maarpop '92 Oirlo Eigen risiko bij stolen cheques??? Grote schoonmaak In herfst of winter? Steek uw licht eens op bij: OOK matie Consumentenwinkel Venray buwburg- nieuws Themamorgen over herfstbloeiers 70 SLAAPKAMERS EN ALLE SOORTEN SLAAPSYSTEMEN Wat betekent SOGA voor u? MAPOS-kursus voor vrouwen tussen 40 en 60 jaar Kontaktgroep voor weduwen en andere alleenstaande vrouwen Sporthal Bioscoop- nieuws VW-nieuws Speelgoedmarkt Donderdag 1 oktober - Pagina 3 oveii; ^oktober a.s. organiseert uit Oirlo voor de 7e "jaarlijkse Zomaarpop. Dit liedt verschillende lokale gelegenheid om een groot (e bereiken en te verma- dit jaar zyn er weer 7 ionden die de gehele illen met verschillende iuziek. Als de drukte hen j^'jjfllt, kan men onder in de it voor een hapje eten. (gramma is als volgt: 14.30 ison's Choice; 16.15 uur: towd; 18.00 uur: El Diablo; r: Kachuk Whop; 22.00 Quit; 23.45 uur: Wild 32 de 3e en 4e band a name' de muzikale in ter in de soos verzorgen, omende weken zullen elke paar bands belicht wor- iweek: j's Choice (foto), 14.30 mm i uit Casten ray RB de opening van Zomaar- lerzorgen. De huidige sa- ng werd pas in juni bevonden, toen er in Se- zangeres werd gevon- niet als band zonder naam leven te hoeven gaan, werd Jinboek opengeslagen. Na s gesnuffeld te hebben, mam 'Hobson's Choice' op- De betekenis van dit En gelse gezegde wil niets minder zeggen dan 'Graag, of helemaal niet'. Zomaarpop is het tweede optre den voor de band en er zullen num mers gebracht worden van o.a. Heart, Marillion, Tbto, Roxette en andere grootheden. Om het by het gezegde te houden: Graag... tot 18 oktober. Maffick Crowd, 16.15 uur. De tweede band is een oude bekende op Zomaarpop en is de traditionele meidenband. De geschiedenis van deze meidenband vindt zijn oor sprong in '89. De rockers vonden el kaar op een pop-kursus in Dingus. In het begin werden er nummers van de kursus gejat, maar al gauw zagen ze in dat dit geen voldoening gaf. Ze besloten om wat zwaarder materiaal te gaan spelen, en als het niet zwaar genoeg was kwam er al snel een verbeterde (lees verkrach te) versie voor in de plaats. Na het vertrouwen en de harten te hebben gewonnen van het eigen publiek, begonnen ze met het bespelen van de verschillende jongerencentra, waar ze aardig wat jongens het hoofd op hol wisten te brengen. Naast eigen nummers bestaat hun repertoire uit covers van o.a. Guns'n Roses en Bob Dylan. Wie vorig jaar hun optreden heeft gemist, krijgt nu de kans om deze fout goed te maken. u ingebroken en uw be- les en betaalpasje zijn ver meldt dat bij uw bank te horen dat u 10% eigen ïïïÉeft. Dit betekent dat van el- ie die wordt ingewisseld 1 130 gulden voor uw reke- t Indien het pasje nog in is, bedraagt het eigen risi- er cheque. Deze dekking maximaal 30 girobetaal- danwel 20 eurocheques en taal ƒ300,- per cheque, bedrag dat u in Nederland jwlmag uitschrijven. In het ^id mag u vaak meer uit- i, dit maakt het eigen risi- f niet groter! Bij ontvreem- pasje en cheques in het id is het eigen risiko zelfs gt u het grootste deel van e terug, toch blyft u zitten risiko. Is er wellicht wie u dat kunt claimen? bmentenbond heeft aan de aars de vraag voorgelegd of risiko onder de dekking iboedelverzekering valt als lag 8 oktober, 20.00 uur MBIER VAN SE VILLA M Gioacchino Rossini door 131 aKameralna van Warschau k topkwaliteit met so la in de voorgaande jaren lek tot ovaties wisten te be let 'Die Zauberflöte' en 'Co- Ite', tap kozen wij ook voor 'eiële lustrumviering, om- "tiiteit van het gezelschap Vaardigde. Mozart opera's nu de l§e Rossini-opera 'De Bar- Sevilla'. Dan hoeft men 'een twee keer te bedene- it wie van muziek houdt, ir of zijn keuze met deze reeds gemaakt. Wat se opera is de schitte- '"wichtigheid en beknopt- handeling komt geen tot stilstand, de (formida- sestbegeleiding steunt de mi begin tot eind met een melodieuze muziek- opera ademt de sfeer Ikheid, die toehoorders uit toreld al meer dan ander- lw in verrukking heeft ge- 'infhebber van het muziek- 11 niet 100% maar 1000% 'g hebben van theater op niveau. Ti er met gestolen cheques geld wordt opgenomen. De meeste verzeke raars vergoeden het eigen risiko, wel met een maximum van ƒ1.000,-, van ƒ2.000,-, of van ƒ2.500,- (afhan kelijk van de plaats waar u woont). Er is echter nog geen eenduidig heid over. Het staat vaak ook niet duidelyk in de polis aangegeven of cheques en betaalkaarten worden gedekt. Alles draait hierbij om de vraag of cheques geldswaardige pa pieren zijn of niet. Hierover bestaat binnen verzekeringsland geen een duidigheid. Nog niet! De Consu mentenbond werkt eraan. Voor meer informatie hierover, (zoals een overzicht van verzeke raars die het eigen risiko wel vergoeden) en voor andere consu menteninformatie kunt u terecht bij de Consumentenwinkel, Markt straat 8 in Venray, tel. 04780-10799. Openingstijden: maandag van 13.30-17.30; dinsdag t/m vrijdag van 10.00-13.00 en van 13.30-17.30 en zaterdag van 11.00-14.00 uur. De imkersvereniging Horst e.o. behandelt in de maand oktober het thema 'herfstbloeiers'. De herfst bloeiers zyn voor insekten, die van nektar en stuifmeel leven en op welke manier dan ook de winter overleven van zeer groot belang. Van deze insekten zyn er al veel soorten verdwenen, o.a. de hom mels, de vlinders en ook enkele so litaire bijen zyn niet zo talrjjk meer. De honingbij daarentegen gaat onverdroten door met het ver zamelen van vooral stuifmeel. Dit voor de byen eiwitrijke voedsel is onontbeerlijk voor de ontwikkeling van de jonge byen, die de winter moeten overleven. De imker zal het er dan ook naar toe leiden dat er zo veel mogelijke herfstbloeiers voor handen zyn, vooral daar waar van nature deze plantensoorten weinig voorkomen. Als we spreken over herfstbloei ers dan bedoelen we niet de nu nog bloeiende zoraerplanten zoals bij voorbeeld de afrikaan (Tagetes sp.), St Jansvuur (Salvia), enkele mal va- soorten. Herfstbloeiers zyn planten die ver in de nazomer of in het be gin van de herfst in bloei geraken. Als eerste kan worden genoemd de heemst, een tot de malvafamilie behorende plantensoort, beter be kend als hibiscus. Een echte nazo- merbloeier, die onder gunstige omstandigheden tot ver in de herfst zyn mooie bloemen kan la ten zien. Vele astersoorten zyn echte herfstbloeiers zoals ook de he melsleutel (Sedum spectabile, S. te- lephinum) een echte herfstbloeier is. Zyn rose- tot roodkleurige bloe men kunnen een waar tapijt vor men. Ook de klimop, die op latere leeft yd bloeit, wanneer de topblaad- jes een afgeronde vorm hebben, is een van de vele voorbeelden van herfstbloeiers. Ook de strykvorm (Hedera arborescens) is een gewilde plant; vooral in gemeentelijke plantsoenen. In de plantentuin van Ut Zoem- hukske te Horst kunt u een bijzon dere herfstbloeier aantreffen nl. de zilverkaars (Cimicifuga). Deze prachtige plant, met zyn zilverwitte pluimen, die sterk afsteken tegen het herfstkleurige lover van de planten op de achtergrond roept emotionele gedachten op. Het af scheid van de zomer. De herfsttijloos (Colchicum au- tumnale) is echt een plant van de naherfst en is een lelieachtige (zo als ook de crocus, de tulp en de hya cint dat zyn), die meer een voor loper naar de winterbloeiers genoemd kan worden. Maar daar over een volgende keer. Op zondag 4 oktober a.s. zal op Ut Zoemhukske voor belangstellenden verder ingegaan worden op het the ma herfstbloeiers. De rondgang in de plantentuin begint om 11.00 uur en duurt tot ongeveer 13.00 uur. Ut Zoemhukske kunt u vinden in de Kasteelse Bossen in de buurt van de Kasteelboerdery. De toegangs weg ligt tegenover het restaurant De Oude Lind te Horst. Gevaarlijke pennen Een Venrayse crosser was met zijn mountainbike aan het crossen in de bossen van de Vredepeel naby de vliegbasis. In die bossen zyn, om het crossen met motoren en auto's tegen te gaan, slagbomen geplaatst op verschillende boswegen. Tben de fietser langs een van die slagbomen wilde rijden kreeg hij twee lekke banden. Uit onderzoek bleek dat midden in dat pad, goed afgedekt met wat takjes, een koker in de grond was geslagen, voorzien van zes omhoogstekende pennen. De hele omgeving werd nog door de politie afgezocht maar een tweede koker werd niet aangetroffen. Wie de koker heeft geplaatst is niet bekend. IB Jazeker, want deze 'donkere' periode is prima geschikt voor nieuwe aanleg, wijzigingen, verplantingen en snoeiwerk in uw tuin. Cjunhoek groenvoorzieningen I Oirloseweg 12, 5808 BN Oirlo I Telefoon 04780-71800 Ontwerp, aanleg en onderhoud Ruud Boereboom Privé: 04780-89149 Theo 2 Privé: 04780-46404 TOPONYMEN BEDREIGD Tbponymen hebben het vandaag de dag niet gemakkelijk: van alle kanten worden ze bedreigd. Ze hoe ven maar enigszins op een manly k lichaamsdeel te lijken (b.v. Lull) of ze worden onverbiddelijk van de kaart geveegd, m.a.w. het slachtoffer van een overdreven preutsheid die weinig oog heeft voor de histori sche betekenis van het woord 'Lull', dat eeuwenlang de benaming was van een streek tussen Venray en Oostrum en nu vervangen is door een fantasieloze benaming: 'Half weg'. Trouwens als men konse- kwent was geweest, had men ook de Lollebeek die alleszins met de naam 'Lull' te maken heeft van de kaart moeten schrappen. Gelukkig hebben de puristen 'op de Truui' nog niet ontdekt, want daar zou men zich ook een en ander by kun nen voorstellen. Het is jammer dat men de laatste tyd zo 'lullig' met zijn histisch erf goed omspringt: vooral de namen met 'Sint' erin lopen gevaar te gaan verdwijnen. 'Servaas' en 'St Anna' zijn daarvan al voorbeelden. Het zou my niet verbazen, dat in de loop der jaren nog meer van zulke toponymen aan een zekere zucht naar modemisme ten offer vallen. Een minder zichtbare bedreiging vormt echter het verplaatsen van toponymen. Te pas en te onpas wor den toponymen gebruikt voor het opsieren van gebouwen en als alter natief bij het benoemen van stra ten. Men vergeet daarby echter, dat men het verplaatsen van het topo- nym - zeker over een grote afstand - het causaal verband met z(jn geo grafische ligging of historische oor sprong verloren gaat en net als de bomen op de Grote Markt (ook op latere leeftijd verplant) gewoonweg wegkwijnen. Iets dergelijks is de Houten Hoek (Hölterenhoek) overkomen, die vroeger het gebied tussen de Lange- weg en het Dorrevenneke-straatje (pas onlangs aangetoond, dat dit de voorloper was van de tegenwoordi ge Schoolstraat en naar een ven met doomestruiken gelopen moet hebben) markeerde en vermoede lijk te maken heeft gehad met de ontstaansgeschiedenis van Venray. Hy mag nu nog ergens aan de over kant van de Langeweg als straat naam fungeren (sic transit gloria mundi). Minder bedreigend maar even goed pynlyk is de foutieve schryf- wijze van toponymen. Meestal worden zyn vanuit het plaatselijk dialekt in het ABN om gezet en dat men daarbij op proble men stuit, is logisch want het Nederlands kent niet alle klanken die wy in het dialekt wel hebben. Je moet dus een compromis sluiten. Neem nu het woord Wüst. Behalve dat het van zyn plaats gehaald is, geeft ook de schryfwyze de nodige problemen: We kunnen niet schrij ven Wuust (met een lange 'uu' uit gesproken'), want dat zou tekort doen aan de dialektische uitspraak en de historische betekenis van het woord (reeds aangetoond door de heer Gérard Lucassen in een vorig artikel). Het zogenaamde Venrayse woordenboek geeft ons geen uit sluitsel by de oplossing van dit pro bleem, daar het woord 'Wüst' niet opgenomen is, bovendien zou het naar analogie van de in het woor denboek gehanteerde schryfwyze 'Bruukske' toch met een 'uu' ge schreven zyn, wat weer aanleiding egeven zou hebben tot een verkeer de uitspraak. Gelukkig bestaat er wel een schrijfwijze waarby het mogelyk is de juiste uitspraak te garanderen namelijk: Wüst. Waarom zouden wy deze mogelijkheid niet aangrij pen, ondanks het feit dat de ANWB zou beweren dat er op hun Ver keersborden geen Umlaut gebruikt wordt, wat door het ver keersbord 'Köln' op de weg naar Nij megen weer gelogenstraft wordt L.M. Rutten LUNCHZWEMMEN DE SPRANK Op 10 september heb ik in dit blad een oproep geplaatst aan alle belangstellenden voor het lunch- zwemuur van 12 tot 1. Vele trouwe bezoekers en ook nieuwe belang stellenden hebben hierop positief gereageerd. Dit is voor de direktie van De Sprank aanleiding geweest om op nieuw de mogelijkheid te bieden tot 'lunchzwemmen', zij het op proef. Hiervoor zal de komende drie maanden De Sprank op maandag van 12.00-13.00 uur geopend zyn, te beginnen op 5 oktober. Gedurende deze periode zal moe ten blijken of het zwemuur kosten dekkend zal zijn. Dat betekent dat elke maandag ruim 40 zwemmers het bad moeten bezoeken. Ik roep daarom alle liefhebbers op om elke maandag tussen 12.00 en 13.00 uur te komen zwemmen. Ook nieuwe belangstellenden zijn van harte welkom. Maria Franssen Oorlogstuig gevonden Tydens landbouwwerkzaamhe- den op een perceel aan de Veulense- weg kwam een 40 cm lange granaat naar boven. Tijdens het aardappelrooien op een perceel aan het Volen kwam ook een granaat naar boven. Beide souveniers uit de Tweede Wereld oorlog werden in afwachting van de komst van de EOD veilig gesteld. SOGA betekent Stichting Oplei ding Gehandicapten Arbeidsonge schikten. Deze stichting houdt vanaf 20 oktober a.s. een dertiental bijeen komsten van 4 uur om met diege nen die niet meer in het arbeids proces kunnen deelnemen of met arbeidsongeschikten of gehandi capten hun ervaringen met hulp verleningen e.d. te kunnen praten, en ook proberen oplossingen te vinden. Deze kursus, en ook het materiaal, is gratis. Dit wordt door het ministerie van WVC gesubsi dieerd. Op 20 oktober a.s. is er een infor matiedag in wijkgebouw De Hoen der aan de Ursulastraat 2 te Venray. Iedereen is welkom, zowel mannen als vrouwen. De bijeenkomsten du ren van 11.00 tot 15.00 uur en ver volgens iedere dinsdag. U kunt inlichtingen verkrijgen by": mevr. M. v.d. Homburg, Het Veldje 191, 5961 LE Horst tel. 04709-85954 (kursusleidster); dhr. J. van Hoof, Hogeweg 1, 5821 BH Vierlingsbeek, tel. 04781-31938 en mevr. M. Evers, Sanshofstraat 38, Venray, tel. 04780-85402. Bijeenkomsten voor onderlinge hulpverlening. - Voor mensen die niet meer in het arbeidsproces zyn opgenomen. - Voor gehandicapten. - Voor arbeidsongeschikten. Informatiedag op 20 oktober a.s. van 11.00 tot 15.00 uur in wykge- bouw De Hoender, Ursulastraat 2 te Venray. Deze kursus is gratis en wordt gesubsidieerd door het mini sterie van WVC. De VIDO-werkgroep Venray start op dinsdag 6 oktober a.s. van 13.30 tot 16.00 uur een MAPOS-kursus (Maatschappelijke positie van oude re vrouwen). Deze kursus is bedoeld voor vrou wen die reeds aan een VIDO-groep hebben deelgenomen en die al eni ge persoonlijke bewustwording achter de rug hebben. Het doel van deze MAPOS-kursus is om vrouwen te stimuleren aktief te worden in de maatschappij op zo'n breed mogelyk terrein en be ter op te komen voor de eigen be langen. De kursus bestaat uit 12 bijeen komsten en wordt gehouden in de ruimte van Het Rode Kruis (kelder van de Clockert). De kosten voor deze kursus be dragen 5 gulden per bijeenkomst. Voor meer informatie: Mientje Lemmens, tel. 80546; Joke Phillip- son, tel. 83198 en Marian Swinkels, tel. 84638. Al meer dan 11 jaar komt 1 keer in de 14 dagen op woensdagmiddag een groep weduwen bij elkaar voor ondersteuning en gezelligheid. De groep wil zich nu ook openstellen voor andere vrouwen die alleen staand zyn en die het fyn vinden op vaste tyden eens andere vrou wen te ontmoeten. Soms wordt er iets georganiseerd zoals een wandeling, fietstocht of excursie. Of er wordt iemand uitge nodigd te spreken over een bepaald interessant onderwerp. Een andere keer wordt er gehandwerkt of een spel gedaan; er is altijd iets om sa men te doen. Ieder jaar is er ook een Sinterklaasmiddag en Kerst viering. Het onderlinge kontakt en het feit datje samen bent met mensen die in vergelijkbare omstandighe den verkeren, geeft steun en ver trouwen. De groep staat graag open voor nieuwe deelnemers uit Venray en omgeving. Als u belangstelling heeft, bel dan even met het RIM, tel. 04780-83100. Plaats: De Clockert, Bergweg 4 te Venray. voor uw A KETTING A w FORMULIEREN W drukkerij van den munckhof bv grotestraat 68 venray tel. 04780-82727 De Wetteling Donderdag: Rooyse VK 17.30-21.00 Rooyse VK/Manual 21.00-22.00 Manual 22.00-23.00 Vrydag: Rank Xerox 16.30-17.30 Jumpers 17.30-19.30 FC Hento-FC Litax 19.30-20.30 De Steeg-Baarlo 20.30-21.30 Veronica 3-ZVSV89 21.30-22.30 Venrode 1-Bonte Koe 22.30-23.30 Zaterdag: Veronica 2-Venray 3 17.30-18.30 FC Hento-SVCB 1 18.30-19.30 Venray 1-De Peel 19.30-20.30 De Peel-Café Noir 20.30-21.30 Zondag: Voetbal 17.30-20.30 Voetbal 21.00-22.00 Maandag: Gemeente 16.30-17.30 Rooyse VK 17.30-20.30 Huukske 1-Altw.heide 20.30-21.30 Venrode-SVCB 1 21.30-22.30 Huukske 2-Venrode 1 22.30-23.30 Dinsdag: Rooyse VK 17.30-21.00 Badmintonclub 21.00-23.30 Woensdag: Gemeente 16.30-17.30 Badmintonclub 17.30-22.30 De Schuivers 19.30-21.30 Rooy'84-GFC'33 22.30-23.30 PATRIOT GAMES IN PREMIERE De nieuwste superproduktie van Harrison Ford Patriot Games is in de gehele wereld met enthousiasme ontvangen. Het is dan ook de beste rol van Harrison Ford sinds zyn Raiders of the Lost Ark en Indiana Jones. Hoewel geheel anders van opzet is de spanning er niet minder om en zo mogelyk nog meer opge voerd dan in eerder genoemde films. By toeval verhindert een ex-CLA- agent een moordaanslag op leden van de Britse koninklijke familie. De terroristen zyn woedend, vooral omdat hij een van de jeugdige terro risten doodgeschoten heeft. Ze zet ten nu de jacht in op Fbrd en zijn gezin. Niets wordt geschuwd. De spanning is werkelyk te snijden, omdat het publiek weet wat de ter roristen gaan doen. Men ziet hoe men in de val loopt en men weet dus ook wat de gevolgen zullen zyn. Patriot Games is dan ook een van de allerbeste films van de laatste 10 jaar. Wie de film gaat zien, kan maar een ding zeggen... fantastisch. Deze week gaat voor de 22e keer de film Basic Instinct in. Dit is het absolute rekord dat Luxor Venray heeft weten te boeken. Telkens ver wachtte men, dat de film zou stop pen, maar steeds opnieuw bleef de belangstelling aanhouden, zodat men tot prolongatie gedwongen werd. Dit wordt nu echt de laatste week, omdat volgende week ook de premieres van de herfstvakantie moeten starten. Onderstaand volgt een greep uit de vele voorstellingen die u by ons kunt boeken. Oktober: 3: Hart Gala, Utrecht 4: The Ramblers, Amsterdam 4: James Last, Den Bosch 6-9: The Dubliners, Amsterdam, Breda 9-10: The Nylons, Amsterdam 10: Gilbert O'Sullivan, Den Haag 17-22-23: Indonesische Concerten, Den Haag, Geleen, Amsterdam 18-19: Tbon Hermans, Amsterdam 19: Tbto, Rotterdam 21: Don Giovanni, Den Haag 23: Emerson Lake Palmer, Den Haag 23: Willy de Vüe and Band. Utrecht 25: George Benson, Den Haag 29: Don Carlos, Den Haag 30-31: Jazz Mecca, Maastricht 31: Fats Domino, Den Haag 31: Young Schubert, Den Haag November: 1: Jazz Mecca, Maastricht 2: Koos Albers, Den Haag 2-3: Toto, Den Bosch 5: Status Quo (verplaatst concert), Leeuwarden 7: Emerson Lake Palmer, Den Haag 8: Genesis, London 9 t/m 12: Paul de Leeuw, Scheve- ningen 13 t/m 29: André van Duin, Sche- veningen 14: Jimmy Hendrix Black and White Festival, Tilburg 24: Rob de Nijs, Rotterdam December: 1 t/m 5: André van Duin, Den Haag 5: B'52S, Utrecht 7: Metallica, Den Bosch 17 t/m 31: Cyrano, Den Haag ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen, R.E. Gabeler, T. Lankveld, H. Schraven en J. Wittgen: T. LANKVELD Langstraat 106, tel. 83558 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, A. Coenen, F. Schmeetz, D. Vercauteren en J. de Vocht: J. de VOCHT Henseniusstraat 13a, tel. 81878 Weekenddienst voor de patiënten van dr. Kejjzer en dr. Van Dongen: DK Van DONGEN Past. Jeuckenstraat 6, America tel. 04764-1707 vrydag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data by de ge noemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE BURGGRAAF Stationsweg 5, tel. 84877 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrydag Openstelling: zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: B. RUYTEN, tel. 81383 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIEREN ARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer en W.G.A.M. Loonen en G.W. Gelling Behandeling kleine huisdieren zaterdag en zondag vol gens afspraak R. EELDERINK Boterbloem 44, tel. 10021 DIEREN ARTSENPRAKTIJK E.M. Ruymbeek/ J.M. van Winden/W.H.M. de Vocht/R.C. Goedegebuure. Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak E. RUYMBEEK Stationsweg 13, tel. 81336 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raay- makers, mevr. Van Eerten, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 82411 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktyk van mevr. Van Eerten en mevr. Tiggelo ven wordt vanaf maandag 8 uur tot vrydag 12 uur waargenomen door T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 82411 Afspraken maken 's middags tussen 6 en 7 uur. tel. 88408 Op zaterdag 24 okt. houdt de Speel-o-theek de jaarlijkse speel goedmarkt in wykgebouw 't Schöpke, Veltumse Kleffen 63b, Venray. Verkocht wordt alleen twee dehands speelgoed. Indien u materiaal voor deze markt te koop wüt aanbieden, kunt u dat inleveren in het gebouw van de Speel-o-theek (ingang biblio theek), Merseloseweg op vrijdag 16 okt. van 18.00-20.00 en op donder dag 22 okt. van 14.00-18.00 uur. Van de opbrengst is 2/3 deel voor de eigenaar en 1/3 deel voor de Speel-o-theek. Men kan het geld of het niet verkochte speelgoed opha len op zaterdag 24 okt, na de markt van 16.00-16.30 uur in wijkgebouw 't Schöpke. Van de mensen die materiaal aan bieden wordt verwacht dat ze zelf een lijstje hebben met de naam van het artikel en de prijs, die het moet opbrengen. Indien u niet weet wat voor prijs u zou willen hebben, vul dan alleen een vraagteken in, ach ter de naam van het artikel. Heeft u voor uzelf een minimumprijs, dan dient u dit erby te vermelden, een en ander om de inname snel te la ten verlopen. Indien het in te leve ren materiaal niet schoon of heel is, behoudt de Speel-o-theek zich het recht voor om te weigeren. Ook ne men wy geen knuffelbeesten aan, daar deze niet verkoopbaar blijken te zyn. De markt is open voor leden als niet-leden. Heeft u nog vragen, dan kunt u de Speel-o-theek bellen, tydens de uit leenuren op woensdag van 14.00- 16.00 uur en op vrijdag van 16.00- 20.00 uur, tel. 86015 of's avonds tel. 82839 of 10402. Brand in container De brandweer moest in de nacht van dinsdag op woensdag om onge veer 02.00 uur in aktie komen voor het blussen van een container- brand in de Hofstraat Oude vloer bedekking en ander brandbaar spul bleek moedwülig in brand te z(jn gestoken. De brandweer bluste de brand voordat die was overgesla gen op belendende percelen.

Peel en Maas | 1992 | | pagina 3