ons toe: 'Ik neem nu wel afscheid als rector van Veulen, maar de Veu- lense gemeenschap zal nog eens van my afscheid moeten nemen, want juist omdat ik zoveel jaren met plezier heb mogen werken in dat prachtige Venrayse kerkdorp, heb ik de wens te kennen gegeven dat ik daar, temidden van de men sen van Veulen, begraven wil worden'. Wy schreven toen ook dat er wel nooit een rector binnen het Venray se dekenaat is geweest, die meer in de publiciteit is geweest dan rector Hoogers. Zelfs de verslaggevers van de Telegraaf wisten hem te vinden als zou hij een tweede Don Camillo zyn geweest. Dat is zeker niet het geval geweest want met de drie bur gemeesters die hy in die 25 jaar van zijn rectoraat heeft meegemaakt, heeft hij nooit konflikten gekend. Wel hebben die burgemeesters dik- wyls, op niet mis te verstane ma nier, de visie van deze rector over de leefbaarheid van Veulen moeten incasseren. Deze rector was een echte 'doe- het-zelver', want hy kon niet alleen een kapotte radio repareren maar ook een wekker of klok en voor het kerkhof maakte hy zelf de een- heidskruisen. Hy wilde daarmee demonstreren dat de beminde gelo vigen in het Hiernamaals allen ge- lyk zyn en zo zal ook straks eenzelfde kruis zyn graf sieren. Al le klussen voor en in de kerk, deed de rector zelf. Tben hij in 1963 benoemd werd tot rector van Veulen heeft hy zich vooral om de jeugd bekommerd. Tben dacht hy het eerst aan zyn misdienaars, dat die nooit op va kantie gingen omdat hun ouders dat niet konden. Dat vond hy maar niks en by legde kontakten met de Zuidooster voor een afgedankte au tobus. En als een ware doe-het- zelver toverde hy die autobus om tot een verblijfplaats voor zyn mis dienaars om gezamenlyk op vakan tie te gaan. De stoelen werden uit de bus gesloopt en de rector 'schooide' bedden by het ziekenhuis en St. 'Servatius. Zo kreeg hij in die bus 25 slaapplaatsen. Die bus werd met een traktor naar het vakantieadres gebracht Zelfs toen de autobus ver sleten was, net voor zyn emeritaat 'schooide' hij weer by de Zuidooster voor een bus. MISSIONARIS Rector Hoogers wilde eigenlyk missionaris worden evenals zyn broer, maar hy kreeg op 18-jarige leeftyd tuberculose en hij moest die roeping opgeven en werd we reldheer. Benoemd in 1963 tot rector als opvolger van rector Geurts ervaarde hy dat in Veulen eigenlyk voor een zieleherder maar weinig te doen was. De kerk was klaar en hy vond een hechte gemeenschap. Hy leefde voor die gemeenschap en voelde zich vanaf de eerste dag thuis. Het afscheid van de rector haalde ook de landelijke pers, want rector Hoogers vond het vanzelfsprekend om zyn rectoraatsbewonere te dan ken door middel van een door hem aangeboden diner. Van klein tot groot de bejaarden en de kinderen apart, maar het duurde wel een he le week en vormde een herhaling van wat hij gedaan had by zyn 40-jarig priesterschap. Woensdagmorgen vond de recto- raatskerk van Veulen de plechtige Uitvaartdienst plaats waarna hy in de schoot van de aarde van het kerkhof ten ruste werd gelegd. Snelheidskontroles Afgelopen zaterdag werden er weer snelheidskontroles gehouden. Op de Albionstraat werden 83 voertuigen gekontroleerd; 34 auto's reden harder dan de toegestane 50 km/uur. De hoogste snelheid be droeg 93 km/uur. Op de Horeterweg onder Casten ray werden 91 voertuigen gekontro leerd; 34 reden er te snel. De hoogste snelheid bedroeg ook hier 93 km/uur. Op de Langstraat werden 211 voertuigen gekontroleerd waarvan er 68 te snel reden. De hoogste snel heid bedroeg 91 km/uur. Op de Deurneseweg werd gekon troleerd op de snelheid boven de 80 km/uur. Van de 115 voertuigen re den er 34 te snel. De hoogste snel heid bedroeg hier 121 km per uur. Auto gestolen Een op het Wilhelminaplein ge parkeerde personenauto van een inwoner bleek by terugkeer van de eigenaar verdwenen te zy n. De auto heeft een waarde van 19.000,-. We zien op deze foto uit de d« ger jaren, de plek die vroegen geduid werd als: 'de Kolk'. De' langs deze kolk werd de Kolk genoemd, en begon vanaf hetp kantoor gezien by de split) Draalstraat en (zo ongeveer) smal petye (nu Julianasingel] liep door tot het huis van del Minten (tegenover de Mavo) zien op deze foto Marinus van met zijn dochter An. Ze zyn bé bezig met het rooien van aardaj len in zyn zogenaamde volkstul> de Kolk. Onder de hoge bomen een grasveld waar de hit (paai van Marinus naar hartelust grazen. Maar ditzelfde grasvd was bij warme zomerse een ideale pick-nick plaats voor Venrayse jeugd op woensdags dag en andere sehoolvrye d er werd ook veelvuldig gebi gemaakt. Veel mensen uit het Vem toen zullen zich Marinus nog heel goed herinneren. Hij destijds de man die op de flets; in zyn hand een zware handbtL geachte Venrayse publiek I schreeuwend liet weten dat er\i (vrij bankvlees) was te bekomes Har van Meyel op de trap (Van! el Hofstraat). Dat was vóór de ooi maar ook nog vele jaren da* Marinus woonde destyds met gezin aan de Draalstraat en hai de in lompen en oude metalen, behoeve van het uitbreiding) voor Ven ray-Oost werd in 1951 Kolkweg verlegd en verbree Mavo De Kolk ontleend zyn aan deze kolk. J. v.d. Pa sdagc dagqjM mray kuni Vidt Vidi Cor Kop Afw Ove Edith Kaan uit Venray is op 2 cember 1992 cum laude gesla voor het doctoraal examen vooi studierichting algemene taal w schappen aan de Ryks Universi van Groningen. Aan de Hogeschool Gelderlan Nymegen slaagde John Hellet uit Wanssum voor het diploma gere kaderopleiding pedagog differentiatie onderwysku werkterrein opleidingsmanagn en advisering. Aan de Ryksunivereiteit Utrecht slaagde Pim Poels voor doctoraal examen farmacie. Mevr. mr. G. Geurts-Geerling Wanssum is geslaagd voor de t riële studierichting aan de Urn siteit Nymegen. Ysselsteyner Harrie Philipsen is maandagavond unaniem herkozen als voorzitter van het Dorpsraden- overleg. Ook komende vier jaar zal Philipsen in de maandely kse verga dering van dorpsraadvertegenwoor digers de voorzittershamer han teren. Philipsen werd onlangs ook herkozen als voorzitter van de Dorpsraad Ysselsteyn. De komende vier jaar zullen de belangrykste aandachtspunten voor de dorpsraden volkshuisves ting en milieu zyn. Philipsen druk te de vergadering verder op het hart om eenheid uit te stralen in za ken die voor alle dorpen van belang zyn. Winkeldiefstal Decer ttteni leg lenk 8gr< redd 'rede laxir bel Er werd aangifte gedaan vani stal van een autoradio uit eem trozaak in het centrum. Wan: de diefstal precies heeft plas vonden kon niet worden gesteld. Diefstal vier wielfloi Een bewoner van de H; straat deed aangifte van di< vier wieldoppen van zyn persa auto. De diefstal heeft donderdagavond en vrydagmiii plaatsgevonden. /ursi Venn Wereldkinderen heeft dringend sponsors nodig voor hun projekt in de sloppenwijken van Manilla. Ruim 400 sponsorkinderen wach ten op een sponsor, die hun de mogelykheid geeft voor een mens waardig bestaan. De toestand waar in deze mensen moeten leven is zeer slecht Elke week stellen wy u één van de gezinnen voor. Voor slechts 65,- per kwartaal biedt u de kans aan één van deze kinderen om naar school te gaan, te voorzien van kleding en voeding voor het hele gezin. Deze week stellen wy aan u voor: Rodan Mantillano. Hy is 8 jaar oud en zit in de tweede klas. Zyn vader is 32 jaar oud en verdient ƒ270,- per maand als kontroleur. Zyn moeder is 30 jaar en doet het huishouden. Rodan heeft twee broertjes en 7 en 11 jaar. Zy wonen in een klein houten huisje vlakby een kanaal met stin kend water. Per maand betalen zy voor dit kleine huisje 25,-. Rodan wil later politieagent worden. Hy is erg aktief op school en kreeg al eens een onderscheiding als beste van de klas. Een van zyn hobby's is tekenen. Het inkomen van de oudere is net genoeg voor hun dagelykse behoef ten maar onvoldoende om de kin deren naar school te laten gaan. Dat is van levensbelang omdat zonder schoolopleiding de kinderen geen kans hebben op een toekomst Wilt u sponsor worden bel dan nu: 0478Q-86909, Elly of Luc Hageman. Wij verstrekken u graag nieer lichtingen over ons sponsorpM te Manilla. unt Tip: Wordt sponsor samen 4iw familie, buren-of verenigi"

Peel en Maas | 1992 | | pagina 18