2,5 Miljoen kinderen gaan weer naar school WN bromfietscursus Wijziging dienstregeling Buurtbus "Ik het de route samen nut mijn kind geoefend" Commissie financiën Hinderwet Commissie onderwijs, jeugd, sport en rekreatie Verder van huls Wij gaan weer naar school IvvnI Bromfietscertificaat 60 Jaar M met jubileuiiï lidmaatschap i STRAKS GAAN ZE WEER NAAR SCH pl NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Hinderwet 3 september. Met ingang van maandag 7 sep tember a.s. zal de dienstregeling van de Buurtbus Venray e.o. enigs zins gewijzigd worden. De wijziging houdt in dat voort aan op maandagmorgen de extra rit naar Merselo (tussen 9.05 en 9.33 uur) komt te vervallen. Verder wordt dagelijks van maandag t/m vrydag de eerste rit naar Maashees (via Smakt-Holthees) vervroegd met een half uur. Dit betekent dat voortaan 's mor gens de rit naar Maashees, via Smakt-Holthees, in Venray by het autobusstation vertrekt om 9.15 Op woensdag 9 september a.s. wordt een openbare veigadering ge houden van de commissie finan ciën, aanvang 18.00 uur in het raadhuis. De agenda luidt als volgt: 0. Opening; Kennismaking Arie Tteeuw, hoofd financiën; Spree krecht publiek. 1. Vaststelling verslag van 1 juli 1992. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Gewestaangelegenheden: Raadsvoorstel verbouwing veer pont Broekhuizen; Raads voorstel gewestbegroting 1993; Stukken portefeuillehouderso verleg financiën 1 oktober. Technische beoordeling reke ning 1990 Algemene Dienst 5. Uitgangspunten begroting 1993. 6. Raadsvoorstel voortzetting ga rantie 87 huurwoningen SBDI. 7. Raadsvoorstel le algemene aan passing begroting 1992. 8. Raadsvoorstel uitbesteding opstelling meerjaren raming 1993-1996. 9. Raadsvoorstel belastingen 1993. 10. Artikel 12-aangelegenheden. 11. Meeijarenraming 1993-1996. 12. Rondvraag. 13. Vaststelling datum volgende vergadering. Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend, gelet op de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne, dat by hen een aanvraag om vergunning ingevolge de Hin derwet is binnengekomen van: E.GP.M. Jenniskens van Ass, Deureneseweg 87, 5812 AP Heide voor een nieuwe, de gehele inrich ting omvattende vergunning voor een fokvarkensbedryf gelegen aan de Deumeseweg 87 te Heide; P.J.G. Wilms, Weverslo 5, 5815 CA Merselo voor een nieuwe, de ge hele inrichting omvattende vergun ning voor een varkensjioudery gelegen aan de Weverslo 5 te Merselo; J.L.L.M. Willems, Casten rayse- weg 8, 5808 AG Oirlo voor het oprichten en in werking hebben van een boomkwekery, gelegen aan de Bremmenkamp te Oirlo. De aanvraag en de bybehorende stukken kunnen op het raadhuis. Raadhuisstraat 1 te Venray, kamer 309 elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden ingezien tot 3 ok tober 1992. Tbt deze datum kunnen de stuk ken ook. na telefonische afspraak, worden ingezien op elke donderdag van 1630 tot 1930 uur. Tbt bovengenoemde datum kun nen gemotiveerde bezwaren schrif telijk worden ingediend by burgemeester en wethouders van Venray. Degene die een bezwaar schrift indient, kan verzoeken z(jn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Wy zyn voornemens om voor de ingediende aanvraag een openbare zitting achterwege te laten, omdat daaraan naar verwachting geen be hoefte bestaat. Indien men echter hierom verzoekt (b(j de onderafde ling milieubeheer) kan men tot één week voor het verstryken van bo vengenoemde termen In de gele genheid worden gesteld ook mondelinge bezwaren in te bren gen. Daarby bestaat dan tevens de mogelijkheid tot een gedachtenwis- seling over de aanvraag tussen het bevoegd gezag, de aanvrager en ove rige aanwezigen. Alleen degenen die bezwaar heb ben gemaakt naar aanleiding van de aanvraag en alleen degenen die kunnen aantonen dat zy daartoe re delijkerwijs niet in staat zyn ge weest, kunnen tijdens de verdere procedure bezwaar maken tegen de ontwerp-beschikking en/of beroep indienen tegen de uiteindelijke be schikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen. het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelijke ordening en milieubeheer, ir. GJ.F.M. Frencken uur (was 9.45 uur). Deze rit vertrekt in Maashees, via Smakt-Holthees, weer naar Venray om 9.30 uur (was 10.00 uur). De wijziging die thans wordt doorgevoerd, is een rechtstreeks ge volg van het verplaatsen van de markt in Venray van maandagmor gen naar maandagmiddag. In ver band met die markt bestond in het verleden op maandagmorgen be hoefte aan een extra rit tussen Ven ray en Merselo. Sedert het verplaatsen van de markt zyn de aantallen passagiers bij deze rit echter zodanig dat hand haven van deze rit niet langer wen selijk was. Een en ander werd ook bevestigd door gehouden tellingen. Met het laten vervallen van deze rit kon bovendien tegemoet gekomen worden aan de wens om dagelijks de eerste retour-rit Venray- Maashees met een half uur te ver vroegen. Het verzoek aan de Ryksverkeer- sinspektie om de dienstregeling te wyzigen zoals bovengenoemd is thans gehonoreerd. De wijziging van de dienstregeling gaat in op maandag 7 september a.s. De nieuwe dienstregeling is te verkrijgen by het Zuidooster auto busstation in Venray, in de Buurt bus zelf en op het gemeentehuis te Venray, kamer 232. Overigens kan op het gemeentehuis Venray, telefo nisch via doorkiesnummer 23250, ook overige informatie worden ver kregen m.b.t de Buurtbus. Op donderdag 10 september a.s. wordt een openbare vergadering ge houden van de commissie onder wijs, jeugd, sport en rekreatie, aanvang 18.00 uur in kamer 19 van het raadhuis. De agenda luidt als volgt: 1. Opening. 2. Spreekrecht publiek. 3. Ingekomen stukken en mede delingen. 4. Gewestzaken: 4.1. Gewestbegro ting 1993; 4.2. Eindrapportage GGD inzake Logopedie: Aanbe velingen over inhoud en om vang van de schoollogopedie in Noord-Limburg. 5. Vaststelling verslag van de com missievergadering OJSR, ge deeltelijk gekombineerd met de commissie financiën van 11 ju ni 1992. 6. Meeijarenraming 1993 t/m 1996. 7. Concept-raadsvoorstel inzake wegwerken achterstallig onder houd welzijnsakkommodaties 3e fase. 8. Concept-raadsvoorstel inzake uitgifte grond in erfpacht aan de Stichting Parochiële Jeugd- belangen Christus Koning (Jong Nederland). 9. Nota opheffing funktie muziek- konsulent. 10. Concept-raadsvoorstel inzake herstellen van schaden door vandalisme aan gebouwen van openbare basisscholen in 1991. 11. Concept-raadsvoorstel inzake verzoek ex art. 74 WBO van de SKO Veulen om vergoeding r® er vi kosten diverse techntt Jw* funktieverbeterendeaai i#'* gen t.b.v. basisschool 8t us te Veulen. 12. Concept-raadsvoorstel één verzoek ex art 74? [oor één verzoek ex art 82 om vergoeding van dj van het herstellen vaj lingen tb.v. basisschool hof en LOM-school t wold in Venray. 13. Concept-raadsvoorstel verzoek ex art. 74 WBO SKO Heide om vergoed de kosten van techniscl houd aan de goten n school De Hei. 14. Concept-raadsvoorstel verzoek ex art. 74 WBO ebt. SKO Heide om vergoedii w de kosten van vervang k het hekwerk by Hei. 15. Rondvraag. Verkeersongelukken met scholieren zijn helaas aan de orde van de dag. Van alle gewonden in het verkeer is 28,5 procent jonger dan 17 jaar, terwijl deze groep 22 procent van de bevolking uitmaakt Na de schoolvakanties verandert het verkeersbeeld op de Nederlandse wegen weer ingrijpend. Zo'n miljoen school gaande kinderen van 4 tot 17 jaar begeven zich dan weer dagelijks in het verkeer. Ze zijn minstens twee keer per dag onderweg tussen huis en school. Verreweg de meeste verkeers ongevallen met jongeren gebeuren op de schoolroutes. Daarom voert Veilig Verkeer Nederland in samenwerking met alle ver keersdeelnemers, ouders, politie, schoolbesturen, gemeenten en het Regionaal Orgaan voor de Verkeersveiligheid in uw provincie ook dit jaar weer de actie: "Wij gaan weer naar school". Doel van de actie "Wij gaan weer naar school" is de verkeersveiligheid van jongeren in de leeftijdsgroep van 4 tot 17 jaar te verhogen. De actie attendeert gemotoriseerde bruikers op het verkeersgedrag van fietsende en brommende scholieren, direct na de zomervakantie. Van alle verkeersdeelnemers, van ouders, le raren, gemeentelijke instanties en po- Net als mevrouw A.E. Stuurder uit de Hyacintenlaan in Over brug kunt u er zelf veel aan doen om te zorgen dat uw schoolgaande kind zo veilig mogelijk naar school gaat Me vrouw Stuurder zegt: "Voor mij was de reden om direct te beginnen met extra aandacht te besteden aan de school route, die mijn dochter aflegt als de school weer begint, moet ze iedere dag opnieuw door dat verkeer. Mijn dochter gaat dit jaar voor t eerst naar het voortgezet onderwijs. Dat betekent op zich al een hele omschakeling voor haar. Daarbij komt nog, dat ze voortaan een heel andere route moet fietsen om op school te komen. Daarom leek het me verstandig om de nieuwe route een paar keer samen met haar te oefenen, zodat ze weet wat haar onderweg te wachten staat". "Kijk, per dag leggen kinderen mini maal twee keer de schoolroute af. En de schoolroute staat wel nummer 1 op de lijst van gevallen waarin kinde ren het slachtoffer worden van een verkeersongeval. Bij *t begin van het schooljaar is die route nog nieuw; dan zijn ze nog niet bedacht op de gevaarlijke plekken. Daarom is voor bereiding gewoon hard nodig. Later wordt de schoolroute wat meer een gewoonte en nemen ze het niet meer zo nauw. Bovendien zijn en blijven kinderen nu eenmaal speels, kennen ze de verkeersregels nog niet zo goed of gedragen ze zich soms nogal branie-achtig. In ieder geval redenen genoeg voor iedere ouder om voor het schooljaar begint, de dagelijkse route samen met je kind eens goed onder de loep te nemen. Helemaal als ze van school wisselen", verklaart mevrouw Stuurder. Voor de meeste kinderen ligt de school voor het voortgezet onder wijs verder van huis dan de basis school. Dit betekent een onbekende route, die vaak ook moeilijker is dan de oude vertrouwde. Voldoende 2,5 miljoen schoolkinderen VMjVwta» Nederland litie wordt de medewerking gevraagd om ervoor te zorgen dat de 2,5 miljoen scholieren dagelijks veilig de route van huis naar school kunnen afleggen. In de actie worden ook knelpunten op schoolroutes aangepakt. Boven dien wordt de doelgroep van 4- tot 17-jarigen aangesproken op het ei gen verkeersgedrag. De actie "Wij gaan weer naar school" loopt direct na de zomervakantie van 17 augus tus tot en met 25 september 1992. In de eerste weken na de school vakantie is het aantal ongevallen met schoolgaande kinderen het grootst. De jeugd moet weer wennen aan de dagelijkse gang van zaken. Vooral de groep 12- tot 14-jarigen, de "brugklassers", heeft het moeilijk omdat die vaak te maken krijgt met nieuwe schoolroutes. Ook de ande re verkeersdeelnemers, met name de automobilisten, moeten weer wennen aan een druk verkeersbeeld met onverwachte situaties. aanleiding om vooraf samen met je kind de route te verkennen. Natuurlijk oefen je de route niet door deze in de' auto af te leggen, maar zoals je kind dat straks in de dagelijkse praktijk doet; als dat op de fiets is, op de fiets. Het beste is om te oefenen op de tijden dat je kind de route gewoonlijk moet afleg gen. Pas dan is de situatie, inclusief de verkeersdrukte, echt goed te ver gelijken. Andere ouders zitten met soortgelij ke problemen. Je kunt dan onder ling een veilige plaats afspreken waar de kinderen op elkaar wachten om samen naar school te fietsen. Ook kunt u met uw kind praten over het feit, dat het overige verkeer wordt gehinderd als ze met meer dan twee naast elkaar fietsen. En dat het evenmin veilig is om te dicht naast elkaar of achter elkaar te fiet sen. Tot slot hoort bij veilig fietsen zon der meer de conditie waarin het vervoermiddel verkeert: zorg ervoor dat de fiets goed wordt onderhou den, hij wordt immers intensief ge bruikt. Tijdens de actieperiode houdt de po litie extra toezicht op de schoolrou tes. De politie let dan speciaal op het gedrag van alle verkeersdeelnemers op deze routes en besteedt zowel aandacht aan schoolgaande kinderen op de fiets of de brommer als aan automobilisten en bus- of vrachtwa- U kunt rekenen op bromfietscontroies, snel heidscontroles en gericht toezicht op het verkeersgedrag van alle partijen op de schoolroutes. Tijdens de actie "Wij gaan weer naar school" wordt ook de d van 4- tot 17-jarigen aangesproken op het eigen verkei Bovendien houdt de politie extra toezicht op de schoolroutes i 0, daarbij op het gedrag van alle verkeersdeelnemers. Cursus ook als computerprogramma beschikbaar Veilig Verkeer Nederland organiseert samen met de rijscholen een bromfietscursus, bestemd voor jongelui die graag willen brommen. Dat brommen gaat niet vanzelf. Te veel jonge bromfietsers maken ongelukken, belanden in het ziekenhuis of worden levenslang invalide. Onvoldoende verkeerskennis is één van de oorzaken. Dat is de jongelui niet kwalijk te nemen, want na de basisschool krijgen ze (bijna) geen verkeersles meer. Tijdens de cursus worden ze op de hoogte gebracht van de noodzakelijke regels en tekens. Ook worden ze bijgespijkerd over zaken zoals het gebruik van valhelmen en van remmen. men met de plaatselijke afda !K van Veilig Verkeer Nederland telefoonnummer daarvan vind* JfJ gemeentegids. De cursus bestaat uit vier hoofdstuk ken, onderverdeeld in thema's. In ieder thema komen kennis, verkeers- inzicht, vaardigheid en een meer ver keersveilige mentaliteit aan bod. De cursus duurt zo'n 12 uur. De lesstof is beschreven in een aantrekkelijk uitgevoerd cursusboek, dat bij de opleiding wordt uitgereikt. De cursus prijs verschilt per gemeente en is afhankelijk van het feit of er wel of niet subsidie wordt gegeven. Maar de hoogte van het bedrag is altijd rede lijk. De cursus wordt gegeven door een rij-instructeur, die een speciale cursus heeft gevolgd. De organisatie van de cursus is meestal in handen van een plaatselijke afdeling van Veilig Ver keer Nederland. Ook zijn er wel ge meenten bij de samenwerking be trokken. Opgeven voor de cursus kan op verschillende manieren. Soms stuurt de gemeente een brief. In een ander geval kun je erover lezen in de plaat selijke krant. Of je school maakt be kend waar en wanneer een cursus wordt gegeven. Je kunt een cursus volgen als je (bijna) 16 jaar bent. Na ieder hoofdstuk wordt er een toets afgenomen. Heb je ze alle vier goed gemaakt, dan wordt aan jou het bromfietscertificaat van Veilig Verkeer Nederland uitgereikt. Naast het cursusboek is er ook een computerprogramma beschikbaar bij de cursus. Het programma is ge schreven voor de MS-DOS computer en vereist een kleurenscherm. Voor jou als bromfietser bevat het pro gramma veel extra informatie. Er is een veel uitgebreidere versie op de rijschool. Je kunt het programma aanschaffen via Den Boer Verkeersleenmiddelen (tel.: 01180 - 84217) of bij Krist Ketel (tel.: 04920 - 38444). Voor alle informatie omtrent deze bromfietscursus kan je contact opne- Aandacht voor de veilighed het verkeer is niet alleen 5te belang na de vakantietijd all n kinderen weer naar sd uu: gaan, maar natuurlijk het I jaar door; zeven dager week, 24 uur per dag. Wilt u op de hoogte blij*» v het gebied van verkeert* fe, heid? al Word dan nu lid van de Vert «i ging Veilig Verkeer Nededad jjil WN bestaat in 1992 pree* jaar. Wond nu lid. Na ontvangst van de acceptgirokaart betaal ik de jaarcontributie van j® inclusief een WN Voordeelpas. Geboortedatum: Adres: Postcode/plaats Deze coupon versturen in een envelop zonder postzegel naar: Veilig Verkeer Nederland. Antwoordnummer 38, 1200 \Ti Hilversum "Veilig Verkeer Nederland, ook uw PEEL EN MAAS Kennisgeving bekendmaking Ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend, gelet op de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne, dat zy voornemens zyn hinderwetvergunning, te verlenen aan: M. Smits, Tteeuwenhofweg 6, 5809 EJ Leunen voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een varkenshou derij gelegen aan de Teeuwenhof- weg 6 te Leunen. Dit onder oplegging van voor schriften die nodig zyn in het be lang van het voorkomen of beperken van gevaar, schade of hin der buiten de inrichting. De ontwerp-beschikking en bybe horende stukken kunnen op het raadhuis. Raadhuisstraat 1 te Ven ray, kamer 309, elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden inge zien van 3 tot 17 september 1992. Tbt deze datum kunnen de stuk ken ook. na telefonische afspraak, worden ingezien op elke donderdag van 1630 tot 1930 uur. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de aanvraag en ieder die aantoont dat h(j daartoe redel(jkerwys niet in staat is ge weest kunnen tot bovengenoemde datum gemotiveerde bezwaren in brengen naar aanleiding van de ontwerp-beschikking. De bezwaar schriften moeten schriftelijk by burgemeester en wethouders wor den ingediend. Degene die een be zwaarschrift indient, kan verzoeken z(jn persoonlijke gege vens niet bekend te maken. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens deze, het hoofd van de afdeling volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en milieubeheer, ir. G.FJ.M. Frencken Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is te vens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uitslui tend na telefonische afspraak worden afgeweken. Spreekuren b. en w. uitsluitend te bezoeken na telefonische afspraak via de stafeenheid bestuursonder- steuning, tel. 04780-23269, alléén vóórmiddag. Burgemeester J.F.H.A.B. Waals Maandag van 10.00 tot 11.00 uur algemene bestuurszaken: gewestelij ke en intergemeentelijke samenwer king, bestuurlijke koördinatie; open bare orde en veiligheid; voorlichting en inspraak algemeen; dorps en wijk raden; personeel, organisatie en in formatica; interne dienstverlening; ekonomische zaken: bevordering werkgelegenheid, markten en ker missen, handel en middenstand, be vordering toerisme, bedrijfs- en winkelvestiging. Wethouder E.M.A.A. de Loo (loco-burgemeester) Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. milieuzaken: algemeen milieubeleid, hinderwetszaken, afvalverwerking, mestverwerking, bodemsanering; maatschappelijke zorg: gezondheids zorg, maatschappelijk werk, ouderen zorg, werklozenzorg (RBA), sociale werkvoorziening (WSW), culturele minderheden; sociale vernieuwing; emancipatie. Wethouder J.H.M.O. Truijen Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. financiën: belastingen, gemeentega ranties (hypotheken); openbare wer ken: wegen, riolering, reiniging, groen, verkeer en vervoer; agrarische zaken: ruilverkaveling, beheer en ver koop landbouwgronden. Wethouder H.M. Kersten Maandag van 10.00-11.00 uur. ruimtelijke ordening; volkshuisves ting; bouw- en woningtoezicht; welstandstoezicht; stedebouw; grondbedrijf (m.u.v. beheer land bouwgronden): beheer eigendom men; exploitatie bestemmingsplan nen; grondverwerving; gronduitgifte. Wethouder P.J.H. Driessen Maandag van 10.00-11.00 uur. culture zaken: muziekschool, mu seum, schouwburg, bibliotheek, mo numentenzorg, oud archief, culturele verenigingen, grote en kleine kun sten, vrije academie; sociale zaken; onderwijs; volwassenen-edukatie; sportzaken; rekreatie; jeugd- en jon gerenwerk; akkommodatie-aangele- genheden; sociaal-cultureel werk; mondiale vraagstukken; mediazaken; kinderopvang. mmmm RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 047B0-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY

Peel en Maas | 1992 | | pagina 14