rkeersmaatregelen direkt na de kermis van kracht ttraktief randgebeuren ond de Venrayse kermis Rabobanken willen gaan fuseren Twee Zilveren Bömkes uitgereikt Kontrole verkeers maatregelen GESLOTEN th ankleding' pleinen voor zomer 1993 afgerond 'Boekje over de Venrayse kermis de verkeersmaatregelen door voeren. FIETS PARKEREN Rondom de pleinen krijgt het fietsparkeren ruime aandacht. Dit om de mensen te stimuleren om met de fiets te komen en de auto te laten staan. Voorlopig zullen er fiet senrekken worden geplaatst tegen de westgevel van de schouwburg, op 't Liene tegen de achterzijde van de aan De Bleek gelegen winkels, op het Schouwburgplein tegenover de Luxor en tegenover Albert Heyn, in de Leeuwstraat, op het oostelijk deel van het Henseniusplein en in de Poststraat. Voor de fietsparkeer plaatsen in de Leeuwstraat en in de Poststraat, zullen enkele autopar keerplaatsen komen te vervallen. In de Poststraat zal wel de invali denparkeerplaats gehandhaafd blij ven en er zelfs een worden bijge maakt Ook bij de entree van de Hofstraat zullen meer fietsparkeer plaatsen worden aangelegd. Voorlo pig gaat het hier om tijdelijke fietsstallingen. Bjj de verdere aan kleding van het plein zullen defini tieve stallingen worden aangelegd. Naar verwachting zullen definitieve parkeerplaatsen voor fietsen medio 1993 worden gerealiseerd. Parkeren op het Schouwburg plein, wat nu nog veelvuldig ge beurd, behoort na de kermis tot het verleden. Na de kermis komt het cen trum van Venray, wat betreft de verkeerssituatie in een over gangsfase te zitten. Doch uiter lijk 1 september zal alles met borden geregeld zijn. De gemeente is met de politie overeengekomen dat er eerst een korte periode van toezicht zal zijn. De politie zal dan rege lend en waarschuwend optre den. 'Dit zal echter een korte waarschuwingsperiode zijn', laat wethouder Truijen weten. 'Daarna zal er door de politie bekeurd gaan worden'. Tbt aan de invoering van be taald parkeren, wat nog altijd voor april 1993 gepland staat, zal de politie blijven verbalise ren. 'Daarna zullen 4 tot 5 par keerwachters worden aange steld met de bevoegdheid tot verbaliseren. Zy zullen er voor zorgdragen dat alle verkeers deelnemers zich aan de regels zullen houden', aldus de wet houder. En daarmee doelt hij ook op fietsers en bromfietsers die zich in het voetgangersge bied voortbewegen. Wij zijn maandag en dinsdag 3 en 4 augustus Woensdag 5 augustus staan wij weer voor u klaar. Wij wensen u prettige kermisdagen. Slagerij Drabbels en medewerkers. 0 JN MAAS Donderdag 30 juli - Pagina 5 zijn gekomen hebben o.a. betrek king op verplaatsing van het Piël- haasmonument naar een andere lokatie op het plein, de plaatsing van de 'Gouden Leeuw' nabij café Hulsman en het omdraaien van het Henseniusbeeld, zodat deze niet meer met de rug naar zyn eigen plein zit. 'Wat dit laatste betreft zal daar nog over gediskussieerd wor den of we het laten doen, of dat we het laten...', aldus dhr. Hartzema van de afdeling openbare werken. Vast staat in ieder geval dat op de beide pleinen in totaal drie hoge verlichtingsmasten komen, voor de basisverlichting. Hierop zal door middel van sfeerverlichting een aanvulling komen. Zo zullen de huidige straatlantaarns op het Hen seniusplein vervangen en ver plaatst worden. In het oorspronkelijke plan wa ren ook veel muurtjes gepland. Die zijn nu achterwege gelaten. Geko zen is voor meer variabele obstakels (die makkelijk verplaatsbaar/verwij derbaar zijn) boven vaste obstakels zoals deze muurtjes. 'Dit geeft meer gezelligheid en vergroot het multi- funktioneel gebruik van het plein' aldus wethouder Truijen. Zo zullen aan de noordzijde van het Hense niusplein in plaats van deze muur tjes banken geplaatst worden. VERKEERSMAATREGELEN Behalve dat het plein ingrijpend is gewijzigd, ondergaat ook de ver keerssituatie in het centrum een metamorfose. Hierover heeft U al uitgebreid kunnen lezen in onze krant van 11 juni jl. De maatrege len zyn erop gericht om het cen trum van Venray autoluw te maken. Inrijden en parkeren door gemoto riseerd verkeer, behoudens bevoor radend verkeer en met verleende ontheffing, zal niet meer worden toegestaan. Om dit te bereiken zal direkt na de Venrayse kermis, op donderdag 6 augustus, de toegang tot de plei nen voor auto's onmogelijk worden gemaakt Hiermee wordt parkeren op de pleinen, zoals dat nu nog wordt gedoogd (zie foto) tegenge gaan. Dranghekken zullen worden geplaatst bij de entree van de Pa- tersstraat aan de noordzijde van de nieuwe verkeerslus op het Hense niusplein, langs de zijde van de Merseloseweg en in de School straat in het verlengde van de Schouwburg. Het gaat hier om een tijdelijke maatregel tot eind augus tus. Vanaf dan zal het verkeer met borden geregeld zijn. Alleen aan bevoorradend verkeer zal toestemming verleend worden om in de overgangsfase het plein op te rijden. CIRCULATIE De verkeerscirculatie zal vanaf 6 augustus gedeeltelijk worden inge De Belgische Patrick de Con- ninck, de play back Micheal Jack son zal a.s. vrijdagavond op de Grote Markt te be wonderen zijn. de Venlose beeldhouwer Hans Reynders. Het toeval wil, dat het tweede spektakulaire optreden van de Tegelse musicus in Venray ook wordt gegeven nabij 6611 kunstwerk van Hans Reijnders, het Orakel, dat sinds enkele jaren de entree van het gemeentehuis siert De attraktiviteit van dit synthesizer-concert is de integratie van de diverse visuele elementen met het muziekgebeuren. Zo wordt het concert een wervelende licht show, aangevuld met lasers en on dersteund met speciale vuurwerk- effekten. Mare Polman staat garant voor een indrukwekkend compu tergestuurd live-optreden. MICHAEL JACKSON Eveneens op vrijdagavond legt Jan Hoefnagels, de exploitant van de gigantische Autoscooter op de Grote Markt zijn feeëriek verlichte attraktie om 23.30 uur stil. Dan wordt plaats geboden aan de imita tor van Michael Jackson, die dan tot het sluitingsuur van de kermis een live-optreden zal verzorgen. PARACHUTESPRINGERS Op dinsdagavond omstreeks 20.00 zal het Bavaria-Para-Team uit een vliegtuig springen en landen op de parkeerplaats by de Ibrro. De verrichtingen van de sprin gers zal door een grondploeg aan de toeschouwers worden toegelicht Onder de parachutisten bevindt zich de Venrayer Huub Cobben, die al by na duizend sprongen op zyn naam heeft staan. VUURWERK Het is inmiddels een Venrayse kermistraditie geworden, dat de ex ploitanten het publiek een vuur werk aanbieden. Dit jaar zal het kermisvuurwerk worden ontstoken op het sportveld van 'Jerusalem' de Venrayse kermis de nieuwe verkeersmaatre- mor het centrum worden in- öta d. Tbt het moment van worden, gepland is 19 ilujjfcis, zullen op het Hensenius- chouwburgplein tijdelyke worden getroffen, ePle^i door borden de nieuwe ver- luatie gaat gelden'. Dat liet ader Truijen begin deze week Hoewel afgelopen maandag iste steentjes op de grond gelegd, is de rekonstruktie ir Schouwburgplein en het liusplein nog niet afgerond, vakanties, op 31 augustus, zal sluiting van het Hensenius- de Grotestraat aangepakt eorden. De defenitieve 'aan- van het plein zal in de ko- maanden vormen moeten m u. m rut WERKZAAMHEDEN uorafclve de realisering van de ver- 5 met de Grotestraat, zal ook Merseloseweg nog een en an- m gebeuren. Eind augus- let de werkzaamheden aan :yde van de Rabobank worden begonnen. Daar zullen de vyf aanwezige parkeerplaatsen wor den vervangen door totaal twaalf insteekparkeerplaatsen. Twee daar van zullen bestemd zyn voor in validen. In november zullen op diverse plaatsen op de pleinen bomen wor den geplant Het oorspronkelyke groenplan zal niet direkt helemaal worden uitgevoerd. Van een groot aantal bomen staat al vast dat ze er komen te staan. Dan zal, afhanke lijk van de belevingswaarde van het plein, bekeken worden of de overig geplande bomen gerealiseerd moet worden. Na de kermis zal het plein overi gens gekontroleerd worden op eventuele schade, als gevolg van de kermis. Die zal dan direkt worden hersteld. 'Er is rekening mee ge houden dat er enige schade kan ontstaan', laat de wethouder hier over weten. 'Met name op die plek ken waar bomen komen te staan (hier zit zwarte zand onder de ste nen), kunnen verzakkingen op treden.' Afgelopen dinsdag moesten nog de laatste restjes puin verwijderd worden voordat de kermisexploi tanten bezit konden nemen van het riante plein. AANKLEDING Voor de aankleding van de plei nen is een extern bureau ingescha keld, dat een visie heeft gegeven op het oorspronkelijke indelingsplan. Dit externe bureau, Bakker en Blee- ker, geeft in deze visie tevens aan hoe het verdere centrum ingericht kan worden, zodat er een totaal beeld ontstaat. Die visie zal in sep tember voor belanghebbenden ter inzage worden gelegd. Wethouder Truyen verwacht dat de aankleding van het plein pas in het voorjaar van 1993 afgerond kan worden. Een en ander zal ook afhangen van de levertijd van onderdelen van het straatmeubilair. Voor deze aankleding zyn ook suggesties van aanwonenden en be langhebbenden welkom. Daarom vindt er ook een inspraakronde plaats m.b.t. de inrichting van het centrum. Suggesties die al binnen aan de Raadhuisstraat op dinsdag avond 4 augustus Öm 22.00 uur. VOOR DE KINDEREN Ook voor de kinderen wordt het een en ander georganiseerd. Vooraf gaand aan de officiële opening is er op vrijdagmiddag tussen 16.00 en 17.00 uur een gratis ballonnen wedstrijd met pryzen voor de bal lon, die het verst komt Kinderen t/m 12 jaar kunnen gratis meedoen aan een tekenwed strijd waarvoor men de formulie ren kan afhalen by het gemeente huis, de VW en de expositietent op het Raadhuisplein. Tekeningen kunnen t/m maandag 3 augustus op die adressen worden ingeleverd. Iedere deelnemer krygt een ker- misattentie. Op woensdagmiddag van 16.00 tot 17.00 uur worden de pryzen uitgereikt by het Reuzenrad op het Raadhuisplein door nie mand minder dan 'Meneer Malloot', die op deze middag tussen 14.00 en 16.00 uur op de diverse kermister reinen wandelt om de kinderen te verrassen. KERMISMARKT Op maandag 3 augustus wordt van 12.00 tot 16.00 uur op de Dr. Poelsstraat een gezellige kennis markt gehouden. Hiervoor zyn standwerkers uitgenodigd terwyl een clown de kinderen zal trakteren. Vernieling aan auto Met een scherp voorwerp waren enkele krassen aangebracht op een aan de Aronskelk geparkeerde per sonenauto van een inwoonster. De vernielingen werden aangebracht in de nacht van woensdag op don derdag. De Rabobanken van Leunen. Mer- selo, Ysselsteyn en Oirlo-Castenray willen gaan fuseren. Dit maakten de gezamenlyke besturen van deze banken vorige week in een brief aan hun leden bekend. De Rabo banken willen zo de belangen van haar leden en kliënten, nu en in de toekomst op solide en brede basis kunnen blijven behartigen. Over deze fusie hebben al diverse besprekingen plaatsgevonden. De besturen van de betrokken banken zyn er van overtuigd dat schaalver groting door middel van fusie voor de leden en kliënten een aantal voordelen zal bieden. Kostenstygin- gen kunnen beter het hoofd wor den geboden doordat er in een groter verband een efficiëntere or ganisatie wordt opgebouwd. Verder is er uitbouw van het dienstenpak ket mogelijk doordat meer gespeci aliseerde funktionarissen kunnen worden ingeschakeld. Bovendien wordt door de automatiserings ontwikkelingen een forste investe ring gevraagd in apparatuur en gespecialiseerde menskrachten. Voor de medewerkers en -werk sters van de banken betekent de fu sie meer ontplooïngskansen. De besturen verklaren in hun brief dat de werkgelegenheid gehandhaafd zal blijven. Er zal nu worden onderzocht op welke wyze de fusie het best tot stand kan komen, waarna een afge rond fusievoorstel aan de leden zal worden voorgelegd. voerd. Zo zal het deel van de Merse loseweg, voorbij de bocht van de Rabobank, eenrichtingsverkeer naar zuidelyke richting worden. Het verkeer kan dus alleen nog maar via de Kempweg en het Gou den Leeuwterrein, naar de Lang straat om het centrum te verlaten. Voor de nieuwe verkeerslus op het Henseniusplein geldt ook een richtingsverkeer. Hiervoor zal de ryrichting in de Henseniusstraat omgedraaid worden. Vanuit het zuiden mag men deze weg inryden om via het plein en de Leeuwstraat het centrum weer te verlaten. Voor de periode dat het plein met dranghekken is afgezet, geldt in de Schoolstraat nog het tweerichtings verkeer, dat tijdens de rekonstruk- tieperiode was ingevoerd. Zodra de dranghekken verwyderd zyn, zal men in de Schoolstraat alleen van zuid naar noord kunnen ryden. Ondanks de dranghekken blylt fietsverkeer mogelijk over de fietspaden. BEZWAAR bewonderen. Ook staat hier het ori ginele Gavioli-orgel van Sjef Peters opgesteld. In de expositietent is het door de heer Sjef Verlinden geschreven boekje 'Van Kerkmis naar Kermis' te koop. De auteur heeft veel gege vens over en foto's van de Venray se kermis in vroeger jaren verza meld en in zyn boekje verwerkt De tentoonstelling is vrydag van 18.00 tot 22.00 uur geopend en ty- dens de kermisdagen t/m woens dagavond van 14.00 tot 22.00 uur. CARL FREI CONCERTORGEL Naast de expositietent staat het beroemde Carl Frei Concertorgel opgesteld. Dit orgel werd in 1929 door de firma Carl Frei te Breda ge bouwd voor kermisexploitant Rein- hard Dirks en kostte destyds 1000 gulden. Oorspronkelijk speelde de ze Carl Frei via een klavier met toet- sensysteem. In november 1973 werd dit orgel geheel gerestaureerd, nadat het jarenlang in de Cakewalk Het orgel van G. Reemer, dat ja renlang in het Lunapark heeft gestaan, staat dit jaar weer op de Venrayse kermis. van de bekende kermisexploitant L. Janvier en later van diens in Ven ray even bekende schoonzoon Ge orge Reemer dienst had gedaan. By de restauratie werd het aftast- systeem voor de orgelboeken gewy- zigd en een z.g. luchtdruk-klavier ingebouwd. Het front van dit by- zondere orgel is opgebouwd in Jugendstil-elementen, waarvan de vlinder boven in de kap een tref fend voorbeeld van deze traditie is. De styl gaat dan o.a. in de zy- noluten geleidelyk over in neo- barok, met als bekroning op de midden-rabat de prachtig gebeeld houwde kop van Orpheus. Het ge heel is toegeschreven aan de Duitse beeldhouwer Josef Dopp uit Wald- kirch (1869-1948). HYPERION FAIR FESTIVAL Op vrijdagavond om 22.00 uur wordt op een podium voor de in gang van het gemeentehuis door Mare Polman uit Tegelen een (gra tis) synthesizer-lasershow met vuurwerkeffekten gegeven onder de naam 'Hyperion Fkir Festival'. Mare Polman gaf in september 1991 voor het eerst deze unieke show in Tegelen b.g.v. de onthulling van het pyramide-kunstwerk van Afgelopen zaterdag, tydens het 10e wykfeest in Landweert werd de jaarlykse onderscheiding van de Wijkvereniging Landweert uitge reikt. Dit jaar werd het Zilveren Bömke, zoals deze onderscheiding heet, maar liefst twee keer uitge reikt door de voorzitter van de Wykvereniging dhr. J. Curfs, aan personen die zich voor de wyk heb ben ingezet Mevr. G. van Stelten kreeg de on derscheiding voor het vele werk dat zij in de loop der jaren voor de ver eniging heeft verricht Zo is zy mede-oprichter van de Aktiviteiten Commissie Landweert die jaarlyks het wykfeest organiseert Deze Ak tiviteiten Commissie vormde uit eindelijk de basis voor de huidige Wijkvereniging. Mevr. Van Stelten was verder sekretaris van de Wijk vereniging en mede-organisator van de eerste kerstviering van de ouderenvereniging 'Ons Genot' in Landweert Mevr. M. Vollenberg heeft zich met name als bestuurslid en leid ster van de Peuterspeelzaal De Blok kendoos ingezet. Thans is ze voorzitter van de ouderraad van de Openbare basisschool Landweert Voor de wijkvereniging heeft ze zich jarenlang ingezet op alle moge- lyke terreinen. Zo heeft ze dit jaar in de wijk een heuse carnavalsop tocht van de grond gekregen. Reden voor het bestuur van de wykvereniging om ook haar deze onderscheiding te overhandigen. Het verkeersluw maken van de Hofstraat Grote Markt en Markt straat zal eind augustus gebeuren. Hiertegen, en tegen het vervallen van de parkeerplaatsen aan de Gro te Markt, is door een van de aanlig gende ondernemers beroep aange tekend. Behandeling bij de Raad van State vindt plaats op 27 augus tus. De gemeente Venray wil pas na de uitspraak van de Raad van State zonder reden schreven wy week. dat de Venrayse ker- er een zal zijn, waarop de nde trap in alle opzichten «passing is. Zij wordt met 54 lies de grootste, de mooiste, ïktakulairste en wellicht ook kermis, die ooit in iy is geweest. Daarnaast heeft ïmeentelyke kennisteam er »r gezorgd, dat die superlatie- »k op het randgebeuren van King zullen zyn. OPENING vrijdagmiddag om 5 uur, ig eerder dan gewoonlyk, zal Heester J. Waals naby het ie Reuzenrad tussen Grote ngemeentehuis het startsein t kennis geven. Tevens opent n een doorlopende kermis- «stelling, die in een tent ach- dit nieuwe kermisterrein jwillig(st)ers van het Ven- en Oudheidkundig is ingericht Hier wordt icht geven van de kermis jaren heen onder de titel naar Kermis'. Behalve ''sen dokumenten kan men nostalgische miniatuurker- M. de Weijer uit Deventer (jmceri ()rL

Peel en Maas | 1992 | | pagina 5