Het project "Gezond en Veilig Fietse voor senioren Bijzondere kosten Bijzondere bijstand Verkeersmaatregelen centrum Gemeente moet bijstand terugvorderen of verhalen NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Bouwvergunning verleend Hinderwet Voorlichtingscentrum Sociale Verzekering Wijziging dienstregeling Zuid Ooster Hinderwet Bekendmaking Informatie over Algemene Bijstandswet PEEL EN MAAS Donderdag 13 augustui lie, I lea- RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is te vens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uitslui tend na telefonische afspraak worden afgeweken. Spreekuren b. en w. uitsluitend te bezoeken na telefonische afspraak vla de stafeenheid bestuurson- dersteuning, tel. 04780-23269, al léén vóórmiddag. Burgemeester J.F.H.A.B. Waals Maandag van 10.00 tot 11.00 uur algemene bestuurszaken: gewestelij ke en intergemeentelijke samenwer king, bestuurlijke koördinatie; openbare orde en veiligheid; voor lichting en inspraak algemeen; dorps en wijkraden; personeel, organisatie en informatica; interne dienstverle ning; ekonomische zaken: bevorde ring werkgelegenheid, markten en kermissen, handel en middenstand, bevordering toerisme, bedrijfs- en winkelvestiging. Wethouder E.M.A.A. Hoppenreijs-de Loo (loco-burgemeester) Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. milieuzaken: algemeen milieubeleid, hinderwetszaken, afvalverwerking, mestverwerking, bodemsanering; maatschappelijke zorg: gezondheids zorg, maatschappelijk werk, ouderen zorg, werklozenzorg (RBA), sociale werkvoorziening (WSW), culturele minderheden; sociale vernieuwing; emancipatie. Wethouder J.H.M.O. Truljen Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. financiën: belastingen, gemeentega ranties (hypotheken); openbare wer ken: wegen, riolering, reiniging, groen, verkeer en vervoer; agrarische zaken: ruilverkaveling, beheer en ver koop landbouwgronden. Wethouder H.M. Kersten Maandag yan 10.00-11.00 uur. ruimtelijke ordening; volkshuis vesting; bouw- en woningtoezicht; welstandstoezicht; stedebouw; grondbedrijf (m.u.v. beheer land bouwgronden): beheer eigendom men; exploitatie bestemmings plannen; grondverwerving; gronduitgifte. Wethouder P.J.H. Drlessen Maandag van 10.00-11.00 uur. culture zaken: muziekschool, mu seum, schouwburg, bibliotheek, mo numentenzorg, oud archief, culturele verenigingen, grote en kleine kun sten, vrije academie; sociale zaken; onderwijs; volwassenen-edukatie; sportzaken; rekreatie; jeugd- en jon gerenwerk; akkommodatie-aangele- genheden; sociaal-cultureel werk; mondiale vraagstukken; mediazaken; kinderopvang. Burgemeester en wethouders hebben in hun vergadering van 4 augustus 1992 voor de onderstaan de bouwplannen bouwvergunning verleend. Zij die menen door de af gifte van één of meer van deze ver gunningen rechtstreeks in hun belang te zyn getroffen, kunnen op grond van de wet AROB daartegen bij het college van burgemeester en wethouders van Venray een gemoti veerd bezwaarschrft indienen en wel binnen dertig dagen na boven genoemde datum. het bouwen van een woning aan de Metaal weg te Venrav. t.n.v L.J. Robben, Vivaldistaat 2 te Venray. het bouwen van 13 woningen aan de Lisdodde 12,14,16,18 en het Lenteklokje 6 t/m 14. tn.v. Gebe- bouw BV, Achterdek 18 te Helmond. het plaatsen van een tuinhuis je en een schutting aan het Daslook 7 te Venray, t.n.v. G.J. Jans-Beken. het plaatsen van een tuinhuis je aan de Maasheseweg 70 te Venray, t.n.v. H.J.M. Janssen. het bouwen van een berging aan de Koningskaars 36 te Venray, tn.v. W.A.M. Spee. het bouwen van een ber ging/hobbyruimte aan de Bolderik 9 te Venray, tn.v. G.L. Linders. het plaatsen van een tuinhuis je aan de Boterbloem 10 te Venray, tn.v. R.RH.M. Hendriks van de „Weem. het bouwen van een garage aan de Ooster Thienweg te Oostrum, tn.v. Th.G.M. Verstegen. het bouwen van een carport aap de Andantestraat 10 te Venray, tn.v. A. van der Heide. De burgemeester van Venray, drs. J.F.H.A.B. Waals Op 30 juni jl. heeft het college B en W een besluit genomen over de invoering van nieuwe verkeers maatregelen in het centrum. Eén van de belangrijkste wijzigingen is, dat het gereconstrueerde Schouw- burg/Henseniusplein GEEN PAR- KEERSTEMMIN G meer heeft Deze en volgende week worden de daar voor noodzakelijke verkeersborden geplaatst en op de naleving van de ze verkeersmaatregelen zal door de politie streng worden toegezien. De eerste tijd zal dat toezicht nog voor namelijk bestaan uit het geven van waarschuwingen, doch al vlug daar na zal verbaliserend worden opge treden. Dit kan eenvoudig worden voorkomen door er gewoon NIET MEER TE PARKEREN Fietsenstallingen In het kader van de reconstructie van het Schouwburgplein/Hense- niusplein zijn en worden er diverse fietsenstallingen by geplaatst met een totale capaciteit van ruim 200 fietsen. Niet alleen om het gebruik van de fiets in plaats van de auto te bevorderen, maar ook om de hin der van kris-kras door het winkel gebied gestalde fietsen tegen te gaan, dringen we er op aan zoveel mogelijk gebruik ge maken van de ze fietsenstallingen. Ze zijn er im mers voor u! Op 1 augustus jl. zyn nieuwe re gels in de Algemene Bijstandswet van kracht geworden met betrek king tot het terugvorderen en ver halen van bystand. Tbt 1 augustus Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend, gelet op de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne, dat by hen een aanvraag om vergunning ingevolge de Hin derwet is binnengekomen van: H.Hubers, Timmermannsweg 56, 5813 AP Ysselsteyn voor het uit breiden/wijzigen van een pluimvee houderij gelegen aan de Timmermannsweg 56 te Ys selsteyn. WWilms, Weverslo 2b, 5815 CA Mereelo, voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een varkens- en rundveehou derij gelegen aan de Weverslo 2b te Merselo. J.Arts, Timmermannsweg 42, 5813 AP Ysselsteyn voor een nieu we, de gehele inrichting omvatten de vergunning voor een varkens- en rundveehouderij gelegen aan de Timmermannsweg 42 te Ys selsteyn. Vendex Food Groep BV, Post bus 47, 5700 AM Helmond voor het oprichten en in werking hebben van een Torro-supermarkt gelegen aan de Bleek 30 te Venray. Janssen Pluimveebedrijven BV, Heesweg 9, 5864 CE Meerlo voor een nieuwe, de gehle inrichting omvattende vergunning voor een opfokkippenhoudery gelegen aan de Lollebeekweg ongenummerd te Casten ray. De aanvraag en de bybehorende stukken kunnen op het raadhuis, Raadhuisstraat 1 te Venray, kamer 309 elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden ingezien tot 13 september 1992. Tot deze datum kunnen de stuk ken ook, na telefonische afspraak, worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur. Tbt bovengenoemde datum kun nen gemotiveerde bezwaren schrif telijk worden ingediend by burgemeester en wethouders van Venray. Degene die een bezwaar schrift indient, kan verzoeken zyn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Wy zijn voornemens om voor de ingediende aanvraag een openbare zitting achterwege te laten, omdat daaraan naar verwachting geen be hoefte bestaat. Indien men echter hierom verzoekt (by de onderafde ling milieubeheer) kan men tot één week voor het verstrijken van bo vengenoemde termyn in de gele genheid worden gesteld ook mondelinge bezwaren in te bren gen. Daarbij bestaat dan tevens de mogelijkheid tot een gedachtenwis- seling over de aanvraag tussen het bevoegd gezag, de aanvrager en ove rige aanwezigen. Alleen degenen die bezwaar heb ben gemaakt naar aanleiding van de aanvraag en alleen degenen die kunnen aantonen dat zy daartoe re delijkerwijs niet in staat zyn ge weest, kunnen tijdens de verdere procedure bezwaar maken tegen de ontwerp-beschikking en/of beroep indienen tegen de uiteindelijke be schikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelijke ordening en milieubeheer, ir. G.J.F.M. Frencken was terugvorderen en verhalen van bystand een bevoegdheid, waarvan de gemeente gebruik kon maken. Dat is nu voor de gemeente een ver plichting, waarvan zy gebruik moeten maken. Hiermee wordt o.a. beoogd dat er in den lande meer eenvormig terugvorderings- en verhaalsprak- tyk ontstaat. (Rechtsgelijkheid). Het "verhalen van bystand" gaat om het verhalen van verleende bystand op anderen dan aan wie de bystand is of wordt verleend. Byv. op de onderhoudsplichtigen bij echtscheiding. Ook na de echtschei ding blyft de onderhoudsplicht be staan voor de echtgenoot of de echtgenote én voor de kinderen tot 21 jaar. Het "terugvorderen van bystand" heeft te maken met het terugeisen van teveel of ten onrechte uitge keerde bijstand van de bijstandsuit- keringsgerechtigde zelf. O.a. in geval van fraude, maar ook wan neer leenbijstand niet wordt terug betaald. Alleen om dringende redenen kan de gemeente van te rugvorderen of verhaal van bijstand afzien. De bekende folder "Stand van za ken" by de sociale verzekeringen en voorzieningen" is weer versche nen. In dit halfjaarlijkse overzicht staan de nieuwe uitkeringsbedra gen en premiepercentages ver meld. Daarnaast is in de folder een korte omschrijving van de verschil lende sociale verzekeringen en voorzieningen opgenomen. "Stand van Zaken" is een uitgave van de Ministeries van Sociale Za ken en Werkgelegenheid en Wel zijn, Volksgezondheid en Cultuur en het Voorlichtingscentrum Socia le Verzekering. De folder is te bestel len by het "Voorlichtingscentrum Sociale Verzekering", Rhynspoor- plein 1, 1091 GC Amsterdam, tel. 020-5600955. Enkele exemplaren worden gratis verstrekt. Met ingang van 6 september a.s. worden bij de Zuid Ooster een aan tal wijzigingen in de dienstregeling van kracht. Ook voor de bussen in de omgeving van Venray is er een aantal wijzigingen. De tyden van de lynen 27 (Venray-Helmond) en 72S (Venray- Helmond sneldienst) zullen wor den omgewisseld. Zo zal er volgens de Zuid Ooster een betrouwbare aansluiting ontstaan op de treinen van en naar Eindhoven. Op zaterdagen zal de frequentie op lyn 30, Venray-Horst-Venlo, als gevolg van de geringe belangstel ling, van 30 minuten worden terug gebracht tot een uur. Lyn 38 Siebengewald-Gennep, zal tussen 13.30 en 14.00 uur komen te vervallen. Vanaf 6 september rijdt lijn 39 het trqject Venay-Bergen- Siebengewald-Gennep. Dit vanwege de beperkte vervoersvraag. Om dezelfde reden zal op lyn 97 Venray-Overloon-St. Anthonis, de retourrit tussen 10.00 en 11.00 uur van maandag t.m. vrijdag komen te vervallen. Op zaterdag zullen alle ritten komen te vervallen. Kennisgeving bekendmaking Ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend, gelet op de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne, dat zy voornemens zyn hinderwetvergunning te verlenen aan: Maatschap Kuunders, Langstraat 97, 5752 RK Deume, voor een nieuwe, de gehele inrich ting omvattende vergunning voor een varkensmestbedrijf gelegen aan de Meerselsepeel 9 te Ys selsteyn. A.H.G. Wimsen, Kempkens- berg 12,5813 AE Ysselsteyn voor een nieuwe, gehele inrichting om vattende vergunning voor een var kenshouderij gelegen aan de Kempkensberg 12 te Ysselsteyn. Maatschap Dings, Veulense- weg 33, 5814 AA Veulen voor het uitbreiden/wyzigen van een tuin bouwbedrijf waar elektromotoren worden gebruikt met een gezamen lijk vermogen van meer dan 1,5 kW gelegen aan de Veulenseweg 33 te Veulen. P. van Zutphen, Zwartwater 2, 5816 AA Vredepeel voor een nieu we, de gehele inrichting omvatten de vergunning voor een fokzeugenhouderij gelegen aan Zwartwater 2 te Vredepeel. Maatschap Poels Driessen, Haag 19, 5815 CB Merselo voor een nieuwe, de gehele inrichting omvat tende vergunning voor een var kenshouderij gelegen aan de Haag 19 te Merselo. L.J.M. van Vegchel, Breeven- nenweg 3, 5809 EK Leunen voor een varkenshouderij gelegen aan de Breevennenweg 3 te Leunen. M.J.M. van Asten, Rouwkui- lenweg 30,5813 BH Venray voor een nieuwe, de gehele inrichting omvat tende vergunning voor het fokken en mesten van varkens met be drijfsmatige opslag van mest gele gen aan de Rouwkuilenweg 30 te Ysselsteyn. Dit onder oplegging van voor schriften die nodig zijn in het be lang van het voorkomen of beperken van gevaar, schade of hin der buiten de inrichting. Vqn Mierlo Groep BV, Kenne- dylaan 8, 5466 BN Veghel voor het oprichten en in werking hebben van een magazynenkomplex en kantoor tbv opslag en overslag van goederen waar elektromotoren wor den gebruikt met een gezamenlijk- vermogen van meer dan 1,5 kW, gelegen aan de Vennootstraat 2 te Venray. De ontwerp-beschikking en bybe horende stukken kunnen op het raadhuis. Raadhuisstraat 1 te Ven ray, kamer 309, elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden inge zien van 13 augustus tot 27 augus tus 1992. Tbt deze datum kunnen de stuk ken ook, na telefonische afspraak, worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de aanvraag en ieder die aantoont dat hy daartoe redelykerwys niet in staat is ge weest, kunnen tot bovengenoemde datum gemotiveerde bezwaren in brengen naar aanleiding van de ontwerp-beschikking. De bezwaar schriften moeten schriftelijk by burgemeester en wethouders wor den ingediend. Degene die een be zwaarschrift indient, kan verzoeken zyn persoonlyke gege vens niet bekend te maken. Burgemeester en wethouders voornoemd. De burgemeester en wethouders van Venray maken hierbij bekend dat de raad van de Gemeente Ver- nay in haar vergadering van 21 juli 1992 vastgesteld heeft het bekosti gingsbesluit aanleg riolering Broe- kweg raadsbesluit R. 505. Aanleiding tot het besluit is de wijziging van de Gemeentewet vloeit voort uit de Verzamelwet D' gemeenten. Besloten is: een deel van de kosten van de aanleg riolering Broekweg en over- stortsloot te dekken via het heffen van baatbelasting. de omvang van het heffingsge- bied vast te leggen. de hoogte van de baatbelasting wordt vastgesteld op 3500,- per gebaat goed. De baatbelasting zal via een be- lastingverordenig worden vast gesteld. Deze verordening zal in een afzonderlijk besluit door de raad worden vastgesteld. Na het vaststel len van de belastingverordening kunnen de belastingplichtigen via de gebruikelijke procedure hun be langen behartigen. Het besluit met bybehorende te kening ligt op kamer 232, (afd. Openbare Werken), van het ge meentehuis ter inzage. Burgemeester en wethouders voorgenoemd, J.H.M.O. Truyen, loco burgemeester, dra. A.W.M. de Bever, secretaris. Nederland is een fietsland. In geen land ter wereld is het fietsbe- zit zo hoog als in ons land. Dit is ze ker in het mooie Peel en Maas gebied van onze provincie het geval. Het is daarom dat het Regionaal Or gaan Verkeersveiligheid Limburg een fietsprojekt wil uitvoeren in de gemeente, Broekhuizen, Grubben- vorst. Horst, Meerlo-Wanssum, Se- venum en Venray. Het seniorenprojekt "Gezond en veilig fietsen" is een projekt voor ouderen en bestaat uit een prak tisch dagdeel en een theoretisch deel. De afdelingen Horst, Sevenum en Venray van Veilig Verkeer Neder land zullen onder de vlag van het R.O.V.L. het projekt samen met de ouderen in voornoemde gemeen ten uitvoeren. Tydens de praktykdagen, welke op 17 en 18 september zullen wor den uitgevoerd zullen 500 senioren worden uitgenodigd om aan de praktijkdagen van het projekt deel te nemen. Tijdens een ochtend of middag op voornoemde dagen zullen de senio ren aan diverse verkeersveiligheids-onderwerpen deelnemen. Zo kunnen ze een uit gezet fietsparcours, met een fiets naar keuze afleggen, krijgen ze voorlichting over de nieuwe ver keersregels voor fietsers, en ken men vrijwillig een ogentest doen. Ook zal men via het Meer Bewegen Voor Ouderen diverse fietsbewe- gingsoefeningen kunnen uitvoeren en krygt men uitleg over diverse soorten fietsen en verkeersveilig- heidsmiddelen. Alles vindt plaats in een ontspannen en gezellige sfeer. De deelnemers aan het pro jekt worden in hun eigen woon plaats met een bus opgehaald en weer thuis gebracht. Er zyn voor de ouderen geen kosten aan dit pro jekt verbonden. Het Regionaal Or gaan voor de Verkeersveiligheid Limburg, Veilig Verkeer Nederland en uw ouderenvereniging hopen dan ook dat we met dit persbericht uw belangstelling hebben gewekt en nodigen de senioren vanaf 55 jaar uit om onderstaand aanmel dingsformulier in te leveren by de seniorenvereniging in hun woon plaats. Castenray: Mevr. M. Drüggen, Castelostraat 26, Castenray, tel.: 71877. Heide: Dhr. J. van Vegchel, Deur- neseweg 53, 5812 AT Heide, tel.: 81853. Leunen: Mevr. Jenniskens, Vul- IDC lingstraal 31. 5809 ATle, 84540. Merselo en Vredepeel demakers, Endepoel Merselo, tel.: 46330. Oirlo: Dhr. W. Vogelzang M£ 2, 5808 BS Oirlo, tel. 7132 Smakt-Holthees: Mevr.L Broek 2, 5824 AC Holt: 0481-36534. Veulen: Mevr. F. Takket sewaterweg 8, 5814 AKYs vT1 Venray: Dhr. J.C. Lipra a,, lahof 17, 5801 LD Venray ij ,n (KBO Venray), Dhr. M. van lier 10. 5804 BZ Venray, (Ons Genoegen). Ysselsteyn: Dhr. P. Litjj selsteynseweg 50, 5813 selsteyn, tel.: 04780-41241 Belangstellenden kum derstaande aanmelding^ je leveren by één van hun pi B.j ouderenverenigingen. I' 1 nn ook telefonisch bij hen |j( uiterste aanmeldingsdata 89 augustus 1992. Naam deelnemer: Woonplaats:. Wie kan bijstand aanvragen? Iedereen kan deze bijstand aan vragen. U hoeft dus geen uitkering te ontvangen van de afdeling Socia le Zaken. Ook als u een baan hebt of een andere uitkering/pensioen ont vangt, kunt u deze bystand aan vragen. Waarom deze mogelijkheid tot bijstandsverlening? Veel mensen moeten jarenlang rond zien te komen met alleen een bijstandsuitkering of andere lage inkomens. Hierdoor kan het zelf betalen of financieren van duurzame ver- bruiksgoederen by onvoorziene omstandigheden en ontbreken van reservemogelijkheden, erg moeilijk worden. De woonlasten en/of energie kosten b.v. kunnen onverantwoord hoog zijn in verhouding tot het ge zinsinkomen. Een verhuizing naar een andere en financieel voordeliger woning kan dan zeer gewenst worden. Datzelfde doet zich voor, als u een te grote woning bewoont en een kleinere woning financieel veel aantrekkelijker is. De bijzondere bijstandsverlening kan u misschien helpen met deze problemen. Welke kosten worden bedoeld? Hiermee worden alle kosten be doeld, welke verband houden met het zelfstandig wonen. Voorbeelden hiervan zyn: - aanschaf of vervanging van duur zame gebruiksgoederen o.a. wasmachine, koelkast, stofzuiger etc.; - inrichting van de woning o.a. vloerbedekking, gordijnen, meu bilair; - verhuiskosten; - huurkosten boven de max. huur- subsidiegrens; - isolatie voorzieningen (beperkt) van niet of slecht geïsoleerde wo ningen, waarvan de energiekosten onverantwoord hoog zyn, in ver houding tot het gezinsinkomen.; Wat wil zeggen "noodzaak" van de kosten? De Algemene Bijstandswet gaat uit van het principe, dat het altyd moet gaan om individuele noodza kelijke kosten van het bestaan. Uw W(j bakken in de vakantie gewoon door! U hoeft geen enkele dag het verse brood en banket van Uw Echte Bakker te missen. ONTDEK DE ECHTE BAKKER, ECHT JE PROEFT T echte bakker Echt...Je Proeft 't! individueleo—- dus erg belangrijk voorde ling van de noodzaak voori en ken kosten. Normaal gesproken woffet noodzaak aanwezig gead CD neer het gaat om een eerë ting, met name byv. by; die voor het eerst zelfstan wonen. Wanneer andere mogelij rfi van toepassing z\jn! Wanneer u voor duurc '2' bruiksgoederen en woni! j1 ting gebruik kunt nul andere mogelijkheden fc bijstand worden toegete kan byv. zijn indien: u geli i nen van een kredietverla - stelling, met inbegrip Gemeentelijke Volkskredla u gebruik kunt maken va regelingen byv. de Regelii 8 lyke Steun Huisvesting! capten van het Minis Volkshuisvedsting en Ordening Wat betekent "de gemeenl rekening met eigen midi Geen bijstand kan word; kend, indien uw inkoms mogen voldoende wordt g de kosten zelf te betalen d eieren. Veelal wordt ten fl ning gehouden met uw sps ander vermogen. Waaruit kan de bijstan ning bestaan? De bijstandsverlening I" leenbystand, welke moe terugbetaald. Leenbystand loos en de aflossing (aang uw inkomen) is in begins jaar. Tbekenning van bysu ke u niet hoeft terug te bei» ook, maar wordt slechts' onder verdere voorwaarde zeer bijzondere omstandig Meer informatie en adv* Heeft u na het lezen ws formatie nog vragen ofvrö of u voor bijzondere bijs* merking kunt komen, kontakt op met de afd. ken, tel. (04780) d«< 23330, 23332 of 23334. W bijstandsuitkering neetó contakt op met uw bij3* schappelijk werker. Bent u van mening d® lyk recht hebt op bijstand, dien dan gerust vrage in. Dat kan tijde® ningsuren van afd. soci» elke werkdag van 9 td Neem zo mogelijk de W ken mee van de bijzond® uw inkomen en vennog® Ook kunt u een verzoek! indienen. Het adres is; bestuur van Venray, afd ken. Postbus 500, 58001

Peel en Maas | 1992 | | pagina 12