Z» Verkeersmaatregelen centrum Kollektekalender aug. sept 1992 —Hinderwet Laatste graven worden overgebracht Reconstructie provinciale weg Deurne-Well PEEL EN MAAS 1 Openbare eb kennisgevi S Agend openbai, vergaderi ai di PEEL EN MAAS Donderdag 20 augustut.Li Grote Kerk Deken C.J.R. Buschman, Eindstraat 6, tel. 81275; kapl. H. de Wit O.F.M., Patersstraat 29, tel. 82385 b.g.g 85855; kapl. L. Houben, Dr. Poelsstraat 4, tel. 11664. Zaterdag: 22 aug. Heilige Maagd Maria, koningin: 9.00 Lsm. ouders Neeteson-Custers, Harry Messemae- kers, Jo Wennekers-Muyssers (S); 19.00 ZONDAGSDIENST; overl. ouders Pijpers-Clabbers, Leo Goo- ren. Piet Janssen (Coll.), fam. Linders-van Herpen en Geraats- Thyssen (S), Grada Verstraelen-van Meyel (Coll.), Wiel Thissen, Frans Loeffen (Coll.), Dien de Wit (Coll.), Johan Jonkers en overl. fam. Zondag: 21e Zondag door het jaar. 8.00 Lsm. voor de parochie; 9.30 Lat Hgm. Martha en Mariet Goumans-Janssen, Kitty Pouwels (Coll.), Martha Gerrats-Stienen en zoon Hay. 11.00 H.Mis met volks zang: Herman Verhagen (Coll.), Jan Clevers (Coll.). Maandag: 24 aug. H.Bartolo- meus, apostel. 9.00 Lsm. voor de parochie. Dinsdag: 25 aug. H.Lodew^jk. 9.00 Lsm. ouders Pouwels-van de Voort en overl. kinderen. 10.00 Lsm. ouders Janssen-Wijnhoven en zoon An toon. Woensdag: 26 aug. 9.00 Lsm. overl. ouders van Pelt-Stumpe, Nel ly Janssen-Muis, jrd. Martien Janssen Dondérdag: 27 aug. H.H.Moni- ca. 9.00 Lsm. Jo Custers (S). 19.00 Lsm. Piet Janssen (buurt), ouders Hanen-Willems (S) Vrijdag: 28 aug. H.Augustinus. 9.00 Lsm. voor de overledenen (of ferblok). Zaterdag: 29 aug. Marteldood van de H Johannes de doper. 9.00 Lsm. te.v. de H.Maagd Maria voor roepingen tot het Priesterschap, Di- akonaat en het Religieuze leven. 19.00 ZONDAGSDIENST. De kerk is ter bezichtiging open op dinsdag t/rn zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur. Akolieten: Zo: 9.30 Gerard Hop penbrouwers en Hans van Pelt Misdienaars en lektoren: Za: 19.00 Tom Fooien en Wilbert van ham. Lector: W.Bistervels. Zo: 9.30 Jeroen Ley sen en Hans Weijers. 11.00 Mark en Joris Timmermans. Lektor: G.de Groot. Vincent v. Gogh St Servatiuskapel Zaterdag: 22 aug. 18.30 Liturgie viering met volkszang lektrice L. Heutinck. Zondag: 23 aug. 9.30 Liturgievie ring met koor, lektrice: H.Brouwer. Maandag en Woensdag: 16.45 Li turgieviering in de kapel. Paterskerk Zaterdag: 8.00 Constance Snij ders en Jacoba Palm 17.00 Gelegen heid om te biechten. 18.30 ZONDAGSVIERING: Jrg Jan Wil- lems, overl. ouders van Polanen- Petel, dochter Wilhelmien en Henk Brandt Ben Alders. Zondag: 9.00 Jrg overl. echtpaar Fleurkens-Op het Broek en zoon 11.15 Harrie Janssen en overl. fam., overl. vader, broers en fam. Theuve- net overl. ouders Kleine-Staarman- Thgage, Bert Schoenmakers (Coll.), Jrg. Lei van Mil. Maandag: 8.00 overl. fam. 39.00 overl. fam. Philipsen. Dinsdag: 8.00 te.v. St. Antonius 19.00 Riek Wilmsen-Vos (Derde Orde). Woensdag: 8.00 voor de parochie 19.00 overledenen (offerbus). Donderdag: 8.00 overleden me debroeders 19.00 fam. Lucassen- Maassen. Vr(jdag: 8.00 overleden medepa rochianen 19.00 Gezinsmis Tonny van de Laar-de Wit. Misdienaars en akolieten: Za: 18.30 Jaap Janssen. Zo: 11.15 Ber nard Swüste. Parochie Brukske Zondag: 10.00 Eucharistievie ring: levende en overleden fam. Swinkels. Voor afspraken kimt U bellen naar de pastorie van de Paterskerk: tel. 80202. Vredeskerk Zaterdag: 22 aug. H.Maagd Ma ria, Koningin. 8.00 Ter ere van het Onbevlekt Hart van Maria. 18.00-18.30 Gelegenheid om te biechten. 19.00 Vooravondmis voor de 21e zondag door het jaar. Kinder-1 woorddienst Voor Trees Reijnders- van Kuijk (Coll.), voor Harrie Lan ders (Coll.), b.gv. verjaardag van overl. vader Eduard Theuvenet, voor Marie Pelzer en overl. ouders Pelzer-Heesen. Zondag: 21e Zondag door het jaar. 8.30 Voor het geestelyk en tij delijk welzyn van de parochie. 10.00 Hoogmis. Gregoriaans. Voor Piet Fleurkens (Coll.), jaargetijde voor Piet Vermeltfoort, jaargetijde voor Theo Lensen, voor Pieter en Mieke Gommans-van Oort (Coll.) Maandag: 24 aug H.Bartolo- meiis. 8.00 Voor de zieken van de parochie. 19.00 Voor de vrede. Dinsdag: 25 aug. H.Jozef de Ca- lasanz. 8.00 Voor Martinus Pont man en Gijsbertus van Blokland. 19.00 Voor Bennie Thielen en Cor- rie Geurtjes, voor Arnold Schwa- phöfer. Woensdag: 26 aug 8.00 Voor de leken. 19.00 Voor priester- en dia ken roepingen en roepingen tot het religieuze leven. Donderdag: 27 aug. H.Monica 8.00 Uit dankbaarheid b.gv. een verjaardag (C). 19.00 Voor Ber Phi lipsen en fam. Vrijdag: 28 aug. H.Augustinus. 8.00 Als eerherstel aan het Godde lijk Hart 14.00 Kapel Veltum: Hu welijk van Wilbert van Boxtel en Christel Hulleman. 19.00 Voor de weldoeners van de parochie. Mededeling: In het weekend van 29 en 30 augustus zal de jaarlijkse deurcollecte gehouden worden voor MIVA (Missie Verkeersmidde len Aktie). Parochie Oostruin Zaterdag: 19.00 T.e.v. Maria, Jac Gooren, overl. ouders Jans- Verheggen, Ties Joosten, Giel Ven- nekens en echtgenote en wederzijd se fam. Piet Dupont, overl. ouders en fam. Johan Camps. Zondag: 8.30 An toon Janssen 10.00 overl. ouders Volleberg- Litjens, Piet Litjens, Sef v.Brandt en Louisa Weys, Giel Vennekens en echtgenote en wederzijdse fam. Maandag: 9.00 T.z.i. Dinsdag: 9.00 Jan Verheyen (na mens mevr. Roeschop) Woensdag: 9.00 uit dank baarheid. Donderdag: 9.00 Piet Direks. Vrijdag: 9.00 voor de overl. van hen die offerden met Allerzielen. Zaterdag: 19.00 overl. ouders Achten-Verdyk en Harry Achten, overl. ouders Bonants-Groothuisen, Giel Vennekens en echtgenote en wederzijdse fam. Misdienaars: Za: 19.00 Irene Camps, Callista Smedts, Kim Her mans, Nicole van Osch. Zo: 8.30 Roel Kessels, Bart Rouwette, Paul van Haeren, Leo van Delft 10.00 Daphne Reyntjes, Lisette Janssen, Bianca Camps, Maike Koch. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Da meskoor). Overl. ouders Wolters- Janssen, Frank Voermans (Jrd.), overl. ouders Hesen-Heyligers en zoon Harrie. Overl. ouders Tielen- Verstappen. Zondag: 11.00 Hoogmis. Heren- koor. Gerrit Geurts (Jrd.), Cam. van de Ven-Peters en kinderen Johan na, Petronella en Martinus. Dinsdag: 13.30 PI. Eucharistievie ring uit dankbaarheid, b.gv. 50-jarig Huwelijksfeest echtpaar Custers-Lifjens. •- Woensdag; 9.00 H. Mis Carolien Philipsen. Vrijdag: 9.00 H. Mis voor priester roepingen. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 Tbon Steeghs, Leo Willemssen, Nella Classens- Janssen en Geert Classens, jrd. Henricus v.d. Pasch en Catharina v.d. Homberg Woensdag 24 aug: 9.00 OLV v. Altyd Durende By stand (zy die of ferden). Misdienaars: Loes en Suzanne Parochie Leunen 21e Zondag door het jaar. Zaterdag: 22 aug. 19.00 Lsm. v. Anna en Gerrit Bputen en overl. fam., v. Joanna Janssen-Achten, echtgenoot en zoon Gerrit v. Gerrit Camps en Albert Beerkens, v. Piet Timmermans en dochter José, Ma- thieu Vervuurt dochter led en zoon Sjaak, weekd. v. Carolina Claessens- Verschuuren (1). jrd. Harry Geurts. Zondag: 23 aug. 10.00 Hgm. v. Harrie Versteegen, v. Jo en Louis Janssen en overl. fam. Janssen 11.15 Gest. jrd. v. Gertruda Spreeu- wenberg gest jrd. v. Hendrika Arts. Maandag: 24 aug. H. Bartolo- meiis, apostel 19.00 Lsm. v. pastoor Jacques Haenen en overl. fam., v. overl. ouders Achten-van Dyck, gest jrd. v. Gerard Voesten en echt genote. Dinsdag: 25 aug 19.00 Lsm. v. Wim Voermans, maandd. v. overl. ouders Martens-Smedts en Henri Martens. Woensdag: 26 aug 19.00 Gest jrd. v. Martinus Loonen, echtgenote en overl. kinderen. Donderdag: 27 aug. H.Monica 19.00 Lsm. v. Grada Heldens-Direks Vrijdag: 28 aug. H.Augustinus, bisschop en kerkleraar. 15.00 Hu welijksmis v. Nick Alberts en Lidy Pouwels. 19.00 Lsm. Frank' Baltus- sen en overl. fam. Baltussen- Loonen. Misdienaars: za: 19.00 Maaike Lejjssen en Wendy Thoone, zo: 10.00 Hgm. Heidi Voesten en Inge van Tilburg 11.15 Jolanda Achten en Sonja Broers, ma t/m vr: 19.00 Jenny Jenniskens en Sorya Broers. Lektoren: Za: 19.00 Dhr. Jan Jen niskens. Zo: 1L15 Dhr. Harry Bovée. Gedoopt: Glenn Voermans, Vica- rieweg 38. Huwelijksafk.: 1. Nick Alberts uit Ven ray en Lidy Pouwels uit onze parochie (3de roep). 2. Peter van de Pasch uit Overloon en Marie- Thérèse Heidens uit onze parochie (3de roep). Overleden: Op 12 augustus 1992 overleed in het St Elisabethzieken- huis te Venray in de leeftijd van 93 jaar Carolina Claessens- Verschuu- ren. Schuttersveld, Venray, voor heen gewoond hebbende Overbroekseweg 5. Na een plechtige Uitvaartdienst in onze parochiekerk op 15 augus tus 1992 legden wy haar te rusten op ons kerkhof in Leunen. Rektoraat Veulen 21e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Hgm. als Gest Jgt v. Frans Linders en echtgenote. - v. Dien Buigers-Driessen. - als 3e zeswekendienst v. Dora Muyzers-Smits. Zondag: 11.00 Hoogmis voor An na Timmermans-Roosen - als Jgt v. Jan v.d. Aker - als 4e zeswekendienst v. Christi an Erben - voor de vluchtelingen uit en voor de vrede in Joegoslavië. Maandag: 8.00 H. Mis v.d. pa rochie. Dinsdag: 8.00 H. Mis v.d. over ledenen. Woensdag: 8.00 H. Mis v. een goed reis. Donderdag: 8.00 H. Mis uit dank baarheid (J). Vrijdag: 8.00 H. Mis v.d. over ledenen. Akolieten: Za: Bas Reinljes-René Reintjes. Misdienaar Zo: Karin Jeuken- Miriam Snoeks Rektoraat Heide Zondag 23 augustus: 21e Zon dag door het jaar. 10.00 Hoogmis voor de overleden ouders Poels- Michels en tevens voor Johannes en Hendriekus v. Kempen en Ger v. Kempen-Friesen. Akoliet: Ron Swinkels. Woensdag 26 augustus 19.00 uur Avondmis uit dankbaarheid en als eerherstel van de H.Harten van Jezus en Maria. Misdienaars: Rudie en Mariëllf Swinkels. Parochie Ysselsteyn 21e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Dienst zonder ge zangen: Jrd. Jacq. Slangen en Piet Wilmsen, Jrd, Sef Bovée. T.Geurts- v.Dyck (buurt). Zondag: 990 Jrd. C. Jenneskens- Pöels, Jan Spreeuwenberg en overl. fam. Spreeuwenbeig-Koppens. overl. fam. Willems. 11.15 Mndd. Wiel Claessens. Maandag: 19.00 J.Janssen- Spreeuwenberg (KBO), Wilh. Bollen en echtgenote. Woensdag: 19.00 Jrd. Jozef Mar tens, G.v.d.Munckhof, ouders van Soest-Swinkels, ouders Stevens- Pypers en zonen. Vrijdag: 14.00 T.i.v. het Bruidspaar van Diesen-Janssen. Misdienaars: Za: 19.00 D.v.d.Burgt en E.Jenniskens. Zo: 990 H.v.d. Hoff en I.Pbtten 11.15 B en I. Slangen. Maandag en Woens dag: T.van Asten en J.Slangen. Vrij dag: H.v.d. Hoff en KJaspers. Spreuk van de week: "Nie mand is vrij, die zichzelf niet be heerst! "(Epictetus). Doopschema: (september) Op de zondagen 6 en 20 kan in onze kerk het H. Doopsel worden toegediend. Eventueel ook op andere dagen, be halve de niet genoemde zondagen. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 lev. en overl. fam. PoelsAJanssen, Joh. Verhoeven en overl. fam. Jgtte.v. Onbev. Hart van Maria, Lei v. Dyck. Misd.: Ingrid Wismans en Linda Poels. Zondag: 10.00 voor overl. der pa rochie. Misd.: Paul Arts. Dinsdag: 8.30 Pastoor Vercoulen, Jgt. Woensdag: 18.40 Rozenhoedje 19.00 Johannes v. Vegchel, echtgen. en dochter, jg Misd.: Willem Loonen. Donderdag: 8.30 Maria Poels- Bouten Vrijdag: 8.30 Teng van Hoof Zaterdag: 19.00 te.v. St. Jan Misd.: Roel Wismans en Robbert Windsant Kerk poetsen: Mevr. Claessens en mevr. Kessels-de Ryck. Rektoraat Vredepeel Zaterdag: Feest van Maria Ko ningin 19.00 uit dankbaarheid: fam. v.d. Heuvel-Peters. Zondag: 21e Zondag door het jaar. 10.00 Jgt Antoon Gotden en voor Thea van Bakel-Peters. Maandag: H.Barholomeus, apostel 890 voor de opvoeding van onze jeugd. Dinsdag: H Jozef, priester 8.30 voor de opvoeding van onze jeugd Woensdag: H.Rosa van Lima, patrones van Zuid-Amerika 890 voor vrede. Donderdag: H.Monika, moeder van H.Augustinus 8.30 voor ouders Vrijdag: H.Augustinus, Bis schop en kerkleraar. 890 voor de katecheten. Misdienaars: Za: Maaike en Patri cia Zo: Antoon en Marieke Lektoren: Za-. Josien Claessens. Zo: Jan Classens. Een gedachte: Jezus zegt: "er zijn laatsten die eersten zullen z\jn en eersten die laatsten zullen zyn". Ge zichtspunt is verschillen Gods ge zichtpunt en gezichtspunt van mensen. Weekende van 9 en 3 augustus kollekte voor de Miva, reismogelijk heden voor missionarissen in hun soms moeilijke gebieden, u zult fol ders ontvangen, weest edel moedig.. Op 30 juni jl. heeft het college B en W een besluit genomen over de invoering van nieuwe verkeers maatregelen in het centrum. Eén van de belangrijkste wijzigingen is, dat het gereconstrueerde Schouw- burg/Henseniusplein GEEN PAR- KEERBESTEMMING meer heeft Deze week zyn de daarvoor noodza kelijke verkeersborden geplaatst en 23-29 aug. Lever Darmstichting 30 aug-5 sept Ned. Kankerbestrij ding (KWF) 6-12 sept. Militaire Thuisfronten 12 sept. Jeugdopvang Gymnastiek- ver. St Christoffel 13-19 sept Prinses Beatrix Fonds 20-26 sept Nierstichting 27 sept-3 okt. Nat Collecte Geeste lijke Gehandicapten. Alleen voor deze kollekte is. een vergunning verleend. Koliekteren buiten de aangegeven periode is niet toegestaan. De kollektanten en kollektrices moeten een op de be treffende kollekte gericht legitima tiebewijs kunnen vertonen. Rehoboth Ned. Herv. Evangelisatie op G.G. Regio kerk Cuppenpetije 2a Horst, Pastorie Clapvaeren 4 Horst tel. 04709-87786. Kerkdiensten: zondag 23 aug. om 10.00 en 14.30 uur. Voorganger Kand. C.Hoogerwerf, Maarsbergen, in de middagdienst is er kin deroppas. Jehovah Getuigen Hierby nodigen wy u uit voor het bijwonen van een bijbeltoespraak met als thema Smeek de meester dat h(j werkers uitzendt? in de Koninkrijkszaal aan de Henri Du- nantstraat 11, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang, geen kollekte. Rektoraat Smakt Zaterdag: 19.00 Avondmis voor fam. van Es en kinderen en Helm, Susanne Direks ouders en fam. Nel ly Peters-Fleuren, Ria Driesen, Ger ry verschure, Cees van Loon, t.z.i. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees voor Piet Ermers, Pater Linssen, Piet Geurts. 10.00 Hoogmis voor Pa ter Piet Geurts (buurt Smakt) voor alle gevraagde intenties en uit dankbaarheid. Woensdag: 9.30 H. Mis t.e.v. de H. Jozef en uit dankbaarheid en tz.i. Vrijdag: 14.30 Huwelyksinzege- nig van Elly Hermans en Wim van Roosendaal in de St. Jozefkapel. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Op zondag 6 september a.s. zal in het InteiVen College, Leunseweg 2a te Venray, dhr. D. Piersma uit Ub- bergen voorgaan in de dienst, aan vangstijd is 9.30 uur. Aanvangstijd is 10.00 uur. Tydens de dienst is er kinderopvang en wordt er kinder- nevendienst gehouden. Na afloop is er koffiedrinken. Op zondag 13 september a.s. zal in het InterVen College, Leunseweg 2a te Venray, Mevr. Ds. W. van Se- venter uit St. Oedenrode voorgaan in de dienst, waarin de Maaltijd van de Heer wordt gevierd. Aan vangstijd is 9.30 uur. Tydens de dienst is er kinderopvang en er wordt kindemevendienst ge houden. Op zondag 20 september a.s. zal in het InteiVen College, Ds. R. Buyk uit Someren voorgaan in de dienst. Aanvangstijd: 9.30 uur. Tydens de dienst is er kinderopvang en er wordt kindemevendienst ge houden. op de naleving van deze verkeers maatregelen zal door de politie streng worden toegezien. De eerste tyd zal dat toezicht nog voorname lijk bestaan uit het geven van waar schuwingen, doch al vlug daarna zal verbaliserend worden opgetre den. Dit kan eenvoudig worden voorkomen door er gewoon NIET MEER TE PARKEREN Fietsenstallingen In het kader van de reconstructie van het Schouwburgplein/Hense- niusplein zyn en worden er diverse fietsenstallingen by geplaatst, met een totale capaciteit van ruim 200 fietsen. Niet alleen om het gebruik van de fiets in plaats van de auto te bevorderen, maar ook om de hin der van kris-kras door het winkel gebied gestalde fietsen tegen te gaan, dringen we er op aan zoveel mogelijk gebruik ge maken van de ze fietsenstallingen. Ze zyn er im mers voor u! Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend, gelet op de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne, dat bij hen een aanvraag om vergunning ingevolge de Hin derwet is binnengekomen van: A. Donkers, Meerselsepeel 11, 5813 AG Ysselsteyn voor een nieu we, de gehele inrichting omvatten de vergunning voor een varkenshouderij gelegen aan de Meerselsepeel 11 te Ysselsteyn. Thuylshof BV, Langstraat 133, 5801 AC Venray voor het oprichten en in werking hebben van een tuin centrum, waarby elektromotoren waren gebruikt met een gezamen lijk vermogen van meer dan 1,5 kW gelegen aan de Langstraat 133 te Venray. Dhr. W. van Tilburg, Den Tiel 4, 5815 EE Merselo, voor een nieu we, de gehele inrichting omvatten de vergunning voor een gemengd veebedrijf gelegen aan de Den Tiel 4 te Merselo. De aanvraag en de bijbehorende stukken kunnen op het raadhuis. Raadhuisstraat 1 te Venray, kamer 309 elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden ingezien tot 20 september 1992. Tbt deze datum kunnen de stuk ken ook, na telefonische afspraak, worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur. Tot bovengenoemde datum kun nen gemotiveerde bezwaren schrif telijk worden ingediend by burgemeester en wethouders van Venray. Degene die een bezwaar schrift indient, kan verzoeken zyn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Wij zyn voornemens om voor de ingediende aanvraag een openbare zitting achterwege te laten, omdat daaraan naar verwachting geen be hoefte bestaat. Indien men echter hierom verzoekt (by de onderafde ling milieubeheer) kan men tot één week voor het verstrijken van bo vengenoemde termyn in de gele genheid worden gesteld ook mondelinge bezwaren in te bren gen. Daarby bestaat dan tevens de mogelijkheid tot een gedachtenwis- seling over de aanvraag tussen het bevoegd gezag, de aanvrager en ove rige aanwezigen. Alleen degenen die bezwaar heb ben gemaakt naar aanleiding van de aanvraag en alleen degenen die kunnen aantonen dat zy daartoe re delijkerwijs niet in staat zijn ge weest, kunnen tydens de verdere procedure bezwaar maken tegen de ontwerp-beschikking en/of beroep indienen tegen de uiteindelijke be schikking. Burgemeester en wethouders voornoemd. Van het voormalige kerkhof rond de Petrus Bandenkerk zyn in 1974 de meeste graven overgebracht naar de gemeentelijke begraaf plaats Boschhuizen. De 1700 begravenen zyn toen op nieuw te rusten gelegd op het af zonderlijke "Vak 0", waar 1330 graven nagenoeg in dezelfde staat als vóór die tyd aantonen, dat Ven ray zyn overledenen in ere houdt. In het midden van de zeventiger jaren ontstonden ideeën en reële plannen om het gebied by de kerk, waar de in 1972 gesloten verklaarde begraafplaats was gelegen, een an dere openbare bestemming te ge ven. Het gemeentebestuur stuitte daarbij op de aanwezigheid van 44 graven, die echter wel ontdaan wa ren van uiterlijkheden zoals kruis, zerk of naamplaat. D,m.v. een openbare bekendma king in 1991 in het Dagblad voor Noord-Limburg en in het weekblad Peel en Maas werd getracht even tuele rechthebbenden of familiele den in kennis te stellen van het voornemen tot ruiming van die gra ven, zodat overbrenging naar vak O alsnog zou kunnen plaatsvinden. Daarop ontving de gemeente Ven ray geen enkele reactie. In maart van dit jaar besloot het gemeentebestuur over te gaan tot uitvoering van het voornemen tot ruiming van die graven en tot over brenging van de graven van de le venloos geboren kinderen. De werkzaamheden, die ongeveer een week in beslag nemen, zullen wordne uitgevoerd door de firma Bosbouw en Cultuurtechniek "De Meent"BV te Boxtel vanaf 24 augus tus a.s. Tydens de opgraafwerk- zaamheden zal het terrein afgeschermd worden, het is dan voor het publiek niet toegankelijk. De stoffelijke resten van de over ledenen zullen in nieuwe kisten ge plaatst worden, waarna deze herbegraven wordne in een verza- melgraf naby Vak O op de gemeen telijke begraafplaats Boschhuizen. By het graf wordt een gedenkplaat aangebracht te herinnering aan de overbrenging van de laatste graven van de Petrus Bandenbegraafplaats. De burgemeester van Venray Drs. J.F.H.A.B. Waals In de periode mei-juli j.l. zyn in opdracht van de provincie op een tweetal lokaties op de provinciale weg Deume-Well reconstructiewer- ken uitgevoerd. Op 25 augustus, direct na afloop van de bouwvakvakantie wordt een aanvang gemaakt met de re constructie van het laatst wegvak. Dit wegvak omvat het weggedeelte van 600 m. ten westen van de krui sing met de Leunseweg te Venray tot 600 m ten oosten van deze krui sing inclusief de in dit wegvlak ge legen op-en afritten. De uitvoering van dit werk zal duren tot 15 okto ber aanstaande. De aard en omvan van het werk maakt het noodzakelijk gedurende de periode van 25 augustus-15 okto ber het verkeer op de provinciale weg in de richting Ysselsteyn- Deume om te leiden. Het verkeer in de richting Wanssum-Well zal nor maal doorgang worden verleend. Ook de op-en afritten van en naar de Leunseweg zullen binnende uit voeringsperiode van korte of lange re tyd voor hét verkeer worden afgesloten. 'n abonnement waard By gelegenheid van hen regeringsjubileum van Hl gin Wilhelmina in septet werden ook in Venray 4 orarye comité div. georganiseerd. Op dinsdag 5 september^ een grote feestelijke stoet ryke praalwagens en groep, wisseld door muziekgezeb; door Ven ray's met vlaggen de straten zien tukken. Op de foto zien we een gn de K.J.M.V. (Kath. Jonj denstand Vereniging). Door enkele leden werd» tershoge van dennegroen kleurige bloemen doorreg?, meegetorst Een eervolle ding was het resultaat De fa nomen in de Schoolstrai manufacturenzaak Winters. Op de achterg zichtbaar Hotel Schaefferal sen op de auto zyn: lings T> ken en rechts Joos van Qj| Op de treeplank staat F J.v.d.Putten. üefa ■traa m mi Sêfi Met verwijzing naarartifa *®rv 8 van de Monumentenwat £ner burgemeester en wetkoud #rkin Venray het volgende ter all - kennis. Vanaf heden ligt op kar van het gemeentehuis gg e 14 dagen ter inzage: de aanvraag tot verg tikel 11 van de Monui voor de verbouwing van rjj ment boerderij Klein t Geysterseweg 33 te Oost rum. Gedurende deze tennjjnl bezwaren by burgemees houders ingediend word Venray, burgemeester en wet Venray J.H.M.O. Truien, loco-bui drs. A.W.M. de Bever, s Agenda voor de ingelaste j® re vergadering van de raad, te houden op dia K6' augustus, aanvang 19.00 ui gemeentehuis, Raadhuis® Venray. 1. Opening (openingsgeh 2. Mededelingen. 1 3. Bekostigingsbesluit t bouwgrondbelasting mingsplan Smakterheidef teblad 1992, nr. 152). 4. Verlenen recht aan de heer J.Robben tent van de oprichting van eenh onderneming in oude en metalen en APK-gekeurde s het industrieterrein Smafc (Gemeenteblad 1992, nr. li 5. Sluiting (Sluitingsgeba J6d Dronken man ont! uit ziekenhui! 11 De rijkspolitie van degrt-? (fin zit wel met een heel uitza geval te kijken, waarvan ós sing nog niet in zicht is. 1 een woordvoerder van dep zoiets nog niet eenl voorkomen. Zondagnacht vond de p Horst een man in volslageoi toestand. De man was in ba niet aanspreekbaar. Het ettó politiemannen kregen, was nie tde Nederlandse maar de se taal machtig was. Voor zyn eigen veiligheldi |- man meegenomen en naarb IC rayse politiebureau overg Men vertrouwde het daarffl maal. Mocht die man n.l. komen, dan werd de daarvoor aansprakelijk ges politie liet daarom een arts komen. Die konstateö de man niets mankeei* vond het wel beter om de m het ziekenhuis over te 1 Maandagmorgen werd er alarm geslagen. Tbt verbas van het verplegend person* - de man uit het ziekenhuis^ nen. Een zoekaktie leverdel sultaat op. En het personeel van bd huis én de politie weten nij identiteit van de man is.! ning van het enkele urffl verblyf in het ziekenhuii wel blyven liggen. Inbraak in gemeenschapsto Door forcering van eendi in de nacht van donderdag dag toegang verkregen meenschapshuis "De Leunen. Ontvreemd biel enpot en een aantal paKj®1 ten te zijn. Hoeveel e' fooienpot zat kon ons nidi medegedeeld. Diefstal uit kleedl" Door een 19-jarige in* van Maashees werd aangifr van diefstal van sieraden te' van 500,- uit het kleed! een sportcentrum aan singel.

Peel en Maas | 1992 | | pagina 12