PEEL EN MAAS Gemeentelijk iziektoernooi 1992 gaat van met 'De Subsidiezoeker' 'Den Kerkdijk' 25 jaar [Jaar Peuterspeelzaal [kenest in Leunen Vraagtekens bij nieuwe funktiewaardering ambtelijk apparaat morgana Venrayse judoka's veroveren twee Limburgse titels Uit de raad van Vierlingsbeek Kinder rommelmarkt te Oirlo Enten van sierpluimvee Dorpsradenoverleg Venray PEEL EN MAAS Feestelijk programma start 5 oktober 14 oktober a.s. wordt in ua'pshuis De Wis te l,et jaarlijkse gemeente- ktoernooi gehouden. De js in handen van Fanfa- Jank Castenray onder au de Federatie van Mu- •liappen in de gemeente toernooi wordt deelgeno- alle by de Muziekfedera- sloten verenigingen. De 8m handen van dhr. Dirk Deuren. stelling van het toernooi A deelnemende gezelschap- BLiddels een concert kun- iteren aan de bevolking, •ing van de uit te voeren oor een erkend jurylid gezelschappen geïnfor- de muzikale stand van et name voor die gezel die gaan deelnemen aan ilsconcours is dit zeer 30 uur zal MMSK St. Pe ilen een muzikale rond maken door Castenray in 12.00 uur het toernooi zal worden door de voor de Venrayse Muziekfede- H. Poels-Peters. laking van de resultaten pauzes op de navolgende i: 14.35-15.00 uur en uur. Ie van het toernooi is om streeks 21.30 uur. Het toernooi is vrij toegankelijk voor iedereen. Er wordt geen entree geheven. Mu ziekliefhebbers en belangstellen den zyn van harte welkom op zondag 4 oktober a.s. in gemeen schapshuis De Wis in Castenray. Deelnemende gezelschappen en programma: 11.30 uur: MMSK St. Petrus Ban den, Venray, muzikale rondwande ling door Castenray. 12.00 uur: Opening toernooi door de voorzitter van de Federatie van Muziekgezelschappen, mevr. H. Poels-Peters. 12.05 uur: Fanfare De Peelklank Ysselsteyn o.l.v. Geert Jacobs met Jupiter Hymne; Suite; Symphonic Marches. 12.45 uur: Drumband De Peel klank Ysselsteyn o.l.v. J. van Otten- dyk met L'Extase; Harold of Free Enterprice; Tamboers Glorie. 13.10 uur: Drumband Kon. Har monie Euterpe Venray o.l.v. H. van Leuven met Latin Resumé; Starting Drumstory; William Tell. 13.35 uur: Jeugdorkest Kon. Har monie Euterpe Venray o.l.v. St. Rut ten met The Magnifieient Seven; Theme d'Orgue; Leningrad. 13.55 uur: Koninklijke Harmonie Euterpe Venray o.l.v. St. Rutten met Jupiter Hymn; Norwegian Rhapso dy; Selektie uit Porgy Bess. 14.35: Pauze en resultaten. 15.00 uur: Harmonie St. Cathari- na Leunen-Veulen-Heide o.l.v. E. Swiggers met Immer Fest; Scottish Rhapsody; Toccata for Band. 15.40 uur: Drumband St. Cathari- na Leunen-Veulen-Heide o.l.v. J. Voesten met Hurrican; Thxenba- cherhoof; Como Mars. 16.05 uur: Drumband Ons Genoe gen Oirlo o.l.v. H. Martens met Drum-Star; First Division; High Energie. 16.30 uur: Fanfare Ons Genoegen Oirlo o.l.v. M. Maas met Royal Pro cessional; Suite; Twins. 17.10 uur: Pauze en resultaten. 18.15 uur: Harmonie Sub Matris Tutela Oostrum o.l.v. P. Poels met o.a. Aquarium; Las Playes de Rio. 18.55 uur: Tamboerkorps Sub Ma tris Tutela Oostrum o.l.v. P. Poels met o.a. Jaws. 19.20 uur: Fanfare Dorpsklank Castenray o.l.v. C. Cuppen met Was hington Grays; Sequensen; Fie- foemiek. 20.00 uur: Drumband Kerk. Fan fare St. Oda Merselo o.l.v. W. van Horck met Futuroscoop; Frapenira Mars; Herald of Free Enterprise. 20.15 uur: Kerk. Fanfare St. Oda Merselo o.l.v. P. Joris met Processi on to the Minster; Amazonia; Ou verture Romantique. 21.00 uur: Resultaten en sluiting. Indaag, donderdag 1 okto- Idereen b(j de Consumen- I aan de Marktstraat |l alles te weten te komen jdies waar h(j of zy recht !|ehebben. De Consumen- |is nu namelijk in het be- 'De Subsidiezoeker', jalle informatie over lande- meentelyke subsidies l kan worden. ÜGE VOORLICHTING Idiezoeker is gemaakt als Ie op de gebrekkige voor- ler subsidies. Veel regelin- pnbekend en vaak is het jk waar informatie te ver- pontvan gen veel mensen pbsidies waarop zy eigen- pit hebben. Uit een on- het ministerie van Iken is gebleken dat meer |èlft van de mensen die pen op een huursubsidie, mvragen. WELKE SUBSIDIES diezoeker bevat alle gege- |alle mogelyke subsidies and kent. Naast huursub- ,a. kinderbijslag, [nciering, gehandicapten- woningverbeteringsbij- dragen etc. Ook de mogelijkheid tot kwijtschelding van gemeentelijke belastingen is in De Subsidiezoeker aangegeven. GEBRUIK De bediening van De Subsidiezoe ker is vry eenvoudig. Met de subisi- diezoeker is alleen kennis nodig van de eigen woonsituatie, het inko men, de huur en andere uitgaven. Aan de hand hiervan kan worden bepaald voor welke subsidies u in aanmerking komt. U krijgt dan een lyst mee met subsidies, uitleg daar over, richtbedragen, adressen waar U ze aan kunt vragen en andere tips. De door u aangedragen gege vens zullen anoniem worden ge bruikt zodat de privacy gewaar borgd blyft. Het is daarom ook aan te raden dat U bovengenoemde gegevens meeneemt als U een bezoek brengt aan de Consumentenwinkel. LAGERE INKOMENS De aanschaf van De Subsidiezoe ker is mede mogelijk gemaakt dankzy de financiële steun van de gemeente. De belangrijkste doel groep voor dit projekt is met name de laagste inkomens. Mensen met lagere inkomens hebben vaak het meeste recht op diverse subsidies, ïtief van een aantal moe- 20 jaar geleden de Peu- 't Ukkenest gesticht. 20 met vrijwilligers, leid- [èidsters en bestuursle- jnen 'draaien' is alleen iet medewerking en on- )g van een gemeenschap, zo'n gemeenschap. latiefneemsters van toen hun pioniersarbeid een sis gelegd met school gemeente en gemeen- arop men nu nog steeds ien. Wat begon in het ver- Ie van het gemeen- s, is uitgegroeid tot een ganiseerde speelzaal in de De velen die zich in de loop der ja ren hebben ingezet, mogen in dit jubileum een beloning zien voor hun vele werk. Het huidige bestuur en de leidsters van de Peuterspeelzaal ho- pen zich daarom te kunnen verheu gen op een grote belangstelling van ex-leidsters, ex-peuters en andere betrokkenen op zondag 4 oktober. Tussen 10.00-16.00 uur wordt er een open huis gehouden, waar jong en oud welkom is. Tijdens deze open dag zal er een Standje ingericht zijn met spullen, waarvan de opbrengst bestemd is voor Unicef en Srilanka. 'Ibt ziens in 't Ukkenest, Kapel- weg 4. maar hebben daar niet of nauwe lijks weet van terwyl ze er toch fi nancieel voordeel mee kunnen doen. Indien u denkt dat ook U moge lijk voordeel kimt hebben van het raadplegen van De Subsidiezoeker, dan moet U beslist een bezoek brengen aan de Consumentenwin kel aan de Marktstraat 8 te Venray. De medewerkers/sters van de Con sumentenwinkel zullen u graag de monstreren en uitleggen hoe U met De Subsidiezoerlc aan de slag kunt. De Consumentenwinkel is geopend op maandag van 13.30 tot 17.30 uur, op dinsdag t/m vrijdag van 10.00 tot 13.00 en van 13.30 tot 17.30 uur en op zaterdag van 11.00 tot 14.00 uur. Wie is die fietser? Vorige week woensdagavond raakte een bromfietsbestuurder uit Boxmeer bij een botsing met een tot nu toe onbekend gebleven fiet ser zodanig gewond dat hij voor be handeling naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Omstreeks kwart voor elf reed de bromfietser over het fietsgedeelte van de Stationsweg toen hij door een fietser werd aangereden en ten val kwam. Die fietser vluchtte en is nog spoorloos. Door voorbijgangers werd de bromfietsbestuurder geholpen en naar het ziekenhuis overgebracht. De politie vraagt deze getuigen dringend zich te melden zodat die hen op het spoor van de fietser kan zetten. Het afgelopen vrijdag gehouden standwerkersconcours in de Gro testraat trok de nodige aandacht van het winkelend publiek. Velen hadden er wel oor naar om. te zien en te luisteren hoe de standwerkers hun produkten aan de mantvrouiv probeerden te brengen, en om de 'Grote prijs van Venray' te ivinnen. Die ging naar dhr. Richter met zijn spekkies'. De tweede plaats was voor mevr. V.d. Ruit met de vlekken- zeep terwijl de bekende heer Hui zing met zijn pannen derde werd. Het was aüeen jammer dat de standwerkers allemaal in de Gro testraat stonden, terwijl de drie 'evenementenpleinen' helemaal leeg waren... OPENINGSTIJDEN: maan-, woens-, donder-, vrijdag: 16.00 - 21.30 uur zaterdag 16.00 - 21.30 uur zondag 14.00 - 21.30 uur dinsdag gesloten Hoenderstraat 2 5801 CK Venray Tel. 04780-12038 RESERVEREN GEWENST Het afgelopen weekeinde werden in Bom de Limburgse kampioen schappen gehouden. Met het bin nenhalen van twee provinciale titels start Budovereniging Erised het nieuwe seizoen. Roel Linssen legde in de ge wichtsklasse -55 kg beslag op de le plaats. Na een paar korte wedstrij den in de voorronden stond hy in de finale. De tegenstander bleek sterker en krachtiger, maar door een paar slimme technieken kwam hij op voordeel. Door de wedstrijd gekontroleerd af te maken wees hij zyn tegenstander naar de tweede plaats. Ook Stan Driessen maakte een goede kans. Hy kwam uit in de ge wichtsklasse -60 kg. De voorronden bleken geen groot probleem te zijn en Stan stond in de finale tegen de favoriet Anthony. Een spannende strijd, die in de derde minuut werd beëindigd met een ippon (vol punt) door Stan. Machid El-Guacha, Jeroen Stadt en Gert Wijers werden helaas in de voorronden uitgeschakeld. Stan Driessen en Roel Linssen op het erepodium betekent deelname aan de nationale kampioen schappen. A. Hendriks uit Overloon werd tij dens de onlangs gehouden raads vergadering in Vierlingsbeek als nieuw raadslid geïnstalleerd. Voor dat het nieuwe raadslid de gebrui kelijke eden kon afleggen werd eerst afscheid genomen van het raadslid mevr. Nabuurs, die de ge meente heeft verlaten. Dan kon de vorige raadsvergadering, wegens vakantie, niet plaatsvinden. Burge meester Dittner dankte mevr. Na buurs voor haar ipzet als raadslid en wenste haar in haar verdere loopbaan veel sukses. DE AGENDA In sneltreinvaart werden de vol gende raadsbesluiten goedgekeurd. Aan G. Terschuren te Overloon werd een by hem in gebruik zynd erfpachtperceel verkocht tegen de getaxeerde prijs van ƒ34.797,-. Aan J. Versteegen, wonend aan De Gouden Leeuw in Venray. werd een bouwkavel in Vortum-Mullem verkocht tegen de prijs van ƒ70,- per m2. Dit lcavel was meerdere ma len te koop aangeboden aan inwo ners van dat dorp maar niemand had daarop gereageerd. Omdat dhr. Versteegen een oud-inwoner is van de gemeente Vierlingsbeek had de raad geen bezwaren. Aan de Stichting Volkshuisves ting in Vierlingsbeek werden voor de bouw van 19 sociale woningen in Vierlingsbeek en Overloon bouwka- vels verkocht voor een totaal bedrag van ƒ117.038,-. Voor het bouwrijp maken van het restant van het bestemmingsplan de Vlassert in Overloon stelde de raad een krediet van ƒ515.165,- be schikbaar. Voor het woonrijp maken van het bestemmingsplan Groeningseveld werd een bedrag van ƒ232.644,- be schikbaar gesteld. De raad stemde in met het voor stel om mee te werken met het sa menwerkingsinitiatief Maasverontreiniging. De raad had geen opmerkingen met het voorstel om tot privatise ring van beheer en exploitatie van de sporthal annex sportcafé in Overloon over te gaan. De jaarrekeningen 1989 en 1990 van de raad voor het Bejaarden- werk werden goedgekeurd hetgeen betekende terugvordering van de teveel ontvangen subsidie over het jaar 1989 van ƒ6.228,- en over het jaar 1990 een bedrag van ƒ5.207,-. De begroting 1992 van de raad voor het Bejaardenwerk werd vast gesteld op een maximaal bedrag van ƒ30.492,-. RONDVRAAG Wethouder J. Ronnes zal zich per soonlijk op de hoogte laten stellen of de kermisattrakties op de kermis in Groeningen konform de afspra ken zyn. Het jaarlijkse kampvuur tijdens de sluiting van de kermis in Over loon heeft volgens de CDA-fraktie de normen overschreden. De frak- tie droeg het college op te onderzoe ken of dergelijke kampvuren niet uit de tyd zyn. Burgemeester Ditt ner heeft de politie al informatie gevraagd en verzocht of een herha ling voorkomen kan worden. De raad zal t.z.t. de nodige informatie krijgen. DONDERDAG 1 OKTOBER 1992 Nr. 40 HONDERDENDERTIENDE JAARGANG WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Hoewel het raadsvoorstel om ƒ500.000,- ter beschikking te stel len voor een nieuwe funktiewaarde ring van het ambtelijk apparaat afgelopen dinsdag door de gemeen teraad werd aangenomen, stelden met name de WD en Samenwer king vraagtekens by die funktie waardering. Volgens dhr. L. Janssen (WD) was het nu veel te vroeg om die funktie waardering door te voeren. 'Je moet 't juiste instrument op het juiste moment gebruiken. Ik heb niks te gen de funktiewaardering of het be drijf dat dat uit gaat voeren. Ik schat alleen dat de voedingsbodem nog niet ryp hiervoor is. Funktie waardering heeft alleen zin als een organisatie op de rails staat. Daar zyn we mijns inziens nog niet aan toe'. Dhr. Janssen vroeg zich verder af of een funktiewaardering ook door het personeel wel wenselijk werd geacht. 'Je zou eigenlijk eerst een enquete moeten houden onder het personeel' zo meende hij. Daar mee wil dhr. Janssen voorkomen dat er opnieuw binnen het ambte- W", steeds meer mensen liggen nergens meer wakker van dankzij ons slaapcomfort. /—v. Zeker weten! slaapkamers DE BEST-NOY Steenstraat 144, Boxmeer, 08855 - 71488 's maandags gesloten - vrijdag koopavond lijk apparaat frustraties gaan ont staan na een funktiewaardering. 'De laatste frustraties zijn nog maar nauwelijks of niet verwerkt'. Dhr. Janssen achtte een funktiewaarde ring over anderhalf tot twee jaar meer op zijn plaats. Dhr. Klinkenberg (Samenwer king) onderstreepte dat laatste. Ook hij had het idee dat er hierdoor on rust zou ontstaan. Bovendien vond hy de funktiewaardering een dure aangelegenheid. Dhr. v.d. Ven (CDA) deelde de me ning van de andere sprekers niet. 'Het gaat hier om een omschrijving van taken, niet om de waardering van mensen. Dat hoeft geen onrust te veroorzaken'. Dhr. V.d. Ven was verder van mening dat de investe ring van 5 ton haar geld dubbel en dwars zou opleveren. EXTERN BUREAU Burgemeester Waals gaf aan dat door de gemeente voor een extern bureau was gekozen om meer af stand te scheppen tussen onderzoe kers en werknemers. 'Dat is goed voor de arbeidsrust' aldus de burge meester. Volgens hem gaat het hier verder om de afronding van de re organisatie. 'Je moet dit zien als het bekijken van de resultaten van die reorganisatie'. Daarom was de bur gemeester van mening dat de me dewerkers zelfs recht hebben op deze funktiewaardering. Verder liet de burgemeester weten dat het col lege geen voorstander was van het peilen naar de behoefte. In het over leg met het personeel is de funktie waardering al besproken. Op zondag 4 oktober a.s. zal hand- boogschuttery Willem Teil te Oirlo weer en kinder-rommelmarkt orga niseren. Deze markt zal gehouden worden in gemeenschapshuis De Linde te Oirlo. Aanvang 14.00 uur. Verkoop door Oirlose kinderen. In vei'band met het uitbreken van de virusziekte NCD (Necastle disea se) onder pluimvee is door de Ne derlandse Organisatie van Pluim veehouders aan houders van sierpluimvee het advies gegeven om deze huisdieren ook in te laten enten. De Kleindierenvereniging Venray e.o. heeft begin deze week besloten om dit inenten zo snel mo gelijk, centraal te verrichten. Hou ders van sierkippen, fazanten, kalkoenen en duiven alsook hou ders van enkele legkippen 'achter het huis' kunnen hierover kontakt opnemen met dhr. Swinkels van de Kleindierenvereniging Venray e.o. (tel. 80258). Deze zal de dieren re gistreren waarna zo spoedig moge lijk de inenting zal volgen. Ook kunnen houders direkt hun die renarts raadplegen. Volièrvogelhouders hoeven zich nog niet tot hun dierenartsen te wenden. Voor deze vogels wordt nog druk gezocht naar het juiste vacci natiemiddel. Ook voor watervol gens zoals eenden wordt nog naar de juiste manier gezocht om deze dieren tegen het virus te be schermen. Door het uitbreken van deze ziek te is de Kleindierenvereniging Ven ray e.o. overigens zeer gedupeerd. De jaarlijkse kleindierenshow, die dit jaar in het weekend van 7 en 8 november zou worden gehouden, heeft men nu af moeten lassen. De eerstvolgende bijeenkomst van het Dorpsradenoverleg vindt plaats op maandag 5 okt. 1991 in ge meenschapshuis De Brink te Leu nen. Aanvang 20.30 uur. De agenda is als volgt: 1. Opening; 2. Notulen verg. 7 sept. '92; 3. Vast stelling vergaderdatum in nov., i.v.m. gastspreker; 4. Ingekomen stukken; 5. Uitgegane stukken; 6. Verslag 'leefbaarheid in kleine ker nen' t Ell d.d. 18-9; 7. Reakties aan gaande het volkshuisvestingsplan; 8. Overige mededelingen; 9. Nieuws uit de kerkdorpen; 10. Rondvraag; 11. Sluiting. uw weekblad Van 5 t/m 11 oktober zal met een feestelijk programma het 25-jarig bestaan van Den Kerkdyk, het sociaal-cultureel centrum van het Vincent van Gogh Instituut, lokatie Stationsweg Venray, gevierd wor den. In die 25 jaar hebben talloze koren, orkesten, kapellen, toneel- vemigingen, sportverenigingen, cabaretgroepen en individuele ar tiesten uit Venray en omgeving er - veelal gratis of tegen geringe ver goeding - optredens verzorgd voor patiënten en medewerkers van het instituut. Den Kerkdyk heeft dan ook een belangrijke funktie gehad in de binding van het Vincent van Gogh Instituut met Venray en om geving. Max van den Langenberg: 'De bijdrage die mensen van buiten de instelling in de ontspanning van onze patiënten hebben gehad is in feite onbetaalbaar. Ze hebben daar mee, vaak onbewust, sterk bygedra- gen aan de ontsluiting van ons instituut'. Den Kerkdijk is in zijn 25-jarig bestaan uitgegroeid van schouw burg voor medewerkers tot een so ciaal cultureel centrum in de ware zin ran het woord. Het is een ont- September 1966. Bouwvakkers zijn bezig rond de muren van het voor malige broederhuis 'Camillus' fun damenten te leggen voor de uitbreiding en vernieuwbouw die 'Den Kerkdijk' zal gaan heten. Aan deze zijde komt de garderobe. Foto-. Archief Vincent van Gogh In stituut. moetingsnaimte waar de patiënten van het Vincent van Gogh Instituut hun sociale kontakten leggen en waar de afdeling ontspanning aller lei theater- en spelaktiviteiten orga niseert. Max van den Langenberg, hoofd afdeling ontspanning van het Vin cent van Gogh Instituut: 'Den Kerk dijk is met de ontwikkelingen in de psychiatrie meegegroeid. 25 Jaar geleden was de instelling nog erg gesloten en kregen de patiënten re latief weinig mogelijkheid tot ver tier. Naarmate de psychiatrie zich uit zyn knellende banden bevrijd de, nam het aantal dansavonden, toneel- en showavonden voor pa tiënten, vaak ook verzorgd door de eigen medewerkers, toe. Tegen woordig zijn de kontakten met de samenleving veel intensiever en hebben de patiënten de keuze uit deelname aan een groot aantal akti- viteiten. Den Kerkdijk is daarin een belangrijk centrum, juist omdat het zoveel gebruiksmogelijkheden heeft. Dat het een sociale funktie heeft bewijst het aantal patiënten dat er dagelyks komt. Dat zyn er zo'n 350 per dag. Hoogtepunten in de 25-jarige geschiedenis zijn onge twijfeld de musicals die patiënten en medewerkers samen opvoerden'. De feestelijkheden ter gelegen heid van het 25-jarig bestaan van Den Kerkdijk beginnen op 5 okto ber om 16.00 uur met de opening van een foto-expositie door enkele bewoners en een vertegenwoordi ging van de direktie van het insti tuut in Den Kerkdijk. Deze brengt de geschiedenis van Den Kerkdyk in beeld. Bovendien zal er op video histo risch filmmateriaal te zien zyn. De opening zal worden opge luisterd door de harmonie van het instituut, 's Avonds zullen tijdens een feestavond 'De Servanna's' acte de presence geven.

Peel en Maas | 1992 | | pagina 11