PEEL EN MAAS Gerenoveerde afdelingen ziekenhuis officieel in gebruik -drijfsbrandweer Rank Xerox viert zilveren bestaan BEHANGOPKUIMING Provinciale verkeersaktie startte in Venray iningen voor Venrays iegbasis niet uit het ttormale contingent SPIJKER BROEKEN EMOFRA A.s. zondag laatste torenbeklimming Rabobanken Venray en Oostrum gaan fuseren Motor Toer Club rijdt voor Zamosc Zoals wy enkele weken geleden al berichtten, worden op dinsdag 15 september de grondig gerenoveerde poliklinieken en funktie-afdeling van het St Elisabeth ziekenhuis of ficieel in gebruik gesteld. Dat ge beurt 's middags om vier uur aan het slot van een werkbezoek, dat het college van b. en w. aan het zie kenhuis brengt. Omdat dan nog geen einde is gekomen aan de ver bouwing de renovatie van de ope ratiekamers en de EHBO staat nog te wachten wordt het dinsdag een eenvoudig gebeuren, met een ontvangst van genodigden in de hal, een korte toespraak, bezichti ging en om 16.30 uur een feestelijke bijeenkomst in het restaurant van het ziekenhuis. GROTE GROEI Het tegenwoordig St. Elisabeth ziekenhuis werd, uitgaande van de visies van die tijd, eindjaren zestig ontworpen en in 1970 in gebruik genomen. De medische staf be stond toen uit één specialist per discipline. Thans worden alle medi sche disciplines ingevuld door minstens twee of drie specialisten. Tevens is er een aantal nieuwe spe cialismen bijgekomen: orthopaedie in 1979, cardiologie in 1981, de poli kliniek revalidatie in 1983 en na de fusie met het Venlose St Maar ten s Gasthuis in 1988 de polikli nieken voor longgeneeskunde, urologie, reumatologie en kaakchi- rurgie. Door deze grote groei was er meer ruimte nodig voor de zg. funktie- afdelingen. Dit zijn de afdelingen, waar bepaalde funkties van het li chaam worden gemeten. Hieronder vallen o.m. elektrocardiogram, hart- en longfunktie, elektrische meting van de hersenfunktie, met een 'kijkertje' in de maag of dar men kijken en oog- en oorfunkties meten. RENOVATIE Intussen heeft een belangryk ge deelte van het Venrayse ziekenhuis een geweldige facelift ondergaan. De poliklinieken zyn drastisch uit gebreid en voorzien van zachte vloerbedekking in moderne pastel tinten. De uitbreiding van de funktie-afdelingen was noodzake lijk, niet alleen door de komst van nieuwe specialismen, maar vooral ook door de toename van de medisch-technische mogelijkhe den voor een goede diagnostiek. De hiervoor nodige ruimte werd deels door nieuwbouw verkregen, maar ook door het verplaatsen van het laboratorium naar de nieuw bouw aan de Hoenderstraat, achter het ziekenhuis, en verplaatsing van de vroegere eetzaal naar de voorma lige wassery. De hal, de entree van het zieken huis, is veel patiëntvriendelijker ge maakt met een open receptiebalie, een patiënten-servicebureau, een eigentijdse koffieshop met winkel, een vernieuwde opname-afdeling en centraal afspraltenbureau, waar bij rekening is gehouden met de privacy van de patiënten. NIEUWE PLANNEN De verbouwing en renovatie van de a.s. dinsdag in gebruik te nemen poliklinieken en funktie-afdeling, vergde een bedrag van 10 miljoen gulden. Zoals wij in augustus al meldden, heeft Den Haag het groe ne licht gegeven om voor een be drag van bijna 1,5 miljoen de Het beste adres met de grootste keuze en de meeste merken o.a. JONNY Q EDWIN LEE CLARISSE GARCIA enz, enz. Vierlingsbeekseweg 16 Overloon 04781-4T434 Dinsdags gesloten operatiekamers en de EHBO gron dig op te knappen. Met dit werk zal nog dit jaar worden begonnen, voor de ziekenhuisorganisatie betekent dit een zeer moeilijke klus. Op 5 ok tober zal worden begonnen met de opbouw van een tijdelijk onderko men van beide afdelingen tussen de noodpoli en het pereoneels- restaurant. Hier worden 26 contai ners aaneengeschakeld, waardoor een oppervlakte ontstaat van 500 m2 voor behandelkamers en twee operatiekamers. Tenslotte zullen de verpleegafde- lingen gerenoveerd moeten wor den. Deze waren in 1970 zeer modern, maar voldoen nu niet meer aan de moderne eisen van privacy en hygiëne. Tydens het Straatfestival op zon dag 13 september zal voor de laatste keer dit jaar, de gezamenlijke openstelling van toren en Grote Kerk plaatsvinden, georganiseerd door het VW i.s.m. het kerk bestuur. Van 12.00-16.00 uur is iedereen van harte welkom om voor een gul den naar de galmgaten te klimmen. Op een hoogte van zo'n 35 meter kunt u dan bij mooi weer genieten van vergezichten over het Venrayse land en haar wyde omgeving. De aanwezige suppoosten in de toren vertellen u graag over het uitzicht, de toren, de klokken en het nieuwe carillon, dat om het half uur zijn fraaie klanken laat horen. De Grote Kerk met haar waarde volle schatkamer is ook geopend. Ook de suppoosten in de kerk ver tellen u graag over de ryke historie van ons Venrays Monument Num mer Een. De openstelling van de kerk wordt muzikaal opgeluisterd door enkele organisten uit Ven ray. De entree van de toren wordt tra ditiegetrouw door leden van Scou ting afd. Venray verzoegd. OPENINGSTIJDEN: maan-, woens-, donder-, vrijdag: 16.00 - 21.30 uur zaterdag 16.00 - 21.30 uur zondag 14.00 - 2130 uur dinsdag gesloten Hoenderstraat 2 5801 CK Venray Tel. 04780-12038 RESERVEREN GEWENST DONDERDAG 10 SEPTEMBER 1992 Nr. 37 HONDERDENDERTIENDE JAARGANG WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING De besturen van de Rabobanken in Venray en Oostrum hebben het voornemen uitgesproken, nader te onderzoeken om ingaande 1993 te komen tot een fusie tussen beide banken. Door het samengaan zijn de banken in staat om de kwaliteit van de advisering en dienstverle ning aan hun kliënten verder te op timaliseren. Het voornemen tot samengaan is mede ingegeven door de geografische ligging van de beide werkgebieden, alsook de daarmee samenhangende ekonomische en sociale infrastruktuur. Na een fusie zullen beide werkge bieden in de nieuwe bestuurssa menstelling vertegenwoordigd zijn. Het samengaan van beide kantoren heeft geen konsekwenties voor de kliënten: integendeel, in de nieuwe organisatorische opzet zal naast het kantoor Venray ook het kan toor Oostrum het volledige dien stenpakket blijven voeren of zelifs verder uitbouwen. De fusie heeft evenmin gevolgen voor de werkge legenheid in beide vestigingen. Men conformeert zich aan de richt lijnen uit het Sociaal Plan, dat bin nen de Rabobank-organisatie speci aal voor fusies is ontwikkeld. De naam van de nieuwe bank- kombinatie zal luiden 'Coöperatieve Rabobank Venray-Oostrum B.A.'. Beide besturen zyn voornemens om voorstellen terzake dit najaar voor te leggen aan de ledenvergade ringen. JS In samenwerking met Nieuw Spraeland organiseert Motor Tber Club Aostrum op zondag 13 septem ber a.s. IbyTtun 3. De opbrengst van dit gebeuren komt ten goede aan het projekt 'Hulp aan Zamosc' dat Nieuw Spraeland te Oostrum eind vorig jaar heeft opgestart. By deze Tby Run rijden naar ver wachting 200 deelnemers een ron de van zo'n 100 km. Voorwaarde voor deelname is dat iedere deelnemer, naast de in- schrijfprijs, een stuk speelgoed meevoert tijdens zyn rit Het aardi ge van dit idee is dat de inschrijfgel den en al het speelgoed geschon ken wordt aan een goed doel. Het goede doel is deze keer de verbou wing en inrichting van een oud schoolgebouw tot kinderdagverblijf voor gehandicapte kinderen te Za mosc in Polen. Door gebrek aan geld en goederen is het tot op de dag van vandaag in Polen nauwe lijks mogelyk om gehandicapte kinderen een menswaardig bestaan te bieden. Daarom zijn opbrengsten van dergelijke inspanningen meer dan welkom. Ongeveer op de helft van de toer arriveren de toerrijders bij Nieuw Spraeland. Hen wacht een gastvrij onthaal op het plein voor paviljoen de Hulst. Bij kraampjes met drank jes en hapjes kunnen zy de inwen dige mens versterken. Gezellige muziek zorgt voor een feestelijk tintje. Bovendien kunnen de deel nemers tydens het tombolaspel meedingen naar de pryzen die de motorhandel gratis beschikbaar heeft gesteld. Belangstellenden zijn van harte welkom. Inschrijving is vanaf 10.00 uur by café Van Dyk te Oostrum. Aan vang van de toertocht is 12.00 uur. Kontroleur Woning bouwvereniging met wasstamper geslagen Een 57-jarige kontroleur van de Woningbouwvereniging had de op dracht gekregen om ingediende klachten van omwonenden van een 44-jarige bewoonster van de Bolde rik te onderzoeken. De omwonen den ondervonden nl. nogal wat overlast van de huisdieren van die vrouw: een hond, negen katten, zes parkieten en twee cavia's. De vrouw werd echter zo kwaad over het voorstel van de kontroleur om een aantal dieren naar het asiel te doen, dat ze een wasstamper greep, en voordat die kontroleur het in de gaten had, een slag daar mee op zijn hoofd gaf. De verwon dingen waren dusdanig dat de kontroleur voor behandeling naar het ziekenhuis moest worden ver voerd. De politie heeft proces verbaal inzake mishandeling opge maakt. Er zullen door de Woning bouwvereniging maatregelen worden genomen om de overlast te verminderen. van de dag paraat. In iedere dienst zyn brandweermannen ingedeeld. Het is slechts drie keer in de 25 jaar voorgekomen dat er een echte brand was. Ook heeft de bedrijfsbrandweer van Rank Xerox zich ingezet by brandbestrydingen buiten Rank Xerox. Dat was in 1976 met het bestrijden van een grote bosbrand, terwijl recentelijk de brandweer nog in aktie is gekomen by de brand bij Van Mierlo. Maar het is onschatbaar hoeveel branden er voorkomen zijn geworden dankzij de inzet of aanwezigheid van de le den van de bedrijfsbrandweer. MOTIVATIE Waar het aan ligt kon ons het driemanschap niet verklaren maar de inzet van de leden van de be drijfsbrandweer is groot. De leden zijn goed gemotiveerd. De bedrijfs brandweer bestaat nu uit 3 beroeps krachten en 32 vrijwilligers. De gemiddelde leeftijd is echter hoog en het aantal jonge vrijwilligere, dat zich aanmeldt, blijft te laag. KWALITEIT De kwaliteit van de bedrijfsbrand weer van Rank Xerox is zeer hoog. Het korps heeft het gepresteerd om in die 25 jaar van haar bestaan maar liefst driemaal landskampi oen te worden. Dat is door geen en kel korps ooit bereikt by de klasse I van de Nederlandse brandweren." Vejder organiseert de bedrijfs brandweer van Rank Xerox dit weekeinde voor de 21e maal brand- weerwedstrij den op het terrein van Rank Xerox, voor die wedstrijden omgedoopt tot Renkhuizen. En om aan die wedstrijden deel te nemen moet men van goede huize komen want voor die deelname is al jaren lang een wachtlijst aangelegd. Als men op die wedstrijden een eerste prys behaalt dan behoor je zeker tot de beste korpsen. De wijze waarop commandant Gerrit de Groot en zijn mannen de ze wedstrijden in elkaar zetten ver baast nog altijd de vakmensen onder de brandweerkorpsen. Het is wel zo, dat als de wedstrijd achter de rug is, die mannen zich al weer bezinnen hoe de volgende wed strijd er uit gaat zien. Naast de door Rank Xerox georga niseerde wedstrijden hebben by Rank Xerox ook wedstrijden plaats gevonden op provinciaal en lande lijk niveau. Dat bewyst ook welke plaats Rank Xerox binnen het brandweerwezen heeft ingenomen. Een idee dat door de leden van Rank Xerox werd uitgedokterd, om by die wedstrijden geen gebruik meer te maken van water maar van lucht in de slangen werd een suk- ses. Op vrijwel alle brandweer wedstrijden wordt met lucht gewerkt. NIET MEER ZELFSTANDIG Tegelyk met de viering van het zilveren bestaansfeest wordt deze organisatie als zelfstandige club binnen het Rank Xerox bedryf op geheven en ondergebracht by de nieuwe Bedrijfshulpverlening waarbinnen brandweer, EHBO en ordedienst zijn ondergebracht, al les onder het gezamenlijk com mando van Gerrit de Groot. Die HBV is een vrijwilligersorga nisatie binnen het bedrijf die be schikt over mensen, kennis en materieel om snel en effektief op te kunnen treden bij een kalaraiteit Dat met name de bedrijfsbrand weer en de EHBO hun mannetje staan dat hebben beiden in het ver leden meerdere malen bewezen. 11 september, morgen, injfsbrandweer van Rank zilveren bestaan vieren, t in een speciale bijeen- orbjj tevens drie mannen ■erste uur, speciaal gehul- i. Dat zijn de comman- de Groot en de heren laiyaard en Harry Weys. een nieuwe brand- m aan de bedrijfebrand- ;jara den overgedragen, vert jubilarissen waren gaarne b aan ons hun verhaal te ran de bedrijfsbrandweer, ze ieder op hun eigen wij- knoclit zijn. Anders had iet immers geen 25 jaar den. Irijfsbrandweer werd op 8 mei 1967 opgericht en at verlaat het zilveren it Gestart werd met een !5 vrijwilligere, daartoe uord door de toenmalige di- bedrjjf als Rank Xerox mere niet zonder eigen er. Een grote groep van en- Idingen ging van start. De s niet te achterhalen maar waren er nog maar r over en kon men dus ran een dieptepunt, waar- overwogen is om maar te ca *i 4 jg keerde het ty en kon ISIac Voldoende vry willigere een porden i gedaan, ndweer vergt veel van die irs want om bij te bly ven e inzetten door het volgen ussen en oefeningen voor 641 npraktijk. 'Als je vrijwilli- ran welke organisatie' zo rt Spanjaard dat duidelijk Verplicht je je om bij te blijven want vrijwilliger zijn is niet vryblyvende inzet als je dat uit komt. Het verplicht je tevens in een goede konditie te blijven en vooral je eigen collegiaal te gedragen. Vrij williger zijn bij de brandweer bete kent datje niet alles mag want een baard dan kan nu eenmaal niet'. VAK "Brandweerman is een vak en geen hobby', maakt commandant Gerrit de Groot ons duidelijk. De voornaamste taak van de leden van een bedrijfsbrandweer is het voor komen van brand binnen het be drijf. 'De meeste tijd wordt dan ook gestoken in preventie'. Er wordt ook voor gezorgd dat de bedrijfsbrandweer altjjd op die plekken aanwezig is, waar brandge vaar is. Volgens Gerrit de Groot is het hun taak om de brand voor te zyn. 'Als er ergens wordt gelast, dan is de brandweer aanwezig. Wjj be kijken of er bepaalde maatregelen genomen moeten worden'. Men kan volgens Gerrit de Groot de drie vaste (beroeps) brandweermannen het beste vergelijken met wijkagen ten zoals de politie die kent. Ook dat werkt preventief. Leden van de bedrijfsbrandweer dienen daarvoor als geen ander het gehele bedryfs- complex te kennen en moeten we ten waar gevaarlijke stoffen of brandbaar materiaal is opgeslagen. 'Je bent paraat als er iets mis gaat Zo is het vaste regel dat, wanneer er tankauto's met gevaarlijke stoffen op het terrein van Rank Xerox ko men, dat die altijd worden begeleid door de brandweer'. PARAAT De bedrijfsbrandweer is 24 uur Inze huiskollektie behang moet plaatsmaken voor 'n leuwe.Van de best lopende dessins hebben wij grote jgi oonaden gehad. De laatste rollen ruim voldoende voor 1 (2 kamers) gaan nu voor uiterst lage prijzen de deur uit. Kortingen van 40%, 50% of 60% zijn geen uitzon- I deringen! Haast u want de mooiste stukken zijn het eerst weg! de beste in verfde beste in behang Paterslaan 7. Venray, Tel. 04780-82810 :rde Staten van Lim- in hun advies voor het programma 1993 ge- Venray en in mindere ma- Helden, geen extra 11 zullen toegewezen krij- 'de huisvesting van lucht- j ^neel van de Vliegbasis krygt onze provincie 3llfj Mr toch al 262 woningen Jeldssubsidie minder; dan «oord-Limburg zou er zelfs "en op achteruit gaan. Het GS dan ook niet redelijk om Venray uit dat verminderde contingent een extra portie te ge ven voor de opvang van personeel van de Koninklijke Luchtmacht dat terugkeert uit Duitsland. GS bevestigen wel, dat Venray de aangewezen gemeente is om deze mensen te huisvesten, maar dan moeten de ministeries van defensie en VROM ook maar zorgen dat er een extra contingent woningen voor Venray beschikbaar komt. Die huisvesting moet niet ten koste gaan van de gehele provincie. Uw vertrouwde adres JOHN'S JEANS SHOP Grotestraat 76 Venray Maandagmiddag vond in Venray de officiële start plaats van de pro vinciale verkeersaktie 'Wy gaan weer naar school' waarvoor ir. Lode- wyks, lid van Gedeputeerde Staten van Limburg, naar de openbare ba sisschool Landweert was gekomen. Met zijn aanwezigheid benadrukte hy hoe hard het nodig is om kinde ren veilig naar school te begelei den. Voordat het zo ver was, was een aantal gasten in de raadszaal van het gemeentehuis door wethouder Truyen ontvangen. Daar was het de heer Brouwer van het Regionaal Bu reau Verkeersveiligheid die nog eens onderstreepte dat de kinderen en jongeren een van de meest kwetsbare groepen is, wanneer het gaat om de verkeersveiligheid. Ook in Limburg vielen het afgelopen jaar, in deze leeftijdsgroep, 16 dode lijke slachtoffers en 176 gewonden in het verkeer. Hjj noemde ver keersveiligheid een zaak van men taliteitsverandering. 'Wy met z'n allen moeten weten, dat zy, onze kinderen, weer naar school gaan en daarom wordt een beroep gedaan op ALLE verkeersdeelnemers'. Wethouder Truyen van verkeer, verklaarde dat het ook in Venray nodig is dat de verkeersveiligheid omhoog gaat. Het gemeentebestuur zal met al wat in haar vermogen ligt hieraan bijdragen. 'Juist by het be gin van het schooljaar zijn er leer lingen die een andere route moeten gaan afleggen of voor het eerst naar school gaan. Venray is nu eenmaal een uitgestrekte gemeente met een gi-oot wegennet en al zijn wij artikel 12-gemeente geworden, wij krygen voor de verbetering van de ver keersveiligheid eigenlijk nog te wei nig geld van de Rijksoverheid. Maar desondanks doen wij als gemeente al het mogelijke, en dat bewijzen ook de verschillende rapporten, om die verkeersveiligheid te vergroten. De gemeente zal', aldus de wethou der 'in 1993 aan het langzaam ver keer en aan het openbaar vervoer nog meer gaan doen'. Het terugdringen van het aantal verkeersongevallen heeft ook by het gemeentebestuur hoge priori teit. Daar waar nodig zullen volgens de wethouder verkeereremmende maatregelen genomen worden. Ver- keereonderwijs op de scholen blijft de gemeente stimuleren. Deputé Lodewijks benadrukte nog eens dat ook de Provinciale Overheid het een noodzaak vindt dat aan de veiligheid van de ver keersdeelnemers al het mogelijke zal worden gedaan. Vervolgens werden op het plein voor de openbare school Landweer door 400 leerlingen van de scholen Landweert en de Vlaswei ballonnen de lucht in gelaten met daarop de boodschap: 'Wij gaan weer veilig naar school'. Ter gelegenheid van de start van de aktie was een echte clown, 'Klep per' aanwezig die, zoals dat van een clown verwacht wotdt.'dè kinderen op leuke wyze duidelijk maakte hoe gevaarlijk het kan zijn in het verkeer.

Peel en Maas | 1992 | | pagina 11