Schouwburg-bestuur weerspreekt kritiek commissie Cultuur Raad legt bezwaren Bovag naast zich neer ƒ22.500,- voor Zuster Lemmens "Blaos um op" naar Preuvenement PEEL EN MAAS 'T VENROJS LAEVE GETAEKEND Kortste raadsvergadering uit de geschiedenis F.N.V. info-team Computerclub regio Venray Karei Knabbelaar Brukske De Springplank elveldje op lambostraat Echt...Je Proeft 't! kmaas Donderdag 27 augustus - Pagina 5 Kort na het gouden priesterfeest van pastoor de Ceuster uit Oost rum konden wy U mededelen dat de Oostrumse gemeenschap aan die zelfde pastoor een bedrag van ƒ18.000,- had geschonken, dat ver volgens beschikbaar gesteld zou worden voor het werk van de Oostrumse zuster Truus Lemmens in Pakistan. Nu, ruim een maand verder, is de aktie afgesloten en blykt dat er nog een aantal giften zyn nagekomen. Inmiddels is een bedrag van maar liefst ƒ22.500,- overgeschreven op de rekening van de Oostrumse zuster. De werkgroep, die het priesterju bileum heeft georganiseerd en voorbereid, kykt met voldoening en met dankbaarheid terug op deze aktie. Niet allen vanwege deze gi gantische opbrengst maar ook van wege de massale deelname vanuit Oostrum en ver daarbuiten. Iede reen die op welke wyze dan ook heeft by gedragen aan dit jubileum geschenk, wordt daarom door de werkgroep en door pastoor de Ceuster, van harte bedankt Dit jaar wordt in Maastricht het bekende Preuvenement gehouden, in het weekend van 28-29-30 augus tus op het Vrythof. Muziekmake- reej "Blaos um op" is dit jaar voor de tweede keer uitgenodigd om hier een optreden te verzorgen. Was het eerste optreden nog in de vooravond, nu zal tydens de top drukte op vrijdagavond tussen 21.45 en ca 23.00 uur, worden op getreden. Door een goed opgezet en geva rieerd programma zal deze bekende joekskapel een vrijwel non-stop op treden verzorgen, waarbij uiteraard de zang van Boy Derksen voor een belangryke bydrage zal zorgen. AMSTERDAMSE MARATHON Daarnaast zal deze, nu 15 jaar oude joekskapel, welke op enkele uitzonderingen na, nog met de oor spronkelijke bezetting optreed, ook "acte de precence" geven op het Museumplein in Amsterdam tyden de marathon aldaar. Die vindt plaats op zondag 27 september. Na het succesvolle optreden tij dens de Tbur de France in Valken burg is dit het tweede sportieve evenement in korte tyd, dat door Blaos Um Op wordt opgeluisterd. Naast nationale belangstelling is er ook internationale be langstelling. Momenteel ligt er een uitnodiging voor Blaos Um Op om een week lang op te treden in het Spaanse Barcelona. Of daar aan medegewerkt wordt is nog niet duidelijk. Hoewel Blaos Um Op nog met veel muzikanten speelt die vanaf den beginne erbij waren, zijn er het laatste jaar toch enige muta ties geweest Twee nieuwe kapel leden zijn toegetreden terwyl onlangs dhr. Jan van Osch uit Merselo is aangetrokken als in structeur, om Blaos Um Op een nieuwe muzikale richting in te sturen. Winkeldief dacht slim te zijn In de loop van maandag wist een naar later bleek 31-jarige inwoner by een drogisterij in de Grotestraat twee flacon's Eau de Toilet zonder deze te beta len, mee te nemen. Die twee fla con's hadden een waarde van 100,-. Dinsdagmorgen wilde hy de ze twee flacon's als zijnde "niet goed te zijn geweest" om ruilen voor de tegenwaarde, maar het personeel vertrouwde het één en ander niet omdat hy geen kassabon kon tonen. Het perso neel vroeg hem later terug te komen, als de bedrijfsleidster er was. Zo waar kwam hij terug maar de politie was ook al ter plekke. De man werd naar het politiebureau overgebracht waar proces verbaal werd op gemaakt. Valse Visakaart Een nog onbekende man heeft za terdag bij een tankstation aan de Leunseweg voor een bedrag van 60,- goederen gekocht en afgere kend met gebruikmaking van een Visapasje. By controle is gebleken dat de man gebruik heeft gemaakt van een vals kaart De politie waar schuwt dat als met een visakaart goederen worden gekocht men dan eerst moet controleren via de tele foon, of de Visakaart wel geldig is. Bestuurster verleende geen voorrang Zaterdagmiddag omstreeks half twee verleende een 19-jarige bestuurster van een personenauto op de kruising Kempweg-Langeweg geen voorrang aan een over de Lan- geweg rydende motor, bestuurd door een 30-jarige inwoner. By de botsing kwam de motorrijder ten val en liep hy diverse verwondin gen op. 'n abonnement waard Met slechts twee serieuze agenda punten was het van te voren wel duidelijk dat de Venrayse gemeen teraad haar (voor zover kon worden nagegaan) kortste vergadering in de geschiedenis zou houden. Van te vo ren werd al gezegd dat de vergade ring nog geen 10 minuten zou duren. Het pakte iets anders uit De raad had toch nog 24,5 minuten no dig om de agenda af te werken. Wel een record, maar voor een raadslid toch nog te lang. Hy moest eerder weg en verliet voortydig de verga dering BEZWAAR Een van de oorzaken dat de verga dering langer duurde was een be zwaar dat door de BOVAG, namens enkele Venrayse leden van die orga nisatie, nog op dinsdagmiddag aan de gemeente was verzonden. Het bezwaar richtte zich tegen het voor nemen van de gemeente om op Smakterheide aan dhr. J. Robben lO0Om2 grond in erfpacht te geven. Dhr. Robben is voornemens om daarheen handel te beginnen in nieuwe en gebruikte materialen en in APK-gekeurde auto's. De BOVAG vroeg zich af of dhr. Robben voldeed aan de vestigings voorwaarden van de Kamer van Koophandel, aan datgene wat in het bestemmingsplan staat aangegeven over wat wel en niet mag en aan de strenge milieu-eisey die aan zo'n bedryf worden gesteld. Verder komt de BOVAG in haar bezwaar op voor de belangen van haar leden door elke vorm van "beunhazery" en wildgroei in de autobranche in het kader van de verkeersveiligheid en de strenge milieu-eisen, te veroordelen. EISEN Burgemeester Waals gaf in een reaktie aan dat op Smakterheide geen detailhandel mogelyk is, maar wel handel in volumineuse goede ren. "Autohandel en Caravanhandel Door onverklaarbare oorzaak van de weg Door onverklaarbare oorzaak raakte zaterdagavond om kwart voor acht op de Ysselsteynseweg een personenauto, bestuurd door een 25-jarige inwoner van Ys- selsteyn, uit de juiste koers en kwam de auto in de greppel tot stilstand. De bestuurder werd naar het ziekenhuis overgebracht Hem werd een bloedproef afgenomen, de uitslag daarvan is nog niet bekend. Illigale venters aangehouden Nadat er klachten by de politie waren binnengekomen van inwo ners die het niet vertrouwden dat er gevent werd met felicitatiekaar- ten, waarvan de opbrengst bestemd zou zyn voor gehandicapten, hield de politie aan de Aronskelk drie in woners van Nymegen aan in de leeftyd van 22, 28 en 32 jaar. Zy bo den daar een pakje met 8 felicitatie- kaarten aan voor de prys van 4,95. De opbrengst zou bestemd zyn voor gehandicapten en uitgaan van de Stichting Stad Nymegen. Het le- gitimatiebewy s dat de venters toon den rechtvaardigde de politie om kontakt op te nemen met die in Ny megen gevestigde bonafide stich ting. Een woordvoerder van die Stichting verklaarde dat de drie aangehouden mannen geen bin ding hadden met hun stichting. Na dat de politie proces verbaal had opgemaakt werd het drietal huis waarts gezonden. Het is aan te raden niet op derge- ïyke aanbiedingen in te gaan. Bo nafide stichtingen kunnen n.l. een vergunning van de gemeente Venray laten zien. Wil men toch de gehandicapten steunen dan is daar plaaiseiyk genoeg gelegen heid voor. valt daar ook onder" aldus de bur gemeester. Hy had ook nog infor matie in laten winnen by de Kamer van Koophandel, alwaar bleek dat dhr. Robben ook ingeschreven stond. "Bovendien is het niet aan de gemeente om te oordelen over een vestigingsrecht". Met name by dhr. Willems van het CDA lagen wat twyfels rondom de term volumineuze goederen. Hy vroeg zich af of de handel in auto onderdelen niet onder detailhandel zou vallen. Burgemeester Waals gaf echter aan dat dat een onderdeel vormt van de autohandel. Dhr. Janssen van de WD kon zich, uitgaande van wat de burge meester nog diezelfde middag had uitgezocht, met het voorstel vereni*- gen. "Ik ga er vanuit dat wat U nu zegt klopt, maar wil my het recht voorbehouden om hierop terug te komen". Elke 2e-en 4e donderdag van de maand heeft het FNV Info-team spreekuur in wy keent rum de Ki osk in het Brukske Venray van 19.00-20.00 uur voor alle FNV- leden. Wat doen wy voor u a. Invullen van formulieren; b. Verstrekken van voorlichting en informatie; c. Invullen van belastingformulie ren op afspraak; d. Verwyzen naar eigen vakbond of andere instanties. Het FNV Info-team werkt kon- form door de FNV landeiyk op gestelde regels, dat houdt in, minder uitgebreid dan voorheen, maar evengoed met de nodige pro fessionaliteit Indien u een bezoek brengt aan ons spreekuur stellen we het op prys als u een bewys van lidmaat schap by u heeft, b.v. afschryving kontributie bank-giro-afschrift. De koördinatie van het FNV Info- team is in handen van G. Houtap pels, tel. 04780-89043. Het telefoonnummer van de Rechtskundige Dienst FNV is 013-350315, alleen tydens kan tooruren. Beste leden, op dinsdag 1 septem ber, om 19.30 uur, beginne we weer met onze clubavonden. Voor alle be langstellenden, dus óók die nog geen lid zyn hebben we reductie- bonnen van 5,- klaar liggen. Op vrydag 4, zaterdag 5 en zondag 6 september te Den Bosch is een Computershow in de Brabant hal len. Tevens is in Eindhoven de Be nelux Computer '92 op vrydag 25, zaterdag 26 en zondag 27 septem ber in het Beursgebouw, Lardi- noisstraat 8, naast het NS-station. De reductiebonnen zyn geldig in bovengenoemde plaatsen en op alle genoemde data's. Omdat we niet meer in de Cloc- kert terecht kunnen wyken we voorlopig uit naar het wijkcentrum de Kiosk op het Brukske. Het bestuur is druk bezig met het zoken naar een vast onderkomen. Voor niet leden hebben wij de medede ling: "kom eens kyken, misschien doet onze club dat wat u wilt leren en/of weten?" Hierby ook de geplande data's voor de volgende clubavonden tw. 1 sept, 2 okt, 27 okt, 27 nov. en 22 dec. Genoemde data's zyn onder voorbehoud dit i.v.m. eventuele als nog tussentijds verkregen onderko men. Tot ziens op dinsdag 1 sept Voor inlichtingen kunt u ook bel len: Jan 85162 of Frans 86198. Volgens burgemeester Waals kon dat niet "Als de raad dit besluit neemt dan is dat niet meer terug te draaien. U zult dan moeten voor stellen om het stuk aan te houden". Volgens wethouder de Loo van milieuzaken was de Hinderwetpro cedure al een halfjaar geleden inge zet. Alles is volgens de normale regels verlopen. "Ik ga er vanuit dat de bedryfsuitoefening binnen de normen van de vereiste milieuver gunning gebeurt. Ook dhr. Robben wil dat". De fraktie v.d. Vorle toonde zich verheugd dat er zich in Venray weer een bedryf vestigt dat aktief is op het gebied van recycling Dhr. v.d. Vorle hoopte op nog meer van zulke particuliere initiatieven. Iedere zondagmiddag is er van 12.30 tot 17.00 uur muziek in de Ki osk. U kimt er dan gezellig een spel letje kaart spelen, dammen, schaken, enz. Ook kunt u onder het genot van een kopje koffie een praatje maken met de andere be zoekers. Maandagavond (jeugd van 10 t/m 15 jaar) van 1830 tot 20.00 uur. Op 31 augustus: koken. Elke dinsdagavond klaverjassen vanaf 20.15 tot 23.00 uur in de Ki osk. Er is ook gelegenheid om kla verjassen te leren. Inlichtingen: tel. 80145. Ook op dinsdagavond vanaf 20.15 tot 23.00 uur Computerclub Ka- rel Knabbelaar. Het is toegestaan de eigen computer mee te brengen. Iedereen die interesse heeft is van harte welkom in de Kiosk. Inlich tingen: tel. 80145. Woensdagmiddag voor de jeugd van 4 t/m 12 jaar van 14.00-15.30 uur. Op 2 september: gesloten. Vrjj dagavond darten voor volwas senen vanaf 20.00 tot 24.00 uur in de Kiosk. Inlichtingen: tel. 80145. Zaterdagmiddag jeugd-darten van 10 tot 16 jaar. Aanvangstyd 13.30 uur tot 15.00 uur. Inlichtingen: tel. 80145. INZAMELEN OUD PAPIER Karei Knabbelaar haalt oud pa pier op in het Brukske op zaterda gochtend 5 september vanaf 9.00 uur en vervolgens elke eerste zater dag van de maand. Wy vragen daar om om uw medewerking en het papier verbonden tot een bundel aan de straat te zetten. By voorbaat hartelyk dank voor uw mede werking. Het programma voor de komende week In week 38 (13 t/m 19 septem ber) begint het clubdraaien weer. Op zaterdag 12 september wordt het Springplank-seizoen geopend met een tienkamp. Op het speel velcye aan de Ber kenstraat worden dan 10 spellet jes opgesteld. Er wordt gespeeld in 4 leeftydscategoriën. Voor iede re categorie is een beker be schikbaar. LEIDING GEZOCHT We zoeken nog steeds voor de maandag en donderdaggroep naar nieuwe leiding Maandag draarien de 6 t/m 8 jari gen, donderdag van 9 en 10 jaar. Beide groepen van 1830 tot 20.00 uur. Heb je interesse of ken je iemand die interesse heeft, neem dan kontakt op met Jeanne Rom- men, tel. 80217 of met Sjang Vollen- berg, tel. 86117. Deze mensen kunnen je informeren over hoe en wat 13 augustus jl. vertegenwoordiging van uur van Cultureel Centrum ekurf een uitvoerig en in- d gesprek met wethouder riessen van de gemeente De commissie ,Cul- rtesorgaan van de Venrayse raad, had de wethouder haar felle en door hem reden kritiek op samen- jn functioneren van het van het Cultureel Centrum brengen. Het bestuur van ureel Centrum meent dat louder er tydens het ge- et in is geslaagd die kritiek eiyke gegevens te onder stuur van het Cultureel heeft besloten vooralsnog ebten wat de uitkomst zal het door de wethouder toe- overleg binnen het College gemeester en wethouders kritiek, in de Commissie aan het adres van het van het Cultureel Centrum lover het gesprek tussen de er en de delegatie van het van het Cultureel Centrum, [houwburgbestuur zal op in-oor geschikt moment n visie op de ontwikkeling Cultureel Centrum geven nee pogen by te dragen aan ncering van de standpun- zal graag inzicht geven in jvens die aan een goed be de situatie, zoals die nu om 11.00 uur zal op ibostraat een nieuw speel- rorden geopend. Dit speel- aangelegd in het kader van Ie vernieuwing en tot stand d dankzy een samenwer ken gemeente en omwo- Hoewel de opening pas s, maken de kinderen in de ig al dankbaar gebruik van M||| Venrodse sleutelaars JJ an Venroj promosie" van Haren afgelopen aan burgemeester gé meten. Koos van Haren mieris de gezamenlijke kaders van Venray en tn<7, die zich verenigd in de "Venrayse fil biel- en Garagébedrij- tezamen een promotie- hadden laten iigen. Het eerste exem- ilaarvan werd aan de tester overhandigd. JL i kreeg de burgemeester oude sleutel "As ge an wilt sleutele dan motte |£j M hebbe die aoveral op lichtte Koos van Haren ef0 fe meête zeker dat ge I de klus kunt klare. Ok hier de meense mit beej ineme.....". meester Waals vond het m zaak dat de Venrayse 361 belbedrijven de handen ar geslagen hadden om g| odukt te verkopen. "Dat de gedachte die ook de 0-84 voor ogen heeft" al- burgemeester, die daar- plezier terugdenkt aan 'om de in Duitsland ge- militairen naar Venray n. Ook in die aktie had- gezamenlijke garage een niet onbelangrijk Hij noemde de ver van de folder, die is door W. Stramm door drukkerij van of, een positieve ak te promoten. ontstaan is, kunnen bijdragen. Het bestuur meent dat het uiterst zorg vuldig is geweest met de door de consument en subsidiënten be schikbaar gestelde middelen. Dit in hechte samenwerking met directie en medewerkers. Het belangrijkste doel van het Schouwburgbestuur voor dit mo ment is, naast instandhouding van het bereikte hoge kwaliteitsniveau, op niet al te lange termyn die voor zieningen te realiseren, die het Cul tureel Centrum een goede toekomst garanderen. Daarna wil het bestuur van het Cultureel Centrum bijdra gen aan verdere ontwikkeling van de regionale funktie die voor Ven ray is weggelegd en die het gemeen tebestuur zo nadrukkelyk vastbesloten nastreeft Gewonde bij verkeersongeval Een 42-jarige bestuurster van een personenauto uit Ysselsteyn ver leende dinsdagmorgen op de krui sing Beekweg-Loonsedijk toen zij vanaf de Loonsedyk de Beekweg opreed geen voorrang aan een over de Beekweg rydende personenauto, bestuurd door een 58-jarige bestuurder uit Ravenstein. By de botsing schoof de auto van de inwo ner van Ravenstein door en botste vervolgens tegen een schrikhek. Een 54-jarige inzittende van de personenauto uit Ysselsteyn moest met een sleutelbeenfractuur naar het ziekenhuis worden overge bracht Poging tot inbraak bij bedrijf Personeel van een aan de Pla taanstraat gelegen bedrijf kon dins dagmorgen niet in het bedrijf komen omdat getracht was het slot van de toegangsdeur te forceren. De schade bleef nu beperkt tot het ver nielde slot van die deur. De dader is niet in het bedryl' geweest. Dieren doodgebeten Er werd aangifte gedaan door een bewoner van de Merseloseweg dat 4 kippen en 4 konynen doodgebeten in hun hokken lagen. Uit sporen viel niet op te maken of dat door een nerts of een fret is gebeurd. Het zal-ook tijden dat de wind uit een minder aangename hoek waait- doorgaan professioneel en zakelyk de noodzakelyke initiatieven te ont wikkelen. Een klimaat waarin constructieve samenwerking met zijn overlegpartners kan gedyen, ziet het als een absolute voorwaarde voor succes. Woordvoerder de heer L.Laurens- se, voorzitter van het bestuur. Tel.: 04780-84563. Afschrift hiervan is toegezonden aan het College van Burgemeester en Wethouders van de Gemeente Venray. Zaïres aangehouden Dankzij de oplettendheid van personeel van een in Venray ge vestigde bank kon een 32-jarige oplichter uit Zaïre worden aange houden. Een bedrijf in Zaïre had een bank in Frankrijk als bank van waaruit opdrachten werden verstrekt In Venray toonde de Zaïrees aan de bank een opdracht van dat bedryf waarop verzocht werd 30.000,- uit te betalen aan deze man. Omdat het personeel het één en ander niet vertrouwde werd de politie inge licht. Die ontdekte dat de man een vals Angolees paspoort by zich had. Hij werd overgebracht naar het po litiebureau waar kon worden vast gesteld dat de man in juni jl. dezelfde truc had uitgehaald in Alk maar. Daar was het mislukt Op 13 augustus had hy meer succes by een bank in Gouda, maar werd daar toch aangehouden. Na oplichting in Gouda werd hy naar België uitgewe zen, maar was snel daarna weer in ons land. Frankryk heeft aan Bel gië om uitlevering gevraagd. Het is niet uitgesloten dat Frankryk nu aan Nederland een verzoek om uit levering zal doen. Poging diefstal auto In de nacht van vrydag op zater dag is getracht een aan de Kiosk ge parkeerde personenauto van een bewoner te stelen, de dader verniel de het tochtraampje om in de auto te komen. Daar verbonde hy de electrische bedrading om de auto te starten. Waarom dit uiteindeiyk niet gelukt is, kon niet worden vast gesteld. Het kan zyn dat de dader in zijn werk is gestoord. Wij bakken in de vakantie gewoon door! Prifswinnaars kleurwedstrijd Laura Janssen Maasheseweg 37 Judith Koenen Allegrostraat 28, Ingrid Arts Kleindorp 6 Prijsuitreiking: zaterdag 29 augustus tussen 3 en 4 uur ONTDEK DE ECHTE BAKKER, ECHT-JE PROEFT T echte bakker (Si

Peel en Maas | 1992 | | pagina 5