iterair café Venray-regio 'senteert grootse plannen Jeugdige sportvissers ontvingen diploma Nachttoernooi volleybalclub Phoenix '75 Openbare Bibliotheek kijkt terug op ontwikkeling gedurende 5 jaar Informatie over eigen bankrekening per telefoon U en uw energiebedrijf ma roep Venray I.V.N. Volksdansen in Den Hoender Veel bekeuringen De vijand, je beste vriend! Herfstvakantie- aktiviteiten VVV/ANWB PEEL EN MAAS Dag en nacht bereikbaar Informatie van de Consumentenwinkel Venray Feestmarkt Venray (MAAS jjtiefnemers van het vorig irte literair café werken op dit aan de oprichting van jng Literair Café Venray- stichting in oprichting het komend literair sei- ;e schrijversavonden ge- 23 oktober is de eerste |et de schryver Tbn van rond carnaval volgt een je avond over literatuur en De schrijversavonden van tfn 1992-1993 worden in sloten met een optreden ivan Kooten. erair Café Venray-regio, dat de eerste geslaagde bij hield met de Belgische Jos Vanderloo, houdt rjjversavonden voortaan in Maan aan de Merseloseweg. LOGO iterair Café Venray-regio enheid van de eerste isavond van dit seizoen een go ontworpen. Het is een waaruit de dichtregel of vloeit 'Een geur van ho- ing'. Twee bijen, afkomstig \fenrayse gemeentewapen, achter de dichtregel aan. terair Café Venray-regio is om literaire manifesta- organiseren voor en door die plezier hebben in crea- jebruik in al zyn zormen. leren het inzicht te laten dat literatuur begrijpelijk Literair café Venray-regio kan zijn voor iedereen die wil en kan luisteren, ook al heeft men geen literatuur gestudeerd', zegt een woordvoerder van het literair SCHRIJVERSAVONDEN Het Literair Café Venray-regio gaat van start met enkele schrij versavonden. Daarnaast worden ak- tiviteiten op touw gezet rond de boekenweek en zijn er plannen om speciale avonden te houden op het gebied van cabaret, solo-toneel en declamatie. Verder wordt gedacht aan lezingen op literair of taalkun dig gebied, literaire wedstrijden en uitwisselingen met andere literaire café's. Het bestuur vindt verder dat er nogal wat mogelijkheden zyn om li teratuur en muziek te kombineren. 'Literatuur gebracht in kombinatie met klassieke muziek, jazz of goede poplaire muziek zal zeker een le vendig geheel vormen', verwacht het bestuur. Het Literair Café Venray-regio hoopt in kontakt te komen met mu sici die een bijdrage willen leveren, hetzij als ondersteuning by een op treden, hetzy als zelfstandige akti- viteit. Het literair café streeft er naar om in de toekomst ook literai re aktiviteiten te organiseren in kombinatie met andere vormen van kunst Het stichtingsbestuur bestaat uit Paul van Doesum (voorzitter) uit Venray, Harry Theunissen (sekreta- ris) uit Venray, René Poels (pen ningmeester) uit Meerlo, Martin Cuypers (Oostrum), Ad Haans (Ven ray) en Peter Winnen (Venray). DONATEURS De mogely kheid is aanwezig om donateur te worden van de Stich ting Literair Café Venray-regio. Een seizoens-donateurskaart kost ƒ10,-. De donateur steunt niet alleen het werk van het literair café, maar wordt ook op de hoogte gehouden van de aktiviteiten. Bovendien heb ben donateurs het recht om het eerst een toegangsbewijs te kopen. Het literair café heeft een bankre kening geopend bij de Rabobank in Meerlo, rek.nr. 13.25.94.250 tn.v. Li terair Café Venray-regio. imma van Omroep Venray 190.2 en via de kabel op de 6 Mhz met op: erdag: .00 uur: De Rooy-lijn met >ers. :uifcs .00 uur: De Rooy-lijn met d. Molen met o.a. een nieu- ering van MuZaRooi. dag: 00 uur: Sport en informa- Huub Geurts. f it Houwe Zo! Het zondag- (Ogramma van Hanna van Verzoekplatenprogram- layke de la Whisky. Bel i groet of plaat: 04780- jh Jojo's time machine, ft Ruben in de middag. Het jtódagprogramma van Ru- g waarvoor u beter thuis uur: Muziek, sport en e met Frans Janssen. Bel doorgeven van uitslagen 80-12362. dag; ur: De Rooy-lyn met Eric met o.a :i51 •00 uur: Peelgrass. Het we- country-programma van Weiboe r. .00 uur: De Rooy-lyn. sdag: ff: De Rooy-lyn met Gido Verzoekplatenprogram- instellingen. Bel iten, een felicitatie of tplaat: 04780-27268. '00 uur: Gevarieerd mu- Maandagavond reikte wethouder Jan Driessen in zaal Van Dijck te Oostrum aan leden van de hengel sportvereniging 't Alvertje diplo ma's uit. Zes jeugdleden kregen het bewys van deelname aan de jeugd- kursus sportvissen (zij gaan nog een vervolgkursus volgen) en aan acht leden werd het diploma sport vissen van de NWS-OVB uitgereikt Voor dat de wethouder tot de uitrei king overging maakte hij graag van de gelegenheid gebruik om zijn dank uit te spreken voor wat het bestuur van hengelsportvereniging 't Alvertje doet voor de sportvissers, in het bijzonder voor de jeugdle den. 'Een sportvisser doet meer en afd. Geysteren-Venray Op zondag 18 okt. organiseert het IVN distrikt Limburg een IVN-IKL landschaps-doedag, in het kader van Wegen in de natuur. Het IVN Valkenburg heeft een verkoop- stand ingericht met 'groene artike len' bij het Schaloenhofke, en de Watertoren kan bezichtigd worden. Voor de jeugd is een aparte akti- viteit georganiseerd. Zy kunnen werken met fossielen en gipsaf drukken maken. U kunt het Kasteel Schaloen be reiken door middel van een uitge zet wandelpad. Vanaf 11.00 uur kan gestart worden bij het gemeen schapshuis van Schin op Geul, aan de Waranda, bij het station. Via het Geuldal gaat de route naar Kasteel Schaloen. Daar bent u van harte welkom! Volksdansgroep Den Hoender heeft al vele jaren op woensdag avond haar volksdansen. Met in gang van het nieuwe seizoen zyn zy opnieuw gestart, ditmaal onder lei ding van Annie van Dijck. De aan vangstijd is nu wel veranderd nl. 21.00 uur. Dames die interesse hebben in volksdansen (in de leeftijd van 18-50 jaar) en eventueel lid willen worden kunnen bellen naar 86588. moet meer weten als alleen zyn lyntje uitwerpen. Een visser be hoort een bewaker en een wachter van de natuur te zyn. De visvyver het Wanssums Ven is daarbij het paradepaardje van alle visvijvers in Limburg' zo benadrukte de wet houder. Respekt toonde de wethouder voor de inzet van alle bestuursle den en diegenen die zich inzetten zodat die sport goed beoefend kan worden. 'Een hengelsportvereni ging met 631 seniorleden en 250 jeugdleden wil zeggen dat het de grootste sportvereniging is in de ge meente Venray'. Zonder 1 cent sub sidie van de gemeente is bovendien het Wanssums Ven realiteit gewor den. Het Wanssums Ven zal op 28 mei 1993 officieel worden geopend. De wethouder vertelde eerlijk dat hij van het echte vissen geen ver stand heeft en alleen maar uit zyn jeugdherinneringen kon vertellen hoe hy wel eens met een schepnet je in de beek had gevist, of met een stok en touw had gevist Voordat met de uitreiking werd begonnen vond een filmvertoning plaats over de gegeven kursus aan de jeugd en werd een korte film ver toond over de praktijk van het vis sen aan de visvyver Het Wanssums Ven. De kursussen aan de jeugleden worden in twee groepen, in de leef tyd van 7 tot 12 jaar en van 12 tot 16 jaar gegeven door gediplomeer de jeugdleiders sportvisser Theu Franssen en Martin Brarye. Snelheidskontroles Dinsdagmiddag hield de politie weer snelheidskontroles. Van 14.45 tot 15.20 uur werd gekontroleerd op de Over- loonseweg waar de snelheid 50 km be draagt. Er werden 130 voertuigen gekontroleerd; 61 reden te snel. De hoogste snelheid bedroeg 96 km per uur. Van 15.45 tot 16.30 uur werd op de Albionstraat gekontroleerd. Er passeer den 330 voertuigen waarvan er 75 te snel reden. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 95 km per uur. Van 16.45 tot 17.30 uur werd op de Hoofdstraat in Oirlo gekontroleerd. Van de 81 voertuigen reden er 41 te snel, waaronder 4 vrachtauto's. De hoogst gemeten snelheid bedroeg hier 88 km per uur. Zaterdag 31 oktober organiseert volleybalclub Phoenix '75 weer een nachttoernooi. Het toernooi wordt gehouden in de gymzalen van het Brukske van 21.00-03.00 uur. Het inschryfgeld bedraagt 25,- per team. Geïnteresseerden kunnen zich melden vóór 17 oktober a.s. bij Loes Jansen-Hoezen, tel. 04780- 80615. Enkele by zonderheden: Per team is het verplicht dat twee dames deelnemen. De inwendige mens wordt verzorgd! Rekreatie staat voorop! We hopen op veel deelnemers. Afgelopen zaterdag hield de politie weer kontrole op geparkeerde auto's op de Grote Markt, het Henseniusplein en het Schouwburgplein. Daarbij werden ook verschillende bekeuringen uitge reikt aay bestuurders die de Hofstraat inreden, op weg naar de Grote Markt, en op andere straten waar niet gereden mag worden. Nu alle toegangswegen naar de Grote Markt 'en de beide plei nen voorzien zijn van borden kan de politie gemakkelijker tot het uitdelen van bekeuringen overgaan, want rijden en parkeren is verboden. Tevens kontro- leerde de politie ook of er 'in het voet gangersgebied gefietst of gebromd werd. De balans van de zaterdagaktie lever de 29 bekeuringen op. De woordvoerder van de politie deelde mede dat de politie doorgaat met het kontroleren en verba liseren. Nu alle fietsenstallingen zijn ge plaatst, o.a. bij het Postkantoor zal nog strenger gelet worden op het fietsen in het voetgangersgebied. Klachten over benzinelucht Bij de politie kwamen .klachten bin nen over benzinelucht uit de kelder van een flat aan de Westsingel. De politie stelde een onderzoek in en trof daar en kele jerrycans met benzine aan die on voldoende waren afgesloten. Het daar hebben van jerrycans met benzine is dusdanig gevaarlijk dat de politie op dracht gaf die te verwijderen, waaraan de eigenaar gevolg gaf. Grote buit bij inbraak personenauto Dinsdagavond werd ingebroken in een aan de Sportlaan geparkeerde per sonenauto van een 20-jarige inwoner van Castenray. Uit de auto werden de radiocassettespeler, de cd-wisselaar, vier geluidsboxen, cassettebandjes en cd's ontvreemd. Toegang was verkregen door forcering. Vernieling slagboom De slagboom die bij het sportterrein aan de Sinnesstraat is geplaatst werd vernield aangetroffen. Uit sporen viel op te maken dat dit moedwillig moet zijn gebeurd. De schade bedraagt enke le honderden guldens. Winkeldiefstal Een 42-jarige inwoner werd bij de supermarkt op de Bleek betrapt toen hy voor een waarde van ƒ7,49 goederen wilde meenemen, zonder die af te rekenen. Hij werd aan de politie overgegeven, die proces verbaal opmaakte. Diefstal auto In de nacht van dinsdag op woens dag werd een aan 't Liene geparkeerde Citroen personenauto van een in woonster ontvreemd. Poging tot inbraak flat Uit sporen viel op te maken dat met een breekijzer getracht was in te breken in een fiatwoning aan de Tedderstraat. Door welke oorzaak ook bleef het bij een poging. Een stelling die vragen oproept Een stelling die in deze roerige tij den, wellicht boosheid en ongeloof als weerklank heeft Het is de moei te waard, eens te onderzoeken wie of wat nou vriend of vijand is. De Boeddhistische psychologie kan u misschien by deze vragen helpen. Geshe Konchog Lhundup geeft er een lezing over, met voorbeelden uit het dagelijks leven. Na de pauze is er nog gelegenheid tot vragen stellen. Allen welkom. Koffie en thee vry. Vandaag, donderdag 15 okt., Ba zuinstraat 24, aanvang 19.30 uur. Inlichtingen: tel. 04780- 86812, Auto's gaarne parkeren bij-fiat De Kiosk. Winkeldiefstal door echtpaar Een echtpaar uit Berghem, de man 64 en zijn echtgenote 63 jaar, werden in een warenhuis in de Grotestraat betrapt op winkeldiefstal. Zij wilden een porte monnee ter waarde van ƒ25,95 meene men zonder die af te rekenen. Het echtpaar werd aan de politie overgege ven. Zij bekenden die diefstal en kon den na opmaking van proces-verbaal huiswaarts keren. Botsing tussen drie personenauto's Vorige week donderdagavond was onvoldoende opletten er de oorzaak van dat op de splitsing Puttenweg- Steegse Reelweg een verkeersongeluk plaatsvond, waarbij drie personenauto's betrokken raakten. Een personenauto bestuurd door een 23-jarige inwoner wilde linksaf de Steegse Peelweg inrij den maar bemerkte te laat de tegemoet komende personenauto, bestuurd door een 41-jarige inwoner van Meterik. Door de botsing kwam een van de auto's tegen een personenauto, bestuurd door een 43-jarige inwoner van Baexem. Aanvankelijk was er de mel ding dat er gewonden zouden zijn maar dat viel achteraf gelukkig mee. Het bleef bij verwondingen van lichte aard en veel schrik. De materiële schade was groot. De brandweer zorgde voor het schoonmaken van het wegdek. Containerbrand In de nacht van donderdag op vrij dag moest de brandweer uitrukken voor het blussen van een in brand staande container met afval van een timmerbe drijf aan de Energieweg. De brandweer kon uitbreiding voorkomen. De schade bleef beperkt. Weer granaat gevonden Tijdens landbouwwerkzaamheden aan de Timmermannsweg in Ysselsteyn kwam een brisantgranaat met een leng te van 34 cm en een doorsnede van 9 cm naar boven. Onbekend is of het een granaat van Engelse of Duitse makelij was. Het oorlogstuig werd in afwach ting van de mannen van de EOD veilig Met het oog op de naderende herfstvakantie maakt de VWI ANWB Venray u attent op de vele mogelijkheden voor één of meer daagse uitstapjes in Nederland. De VW/ANWB beschikt over kant- en klare arrangementen waarin een heel dagprogramma of (voor) meer dere dagen, is opgenomen. Aan de andere kant is in het kantoor volop informatie aanwezig over beziens waardigheden, dagattrakties, evene menten en andere suggesties voor een dagje uit Laat u door onze in- formatriees volop informeren! Heeft u reeds definitieve vakan tieplannen gemaakt voor binnen- of buitenland dan kunt u by de VW/ANWB terecht voor bekende zaken zoals: Reisverzekering: Inter nationale Reis- en Kredietbrief; Internationaal Rijbewijs; ANWB- dokumenten zoals kaarten, boeken, gidsen; ANWB-lidmaatschappen: Wegenwacht (WW), Woonplaatssup plement (WPS), Vervangende Auto Service (VAS). N.B. nu geldt de zg. 14 maandenregeling: neemt u vanaf 1 november één van de genoemde lidmaatschappen dan krijgt u een lidmaatschap voor 14 maanden te gen de prijs van een jaarabon nement Wacht niet tot het laatste moment met het regelen van uw vakantiepa pieren. Kom tijdig naar het VW/ ANWB-kantoor Venray, dit bekort uw wachttijd. Grote Markt 23, tel. 04780-10505. Openingstijden: maandag tón vrijdag van 9.00-12.00 en van 13.30-17.00 uur en van 9.00-13.00 uur. uw weekblad Met de toezegging, dat vanaf 1992 het jaarverslag weer gewoon jaarlijks verschijnt, heeft de Openbare Biblio theek Venray 'Een terugblik in vogel vlucht' gegeven over de jaren 1987 t/m 1991. Het voordeel van zo'n overzicht over vijf jaren is, dat een duidelijk beeld wordt verschaft van de positieve ont wikkeling, die de bibliotheek in deze periode heeft doorgemaakt. Een ont wikkeling, die begonnen is toen het pand aan de Merseloseweg in gebruik werd genomen. Een belangrijke konstatering is, dat door de nieuwe huisvesting het gebruik van de bibliotheek fors is toegenomen. In vijf jaar tijd steeg het aantal inge schreven leden met 21% tot 7840 en werden er 31% meer banden uit geleend. Deze groei maakte automatisering noodzakelijk. In de jaren 1988-1990 werden de leden- en uitleenadministra tie en de catalogus geautomatiseerd waardoor een betere, snellere en nauw keuriger service aan het publiek kan worden verleend. Na sanering van de kollekties boe ken, tijdschriften, audiovisuele media en dokumentatie, is gekozen voor een meer publieksvriendelijke opstelling, zoals themapresentatie en herkenbare hoeken naar leeftijd in de jeugdbiblio theek. Veel tijd werd besteed aan de in terne reorganisatie van financiën, personeel en organisatie. De bibliotheek heeft het voornemen de positieve ontwikkeling, die de afgelo pen vijf jaar in gang is gezet, te on dersteunen met een nieuw beleidsplan. In feite is dit vijfjarenverslag niet meer dan een getrouwe opsomming van feiten, die zich in deze jaren hebben voorgedaan. Alles bij elkaar vormen de ze feiten en feitjes voor het bestuur een goed uitgangspunt voor het op te stel len beleidsplan, waarvan de ontwikke ling nog dit jaar ter hand zal worden genomen. Een prettige bijzonderheid bij dit toch wel 'lijvige' boekwerk is de toevoe ging van een z.g. 'Begrippenlijst', waar in de betekenis van een groot aantal afkortingen wordt gegeven. Wat dat be treft mag dit vijfjarenverslag een voor beeld zijn voor de samenstellers van jaarverslagen van diverse andere instel lingen. Veel rekeninghouders bij banken vinden dat ze te weinig informatie krijgen over het saldo op hun reke ning. De mensen willen graag voortdurend op de hoogte blijven van stortingen, overboekingen, rentebijschrijvingen, etc. Toch kry- gen klanten van de banken in de toekomst steeds minder bankaf schriften toegestuurd. Dat betekent dus minder informatie. De Rabo bank stelt hier iets tegenover: de Raboboon. De Rabofoon is een telefonische informatielijn die door klanten, dag en nacht, kan worden gebeld, om informatie te krijgen over de eigen bankrekening. Het byzonde- re is dat de mensen naar een com puter bellen, maar toch krijgen ze een hele vriendelijke stem te horen. Het werkt als volgt: Een klant belt 06-9272. Dit num mer kost 40 cent per minuut. De (op band opgenomen) stem van El len Brusse van de Tros heet de bel ler welkom. Vervolgens wordt de beller gevraagd zyn of haar reke ningnummer in te toetsen of te draaien. Ook moet er een eigen strikt persoonlijke gebruikerscode worden ingetoetst/gedraaid (dit is nodig om de informatie te beveili gen tegen onbevoegden). Als de te lefooncode is ingevoerd dan kan het saldo of kunnen de laatste ver anderingen op de rekening worden opgevraagd. Hoe dat precies gaat wordt door de telefoonstem stap voor stap uitgelegd. De kosten voor de klant zyn beperkt, omdat de meesten binnen één minuut de op gevraagde informatie vernemen. Wachttijd De reden voor de introduktie van deze bijzondere 06-lyn is. het feit dat er heel veel mensen aan de ba lie verschijnen met vragen over hun saldo en stortingen. Deze standaard-vragen veroorzaken by de banken onnodig lange wachttij den voor mensen die voor geld of advies aan de balie verschijnen. In Alraere en Roermond is de Ra bofoon een jaar met sukses be proefd. Gebleken is dat het initiatief beantwoordt aan de informatie behoefte die onder rekeninghou ders leeft. In de proefgebieden is veel gebeld. Vooral relatief jonge mensen blijken de informatielijn vaak te gebruiken. Vanaf oktober is de Rabofoon door alle klanten van de Rabobank te bellen. De bank zal iedereen per brief op de hoogte brengen hoe het systeem werkt en wat de mogelijk heden zyn. Vertrouwd Als de klant vertrouwd raakt met dit medium, dan wil de Rabobank nog meer toepassingen van dit systeem presenteren. Gedacht wordt aan een leenadvieslijn, be taaltelefoon, en het telefonisch bestellen van rekeningafschriften. Voor meer informatie over de Ra bofoon kunt u terecht bij de Rabo bank by u in de buurt. (advertentie) Gas, water en elektriciteit beho ren tot onze eerste levensbehoef ten. We vinden het vanzelfsprekend dat ze zomaar by ons thuis binnen komen. Elke maand krygen we de rekening thuis, die op tyd betaald moet worden. Tbch kan er weieens iets mis gaan tussen het energiebedrijf en u. De rekening kan te hoog zyn, een me ter kan stuk raken en u kunt ten onrechte worden afgesloten. Uw rechten en plichten hangen af van de algemene voorwaarden die in overleg met de Consumen tenbond opgesteld zyn. De meeste energiebedrijven werken volgens deze voorwaarden. Veel vragen gaan over de jaarlijkse afrekening, zoals: In het kader van de nieuwe inde ling van de Venrayse weekmarkt zal er op maandag 19 oktober a-s. een extra feestelijke weekmarkt plaats vinden van 10.00 tot 16.00 uur op de Grote Markt en het Hensenius- plein/Schouwburgplein Wat kunt u zoals verwachten ty- dens deze extra feestelijke markt: gezellige terrassen, een draaimo len, optredens van straatorkest "Ibedem', optreden van 'Ome Co', gratis traktaties voor de kinderen, optreden van een goochelaar en als klap op de vuurpijl een loterij waar bij maar liefst 10 fietsen te winnen zijn. (De trekking van deze lotery zal aan het eind van de markttyd plaatsvinden door burgemeester Waals van Venray.) Kortom: het is zeker de moeite waard om op maandag 19 oktober a.s. tydens de herfstvakantie naar het centrum van Venray te komen voor deze feestmarkt - Als de gasprys tijdens het jaar wordt gewijzigd, welk deel van het verbruik wordt dan tegen het oude en welk deel tegen het nieu we tarief berekend? - Uit de eindafrekening voor gas en elektriciteit blykt dat er een groot bedrag bijbetaald moet worden. Kan er een betalingsregeling ge troffen worden? - Twee maanden geleden ben ik verhuisd. Op myn eindafrekening staat op het verbruik van de men sen die nu in mijn vorige huis wo nen. Moet ik die rekening betalen? - Ik vermoed dat myn gasmeter niet meer goed werkt Wat moet ik hieraan doen? Herkent u deze vragen, of heeft u andere vragen over gas, water en licht, kom dan gerust naar de Con sumentenwinkel. Ook voor andere consumenten informatie kunt u terecht by de Consumentenwinkel. Marktstraat 8, Venray. tel. 04780-10799. Ope ningstijden: Maandag van 13.30- 17.30 uur; dinsdag t/m vrijdag van 10.00-13.00 en van 13.30-17.30 uur en zaterdag van 11.00-14.00 uur. Meisje lette niet op Woensdagmorgen wilde een 12- jarig meisje met haar fiets vanaf de ouderlijke woning de Twistweg op rijden. Zij werd bij het linksaf slaan door een bestelauto aangereden. Aan vankelijk zou het meisje ernstig gewond zijn, maar die verwondingen vielen Reegeit gedood Een bedrijfsvoertuig bestuurd door een inwoner van Horst kon een overste kende reegeit op de Bakelsedijk niet meer ontwijken. De reegeit werd bij de botsing gedood en een jachtopziener zorgde voor het vervoer op de voorge schreven wijze.

Peel en Maas | 1992 | | pagina 7