Nieuwe verkeerssituatie in centrum Venray Bouwmelding/ Nieuwe Bouwregelgeviif: per 1 oktober NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Bekendmaking Bouwvergunning aangevraagd Hinderwet Commissie milieu Commissie culturele zaken Commissie financiën Bekendmaking Verkeers onveiligheid Venray Commissie ruimtelijke ordening en volkshuisvesting Hinderwet Bouwvergunn,e verleend RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is te vens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uitslui tend na telefonische afspraak worden afgeweken. Spreekuren b. en w. uitsluitend te bezoeken na telefonische afspraak via de stafeenheid bestuursonder- steuning, tel. 04780-23269, alléén vóórmiddag. Burgemeester J.F.H.A.B. Waals Maandag van 10.00 tot 11.00 uur algemene bestuurszaken: gewestelij ke en intergemeentelijke samenwer king, bestuurlijke koördinatie; open bare orde en veiligheid; voorlichting en inspraak algemeen; dorps en wijk raden; personeel, organisatie en in formatica; interne dienstverlening; ekonomische zaken: bevordering werkgelegenheid, markten en ker missen, handel en middenstand, be vordering toerisme, bedrijfs- en winkelvestiging. Wethouder E.M.A.A. de Loo (loco-burgemeester) Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. milieuzaken: algemeen milieubeleid, hinderwetszaken, afvalverwerking, mestverwerking, bodemsanering; maatschappelijke zorg: gezondheids zorg, maatschappelijk werk, ouderen zorg, werklozenzorg (RBA), sociale werkvoorziening (WSW), culturele minderheden; sociale vernieuwing; emancipatie. Wethouder J.H.M.O. Truijen Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. financiën: belastingen, gemeentega ranties (hypotheken); openbare wer ken: wegen, riolering, reiniging, groen, verkeer en vervoer; agrarische zaken: ruilverkaveling, beheer en ver koop landbouwgronden. Wethouder H.M. Kersten Maandag van 10.00-11.00 uur. ruimtelijke ordening; volkshuisves ting;- bouw- en woningtoezicht; welstandstoezicht; stedebouw; grondbedrijf (m.u.v. beheer land bouwgronden): beheer eigendom men; exploitatie bestemmingsplan nen; grondverwerving; gronduitgifte. Wethouder P.J.H. Driessen Maandag van 10.00-11.00 uur. culture zaken: muziekschool, mu seum, schouwburg, bibliotheek, mo numentenzorg, oud archief, culturele verenigingen, grote en kleine kun sten, vrije academie; sociale zaken; onderwijs; volwassenen-edukatie; sportzaken; rekreatie; jeugd- en jon gerenwerk; akkommodatie-aangele- genheden; sociaal-cultureel werk; mondiale vraagstukken; mediazaken; kinderopvang. Burgemeester en wethouders van Ven ray brengen hierby ter algeme ne kennis, dat by besluit van de raad van deze gemeente d.d. 29 sep tember 1992, is vastgesteld de 'Ver ordening bezwaar- en beroepschrif ten Ven ray 1992'. Deze verordening ligt vanaf he den gedurende drie maanden voor eenieder ter inzage in het raadhuis, kamer 105, Raadhuisstraat 1 te Ven- ray. De verordening treedt in wer king met ingang van 1 november 1992. Burgemeester en wethouders voornoemd drs. J.F.H.A.B. Waals, burgemeester drs. A.W.M. de Bever, sekretaris (art. 19 WRO/50, lid 8 Woningwet) Burgemeester en wethouders z(jn voornemens om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de ruimtelyke ordening en/of artikel 50, lid 8, van de Woningwet, mede werking te verlenen aan de navol gende bouwaan vragen: het bouwen van een woning op Landweert III te Venray, tn.v. LJ.A Boom, Hoenderstraat 69. De op de bouwaanvragen betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 2 oktober 1992 gedu rende 14 dagen voor een ieder ter inzage bij de onderafdeling bouw beheer. kamer 310, van het raad huis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelyk by burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray, drs. J.F.H.A.B. Waals Onlangs is door het college van burgemeester en wethouders beslo ten tot invoering van verkeersmaat regelen in het centrum. Met die maatregelen wordt beoogd een ver dere verbetering van het woon- en winkelklimaat en het bieden van een aangenaam en verkeersveilig verblyf aan bezoekers van het centrum. Op de tekening is globaal de nieu we situatie in beeld gebracht Als belangrijkste aandachtspunten kunnen daarby worden genoemd: 1. Afgesloten voor gemotoriseerd verkeer uitgezonderd vergun ninghouders: - de route Schouwburgplein- Schoolstraat; - Hofstraat-Grote Markt-Markt- straat-Eindstraat (tot Mgr. Gou- mansplein); - Hoenderstraat tussen Marktstraat en De Schakel; - vanaf Patersstraat linksaf naar route Henseniusplein/Hensenius- straat; - vanaf de Merseloseweg de route Henseniusplein/Leeuwstraat Onder het begrip vergunninghou ders wordt in dit vergand mede ver staan de invaliden die in het bezit z\jn van een geldige invalidenpar- keerkaart. 2. Toegankelijk voor gemotori seerd verkeer: - route naar/vanaf het postkantoor: Patersstraat-Poststraat; - route naar/vanaf het terrein De Gouden Leeuw (P3 287 parkeer plaatsen); via Henseniusstraat/De Gouden Leeuw en via Kempweg/ De Gouden Leeuw, via Merselose- weg/Kempweg/De Gouden Leeuw en De Gouden Leeuw via Lang- - route naar/vanaf terrein Blekers- veld/'t Liene (P4 270 parkeerplaat sen); via Hoenderstraat/Deken Thielenstraat/Blekersveld/'t Lie- ne/Merseloseweg. deze route is in beide richtingen vry toegankelijk; - route naar/vanaf Mgr. Goumans- plein (70 parkeerplaatsen): Eind- straat/Mgr. Goumansplein, in beide richtingen vry toegankelijk. 3. Waar mag geparkeerd worden: Aan de invalswegen naar het cen trum staan borden. Dit betekent dat een parkeerverbodszone van kracht is en dat in het centrum niet mag worden geparkeer, dan al leen daar waar dit met de borden en/of markering is aangegeven. 4. Hoe lang mag geparkeerd worden: Ook is een blauwe-zóne-regeling van kracht, aangegeven met bor den. De maximale parkeerduur op IR GEMOTORISEERD VERKEER w RIJRICHTING jflVOCTGANGERSGERIED.FIETSERS EN VERGUNNINGHOUDERS 3 TOEGESTAAN VOETGANGERSGEBIED FIETSPAD INVALIDENPARKEERPLAATS T x V ERGUNNIN GHOUOERI VERKEERSCIRCULATIE EN PARKEREN IN CENTRUM VENRAY de daartoe aangewezen plaatsen be draagt 1 uur. Met behulp van een parkeerschyf moet de parkeerder duidelijk zichtbaar in de auto aan geven wanneer hjj/zy is gearri veerd. Geen tydbeperking geldt uitsluitend op de grote parkeerter reinen, aangegeven met de borden. 5. Parkeren voor invaliden: Voor invaliden, in het bezit van een geldige invalidenparkeerkaart, zijn binnen het autoluw gebied drie al gemene invalidenparkeerplaatsten ingericht Deze plaatsen zyn gele gen in de Schoolstraat. 6. Bevoorrading in het autoluw In het autoluw gebied (zie tekening) is bevoorradend verkeer toegestaan op maandag t/m vrijdag van 06.00-12.00 uur en op zaterdag van 06.00-09.00 uur, tevens mag 's avonds gedurende twee uren aan sluitend aan de algemene winkel- sluitingstyd worden bevoorraad. Venray, september 1992 Gemeente Venray afd. openbare werken Gemeentepolitie Venray Kennisgeving bekendmaking Ont werpbeschi kki ng Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend, gelet op de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne, dat zij voornemens zyn hinderwetvergunning te verlenen aan: Vendex Food Groep bv. Post bus 37, 5700 MB Helmond voor het oprichten en in werking hebben va neen Tbrro-supermarkt gelegen aan de Bleek 30 te Venray. Stichting Ziekenhuisapotheek en Klinisch Laboratorium Venray. Stationsweg 46, 5803 AC Venray voor een nieuwe, de gehele inrich ting omvattende vergunning voor een ziekenhuisapotheek en kli nisch laboratorium, bestemd voor het beereiken en verspreiden van geneesmiddelen en het verrichten van klinisch chemische analyses, gelegen aan de Hoenderstraat 95b te Venray. Dit onder oplegging van voor schriften die nodig zyn in het belang van het voorkomen of beper ken van gevaar, schade of hinder buiten de inrichting De ontwerp-beschikking en bijbe horende stukken kunnen op het raadhuis. Raadhuisstraat 1 te Ven ray, kamer 309, elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden inge zien tot 1 november 1992. Tot deze datum kunnen de stuk ken ook. na telefonische afspraak, worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de aanvraag en ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is ge weest, kunnen tot bovengenoemde datum gemotiveerde bezwaren in brengen naar aanleiding van de ontwerp-beschikking. De bezwaar schriften moeten schriftelijk by burgemeester en wethouders wor den ingediend. Degene die een bezwaarschrift indient, kan verzoe ken zyn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Burgemeester en wethouders voornoemd. Op woensdag 7 oktober a.s. wordt een openbare vergadering gehou den van de commissie milieu, aan vang 18.00 uur in kamer 127 van het raadhuis. De agenda luidt als volgt: 1. Opening. 2. Spreekrecht publiek. 3. Gewestaangelegenheden. 4. Vaststelling verslag van 1 juli 1992. 5. Ingekomen stukken en mede delingen. 6. Concept-raadsvoorstel Milieube leidsplan gemeente Vemay (en verwerking inspraakreakties). 7. Milieuwerkprogramma 1992-1995 cluster Venray. 8. Aanvraag VROM/DGM-bydrage voor de gemeentelijke uitvoe ring NMP en NMP+. 9. Evaluatie milieuwerkprogram ma 1992. 10. Aanbieding startnotitie m.e.r. betreffende de realisatie van een mestverwerkingsinrich ting in Ysselsteyn. 11. Rondvraag. Vanwege het ontbreken van (vol doende) agendapunten zal de voor dinsdag 6 oktober 1992 geplande vergadering van de commissie cul turele zaken niet doorgaan. De commissievergaderingen van de maanden november en decem ber zullen wel plaatsvinden. In november zullen enkele raads voorstellen inzake besteding kre dieten van het bestedingsprogram ma 1992 aan de orde komen, alsme de ter kennisbrenging van de cor respondentie inzake de kritiek van deze commissie richting bestuur cultureel centrum. In december staat de behandeling van de ge meentebegroting 1993 op het pro gramma. Op woensdag 7 oktober a.s. wordt een openbare vergadering gehou den van de commissie financiën, aanvang 18.00 uur in kamer 004 van het raadhuis. De agenda luidt als volgt: 0. Opening; spreekrecht publiek. 1. Vaststelling verslag 9 sept. 1992. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Gewestaangelegenheden. 4. Artikel 12-aangelegenheden. 5. Raadsvoorstel overdracht ge meentelijke hypotheekporte feuille aan BLG. 6. Raadsvoorstel herziening veror deningen baatbelasting. 7. Rondvraag. 8. Vaststelling datum volgende ver gadering. Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend, dat zy in hun vergadering van 22 sept. jl. de bij de bouwverordening der ge meente Venray behorende bylage A bevattende de op basis van arti kel 15, lid 6 van de bouwverorde ning vastgestelde nadere regelen over de by een bouwaanv rag over te leggen bescheiden, hebben ge wijzigd. De wyziging heeft betrekking op een afstemming op de nieuwe Wo ningwet van de by een bouwaan- vraag en een melding over te leggen bescheiden. De gewijzigde regelen gelden voor vanaf 1 oktober 1992 by de gemeente inkomende bouw aanvragen en meldingen. De gewijzigde nadere regelen lig gen vanaf heden, gedurende een week ter inzage op de onderafde ling bouwbeheer, kamer 310. Burgemeester en wethouders voornoemd, drs. J.F.H.A.B. Waals, burgemeester drs. A.W.M. de Bever, sekretaris s-Tra »92k In de nieuwe bouwregelgeving zo als die op 1 oktober jl. in werking is getreden, is een driedeling ge maakt: een vergunninge-vrye kate- gorie, een meldingsplichtige kategorie en een bouwvergunning- plichtige kategorie. Vorige week is in dit blad een artikel geplaatst over de bouwwerken, die vanaf 1 okto ber vergunningvrij zyn. Er op ge wezen is, dat by de bouw van die vergunningvrye kategorie wel de technische voorschriften van het Bouwbesluit in acht moeten wor den genomen. Wanneer dat niet ge beurt, kan de gemeente de bouw stilleggen en aanpassing van het ge realiseerde afdwingen. In dit artikel wordt vooral inge gaan op de 2e kategorie, de katego rie meldingsplichtige bouwwer ken. Bij een meldingsplichtig bouwwerk is een voorafgaande toe stemming van de gemeente nodig Daartoe dient by de gemeente een melding te worden gedaan met ge bruikmaking van een by de ge meente verkrijgbaar formulier. Dat formulier dient in drievoud te wor den ingediend. Bij het formulier dient te worden overgelegd: - situatietekening in drievoud; - voldoende deskundige tekening (en), waarop aangegeven de platte grond van het bouwwerk en alle gevelaanzichten (in drievoud); - (zo nodig) tekeningen of foto's van de omgeving (in enkelvoud). Door de gemeente wordt vervolgens getoetst of: - sprake is van een meldingsplich tig bouwwerk; - of de overgelegde stukken vol- Aan de Stichting Wetenschappe- lyk Onderzoek Verkeersveiligheid (SWOV) is verzocht om een analyse te verrichten naar de verkeers onveiligheid in Venray. De Stichting heeft hiertoe de on gevallen zoals geregistreerd in de Verkeers Ongevallen Registratie (VOR) nader onderzocht en vergele ken met ongevallen in referentiege meenten. Het resultaat is de rapportage Analyse Verkeersonveiligheid in Venray. De SWOV zal op donderdag 1 ok tober a.s. in de vergadering van de raadscommissie voor openbare werken een presentatie verzorgen. Iedereen die zich betrokken voelt by de verkeersveiligheid in Venray wordt uitgenodigd deze presentatie by te wonen. De presentatie zal plaatsvinden op 1 oktober 1992 van 18.0O- 20.00 uur in de raadszaal van het gemeentehuis. Wie vooraf kennis wil nemen van de rapportage wordt verzocht kon- takt op te nemen met de heer A Jansen, uitvoerend sekretaris com missie openbare werken, kamer 232 van het gemeentehuis, tel. 23415. Op maandag 5 oktober a.s. wordt een openbare vergadering gehou den van de commissie ruimtelyke ordening en volkshuisvesting, aan vang 18.00 uur in kamer 127 van het raadhuis. De agenda luidt als volgt: 1. Opening. 2. Spreekrecht publiek. 3. Ingekomen stukken en mede delingen: a. Voorlichting inzake de nieuwe bouwregelgeving per 1 oktober; een ambteiyke verte genwoordiging zal aanwezig zyn voor het geven van toelich ting; b. Presentatie: automatise ring afdoenings-/voortgangs- kontrole bouwaanvragen e.d.; c. Presentatie: Stand van zaken realisering derde fase bp Landweert. 4. Vaststelling verslag vergadering 14 sept 1992. 5. Gewestelyke zaken. 6. Concept-raadsvoorstel inzake discussienota 'Ruimte voor kwaliteit'. 7. Concept-raadsvoorstel tot vastelling van het 'Volkshuis vestingsplan Venray 1992'. 8 Lyst aandachtspunten (okt 1992). 9. Rondvraag. 10. Sluiting. doende deskundig en volledig zyn; - of het bouwplan voldoet aan welstandseisen-, - of het bouwwerk past binnen het bestemmingsplan. Wanneer het bouwplan niet past binnen het bestemmingsplan, wordt tevens beoordeeld of van de strydigheid met het bestemmingsplan vry stel ling wordt verleend. Op een melding wordt in beginsel binnen een maand besloten. Wan neer vrystelling van een bestem mingsplan nodig is en de gemeente in beginsel bereid is die vrystelling te verlenen, kan de afdoeningster- myn oplopen tot maximaal circa 3 maanden. Een melding wordt ter bevordering van een snelle ge- meentelyke afoening van tevoren niet getoetst aan de technische eisen van het bouwbesluit By de uitvoering van de bouw dienen die technische eisen echter wel in acht genomen te worden. Wanneer dit niet gebeurt, kan de gemeente de bouw stilleggen en aanpassing daarvan afdwingen. Wanneer u twyfelt of het door u beoogde bouwwerk een meldings plichtig bouwwerk is c.q. of het be oogde bouwwerk voldoet aan de eisen van het Bouwbesluit kunt u daarover overleg plegen met de on derafdeling bouwbeheer van de ge meente. De belangrykste meldingsplich tige bouwaktiviteiten zyn on derstaand aangegeven. Zij zyn niet van toepassing by bouwen aan of by een monument In dat geval dient naast een monumentenver gunning een bouwvergunning te worden aangevraagd. 1. het bouwen van vrystaande by- gebouwen, zoals een garage, ber ging, tuinhuis e.d., met: een bruto-inhoud van max. 50 m8; een breedte van maximaal 3m; een hoogte van maximaal 2.70m: MITS A de afstand tot de voorgevel- rooilyn ten minste 3m is; B. minimaal 50% van het oor spronkelijk by het hoofdge- Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend, gelet op de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne, dat bij hen een aanvraag om vergunning ingevolge de Hin derwet is binnengekomen van: A. v.d. Ven, Laagheidseweg 15, 5804 BJ Venray voor het uitbrei den /wijzigen van een fokzeugen- houdery gelegen aan de Laag heidseweg 15 te Venray. De aanvraag en de bybehorende stukken kunnen op het raadhuis. Raadhuisstraat 1 te Venray, kamer 309 elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden ingezien tot 2 no vember 1992. Tbt deze datum kunnen de stuk ken ook, na telefonische afspraak, worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur. Tbt bovengenoemde datum kun nen gemotiveerde bezwaren schrif telyk worden ingediend by burgemeester en wethouders van Venray. Degene die een bezwaar schrift indient, kan verzoeken zyn persoonlyke gegevens niet bekend te maken. Wy zyn voornemens om voor de ingediende aanvraag een openbare zitting achterwege te laten, omdat daaraan naar verwachting geen be hoefte bestaat. Indien men echter hierom verzoekt (by de onderafde ling milieubeheer) kan men tot één week voor het verstryken van bo vengenoemde termyn in de gele genheid worden gesteld ook mondelinge bezwaren in te bren gen. Daarby bestaat dan tevens de mogelykheid tot een gedachtenwis- seling over de aanvraag tussen het bevoegd gezag, de aanvrager en ove rige aanwezigen. Alleen degenen die bezwaar heb ben gemaakt naar aanleiding van de aanvraag en alleen degenen die kunnen aantonen dat zy daartoe re- delykerwys niet in staat zyn ge weest, kunnen tydens de verdere procedure bezwaar maken tegen de ontwerp-beschikking en/of beroep indienen tegen de uiteindeiyke be schikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelyke ordening en milieubeheer, ir. GJ.F.M. Frencken illlp 3 Ven fflV fete: bouw behorende onbebouwd blyft. 2. het bouwen van een aan bouw aan een zy- of acl met: een bruto-inhoud vani m8; een breedte van max. een hoogte van max.; MITS A. de afstand tot de rooilijn tenminste 3niEn B. het volgens het mingsplan toegestane vlak aan bebouwing meer dan 15% schreden. 3. het bouwen van een daklLi v het achterdakvlak, MITS: üen A. de dakkapel niet brede de helft van de breedte achterdakvlak; B. de bovenzyde minimi onder de noklyn is C. de onderzyde in het is geplaats. 4. het plaatsen van antenne op het achtenfcnc een doorsnede van mimifr 1£ en max. 2m en een max. 3m. 5. het aanbrengen van eet ring of rolluik. e Met de uitvoering van eenif sep moet binnen 3 maanden toestemming zyn gestart Voor alle bouwwerken, vergunningvry of melding zyn is een voorafgaande ba l gunning nodig. Een bouw t wordt getoetst aan besten er plan, welstandsbepalingen, ggy besluit en bouwverordening s.pe Voor meer informatie kuw strc takt opnemen met onze oeiMi ling bouwbeheer. Adaar ini brochure verkrygbaar overf" we bouwregelgeving. Lei UE Joz Ai n hebt P« pten Joh: •nP well M nd idhi IV. 'ieti tos Is olie h. Burgemeester hebben in hun vergadering september 1992 voor de staande bouwplannen gunning verleend. Zij die door de afgifte van één of m deze vergunningen rechtstr i se] hun belang te zyn getroffo en nen op grond van de wet daartegen by het college van tart meester en wethouders van ius een gemotiveerd bezwaard tos dienen en wel binnen deito *V na bovengenoemde datum. het bouwen van een maal aan de Molen hofweg nen, t.n.v. Zuiveringschap Li Kap. Sarsstraat 2 te Roei het bouwen van een aan de Geysterseweg 21 te tn.v. A.J.AM. van Huët; het bouwen van een I p,e aan de Kerkweg 23 te Ys* n A t.n.v. R.J.S. Lemmens, Dn 1 mannsweg 54; stn het uitbreiden van et N Y ging tot garage/berging aan 80- ningskaars 52 te Venray, tt der Verdonschot; iult het uitbreiden van i ten ruimte aan de Acaciastra* va Venray, t.n.v. VSN Beheer, 8e: het bouwen van een l« de Horsterweg 20a te Cas t.n.v. Maatschap Classens; Q; het bouwen van een aan de Van Megenstraat 8 k nen, tn.v. K.RT. van Meyel; m het wyzigen van een di r 1 aan de Langstraat 64 te1 ioe tn.v. J.T. Hendriks; het bouwen van een ptt aan de Pinksterbloem 46 te1 A tn.v. P.J. Poels; het verbouwen en uW van een woning aan de Mort jta te Ysselsteyn. tn.v. M.PJH [j cellis-, het verbouwen en ul« van een woning aan de Mort |er te Ysselsteyn, tn.v. tn Kleuskens; ru het bouwen van een* pi carport tuinmuur aan de *1 kruid 53 te Venray, tni N Lipman; het verbouwen van rt - kei/woning aan de Langsti I Venray, tn.v. H.J.G. Hansse bertweg 46; |i het bouwen van een aan de P. v.d. Gaetstraat 71 n ray, tn.v. R.J. Coersen; U' het bouwen van een ar verkapping aan de Bolden' y Venray, tn.v. T.M.G. van MIL in het bouwen van een aan de Beekweg 90-92-94 k peel, tn.v. Broekstik Broekstraat 94 te Mierla De burgemeester van Y® drs. J.F.H.A.B. Waals I

Peel en Maas | 1992 | | pagina 18