r- >el en Maas in 1993 ce Cleaning 'gesettied' aan de Langstraat Tentoonstellingen in St Elisabeth Ziekenhuis Amateur-toneelvereniging Ventiel zoekt leden! Politie in Sinterklaassfeer Raad Vierlingsbeek stelde begroting vast 'Het Overloons Toneel' brengt de Dood van een Handelsreiziger Klucht in Castenray Kaartverkoop Boerenbal PEEL EN MAAS EN MAAS Donderdag 10 december - Pagina 13 irl993 zyn wy helaas genoodzaakt om onze abonnementstarie- b advertentietarieven aan te passen. Stygende kosten zijn hier- Jde oorzaak. ADVERTENTIES losse mm-prys voor advertenties zal voor 1993 ƒ035 (excl. ijgaan bedragen. De kontraktpryzen zullen in 1993 met ƒ0,01 gaan worden. ior de kleine advertenties zal het tarief verhoogd worden van 0 naar ƒ0,70 per woord. Oorzaak van deze forse styging is het feit het bedrag per woord inclusief b.tw. is. Met ingang van 1-1-1993 hetb.tw. tarief voor advertenties verhoogd worden van 6% naar 'h. Een wetsvoorstel hiervoor is inmiddels de Tweede Kamer de- ABONNEMENT j abonnement voor Peel en Maas zal met ingang van 1 januari verhoogd worden naar ƒ15,- per halljaar. Abonnees buiten de re- iandere postcode dan 58..) gaan ƒ21,- per halfjaar betalen. Reden na deze forse styging zyn de styging van de bankkosten. Als week- r wordt uw abonnement geïnd via acceptgirokaarten. De banken *I1I hiervoor zowel ons, alsook uwzelf, kosten in rekening brengen. KORTING dien U ons echter machtigt om het abonnementsgeld automa- _jivan uw rekening af te schryven, kunnen wy, gezien de gerin- kosten daarvan, een korting geven van ƒ0,50 per halfjaar. Wy IL d daarom geen ƒ15,- maar ƒ14,50 (f20,50 buiten de regio) per jaar van uw rekening af. Indien U nu onderstaand machtigings- ir oulier invult en in onze winkel afgeeft of toestuurt, dan kunnen Sl U dit al met ingang van 1 januari a.s. doorvoeren. U kunt ook nog 3QU ruik maken van de machtigingskaart die wy het laatste halfjaar iw acceptgirokaart hebben gevoegd. Deze kunt U ons gratis toe- ien. öllicode Woonplaats: ^j|( ikrekeningnr./gironr. lergetekende machtigt Van den Munckhof b.v. om zyn/haar abon- entsgeld voor Peel en Maas automatisch van zyn/haar bank/giro- J Vei ining af te halen. ïkening: tester aangereden idagavond werd een 50- inwoonster op haar fiets op uwververstraat aangereden sen personenauto bestuurd een 27-jarige inwoner. De verklaarde plotseling 1 ronteerd te worden met twee erende wielen. Hy had de H rniet gezien e kon zich niet gtuJ eren waar die fietsster van- iikl gekomen. De fietsster met diverse verwondingen el ziekenhuis worden overge- Inbraak in Ysselsteyn Woensdagmorgen om 05.15 uur kwam by de politie een melding binnen dat er werd ingebroken in de winkel van de Boerenbond in Ys selsteyn. Getuigen zagen dat goede ren uit de winkel in een auto werden geladen. Hoewel de politie in rekordtyd ter plaats was, waren de inbrekers al verdwenen. Ont vreemd werd een aantal elektrische apparaten een een hogedrukreini- ger. De waarde kon ons hangende het onderzoek nog niet worden me degedeeld. 0IC «yaar is het kantoor van het maakbedryf Price Cleaning 3 naar de Langstraat Na di- werkzaamheden aan het 1 ijn Peter en Marie-José Price at ze vol trots hun klanten- ütgenodigd hebben om hen donderdag, in een gezelli- 1 dwongen sfeer te ontvan- zyn nu volledig operatio- i willen daarom even met stilstaan by die sa- rking' aldus Peter Price. Cleaning is in negen jaar figroeid van een eenman s- Olt een bedryf met ongeveer al part-time, medewerkers. altyd een eigen bedrijf wil- J g ^en' laat Peter Price weten. j me in die periode goed geo- ude °P bedrijfsmatige aktivi- Sj| Kaarvoor behoefte was op termyn en waarvoor ik in- l]aal had. En zo ben ik samen din in vrouw van start gegaan'. 1 of lenwassen en vloerenonder- gen1 Peter Price dan ook niet .aii- Daarby streefde hy er al- fom kwaliteit aan de klant te leveren. Ook nu hy de leiding heeft over zoveel mensen, blijft kwaliteit by hem hoog in het vaan del staan. Regelmatig is hy dan ook op de 'werkvloer' om te kijken of zijn personeel de werkzaamheden korrekt uitvoert en daar waar nodig is, korrigerend en stimulerend de zaken by te sturen. 'Goede begelei ding van het personeel is daarby zeer belangryk. We proberen daar om niet alleen te korrigeren maar ook te stimuleren. Dat kost vaak veel energie maar ik ga ervan uit dat de klant betaalt voor kwaliteit en dat hy die ook moet krygen' al dus Peter Price. Voor hem is daar om iedere dag weer een nieuwe uitdaging. 'Iedere dag moet je je weer ten volle inzetten om het ver trouwen, datje van klanten gekre gen hebt, waar te maken. Ik heb er immers ook eigenbelang by want het gaat om het imago van m'n eigen zaait'. Dat ltlanten dat weten te waarderen blylct wel uit zyn klantenkring, die zich niet beperkt tot Ven ray, maar zich in een gebied tussen Groesbeek en Venray ^bevindt. f Van dinsdag 15 tot dinsdag 22 de cember is in het St Elisabeth Zie kenhuis een tentoonstelling over diabetes te zien. Deze tentoonstel ling wordt u aangeboden door Me dic Mail uit Eindhoven, een bedryf dat rechtstreeks en via ziekenhui zen diabetes-materiaal levert De tentoonstelling is speciaal bedoeld voor patiënten, him familie, vrien den en kennissen om alle onwe tendheid en vooroordelen uit de weg te ruimen. Wat laat de tentoonstelling zien: - een historisch overzicht van dia betes mellitus - de laatste ontwikkelingen op het gebied van zelfkontrole en zelf regulatie - diabetes: een stofwisselingsaan doening - wat gebeurt er by diabetes in het lichaam - het verschil tussen de twee soor ten diabetes (type I en II) - diabetes en voeding. Komt u ook kijken? De tentoonstelling is dagelyks te bezichtigen in de centrale wach truimte op de polikliniek. Daar naast bestaat er op woensdag 16 december van 10.00 tot 16.00 uur de mogelykheid om door een des kundige uw bloedglucosemeter te laten kontroleren. Voor meer informatie hierover kunt u kontakt opnemen met de di- abetesverpleegkundige of het pa tiëntenservicebureau, tel. 04780- 22241. Heeft u vragen dan kunt u altijd kontakt opnemen met de diabetes- verpleegkundige in het ziekenhuis: mevr. M. Loonen, tel. 04780-22556. De tentoonstelling is voor ieder een vrij toegankelijk. KUNSTEXPOSITIE Eveneens in het St. Elisabeth Zie kenhuis zyn in de maanden de cember en januari kunstwerken van drie Noordlimburgse kunste naars te bezichtingen; Sophie Otte- vanger, Carla Kluiters en Han Pieters zyn leerlingen van Jetty Kramer aan de Vrye Academie in Horst 's Winters werkend in het Horster Gasthoes en 's zomers op diverse mooie plekjes in de om geving Sophie Ottevanger laat werk zien in verschillende materialen, o.a. aquarel, gouache en olieverf. Haar werk vertoont een grote verschei denheid aan onderwerpen, zowel naar de natuur geschilderd als ook abstracter werk. De uitdaging is voor haar niet zo zeer om een mooi plaatje te maken maar om inhoud en sfeer aan het onderwerp te geven. Uit het werk van Carla Kluiters spreekt veelzydigheid en vitaliteit Dit komt tot uiting in de keuze van haar onderwerpen en materialen. Haar schilderyen in zowel acryl als aquarel, haar pasteltekeningen en collages laten vaak een originel compositie en een helder gebruik van kleuren zien. Han Pieters werkt graag in kleur potlood en in acrylverf, twee mate rialen met een heel verschillend karakter die dan ook tot zeer uit eenlopende werkstukken leiden: de vriendelyke, zachte uitdrukking van het kleurpotlood levert sfeer volle, meestal naar de werkelyk- heid uitgebeelde stillevens op terwijl de felle, uitbundige kleuren van de acrylverf tot vrolyk gekleur de, eerder abstracte werken leiden. Leuk - Gezellig - Leerzaam Vorige week heeft u het een en ander over amateur toneelvereniging Ventiel kunnen lezen, met name over de werkwijze. Deze week willen wy u informeren over de organisatie van Ventiel, die, zoals vorige week al gezegd, uit méér bestaat dan bestuur en spe lende leden. ORGANISATIE Globeel weergegeven, kent Ventiel de volgende organisatiestruktuur: a. Ten eerste uiteraard de spelers groep. Ventiel telt thans 16 spe lende leden waarvan het merendeel van het vrouwelyk geslacht (13 in getal). De mannen zijn dus ver in de minderheid, maar worden wel op handen ge dragen. Ze zijn dus met z'n drieën. Met name dit aantal zou den we graag wat uitgebreid zien. Dus mannen, aarzel niet en doe mee! Toneelspelen is leuk, gezel lig èn leerzaam. Drie ingrediën ten die de plankenkoorts in de schaduw stellen. Overigens, de leeftijd speelt géén rol. By Ven tiel varieert deze van midden 20 tot rond de 50. b. Het bestuur: bestaande uit de voorzitter, penningmeester, se- kretaresse (NIET-spelende leden) en twee spelende leden als af vaardiging van de spelersgroep. Zoals u dus ziet: we houden het demokratisch. c. De dekorgroep: bestaat momen teel uit drie personen, eveneens niet behorend tot de spelers groep. Mensen die zich uitslui tend bezighouden met de planning en uiteindelyke op bouw van het dekor, belichting en geluid. Heeft u geen twee lin ker handen en bent u een beetje creatief, meldt u zich gerus aan. De dekorgroep zal u dankbaar zijn. d. Ook hebben we een deskundige grimeuse/kapster. e. Eveneens kennen we sinds kort twee personen die de PR- werkzaamheden (meer) gestalte gaan geven. f. Naast het volwassen amateur toneel houdt Ventiel zich sinds kort ook bezig met het opzetten van een kindertoneel- programma. We vinden het een goede zaak om ook kinderen - in de leeftyd van 8 t/m 12 jaar - (meer) vertrouwd te maken met het toneelspel. Evenals de vol wassenen staan ook de kinderen onder supervisie van een regis seur, die we helaas op dit mo ment missen, maar waar we naarstig naar op zoek zyn. Even tuele kandidaten zyn welkom en kunnen met één van onderstaan de bestuursleden kontakt opnemen. U ziet, volop aktie, volop beweging binnen Ventiel. Mensen die op di- rekte of indirekte wijze het to neelspel een warm hart toedragen. Mensen die toneelspelen als hun hobby zien waaraan zy serieus wer ken, waarby echter de gezelligheid niet wordt vergeten. Niet meer en niet minder. Met het bovenstaande hopen wy in 't kort een beeld te hebben gege ven van onze vereniging in het amateurtoneel. Enerzyds om aan het amateurtoneel in het algemeen en aan Ventiel in het bijzonder (nog) meer bekendheid te geven, anderzyds ook om onze dekor- en spelersgroep te completeren. Heeft u belangstelling in het to neelspel, op welke wyze dan ook, neemt u dan kontakt op met onze voorzitter Leo Heidens, tel 04780-86934 of sekretaresse Trudie Gorree, tel. 04780-89253. Overigens, u zult voortaan méér van Ventiel gaan horen. Tot ziens! Repetitieschema december: woensdag 16 en 23 dec., aanvang 20.00 uur in wykgebouw De Springplank, Beukenlaan 4, tel. 86118. Afmelden tydig by: Koby van Riessen, tel. 11524 of Jan Tteeuwen, tel. 12743. Vandalen en politie in Venray verkeerden de afgelopen week in Sinterklaasstemming. Bleven de eersten in de sfeer van de tijd door de opgehangen feestversiering naar beneden te halen, de politie rea geerde op de ontdekking van de wandaad in styl. Tben de bemanning van een surveillance-auto vorige week ont dekte dat onverlaten de in cadeau papier verpakte dozen, die door de winkeliers als versiering in de win kelstraten zijn opgehangen hadden vernield, maakte zij daarvan op een bijzondere manier melding van aan hun wachtcommandant: 'Vanmorgen in alle vroegte reed Sint te denken Wat hy aan de politie zou geven In de Grotestraat vond hy wat hy zocht - Een cadeau in elk bocht Vyf grote pakken in totaal Die hingen voorheen aan draad en paal Met deze cadeaus wil hy de wacht commandant niet kwellen Maar mogelyk dat deze de winke liers kan bellen Mogelyk dat één van hen ervoor kan zorgen Dat de cadeaus weer worden opge borgen De cadeaus op de plaats waar ze hingen Zodat de kinderen de Sint weer toe zullen zingen'. Was getekend: Piet De wachtcommandant heeft zich het op rym gestelde advies aange trokken en de winkeliers van de vernieling op de hoogte gebracht Zy hebben de pakken weer op hun oorspronkelijke plaats terugge hangen. Fiets in brand gestoken Maandagavond omstreeks 19.00 uur zag een getuige dat aan de Haammakerstraat een damesfiets in brand werd gestoken door twee jongen die daarna wegrenden. Een zoekaktie van de politie had geen resultaat maar mogelyk zijn er nog andere getuigen die de politie op het spoor van de vandalen kan zet ten. De fiets werd zwaar be schadigd. Voor de spelers en de mensen achter de schermen van toneel groep Vondel uit Castenray breekt weer een spannende tijd aan. want op zaterdag 12 en zondag 13 decem ber a.s. staat de bühne in het Castenrayse gemeenschapshuis De Wis weer tot him beschikking. Dan zal blijken of het maanden lange repeteren onder leiding van regisseur Hay Dinghs voldoende is geweest om aan de hoge verwach tingen te kunnen voldoen. De keuze van het toneelstuk is dit jaar gevallen op de klucht "Een schat van een buste', geschreven door Aad Caspers. Het stuk, be staande uit drie bedryven, zit vol komische en lachwekkende ver wikkelingen: Gerard bezit een familiebedrijf dat door zijn grootvader is opge bouwd. In de huiskamer vinden we ter nagedachtenis aan hem een borstbeeld. De zaken gaan slecht! Het geld is op en het ziet er naar uit dat Gerard personeel zal moeten ontslaan. Gelukkig is er Clementi ne Hanekam nog, een hooghartige dame die zeer rijk is. Gerard kan haar totaal niet uitstaan. Zy wil Ge rard wel uit de financiële proble men helpen, maar... dan moet Gerard wel met haar trouwen! Indien u houdt van een gezellig avoncije uit en graag lacht, dan kun nen wij u een bezoek aan De Wis van harte aanbevelen. Zowel op za terdag als op zondag begint de voor stelling om 20.00 uur precies. Toegangskaarten zijn uitsluitend in de voorverkoop verkrijgbaar bij: café Het Doelhuis te Castenray; Ra bobank Oirlo en Casten ray. Telefo nische reserveringen: 04780-71308. Op 1 januari a.s. wordt weer een oude traditie in ere hersteld. Dan organiseert de vastelaovesvereni- ging De Piëlhaas in samenwerking met de winkeliersvereniging Het Winkelcentrum Venray (die dit jaar de boerebrulleft organiseert) het boerenbal. Het boerenbal was vroe ger een van de best bezochte carna valsbal en werd traditioneel op 1 januari gehouden als opening van het nieuwe jaar. Boerenkledij was natuurlijk verplicht en zal ook op 1 januari a.s. in danscentrum Jans sen aan de Raadhuisstraat tot de 'outfit' moeten behoren. Onlangs is de kaartverkoop voor dit bal begonnen. In de voorver koop kosten de kaarten slechts ƒ5,11, op de avond zelf ƒ7,11 (prijs verhoging per l-l-'93). Kaarten zijn verkrijgbaar bij Mabelle in de Schoolstraat, Magnifique en Hen- dricx schoenen in de Grotestraat, Sigarenhuis Chr. Jansen aan de Grote Markt en by Foto Hoedemae- kers aan het Henseniusplein. DODENHERDENKING 1992 Met grote teleurstelling moesten wy uit een ingezonden mededeling van deken C. Buschman in deze krant van 19 nov. jl. vernemen, dat de oorzaak van het niet plaatsvin den van de Dodenherdenking 1992 op de begraafplaats Boschhuizen gezocht zou moeten worden by de muziekgezelschappen en koren in Venray. Wy betreuren het zeer, dat deken Buschman het medium van de pers kiest om lucht te geven aan zyn on terechte gramschap. Reeds eerder klonk het van de kansel in de St Petrus Bandenker, dat de koren en muziekgezelschappen debet waren aan het afgelasten van de plechtig heid tijdens Allerzielen. Omdat - al thans wat Koninklijke Harmonie Euterpe betreft - dit pertinent on juist is, hebben wy in een brief aan het kerkbestuur te kennen gege ven, dat deze beschuldiging onte recht was. In dezelfde brief hebben wy om een nadere uiteenzetting cq. rektifikatie verzocht Op deze voor ons zeer dringende vraag mochten wij evenwel geen enkele reaktie ontvangen. Daarom rest ons ook geen andere mogelykheid, dan via dit blad te reageren. Zonder inhoudelijk op de discussie te willen ingaan (een pole miek over een plechtigheid als de Dodenherdenking komt ons onge past voor) willen wy hier met na druk stellen dat Euterpe het zeker niet heeft laten afweten! Er is wel degelijk overleg geweest over het al of niet deelnemen van ons korps. Wij betreuren het dan ook zeer, dat er tot twee maal toe, eerst in de kerk, en vervolgens in de krant, publiekelijk een verkeerd beeld van ons korps is geschetst Het moge toch duidelijk zyn, dat Koninklyke Harmonie Euteipe een gemeenschapsfunktie heeft die zij zoals altyd al, met graagte en ver antwoordelijkheidsbesef wil vervul len! Zo heeft Euterpe - geheel ongevraagd - aangeboden, om ook dit jaar weer de eucharistieviering in de Grote Kerk op Kerstavond mu zikaal op te luisteren. Wy hebben begrepen, dat men hiervan graag gebruik wil maken. En daar zyn wy bly °*n- Deken Buschman, zoals altyd kunt u op ons rekenen! Bestuur Koninklijke Harmonie Euterpe Venray 'n abonnement waard Na het sukses van 'Het Dagboek van Anne Frank' in seizoen 1989- 1990 vervolgt Het Overloons Toneel dit seizoen met de 'Dood van een Handelsreiziger' van Arthur Miller. Het uit 1949 daterende drama is een klassieker uit het moderne to- neelrepertoir, die vooral de laatste jaren weer opnieuw in de belang stelling schynt te komen. De Ame rikaanse droom, het ideaal van vrijheid en persoonlijke ongekende mogelijkheden, is in het stuk ver worden tot een maatschappijvisie die louter op geld en sukses zyn af gestemd. Hoofdperso(o)n(en) is Wil ly Loman met zijn vrouw en hun twee zonen. Herkennen we in Wil ly's vader en oom Ben nog de pio niers; in het gezin van de handels reiziger komt men nog nauwelijks los van platvloers materialisme, hoezeer men er ook mee worstelt De scene waarin Willy, na tiental len jaren voor dezelfde firma ge werkt te hebben, zijn baas om een rustiger baantje vraag en - integen deel - als een uitgeperste citroen ontslagen wordt is een duidelijk voorbeeld van de hier geschetste sa menleving. Het stuk bevat ook kri tiek op - wat wij pas later - de consumptiemaatschappij zijn gaan noemen. Willy zegt in het stuk: 'Al les wordt precies zo gefabriceerd, dat het versleten is tegen de tijd dat het afbetaald is'. Met zyn dood probeert hy de droom alsnog waar te maken voor zijn oudste zoon. Tevergeefs! Het grenzeloos optimisme waarmee Willy Loman zyn nederlagen bestrydt laat hem uiteindelijk in de steek. Flashbacks tonen het gezin nog vol hoop op een betere toekomst, maar ook dan wordt telkens weer opnieuw geknaagd aan zyn opti mistische levensvisie. Telkens ko men heden, verleden en soms toekomst als een geheel ten tonele. Hiermee maakt Arthur Miller het de spelers niet eenvoudig. Het wyd- se, open dekor voorkomt storingen in het stuk. Door het ontbreken van duidelyke muren kunnen heden en verleden door elkaar heenlopen. Muziek (soms geluid) nemen de toe schouwer mee van heden naar ver leden. Dia's vervolmaken deze overgangen. Een goede keus van Het Overloons Toneel en hopelijk voor velen van u, die in Willy Lo man een stukje van zichzelf kun nen herkennen. De premiere van het stuk is op 12 december a.s. om 20.00 uur in het gemeenschapshuis van Overloon. Verder zyn er voorstellingen op 13 en 19 december. Kaarten kosten in de voorverkoop ƒ6,- en zyn verkryg- baar bij het gemeenschapshuis en de Rabobank in Overloon. Kaarten aan de kassa kosten ƒ7,50. In een marathonzitting van zes uur stelde de gemeenteraad van Vierlingsbeek de begroting vast. Die begroting werd gewijzigd vastgesteld omdat de raad het schoolzwemmen - wat door het college uit de begroting werd ge schrapt - toch gesubsidieerd wilde hebben. De raad verschilde in meerderheid met het college dat het niet tot het takenpakket van de schoolbesturen behoorde. Maar voor dat het zover was, had het college eerst antwoord gegeven naar aanleiding van de door alle frakties sehrifteiyk ingediende al gemene beschouwingen. Omdat alle frakties in hun alge mene beschouwingen, weliswaar met wat nuanceverschillen, op de diverse onderwerpen ingingen, vol staan wy met de beantwoording door het college. Voor wat betreft de kinderopvang kon wethouder Ronnes een verheu gende mededeling doen, dat be richt was ontvangen dat het aantal kindplaatsen met 4 tot 21,1 was uit gebreid. Voor wat betreft het ouderenwerk kon worden medegedeeld dat het ouderenvervoer niet zal afhangen van de beleidsvisie van het college en dat het zou moeten afhangen van het al dan niet slagen van een in een andere gemeente gestart ex periment Voor het college is van belang dat er behoefte zal zyn aan vervoer by de ouderen en aan dat onderzoek wil het college graag haar medewerking verlenen. In de nota ouderenbeleid staat dat het regionaal centrum voorstel len verwerkt om per 1 januari 1993 te komen tot één zorgloket voor alle stichtingen die werkzaam zyn in het Regionaal Maatschappelyk Centrum. Renovatie van de blokhut in Maashees is noodzakely k, maar de stichting heeft ook te kennen gege ven dat de akkommodatie om funk- tionele redenen aanpassing behoeft Daarom wil het college on derzoeken of de blokhut ook kan worden geprivatiseerd. Een aanpas sing van de huur van de blokhut Holthees zal binnenkort ook onder werp van gesprek zyn tussen colle ge en stichtingsbestuur. Inzake de privatisering van het sportcomplex van Volharding zul len de eerste oriënterende gesprek ken worden gevoerd. Voor wat betreft de subsidiëring van de openbare bibliotheek zal be keken worden of er meeijarige af spraken kunnen worden gemaakt en zal ook bekeken worden of de ge meente kan bydragen in het auto matiseringsproces van de bibliotheek. Voor wat betreft duidelykheid voor de mogelykheden van de ver lening van byzondere bystand zegt het college toe dat de huis-aan-huis folder binnenkort zal versehynen. Wanneer er verkeersremmende maatregelen tot uitvoering kunnen komen op de provinciale weg Vortum-Maashees kan nog niet wor den gezegd. Wel is het zo dat als Rijksweg 73 klaar is er zeker min der verkeer over die weg zal komen. Maar als er verkeersremmende maatregelen worden genomen zal eerst die weg van de provincie moe ten worden overgedragen in beheer en onderhoud aan de gemeente. Wel zegde het college toe dat er on derzoeken zullen plaatsvinden en daarvoor zyn de voorbereidings- kosten al geraamd op ƒ16.000,-. Ontwikkelingsmogelykheden voor de glastuinbouw en boomkwe kerij zijn alleen daar mogelyk voor de reeds bestaande bedryven. Bejaardenwoningen zullen alleen in Overloon, Vierlingsbeek en Maashees kunnen worden ge bouwd. De stichting Volkshuisves ting Vierlingsbeek ziet voor de anderedorpen geen mogelykhe den. Al is de gemeente Vierlings beek een ryke gemeente, het college ontraadt haar 800 hectare in eigendom zynde grond te verko-( pen, want dan is na enkele jaren dei rijkdom verdwenen. AMPUTATIE VORTUM-MULLEM Deze week overlegt het college met het aktiecomité Vortum- Mullem over de mogelyk te houden akties. Op de suggestie van de frak- tie Overloon om als het onvoordelig uitvalt met de herindeling, Over loon dan op vry willige basis aan de nieuw gevormde gemeente Oploo- St Anthonis toe te voegen, gaf het college liever geen antwoord. Natuuriyk onderschryft het col lege dat waar mogelyk, de overheid zal moeten privatiseren en de eer ste nota's kan de raad daarom spoe dig tegemoet zien. Nog wil het college zich niet verzetten tegen subsidie van de schoolkathechese, maar biyft van oordeel dat het on der het takenpakket van de scholen behoort De Venrayse schouwburg kan nog rekenen op de toegekende subsidie, maar het college wil het met de raad over twee jaar opnieuw be- kyken. Het college zegde toe alert te zyn voor wat betreft de achteruitgang van de kwaliteit van de bossen om dan tydig de geëigende maatrege len te kunnen nemen. Daar waar mogelyk zal het colle ge bevorderen om alle panden aan te sluiten op de riolering. DE PEEL Extra woningbouw voor de toe komstige ontwikkelingen rond de vliegbasis De Peel zag het college niet zitten, want in het overleg met de staatssekretaris was gebleken dat Venray voor de eerste opvang moet zorgen. Het college zegde wel toe de ontwikkelingen te volgen en dan maatregelen te nemen. Voorals nog zag het college daar geen aan leiding toe. Het totaal afsluiten van de bossen voor gemotoriseerd verkeer zag het college niet zitten, wel zal op ambte- lyk niveau worden bekeken welke bossen wel, zoals in de omgeving van het Schaartven, afgesloten kun nen worden. EMANCIPATIENOTA Er deed zich in de raad van de ge meente Vierlingsbeek een opmer- keiy ke zaak voor. De frakties van de raad van de Maaskant, de Overloon- se en de PK diende een door de PK gemaakte motie in, waarin ge vraagd werd binnen drie maanden te komen met een plan van aanpak, met daarin konkreet vermeld wel ke zaken in 1993 nader van de emancipatienota uitgewerkt zou den worden. Het college was het niet eens met de stelling van de PK- fraktie dat na drie jaar gestuntel van de emancipatie nog niets te recht was gekomen. Na de uitleg van wethouder Ronnes verklaarde de Maas kan tfraktie geen behoefte meer te hebben om vóór de motie te stemmen en die werd dan ook met vyf stemmen vóór en acht stem men tegen verworpen. ONROERENDGOED BELASTING Het college stelde voor de onroe- rendgoed belasting met 20% te ver hogen. Hoewel alle frakties die verhoging eigeniyk niet nodig von den diende de Overloonse fraktie een voorstel in om die verhoging te halvèren. Wethouder Litjens vroeg, als de halvering zou worden aange nomen, om dan ook aan te geven waar dat tekort dan zou moeten worden gehaald. Maar met een nip te meerderheid van zeven tegen zes stemmen was de raad toch van me ning dat het voorstel van verhoging met 20% gehandhaafd moest hiyven.

Peel en Maas | 1992 | | pagina 13