De Kranendries vergeten veldnaam *4St Triathlon Vereniging Regio Venray nodigt belangstellenden uit! rsmode bekent kleur 11 fsluiting nsdagavond- Nochten Lezing over dementie Peter Stiphout sponsort fietscrossers Inleveren vakantiebonnen Dynamische najaarscampagne bij de Garantmarkt Week van het Brood bij bakkerij Pijpers 10e Maasheggenloop te Vierlingsbeek Spellenmiddag voor de jeugd Boekenmarkt in De Essel Afgestudeerd Geslaagd Silhouette festival bij Mijling Dierengilde Van Grootel trakteert honden Donderdag 1 oktober - Pagina 7 onroerenof >t witte ei iuken.l verd.; Grootdorperveld van Mer en stukje grond begroeid en struikhout, genaamd idries'. Het woorddeel lyk 'de ries' betekent: land. Om de paar jaar vroeger een stuk land ;ing door schapen dat de grond weer vruchtbaar werd. Deze landbouw bekend ilsel. nendries' vertelt ons ech- \-eel meer. Want in deze taand v, >n van de weinige 'kraan- rport. Ff en' in onze uitgestrekte ge- loopala lerkennen we het jaarlyks er met j ren van de kraanvogel- kraanvogel (grus grus) jrys bruin verenkleed en pluimen op de rug. Zyn douc^rt wit gevlekt Hij is ruim zold» r groot De volwassen vogel i rode vlek op de kruin. Qgeis zyn bewoners van 0 OCT ikten' ziJ leven in uit' "■Ö57 moerasgebieden, laagve- m broeklanden van Scandi- idden-Europa en Siberië, herfst trekken ze in V- 1 3B§n;iar hun overwinterings- ffl in Spanje, Soedan en I&^^BHet schallend 'trompette- S9Hns de vlucht is kilometers Iirs noemen de kraanvogel lalekt 'croeënekrane'. Hoe leze benaming komen, is jaadsel. De kroonkraanvo- (jn verenkroontje leeft uit- ln Zuid-Afri ka en is geen Jden-Nederlandse woord dagen schimpen, brengt ilyke verklaring. Ook iénekraan (west-Vlaan- betekenis Croeë- |dus het geluid weer van Is tydens hun lange iningen en daarmee sa- end de vermindering van jen. zyn een bedrei- jr de kraan vogelstand. In ind waren aanvankelyk pleisterplaatsen be- 11 11 ^';roo<D"r''J^k De Kranendries, aangetekend op een detail van de TranchotkaarL kend. Nu zijn alleen in Limburg en Noord-Brabant (de Groote Peel, Sta- brechtse heide, de Hamert, de Meinweg) nog geschikte rustplaat sen voor de kraanvogeltrek. Het landschap van het Grootdor perveld is danig veranderd. Daar aan de rand van het akkerveld be gon de Peel met zijn heide en schaapskooien. Ook de klelïen van de Zevenberg zijn door de bossen aan het oog onttrokken. De vele kleine akkers rond de 'Kranen dries', nu eigendom van de familie Pubben op de Stienenplats, zyn veranderd in grote landbouwperce- len. Niemand herinnert zich meer dat in de herfst en lente ooit de kraanvogels daar rondstapten! Deze veldnaam is bewaard geble ven, omdat notaris Pingen in 1837 by een grondtransaktie van Johan nes Peters de naam aan het papier toevertrouwde. Nu ligt zy veilig op geborgen in het Ryksarchief van Maastricht. Uit het veldnamenonderzoek door: Géiard Lucassen [kollektie bij Jac. Nooyen Mannenmode Venray iwe n^jaarskollektie van i is verrassend opval- ind is dat herenmode de d veel verandert De na- ttie toont dat ook aan. De ft veel meer voor kleur te mannen hebben ook feer lef om het te dragen. Er |van een ware metamorfo- inen kiezen voor dynami- eigentydse kleding in jn saaie, gryze pakken. n dessin |alt is dat het kostuum qua dessin ingetogen is. Er oxe stoffen gebruikt met rynde grafische dessins, ^nover staat dat het colbert zer weer heel uitbundig jrzijn. Het geheel wordt ge- d met kleurige shirts en s. Luxe en kwaliteit staat aliteit naast comfort a en jacks valt een her ig van wol op. De nieuwste [(jn dekenjassen met hou- uiten, cabans en gestil- mticoats. En daarnaast at oil of wascoating en een nen van de Woensdag- ters 1992 is ten einde en Jur van de Tberklub Over- zich nu bezighouden met Iten van een programma seizoen 1993. Dit seizoen rerk met zich meebrengen, jioor het gereed komen denplan weer een ieuwe routes uitgezet kun nen. Tbr afsluiting van het 1992 zal er een byeen- shouden worden, waarop ^liefhebber uit Overloon Sng welkom is. Deze by- 51 's op donderdag 8 okto- tonvang 20.00 uur bij 't Hof igif ft afgelopen seizoen is de 'tevreden. Het aantal deel- 133 902 personen; 138 per- yèjhebben aan deze gratis (avondtochten deelgeno- Wan verdienen 35 perso- - iW^Q'brevet. omdat ze meer 'al deelgenomen hebben, avond van de 8e oktober 35 deelnemers het TKO- ontvangst nemen. Tevens te bijeenkomst de vrijwilli ge bekend worden ge- deze avond zal verder gblik gegeven worden over '°pen seizoen, tevens een "k op het komende sei- 'lsde mogelijkheid om vra- c'len en suggesties te doen fft 'tomende seizoen. ■Jjj fietsliefhebber uit Over leving is by deze uitge- op deze avond aanwezig verweerde optiek. Funktionaliteit staat naast confort centraal Gevarieerd assortiment De turtle-neck en de kol staan dit nqjaar volop in de belangstelling omdat ze gemakkelijk onder een colbert kunnen worden gedragen. Truien zyn er in vele soorten: van verfijnde tot zware breisels vaak met anti-pilling finishing en prach tige ouderwetse kabels. In shirts vallen de flanel-ruiten op. Uni's al of niet in afgewassen tinten en stre pen blyven aktueel Jac Nooyen MannenMode en Vry- etydskleding heeft zijn nieuwe nqjaarskollektie speciaal samen gesteld voor mannen die van kleur rijke en betaalbare variatie houden. Kom gerust de sfeer van de na jaarsmode proeven in onze zaak in Venray. Diefstal waterpomp Door een maatschap in Oirlo werd aangifte gedaan van diefstal van een ijzeren waterpomp vanaf een landbouwperceel aan de Koren- weg in Oirlo. De pomp was losge koppeld, waardoor het vermoeden bestaat dat de dader goed op de hoogte is geweest. Voor het vervoer moet gebruik zijn gemaakt van een voertuig, gezien en grote aantal ki lo's dat de pomp weegt. Loslopend vee De politie moest in de nacht van dinsdag op woensdag in aktie ko men voor loslopend vee op de Deur- neseweg. Ze wisten het vee, voordat er ongelukken waren gebeurd, in een weide te drijven. Naar de eige naar zal een onderzoek worden in gesteld. Op donderdag 15 oktober organi seert de Stichting RISC, afd. Oude renwerk, in samenwerking met de KBO. een thema-middag met als on derwerp de ziekte van Alzheimer. Dementie kan verschillende oor zaken hebben, maar de ziekte van Alzheimer is de meest voorkomen de oorzaak. Door de toeneming van het aantal ouderen zal één op de drie Nederlanders met een demen terende oudere in zijn direkte om geving te maken krygen. Eigenlijk moet iedereen dus op de hoogte zyn van dementie om. bij konfron- tatie, zyn of haar houding tegen over de zieke te kunnen bepalen. De lezing wordt verzorgd door de Alzheimer Stichting. De Stichting RISC nodigt alle be langstellenden uit om deze lezing by te wonen. De lezing vindt plaats op donderdag 15 oktober van 14.00 tot 16.00 uur in het Aktiviteiten- centrum voor Ouderen De Kemp haan, Kennedyplein 1 te Venray. De toegang is vry. Hierbij verklaart uw echte bakker het appelseizoen voor geopend! Er zijn dus weer appelbollen, open appelvlaai, rozijnenbrood appel Vrijdag en zaterdag: 5 kaiserbroodjes van 2,40 nu 1,90 1 elfzaden 400 gram van 1,95 nu 1,75 1 appelvlaai met verse appelstukjes voor 12,00 Uw Echte Bakken echte bakker §)l De Venrayse ex-wereldkampioen fietscross. Peter Stiphout, die vorig jaar nog een rentree waagde na zyn zwaar ongeval, kan de wielersport toch niet helemaal vergeten. Al eer der dit jaar konden wij melden dat zijn Sport- en Fitnesscentrum de Venrayse wielrenner Freddy de Vries (overigens een oud fiets- crossmaatje van Peter Stiphout) sponsorde. Nu heeft Peter Stiphout een aantal fietscrossers rondom zich vergaard die hy managed, traint en sponsort. Fietscrossers die tot de top en subtop van Neder land behoren en waarmee Peter Stiphout komend seizoen hoge ogen wil gaan crossen. Op de foto van links naar rechts Onno Sturme, Harry Peeters, G.J. Schonewille, Bart Geurts, Natasja Vincent, Patrick Luppens, Peteil Thijssen en Peter Stiphout zelf. Op de foto onbreken Liesbeth Tblman, R. van Geyn en Herman Hofmans. Begin oktober kunnen weer va kantiebonnen voor de landbouw en of GUO, Grontmy, Heidemy en RIJP cehques worden ingewisseld. Dat kan in deze regio gebeuren van 5 t/m 9 oktober en wel op de volgen de data en plaatsen-. Maandag 5 okt. van 18.00-20.00 uur by J. Deenen, Klaphekken 5, Vierlingsbeek; van 19.00-21.00 uur in het gemeenschapshuis, 14 Okto- berplein 2 te Overloon. Dinsdag 6, woensdag 7 en don derdag 8 okt. van 19.00-21.30 uur in wijkgebouw De Kiosk in 't Brukske te Venray. Met name voor de inlevering in Venray zijn 3 avonden uitgetrok ken. Om de aanloop te spreiden wordt gevraagd om uw bonnen als volgt in te leveren: begint uw ach ternaam met een A ton K op dins dag, van L ton Z op woensdag en donderdag voor iedereen van A t/m Z. Inleveren volgens alfabet is geen verplichting maar een advies. De Voedingsbond FNV hoopt met dit systeem van werken de wachttijd tot een minimum te beperken. Aan iedereen die inlevert vragen wy aandacht voor het volgende: A. Losse zegels worden niet aan genomen, geen verschillende boek jaren by elkaar plakken, bonnen en/of cheques even uitsorteren naar boely'aar. B. Breng een bank- of gironum mer mee waarop het bedrag kan worden overgemaakt De uitbeta ling is 1 december. C. Leden van een vakorganisatie dienen een bewys van lidmaat schap te tonen, byv. afschrijving kontributie, of volledige adreswik kel van bondsblad. D. Wilt u alvast uw bonnen en/of cheques optellen. U weet dan me teen of onze telling ook klopt Als iedereen zich aan bovenstaan de houdt verwacht men dat de in name op een vlotte wyze kan geschieden. Naar verwachting zullen de inle- verdat in 1993 zyn: 5 t/m 9 april en van 4 t/m 8 okt In maart '93 ont vangt u hierover definitief bericht Indien er nog vragen overblijven dan kunt u kontakt opnemen met P. Smits. tel. 87933, tussen 18.00- 19.00 uur van dinsdag t/m vrydag Diefstal bromfiets Ten nadele van een inwoonster werd haar bromfiets van het merk Vespa ontvreemd. Deze had zy by een school aan de Westsingel gestald. Garantmarkt Willy Bens te Yssel- steyn en Gamatmarkt G. van D(jck te Venray starten een grandioze nqjaarsaktie, waarvan u als consu ment veel profyt trekt Vanzelfspre kend zyn er vlijmscherpe folder aanbiedingen, er worden kans kaartjes uitgegeven waarmee u als klant kan sparen voor een gratis roomboter-amandel Kerstkrans. Als klap op de vuurpijl maakt men kans op een van de vele gratis boodschappenpakketten. De campagne voor de gratis bood schappenpakketten is gestart op maandag 28 september en duurt tien weken. By besteding van 15 gulden aan boodschappen ontvangt de consument een kanskaart waar mee wekelijks kans wordt gemaakt op één van de boodschappenpak ketten ter waarde van ruim 40 gul den, die iedere week beschikbaar worden gesteld. De pakketten zit ten vol bekende merkartikelen, waarmee aanmerkelijk kan worden bespaard op de dagelijkse bood schappen. Samen worden er ruim 200 pakketten weggegeven. Daarnaast bevat elk kanskaartje één spaarzegel voor een gratis roomboter-amandel Kerstkrans van 450 gram ter waarde van 8,85. Tegen inlevering van een volle spaarkaart met 40 zegels ontvangt de klant een tegoedbon. Op vrijdag 18 en zaterdag 19 december kan de tegoedbon worden ingeleverd en kan de Kerstkrans in ontvangst worden genomen. Van 2 t/m 10 oktober beleeft men in Nederland weer de nationale Week van het Brood; dit jaar is het thema 'Brood, een ryke oogst'. Pierre Pijpers, winnaar van de Bartelsman promotietrofee 1991 komt ook nu weer met vele aktivi- teiten. Zo is er op vrijdagavond muziek van jonge mensen voor de deur en kunnen kinderen grabbelen in de grabbelton. Zaterdag beeldt een pantomi mespeler op zyn manier het thema 'Brood, een ryke oogst' uit; kunnen de kinderen meedoen aan verschil lende kinderepelen en kunnen de klanten een viaai of een taart win nen by het Rad van Avontuur, 's Avonds om 7 uur begint in de Grote Kerk de dialektmis van het Veldeke Venray. Samen met bakker Pierre Pypere hebben zy de mis he lemaal in het thema 'Brood, een ry ke oogst' gezet. De gehele kerk is versierd met brood, door bakker Pierre gebakken. Na afloop wordt er koffie en een krentenbol aan de kerkgangers aangeboden. De rest van de week zijn er ook al lerlei akties. Zo ontvangt op dins dag 6 oktober elke 25e klant een gratis appelvlaai. Daags daarna zul len alle kinderen van de St Petrus Bandenschool een krentenbol ont vangen. Kinderen aan andere basis scholen ontvangen, op vertoon van een graanprodukt, b.v. graankor rels. ook een broodje. Het Jeugd Rode Kruis afd. Venray. leidt ook dit jaar weer de aktivitei- ten in goede banen. (adv.) Inbraak in kantine hondenclub Door het inslaan van een ruit was toegang verkregen tot de kantine van de Hondenvereniging aan de Smakte rweg Alle laden en kasten bleken doorzocht te zijn. Er werd alleen een sleutelbos ontvreemd. Voor het 10e opeenvolgend jaar organiseert het Wielercomité Vier lingsbeek zondag 4 oktober a.& haar inmiddels als klassieker be kendstaande Maasheggenloop. Ook en vooral hebben er in het naaste verleden de nodige Limburgse lo pers en loopstere goede resultaten weten te behalen. Namen als Hoede- makers, Loonen, Freriks, Beu re ken s en Derksen hebben hun sporen in het mooie Maasheggenge- beid uitgebreid verdiend. ENQUETE Tydes de inschrijving van de Maasheggenloop zal het voor het laatst mogelijk zyn om een enquê teformulier in te vullen betreffende de Trimloopkompetitie. Aangezien de organisatie zich ervan bewust is van eventuele onvolkomenheden, heeft men gemeend de mening van de lopers bij eventuele veranderin gen te peilen. Aan de deelnemers van de kompetitie zal o.a. de me ning gevraagd worden over het aan tal lopen, puntentellingen, enz. Hoe meer meningen de organisatie bin nen krygt, hoe beter men kan in spelen op de binnenkomende Het programma: 10.00 uur: Jeugd 10 t/m 12 jaar, 2 km; 10.15 uur: Jeugd t/m 9 jaar, 2 km; 10.30 uur: Dames/Heren, 53 km; 10.45 uur: Dames/Heren, 10.6 km. Inschrijven tot 30 minuten voor vertrek van de door u te lopen af stand, in café De Zandpoort te Groe ningen. Voor inlichtingen kunt u kontakt opnemen met H. Geurts, tel. 04781-31874. Pesterijen In afwachting van wat de officier van justitie in Roermond zal beslis sen wat tegen een 30-jarige bewo ner van het Brukske moet gebeuren, geniet deze voorlopig gastvrijheid op het politiebureau. Meerdere malen had de politie klachten gekregen omtrent deze in woner, niet alleen van pesterijen in de buurt maar vooral van baldadig heden waaraan hy zich schuldig maakt Al deze klachten vormden aanlei ding voor de politie om te gaan posten en met sukses, want terwijl de man weer bezig was werd hy op heterdaad betrapt en kon hy wor den aangehouden. Proces-verbaal is reeds opgemaakt Vandalisme Meer dan ergerlyk noemde de woordvoerder van de politie het dat vandalen de moed hadden gehad om in de nacht van zaterdag op zon dag met een straatklinker van twee woningen in de Mattiasstraat te Casten ray, een grote ruit kapot te gooien. Die ingeslagen ruit bescha digde ook nog het in de woonkamer aanwezige meubilair. De bewoners waren erg geschrokken. Ergerlyk vandalisme kan ook worden gezegd van het feit dat een damesfiets van een inwoonster uit de fietsenstalling aan de Kapelweg in Leunen was ontvreemd. De fiets werd elders in Leunen geheel in el kaar getrapt teruggevonden. Op woensdag 30 september a.s. organiseert handbalvereniging Ma nual een spellenmiddag. Deze akti- viteit is bestemd voor groep 6 ton 8 van alle Venrayse basisscholen, dus ook voor die van de kerkdorpen. Doel van deze aktie is om leden te werven voor de 'jongste lagen' van de handbalvereniging. De middag wordt gehouden in sporthal De Wetteling te Venray en duurt van 13.30-14.30 uur. Er gelegenheid om onder des kundige leiding kennis te maken met het handbalspel. Door middel van speelse, doelgerichte handba loefeningen, waaraan een ieder naar eigen behoefte en vermogen kan deelnemen, wordt het hand balspel uitgelegd. Voor eventuele vragen en het aan melden van deelnemers, als dat al niet in schoolverband gebeurd is, kunt u kontakt opnemen met: Ma rian Roefs, St Catharinastraat 15, 5809 AL Leunen, tel. 04780-85082. Thvens z(jn deze middagen de start van het nieuwe seizoen voor Manual. De eerstvolgende thuiswedstrij den zyn op zondag 27 sept en wel: Heren 1-Bom a. 17.35 Heren 2-Stramproy a.18.40 Plaats van handeling is als vanouds sporthal De Wetteling. Op zaterdag 3 oktober, tussen 11.00 en 13.00 uur houdt de MLK- school De Essel een boekenmarkt in de kelder van de school. Er worden dan boeken te koop aangeboden die op school niet meer gebruikt worden. By het uit zoeken bleek dat er veel historisch materiaal aanwezig was; voor veel mensen zou het interessant kun nen zyn om in de kelder tussen de boeken te komen snuffelen en er natuurlijk wat van te kopen. De op brengst komt uiteraard ten goede aan de kinderen; de school finan ciert hiermee het schoolreisje. De Triathlon Vereniging Regio Venray (TVRV) is een vereniging met vele mogelijkheden. Men kan gebruik maken van loop-, fiets- en zwemtrainingen onder deskundige begeleiding. De Triathlon Vereni ging Regio Venray is aangesloten by de Nederlandse Triathlon Bond. Het ledenbestand bestaat uit rekreatieve- en wedstrydatleten vanaf 14 jaar. In oktober starten wy met de opbouw voor het nieuwe sei zoen. Heb je belangstelling voor de ze sport dan nodigen wy u uit om een maand gratis mee te trainen. Stel het niet uit en kom, want zo kun je de hele opbouw meemaken. Naast de triathlongroep bestaat het ledenbestand ook uit een aantal wedstrijdlopere. De Triathlon Ver eniging Regio Venray is ook aan gesloten by de Koninklijke Neder landse Atletiek Unie. Ook lopers nodigen wy uit om een maand gra tis mee te trainen. Kandidaatkoper keerde niet terug van proefrit Donderdagavond om kwart over zes vervoegde zich een man by een garage aan de Gezellenbaan in Ys- selsteyn en verklaarde belangstel ling te hebben voor een te koop staande tweedehands auto. Hy wil de graag een proefritje maken met de auto. Tben de man om kwart voor ne gen nog niet was teruggekeerd van de proefrit kreeg men in de garage argwaan en werd de politie in ken nis gesteld. In de loop van die donderdag avond werd op het terrein van het Vincent van Gogh Instituut een on bekende personenauto gesigna leerd. De politie werd ingeschakeld terwyl ook een personeelslid de achtervolging van die auto inzette. De politie kon de auto op de krui sing Haam m akerstraat-Vel tumse Kleffen staande houden. De auto werd bestuurd door een 17-jarige inwoner van Zutphen. Uiteraard was de bestuurder niet in het bezit van een rybewys. Hij werd voor ver hoor meegenomen naar het politie bureau. De handelskentekenplaat van de garage bleek hy tydens de rit verloren te zyn. Na een tijdje gastvrijheid te hebben genoten op het bureau werd hy later, nadat proces-verbaal was opgemaakt, huiswaarts gezonden. De auto is aan het garagebedrijf teruggegeven. Aan de Ttechnische Universiteit te Delft studeerde onlangs onze plaatsgenoot Felix Breukel uit de Pavanestraat af in de richting Ruimtevaart Heieen Heintjes is geslaagd voor haar eindexamen aan de Hoge School van de Kunsten te Utrecht in het vakgebied Mode Vormgeving. Theo Willems uit Venray is geslaagd aan de Haagse Hogeschool in Den Haag voor maatschappelijk werk met de aantekening be drijfsmaatschappelijk werk. Aan de Hogeschool Eindhoven slaagd Eric Hoff voor personeelsma nagement Vier komplete wielen van auto gesloopt In de nacht van dinsdag op woensdag werden van een aan de Castenrayseweg geparkeerde perso nenauto van een inwoner van Casten ray de vier komplete wielen van de auto gesloopt Tbvens bleek in de auto ingebroken te zyn. De au toradio met twee boxen. 30 cassette bandjes en het rybewys van de eigenaar waren ontvreemd. Tbe- gang tot de auto was verkregen door met een glassnyder de achter ruit eruit te snijden. Van 6 t/m 24 oktober staat Myling Speciaal Optiek geheel in het teken van het bekende brillenmerk Sil houette. Dan organiseert Myling het zg. Silhouette festival. De volle dige kollektie van dit brillenmerk kunt U dan in de Speciaal Optiek aan de Passage aantreffen. Er is keus uit maar liefst 1135 monturen van klassiek, modieus tot zeer ex clusief. Tydens het Silhouette festival zal op vrydag 16 oktober tussen 14.00 en 20.00 uur een kleurenadviseuze van Silhouette aanwezig zyn. Kleu ren spelen met name by brillen een zeer belangryke rol. Deze advi seuse kan U geheel vryblyvend ad viseren welke kleur bril het beste by U past Iedereen is welkom om het Sil houette festival by Myling Speciaal Optiek te bezoeken en zich natuur- lyk goed te laten voorlichten wat betreft juiste bril voor hém of haar. Tri- en loopatleten zyn in het al gemeen individuele sporters. Tbch zal iedereen het er mee eens zyn, dat begeleiding, gezelligheid en het uitwisselen van ervaringen het sporten nog meer voldoening geeft. Dit zyn dan ook de doelstellingen van de Triathlon Vereniging Regio Venray. Wat zou de TVRV jou kunnen bie den? Om te beginnen natuurlyk de trainingstyden. Vrydag zwemmen in De Sprank Venray van 18.00 tot 19.00 uur. Zaterdag lopen vanaf de parkeerplaats van het oude zwem bad op de Parkweg van 16.00 tot 1730 uur. Dinsdag zwemmen in De Sprank van 2130 tot 22.30 uur. Woensdag lopen op de atletiekbaan jin Venray van 19.00 tot 2030 uur. Het fietsen starten we in de maand maart Naast het trainen en bezoeken van wedstryden heeft de TVRV een eigen clubblad, clubkampioen schap, korting bij aankoop van spullen. clubtenue. trainings weekend Papendal. Zoals u ziet heeft deze vereniging genoeg te bie den voor eenieder die van veel af wisseling houdt Dus nogmaals, heb je interesse dan kun je de hele maand oktober vryblijvend een maand gratis meetrainen. Voor meer informatie kun je bel len naar: Thom Verleg, tel. 04780- 83816 of John Raadschelders, tel. 04780-88883. Vernielingen aan auto's Een inwoonster deed aangifte van vernieling aan haar aan de Hel- frichstraat geparkeerde personen auto, een blauwe Peugeot Duidelyk was te zien dat de vernielingen wa ren aangericht door tegen de auto te schoppen. Aan de Kruitweg ontdekte een in woonster dat ook hier vandalen haar auto hadden beschadigd. De buitenspiegel was er vanaf ge schopt Ergerlyk werd het genoemd dat de personenauto van een inwoner van Leunen beschadigd was, door dat vuile troep tegen de auto was gegooid, waaronder heel wat mayo naise. Daarby ging zelfs het auto alarm in werking. De auto stond aan de Catharinastraat geparkeerd. Een autobezitter, wonende aan de Leunseweg, deed aangifte dat een grote deuk in zyn auto was aange bracht Op 15 september had hy de auto nog een wasbeurt gegeven en niets wat op een deuk leek ontdekt Enkele dagen later zag hy de deuk. Hoe die is ontstaan was voor hem een raadsel. Auto in beslag genomen Een auto die geparkeerd stond op het Schouwburgplein trok de aan dacht van de politie. Natrekken van het kenteken nummer leverde op dat de auto niet verzekerd was en niet APK gekeurd. De auto werd in beslag genomen en de eigenaar en vier medereizigers konden met de trein huiswaarts keren. Stieren aan de wandel Maandagmorgen moest de politie in aktie komen om twee stieren, die in een maïsveld aan de Beekweg lie pen, weer in hun weide aan de Broekweg te drijven. Het lukte de agenten om die cowboy-klus tot een goed einde te brengen. Tben de stie ren in de weide stonden gingen de ze onder de ogen van de 'cowboys' weer aan de wandel. De eigenaar is opgedragen de afrastering zodanig te maken dat deze wandelingen tot het verleden behoren. Geen stropers maar jagers Vry dagavond omstreeks 19.15 uur kwam by de politie een mel ding binnen dat er op patryzen werd gejaagd in het veld naby de Geysterseweg in Oostrum. De poli tie trof daar enkele jagers aan die voor stropers waren aangezien en die op legale wyze duiven aan het afschieten waren. Tbch was de poli tie te spreken over de melding want het had ook kunnen zyn dat er gestroopt werd. In verband met Werelddierendag, zondag 4 oktober, trakteert de Ven rayse dierenspeciaalzaak Dierengil de Van Grootel aan de Stationsweg zaterdag 3 en maandag 5 oktober wederom alle honden uit de regio. Op het trottoir voor de zaak wordt een restaurant ingericht waar hon den naar hartelust kunnen eten. Om het geheel een feestelijk tintje te geven dekt de winkelier in het restaurant de tafels en ligt voor de dieren een bestek klaar. Een heuse ober zal de dieren op zyn of haar wenken bedienen en zorgen dat al les naar wens van de dieren ver loopt. Op de tafels wordt voor de dieren een uitstekend menu gepre senteerd. De tafels staan zaterdag tussen 10.00 en 17.00 uur en maandag tus sen 13.00 en 18.00 uur gedekt

Peel en Maas | 1992 | | pagina 7