12 September start vrije verkoop schouwburg Venray oienmarkt op expoterrein aan de Leunseweg De nieuwe collectie Tenson-jacks is binnen. Gevonden Omroep Venray Ledenvergadering VZO Liedjesfestival in Venray Aquarellen in Kunstgalerie Toro Avond over Limburgse dialekten PEEL EN MAAS Bewegings- aktiviteiten hartpatiënten Prinses Beatrix Fonds PEEL EN MAAS Sf VAN OORSCHOT MODE Venray's Mannenkoor op concertreis Gevonden voorwerpen van 25 aug. t/m 7 sept 2 Papegaaien; konijn; parkiet; witte poes; bruine lederen beurs; zilveren hangertje; autosleutels in bruin etui; sleutel aan label; fiet- sensleutel voorzien van blauw la bel; drie sleutels aan bruin etui. Voor inlichtingen kunt u zich tij dens kantooruren wenden tot de administratie van de Gemeentepoli tie Venray, tel. 04780-84888, tst. 224. Programma van Omroep Venray op de FM 90.2 en via de kabel op de FM 102.6 Mhz met op: Donderdag: 19.00-21.00 uur: De Rooy-lyn met Nico Broers. Vrijdag: 19.00-21.00 uur: De Rooy-lijn met Frank v.d. Molen met o.a. een nieu we aflevering van MuZaRooi. Zaterdag: 18.00-20.00 uur: Sport en informa tie met Huub Geurts. Zondag: 10.00 uur-. Houwe Zo! Het zondag morgenprogramma van Hanna van Beek. 11.00 uur: Verzoekplatenprogram- ma met Hayke de la Whisky. Bel voor een groet of plaat: 04780- 12362. 13.00 uur: Jojo's time machine. 14.00 uur: Ruben in de middag. Het zondagmiddagprogramma van Ru ben de Jong waarvoor u beter thuis kunt blijven. 16.00-18.00 uur: Muziek, sport en informatie met Frans Janssen. Bel voor het doorgeven van uitslagen e.d.: 04780-12362. Maandag: 19.00 uur: De Rooy-lijn met Eric Thönissen met o.a. 'vraag en aanbod'. 21.00-22.00 uur: Peelgrass. Het we kelijkse country-programma van Rein Wortelboer. Dinsdag: 19.00-21.00 uur: De Rooy-lyn. Woensdag: 19.00 uur: De Rooy-lyn met Gido Boom. 20.30 uur: Verzoekplatenprogram- ma voor o.a. de instellingen. Bel voor de groeten, een felicitatie of een verzoekplaat: 04780-27268. 22.00-23.00 uur: Gevarieerd mu ziekprogramma. De jaarlijkse ledenvergadering van de VZO afd. Venray, zal gehou den worden op maandag 14 septem ber 1992, aanvang 20.00 uur in conferentiecentrum De Witte Hoeve. Agenda: 1. Opening en verslag vo rige vergadering; 2. Verslag sekreta- ris; 3. Verslag penningmeester; 4. Bestuursverkiezing Enkele be stuursleden zijn aftredend en niet herkiesbaar. Door het bestuur wordt de heer M. v.d. Beek voorge dragen als kandidaat Door de leden kunnen eveneens schriftelijk en voor aanvang van de vergadering kandidaten by het bestuur worden voorgedragen; 5. Rondvraag; 6. Slui ting van het huishoudelijke ge deelte. 20.30 uur Inleiding door mevr. Y.A. Breunesse (Economische Con trole Dienst). Onderwerp: 1. Vesti gingswet bedrijven, Vestigingswet detailhandel. Historie en ontwikke ling: 2. Konsumentenvoorwaar- den/Produktieaansprakelykheid. 21.30 uur Pauze. 21.45 uur Gelegenheid tot het stellen van vragen. 22.30 Sluiting Het bestuur hoopt veel leden op deze vergadering te mogen be groeten. Op 20 september a.s. vindt in de foyer van schouwburg De Beejekurf in Venray, het zo langzamerhand traditie geworden, liec^jesfestival plaats van carnavalsvereniging De Piëlhaas. Ook dit jaar is het weer gelukt om een totaal van dertien liedjes by el kaar te krijgen. Onder de inzenders zyn ook een aantal nieuwe schry- vers en zangers te vinden. Dit is hoopvol voor de toekomst. Op die manier wordt deze fraaie traditie goed in stand gehouden. Tijdens het festival worden alle liedjes twee keer gezongen. De Hof kapel zal de zangers liierby begelei den. De repetities hiervoor zyn in volle gang om de presentatie op 20 september zo goed mogelyk te laten verlopen. Een jury bestaande uit negen le den (vier leden, aangezocht door de commissie Liedje, vijf leden uit het publiek) heeft de zware taak om uit deze dertien liedjes, vier winnende liedjes aan te wyzen. die daarna op een cassettebandje worden uitge bracht. De commissie Liec\je is volop be zig om van deze middag een sukses te maken. Het sukses is pas gega randeerd als er ook veel publiek is. U bent dus van harte welkom. Het festival begint om 14.00 uur. Zorg dat u op t(jd bent. Van 10 september tot 18 oktober exposeert Marika Bak in Kunstgale rie Tbro aan de Langeweg 30 te Ven ray. Kunstenaresse Marika Bak legt zich sinds enkele jaren toe op aqua relleren. Om haar werk steeds te verfijnen en te verbeteren heeft ze bij verschillende kunstenaars les sen gevolgd. Momenteel bij de be kende kunstenaar Jac Maris uit Apeldoorn. Zy heeft geen vaste manier van werken, ze experimenteerd met verschillende onderwerpen, zoals landschappen, bomen en stille vens. Haar recente werk is spranke lend en fris van kleur. Het geeft een nieuwe kyk op de mogelijkheden van het moderen aquarel. Daarnaast zyn er ook een aantal wat traditionelere aquarellen te zien, die echter door hun byzonde- re kleurgebruik toch opvallend zijn. Verder wordt in Toro keramiek van pottenbakster Nine Milacié geëxposeerd. Nine Milacié maakt degelijke gebruiksvoorwerpen van hoogwaardige kwaliteit. Bijzonder zyn haar dekoratieve design's, uit eenlopend van het platte rlan4 met boerderijen, koeien en kippen en een enkele traktor tot en met het circus met dekoraties van clowns, jongleurs, olifantjes, enz. Kunstgalerie Toro is geopend donderdags van 14.00-18.00 uur, vrijdags van 14.00-21.00 uur en za terdags en zondags van 14.00-18.00 uur. Op dinsdag 15 september zal in zaal In den Engel een bijeenkomst gehouden worden over de Limburg se dialekten in het algemeen. De aanvang van deze avond is 20.00 uur. Gastspreker is de heer Herman Crompvoets uit Meijel, dialektoloog verbonden aan de Nijmeegse Uni versiteit voor Dialekt- en Naamkun de. Dhr. Crompvoets is hoofdredak- teur van het Veldeke tijdschrift Hy zal spreken over de Limburgse dia lekten in het algemeen: de kenmer ken, verschillen en overeenkom sten. Het belooft een interessante avond te worden. De toegang is voor alle leden en belangstellenden en zoals gebruike lijk by Veldeke Venray, gratis. 'n abonnement waard A.s. zaterdag en zondag worden de traditionele vrye verkoop beurs- dagen gehouden. Iedereen die een voorstelling wil boeken, kan dat on beperkt doen. Men kan één of meerdere keuzes maken. Er zyn nog interessante voorstellingen in de aanbieding. 'Annie get your gun' is een sukses-musical door een New Yorks ensemble. Vorig jaar scoorden zy een enorm sukses in Venray met 'Oklahoma'. Ook 'Annie get your gun' is zo'n spetterende Braodway- show. De kosten van deze voorstel ling zyn uiteraard hoog, maar door subsidie van 'Bedryf en Cultuur' kan zo'n voorstelling toch in Ven ray op de planken worden gebracht. 'Hello Dolly' is een andere sukses-musical, die gebracht wordt door het Ballet van Vlaanderen. Dtt gezelschap schitterde al eerder met o.a. 'Evita', 'Jesus Christ Superstar' en 'My Fhir Lady'. Ook de sukses- musical 'Anatevka' is van dit gezel schap. Deze voorstelling is ook dit jaar opnieuw in Venray te zien, na het enorme sukses van het afgelo pen jaar. 'Sikulu' is ook alweer een musical-hit. Deze Zuidafrikaanse produktie was het grote sukses in het afgelopen jaar in geheel Neder land. Vanwege het sukses gepro longeerd. 'Giselle' is een schitterende bal- letproduktie van het Staatsballet van Vilnius. Litouwen. Vorig jaar bracht dit gezelschap 'Het Zwanen- meer'. Dit werd een evenement. Eenzelfde monumentale produktie kan men nu bewonderen. In totaal werken er, inclusief orkest, 130 ar tiesten mee aan deze top-voor- stelling. 'De Barbier van Sevilla' is een operaproduktie uit Warschau. Dit prominente gezelschap liet Venray eerder genieten van 'Die Zauberfiö- te' eai 'Cosi fan Tutte'. Dit is wereld niveau, dat geen muziekliefhebber mag missen. De muziekliefhebbers zullen ook aan hun trekken komen bij de ope rettes 'Der Vogel handler' (Hoofd stadoperette) en 'Eène nacht in Venedig' (Operettetheater War schau) maar ook by een schitte rend concert van Jaap van Zweden met het Combartimento Concert Amsterdam. In de amusementósektor vallen op de And ré van Duin Revue, die weer twee dagen naar Vètiray komt. André speelt dit jaar maar in eon heel beperkt.aantal theaters itt Ne derland. 'Bruisend Brasü' is een nieuwe, spetterende, muzikale show. 'Up with People' is een internatio nale produktie, waaraan tachtig mensen meewerken. Evenals de vo rige 'Up with People' show is dat weer een heerlyk schouwspel. Uitzonderlijk mag ook de y- zersterke voorstelling 'Wall Steet Crash' genoemd worden. 'Gold und Silber' is een operette- collage door André Rieu. Maar er is natuurlyk nog veel meer. Prachtige toneelprodukries als 'We hebben samen een paard' van Annie M.G. Schmidt met Arm et Nieuwehuyzen en Trudy Labij, 'De Klokkenluider van de Notre Dame' ofwel het Belgische antwoord op 'Les Miserables', 'De Markiezin' van Noel Coward met Willem Nijholt en Anne Will Blankere, 'De ingebeelde zieke' van Molière, 'Een Midzomer- nachtsdroom' van Shakespeare, 'Zerline' met Henny Orri, 'Spook- sonate' van Strindberg. 'De dood van een handelsreiziger' door het fameuze RO theater uit Rotterdam en Lou André en Geert de Jong, 'Ex' met Pleuni Touw en Hugo Metsers. Cabaretsterren zyn er volop. Hans Liberg, Jack Spijkerman, Ro bert Paul, De Frivole Framboos, Hans Dorrestyn, Waardenberg en De Jong, en twee dubbelprogram ma's met nieuwe werkelijk grote ta lenten, Basterd/Lebbis en Janssen en Mars Teunisz/ en Reinder van der Naait. Ook muzikaal is er veel te beleven: De Berini's (vorig jaar een topper), Karin in Concert met een grandioze Karin Bloemen, The Nits, Deep River Quartet, Verreck Pley- sier, Het Kliekske, het LSO-Cama- valsconcert, Flair (vorig jaar een tophit), Berdien Stenberg en Het Niet Te Vermijden Dans en Show Orkest (vorig jaar een uitbundig onthaal). Extra concert op 17 sep tember, de fameuze Luchtmacht kapel. Voor de liefhebber van dans Opus One, Russische Folklore, Yucca, Dansens langs de Zijderoute (een prachtige uitvoering), Introdans met 'De Getemde Feeks'. Lachen kan men met John Lan- ting's 'Kink in de Kabel'. Bijzonder is Peter en de wolf door het Panto mimetheater uit Bratislave. Het Kerst-Winter-Circus komt weer in Venray. Daarnaast een aantal kin dervoorstellingen als Circus Custers, de Gelaarsde Kat, De Kik kerkoning (door hetzelfde, prachti ge gezelschap uit Antwerpen, dat vorig jaar 'Hans en Grietje' bracht. Assepoester, de Jaap Aap Show en dan natuurlijk ook het Kerstcircus, Yucca, Opus One en Peter en de Wolf. Er is dus nog volop keuze voor de vrye verkoop. En dat, ondanks het feit dat er reeds voor meer dan een half miljoen gulden aan kaarten is verkocht Dit theaterseizoen wordt dus weer een topjaar en dat mag ook wel et een dergelijk ambitieus programma. Programmaboekjes zyn verkrijg baar bij de schouwburg, VW- kantoren, bibliotheken en Rabo- banken in de gehele regio. Daarin kan men alle informatie lezen. De beursdagen zijn zaterdag 12 september van 10.00-17.00 uur en zondag 13 september van 14.00- 17.00 uur. Iedere maandag organiseert de Belangenvereniging Hart- en Vaat- patiënten, bewegingsaktiviteiten in zwembad De Sprank in Venray. In deze reeds bestaande groep kunnen nog deelnemers ingepast worden. De 'Meer Bewegen voor Hartpa tiënten' aktiviteit wordt begeleid door deskundige instrukteura De 'lessen' omvatten 30 minuten wa- tergymnastiek en 30 minuten uit- zwemmen in water met een temperatuur van minimaal 30°C. Na afloop is er gelegenheid tot na praten en koffiedrinken. De patiënt mag een begelei- der(ster) meenemen, die ook in het water aan de oefeningen deelneemt Om kennis te maken met de wa- tergymnastiek zyn aan de eerste bewegingsles geen kosten verbon den. Voor deelname hoeft men niet te kunnen zwemmen! Deze bewegingsaktiviteit vindt iedere maandag plaats van 09.00- 10.00 uur. Vbor verdere informatie kunt u zich wenden tot dhr. G. Beerkens, kontaktpersoon. Andeslaan 14, Venray, tel. 04780-83864 of bij het sekretariaat van de Belangenver eniging Hart- en Vaatpatiënten, tel. 04759-2363. Even niet opletten Dinsdagmorgen liet een 22-jarige inwoner van Tegelen even zyn polstasje op een balie van een win kel liggen. Binnen enkele minuten, zo bleek later, was het tasje verdwe nen. In het tasje zat naast persoon lijke bescheiden zoals o.a. een bankpasje, ook een geldbedrag van ƒ300,-. Van de diefstal werd aangifte gedaan. De benadeelde heeft zelf nog getracht de dader op te sporen, maar die was verdwenen. ticeede keer in de historie iptoe, moest vanwege de trsoimtandigheden uit- lT wnfen naar de Sporthal j. Afgelopen zaterdag weergoden het tijdens het I qi imwfl van de Taptoe af- allerijl werd besloten om naar de sporthal al- half 10. een halfuur la- ispronkelijk gepland, de beginnen. De deelne- v pikanten en het ongeveer vje publiek pasten zich na» de veranderende om- jen. Ondanks dat de Tap- oorgang kon vinden was Q m rdat door de omgéving, minder tot haar recht ilnrn» rondom de muziek iter veel goed. miserende vereniging. Petrus Banden, over runs om de opzet van de veranderen. Waarschijn- wlgend jaar het aan tip vervroegd worden. De Iide muziekgezelschap- n dan ook door het cen- m richting Grote Markt Venray toch wel unieke meer onder de aan- de mensen te brengen. Iheidskontroles mge week donderdagmor- en 09.00 en 11.30 uur op lie volgende wegen te snel eden. dan kunt u een ac- aart verwachten betref- le snelheidsovertreding. rondweg Brukske werden I tot 09.30 uur 45 voertui- ntroleerd; 10 reden te toogste snelheid bedroeg uur. Oude Oostrumseweg wer- 0935 tot 10.00 uur 73 voer- gekontroleerd; 17 voer den er te snel. De hoogste •eg hier 70 km per f Iverloonseweg werden van 10.45 uur 98 voertuigen leerd. Daarvan reden er 45 De hoogste snelheid be- kin per uur. ngstraat werden tussen 30 uur 103 voertuigen eerd; 36 reden er te snel »gste snelheid bedroeg per uur. De jaarlijkse kollekte van het Prinses Beatrix Fonds vindt plaats in de week van 13 t/m 19 septem ber 1992. Het Prinses Beatrix Fbnds zet zich in voor de bestrijding van: po lio, spasticiteit, multiple sclerose, spierziekten, de ziekte van Hun tington, de ziekte van Parkinson. Ziekten, die vaak ernstige invalidi teit tot gevolg hebben, en een sterke invloed hebben op het dagelijks leven. Het Prinses Beatrix Fonds finan ciert medisch-wetenschappelyk on derzoek naar de behandeling en oorzaak van deze ziekten; geeft by- dragen aan projekten die de moge lijkheden voor patiënten om zich te handhaven in onze samenleving versterken, of de zorg voor de pa tiënten beogen. Ook verleent het Prinses Beatrix Fonds individuele hulp aan patiënten, voor studie en scholing, voor voorzieningen in j huis. voor technische hulpmidde len zoals een computer met spraa- i kuitvoer voor patiënten die als gevolg van hun ziekte niet of nau welijks kunnen spreken en nog heel veel andere hulpmiddelen en voorzieningen. Het Prinses Beatrix Fonds beschikt voorts over negen - aan zwaar gehandicapten aange paste - vakantiewoningen, die tegen een lage vergoeding worden aan geboden. Het Prinses Beatrix Fonds, een particuliere instelling, met als be schermvrouwe H.M. de Koningin, ontvangt geen overheidsgelden voor al deze zo noodzakelijke hulp. Tijdens de jaarlijkse kollekte - dit jaar van 13 t/m 19 september - gaan tienduizenden vrijwilligers van deur tot deur om een bijdrage te vragen voor dit werk. Geef aan de deur, of stort uw by- drage op giro 969 van het Prinses Beatrix Fonds te 's-Gravenhage. Voor vragen: kontaktadres E. van Bavel-van Nieuwenhoven, Albi- onstraat 9, 5809 AB Leunen, tel. 82193. 'n abonnement waard 13 september wordt Be keer de super vlooien- liouden op het expoterrein eunseweg te Venray. 125 ere proberen hier hun ie 2e hands spulletjes aan lc brengen. toe artikelen zijn on deze er weinig geld te koop. Wat tol te vinden is, houdt u mogelijk: bedden/ledikan- ;en, bromfietsen, fietsen, foto/film, gereedschap, kachels, kampeerartike- ukenapparatuur, kunst, muziekinstrumenten, (Ines. radio/hifi, sanitair, kleding, tuingereed- rlichting, verzamelingen, versen, etc. Alle 125 kra- En uitsluitend gevuld zijn tods spulletjes. Het leuke vlooienmarkt is dat je 1 wat je tegenkomt, mis- ?n schilderij voor een f later een kapitaal waard 'Jn. oude kleding versierd 'uurwerk en kant gaan prikje in andere handen "van serviezen in allerlei a modellen. Wat er te vin- telkens een verrassing to een reden die massa's ■mar een grote vlooien- mkt. Fhnatieke vlooien- ®ekers scharrelen het jjrote markten. Hoe meer des te meer kans op koop- men. worden hier geluk- met het ontbrekende %kt waar men al maan- °P zoek was, de disk- bier de mooiste platen 'fgetelheid geraakte ster- is er de hele dag live muziek en een treintje voor de kleintjes. De toegang bedraagt ƒ3,50 voor volwassenen; kinderen onder gelei de t/m 12 jaar hebben gratis toegang. Dus graag tot ziens op zondag 13 september. Grotestraat 73. Venrav Helmond, Roosendaal, Boxmeer, Oss, Venray. Donderdag 10 september - Pagina 3 ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen, R.E. Gabeler, T. Lankveld, H. Schraven en J. Wittgen: 12 sept: T. LANKVELD Langstraat 106, tel. 83558 13 sept: J. WITTGEN Langstraat 106, tel. 86082 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, A. Coenen, F. Schmeetz, D. Vercauteren en J. de Vocht: D. VERCAUTEREN Mereeloseweg 75, tel. 82200 Weekenddienst voor de patiënten van dr. Keijzer en dr. Van Dongen: ÜR. Van DONGEN Past Jeuckenstraat 6, America tel. 04764-1707 vrydag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de ge noemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEK EN VERVO ER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYS E APOTHEKEN DE BURGGRAAF Stationsweg 5, tel. 84877 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: A. ONG, tel. 81383 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer en W.G.A.M. Loonen en G.W. Gelling. Behandeling kleine huisdieren zaterdag en zondag vol gens afspraak G. GELLING Vlasakker 1, Oostrum, tel. 10956 DIERENARTSENPRAKTIJK E.M. Ruymbeek J.M. van Winden/W.H.M. de Vocht/R.C. Goedegebuure. Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak J. van WINDEN Stationsweg 13, tel. 81336 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raay- makers, mevr. Van Eerten, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren M. VERMAZEREN, tel. 04784-2273 vanaf vrydag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst ran de praktyk ran mevr. Van Eerten en mevr. Tiggelo ven wordt vanaf maandag 8 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door H. van EERTEN Kruisdistel 5, tel. 88408 Afspraken maken 's middags tussen 6 en 7 uur, tel. 82411 Op uitnodiging van de jubileren de zangvereniging uit Lahnstein vertrekt 't Venrays Mannenkoor dit weekend voor 3 dagen naar Duits land om in Lahnstein met een con cert de opluistering van de hoog mis, luister bij te zetten aan de festiviteiten aldaar. Het Venrays Mannenkoor treedt hiermee voor de eerste maal naar buiten met haar nieuwe dirigent Hans Noyens. Vrijdag vertrekt men om 16.30 uur waarna men by aankomst inge kwartierd wordt in het prachtig Fe- rienpark aldaar. Zaterdag is er een toeristische bustocht langs de Rijn. 's Avonds is er dan in het prachtige Martinschloss een jubileumconcert waarna een feestavond volgt met de gastkoren. Zondag is men al vroeg uit de ve ren want om 9.00 uur staat er een repetitie op het programma waarna opluistering volgt van de plechtige Hoogmis in de St. Barbarakirche. Die kleine orgeimesse uit de Missa B re vis van Jozef Haydn zal worden uitgevoerd. Hierna volgt een bustocht naar o.a. Bad Ems, Slot Oranienstein en Limburg a/d Lahn. Om half 8 hoopt men weer in Venray te arriveren. Zondag 27 sept volgt er een con cert in de foyer van de schouwburg in Venray alwaar men samen met de kerkfanfare St Oda uit Merselo het zondagochtendconcert ver zorgt Aanvang 11.30 uur. Wasgoed en droogrek verdwenen Een bewoonster van een flat aan de Kiosk had haar wasgoed te dro gen gehangen aan een droogrek aan het balkon. Door een harde rukwind gingen wasgoed en rek de lucht in. De flatbwoonster ging naar beneden maar kwam te laat. Een ander was haar in die minuten al voor geweest Droogrek en was goed bleken onvindbaar. Verzocht wordt of de vinder of vindster zich wil melden.

Peel en Maas | 1992 | | pagina 3