Wegwerken achterstallig onderhoud in voorlaatste fase fronica en Hakkenspits rengen gezelligheid op vernieuwde pleinen 1 Koninklijk zilver na 40 jaar trouwe dienst i S -TK". WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING KOOPZONDAG GRATIS' OLORKID Uw vertrouwde adres JOHN'S JEANS SHOP VANDGVORST VOLVO HGIMOND Op 25 minuten 23 kilometer staan 24 personen voor u klaar! Deurbel werd alarmbel SPIJKER BROEKEN EMOFRA Ergerlijke grafschennis r#]VAN DE KAMP dag 3 september 1992 Nr. 36 HONDERDENDERTIENDE JAARGANG PEEL EN MAAS CoviNET WIJN0ORANKENGROEP Venray Henseniusstraat 1 04780-81801 Advertentieprijs: 33 ct. per mm - Abonnementsprijs per half jaar 114,00 - Abonnementsprijs buiten de regio 119,00 uitsluitend bij vooruitbetaling It ZONDAG 13 SEPTEMBER eopend van 12.00 tot 17.00 uur De gemeente Venray vordert gestaag met het wegwerken van achterstallig onderhoud aan de ge meentelijke akkommodaties. De commissie onderwijs, jeugd, sport en recreatie, waaronder ook de ak kommodaties vallen, buigt zich vol gende week donderdag over de derde serie voorstellen om het ach terstallig onderhoud weg te wer ken. Het Rijk heeft daarvoor in 1991 ruim 4.5 miljoen gulden be schikbaar gesteld. Hiervan wordt ongeveer 2,8 miljoen gereserveerd voor onderhoud aan specifieke ak kommodaties. Het nu liggende voorstel omvat werkzaamheden voor een totaalbedrag van ƒ283.177,-. BOUWKUNDIGE AKTIV1TEITEN De uit te voeren werkzaamheden die nodig zijn om het onderhouds- nivo van de gemeentelijke akkom modaties weer op peil te brengen zijn globaal onder te verdelen in drie groepen: bouwkundige aktivi- teiten; beplantingen en veldmeubi- lair en cultuurtechniek. De grootste bouwkundige werk zaamheden moeten worden ver richt bij het Wijkcentrum De Kiosk in het Brukske. Voor een totaalbe drag van ƒ22.283,- zullen daar schil derwerken worden uitgevoerd. Voor een bedrag van ƒ53.841,- zal, het (pas 12 jaar oude) dak vervangen worden. Oorzaak hiervan is dat het onderhoud in de jaren 80 nagenoeg nihil was. De totale kosten met be trekking tot het wijkcentrum lig gen dus op ƒ76.124,-. kader van de gereedko- de rekonstruktie van het 5- en Schouwburgplein, de aanliggende winkeliers tiviteiten op poten gezet "iglieid op dit plein te A& vrijdag zal de Veroni- ick een bezoek aan Ven- Zaterdagmiddag zal de ie Dansgroep De Hak- Venray een by na twee optreden verzorgen. ZOMERTRUCK tweede keer in de ge- zal de Veronica Zomer- bezoek brengen aan lereen herinnert zich igezellige woensdag twee "1, toen de truck op de stond. Dit jaar gaat het minder massaal. Vanaf 19.00 uur zullen Bart Graaf en Will (Will Wel) een programma organise- optredende artiesten zyn ik en Mirella en de zan- he r SXODAK EXPRESS bikkelen en afdrukken nu uw kleurenfilm —UUR °TOSERVICE DE BLEEK 39 - DE SCHOUWBURG Loting in 5 min. Will Luikinga zal samen met Bart de Graaf het programma, op de Veronica Zomertruck presen teren, ger Albert West gekontrakteerd. In tegenstelling tot het vorige bezoek van de zomertruck zal het program ma dit jaar niet op de radio te be luisteren zyn. HAKKESPITS Zaterdagmiddag zal de folkloristi sche dansgroep De Hakkespits een feestelijk tintje aan het gereedko men van de pleinen gaan geven. De Hakkespits is een Venrayse dans groep die optreedt met Noordlim burgse dansen. De groep is daarbij zeer suksesvol in binnen- en bui tenland. Ook de kledy van de groep bestaat uit oud Noordlimburgse kle derdrachten met voor het meeren- deel antieke mutsen. De Hakkespits probeert de kleding ook te dragen zoals dat vroeger gedragen werd. Het optreden, zaterdagmiddag, zal daarom niet alleen een presentatie van dansen maar zeker ook een presentatie van oude Venrayse en Noordlimburgse klederdrachten zyn. De Hakkespits is ook lid van de Nederlandse Federatie van Volks dansgroepen. In dat kader mocht De Hakkespits twee jaar geleden Nederland vertegenwoordigen tij dens een festival in Griekenland, waar 26 verschillende nationalitei ten vertegenwoordigd waren. Het optreden van De Hakkespits begint zaterdagmiddag om 14.00 uur en zal ongeveer twee uur du ren. Hoogtepunt van het optreden is het 'voorbijtrekken van een brui loft' terwijl het programma afgeslo ten wordt met het 'ten doop dragen van een dopeling'. De muziek by het programma wordt live verzorgd door o.a. Thej mit d'n Trekbuul. Verder zyn er die middag ansicht kaarten met Noordlimburgse kle derdrachten en poppen in oude Venrayse dracht te koop. Het programma van De Hak kespits vindt overigens onder voor behoud plaats. Als het regent kan vanwege de kostbare kleding, he laas niet gedanst worden. ANDERE AKTIV1TEITEN De winkeliers rondom de twee ge- rekonstrueerde pleinen zijn nog op zoek naar verenigingen of instan ties die het een en ander op het Hensenius- of Schouwburgplein willen organiseren, om zo meer sfeer op het (nu nog) kale plein te brengen. Verenigingen die hier iets voor voelen kunnen kontakt opne men met dhr. Van Dijck van Life Style, Henseniusplein 4b. Voor het eerstvolgende weekend staat in ieder geval het Straattheaterfestival centraal, dat op zondag 13 septem ber op alle Venrayse pleinen en in alle winkelstraten zal plaatsvinden. Meer hierover volgende week. In de Keulsche Pot fondue-, gourmèt- en specialiteiten restaurant, nu met uniek terras Voor informatie of reservering TEL. 04781-41774 HOLTHESEDIJK 2 OVERLOON Grotestraat 76 Venray Voor de Vrye Akademie aan de Beukenlaan wordt een bedrag van ƒ53.644,- besteed om het achterstal lige onderhoud weg te werken. Ook hier gaat het om schilderwerk (ƒ20.498,-) en dakrenovatie (ƒ30.680,-). Het gaat hierbij om de reparatie van de platte daken, som mige goten en afvoerbuizen. Verder worden enkele (niet ftmktionele) ramen, die rot zyn, verwyderd. De ontstane gaten zullen dichtgemet seld worden. Ook in de Sporthal zal een aantal werkzaamheden uitgevoerd gaan worden. Het gaat hier om de repara tie van de geluidsinstallatie en het uitvoeren van voegwerk in de tegel vloer van de entree en de gang naar de kleedlokalen. Verder zal aan de exploitant van de kantine van de sporthal een vergoeding worden uitgekeerd omdat hy vorig jaar. tij dens de periode dat er grotere werkzaamheden werden uitgevoerd in de Sporthal, geen inkomsten heeft kunnen hebben. Omdat dit tengevolge van het wegwerken van achterstallig onderhoud was, vallen de kosten hiervoor ook onder deze post Verder zullen er nog kleinere werkzaamheden uitgevoerd bij De Gelderkoel in Heide, 't Peppelshuus van de Scouting, museum 't Freule- keshuus. De Hoefslag in Veulen en diverse kleedlokalen van sport parken BEPLANTING EN VELDMEUBILAIR Hieronder valt de reparatie van de veldverlichting van de Sport stichting Ysselsteyn en van de Sportstichting Oirlo. Het gaat daar- by om een totaalbedrag van ƒ15.267,-. Voor het achterstallig onderhoud van het St. Odapark en het Vlakwa- tergebied zullen gelden worden ge reserveerd. Tydens de aanleg van De Sprank is er wel in dat gedeelte van het Vlakwatergebied, voor ruim ƒ2.300,- aan achterstallig groenon derhoud gepleegd. CULTUURTECHNIEK Onder de noemer cultuurtech niek valt een groot aantal zeer uit eenlopende werkzaamheden. In het raadsvoorstel worden hieron der werkzaamheden aangegeven zoals het onderzoek dat nodig is voor de aanpak van de renovatie van de sportvelden in Ysselsteyn. Maar ook de huur die de sportvere nigingen DIS uit Oirlo en SV Casten ray moeten betalen aan het Vincent van Gogh Instituut, omdat hun sportterrein gerenoveerd werd, vallen onder de noemer 'Cul tuurtechniek'. Het gemeenschapshuis in Vrede- peel kan jaarlyks de exploitatie nauwelyks rond krygen. Dat lukt wel maar gaat ten koste van het on derhoud aan het gebouw. De situa tie is thans zo dat voor ƒ11.945,- aan het pand verschilderd moet worden om het onderhoud weer op peil te brengen. Omdat de gemeente ook mede verantwoord is voor de leef baarheid in de dorpen, zal zy voor een bedrag van ƒ6.000,- participe ren in de kosten voor dit onder houd. SCHOUWBURG Ook het Cultureel Centrum De Beejekurf kent achterstallig onder houd. In het rapport van de Heide- mij werd al aangegeven dat er voor ƒ350.000,- achterstallig onderhoud moet worden weggewerkt. Thans wordt voorgesteld om een aantal werkzaamheden uit te voeren voor een totaalbedrag van ƒ44.348,-. Het betreft hier het vervangen van noo duitgangen, het vervangen van vloerbedekking in kleedruimten en hal, het onderhoud van de cv- installatie, een uniformering in het slotensysteem en schuurwerk aan de toneelvloer. Een deel van deze werkzaamheden is overigens, na overleg met de gemeente, uit gevoerd. Het resterend bedrag, dat nodig is om achterstallig onderhoud weg te werken, ƒ305.652,-, zal worden gere serveerd, in afwachting van de mo- gelyke uitbreidingsplannen. Dit bedrag zal dus niet voor andere doeleinden worden uitgegeven. RESERVERING Zoals eerder gezegd, zal er voor ruim 2,8 miljoen gulden geld gere serveerd worden voor specifieke ak kommodaties. Het gaat daarbij om het Raadhuis, de gymzaal aan de Raadhuisstraat, het Vlakwaterge bied met St. Odapark, De Schakel, de gemeentelijke werkplaats aan de Accaciastraat en zoals boven om schreven, de Schouwburg. Voor het einde van het jaar zal de vierde en laatste fase van het weg werken van achterstallig onder houd worden ingevuld. Het betreft daarbij werkzaamheden voor een bedrag van ƒ262.838.-. Lage Dijk 4A 04920-44765 Kortsluiting, veroorzaakt door een beginnende brand, heeft ertoe geleid dat de bewoners van een pand aan de Esdoomstraat tydig een veilig heenkomen konden zoe ken èn dat de brand snel geblust kon worden. Doordat de bedrading van de deurbel ging smelten ont stond deze kortsluiting en begon de bel te rinkelen. Dat gebeurde in de nacht van vo rige week donderdag op vrydag. Kort nadat de man des huizes was thuisgekomen en naar bed was ge gaan werd hij gewekt door het bel gerinkel en konstateerde hy een enorme rookontwikkeling in de gang. Daarop bracht de man zyn ge zinsleden in veiligheid. De inmid dels gealarmeerde brandweer kon het vuur snel blussen. Uit het onderzoek dat door politie en brandweer is ingesteld is er ver moedelijk iets brandends op de deurmat gegooid waardoor die, en enkele gordijnen, in brand zijn ge- vloegen. Er was wel brand-, rook- en roetschade. Het beste adres met de grootste keuze en de meeste merken o.a. J0NNYQ EDWIN LEE CLARISSE GARCIA enz. enz. Vierlingsbeekseweg 16 Overloon 04781-41434 Dinsdags gesloten De commissie onderwijs, jeugd, sport en recreatie zal zich volgende week donderdag om 18.00 uur over deze materie buigen in kamer 19 van het gemeentehuis. Afgelopen dinsdag kreeg dhr. F. Wilmsen van de Bergweg in Venray, door burgemeester Waals de ereme daille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, op de borst gespeld. Dat gebeurde bij gele genheid van het 40-jarig dienstjubi- leum van dhr. Wilmsen bij zijn werkgever Blitta aan de Maas- Dhr. Wilmsen trad op 1 septem ber 1952, op 15-jarige leeftijd als leerling-bankwerker in dienst bij de Blitta, nadat hy de LTS had ge volgd. Na enkele jaren in de pro- duktie te hebben gewerkt werd hij overgeplaatst naar de afdeling mon tage, alwaar hy bijdroeg aan de rea lisatie van vele projekten door het hele land. Na verloop van tyd werd hy tot voorman benoemd op die af deling en had h\j acht tot twaalf monteurs onder zich. Geen eenvou dige funktie overigens omdat de taak als voorman nogal wat zelf standig optreden verlangt. In totaal heeft hy ongeveer 35 jaar als bui tenmonteur gefunktioneerd. Daar bij zorgde hij er ook voor dat collega's en materialen naar de bouw vervoerd werden, zonder daarbij ooit echt schade te ver oorzaken. Binnen de Blitta heeft hy zich in de tijd van de bedrijfsvoetbal kom petitie ook nog gemanifesteerd als een uitstekend verdediger. Voetbal was en is immers zijn grootste hob by, getuige het jarenlange lidmaat schap van S.V. Leunen. Een meer dan ergerlijke vorm van grafschennis vond het afgelopen weekeinde plaats op de algemene begraafplaats Boschhuizen. 80 Rozen, die daar vrydags op een graf waren neergelegd, bleken maandag morgen gewoon verdwenen te zyn. Afgelopen vrydag zou een on langs overleden vrouw 70 jaar zyn geworden. Haar echtgeno te. kinderen en kleinkinderen legden op deze dag 80 rozen op het graf. samengebonden in twee bossen. Toen de familiele den maandagmorgen opnieuw het graf bezochten, was er van de rozen geen spoor meer te bekenen. In het verleden is wel eens vaker voorgekomen dat bloe men van een graf verdwenen maar in deze vorm is dat nog nooit gebeurd. De politie ver zoekt dan eenieder die het afge lopen weekeinde mogelijk iets heeft gekonstateerd dit door te geven om alsnog de dader te achterhalen. Gewapende overval in Leunen In de nacht van zaterdag op zon dag heeft een tot nu toe onbekende man op een 28-jarige inwoner van Ysselsteyn geschoten. Deze man moest voor verwondingen in zijn arm in het ziekenhuis worden be handeld. De inwoner van Ysselsteyn was in het uitgaanscentrum De Steeg ge weest en had te weinig geld. De pin code geldautomaat is in zo'n geval een uitkomst. Na een bezoek aan de plaatselijke bank aan de Albi- onstraat liep hy via de Kapelweg weer terug naar De Steeg. Daar werd hy echter opgewacht door een onbekende. Deze hield een vuurwa pen tegen het hoofd van de Yssel- steyner en eiste geld. Maar deze weigerde geld te geven waarna er werd geschoten en het slachtoffer in de arm werd geraakt De dader bleek een luchtdrukpistool te heb ben en ging er na het schot zonder buit vandoor. Volgens de politie moeten er toch mensen zyn geweest die iets van deze overval hebben gezien. In het belang van het onderzoek worden die getuigen verzocht kontakt op te nemen met de politie. De overval heeft plaatsgevonden rond de klok van 1 uur. yöJ ASSURANTIËN telefoon 04780-87575 Etaleur prijsde verkeerd Een echtpaar zag in een etalage van een kledingzaak in het cen trum een rok en vest hangen voor de prijs van ƒ49,- per stuk. Het paar ging naar binnen maar toen bleek dat de rok ƒ79,- en het vest ƒ179.- kostte. Het personeel probeerde het paar te overtuigen van de vergissing van de etaleur, maar dat lukte niet en het paar stapte naar de politie om aangifte te doen. Uit het onderzoek wat de politie instelde kwam duide lijk vast te staan dat hier sprake was van een vergissing. In de rek ken waren zowel de rok als het vest van een 'goed' prijskaartje voor zien. Het echtpaar nam daar geen genoegen mee en zou zich in ver binding stellen met de Consumen tenbond. Voor de politie was de zaak afgedaan. Strafrechterlijk was er niets aan de hand en daar waar gewerkt wordt kunnen fouten wor den gemaakt Kentekenplaten ontvreemd Er werd aangifte gedaan van diefstal van twee kentekenplaten van een aan de Kogeldistel gepar keerde personenauto van een inwoner.

Peel en Maas | 1992 | | pagina 1