dovereniging Erised weer ksesvol op de Limburgse ampioenschappen Judo Pinnen' is modern Ji veilig betaalgemak BiSBSI Tussentijds veranderen van hypotheek kan kosteloos - T v i *,1 Familie Vereijken: ÖëVj dertig jaar in de stoffen! 5 mrosnerm qiiivensport jeans 7 htpaar wint keuken bij Praxis Katholieke Vrouwen Vereniging Indonesië-avond voor veteranen L.V.B. Venray N.C.V.B. Katholiek Vrouwen Gilde I.V.N. 'T VENROJS LAEVE GETAEKEND V.I.D.O. 1 Pa; EN MAAS Donderdag 19 november - Pagina 9 open weekend werden in de Limburgse kampioen en judo gehouden voor geboren in 1980 tot 1983. jans werd 3e in het gewicht ig, Ze begon het toernooi niet verloor de eerste party luwen. Hiermee vervloog de jkheid op een finaleparty en ze terecht in de verliezers- Haar enige kans op de 3e alles winnen. Gelukkig zich na de eerste party goed ld en de drie daarop volgende jjden vloerde ze haar tegen- rs met een Ippon. De laatste jjd kwam Marlie uit tegen öards uit Heerlen. Ook deze won Marlie, deze keer met ludgreep, wat haar een wei- ode bronzen medaille ide. da Beurskens kwam uit in de itsklasse tot 33 kg. In tegen stelling tot Marlie opende Angela byzonder goed, door haar eerste drie wedstryden te beslissen met een Ippon. Dit deed ze door haar te genstandsters te verrassen met een linkse heupworp, wat haar iedere keer applaus van het publiek ople verde. Ze was goed op weg, maar de party om de derde plaats kon ze niet in haar voordeel beslissen en Angela werd vierde. Angela, Marlie en nog 20 andere jongens en meisjes trainen 2 keer per week in de wedstrydgroep en krygen les van Peter den Hoedt (vijf maal Nederlands kampioen) en Ru- di Verhagen (drie maal 2e van Ne derland). Als u deze judoka's een keer bezig wilt zien, kunt u iedere dinsdag van 17.30-19.00 en donder dag van 17.00-21.00 uur komen ky- ken. Wie interesse heeft kan zelfs meedoen. MM, ilen kan op veel manieren, int, met cheques of met iet PIN-code. Kontant is han- or kleine bedragen. Cheques oinder handig. Het invullen jjd en de verwerking is duur. in met de PIN-pas brengt uit- zeker als het gaat om wat cbedragen. Het aantal betaal- laten waar met de pas kan /OB n betaald, neemt in Neder- nu al circa 10.000 - snel toe. en geld opnemen leid, snelheid en gemak grote voordelen van het be- m de PIN-pas. PIN staat voor inlyk Identificatie Nummer. 'IN-code bestaat uit vier cy- etalen met de PIN-pas is gra- tawege de kosten voor de list kan het voor hem onvoor- ijjn als kleine bedragen via de automaat worden betaald, m is kontante betaling voor bedragen dan ook een be- lalautomaten voor de PIN-pas in benzinestations, winkels, arants en op veel andere afre- anten. Dezelfde PIN-pas wordt jebruikt voor het opnemen van by geldautomaten. In Neder- 3172 kan dat op meer dan 4.000 En in Europa zijn ruim 0 geldautomaten toegankelyk. t zaterdag 21 november organi- tPDV de Valk uit America een ivond. Dit in plaats van de jaar- iWertallenshow. film is getiteld 'Van Duffel tot fona' en is gemaakt door de pllen bekende Cees Donker, ins de pauze is er een grote loop van de film verkoop van bonnen van de beste spe- uit de buurt. e avond vindt plaats in Villa te America. Tót ziens! P.D.V. DE ZWALUW ize streekkampioenendag kan i niet doorgaan. Jammer, de omstandigheden zyn nu naai niet anders. 27 november a.s. is de prysuit- Ig van gewonnen kampioen pen en ereprijzen, ten wy met z'n allen onze kam- len eens netjes in de bloeme- zetten. We zullen tussendoor en we verachten dus ook IcJflf dames op deze avond. Betalen met PIN-pas is eenvoudig Het gebruik van de PIN-pas is eenvoudig. Na invoering van de pas in de betaalautomaat toetst de ge bruiker de PIN-code in. Hij kontro- leert vervolgens het te betalen bedrag en geeft akkoord. Daarna gaat deze informatie via de telefoon- lyn naar het informatiesysteem van de bank. Er wordt dan razend snel gekontroleerd of het saldo op de betaalrekening voldoende is,om de betaling uit te voeren. Is dat het geval, dan verschynt er 'akkoord' op het scherm van de betaalauto maat en is de betaling een feit. De klant ontvangt vervolgens een bon van het betaalde bedrag. Wie met zyn PIN-pas betaalt waar dat mogelyk is, spaart cheques uit en hoeft niet meer zoveel kontant geld op zak te hebben. Het gemak van de PIN-pas gaat nog verder. By geldautomaten van de Rabobank byvoorbeeld kunnen kliënten van deze bank met hun PIN-pas ook even kijken wat het sal do op hun rekening is. Over de grens In heel Europa staan ook veel be taalautomaten die vanaf medio 1993 een Nederlandse PIN-pas zon der problemen accepteren. Benzi ne, boodschappen en uitjes kunt u dan over de grens steeds vaker met uw PIN-pas afrekenen. Cheques en kontant geld heeft u steeds minder nodig. Profiteren van voordelen Wie nog geen PIN-pas heeft, doet zichzelf te kort Hy mist de veilig heid en het betaalgemak van dit moderne betaalmiddel, in het dage lijks leven, maar ook tydens vakan ties en buitenlandse reizen. Boven dien is het 'pinnen' een goedkope manier van betalen die ook in de toekomst onbeperkt gratis zal zyn. De Rabobank adviseert al haar kliënten om op een van haar pas sen (Rabopas, Europas, Rabocard of Tbpcard) en PIN-code aan te vragen. Zo kunnen zij optimaal profiteren van de voordelen die het 'pinnen' biedt (advertentie) voor hem - voor haar GROTESTRAAT 93 VENRAY. TEL. M7B&-81214. 7 november is Praxis Ven start met de verkoop van keu van het merk Almat Favoriet. 8 biedt daarmee zes modellen is aan voor de Doe-IIet- De keukens zijn uit voorraad baar en verpakt in handige eem-pakketten. inbouw-apparatuur en aan baden zyn van zeer goede bt, Men kan de gewenste keu- amenstellen met behulp van Almat Favoriet keukenontwer- oor de juiste maten en appa- op te geven. Binnen tien 'n heeft de klant uitgebreide informatie met werk- en perspec tieftekening in handen. By de opening van deze keukens hop was een grandiose prys te win nen. Door een telefoonnummer te bellen, vermeld in een advertentie, was het mogelijk om een keuken t.w.v. ƒ7500,- te winnen. By het in formatiepakket dat de mensen thuisgestuurd kregen zat een lot nummer. Dhr. en mevr. Pouwels uit Horst-Amerioca zijn de gelukkige winnaars geworden en worden hier op de foto gefeliciteerd door Mevr. Conjaerts van Praxis. Dinsdag 24 nov. is er een excursie by Intratuin. Men kan zich opgeven by Agnes Drabbels tot 21 nov.; en tree is gratis. Bijeenkomen bij de ingang van Intratuin om 13.30 uur. Jarenlang kregen zy die na de Tweede Wereldoorlog naar Indone sië werden gezonden geen enkele erkenning. Zy behoorden tot een vergeten groep. Maar hun gedach ten gingen steeds terug naar de pe riode die in de tropen werd doorgebracht. Nu de meesten een leeftyd bereikt hebben dat men over veel vrije tyd beschikt komen deze herinneringen steeds sterker naar voren. Een gevolg daarvan is dat zij el kaar steeds meer opzoeken om el kaar te steunen in het verwerken van voor velen de moilijkste tyd van hun leven. Regelmatig worden dan ook bijeenkomsten belegd voor deze veteranen. Nu er eindelijk toch iets aan hen gedaan wordt is het van belang dat zy inlichtingen krygen over dat wat het overkoepelend orgaan, het Veteranen-Platform, by de regering bereikt. Uitvoerige informatie hierover zal op de Indonesische avond op 21 no vember a.s. gegeven worden. Kolo nel b.d. J. Schreuders zal een overzicht geven over wat bereikt is en wat men tracht alsnog te berei ken. Men kan bovendien inlichtin gen krijgen over de Stichting Dienstverlening Veteranen, specia le Veteranen reizen en de Neder landse Gravenstichting. De diverse stands en de Indonesische hapjes zullen ongetwyfeld voor een echte Indonesische sfeer zorgen. Deze byzondere avond is zaterdag 21 november, aanvang 19.30 in zaal In den Engel, Poststraat te Venray. De toegang is gratis. Plaats reserve ren by: J. Peeters, tel. 04709-83513; G. Martens, tel. 04709-81939 en J. Maessen, tel. 04780-87359. Dinsdag 1 dec. gaan we naar 'In tratuin' (voorheen Thuylshof). We bezoeken daar de Kerstmarkt en er is ook een rondleiding. Deze mid dag begint om 14.00 uur tot ca. 17.00 uur. Leden die hiervoor belangstelling hebben en zich nog niet hebben op gegeven kunnen dit alsnog doen vóór woensdag 25 nov. bij Maria Lommen, tel. 85403 tussen 17.00 en 19.00 uur. Ieder gaat op eigen gelegenheid en wy verwachten u dan om 13.45 uur op de parkeerplaats b(j In tratuin. Donderdag 26 nov. a.s. komt dr. Smeets, huisarts te Venray, spreken over 'een allergie'. De avond wordt gehouden in de Prot. Christelyke school De Hommel, Oostsingel 39 te Venray. De avond begint om 20.00 uur. De koffie staat klaar vanaf 19.45 uur. Gasten zyn hartelyk welkom. Dinsdag 25 nov. a.s. ledenavond met als spreekster mevr. R.M. Prevo-Arts. Zy komt spreken over dementie: oorzaken, symptomen, behandeling, enz. De avond wordt gehouden in zaal In den Engel, Poststraat 1 en begint om 20.00 uur. Op maandag 30 nov. a.s. organi seert de Limburgse Vrouwenraad een symposium in het MECC te Maastricht onder de titel "Verenigd Europa... zyn de grenzen voor vrou wen barrières'. Hieraan vooraf gaand zyn de afgelopen jaren drie studiedagen georganiseerd. Sprekers op het symposium zyn Ria Oomen, Jessica Larive en Ma- thilde v.d. Brink, allen leden van het Europarlement. Naast inleidin gen en forumdiscussie zal ook caba ret te zien zyn en wordt de inwendige mens niet vergeten. Wie belangstelling heeft aan dit symposium deel te nemen kan na dere informatie inwinnen by ons sekretariaat, tel. 04780-82834. Ook op onze ledenavond komen wy hierop terug. Kyken naar kunst Op dinsdag 8 dec. a.s. gaan we naar Kwekery Wim Polman in Mal den. In de kassen (met Kerstsfeer) is tevens een expositie van schilde rijen en beelden van o.a. Harry Schreinemacher. Vertrek om 13.30 uur vanaf de tweede parkeerplaats bij het gemeentehuis (P5). Voor 12 jan. zyn wy nog bezig voor een alternatief programma voor Kyken naar kunst afd. Geysteren-Venray WANDELING IN DE BALLONZUIL-BOSSEN Op 22 nov. om 10.00 uur is er een wandeling in de Ballonzuil-bossen. Bijeenkomst op de parkeerplaats bij de Ballonzuil. Wat zal er te zien zijn in deze tyd van het jaar? We zullen een wandeling maken in de Merselose bossen, die, nu de herfst zyn werk heeft gedaan, er wat saaier uit kunnen zien. Toch valt wat te beleven voor de natuur vriend. De veelsoortigheid van mossen, bómen en struiken vallen nu extra op. Er kan van alles gebeu ren in zo'n gebied en misschien zyn er wel sporen te vinden van een of andere hol- of nestbewoner in de vorm van prenten, looppaad jes, vraatsporen, prooiresten, nest materiaal, ens. Ook vogels zullen zich wel laten horen! En wie weet wat er nog meer te beleven valt! Iedereen is welkom. Wat bent u bereid te betaleni^N fj ,50 per half uur of 6 kwartjes Onderzoek naar betaald parkeren in Venray Vrouwen tussen 40 en 60 jaar hebben vaak vragen over de over gang. By de Stichting VIDO (Vrou wen in Doorgaande Ontwikkeling) Nederland komen per jaar een paar duizend vragen binnen van vrou wen in deze levensfase. Vragen waar zy elders onvoldoende antwoord op krygen. Vrouwen bljjken behoefte te hebben aan duidelijke, overzich telijke en veelzijdige informatie. Zy willen serieus genomen worden. Stichting VIDO Nederland heeft in samenwerking met het gezond heidscentrum voor vrouwen (Alet- ta) een boekje uitgegeven met informatie over de overgangsjaren waardoor vrouwen beter in staat zijn zelf keuzes te maken. Wat kun je doen tegen opvliegers? Kómt het door de overgang dat ik me zo gejaagd voel en hoofdpijn heb? Kun je hormonen slikken te gen overgangsklachten? Welke ver anderingen in het lichaam hebben te maken met de overgang en welke met het ouder worden? Hoe kyk jezelf tegen ouder wor den aan en hoe kijkt de maatschap pij tegen oudere vrouwen aan? Waar kan ik hulp krijgen? Zyn er ook gespreksgroepen by my in de buurt? 'Overgangsjaren, feiten en fabels', biedt vrouwen informatie over li chamelijke psychische, sociale en maatschappelijke aspekten van de overgang. Het geeft antwoord op de meest gestelde vragen. Voor meer informatie over de gespreksgroep ën over de overgang kunt u terecht bij: Joke Phillipson, tel. 04780-83198; Mientje Lem- mens, tel. 04780-80546 of Marian Swinkels, tel. 04780-84638. De recente verlagingen door De Nederlandse Bank van het disconto hebben inmiddels ook geleid tot een verlaging van de hypotheek rente. Tbch blyft het voor mensen die de komende tyd een hypotheek nodig hebben onzeker. Zij moeten nu keuzes maken, terwyl de ont wikkeling van de rente allerminst zeker is. PECH Nederland is met handen en voe ten gebonden aan de Duitse rente. Dat is pech voor mensen die geld, bijvoorbeeld een hypotheek, nodig hebben. Zolang Duitsland de rente- politiek niet verder versoepelt, zal ook in ons land de rente niet meer dan nu het geval is omlaag gaan. Ondanks de heftige kritiek van an dere EG-landen en recente paniek op de financiële markten heeft Duitsland laten weten geen ruimte te zien om de rente verder te verla gen. De Duitse Bundesbank is bang dat een nog lagere rente de toch al hoge inflatie zal aanwakkeren. Dat betekent ondermeer dat de hypotheekrente ook in ons land voorlopig nog aan de hoge kant zal blijven. Sommige mensen beslui ten op basis hiervan de aankoop van een huis uit te stellen, in de hoop dat de rente binnen afzienba re tyd wel omlaag gaat. Maar dan komt er weer een ander probleem om de hoek kyken. De Nederlandse Vereniging van Make laars heeft berekend dat de huizen prijs het afgelopen half 'jaar gemiddeld met acht procent is gestegen. Wachten met kopen van een huis kan betekenen dat er latei- behoorlijk meer geld op tafel moet komen voor de aankoop. OPLOSSING Tbch zijn er oplossingen voor dit dilemma. Sommige financiële instellingen bieden namelijk zoge heten 'rente-bedenktyd'. De Rabo bank bijvoorbeeld heeft verschil lende hypotheekvormen waarby 'bedenktijd' is ingecalculeerd. Zo is het mogelijk om nü een hy potheek af te sluiten zonder dat men zich meteen op het rentetype vastlegt (Rabo Start-hypotheek). De bank biedt hiervoor tot twee jaar bedenktijd. Vergelijkbare problemen zyn echter ook in de toekomst moge lijk. Voor die gevallen kent de Rabo bank een hypotheek met een rentevaste periode van 7 of 12 jaar, waarvan de laatste twee jaar met rentebedenktyd. In deze bedenk tijd kan het gekozen rentetype kosteloos worden gewijzigd in een van de andere rentetypes. Bedenk tijd na vijf of tien jaar maakt het mogelyk om adekwaat te reageren op rente-ontwikkelingen die zich in de periode met rentebedenktijd voordoen. Dat is prettig want nie mand weet zeker was ons in de toe komst te wachten staat. (adv.) V.l.n.r.: Hanneke, Ludwig, mevrouw en meneer Vereijken, Cristel met haar dochter Kim, Roland, Arian en Margo. Wie zijn eigenlijk de mensen achter Vereijken Stoffen? De medewerkers krijgen in eerste instantie met Cristel te maken. Zij ziet toe dat de juiste mensen op de juiste plaats worden ingezet. "Wij zoeken geen agressieve verkopers, maar mensen met ver stand van kleding maken. Liever 'n vriendelijk gezicht dan 'n prachtig di ploma." Deze sollicitaties verricht Cristel samen met Hanneke, die het contact met de medewerkers in de fi lialen onderhoudt. Een heel karwei, want de filialen liggen van Meerssen bij Maastricht tot aan Capelle aan de IJssel in Zuid Holland! "Ze noemen me dan ook vaak 'de kilometervreter' binnen ons bedrijf. Leuk werk overigens om te doen. Het contact werkt motiverend en stimu lerend. Ik laat dan vaak de laatste mode zien en begeleid het team. Hanneke doet samen met Margo de inkoop van zowel de groothandel als voor de eigen filialen. Samen bezoe ken ze beurzen en bepalen samen de nieuwe collecties. De stoffen komen uit de gehele wereld, waarbij de beste en mooist gedrukte uit Indonesië de kroon spannen. Margo, die de mode vakschool als opleiding heeft en erva ring in naaiateliers, ontwerpt voor het bedrijf eigen dessins. Zo komen bin nen Vereijken Stoffen de exclusieve stofpatronen tot stand! Roland en Ludwig verzorgen de bestellingen en bedienen de filialen op hun wenken. Alle telefonische vragen vanuit de filialen komen bij dit tweetal terecht. Vragen over nieuwe stoffen en de juiste prijzen, maar ook over hoe een stof te behandelen, over de strijk- en wasvoorschriften. Door hun deskun digheid en ervaring hoeft de klant niet in het ongewisse te zitten! Roland en Ludwig bepalen ook vanuit de hoofdvestiging in Helmond welke Vereijken stoffen viert jubileum met gigantisch voordeel voor de klant. stoffen er extra aantrekkelijk geprijsd worden aangeboden. Arian is de dui zendpoot, degene die alles dient te weten en te kunnen regelen. Hij moet over enige jaren in staat zijn de taak van z'n vader binnen het bedrijf over te nemen. Een zware taak, waarbij de reclame en public relations een grote rol zullen spelen. Vader en moeder Vereijken blijven natuurlijk verbonden aan de zaak. Ze zouden best zonder kunnen, maar in hun hart niet willen. Ondanks het feit, dat de ouders zich min of meer terugtrekken uit de zaak, komen ze zeker elke dag wel even 'een uurtje'. Hoe zou men ook zonder kunnen? Zonder een zaak waarin met hart en ziel is gewerkt? "Maar niet alleen door ons grootgemaakt", ver telt vader. "We hebben dat met alle Waar vind je het nog? Een bedrijf, waar de hele familie meewerkt: vader, moeder en alle kinderen. Zelfs de aangetrouwde familie zit bij Vereijken Stoffen in de zaak! Een zaak, waarin ieder zo zijn eigen taak heeft. Een zaak ook, waar zo'n honderdveertig werkne mers hun kost verdienen. Dertig jaar geleden werd de basis voor dit bedrijf gelegd. Nu na dertig jaar wordt dit in alle filialen gevierd. Met een kleurplaatwedstrijd voor de kinderen en voor de klanten een fantastisch nuttig geschenkenpakket! Vereijken Stoffen is een echt familiebedrijf. Vader en moeder hebben de zaak opgezet, die de kinderen nu verder uitbouwen. Hoewel veel samen wordt ge werkt, heeft toch ieder zo zijn eigen verant woordelijkheid binnen het bedrijf, (jat de hoofdvestiging in Helmond heeft en momen teel 33 filialen door het hele land telt. medewerkers samen gedaan, waarbij we met name mijn zwager de heer Jonkers noemen. Vanaf .de eerste winkel (vijfentwintig jaar geleden) is hij erbij betrokken geweest. Vereijken Stoffen bestaat dertig jaar, Reden om eens letterlijk en figuurlijk uit te pak ken. Wie vanaf morgen bij Vereijken Stoffen voor dertig gulden aan stof koopt, krijgt een zak vol nuttige ge schenken ter waarde van 30,- kado! In die zak zit naëst allerhande naai- fournituren ook een lot. En daarmee maakt u nog eens kans op een prijs. Wat te denken van de hoofdprijs^ een geheel verzorgd midweekarrange ment in het grootste bungalowpark van Nederland? Verder maakt u kans op een van de vele waardebonnen: 1 van 200.-; 1 van 100,-; 15 van 20,-en 15 van 10.-! De winnende nummers zijn al getrokken eh worden vanaf dinsdag 1 december gepubliceerd in alle filialen! De beide beren op deze plaat vragen om kleur! Dus pak je kleurpotloden, stiften of penselen en ga aan de slag. Klaar? Breng dan de kleurplaat naar een van de filialen van Vereijken Stoffen en maak kans op een prachtige kleurdoos! Inleveren van de kleurplaat kan tot en met zaterdag 28 november. Een deskundige jury beoordeelt de werken. De uitslag wordt vanaf dinsdag 1 december in alle filialen van Vereijken Stoffen bekendgemaakt. Naam: Adres: Postcode:Woonplaats:Telefoon: Leeftijd:jaar. J/M Ik heb de kleurplaat ingeleverd in het filiaal in(plaats van vestiging)

Peel en Maas | 1992 | | pagina 9