Ml: Belonen en straffen orverkoop gestart nieuwe Show Basement Band Nieuwe cursussen universiteit Venray e.o. in 17 oktober: A Swingin' Affair zing over scendente leditatie Afslaiikcursus Voeding en Sport Tibetaanse lezing 70 SLAAPKAMERS EN ALLE SOORTEN SLAAPSYSTEMEN iSLfiÜHP Thema bijeenkomst van het Groene Kruis Start verkoop Unicef wenskaarten en geschenken Vrouwen bij de bron Filmnieuws Gevonden VVV-nieuws Omroep Venray PIT-CoUecte ook voor Cambottya en Joegoslavië Donderdag 27 augustus - Pagina 3 et geweldige succes in 1990 reeds lang van tevoren uit- hte schouwburgzaal, pakt de at Band het nu nog groot- liefst 2 avonden, 16 en 17 WO r zal onder de titel "A Swin- air" een nieuwe show wor- ;rd. Er is uiteraard de ,oi» "The Basement Band" n u als vanouds weer kunt n. Dan is er een geweldig sliet en een oogstrelende Samen met de vier vocalisten An- gelique Lemmens, Mariska Rom- mers, Miranda Willems en Ron Barents zullen diverse van genres te gehore worden gebracht De regie is in handen van Kees Kousemaker. Al met al een ideaal avondje uit voor u. Vanwege de te verwachten inte resse zijn er vanaf 31 augustus toe gangskaarten te koop voor 12,50 per stuk by de schouwburg, by het WV-Venray, by café 't Upke en by Musicworld. iber start de Volksuni- haar cursussen voor het [1992-1993. Voor inwoners ïeenten: Bergen, Broek- ibbenvorst, Horst, Meer- üum en Venray worden q. in 15 cursussen uitgevoerd, reep uit het aanbod voor ko- eizoen: TALEN Frans, Spaans, Italiaans, TAAL EN CULTUUR e:- 3 september om 20.00 lt in "De Witte Hoeve", 5, een vrijbly vende infor- ong gehouden over de gun- uitwerking van de fadente Meditatie techniek. ere zjjn drs. AT. van der Eindhoven die onlangs te- rde van fase I van de oplei- leraar Transcedente le (TM) en mevrouw Fien te Nymegen, TM lerares en zeer wyde om- rerkelijk beeld van de enor- agwydte en betekenis van rde mens in deze en volgen- laües wordt verkregen uit Wring, maar ook uit de er- met TM van miljoenen als ook de diepe basisken- uit de traditie waaruit TM )$imt en vooral ook het vele - happelyke onderzoek over ^>ng en de effecten van TM. ting van TM wordt volledig eund door de moderne we lpen, terwyl de meest een- natuurlyke, zeer ver en gemakkelijk aan te leren Oefenen ontspanningstech- Iedereen die er voor open n het leren. eft in de eerste plaats ont rust en energie en be mens van de dagelijkse leid en de diepgewortelde in. De regelmatige beoefe- TM ondervindt de wei twee vakanties per dag ilijks 's morgens en 's tot 20 minuten te medite- natuurlyke en diepe ont- ed t maakt je energieker, irfl ier en gezonder. Je wordt 1$ %r mens. Je geest wordt asCt sneller en blijer. Je li- w# wordt gezonder, fitter en 5r' De beoefenaar van TM «AU een optimale bijdrage pt hetere wereld. Het is geeste- 1 avontuur. Je gaat steeds jezelf ontdekken en dan je beest op jezelf vertrou- at Weg met angst, prikkel onzekerheid, lid, depressieve buien, jtfj *ddruk, astma, en nog veel figheid. Je hebt beter door toe' eigenlyk in elkaar zit. van binnenuit voelen wat w je is: een gezonde le- hetere voeding, goede re- e krijgt weer oog voor 0 ^e dingen naast je werk. P°°sje wil je alleen nog 'goed voor je is. Het resul- öjn, dat de wereld er heel J® gaat zien. 2 pree is 5,- informatie kunt door te bellen met tel.: P r^O. een gratis infopakket lJ aanvragen by tel.: SENIORENCURSUSSEN Geheugentraining, - En gels/Frans, - Informatica. ONTWIKKELINGSCURSUSSEN - Opkomen voor jezelf, - Commu nicatietechniek/ assertiviteit. Praktische psychologie, - Leren luisteren naar je kind, - Assertivi teit, - Durven spreken in het open baar, - Klussen voor vrouwen, - Geschiedenis van het nieuws/ zelf nieuws maken, - Geschiedenis ach ter het nieuws, - Nog beter uitko men met uw inkomen. GEZONDHEID EN BEWEGING Reanimatie, - Voet- reflexzonemassage, - Stoppen met .roken, - Vrouw en gezondheid, Vrouw en ontspanning, - Ken nismaken met homeopathie, - Onze voeding en milieu, - Voedsel voor de toekomst, - Zelfverdediging voor vrouwen, - Ontspanning door be weging. NATUUR EN MILIEU - Vogels kijken en herkennen, - Tuinieren. INFORMATICA ECON. ADM. - Typen, - Informatica, - Tekstver werken, - Installatie en onderhoud MS-DOS, - Inkomstenbelasting 1992. CULINAIR - Mannen in de keuken, - Goed koop en verantwoord met fantasie, - Koken voor kamerbewoners. KUNST EN CULTUUR - Frankrijk, Spaiye, Portugal i.d. 17e 18e eeuw, - Engeland, Duitse landen i.d. 17e 18e eeuw, - Kunstge schiedenis, - Heemkunde. CREATIEF/HOBBY - Grimeren, - Bridge, - Bloem schikken, - Kalligrafie. ALGEMEEN - Astrologie, - Hoe luister ik naar muziek. Voor informatie over bovenstaan de cursussen (o.a. cursusduur, prys en dagdeel van uitvoering) kunt u tydens kantooruren terecht by: Volksuniversiteit Venray e.o., tel.:, 04780-80185. TIMMERWERKEN voor: ramen, deuren, kozijnen isolatieglas, renovatie dakvernieuwing, verbouwing onderhoudsbedrijf J. van de Ligt Wansaum, De Cuyperatrut 37 04784-2184 Poging tot inbraak Toen de eigenaar van de in het Brukske gelegen drogistery de deur van de drogistery wilde openen bleek dat niet te kunnen. Er was ge tracht het slot te forceren. De dader had echter niet in de drogistery kunnen komen om welke redenen dan ook. Het kan natuurlek ook zyn dat die dader in zyn werk is gestoord. De schade bleef nu be perkt tot de poging. Vernielingen aan auto Een 42-jarige inwoner deed aan gifte van vernielingen aan zyn aan de Veltumse Kleffen geparkeerde personenauto. Er bleek een band met een scherp voorwerp te zijn ka pot gestoken. Verder waren diverse krassen aangebracht De vakantiedagen zyn voor de meeste van ons alweer achter de rug. Helaas moeten velen van ons constateren dat na deze vakantieda gen er weer enkele pondjes by zyn gekomen. We maken nu dan ook weer goede voornemens om die ex tra kilo's zo snel mogelijk kwyt te raken. Aüerlei afslankmiddelen worden uitgeprobeerd om de overtollige ki lo's eraf te krijgen, maar magische afslankmethoden bestaan helaas niet. Uit onderzoeken blykt dan ook dat de sleutel van succesvol af vallen en op gewicht blijven ligt in het wijzigen van onze leefgewoon ten: dus meer bewegen en minder, maar vooral gezonder eten. Dit ook het doel van de afslank- cursus Voeding en Sport, welke al ruim 2 jaar in Venray wordt gege ven. In september starten we weer enkele nieuwe cursussen, zowel overdag als 's avonds. De cursus bestaat uit 10 gecombineerde bij eenkomsten van IVfe uur, waarvan uur voedings-dieetinformatie en uur aerobic. Voor opgave en verdere informa tie kunt u contact opnemen met: Maria van de Geer, diëtiste, tel.: 04780-89646 of Lon Wetjens, aerobic-dancing, tel: 04780-12519. Vairochana Instituut te Venray, begint een (hopelijk ook voor u) ontspannende vakantie in samen werking met Geshe Konchog Lhun- dup aan het nieuwe seizoen 92/93. Het programma van sept. t/m nov. 92 ziet er als volgt uit: Donderdag 3 sept: Lo-cyong, Woensdag 23 sept.: Tibetaanse Boeddhistisch Thntra. Donderdag 1 okt: Lo-^jong, Don derdag 15 okt: De vyand, je beste kameraad? Donderdag 5 nov.: Lo-djong, Don derdag 26 nov.: De funktie van me lodie en muziek in de Guru Pucjja (met instrumenten). De Lo-djong lezingen zyn het be gin van een 7-delige cyclus. De na druk zal üggen op manieren van denken die als resultaat zullen heb ben, dat we gelukkiger worden en die ongunstige omstandigheden veranderen in hulpmiddelen voor een geestelijke groei. Dit alles toege past op de gewone dingen van alle dag en dus echt geschikt voor iedereen. Plaats: Bazuinstraat 24, aanvang 19.30 uur, bydrage: 10,-, Vertaling: Engels/Nederlands, Koffie en thee is gratis, uw auto svp parkeren voor de flat van winkelcentrum). BEZORGING PEEL EN MAAS Peel en Maas verschijnt wekelijks op donderdagmiddag. Onze be- zprgers doen hun uiterste best om de krant voor 19.00 uur bij u in de bus te hebben. Voor bezorgklachten kunt u bellen op vrijdag vanaf 9.00 uur tot 18.00 uur, op ons kan toor, tel. 04780-82727. Wij be zorgen dan uw krant tussen 12.00 en 13.00 of tussen 18.30 en 20.00 uur. Ook kunt met uw bezorgklachten in onze boek- en kantoorboekhan del, Grotestraat 68, terecht. Er wordt uitsluitend vrijdags op genoemde tijdstippen na- ABONNEMENTEN Adreswijzigingen, nieuwe abon nementen en 'annuleringen die nen, voor dinsdagmiddag 12.30 uur bij ons zijn doorgegeven. Al leen dan kunnen ze nog dezelfde week worden doorgevoerd. An ders zullen de wijzigingen pas een week later worden uit gevoerd. Inbraak In woning Tydens afwezigheid van de bewo ners werd zaterdag tussen 10.30 en 18.00 uur ingebroken in een wo ning aan de Handrik. De dader had zich toegang weten te verschaffen door inklimming via het boven licht. Ontvreemd werden een 15-tal cheques en een giropas. Mochten er personen zyn geweest die in dat tijdvak iets verdachts hebben ge zien rondom die woning, dan wor den deze verzocht kontakt op te nemen met de politie. Twee maal inbraak bfj hetzelfde bedrijf Het afgelopen weekend werd er twee maal ingebroken in een aan de Zuidsingel gelegen banden bedrijf. In de nacht van vrijdag op zater dag was door verbreking van een deur toegang verkregen. Ont vreemd werden een fax, copieerap- paraat, telefoonbeantwoorder en een klein bedrag van enkele hon derden guldens. In de nacht van zondag op maan dag werd er weer ingebroken op vry'wel dezelfde manier. Deze keer werden 25 accu's, een aantal wielsleutels, schokdempers, stof- kappen en slotkappen ontvreemd. Daarnaast werden ook een aantal wieldoppen vermist De waarde van de gestolen goederen bedraagt ze ker enkele duizenden guldens. GROTE KEUZE EN EEN GOED ADVIES .5FEER Gildeweg 17 - BEERS (bij Cuyk) - 08850-22337 Vrijdag koopavond De meeste ouders praten het liefst over de leuke kanten van het opvoe den. Maar van tjjd tot tyd laten ouders merken dat ze het graag eens willen hebben over de mo menten dat het niet zo lekker loopt Elke ouder voelt zich wel eens onze ker, vraagt zich soms af "doe ik het wel goed?!" Vooral straf is een onderwerp waar veel ouders vragen over heb ben. Sommigen willen liever geen straf gebruiken en zoeken naar an dere mogelijkheden om ongewenst gedrag te voorkomen. Anderen twijfelen als ze zien dat het maar weinig uithaalt Ook belonen roept soms vragen op. Ouders vinden het omkoperij of zijn bang om hun kinderen te ver- wennên, als ze een komplimentje of kadootje geven. Daarom organiseert het Groene Kruis een thema-bijeenkomst voor ouders van kinderen tussen 1-5 jaar. Tijdens deze bijeenkomst kry gen ouders de gelegenheid om geza menlijk te praten, ervaringen en ideeën uit te wisselen en informa tie te verwerven over: - regels en grenzen, - oorzaken van ongewenst gedrag en hoe dit te veranderen in gewenst gedrag. De bijeenkomst staat onder lei ding van een opvoedingsvoor lichtster en een wij kverpleegkundige. De kosten bedragen 2,50 per persoon. Indien het thema op een ochtend plaatsvindt is er kinderop vang aanwezig. Er kunnen 15 perso nen per thema bijeenkomst deelnemen. Informatie bij de wijk verpleegkundige in uw woonplaats. Aanmelden mogelyk tot 10 dagen voor aanvang van het thema. Infor matie en aanmelden by buro klan- In het hele land gaat begin sep tember de verkoop van de nieuwe Unicef wenskaarten en geschenken van start Met de opbrengst uit deze verkoop kan Unicef miijoenen kin deren over de wereld hoop geven en een betere toekomst NIEUW EN EXCLUSIEF De nqjaarscollektie bestaat uit kerstkaarten met zowel moderne als traditionele ontwerpen, wens kaarten voor alle andere gelegenhe den, spellen en cadeaus voor jong en oud. Zoals correspondentiemap- pen, kerstversieringen, puzzels en ander speelgoed, een internatio naal kinderboek, etc. Ook de popu laire Unicef kalenders en agenda's in diverse uitvoeringen maken deel uit van de gevarieerde collektie. Door de aankoop van deze waarde volle Unicef-artikelen steunt u bo vendien het werk van Unicef voor kinderen die onder zeer moeilyke omstandigheden opgroeien. VRIJWILLIGERS Een record-aantal vrijwilligers zet zich dit nqjaar in om de verkoop van Unicef-artikelen weer succes vol te laten verlopen. De Unicef- artikelen zyn daardoor dit ngjaar te koop by maar liefst 1700 verkoop punten, verspreid over het hele land. De verkoop vindt plaats op beurzen, braderieën, thuis, in win kels en by andere gelegenheden. Ook kunnen de artikelen per post worden besteld. Een brochure met de nieuwe nqjaarscollectie en ver koopadressen is op te vragen by Unicef Nederland in Den Haag, tel.: 070-3339300 (klantenservice). HULP VOOR DE KINDEREN Unicef werkt sinds 1946 aan de structurele verbetering van de le vensomstandigheden van kinderen en moeders in ontwikkelingslan den. Samen met de plaatselyke be volking legt Unicef waterputten aan voor schoon water en bouwt scho len. Ook levert Unicef medley nen en voedsel en voert immunisatie- campagnes uit Eén van de manie ren om deze projecten te financieren is de verkoop van Uni cef wenskaarten en geschenken. Met de opbrengst van één doosje kaarten kunnen byv. 11 kinderen die dreigen te stervan als gevolg van uitdroging door diarree, behandeld worden met anti- uitdrogingszouten. In 1991 kon van de opbrengst van de verkoop in Ne derland maar liefst 7,5 miljoen aan hulpprojecten in ontwikke lingslanden worden besteed. Voor meer in fa kunt u contact opnemen met: Unicef, Annemarie Blok, tel.: 070-3339356. tenservice, tel.: 077-874800. De bijeenkomst vindt plaats in het Groene Kruis Gebouw "De Cloc- kert" Bergweg 4, Venray op dins dagmorgen 15 september a.s. CURSUS BIBLIODRAMA Sinds een aantal emancipatie- golven is het takenpakket van vrou wen soms wel veranderd, maar het is er lang niet altyd lichter op ge worden. Steeds meer vrouwen raken uit geput Waar kunnen we uit putten om evenwicht te vinden tussen eisen verwachtingen en wensen en verlangens? Welke bronnen kunnen daartoe aanboren? In de Bybel staan een aantal verhalen over vrouwen bij een bron. In deze bibliodrama-cursus willen we op zoek gaan naar de bronnen van die vrouwen. Kunnen dat ook onze bronnen zyn, of juist niet? Door middel van drama-technieken, d.w.z. het uitbeelden van het ver haal, proberen we daar achter te ko men. Maar ook andere kreatieve vormen zullen soms worden ge bruikt. Kennis van de Bybel, noch van toneelspelen is noodzakelyk. De cursus is bedoeld voor vrouwen die zoeken naar de bron in henzelf. Bijbelverhalen zyn samengebalde menselijke ervaringen die onze zoektocht gestalte kunnen geven. Samen op zoek, doe je mee...? Aan tal deelnemers is max. 15, Plaats: Bureau Stichting Thuiszorg Noord- Limburg, Westsingel 5, Tyd: don derdagavond 19.45-22.15 uur. Data: 17 en 24 sept. 1,8,15,29 okt., 5 en 12 nov., Kosten: 25,-, Begeleiding: Co- ra Krispijn, psycholoog, Opgave: Liesbethivan Berlo, tel,: 86036, kon- taktpersoon van de Stichting Werk groep Vrouw Geloof en Leven, die deze-Cursus organiseert ALIEN 3 Regie: David Fincher, Hoofdrol len: Sigourney Weaver, Charles S. Dutton, Charles Dance. Keuring: 12 jaar. In een zonnestelsel ver van hier ligt Fiorina 161, een onherbergza me strafplaneet. In totale afzonde ring leeft hier een monnikengemeenschap die bestaat uit zware criminelen, kindermoor denaars en verkrachters, die uit gespuugd zyn door het heelal. Dag in dag uit wyden zy hun leven aan hun werk en hun religie terwijl de stormen onophoudelijk over de strafkolonie razen. Met razende snelheid nadert een defekte ruimtecapsule Fiorina 161. De capsule boort zich in de planeet en de enige overlevende van de ramp is Ripley. Haar komst wekt hevige emoties op binnen de geslo ten groep bannelingen. Zy is nu een Alien, (je indringer, een vrouw in een mannengemeenschap. Ri pley heeft een sterk vermoeden dat zy niet de enige indringer is, maar ze stuit op een muur van onwil bij de gevangenisbewaarder. De Alien slaat toe en er waart dood en destructie op een planeet waar nog geen zakmes te vinden is.,. Ripley staat weer tegenover haar ergste vyand...en tegenover zichzelf wanneer ze de moeilijkste beslissing van haar leven moet nemen. Vanaf deze week is deze film te zien in de Venrayse bioscoop. Inbraken in auto's Een aan de Cellostraat geparkeer de personenauto van een bewoner van die straat, bleek opengebroken te zyn. Uit de auto werd een radio- cassettespeler ontvreemd. Ook was er een inbraak gepleegd in een aan het mgr. Goumansplein geparkeerde personenauto van een bewoner van de -Marktstraat Uit de auto was niets ontvreemd. Wel ble ken de sierkleppen van de vulope ning van de benzinetank ontvreemd te zyn. Auto-emblemen weer in trek Er werd aangifte gedaan van diefstal van het embleem van een Mini 1100 speciaal vanaf een aan de Kempweg geparkeerde auto. Van een aan de Langstraat gepar keerde VW Golf was eveneens het embleem ontvreemd. Dat ook geprobeerd by een aan de Gen. Dempseystraat geparkeerde BMW. Dat niet gelukt maar de eige naar zit met een schadepost van 350,-. In de periode van 18 t/m 24 augustus: "WOEF, WOEF, ik ben een Zwarte honden ik wil heel graag terug naar myn baasje..." Er is weer een huisdier gevonden, wie mist zjjn huisdier? De hond verlangt er naar om weer thuis te zyn, u heeft toch ook graag een fyn thuis, de dieren ook! Verder is er een leesbril in etui, twee sleutels in etui, één sleutel aan een fruithanger en een blokfluit ge vonden. Voor inlichtingen kunt u zich Éty- dens kantooruren wenden tot de administratie van de gemeentepoli tie Venray, tel.: 04780- 84888, toestel 224. Onderstaand volgt een greep uit de vele voorstellingen die u bij ons kunt boeken. September: 4,5,6: 2de Lustrumfestiviteiten Ge mengd Koor Con Amore, Baexem 5: Euro Rave 2, Maasmond 6: Michael Jackson, Gelsen- kirchen 9: Camel, Geleen 12: Bluesconcert, Oosterhout 14, 15: Straycats, A'dam 14: André Hazes, R'dam 25, 26: Afro Carbide Festival, R'dam 25: Lee Tbwers in Concert Katwijk 35: Wall Street Crash, Den Haag 26: Richard Thompson, Maas tricht 28: Texas Tbmado's, Nymegen Oktober: 1: The Cure, Rotterdam 2: Clouseau, België 3: Internationaal Harmonica Tref fen, Kerkrade 7-8: Julio Iglesias, Rotterdam 9: The Dubliners, Breda 12: Paul Brady,- Utrecht 16,17: Heineken Night of the Proms, R'dam 19: Toto, Rotterdam 20-21-22: Chippendales, Haarlem 20 t/m 31: Cyrano, Scheveningen 23: Willy de Ville and Band, Utrecht 29:. Lee Towers, Hoogeveen 30: Eats Domino, Tilburg November: 1: Toto, Heerenveen 2: Toto, Den Bosch 9 t/m 12, Paul de Leeuw, Scheve ningen 14, 15 Tsjechov, A'dam 13 t/m 29 André van Duin, Sche veningen 28: Bluesestafette '92, Utrecht Reserveren kunt u iedere dag vanaf 09.00 uur, dus ook op za terdag. Programma van Omroep Venray op de FM 90.2 en via de kabel op de FM 102.6 Mhz met op: Donderdag: 19.00-21.00 uur: De Rooy-ljjn met Nico Broers. Vrijdag: 19.00 uur: De Rooy-lyn. Vandaag met Frank vxl. Molen met oa. een nieuwe aflevering van MuZaRooi. Zaterdag: 18.00-20.00 uur: Sport en informa tie met Huub Geurts. Zondag: 10.00 uur: Houwe Zo! Het zondag morgenprogramma van Hanna van Beek. 11.00 uur: Hayke de la Whisky. Twee uur wordt er alleen gedraaid wat u wilt horen, bel dus 12362. 13.00 uur: Jojo's time machine. 14.00 uur: Ruben in de middag. Het zondagmiddagprogramma van Ru ben de Jong waarvoor u beter thuis kunt blyven. 16.00-18.00 uur: Muziek en sport (of andersom). Frans Jansen brengt u helemaal op de hoogte van de sport gebeurtenissen in dit weekend. Bel voor het doorgeven van uitslagen e.d.: 04780-12362. Maandag: 19.00 uur: De Rooy-lyn. Met 'vraag en aanbod' van Eric Tonnissen. 21.00 uur: Peelgrass. Het wekelykse country-programma van Rein Wor- telboer. Dinsdag: 19.00-21.00 uur: De Rooy-lyn. Woensdag: 19.00 uur: De Rooy-lyn met Qido Boom. 20.30-22.00 uur-. Wy doen 't graag Een verzoekplatenprogramma, dat ook direkt te ontvangen is in het St Elisabeth ziekenhuis. Bel voor de groeten, een felicitatie of een ver zoekplaat: 27268. 22.00-23.00 uur: Gevarieerd mu ziekprogramma. "Verlopen" geld ingewisseld Bjj het hoofdkantoor van twee in Venray gevestigde banken werd be merkt dat daar buitenlands geld was omgewisseld, dat sinds septem ber 1987 uit de roulatie was geno men en dus ongeldig was. Op woensdag 19 augustus heeft een bekende man zich by die ban ken vervoegd om daar bankbiljet ten (Shebels) uit Israël om te wisselen. Omgerekend was dat voor een bedrag van 2400,- en b\j de an dere bank een bedrag voor 280CX-. De idenditeit van die onbekende man kon niet meer worden achter haald. Van deze inwisseling werd maandag aangifte gedaan. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen, HE. Gabeïer, T Lankveld, H. Schraven en J- Wittgen: W. BLOEMEN Stationsweg 15, tel. 81465 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, A Coenen, F. Schmeetz, D. Vercauteren en A de Vocht: J. de VOCHT Hemen iusstraat 13a, tel. 81878 Weekenddienst voor de patiënten van dr. Kèjjzer en dr. Van Dongen: DR. KEUZER Van Beurdenweg 10, Ysselsteyn tel. 04785-1777 vrjjdag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt a op de genoemde data b$j de ge noemde doktoTen terecht: "s morgens van 10.00 tot 11.60 uttr 's middags van 17.00 tot I860 ut* ZIEKENVERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN TeL 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE MONNIKSKAP Paterslaan 2, tel. 80140 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrydag. Openstelling: zaterdag van 9.00 tot l&fiO uur en van 17.00 tot 1800 uur zondag van 1090 tot 12.00 aur en van 17.00 tot 1890 uw Verder alleen voor spoedgevallen (via het naehtliateje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische a&praak neemt waar: P. WASSER, tel. 84504 WEEKENDDIENST DFHtESARTSEN DIEREN ARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer en W.G.AM. Loonen en G.W. Gelling. Behandeling kleine huisdieren zaterdag en zondag vc4- W. KREMER Mgr. Nolensstraat 12, tel, 81000 DIEREN ARTSENFRAKTlifK E.M. Ruymbeek/ J.M. van Winden/W.H.M. de Vocht/R.C. Goedegebuure. Behandeling in het weekend vol- j gens telefonische afspraak j V. GEURTS Stationsweg 13, teL 81336 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Ram makers, mevr. Van Eerten, mevr. Tiggeloven en mevr. Vbrmazeran T. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 82411 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 8 uur WEEKDFENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktyk vaa mevr. Van Eerten en mevr. Tiggeio ven wordt vanaf maandag 8 uur tot vrjjdag 12 uur waargenomen door H. van EERTEK Krulsdistel 5, tel. 88408 Afspraken maken 's midtk 6 en 7 uur, tel. 88411 De jaarlijkse PIT-Colleefce wordt al gehouden sinds 1947. dit jaar gaan van 7 t/m 12 september 25000 collectanten op pad. De opbrengst is weer bestemd voor werk onder en voor de Nederlandse militawen in eigen- en buitenland, tet in Cam bodja en Joegoslavië toe. Wordt de militaire dienstplicht af geschaft? Kan de Nederlandse krijgsmacht sterk worden inge krompen na het smelten van het ij zeren gordijn? Het zyn vragen, waarop in de toekomst een ant woord zal worden gegeven. Vandaag de dag echter is de Ne derlandse krijgsmacht nog 106.609 man en vrouw sterk. Van hen ay 45.000 dienstplichtig In Nederland staan nog ruim 55 humanistische, protestantse en roomskathalieke militaire tehuizen, die niet exploita bel zijn zonder financiële steun vaa organisaties als de thuisfronten. Ia deze tehuizen dient ruimte te zyn voor ruimte te zyn voor vormings werk, er horen studiefacftfeetten te zyn. En de tehuizen willen een huiskamerfunktie vervallen voer de tienduizenden militairen die hoogstens de weekenden tn de eigen omgeving kunnen zyn. Bovendien kan de geestelijke ver zorging (op humanistische, pro testantse en roomskatholieke basis) niet zonder geldelijke hulp van par ticuliere organisaties. En natuur lijk zyn de thuisfronten er voor de Nederlandse militairen, die in het buitenland een taak vervullen, ze- als momenteel in Cambodja en Joe goslavië. De collecte is dus in deze m nog zeer nodig, opdat het Hu manistisch, het Protestants Inter kerkelijk en het Nationaal Katholiek Thuisfront hun op dracht, die zy zich 45 jaar geleden stelden, ook in 1992 en 1963 kun nen uitvoeren.

Peel en Maas | 1992 | | pagina 3