U NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY 35: 3 3 Ben Buntweg, uitekruid, e| Jssauplein Tijdelijke afsluiting wegen Hinderwet Hinderwet Kapvergunning verleend Tijdelijke afsluiting Steegse Peelweg Rekonstruktieplaii Nassauplein Ingekomen Bouwaanvragen Bouwvergunning aangevraagd Dunning bos nabij Kulutweg Bouwvergunning verleend Bekendmaking Kollektekalender [MAAS i Dsl "4780-23333 ay-( fldentieadres: I t.m. vrijdag van 9.00 tot Bevolkingszaken is te- opend op donderdag van 17.00 uur. iningstijden kan uitslui- letefonische afspraak worden n b. en w. uitsluitend te n na telefonische afspraak uafeenheid bestuursonder- tel. 04780-23269, alléén Bag. tester Waals van 10.00 tot 11.00 uur bestuurszaken: gewestelij- lemeentelijke samenwer- lurlijke koördinatie; open en veiligheid; voorlichting algemeen; dorps en wijk- ineel, organisatie en in- interne dienstverlening; ische zaken: bevordering sgenheid, markten en ker- handel en middenstand, be- g toerisme, bedrijfs- en esliging. de Loo yrgemeester) tg van 10.00 tot 11.00 uur. ..pj aken: algemeen milieubeleid, etszaken, afvalverwerking, werking, bodemsanering; UI lappelijke zorg: gezondheids ei, aatschappelijk werk, ouderen- 1 erklozenzorg (RBA), sociale nra irziening (WSW), culturele leden; sociale vernieuwing; Truijen igvan 10.00 tot 11.00 uur. belastingen, gemeentega- (hypotheken); openbare wer- wegen, riolering, reiniging, wrkeer en vervoer; agrarische uilverkaveling, beheer en ver- ndbouwgronden. ft* wersten ig van 10.00-11.00 uur. te ordening; volkshuisves- bouw- en woningtoezicht; idstoezicht; stedebouw; edrijf (m.u.v. beheer land- widen): beheer eigendom- wploitatie bestemmingsplan- Dt ondverwerving; gronduitgifte. ^jDrlessen nra) »g van 10.00-11.00 uur. zaken: muziekschool, mu- chouwburg, bibliotheek, mo- :org, oud archief, culturele ngen, grote en kleine kun- tje academie; sociale zaken; volwassenen-edukatie; 2 en; rekreatie; jeugd- en jon- I fk; akkommodatie-aangele- sociaal-cultureel werk; vraagstukken; mediazaken; ing. W Cva r it «sar zullen door de gemeen- raj Mhillende lokaties bomen ffl verplant worden, acia's langs het wandel/ In Land weert veroorzaken f ider voor fietsers en wan- I" lp diverse plaatsen hebben Is van de bomen het asfalt b gedrukt Hierdoor is een tooorde situatie voor ge- van het pad ontstaan. >g grotere overlast van deze de toekomst te voorko- «sloten de Acacia's dit na- 0 [Verplanten naar lokaties iwortelgroei geen hinder zullen vervangen worden m ander soort: de Valse Boom (doomloze vorm), (planten van de Acacia's is voo ij aar 1992 voorbereid in het najaar 1992 plaats i. By uitstel kunnen deze meer verplant worden. I's van F1 uitekruid zullen irden aan de Buntweg in Om te voorkomen dat irs aan de Buntweg hin- inden van de bomen geplant aan de zuidzij de Buntweg. De schaduw. door de bomen, zal dus vallen en zodoende zul- •fcwoners ten noorden van Idervan geen hinder onder- llC frige Acacia's aan Fluite- 'ullen verplaatst worden e bufferzone Keizersveld/ Ei leacia zal geplant worden op r2j ®uplein. Dit najaar zal re- .J toie van dit plein plaats- In de komende periode zullen door de gemeente Venray onder houdswerkzaamheden worden uit gevoerd aan diverse bruggen over waterlopen in de gemeente. In een aantal gevallen is het daar om noodzakelijk dat tydelyk de wegen, waarin de bruggen zyn gele gen, worden afgesloten voor alle verkeer. Het betreft de hierna genoemde wegen vanaf de volgende tijd stippen: - Weverslo, start van de werkzaam heden aan de brug over de Loo- beek per 19 oktober 1992; - Brugpas. Start van de werkzaam heden aan de brug over de Oostrumse Beek per 2 november 1992; - Houbenweg, start van de werk zaamheden aan de brug over de Oostrumse Beek per 9 november; - Laagheidseweg, start van de werk zaamheden aan de burg over het Afleidingskanaal per 30 novem ber 1992; - Giesevenneke, start van de werk zaamheden aan de brug over het Afleidingskanaal per 7 december 1992. De werkzaamheden worden, aan vangende vanaf genoemde tijdstip pen, gefaseerd uitgevoerd en duren uiterlijk tot einde dit jaar. In die gevallen dat afsluiting van wegen noodzakelijk is, zal deze af sluiting ter plaatse aangegeven zyn en is met borden een omleidings route ingesteld. Afsluiting vindt plaats voor de duur van de werkzaamheden of zo veel korter of langer als in verband met de werkzaamheden mogelyk/ noodzakelijk is. Voor eigenaren en gebruikers blyven de aanliggende percelen be reikbaar, overigens worden de be trokken aanwonenden afzonderlijk geïnformeerd. Voor nadere informatie omtrent de afsluiting kan desgewenst kon- takt worden opgenomen met de af deling openbare werken via doorkiesnummer 23250. Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend, gelet op de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne. dat zij hinderwetvergun ning hebben verleend aan: P. van Zutphen, Zwartwater 2, 5816 AA Vredepeel voor een nieu we, de gehele inrichting omvatten de vergunning voor een fokzeugen- houdery, gelegen aan de Zwartwa ter 2 te Vredepeel; LLTB, Wilhelminasingel 25 te Roermond voor het oprichten en in werking hebben van een proefboer- dery ten bate van proeven op en on derzoek aan vollegronds akker bouw gewassen, waarby tevens brandstoffen en olie worden gebe zigd en worden opgeslagen in 3 bovengrondse tanks, bestrij dingsmiddelen worden bewaard en meststoffen worden opgeslagen ge legen aan de Vredeweg 1, la en 3 te Vredepeel. De beschikking en bybehorende stukken kunnen op het raadhuis. Raadhuisstraat 1 te Venray, kamer 309, elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden ingezien tot 15 november 1992. Tbt deze datum kunnen de stuk ken ook, na telefonische afspraak, worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur. Tbt deze datum kan bij de afde ling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State een beroep schrift worden ingediend door de aanvrager en degenen die tegen de aanvraag om vergunning tydig be zwaren hebben ingediend. Ook de genen die om gegronde redenen niet in staat zyn geweest bezwaar te maken, kunnen een beroepschrift indienen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Raad van State, afde ling voor de geschillen van bestuur, postbus 20019, 2500 EA 's-Graven- hage. Op bovengenoemde datum wordt de vergunning van kracht, tenzy vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt gedaan om de beschikking te schorsen of een voorlopige voorziening te treffen. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet wor den gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Post bus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelyke ordening en milieubeheer, ir. G.EJ.M. Frencken Kennisgeving bekendmaking Ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend, gelet op de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne, dat zij voornemens zyn hinderwetvergunning te verlenen A-J.M.W. v.d. Sterren, Nieuw- kuijksestraat 50, 5253 Nieuwkuyk voor het oprichten en in werking hebben van een hotel gelegen aan de Maasheseweg 80a te Venray; J. Heesen, Laagriebroekseweg 30, 5809 ET Leunen voor een nieu we, de gehele inrichting omvatten de vergunning voor een varkensmestery en -fokkery gele gen aan de Laagriebroekseweg 30 te Leunen; Maatschap van Bommel-See- gers, Zwartwater 1, 5815 AA Vrede peel voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een varkenshouderij gelegen aan het Zwartwater 1 te Vredepeel; J. van Dongen, Jaegerhofweg 10, 5814 AL Veulen voor een nieu we, de gehele inrichting omvatten de vergunning voor een melkrund- veehoudery gelegen aan de Jaeger- hofweg 10 te Veulen; L.G.M. van Vegchel, Timrner- nammsweg 119, 5813 AM Yssel- steyn voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een rundveehouderij gelegen aan de Timmermannsweg 119 te Ys- selsteyn. Dit onder oplegging van voor schriften die nodig zyn in het be lang van het voorkomen of beperken van gevaar, schade of hin der buiten de inrichting. De ontwerp-beschikking en bijbe horende stukken kunnen op het raadhuis, Raadhuisstraat 1 te Ven ray, kamer 309, elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden inge zien tot 29 oktober 1992. Tot deze datum kunnen de stuk ken ook, na telefonische afspraak, worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur. De' aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de aanvraag en ieder die aantoont dat hy daartoe redelijkerwijs niet in staat is ge weest, kunnen tot bovengenoemde datum gemotiveerde bezwaren in brengen naar aanleiding van de ontwerp-beschikking. De bezwaar schriften moeten schriftelijk by burgemeester en wethouders wor den ingediend. Degene die een be zwaarschrift indient, kan verzoeken zyn persoonlyke gege vens niet bekend te maken. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens deze, het hoofd van de afdeling volkshuisvesting, ruimtelyke ordening en milieubeheer, ir. G.EJ.M. Frencken Door het college van burge meester en wethouders is kapver gunning verleend voor het vellen van een aantal bomen, staande langs de Steegse Peelweg. De kapvergunning is verleend aan de Nederlandse Gasunie. Aan leiding tot het verlenen van de ver gunning is de rekonstruktie van de gas-transportleiding langs de Steeg se Peelweg. Het betreft in totaal 38 essen, staande langs de Steegse Peelweg tussen de aansluiting met de Jae ger hofweg en de Pottevenweg. De bomen zyn ca. 15 jaar oud en zyn destyds geplant op het treyekt van de gas-transportleiding. In verband met de rekonstruktie van deze lei ding is thans vellen van de bomen onvermydelyk. Aan de kapvergunning is een her plantplicht verbonden. Dit bete kent dat aan de noordzyde van de Steegse Peelweg door de Gasunie, op aanwijzing van de gemeente, 38 bomen zullen worden herplant. Met deze herplant wordt voldaan aan een gemeentelijke landschap pelijk beeldbepalende wens, te weten het versterken van de lijn vormige wegbeplanting langs de Steegse Peelweg. De werkzaamheden worden op zeer korte termijn uitgevoerd. Voor nadere informatie omtrent bovengenoemde velling en her plant kan desgewenst kontakt wor den opgenomen met M. de Bresser van de afdeling openbare werken via doorkiesnummer 23389. In verband met de uitvoering van leidingwerkzaamheden door de Ne derlandse Gasunie in de berm van de Steegse Peelweg is het noodzake lijk dat tydelyk een gedeelte van deze weg wordt afgesloten. De afsluiting geldt voor alle ver keer, voor eigenaren en gebruikers zullen de aanliggende percelen ech ter bereikbaar blyven. Afsluiting vindt plaats in de pe riode van 18 oktober 1992 tot 27 no vember 1992 of zoveel korter of langer als in verband met de werk zaamheden mogelyk of noodzake lijk is. Tbr plaatse is met borden een om leidingsroute ingesteld via de Brug- pas en de Jaegerhofweg over een gedeelte van de Eikenhofweg. Voor nadere informatie omtrent de afsluiting kan desgewenst kon- takt worden opgenomen met de af deling openbare werken via door kiesnummer 23250. In 1991 zyn op verzoek van bewo ners aan het Nassauplein diverse berken in het trottoir gekapt. Naar aanleiding van de verleende kap vergunning voor de berken is door diverse bewoners rond het Nassau plein bezwaar gemaakt Ze hebben de gemeente verzocht om, ter com pensatie van de gekapte berken en kele nieuwe bomen te planten. Door de gemeente is in overleg met de bewoners overeenstemming be reikt over de herinrichting van het Nassauplein. Het plan ligt ter inza ge op het gemeentehuis, kamer 234. Om dit plan te kunnen realiseren dienen vier populieren gekapt te worden. Het betreft een Canadese populier, staande voor pand Nas sauplein 24, die momenteel gevaar oplevert als gevolg van afbrekende takken bij storm, wind, enz. En te vens drie populieren in de punt van het pleintje die vanwege ouderdom aan vervanging toe zijn. REKONSTRUKTIEPLAN Volgens het rekonstruktieplan wordt voorgesteld zeven bomen te planten op het nassauplein. Drie in een groep geplante bomen markeren de toegang tot het plein vanaf de Prins Bemhardstraat. De andere zijde van het plein komende vanaf de Oostsingel wordt gemar keerd door een grote solitair. De lus rond het plein wordt in de hoek be geleid door drie bomen. De randen van het plein worden tevens beac- centueerd door twee lage hagen. Dit najaar zal met de werkzaam heden gestart worden. Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet treft u onderstaand een overzicht van de in de afgelopen week by burge meester en wethouders^van Venray ingekomen bouwaanvragen. het bouwen van 3 nood- stroomaggregaatruimten op de vliegbasis De Peel, t.n.v. Ministerie van Defensie DGWT, Postbus 90195 te Breda; het bouwen van en garage aan de Mgr. Hanssenstraat 71 te Oostrum, t.n.v. H.M.J. van Lierop; het renoveren van een var kensstal aan de Begijnhofweg 5 te Heide, t.n.v. Maatschap Derikx-van Rengs; het bouwen van een mestop- slagsilo aan de Hansenberg 2 te Merselo, tn.v. J.W.S. v. Ryswijck. Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelyke ordening en milieu, ir. G.EJ.M. Frencken Burgemeester en wethouders zyn voornemens aan de volgende bou waanvragen medewerking te verlenen. het renoveren van een be drijfsgebouw aan de Zwartwater 1 te Vredepeel. tn.v. J.W.M. van Bommel. De op de bouwaanvragen betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 16 oktober 1992 gedu rende 14 dagen voor een ieder ter inzage by de onderafdeling bouw beheer, kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termyn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk by burgemeester en wethouders wor den ingediend. (art 18a WRO) Burgemeester en wethouders zyn voornemens om met toepassing van artikel 18a van de Wet op de ruimtelijke ordening vrijstelling te verlenen aan het ter plaatse gelden de bestemmingsplan ten behoeve van de volgende bouwaanvragen: het bouwen van een serre aan de Spinetstraat 35 te Venray, tn.v. J. v.d. Geer. De op de bouwaanvragen betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 16 oktober 1992 gedu rende 14 dagen voor een ieder ter inzage by de onderafdeling bouw beheer, kamer 310, van het raad huis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termyn kunnen eventuele bezwaren schriftelyk by burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray drs. J.F.H.A.B. Waals In de periode van half oktober tot eind oktober zullen in het bos, gele gen tussen Kulutweg en Deumese- weg, onderhoudswerkzaamheden worden uitgevoerd. De werkzaamheden worden uit gevoerd in het kader van het weg werken van achterstallig onder houd en betreffen dunning van het bos. Dunning betekent dat een aantal bomen wordt verwijderd, zodat de overblijvende bomen meer ruimte krijgen en daardoor meer kansen hebben om goed uit te groeien. Te vens komt er na een dunning meer licht op de bodem, waardoor de on derbegroeiing meer groeikansen krygt. Voor nadere informatie omtrent de werkzaamheden kan desge wenst kontakt worden opgenomen met M. de Bresser van de afdeling openbare werken via het doorkies nummer 23389. Rijvaardigheidsrit voor 55-plussers Deelnemen Vul onderstaande bon dan in De rijvaardigheidsrit wordt gehouden op 10 november 1992. De kosten voor het deelnemen aan een rit bedragen fl. 10,00 per persoon. Hoont u in de gemeente Venray, bent u 55 jaar of ouder, bent u in het bezit van een rijbewijs, beschikt u over een auto en wilt u aan de rit deelnemen, vul dan de onderstaande bon in en stuur deze in een enveloppe naar: Gemeente Venray, afdeling openbare werken T.a.v. de heer J.Nellen Postbus 500 5800 AM VENRAY U krijgt na inschrijving bericht op welke wijze betaling van het inschrijfgeld dient te geschieden. Deelnemers krijgen na inschrijving informatie toegestuurd en wordt er met hen contact opgenomen. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer M.Wijnhoven, secr.afd.Venray van Veilig Verkeer Nederland, telefoonnummer 86424. EEN UNIEK AANBOD VOOR AUTOMOBILISTEN VAN 55 JAAR EN OUDER Ondergetekende neemt deel aan de rijvaardigheidsrit op 10 november 1992 Naam: Adres Postcode/woonplaats Leeftijd: Bon in een enveloppe sturen naar: Gemeente Venray, afdeling openbare werken, J.Nellen, Postbus 500, 5800 AM VENRAY. t.a.v. de heer RIJSTIJL KUKTECHNIEK IN- EN UITVOEGEN SNELHEID AANPASSEN GEDRAG OP KRUISPUNTEN ANDEREN IN HET VERKEER VOORRANG Burgemeester en wethouders hebben in hun vergadering van 6' oktober 1992 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning verleend. Zij die menen door de af gifte van één of meer van deze ver gunningen rechtstreeks in hun belang te zyn getroffen, kunnen op grond van de wet AROB daartegen by het college van burgemeester en wethouders van Venray een gemoti veerd bezwaarschrft indienen en wel binnen dertig dagen na boven genoemde datum. het uitbreiden van een var kensstal aan de Paardekopweg 13 te Ysselsteyn, tn.v. Maatschap Swinkels; het veranderen en uitbreiden van een pluimveestal tot var kensstal aan de Ringweg 2 te Ys selsteyn, Ln.v. M.H. Claessens; het bouwen van een carport aan de Andeslaan 2 te Venray, Ln.v. G.A. Siroen; het verbouwen en uitbreiden van een woonhuis aan de Van Mont- fortstraat 11 te Ysselsteyn, tn.v. Al- cast bv, Horsterweg 31 te Casten ray; het bouwen van een overdekt terras aan de Akelei 40 te Venray, tn.v. P.J.A. Huberts; het bouwen van een overdekt terras aan de Bolderik 23 te Venray, tn.v. J.G.J. de Bruyn; het bouwen van een woonhuis met garage aan de Hoopweg 20 te Venray, tn.v. J.M.L.H. Peeters, Bo terbloem 36; het uitbreiden van een rund veestal aan de Timmermannsweg 41 te Ysselsteyn. tn.v. H. de Wit; het veranderen van een woon huis aan de Andeslaan 20 te Ven ray, tn.v. L.C.M. v.d. Heyden; het bouwen van 10 vrye sektor-woningen met berging aan de Vingerhoedskruid 6, 7, 8, 9, 11 en 13, Vogelwikke 15, Tbrmentil 2, Teunisbloem 1 en Vlinderbloem 12, tn.v. Bouwmij Gebr. Janssen, Post bus 2 te Venray; het bouwen van een tuinber- ging aan de St. Franciscuslaan 33 te Venray, tn.v. J.M. Huybers, Kolkweg 18; het bouwen van een tuinhuis je aan de Etudestraat 19 te Venray, tn.v. A.H.M. van Kaathoven; het bouwen van een woning aan de Alaertslaan4 te Venray, tn.v. A.J.G. Peeters, Schaapskuil 3 te Merselo; het bouwen van een zeugen- stal aan de Deumeseweg 87 te Hei de. tn.v. E.C.P.M. Jenniskens-van Ass; het bouwen van 14 sociale koopwoningen aan de Penning kruid 28 t/m 42 en 46 t/m 56 (even) te Venray, tn.v. Bouwbedrijf Cleven, Gen. Dempseystraat 25 te Swolgen; het bouwen van een mestop- slagkelder met veestal aan de Testrik 2 te Merselo, tn.v. Maat schap Van Duuren; het bouwen van een mestvar- kensstal aan de Timmermannsweg 122 te Ysselsteyn, tn.v. W.P.J. Lemmen. De burgemeester van Venray, drs. J.F.H.AJB. Waals Burgemeester en wethouders van Venray, brengen ter openbare ken nis dat b(j Gedeputeerde Staten van Limburg een aanvraag is ingediend door hengelsportvereniging 't Al- verfje, p/a Julianasingel 23 te Ven ray, om vergunning tot het ont- gronden van het perceel, kadastraal bekend gemeente Venray, sektie S, nr. 1058 (ged.), gelegen nabij de vis vijver Het Wanssums Ven. Met de ontgronding wordt beoogd een optimale groeiplaats te kreëren ten behoeve van aan te planten bos. De aanvraag ligt met ingang van 15 oktober 1992 gedurende dertig dagen voor een ieder ter inzage in het raadhuis, afdeling volkshuisves ting. ruimtelyke ordening en mi lieu. Raadhuisstraat 1 te Venray, tydens kantooruren van 09.00 tot 12.00 uur. Ingevolge het bepaalde in de 'Ver ordening op ontgrondingen in Lim burg' kan een ieder binnen bovengenoemde termyn schrifte lyk bezwaren indienen tegen het inwilligen van de aanvraag, te rich ten aan gedeputeerde Staten van Limburg, maar in te dien bij de ge meente Venray. Postbus 500, 5800 AM Venray. De burgemeester en wethouders voornoemd, drs. J.F.H.A.B. Waals, burgemeester drs. A.W.M. de Bever, sekretaris 17 okt.: Jeugdopvang Zwemvereni- ging Spio, 18-24 okt: Unesco Centrum Ne derland. 25-31 okt: Nederlandse Brandwon den Stichting. 30 okt: Scouting De Peelspeurders. 1-7 nov.: Nationaal Jeugd Fonds Jantje Beton. 8-15 nov.: Diabetes Fonds Ne derland. 16-22 nov.: Stichting Hulp Iran.

Peel en Maas | 1992 | | pagina 11