venray isement Band organiseert 'A Swingin' Affair' lincentrum Thuylshof heet -i vervolg 'Intratuin Venray' RONDJE Masterplan moet beleidsprioriteiten regiopolitie aangeven BISTRO „de PARIS" BISTRO „de PARIS" n dagen in 'Het Groene Warenhuis' van Venray r# Bijeenkomst voor Noordlimburgse broers en zussen van mensen met een verstandelijke handicap Ontspanningsmiddag bij De Zonnebloem 0CO03° Speelgoedmarkt 8 t/m 17 Oktober zie advertentie elders in dit blad MAAS Vandaag openen de deuren van sukses van bijna twee jaar toen de Basement Band avondvullende programma it Swing' de schouwburg op zette, heeft deze Venray- laiie opnieuw de schouw- ehuurd om onder de titel 'A Affair' het Venrayse pu- ee muzikale en gezellige te bezorgen. Twee avon- it de Basement Band heeft jedurfd om het programma te brengen. En met alle Ipn ant de zaterdagavondvoor- is al lang uitverkocht Voor telling van morgen, vrijdag zyn nog wel kaartjes be- OPZET •^Bhet grote sukses van de vo- «v is de opzet van het pro- 0(11 grotendeels hetzelfde Sla De Basement Band vormt voot draad en zal een grote ver- I l nheid aan nummers ten ge engen. Het muzikale genre éren van Big Band tot James njazz-ballad tot popmuziek. jS(g. entatie van deze avond zal in zyn van Mathieu Emonts. '0U1 euwe show valt dit jaar sa- et het tienjarig bestaan van Alsi anient Bant. In die tien jaar (Ql'j zetting van deze band nage noeg ongewijzigd gebleven, wat toch bijzonder genoemd mag wor den. In het programma zullen de af gelopen tien jaar ook muzikaal onder de aandacht worden ge bracht, met suksessen van toen. ZANG Net als twee jaar geleden worden de zangpartijen verzorgd door ar tiesten van Venrayse bodem. Angelique Lemmens heeft het zingen niet van een vreemde. Haar vader was in het verleden zanger by de Nijmeegse band 'The Typ hoons'. Op de muziekschool volgde ze de IVM-kursus en leerde ze gi taar. Door haar gitaarleraar werd ze echter gestimuleerd om te gaan zin gen en op 15-jarige leeftijd had ze haar eerste eigen band. Angelique Lemmens is nu al vijfjaar zangeres van de Venrayse jazz-funk-soul for matie Giant Steps. Mariska Rommers is pas op 15-jarige leeftijd gaan zingen. Sinds die tijd zong ze in verschillende genres by diverse bands en volgde ze zanglessen by Lynn Stevens en Willy Caron. In 1989 stond ze zelfs in de finale van het VARA's Song festival. Daarna heeft ze een tijd lang met de Venrayse band Burlesk opgetreden maar tegenwoordig is ze voornamelijk solo aan het werk. Miranda Willems ging op 8 jarige leeftijd naar de muziekschool om pianoles te volgen. Daarnaast richt te zy zich ook op het zingen. Zo was ze vijf jaar lang lid van het jonge renkoor Chrisko en sinds 1988 is ze het gezicht en de stem van de Ven rayse formatie Design. Miranda zal deze avond ook als backing voca- liste optreden. Ron Barents is de enige mannelij ke zanger, die in het programma van de Basement Band is opgeno men. Hy begon zijn zangcarrière by de Zangers van St. Frans, waar hij al snel solist werd. Op de mu ziekschool leerde hy vervolgens gi taar en basgitaar, waardoor hy ook in diverse Venrayse bands terecht kwam. In de loop der tyd ontwik kelde Ron zich verder van disc- jockey tot zingende entertainer. Het optreden met de Basement Band is voor hem, maar ook voor zyn vrou welijke collega's, een byzondere uit daging. UITVERKOCHT Zoals eerder vermeld, het zaterda gavondoptreden is reeds uitver kocht maar voor vry dagavond zyn nog kaartjes beschikbaar, by de schouwburg, de VW, café 't Upke en Music World. Beide optredens beginnen om 20.15 uur. Wij bieden u een eerlijke en prijsvriendelijke gastronomie, met een knipoog naar de Franse keuken. Geniet ook eens van deze unieke aanwinst in Hartje Venray. Jac en Bep Panken Schoolstraat 31 Venray Tfelefoon 82215 Onze keuken is geopend tussen 17.00 en 23.00 uur OPEN DAGEN Hoewel met de officiële opening wordt gewacht tot alle nog bestaan de plannen zyn gerealiseerd, wil Ine nu reeds het resultaat van bouw, verbouw en inrichting laten zien. Op donderdag 22, vrydag 23 en zaterdag 24 oktober worden by 'In tratuin Venray' feestelyke open dagen gehouden met veel leuke ak- tiviteiten en zeer aantrekkelijke aanbiedingen. En gelyktydig vestigt Ine Poels de aandacht op een fantastische Kerstshow in 'het oude gedeelte', waar de nieuwste trendy Kerstartikelen te zien zullen "Mrrri,, Het bestuur van de Zonnebloem regio Venray nodigt alle gasten uit voor een ontspanningsmiddag op dinsdag 20 oktober as. in zaal In den Engel in de Poststraat U wordt om 14.30 uur verwacht en we gaan door tot 17.30 uur. De ontspanningscommissie orga niseert weer de jaarlykse spellen- en kaartmiddag. De koffie en vlaai staan voor u klaar en er zyn weer leuke prijsjes te winnen. Iedereen heeft een persoonlijke veel veranderd sinds Toon twintig jaar geleden Ider van zyn woning aan de aat begon met de verkoop eraen. Dit verkooppunt was keurmeester aan de West bloemenveiling in feite een tuk van de bloemenkraam, al enkele jaren in de week- het Henseniusplein exploi- Daarin kwam een grote ring toen hy na het overly- zjjn schoonvader Gerlach de oude boerdery 'Thuyls- bijbehorende grond op de sngstraat-Deumeseweg kon ren. De boerdery werd afge- v en op die plaats kwam een gelende bloemen- en plan met een ruim buitengebeu- jr de verkoop van tuin- En op het moment, dat Venray dacht, dat het in- Ja tot "Tuincentrum Thuyls- Begroeide bedryf wel zyn apaciteit had bereikt, had- w en Mia Poels en de beide j sine (25) en Angèle (19) met ienden toch weer andere del, maar zowel de 'Intratuin' als de bloemengroothandel, bloemenhuis 'Angèle' en de bloemenkraam op het Henseniusplein zyn onderge bracht in 'Thuylshof BV Waarmee het duidelyk is, dat het bedryf, on danks toetreding tot het samenwer kingsverband 'Intratuin', een zelfstandig opererend bedryf blyft. SAMENWERKINGSVERBAND De Intratuin-groep is een samen werkingsverband van - nu - 34 voor aanstaande tuincentra in heel Nederland. Door het gezamenlijk inkoop- en promotiebeleid biedt 'Intratuin' de klant de direkte voor delen van een ruimere keuze, regel matige scherpgeprysde aanbie dingen en de nieuwste produkten. Door het toetreden tot de Intratuin-groep en de uitbreiding van de overdekte verkoopruimte heeft 'Intratuin Venray' het be staande assortiment flink kunnen uitbreiden en bloemen, planten en van alles wat daarmee op een of an dere manier samenhangt, nog over- -va V^A'-rf-'P 7 irpffwA'wpv-. Op woensdag 28 oktober a.s. vindt in Dagverblijf De Pannesjop, Bongerdstraat 231 in Ttegelen een by een komst plaats van broers en zussen van mensen met een ver standelijke handicap uit geheel Noord-Limburg. In de zorg voor verstandelijk ge handicapten spelen ouders een be langrijke rol. Zy worden ook altyd betrokken by discussies over de zorg; zy bepalen voor een groot deel de levensomstandigheden van hun verstandelijk gehandicapte kind. De VOGG, de belangenvereniging van ouders en verwanten van ver- standeiyk gehandicapten, heeft de laatste jaren onderkend dat broers en zussen van verstandelijk gehan dicapten extra aandacht nodig heb ben. Deze broers en zussen zullen immers de zorg voor hun gehandi capte broer of zus moeten overne men, wanneer ouders komen te overlijden of om andere redenen wegvallen. In Noord-Limburg is enkele jaren geleden een werkgroep broers en zussen van verstandelyk gehandi capten opgericht, mede op initiatief van de vier Noordlimburgse afde lingen van de VOGG. Deze werk groep heeft in 1989 en in 1991 met veel sukses bijeenkomsten voor breors en zussen georganiseerd. Vooral naar aanleiding van deze by eenkomsten is gekonstateerd dat broers en zussen behoefte hebben, uitgebreid van gedachten te wisse len met andere broers en zussen en ervaringen en meningen uit te wisselen. Op de geplande avond zal in elk geval worden gesproken over uit huisplaatsing van de verstandelyk gehandicapte en de praktische en emotionele gevolgen daarvan voor de broers en zussen. Ook is het de bedoeling in te gaan op de gevolgen en inhoud van zorgovername. Hoe ga je om met problemen en vragen binnen het gezin, met ouders, met andere broers en zussen? De avond wordt voor het grootste deel besteed aan het in kleine groe pen van gedachten te wisselen over de hiervoor aangegeven onder werpen. De toegang tot de avond, die om 20.00 uur begint, is gratis. Gezien de beperkte ruimte die beschikbaar is, stelt de organisatie aanmelding vooraf bijzonder op prys. Aanmeldingen kunnen plaats vinden by: Werkgroep Broers en Zussen Noord-Limburg, p/a Van Breestraat 6, 5922 TH Venlo, telefo nische aanmelding: 077-823272. Ine Poels noemt de totaal ver nieuwde zaak: 'Het Groene Waren huis in Venray, waar al het goede en vertrouwde, dat vader Ibon Poels met zyn vrouw hebben opgebouwd is uitgebreid en aangevuld ten ge rieve van de klant: meer keuze, meer overzicht, meer service en meer voordeel.' Diefstal uit vrachtauto Afgelopen weekend werd door vernieling van het dekzeil van een vrachtauto met aanhanger toegang verkregen. Uit de vrachtauto wer den diverse goederen voor een on bekende waarde ontvreemd. De auto stond op het terrein van een vervoersbedrijf aan de Henri Du- nantstraaL De schade aan het dek zeil bedroeg ƒ600,-. BOUW WERD UITBOUW... *r het aan Txm en Mia had was het goed zoals het was. 'Olging binnen de familie ïwjjfeld, want met twee s was het zeer de vraag of zy voor het bloemen- en plan voelden. Ine voelde zich V ngetrokken tot een baan in 'Jflsme en van Angèle werd dat zy meer de artistieke wilde. En tegen de tyd, dat besloten het wat kal- i te gaan doen, kwam de ver- 'i Ine kreeg kennis aan al van 1986 by Ibon Poels Angèle kreeg verkering Is, die twee jaar later by lof in dienst kwam. De dochter, met haar artistieke ten ging bloemenhuis 'An- het Henseniusplein run- Ine liet haar toeristische varen en ging in 1986 in de zaak van haar 'arken. fj'antuele opvolging binnen tyf werd niet meer getwy- jP het moment, dat Ibon en h met de gedachte aan 'af speelden, waren het de die zelfs aan uitbouwen GROTE VERKOOPRUIMTE En wat dit uitbouwen betekent, heeft men de laatste maanden dui delyk kunnen zien. Alles werd als het ware ondersteboven gehaald. Op de plaats van de buiten-plan- tenverkoop kwam een ruime par keerplaats voor 130 auto's en waar vroeger de toch al niet geringe par keerruimte was, verrees een gewel dige glazen, overdekte verkoop ruimte met computergestuurde klimaatbeheersing en automati sche schermen, waarmee de zon inval kan worden geregeld. Van het in totaal Vh ha grote terrein, is nu 4800 m2 bebouwd. De voormalige verkoopruimte werd in het geheel gepast en zal straks voor byzondere gelegenheden, zoals met Kerstmis, Pasen en Moederdag als aparte showroom worden ingericht. ZELFSTANDIG BEDRIJF Wat verder veranderd is, is de naam. 'Tuincentrum Thuylshof heet vanaf heden 'Intratuin Ven ray'. De naam 'Thuylshof blyft ver- *P,'T'TTvf^."P'Tlïi "-"iITT. Vr,*/T.'lvT!T?TTl-- De gemeente Venray gaat samen met de negen gemeenten die in de toekomst binnen de regiopolitie Venray gaan vallen, een masterplan opstellen om de beleidsprioriteiten voor de lokale politiezorg aan te gaan geven. Hiervoor zal een ad vies- buro in worden geschakeld dat be gin 1993 met een concept master plan zal komen, dat vervolgens door alle negen gemeenten goedge keurd moet worden. REGIOPOLITIE Met de reorganisatie van de poli tie in Nederland zal het verschil tussen Rijks- en Gemeentepolitie verdwijnen. Hiervoor in de plaats komt er m.i.v. 1 april a.s. één politie macht, verdeeld in 25 regionale korpsen en een landelijk korps. Een van die regio's is Noord- Limburg, wat weer onderverdeeld zal zyn in vier distrikten. Een van die distrikten is het politiedistrikt Kunstgebit? Vervaardiging en reparatie van kunstgebitten Peter van Kuijk tandprotheticus De Gouden Leeuw 1a 5801 BX VENRAY 04780-88895/10108 DE DIALEKTMIS 'God, wij bidden Öw, lót Öwwe zaegen bliëve raöste öp alle waerk ien de Roojsen hof van Veldeke, öp de iëverege waerkers ien dén hof, en ok öp allemól die vu ös waerk, en zeker ok vur ös taal, belangstel ling en wardieëring tuuëne'. Dat baden wy als afsluiting van de dialektmis op 3 oktober jl. in de Grote Kerk te Venray. Een mis, die door meer dan 1000 Venrayers en oud-Ven layers, zoals ondergeteken de, werd bijgewoond. Een mis die door de Zangers van St. Frans werd opgeluisterd. Maar vooral 'n mis, waarin alle aanwezigen 'ien ös dia-: lekt' meebaden en -zongen waar je gewoon koud van werd. 'Het was de eerste keer dat ik dit mocht mee maken en ik was er zeer van onder de indruk. Maar ook buiten de Grote Kerk zullen misschien nog eens duizen den dankbaar zyn voor deze prach tige viering. Want, zo stond er in het misboekje: 'De Mis wert öp 'Vi deo' öpgenome vur de Venrodse be- jaörde en ziëke meense' en 'Omroep Venray' mekt öpnames die uutgezoonde werre öp de FM en via de kabel'. 'Veldeke-Venroj' verdient dan ook alle lof en dank voor het organise ren van 'dit volksfeest', want dkt was het! Daarom verwondert het me, dat ondergetekende hiermede de spreekbuis moet zyn als dank aan 'Veldeke-Venray' van zovelen. Broeder H. van Mil Nijmegen EEN NIEUWE VORM VAN BEDELARIJ? Op woensdag 7 oktober 1992, wordt om 13.50 uur aangebeld. Aan de voordeur staat een jongeman. Hij heeft een fiets by zich met op de bagagedrager een nette tas. 'Meneer, mag ik u wat vragen', be gint hij beleefd. 'Ik heb een pro bleem. Mijn auto staat zonder benzine en ik heb geen geld by me. Kunt u my een tientje lenen'. "Zonder benzine?' vraag ik op een twijfelachtige toon, terwyl ik naar zijn fiets kijk. 'Ja, ziet u ik had myn fiets op een rek achter op de auto, die heb ik er af gehaald om ergens geld te gaan lenen'. 'Waar kom je vandaan?' 'Uit Venlo'. 'Heb je in Venlo een rekening by een bank?' 'Ja, by de Rabobank'. 'Myn beste jongen', zeg ik, 'dan kun je toch hier naar de Rabobank gaan en vragen of men even naar Venlo belt Je kunt dan hier geld opnemen'. 'Ik kom u dat tientje echt terug brengen'. 'Van mij krijg je geen tientje. Ik vind datje naar de bank moet gaan, om geld te lenen. De bank is mid den in het dorp'. 'Ik heb geen bankpasje en ik kan me niet legitimeren. Wilt u my als tublieft helpen?' 'Ik zou dat op zich wel willen doen, maar ik vind echt datje beter je ge luk by de bank kunt beproeven. De bank is die kant uit. Van my krygje niets. Ik wens je veel sukses'. 'Dat is dan jammer. Goede middag'. 'Goede middag'. De jongeman stapte vervolgens op zyn fiets en reed niet in de rich ting van de bank die ik hem gewe zen had. Dit voorval is door my opgete kend om lezers van Peel en Maas voor een nieuw soort bedelarij te waarschuwen. Venray, waaronder de basiseenhe den Horst, Gennep en Venray ko men te vallen. KAPACITEIT Elke gemeente die in het distrikt Venray valt, zal een gemeentelijk beleidsplan voor openbare orde en veiligheid moeten opstellen. Aan de hand van de prioriteiten in dat be leidsplan zal jaarlijks de feitelijke politiekapaciteit op lokaal niveau worden vastgesteld. Dit houdt o.a. in dat indien gemeenten richting- regioleiding niet kunnen aantonen dat zy daadwerkelijk prioriteiten hebben op het terrein van lokale politiezorg de beschikbare kapaci- teit voor z'n gemeente ingezet kan gaan worden ten behoeve van de hele regio of het distrikt. In zo'n beleidsplan zal ook de rol van de burgemeester in de nieuwe regiopolitie bepaald moeten worden. Aan de negen gemeenten in het distrikt Venray is nu gevraagd om in te stemmen met het maken van één masterplan voor alle gemeen ten in het distrikt Eén masterplan zal bovendien een beter inzicht ge ven in de openbare orde- en veilig heidssituatie in de betrokken gemeenten. Bovendien is het ma ken van een masterplan goedkoper dan negen verschillende plannen, die vervolgens weer op elkaar af gestemd moeten worden. Alle ge meenten zullen in ieder geval zo nauw mogelijk by het opstellen van het masterplan betrokken worden. De kosten van het opstellen van dit masterplan worden geraamd op ƒ120.000,-. Omgerekend komt dit neer op ƒ1,10 per inwoner in het distrikt Venray. De commissie alge mene zaken zal zich volgende week maandag in een extra vergadering om 19.00 uur over dit onderwerp, en over het beschikbaar stellen van ƒ38.000,- voor dit onderzoek uit spreken. Op zaterdag 24 okt. houdt de Speel-o-theek de jaarlijkse speel goedmarkt, in wijkgebouw 't Schöpke, Veltumse Kleffen 63b, Venray. Verkocht wordt alleen twee dehands speelgoed. Indien u materiaal voor deze markt te koop wilt aanbieden, kunt u dat inleveren in het gebouw van de Speel-o-theek (ingang biblio theek), Merseloseweg op vrijdag 16 okt. van 18.00-20.00 en op donder dag 22 okt. van 14.00-18.00 uur. Van de opbrengst is 2/3 deel voor de eigenaar en 173 deel voor de Speel-o-theek. Men kan het geld of het niet verkochte speelgoed opha len op zaterdag 24 okt., na de markt van 16.00-16.30 uur in wykgebouw 't Schöpke. Van de mensen die materiaal aan bieden wordt verwacht, dat ze zelf een lijstje hebben met de naam van het artikel en de prijs, die het moet opbrengen. Indien u niet weet wat voor pry's u zou willen hebben, vul dan alleen een vraagteken in, ach ter de naam van het artikel. Heeft u voor uzelf een minimumprijs, dan dient u dit erbij te vermelden, een en ander om de inname snel te la ten verlopen. Indien het in te leve ren materiaal niet schoon of heel is, behoudt de Speel-o-theek zich het recht voor om te weigeren. Ook ne men wij geen knuffelbeesten aan, daar deze niet verkoopbaar blijken te zyn. De markt is open voor leden als niet-leden. Heeft u nog vragen, dan kunt u de Speel-o-theek bellen, tijdens de uit leenuren op woensdag van 14.00- 16.00 uur en op vrijdag van 16.00- 20.00 uur, tel. 86015 of 's avonds tel. 82839 of 10402. MAANDAG HERFSTMARKT! 5 beschuitboilen van 2,90 voor 2,50 250 gram roomboter speculaas van 4,85 voor 4,40 400 gram meergranenbrood voor 1,75 Deze aanbiedingen zijn ook a.s. vrijdag en zaterdag geldig echte bakker KERKSTRAAT 13 SEVENUM 04767-1254 GROTESTRAAT 57 VENRAY 04780-12628 ONTDEK DE ECHTE BAKKER, ECHT-JE PROEFT T1

Peel en Maas | 1992 | | pagina 5